peti0290

Regisztráció: 2008. április 22. (12 év, 5 hónap)

Műfajok: akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi, thriller, történelmi film, vígjáték
Országok: amerikai, angol, francia, magyar, német

Születési év: 1991

4 2020-09-12 4,3
The Day the Earth Stood Still
Amikor megállt a Föld
2 2020-09-09 2,4

Ebben az esetben Connery Soháját már tényleg nem számolom, mert közben volt hivatalos 007-es Moore személyében. Ha csak a Gyémántokig... nézzük, Connery 9 évig volt szerepben, bár közben ugye volt 1 Lazenby-film, úgyhogy igazából 5 + 1 (+1) :) Craig esetében viszont ezeket a nagy szüneteket (főleg most, a Spectre óta eltelt 5 évet...bár jelenleg már a Covid is beleszólt a premierbe) nem értem. Ennyire nem feneklett meg a sorozat szerintem alatta, mint anno Az aranypisztolyos, A magányos ügynök vagy épp a Halj meg máskor! után.

A számmisztika minden esetre bíztató, hogy ezúttal is egy ütős Bond-filmet kapunk a Nincs idő meghalni személyében, Craig pedig méltó búcsút (aki eddig a leghosszabb ideig regnáló 007-es volt...a Casino Royale már 14 éves, te jó ég :)

Így már értem...viszont akár a Polipkával, akár a Halálvágtával hasonlítom össze, számomra így is-úgy is alulmarad (nah jó a Polipkával szemben már nem sokkal :). Ettől függetlenül annak a filmnek az égvilágon semmi haszna...gyengébb mint a Tűzgolyó, gyengébb mint az azévi Polipka, ráadásul Moore-t is a szerepben tartotta, pedig már mehetett volna nyugdíjba.

A vázolt sorminta igaz volt egészen a Halálvágta-Halálos rémületben párosig...ott viszont fordult a dolog, azóta a páratlan számúak a jobbak :)

Sajnálom én is, hogy nem készült vele több rész. Ha mondjuk '91-ben és '93-ban is jött volna Daltonnal film, akkor az Aranyszem '95-ben egy jó befejezés lett volna számára. Pláne annak fényében szomorú, hogy ez a rész azért messze nem a leggyengébb a sorozatból, mint lentebb írták, ennél Connery és Moore is kijött vállalhatatlanabb filmekkel, aztán mégis folytatták velük. Bár igaz, Connery filmjeinek a színvonala a végére eresztett le, és '67-ben a Csak kétszer élsz! után ő hagyta ott a sorozatot...hogy majd '71-ben visszatérjen egy még gyengébb részre, azon egy jót keressen (igaz jótékony célra fordítva a pénzt), majd ismét kiszálljon (a Tűzgolyó-remaket meg hagyjuk is :D ).

Azzal a lehetőséggel Brosnan elsőre meg is kapta a legjobb filmjét (szerintem). Mondjuk ha Daltonnal csinálják, akkor meg neki lett volna a legjobb Bond-kalandja :) Viszont ha Dalton szerepelt volna még az Aranyszemben is, akkor vajon meddig folytatta volna? Ha Brosnan filmjei vele készültek volna el, akkor a Halj meg máskorra már ő is 56 évesen akciózott volna.

2020-09-10 17:48:10 [In Memoriam...] peti0290 #2725

Goodbye Mrs. Bond! :(

Én amúgy lehet szentségtörő leszek, de szerintem ez egy viszonylag élvezetes rész. Persze inkább a paródiajellegű részek sorába tartozik, és egy kicsivel több komolyság (már persze a sorozat keretein belül) elfért volna, valamint kevesebb hülyéskedés. A seriffet nem kellett volna visszarángatni (sőt már az előző részbe se hiányzott), Nick-Nack-et is nehéz komolyan venni, ahogy a kung-fus részeket is. Viszont Moore nem rossz, Lee korrekt főgonosz, ahogy az Ekland - Adams páros is szemrevaló (ha már másban nem is erősítették a filmet, főleg Ekland). A főcímdal is korrekt, pedig azt is érték kritikák, de lehet, hogy csak én szeretem jobban a pergősebb főcímdalokat a sorozatban. Moore esetében a Holdkelte a mélypont, de számomra még a Polipka is gyengébb, mint ez. A teljes sorozatot nézve pedig a lentebb említett Halj meg máskor! mellett még Connery utolsó két hivatalos (Csak kétszer élsz, Gyémántok az örökkévalóságnak), valamint a nem hivatalos Soha ne mondd, hogy soha filmje is gyengébb ennél.

A következő az általános közvélemény szerint (meg szerintem is) Moore legjobbja :)

előzmény: Benny Bug (#29)

2020-07-26 21:35:46 [In Memoriam...] peti0290 #2660

Nyugodjék békében! Érdekes az élet...valamikor tavasszal néztem újra a mostanában viták kereszttüzébe került Elfújta a szelet. Ugye abban a négy főszereplő közül az ő karaktere hal csak meg, a való életben viszont mindenkit túlélt. Szép kort élt meg.