peti0290

Regisztráció: 2008. április 22. (12 év, 1 hónap)

Műfajok: akciófilm, fantasy, kalandfilm, sci-fi, thriller, történelmi film, vígjáték
Országok: amerikai, angol, francia, magyar, német

Születési év: 1991

4 2020-05-12 3,7
The Call of the Wild
A vadon hívó szava
3 2020-05-12 2,8

Akkor kisebbségben vagyok a véleményemmel, nagyon úgy néz ki :) Mea culpa, eredeti nyelven még nem láttam soha, gyerekkoromban megszoktam szinkronnal, és azóta is azzal veszem elő, ha rám jön, hogy most újra kéne nézni. Legközelebb majd azzal nézem mostmár, és elképzelhető, hogy akkor onnantól már nekem is más lesz a véleményem :)

A Batman visszatér esetében sose értettem, hogy sokan miért fújolnak Farkas Zsuzsára. Pont kb 1 hónapja néztem újra (sokadjára), és nekem a mai napig teljesen rendben Farkas Zsuzsa szinkronja. Az igaz, hogy Michelle Pfeiffernek Kovács Nóra a standart magyar hangja, aki mindig jó, de a Batmanben Farkas Zsuzsa sem végzett szerintem rossz munkát (illetve nem volt rossz választás a szerepre).

A Nolan-féle trilógiának valóban az a második része. De ha már az X-Meneknél rajta van a listán mind a Stewart-McKellen-féle trilógia, mind a McAvoy-Fassbender-féle tetralógia 2. része, úgy valóban a Batman visszatér is elfért volna. Bár e logika mentén az SW esetében A klónok támadása és Az utolsó jedik is szerepelhetne. A Hannibál meg amúgy kronológiailag már a 3. rész, hiába az forgott másodjára.

előzmény: Dangar (#6)

2019-11-11 15:45:13 Hellboy (2019) peti0290 (2) #13

Bevallom, nálam az iszonyú primitívsége vitte el a kettesig :D Komolyan, mikor a semmiből elhangzott egy-egy káromkodás (főleg a malacka által), akkor már nem bírtam ki röhögés nélkül. Biztos nagyon debil hangulatomban néztem, de így nálam szinte elérte az annyira rossz, hogy már (majdnem) jó kategóriát. Egyébként nagyon gáz film...a sztori egy nagy katyvasz, amit csak lehetett, próbáltak beletenni, több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. A trükkök pedig még a történet színvonalát is alulmúlják...komolyan del Toro 15 éves első része lazán kenterbeveri látványban (meg nem csak abban). A színészek is kínlódtak rendesen: én csípem Harbourt, meg McShane-t is, de rossz volt ebben a katyvaszban látni őket...Milla legalább következetesen választott szerepet.

2019-09-22 12:41:03 [In Memoriam...] peti0290 #2488

Nyugodjék békében! Februárban még volt szerencsém találkozni és interjút készíteni vele egy kiállítása kapcsán :(

Az Aki legyőzte Al Capone-t De Palma nem öt évvel ezután, hanem tizenöt évvel ezelőtt forgatta.

előzmény: berto (#34)

Alatta egy, illetve a legvégén még egy.

előzmény: Korben (#9)

2019-07-06 12:23:47 Chernobyl (2019) / Csernobil peti0290 (5) #78

Még kettő él. A harmadik is pár éve hunyt el.

előzmény: Korben (#77)

Viccesek az afro nemesek, követek és parasztok a 16. századi Skóciában és Angliában. Egy magát (részben) történelmi filmnek tartó alkotásban azért ezt talán mégse kéne. Ugyanakkor bár ez lenne a mozi legnagyobb baja...sajnos eléggé takaréklángon ég az egész, pedig a témából ettől sokkal többet is ki lehetett volna hozni. A sminkest viszont dicséret illeti (talán egyedüliként a stábból), sikerült Margot Robbie-t elcsúnyítani, amennyire csak lehet.

A két napja debütált új Pókember: Idegenben előzetesből kiderül, hogy a végtelen kesztyűvel történt csettintés(ek)nek hála rés keletkezett a multiverzumok között. Mysterio Nick Fury szerint egy másik Földről érkezik majd...persze az is benne lehet a pakliban, hogy mindez csak kamu, és Beck is ebből az univerzumból való. Mindenesetre úgy tűnik, hogy a Marvel elkezdi használni a multiverzumot a filmekben is.