manson84

Regisztráció: 2008. április 10. (12 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Rózsaszín flamingó

Rendezők: Alfred Hitchcock, David Cronenberg, John Waters (I), Mario Bava
Színészek: Bette Davis, Divine, Sigourney Weaver, Vincent Price
Műfajok: horror, musical, sci-fi, vígjáték
Országok: amerikai, angol, olasz

4 2020-10-10 ?
Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film

4 2020-10-10 ?

2020-04-21 17:37:59 The Baby (1973) manson84 (4) #1

Egészen megdöbbentő, hogy mennyi beteg filmeket készítettek a 70-es években! :D Én botor, azt hittem nagyjából az összes igazán hírhedt darabot láttam ebből a korszakból, erre ma belefutottam A bébibe.
A történet egy anyáról szól, aki óriás csecsemőnek öltözteti a negyvenhez közeli fiát, mellette neveli másik két leány gyermekét. Ám egy napon, a munkáját (egészen kivételesen) végző szociális munkás megzavarja a családi idillt, ugyanis a baba után kezd nyomozni. Kár lenne többet elmesélni, egészen elképesztő mozi az utolsó percekig. Nem annyira véres, mint számtalan kortársa, de sokkolásban bármelyiket kenterbe veri.

2019-11-04 17:29:32 Haunt (2019) / Prédák manson84 (2) #2

Lelketlen, üres, buta és unalmas iparos munka.

2019-10-09 03:56:58 3 from Hell (2019) / Three from Hell manson84 (2) #2

Nem annyira rossz film - Rob Zombie eddigi filmjeihez képest -csak teljesen felesleges. Hiányzik belőle az első rész őrülete és a második rész kegyetlensége. Helyette kapunk önismétlést meg Sheri Moont Harley Quinn replikaként. Reméljük nem lesz belőle tetralogia.

Elég durva műfajváltást virít a film az utolsó 5 percben,az addigi eco-horrorból hirtelen gonosz gyerekes horror lesz. Gondolom ez a kárpótlás az amúgy rém buta sztori miatt, ami annyiból áll, hogy a szennyezett víztől megvadult állatok tombolnak egy városban. Mire a film végére a főszereplők rájöttek miért gyilkolnak a fenevadak, azok szépen lejöttek a szerről és vidáman hemperegtek az utcán. Már kezdtem csalódni, hogy ez így ennyi, aztán ugye jött a fent említett végső csavar. Jópofa 80's italiano trash.

Parancsolj. :)

A The Dark című filmnél hiányzik a műfaj meghatározás, horror illetve dráma.

Köszönet.

2018-11-20 23:32:32 Monster Party (2018) manson84 (4) #1

Tudom nem illene jóra osztályozni, mert azon kívül, hogy nem túl elmés vannak még más gondok is vele, de nagyon régen szórakoztam ilyen jót egy horrorfilmen. Pörgős, brutális és rohadt véres, hatalmas guilty pleasure. :)

2018-11-15 14:01:37 Wildling (2017) manson84 (3) #4

Nem sok értelme volt aput visszahozni a film utolsó 30 perceben... Jobban örültem volna ha inkább Anna nővé érését és a vér metaforáját gondolják tovább a készítők vagy a farkasemberek mitológiáját bontják ki jobban. Ennek ellenére a műfaján belül teljesen elfogadható.

1. Nem hiszem, hogy túl sokáig voltak rabságban. A végén amikor a rendőr bejelenti a 2 megtalált lányt a vonal másik végén az alak azonosítja őket a benzinkutas Janet beszámolója alapján. Azért egy töltő állomáson elég sok ember megfordul, ha hónapok teltek volna el biztos elfelejti a lányokat.
2. Az anyuka holttestét lehet látni amikor a barna lány először ébred fel az álomvilágából. Elvágott nyakkal hever a sarokba.

Laugier ismét egy jó kis vérfürdőt hozott össze az arra vevő közönségnek. Hibái ellenére is szerethető, brutális horror történet.

2018-10-02 00:00:14 Pappa pia (2017) manson84 (1) #79

A hétvégén meglátogattam a szüleimet és édasanyám rávett, hogy nézzük meg a Pappa Piát. Halloweenkor kellett volna sugározni, mert félelmetesen rossz. Nincs egyetlen egy kedvelhető karakter a filmben(szerelmi történet), nincs dinamikája (zenés film),abszolúte nem vicces ( prosztóvígjáték). Mindegy egyes dal borzasztóan van hangszerelve és amikor énekelnek nincsenek szinkronban a szereplők szájával. Néha az volt az érzésem mintha egy alámondásos musicalt néznék. A táncjelenetek förtelmesek -az egyetlen "aranyos" is egy 33 milliós nézettségű Flashmob nyúlás- és az énekhangokra is kár pocsékolni a leütést. Ebben a filmben minden rossz, Csupó szerintem a gázsijából vett egy csomó pezsgőt és eszméletlenül fetrengett a forgatás alatt, vagy tök beállva csinálta ezt az otromba szörnyeteget. Máglyára vele.

előzmény: bambula (#78)