depositum

Regisztráció: 2008. május 10. (15 év, 10 hónap)

Most vagy soha!

C'mon C'mon
C'mon C'mon - Az élet megy tovább
3 2023-03-07 3,6

2015-11-20 22:59:50 [Kritikus kód] depositum #1260

Így értettem: pl. ahol az X = 13, akkor olyan rendezők is bekerülnek a listába, akiktől láttam min. 13 filmet, és ez főleg a "tömeg/mainstream-rendezőkre" vonatkozhat, mert őket akkor is megnézem, ha nem is tetszenek az alkotásaik (esetemben Ridley Scott vagy Woody Allen; 2,9 ill. 2,4-es átlaggal), viszont pl. Bressontól csak 12 filmet láttam a 14-ből; vagy Dardenne-éktől 7-et a 9-10-ből; 4,9 ill. 4,8-as átlaggal), de ők lemaradnak.

Csak tipp: ha lejjebb vinnéd az X-faktort, talán a rendezők átlagával lehetne adni egy szűrőt (pl. 3,5 alá ne menjen), és adni lehetne egy max. rendező számot is ("20 kedvenc rendeződ").

A régebbi rendszerben hogy is volt?

előzmény: cucu (#1257)

2015-11-20 20:07:20 [Kritikus kód] depositum #1256

Szerintem a szűrésen is finomíts valamit... Ez így a tömeg/mainstream-rendezőket hozza előnybe, s nem a személyes kedvencek/jellemzően kedvelt rendezők jönnek a képbe.

2015-11-17 22:25:31 Údolí vcel (1968) / Méhek völgye depositum (?) #1

Leírás:
Ebben a lenyűgöző történelmi drámában felfedezhetjük a rendezőnek, Frantisek Vlácilnak az 1960-as cseh újhullám egyik alapítójának elkötelezettségét a "tiszta film" eszméje mellett. A filmben Lord Vlkov fiát, Ondrejt 12 évesen elküldik tanulni a teuton lovagok rendjébe. Barátságot köt a rend egy tagjával, Arminnal, aki vezetője lesz istenkeresésében. Miután találkozik egy másik, menekülőfélben lévő rendtársával, Rotgierrel, Andrej hite megrendül, s a rendből hazamenekül gyermekkori otthonába. Apját holtan találja, földjeiket műveletlenül, embereiket pedig reményvesztetten. Ondrej vigaszt és erőt merít apja özvegyétől, de mihelyst örömet és bőséget teremt birtokán és élete új értelmet nyer, Armin rátalál és szembesíti régi életével. A Méhek Völgye egy férfi szívszaggató története, aki istenhite és boldogság utáni vágya között őrlődik. [origo]

Leírás:
A 8. század közepén a fiatal Károly kerül a frankok trónjára. Fő törekvése, hogy - számos tekintélyes és hatalmas ellensége dacára - egyesítse a nyugat-európai nemzeteket, és a Római Birodalom romjain élő - a tudatlanságba és romlottságba merült - emberek számára újjáépítse a civilizációt. A véres árulások és politikai ármánykodások között ezt a hatalmas feladatot csak akkor tudja véghez vinni, ha a kereszténységet és a törvényes jogrendet hívja segítségül, valamint, ha személyében "Nagy" Károllyá válik.

Leírás:
A zsidó író, Franz Werfel - hálából megírt - történelmi regénye alapján elkészített film egy - később szentté avatott - tudatlan és beteges francia falusi lány, Soubirous Bernadett történetét mutatja be, aki 1858-ban azt állította, hogy egy - mások számára láthatatlan - gyönyörű hölgy jelent meg neki egy Lourdes melletti barlangban. Persze, senki sem hisz neki, se szülei, se az Egyház se a város elöljárói. A lány őszintesége és néhány csodás gyógyulás azonban elkezdi a városkába tömegesen vonzani a Lourdes-i hölgy tisztelőit.

Henry King a lourdes-i látomások és gyógyulások megrajzolásánál helyet hagyott a kettős értelmezésnek: nem akarja elfogadtatni vagy eloszlatni a helyi pap (látszólag ésszerű) kételyeit az "Én vagyok a Szeplőtelen Fogantatás" kifejezésben; és az első beszámolt gyógyulás sem tudományosan meggyőző (bár ezt követik meggyőzőbbek is). A Bernadette ellen felépő kulcsfigurák iránt sem veszítjük el szimpátiánkat.
Ez a viszonylag érzelgésektől mentes rendezés, Jennifer Jones tündöklő előadása, az operatőri és látványtervezői munka, valamint a díszlettervezés (mely a 19. századi francia vidéki miliőt sokkal meggyőzőbbé teszi mint a tipikus hollywoodi darabok) nem véletlenül emeli ki magasan ezt az alkotást Hollywood hasonló filmjei közül.

Valószínűleg Mie Yanashita zenéjét hallhattad (ami szerintem nem is rossz), ez jelent meg Blu-ray-en egy avantgárd zeneművel (Loren Connors) egyetemben, ami borzalmas. Viszont a Criterion DVD-n Richard Einhorn oratóriuma (Voices of Light) hallható, ami szerintem a legautentikusabbra sikerült. Dreyer amúgy nem akart alá semmilyen zenét...

Tartalom:
A Mahdi-féle felkelés idején és helyszínén (Angol-Egyiptomi-Szudánban) játszódó történetben a Szuezi-csatona két mérnökének gyermekeit, a 8 éves angol Nelt és a 14 éves lengyel Stast az áruló Smain emberei elrabolják, hogy így kényszerítsék az egyiptomi kormányt vezérük családjának szabadon engedésére. A korát meghazudtolóan bátran és felelősen cselekvő Stas azonban - többszöri próbálkozás után - megszabadítja nemcsak Nelt, de még két néger rabszolgát is elrablóiktól. Csakhogy mire ez bekövetkezik, már mélyen Afrika még fel nem térképezett területén járnak, vadállatok és harcias törzsek között. Henryk Sienkiewicz regénye alapján.

2015-10-01 13:44:54 [Kritikus kód] depositum #1020

Chrisszel egyetértve nekem is hiányzik az aktuális bemutatók a főoldalon. Illetve a "Bemutatók"-nál a rendező kiléte...

2015-10-01 13:32:36 [Kritikus kód] depositum #1019

Az majd megoldható lenne (megint), hogy a közkérdések közül csak az bukkanjon fel a főoldalon, amelyikre még nem szavaztam?
--- és esetleg egy automatikus válaszlehetőséget beépíteni, hogy "Nem tudok / nem akarok szavazni erre." ...

2015-09-14 14:36:53 [Kritikus kód] depositum #908

wooo... :-) így már megvan... JÓ! :-)))