manson84

Regisztráció: 2008. április 10. (9 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Rózsaszín flamingó

Rendezők: Alfred Hitchcock, David Cronenberg, John Waters (I), Mario Bava
Színészek: Bette Davis, Divine, Sigourney Weaver, Vincent Price
Műfajok: horror, musical, sci-fi, vígjáték
Országok: amerikai, angol, olasz

Születési év: 1984
Lakhely: London

Le tout nouveau testament
Legújabb testamentum
4 2017-11-12 3,5
Valerian and the City of a Thousand Planets
Valerian és az ezer bolygó városa
2 2017-11-11 3,0

4 2017-10-22 3,5
The Mutant Chronicles
Mutáns krónikák
2 2017-10-08 2,2

Azért az alap horror műfajok a 60-as évekre már BŐVEN(!) kialakultak, rengeteg zseniális filmet felmutatva. Többek közt ezt is. A hatvanas éveket inkább a modern horrorfilm kezdeték nevezném. A Psycho valahol a képzeletbeli határvonal. :)

előzmény: GothMan (#20)

Az It! The Terror from Beyond Space lehetett egészen biztosan. És ezt tartják leginkább az alien inspirációjának, amellett, hogy bűn rossz film.

2017-05-16 02:52:46 Vice Versa (1988) / Egymás bőrében manson84 (3) #1

Különös, hogy 1988-ban a szintén hasonló témájú Segítség, felnőttem Tom Hanks főszereplésével hatalmas kasszasiker lett, míg ez hatalmas bukta volt. Egyrészt azért fura, mert jelen alkotás semmivel sem jobb vagy rosszabb Hanks családi vígjátékánál - azaz két amcsi giccs, ami próbálja kimaxolni a gyerek felnőtt testben adta humorforrást. Másrészt a főszereplő Judge Reinhold igen népszerű volt akkortájt, háta mögött B.H. zsaruk, Szörnyecskék és egyéb könnyed vígjátékok. Emiatt úgy vélem a sztár hiányra nem fogható a teljes érdektelenség. Arról nem is beszélve, hogy Hanks karrierje is csak ezekben az években kezdett beindulni, így az ő szupersztár státusza adta érdeklődés sem igazolja, hogy lett fényévekkel sikeresebb az ő filmje. Talán Penny Marshall rendező tehetsége a titok (ha-ha), vagy csak élet volt kegyetlen, mindenesetre érdekes kis filmtörténeti talány. + a bemutatóra se lehet fogni, mert ez volt előbb.

2017-02-11 15:57:55 [Tévésorozatok] manson84 #2907

Hibátlan! Az ördögűző sorozat olyan szinten kenterbe veri az összes mai horror sorozatot, hogy azt öröm volt nézni. Ez így nem teljesen igaz, nincs itt semmi öröm, borzasztó sötét atmoszférájú csodálatosan fényképezett rémálommal van dolgunk. W. Friedkin klasszikusa végre megkapta azt a folytatást, amit megérdemel. Kb. olyan zseniálisan gondolták tovább az alap művet a készítők, mint James Cameron tette anno az Aliens esetében. Külön ki kell emeljem Gina Davis fantasztikus alakítását, karrierjenek egyik legjobbja, de senki masra nem panaszkodhatok tényleg minden és mindenki a helyèn. Szégyen és gyalázat, hogy még csak egy Golden Globe jelölést sem érdemelt sem ő, sem maga a sorozat (pedig fényévekkel jobb a túlértékelt Westworldnel). Folytatás lehetséges, bár a Fox-nal lényegtelen a minőség, imádnak kaszálni, de esetünkben édes mindegy mivel a készítők gyönyörűen lezártak az évadot. Majd meglátjuk, engem tutira megvettek.

2017-02-08 00:08:09 The Shining (1980) / Ragyogás manson84 (5) #179

Mint például ez a jelenet A halál kocsisából.

2017-02-07 20:46:41 Doomsday (2008) / Végítélet manson84 (4) #26

Azért vicces, hogy manapság szinte mindenki megőrül a retro hangulatú filmektől, sorozatoktól, (Stranger Things, Turbo Kid, It follows, Kung Fury etc.) míg ez 10 éve mennyire megosztotta a közönséget. Pedig nincs vele baj,a helyén kezelve borzasztó szórakoztató nosztalgia koktél.

2017-02-06 20:33:52 Don't Knock Twice (2016) manson84 (3) #1

Úgy látszik, a The Witch elindított egy kisebb fajta boszorkányos trendhullámot, gondoljunk csak a remek The Autopsy of Jane Doe rejtélyének megoldására. Itt sincsenek nagy bajok, szépen fényképezett, akadnak ijesztő pillanatai, -a banya kivitelezése például egészen hátborzongató- de az összkép nagyon felemás. Kidolgozatlan karakterek, elnagyolt motivációs hátterek és a rengeteg klisé (családi zűrök, lázadó tini karakter, anya-lánya dráma) mind sokat rontottak a végeredményen. Arra inkább már nem is reagálok, hogy a végét mennyire összecsapták. Sajnos kezdek teljesen hozzászokni és nem csak a horror zsáneren belül.

2017-02-06 02:53:34 Chappie (2015) manson84 (3) #43

Vannak remek pillanatai, de nem tudtam elvonatkoztatni a Rövidzárlattól nézése közben. Mintha a Chappie annak a filmnek lenne a felnőttebb/modern változata, megőrizve az összes idegesítő giccses és melodramatikus elemet. Nekem a Die Antword szerepeltetése nem fájt, igazából nem voltak se jobbak, se rosszabbak a többi két dimenziós karakternél.

2016-11-02 23:26:44 Dragonslayer (1981) / Sárkányölő manson84 (4) #8

Kb. vagy 20 éve láttam egyszer, ezért nem is szavaztam rá eddig, de az emlékeimben pozitív élményként maradt meg - mondjuk akkoriban bármilyen film amiben volt valami szörny az tökéletesen boldoggá tett. Ma újra nézve, meglepően sötétnek találtam ezt a fantasy-t a Disneytől (meg amúgy is). Ahogy lentebb írták, nagyon szépen építkezik a film, többször is meglepő fordulatokkal szolgál. A kalandos történet közben pedig többször egyértelműen látható az egyházkritika. Hiába közhely, de hiányoznak manapság az efféle filmek.