simijohnny

Regisztráció: 2008. április 14. (15 év, 11 hónap)

The Matrix Resurrections
4 2016-03-27 3,4
Columbo: Any Old Port in a Storm
Columbo: Vihar egy pohár borban
5 2016-02-19 3,9
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Borat: Kazah nép nagy fehér gyermeke menni művelődni Amerika

1 2015-08-30 ?
Terminator: Genisys
Terminátor: Genisys
2 2015-08-03 2,7

Magam sem tudom mikor léptem ide be utoljára, talán van már hat éve is. Alapvetően nem érdekel már a téma sem, hogy filmekről hosszasan írásban vagy szóban társalogjak, legyen szó régi vagy új filmekről. A geekségem ezen része idővel szinte teljesen kikopott belőlem, tulajdonképpen szinte minden más része is, minimum mérséklődött, de ez lényegtelen. Megelégszem azzal, hogy valami szimplán jó volt, vagy éppen rossz. A sajtburgerről és legnemesebb húsból készült ételről is megfogalmazható egy rövid vélemény, felesleges lózungok nélkül. Ami a filmeket illeti, megváltoztak, már jó ideje. Én is, de ők is. Jóval korábban is mint hat éve, legalábbis számomra biztosan. Nem is nézem már a töredékét sem mint régen, kiváltképp az újakat nem, a rétegfilmeket pedig rég elengedtem, néha be-becsúszik egy ami után mindig megállapítom, hogy nem hiányzik már a túlzott gondolatiság, dráma, szenvedés, vagy valami amit csak azért is meg kell találni, bele kell magyarázni, mert csak úgy illeszkedik a saját világunkba. Így inkább nyitok a könnyebb, vidámabb művek felé, legyen az réteg vagy mainstream. Ezt csak úgy leírtam kedves régi, megboldogult naplóm. :)
Mi az a Mátrix? Hirtelen *elnézést* a "Honnan a f*szból tudjam köcsög? B*szni akarok nem érted?" válasz jutott eszembe amin most elmosolyodom írás közben. Ez a film jelentette tulajdonképpen számomra A Filmet. Tudtam, hogy csak egy popcorn mozi, tudtam hogy nem teljesen eredeti. De hát a bullet time, a Trinity, Morpheus, Reeves, a zöld tónus, a filozófia, a minden. Felsorolhatatlan, imádtuk bontogatni, igen többes számban írom, sokunknak megkerülhetetlen etalon volt ez a film. A tőlem 5-10-15 évvel fiatalabbak számára elképzelhetetlen és elmagyarázhatatlan az az érzés, amit az ezredforduló misztikuma miatt kialakult lelkiállapot, a Mátrix és a számítógépek világa mint akkor(!) egyfajta menekülőút nyújtott. Hozzá kell tennem, a mindezt követő személyes egzisztenciális válságom és a 99-es Mátrix folytatásai véleményem szerint markánsan elválnak az eredeti filmtől, éppen úgy mint az ezredforduló és az azt megelőző néhány év a 2000-es évektől. Ettől függetlenül a trilógiát mégis egyként kezelem és habár a másik két rész jóval gyengébb, mégis szerves részét képezik az egésznek.
Ha az akkori, de még a 10-15 évvel ezelőtti fejemmel is ültem volna le megnézni a Feltámodásokat (jó vicc :D), sokat káromkodnék és hosszas sorokban aláznám porrá Lana (ez mégjobb vicc) Wachowski filmjét. Most viszont közönyösen csak annyit mondok, ezt kár volt. Na jó, kicsit azért többet is. Abszolút elvárások nélkül ültem le a monitor elé, a kíváncsiág motoszkált bennem, pici izgalommal. Aztán csak ültem és néztem ki a fejemből, 15 perc után a telefonomra néztem hogy vajon mennyi idő telhetett el. Majd körülbelül 45 perc után kikapcsoltam. És ennyi. Ennek már jópár hónapja és egy-két képkocka maradt meg a fejemben, úgy gondolom jó is így. Fogalmam sincs mi volt a célja ennek az embernek, a saját elkorcsosulását mindenesetre sikerült vászonra vinnie. Bocs, tudom nem vagyok pc, ez van. Már anno mikor ezt a cikket olvastam sem volt a szívem csücske egyik rendező sem, viszont amit ezzel a filmmel csináltak az megbocsájthatatlan (lenne, ha többet foglalkoznék vele mint hogy leírok ide néhány gondolatot, dehát csak a Mátrixról van szó).
Alapővetően viccesen annyit mondhatnék, hogy "régen minden jobb volt". Ezt sokszor mondjuk, szerintem tévesen. Jobb nem, de más volt és az idő megszépít, romantizál. A Mátrix akkor készült amikor nagyon fiatalok voltunk és ami a legfontosabb, nekünk készült, jókor, jó időben. Mindezek ellenére én úgy gondolom kiállta az idő próbáját. Most is az, ami mindig is volt: A 21. század nyitódarabja.
Ironikus módon - mivel semmilyen szerrel nem élek már jó ideje a napi egy kávén kívül - A Feltámadások elém tolta a kék és a piros kapszulát. Bevettem hát a kéket, felébredtem az ágyamban és azt hittem amit hinni akartam.
Mindezek után remélem, hogy A vissza jövőbe trilógiához nem nyúlnak hozzá, mert akkor vehetek egy Deloreant is. :D

2020-05-15 09:21:49 [JÁTÉK] simijohnny #32986

:D Király! Isten áldjon benneteket, csak benéztem egy pillanatra ezer év után.

előzmény: macready (#32985)

2020-05-15 09:06:37 [JÁTÉK] simijohnny #32982

Harcosok Klubja?

előzmény: macready (#32981)

2018-02-15 22:03:30 The Ritual (2017) simijohnny (?) #5

A vége valóban szörnyű, már ott tartottam, hogy kikapcsolom. Maradt volna meg kommersz, kevés szereplős rohangálásnak az erdőben, de így..

Korrekt remake ízű folytatás lett "Az ébredő Erő". Vannak benne érthetetlen dolgok (pl. instant jedi wtf), a közepe felé nagyon untam, ettől függetlenül azonban várom a folytatást. Az erő legyen veletek! :)

Soha nem láttam még ezt a részt, tegnap este beleakadtunk. Szavamra, az egyik legjobb Columbo, Pleasance pedig zseniális! Megmosolyogtató olvasni amiket írtatok, tegnap odaszóltam még az elején annak akivel néztem, hogy még meg is értem a gyilkost. Nem, valójában ezt mondtam neki: "Hááát azért ez valóban sz@r lehet."

Még a megjelenéskor elspoilerezte valami s***fej a facebookon, hogy Hans Solo meghal, megöli Kylo Ren. Sokat vesztettem rajta?

2015-12-07 22:47:33 [JÁTÉK] simijohnny #31250

Játszatok b*****tok meg! Anno fel sem merült ilyesmi. Én pl. azt se tudtam/tudom hogy kell csalni, nem is bánom.

2015-12-07 22:32:43 [JÁTÉK] simijohnny #31248

2015-11-15 22:49:54 [JÁTÉK] simijohnny #30942