peti0290

Tapasztalat: 2044 film
Regisztráció: 2008. április 22. (8 év, 9 hónap)

Születési év: 1991

Bad Moms
Rossz anyák
2 2016-12-11 2,7
The Secret Life of Pets
A kis kedvencek titkos élete
3 2016-12-03 3,4

2017-01-19 07:30:21 Ben-Hur (2016) peti0290 (2) #64

Ennél szebben én sem foglalhattam volna össze. A vége tényleg a no comment kategória: a verseny után 3 perccel Jézus már fel van zavarva a keresztre, további 3 perc múlva meg már az egész család Messalával kiegészülve borul össze egy undorítóan giccses jelenetben (az, hogy Messala életben maradt, megintcsak WTF, bár az eredeti regényt nem ismerem, így aki olvasta, talán kitud javítani, hogy abban is így volt, én csak az '59-es filmre tudok hivatkozni) Judah anyjának és testvérének leprás szála szintén 3 percet és két totál semmitmondó jelenetet érdemelt, pedig jóval hangsúlyosabbnak kellett volna ennek is lennie, dehát mit vár az ember attól a rendezőtől, aki Lincolnt is ráeresztette a vámpírokra. A kettes csak és kizárólag az önmagában valamilyen szinten ötletes tengeri csata, és a korrekt verseny (bár abban is van pár snitt ami nem kéne...CGI ló a nézőtéren) miatt kapja meg, egyébként ez még önmagában is borzasztó gyenge, ha pedig Wyler filmjéhez hasonlítom, akkor én szégyellem magam az alkotók helyében.

előzmény: Jason13 (#62)

Pedig Vass Gábor szinkronizálta már James Earl Jonest, és hangszínben is közelebb van hozzá szerintem, mint Horányi. Az meg hogy egy színész több ismert karaktert is szinkronizált már, és sokan a hangját egyik-másik szerepéhez kötik szorosan, attól még el lehet vonatkoztatni :) Csak Vadernél maradva Kránitz Lajos nekem is Jockey-ként ugrik be elsőre, de ettől függetlenül (ahogy a szavazás és a nagytöbbség véleménye is mutatja) ő volt eddig a legjobb hangja a karakternek.

előzmény: peti0290 (#22)

Szerintem Vass Gábor, vagy akár még Gáti Oszkár is jobb lett volna, mint Horányi (akit ennek ellenére szeretek, Patrick Stewardhoz szvsz a legjobb magyar hang, de Vaderhez ő szerintem kevés).

előzmény: Mizi (#20)

2016-12-29 08:55:41 [In Memoriam...] peti0290 #2080

Egy nappal a lánya után. Hihetetlen. Nyugodjék békében! :(

előzmény: elmouse (#2078)

2016-12-28 08:59:18 [In Memoriam...] peti0290 #2076

Nyugodjék békében! :(

Pár mondatot össz-vissz, azt is csak 1 szereplő.

2016-09-10 09:15:01 [Kritikus kód] peti0290 #1599

Ha bejelentkezés nélkül nézed az oldalt, akkor igen, mert gépen is ugyanúgy kék. Új dizájn? :)

előzmény: purplerain (#1598)

Nekem mondjuk az előttem szólókkal ellentétben egy nagyon-nagyon halovány hármasra ez még elég volt, egy-két helyen azért el tudtam heherészni, de valóban gyenge, enervált folytatás 18 (!) évvel a második rész után...ezért kár volt folytatni. Ami viszont tényleg felhúzott, az a befejezés: Még mindig nem akarják ezt lezárni? Szerintem ezzel a résszel már nyugodtan le lehetett volna, de nem. Lesz akkor egy II. vh-s, nácis 4. is?

Nem elég, hogy közeledik a Bekmambetov-féle (IMDb szerint 2 órában!!! összecsapott) borzalom, még ezzel is borzolják a kedélyeket...oké, Asylum, attól nem is vár mást az ember, de akkor meg a mozis bemutatót nem kéne erőltetni...vagy ez is úgy lesz végül itthon játszva, mint a múltkor a Sinister Squad? :D

Huh hát erre nem voltam felkészülve. Azon kevesek (?) közé tartozom, akik szeretik az első részt. '96-ban még csak 5 éves voltam, így valamikor '98-99 tájékán láttam először kisiskolásként, és mondanom sem kell, hogy abban a korban ütött rendesen :) Az azóta eltelt közel két évtizedben persze szépen lassan számomra is előjöttek a film hibái, de Will Smith lazasága, Goldblum és Hirsch egysorosai, valamint a szerintem máig hátborzongató jelenetsorok, ahogy az idegenek űrhajói megjelennek a nagyvárosok felett, az emberek pedig tehetetlenül nézik, hogy mi is történik...nos ezek miatt a mai napig csípem a filmet, minden idiotizmusa, giccsessége, túlzott patriotizmusa ellenére. De ez a "folytatás"... nulla (Hemsworth, Usher), felesleges (Hemsworth haverja + kínai pilótacsaj...szerelmi szállal súlyosbítva), vagy simán csak teljesen idegesítő (könyvelő gyerek) karakterek. A visszatérők közül egyesek mintha ott sem lennének (Pullman a játékidő nagy részében zombiként botorkál), mások túltolták (Spiner), vagy éppen teljesen WTF az egész megjelenés (Fox nagyot lépett előre 20 év alatt streptease-táncosnőből főorvos!). Egyedül Goldblum és Hirsch hozzák azt mint korábban, bár mintha ők is halványabbak lennének. A "sztori" tele hülyeségekkel. Kedvencem: A négy gyerek és Hirsch pár óra alatt a bedugult utakon autóval(!) eljutnak a keleti partról Nevadába. Apropó autók: Az idegenek technológiájának hála az emberiség 20 év alatt hatalmasat ugrott technológiailag. Minden csili-vili high-tech, lézerekkel lövöldözünk, a Holdra 2 perc alatt el lehet jutni...de az autók és a buszok még mindig benzinnel mennek :D Ennyire erős lenne az olajlobbi? :D A látvány sem valami nagy szám: még nagyobb űrhajó, még több vadászgépet felvonultató támadás az idegenek ellen. Városrombolás pedig kb 2 percben, az is kimerül annyiban, hogy valamelyik távol-keleti metropolist ráhajítják Londonra. A történet többi részét pedig az elnyújtott expozíció, az egykottás párbeszédek, és totál felesleges karakterek teszik ki. Persze az első rész sem ezekben volt erős, de ott a látvány újdonsága, a szerethető (bár amúgy sablon) karakterek, valamint a jókor elsütött beszólások feledtetni tudták a film hiányosságait. A végén pedig az alien királynő feltűnésekor már vártam Sigourney Weavert, hátha megjelenik, de csalódnom kellett, pedig ő határozottan emelte volna az amúgy nem túl magas színvonalat :D. A kettest csak és kizárólag Maika Monroe (én bírtam a csajt), a fekete alienírtó hadúr, Goldblum egy-két (ön)ironikus beszólása, valamint a korrekt szinkron (jó volt 10 év kihagyás után Rátótit újra hallani, még ha csak egyszeri visszatérésről van is szó. De ugyanígy az egyre ritkábban hallható Tahi-Tóth Lászlónak és Székhelyi Józsefnek is örültem) miatt kapja meg. És persze lehet "izgulni", hogy vajon ismét 20 évnek kell-e eltelnie ahhoz, hogy ebből is trilógia legyen :D