Bubu

Regisztráció: 2008. március 26. (9 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Bubu vagyok, született feleség és drámakirálynő. Bolondos kalapos. Olykor kicsit koczka, máskor játékos. Van, amikor álmodozó, alkalomadtán objektív és gyakorlatias. Sokszor úgy érzem, sosem fogok felnőni, és a mai napig rá tudok csodálkozni a világra. Azt is mondták már nekem, hogy a saját kis világomban élek, és mindent a magam módján élek meg. Szeretek elmerülni mindenféle történetben könyv, színdarab vagy film formájában, és ezekről az élményekről beszélgetni.

Nem: nő

5 2017-05-17 4,3
First Flight

5 2017-05-17 ?

2017-05-21 13:23:39 The Edge of Seventeen (2016) Bubu (5) #15

Igen. Az egy erős kezdés volt tőle :)

2017-05-21 01:01:40 The Edge of Seventeen (2016) Bubu (5) #13

Azért Hailee Steinfeld már egy Oscar jelölésig eljutott, nem ma kezdte. Tőle azért én is számítok még nagy alakításokra :)

2017-05-16 17:39:36 Logan (2017) / Logan - Farkas Bubu (5) #49

Ez az igazi kérdés! Bár szerintem nem sajnálták volna a gyereket, ha újabb és újabb műtétre szorul. De így, hogy elszökött... Mondjuk bele sem hal, max nem nő magasra. Vagy kiveti magából, mint lövés után a golyót? Őbele ugyanis nem úgy ültették ve, ahogy Loganbe. Meg lehet, hogy ő nem teljes adamantium csontvázat kapott - nem beinjekciózták neki, mint Logannek, hanem fel volt vágva a lába. Lehet, hogy csak a karmokat kapta, nem?
Amúgy nagyon tetszik, hogy végre valaki ki mert lépni a szokásos szuperhősfilmek sémáiból, úgy, hogy közben megalkotta a műfaj egyik legjobbját. Személy szerint nagyon unom a műfajt, pont azért, mert ugyanazt ismételgetik (tisztelet a kevés kivételnek). Remélem, a Logan után más is mer komolyabbat, átgondoltabbat lépni.
Külön tiszteletem az alkotóknak, hogy el mernek engedni fontos karaktereket mielőtt nevetségessé válnának. Látszik a filmen, hogy mindent beleadtak, hogy méltó búcsúzása legyen Rozsomáknak és a Professzornak is, mégis be merték "koszolni" a kezüket a kevésbé dicső karakterábrázolással és életszakasszal.
Mert ki látott már olyat, hogy két kiöregedett, leépülő hős lesz egy film főszereplője? Bár, még "mindig jobb lefelé menni a lejtőn, mint alatta feküdni", nem ez a megszokott felállás. De ezek után szívesen megnéznék egy idősödő Peter Parkert pl., ha sikerül ilyen jól eltalálni.
Nagyon jól eltalált a kislánnyal együtt a trió, hiszen több közös van egy idős emberben és egy gyerekben, mint két középkorúban. Míg előbbinek meg kell tanulnia, hogy tartsa fenn a képességét a csökkenő erejével, a másiknak a növekvő erő kontrollálása a cél. A saját testük, érzelmeik felett próbálnak állni, de botladoznak.
Ami szíven ütött, a gondolat, hogy Charles maga pusztította el azokat, akiknek a védelmére feltette az életét. Patrick Stewart egyetlen pillantása, mikor erre rájön volt az első pillanat, mikor potyogtak a könnyeim. Logan pedig élete végére érve azt találta meg, ami elől végig menekült: családot, szeretetet. Az utolsó képsorok pedig mindent elmondtak szavak nélkül. (Akárcsak Dafne Keen, aki az egyik legjobb gyerekszínész, akit eddig láttam.)

Mostanában amúgy is rákaptam a westernre, a road-moviekat mindig is szerettem, az X-men pedig nagy kedvenc. Ezeknek az ötvözése az idei legnagyobb meglepetés (eddig).

előzmény: necksprain (#48)

2017-05-16 13:53:23 Logan (2017) / Logan - Farkas Bubu (5) #47

Lehet, hogy voltak, csak nem mutatták őket ;)

előzmény: necksprain (#46)

2017-05-14 23:41:35 [Filmzene] Bubu #570

Fúú, köszi! :)

előzmény: banana (#568)

Azért az gáz, ha valakinek kevésbé avatott szemmel is feltűnnek ilyen dolgok. Nem egy filmnél fordult elő, hogy kizökkentett az operatőr munkája, és az már rég rossz. Pedig nem szakmai dolog számomra, csak szeretek fotózni. Jó, hogy valaki ilyen jól le tudta ezt írni, és példát is tudott mutatni!
A film zenéjéről meg annyit, hogy nem is értem, hogy várhatják el egy ilyen kreatív munka esetében, hogy pár hét alatt valaki összedobjon egy minden igényt kielégítő zenét. Ellenpéldának ott van a La La Land, ahol a zeneszerző már a forgatókönyv írásánál is ott volt, volt idejük oda-vissza megbeszélni a zenét. Látszik is az eredményen. Tudom, musicalnél ez más prioritás, de egy nem zenés filmnél is sokkal értelmesebb lenne előbb elkezdeni együttműködni. Amúgy kövezzenek meg, de nekem tetszett a Rogue One zenéje.

előzmény: purplerain (#149)

Attól, hogy nem akar fegyvert fogni, már képmutató lesz, ha megérti az adott háború célját, és azonosulni tud vele?
Nem minden vallásos ember képmutató, és nem minden ateista van az erkölcsi morálok csúcsán. Ennél összetettebb a világ. A film szerintem elég jól bemutatta, hogy nem csak a vallás megygőződése miatt nem akart fegyvert fogni.

2017-05-04 20:24:21 La La Land (2016) / Kaliforniai álom Bubu (5) #71

Érdekes cikk.
Pont Audrey Hepburn adja elő szerintem a legszebben a Moon Rivert, mert annyi érzés van benne, amit semmilyen trillázással nem lehet überelni. Nem is értem, hogy gondolták ezt a szellemhang dolgot a My Fair Lady-ben.

Az, hogy valaki nem akar ölni, nem jelenti azt, hogy nem tartja jogosnak a háborút. Vagy, hogy nem akar a fasizmussal szembe menni.
Desmond Doss szanitécnek készült, de ahhoz, hogy katonaorvos lehessen, és életeket mentsen, túl kellett esnie az alapkiképzésen.
Az már történelmi kérdés inkább, hogy miért nem vágták el a köteleket. Igaz történeten alapuló filmnél már csak így megy...