verdeleth

2016-09-01 23:22:57 [Filmet keresek] verdeleth #2041

Egy filmet keresek egy jelenet alapján. Ha jól emlékszem orosz film. Egy teherautóban vagy kamionban ül egymás mellett a nagy darab férfi sofőr és egy kisfiú. A férfi figyeli, ahogy a fiú lassan elalszik. A jelenet alatt Toto Cotugno - Solo noi c. dala szól
Valakinek beugrik a film? Dráma vagy művészfilm lehet, valami komolyabb.

2013-04-21 21:03:16 Kûki ningyô (2009) / Air Doll verdeleth (5) #2

Az egyik legszebb film, amit életemben láttam. Koreeda minden filmje gyönyörű, de ez kivételesen zseniális, bármennyire is furcsának tűnhet a film témája.

2012-09-21 16:32:48 [Filmet keresek] verdeleth #1415

Több részből álló sorozat.Talán angol dráma. A sztori lényege, hogy egy napon egy feleség megtalálja a régen halottnak itt lányát, később kiderül, tényleg az ő gyereke, akit évekkel ezelőtt elrabolt egy nő és a sajátjaként nevelte fel. elperelik tőle, de lánnyal problémák lesznek (drogok).

Egy ilyen jó látványú, hangulatú filmet elszúrni egy ekkora szar forgatókönnyel.A két barát még ok, de a nő. Nincs baj a szerelmi szállal, minden filmben van, de ez uralta szinte az egészet.Ezenkívül semmimondó és unalmas szál volt. A vége meg kritikán aluli.

2012-08-29 00:22:37 Hat bagatell (1989) verdeleth (5) #2

igen, azt hiszem, azt rendezte Tarr

előzmény: manuva (#1)

Egy igen komoly, realisztikus drogfilm 1981-ből, szinte mindent megelőzött a témával kapcsolatban De zenkívül erős társadalmi kérdéseket is boncolgat

Az őrület határán

A vége felé, amikor Witt elcsalja a japánokat a tisztásra és ami ott történik.

2012-02-16 23:37:16 [Filmet keresek] verdeleth #1209

Egy régebbi filmet keresek, de nagyon kevésre emlékszem. Színes, 80-as, talán 90-es évekbeli, USA-ban vagy Angliában játszódik a második világháború alatt egy vidéki birtokon, ahol talán egy család van, benne egy idős ember is fontos szerepet kap. A világháború is szóba kerül, de inkább annak társadalmi és személyes háttere fontos a filmben. Viszont semmi nem rémlik a történetéből. Esetleg rémlenek ilyen filmek? Mindegyik érdekel. Köszönöm.

Nem hinném, hogy a vallásos embereket, nézeteket kritizálja a film. Sokkal inkább az elvakult fundamentalistákat és kreacionizmus híveit.

2011-05-24 00:34:22 [JÁTÉK] verdeleth #22707

4. Az akarat diadala?

2011-05-12 19:48:17 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] verdeleth #10630

(Nem olvas szabályzatot) - limupei

Áthelyezve a(z) O slavnosti a hostech topikból.

előzmény: gringo (#2)

2011-05-04 20:42:16 Orlando (1992) verdeleth (2) #1

időpazarlás Inkább olvassátok a Woolf-regényt

2010-12-10 18:35:07 Nyugalom (2008) verdeleth (3) #10

én olvastam és utána néztem meg A hangulatból sokat vissza tud adni, de sajnos ennyi. Semmi a szocializmusról, rendszerváltásról, a színházi elvtársakról. amúgy profin, szépen fényképezett, jó a zenéje, de sok köze nincs könyvhöz.

2010-10-20 23:00:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] verdeleth #8901

Bocs nem néztem az előzményt Sorry

Áthelyezve a(z) Taxidermia topikból.

előzmény: mchn (#109)

2010-10-20 22:58:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] verdeleth #8900

Tarr? hogy jön ez ide? Ugye tudod hogy nem ő rendezte?

Áthelyezve a(z) Taxidermia topikból.

előzmény: mchn (#109)

2010-10-08 09:09:39 Sztalker (1979) / Stalker verdeleth (5) #16

Kár, hogy nem lehet 6-os értékelést nyomni. Mert itt az kellene

2010-10-06 23:46:56 Bal (2010) / Méz verdeleth (3) #2

Még nem volt szerencsém a direktor előző filmjeihez és megértem Herzog célját a díj odaítélése kapcsán, de sajnos azt kell hogy mondjam, hogy ez egy elég céltalan film. Persze ott van az érzelmi töltet, a szeretet, de Tarkovszkijjal (akihez hasonlítgatják a rendező műveit) ellentétben itt a képeknek, az időnek semmilyen súlya nincs. Céltalanul kitartott (táj)képek, direkt lassú történések mindenfajta jelentés, plusz tartalom nélkül. Semmi bajom a lassú művészfilmekkel (sőt, Tarkovszkij az egyik legnagyobb ha nem a legnagyobb művészfilmes volt) de itt nem érzem azt, hogy bármit is el akar mesélni nekünk, azon kívűl amit 30 percbe és két mondatban össze lehet foglalni.
Nem ítélem el a filmet, örülök hogy ilyen csendesebb alkotások is meg tudják mutatni magukkat, de ez nemcsak Tarkovszkijtól, hanem az igazán mély és tartalommal, súllyal teli filmektől is messze van.

2010-10-05 23:20:23 Pál Adrienn (2010) verdeleth (5) #3

Kitűnő magyar film, amatőr színészhez képest elfogadható alakítás, kellőképpen izgalmas és drámai történet, lassú tempóban, realista részletezéssel. Megéri megnézni, még ha nem is esünk hanyatt

2010-09-29 20:54:46 [JÁTÉK] verdeleth #19814

6.Karambol?

Nem könnyű film, de ha az ember ráhangolódik, akkor nagyon meg tudja érinteni
Wolfgang Becker e korai filmje is kitűnő alkotás

Az elején még egy nagyon jó Ellis-adaptációnak indul, de egyre több szál marad ki és egyre patetikusabb akar lenni. A kisfiús-kádas szál végkifejlete pedig nevetséges.
Egyedül a film hangulata az, amely kissé visszaadja a novellákat, de kár érte, mert sokkal többet ki lehetett volna hozni ebből

Tényleg nagyon el van túlozva az epikus sziruposság Hülyeségek tömkelege Persze ebben a műfajban (a realitást háttérbe szorító szórakoztató világháborús) nem kell mindennek hitelesnek lennie, de azért van egy minimum. amúgy szórakoztató stb de tele hülye sablonokkal, baromságokkal.A vége meg pfff
Ha a műfajában nézem akkor 5/3
ha csak úgy akkor 5/2

2010-05-18 00:40:29 [JÁTÉK] verdeleth #18715

7. Friss levegő?

2010-05-14 10:49:29 Tic Tac (1997) / Tik-tak verdeleth (?) #3

nincs valakinek meg valahogy magyarul?
még angol feliratot sem találtam hozzá

2010-05-10 23:46:34 [JÁTÉK] verdeleth #18565

1. Próbababa?

2010-03-28 15:21:03 Koktyebel (2003) / Road to Koktebel verdeleth (?) #1

nem tudja valaki hogy kb. 1.20 nál milyen olasz szám megy? amikor elalszik a srác a kamionban. Nem találom sehol

2010-03-08 10:35:39 Egy őrült éjszaka (1970) verdeleth (?) #2

hol lehet beszerezni Link valakinek?

2010-01-12 19:56:10 Cast Away (2000) / Számkivetett verdeleth (4) #10

Rlolvastam a Halálsoron kritikát Érdekes Most már érdekelne, hogy szerinte mi nem giccs Mert mindenre azt írja

2010-01-12 12:33:46 Cast Away (2000) / Számkivetett verdeleth (4) #6

véletlenül nem Mátyás Péter írta a kritikát, és a folyóirat F betűvel kezdődik? Mert ha igen, az tényleg egy szánalmas kritika Szűklátókörű, leegyszerűsítő és ostoba

előzmény: Ágó (#1)

Egyébként nem tökéletes Ellis adaptáció, sok hibát lehetne felhozni, és tényleg jobb a könyv, de azért ez a film kategóriákkal veri a többi szánalmas adaptációt

Sean Bateman Pat Bateman rokona (a regényben) Ha jól emlékszem a regényben telefonálnak is egyet A filmben nem emlékszem hogy lett volna ilyen De egyébként sokban hasonlítanak

előzmény: Cornelius (#4)

elég megoszló vélemények mindenhol

nekem a vizuális része tetszett a legjobban (bár Terry Gilliam benyújthatna egy számlát) de a történet, a fordulat nagyon kiszámítható, és az is idegesítő hogy szinte egyik szereplőről sem tudunk meg szinte semmit( miért vak a nyomkereső, ki a kislány kísérője-mármint a nő...stb)
Ezenkívül a legtöbb nézőnek a wikipédiában kell utánanéznie az incubusokról, mert a filmből nem sok minden derül ki róluk

Irtózom ettől a kacsapofától és a hangjától Persze nemcsak ezért az egyik legrosszabb film, amit valaha láttam

nálunk nem volt rendszerváltás :) vagyis annak paródiája

Nem gondoltam volna hogy egy kultikusnak kikiáltott horror ilyen szar lehet Dögunalmas, és felesleges hosszú bevezetés, 0 félelem, 0 vér, logikai hibák és nevetséges sablonok, történések (ha be tudsz törni egy ajtót puszta kézzel, egy másik, reluxás ruhásszekrénynél miért szarakodsz fél percig a zárral, mikor úgyi tudod, hogy be van zárva?) tömkelege, a "színészek" erőltetett, könnyfakasztóan vicces viselkedései...stb
Persze mondhatnánk, hogy a többi slasherben ez mind jelen van, csak nem annyi mint itt És hogy ez még kiforratlan slasher? Csak egy példa: a kevesek által ismert, 1974-es(!) Black Christmas ízig vérik slasher film (aki nem hiszi, nézzen utána), és nemcsak hogy korábbi, mint a Halloween, de sokkal jobb is: ott van izgalom, vér is, és bár az utolsó pár perce hihetetlenül nagy logikai bakikat tartalmaz, mégis sokkal jobb horror ennél
Carpenter "remekművére" csak a zene és az utolsó másodpercek képei és hangulata miatt a pontom: 10/3

Még nem néztem meg, de a könyv zseniális, csakúgy mint Ellis összes írása Egyébként úgy láttam a film magyar címe : Új informátorok. Szánalmas

2009-08-05 13:27:24 Neitoperho (1997) / A gyűjtő verdeleth (?) #1

nem tudjátok, honnan lehet megszerezni ezt a filmet?

2009-07-19 02:01:37 Okuribito (2008) / Eltávozók verdeleth (5) #2

bocs ez az előző az idézetekhez megy
A filmről: nem sokra tartom az Oscart, mint mércét, de itt a zsűri beletrafált: annyira gyönyörű és megrázó, és közben minden percében hihetetlenül emberi film, amit mostanában egy ország filmtermésében sem találtam, vagy csak nagyon ritkán Kötelezővé kellene tenni:)

2009-07-19 01:58:28 Okuribito (2008) / Eltávozók verdeleth (5) #1

Daigo az apjáról:

"Milyen lehetett ennek az embernek az élete?
Hetven évet töltött el a világban...Mégis mindene elfér egy papírdobozban."

2009-06-09 23:50:51 Sisters (1973) / Nővérek verdeleth (3) #7

nem a tortadíszítést látja meg hanem a torta dobozán írt cég nevét egy bolton Sajnos enélkül is rengeteg logikai hiba és elvarratlan szál van a filmben, ezért nálam csak 3-as

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#3)

2009-05-24 01:47:25 The Broken (2008) / Tükör/Szilánk verdeleth (5) #3

Kár hogy a Tükrök meg egy koreai film remake-je (Into the mirror a címe) szóval az sem olyan eredeti

Argento nagyon korai, ám mégis egyik leghatásosabb és legborzongatóbb filmje

2009-02-27 19:02:44 Suspiria (1977) / Sóhajok verdeleth (5) #2

Argento korai filmjei közül nehéz kiválasztani a legjobbat, de talán a Sóhajok és a Mélyvörös, ami a többi zseniális munkája közül is kiemelkedik

sajnos a vége teljesen logikátlan, váratlan, kidolgozatlan, előzménytelen és így azt a hatást kelti mikor egy finom korty sör után a szomszédod arcon hány Kár érte, mert 80 percig jó volt

2009-01-25 14:24:05 Blindness (2008) / Vakság verdeleth (5) #4

Nekem nagyon tetszett a film, nem értem a fanyalgókat. Még a könyv hangulatát és lényegét is visszaadta, a rendezés, fényképezés 10 pontos. Nézze meg mindenki, nem hinném, hogy csalódna

2009-01-21 13:46:53 Profondo rosso (1975) / Mélyvörös verdeleth (5) #1

ki az az állta aki egy ilyen zseniális filmnek egy ekkora szar magyar címet ad?

nincs valakinek magyar vagy angol felirat hozzá?

Nagyon jól indult, és tetszett hogy a gyilkosról nem tudtunk meg semmit, de a vége nagyon kiszámítható volt. Ezenkívül rengeteg logikai hiba volt a végén: a lányt csak úgy otthagyták egyedül, ráhúzták a vizes lepedőt a srácra, úgy, hogy semmi bizonyíték nem volt, a lányt meg sem kérdezték, az első halott lány és az öreg nő testét már nem is keresték stb. Ezek miatt az egész film sajnos csak egy közepes Hihetetlen, hogy 5 perc így tönkre vágta az egész filmet. Nagyon össze lett csapva a vége.

szerintem rosszul közelítitek meg a dolgot Én egy drámaként kezelem a filmet, semmi köze a horrorhoz és a kislány vonal is csak az eladhatóság miatt került bele Gondoljátok végig a szellem és az igazi kislány közti hasonlóságokat

2008-11-29 00:12:51 Chugyeogja (2008) / Az üldöző verdeleth (5) #3

ajánlanék még egy filmet H (an intelligent thriller) 2002-es film szerintem nagyon jó Nem annyira mint a Halál jele de érdemes megnézni, szintén koreai film

2008-11-29 00:00:20 Sukiyaki Western Django (2007) verdeleth (4) #4

valaki túl komolyan vette ezt a filmet Egyébként Tarantino is bevallottan lop a filmjeihez ez is kb. olyan csak még jobban kihangsúlyozza

2008-10-23 00:45:15 Mirrors (2008) / Tükrök verdeleth (2) #7

Elárulom, hogy ez is egy remake. Az eredeti egy koreai film, és az ezerszer jobb Into the mirror a címe, érdemes azt megnézni

előzmény: Semprini (#6)

2008-09-30 12:02:09 Tanin no kao (1966) / Egy másik arc verdeleth (5) #2

nincs valakinek magyar felirat hozzá?