Bubu

Regisztráció: 2008. március 26. (9 év)

Bemutatkozás

Bubu vagyok, született feleség és drámakirálynő. Bolondos kalapos. Olykor kicsit koczka, máskor játékos. Van, amikor álmodozó, alkalomadtán objektív és gyakorlatias. Sokszor úgy érzem, sosem fogok felnőni, és a mai napig rá tudok csodálkozni a világra. Azt is mondták már nekem, hogy a saját kis világomban élek, és mindent a magam módján élek meg. Szeretek elmerülni mindenféle történetben könyv, színdarab vagy film formájában, és ezekről az élményekről beszélgetni.

Nem: nő

American Pie
Amerikai pite
1 2017-03-08 3,4

2017-03-28 21:05:34 Tootsie (1982) / Aranyoskám Bubu (4) #14

Ismert színészként, férfiként van hírneve, miszerint problémás vele dolgozni, mert önfejű. Megmondják neki, a városban nem akar vele dolgozni senki. Ezért öltözik nőnek, mert úgy, mint ismeretlen színésznő, kap szerepet. Így értettem.
Azt az előnyt kiélvezi, hogy karakán nőt keresnek. Eleinte nem hallgatják meg, csak mikor elkezd improvizálni, azt jól csinálja, és tetszik nekik a változtatás, ráhagyják. Lehet elnézőbbek vele, de nem veszik komolyan, és már az első nap lenyomja az egyik a nyelvét a torkán...
De az tény, hogy ő is alkalmazkodóbb lesz, és jócskán visszavesz.

2017-03-28 19:05:51 Tootsie (1982) / Aranyoskám Bubu (4) #12

Nem a neme miatt nem kap szerepet, hanem a hírneve miatt. Mint ismeretlen színész, jól csinál egy meghallgatást, és felveszik. Azt elismerték korábban is, hogy jó, csak vele doglozni nem egyszerű.

2017-03-28 16:09:53 Hidden Figures (2016) / A számolás joga Bubu (5) #4

Nekem azért tetszett, mert nem csak a szegregációról szól. Bemutatja, milyen egy munkahely, ahol nem a megfelelő emberek ülnek a megfelelő helyen. Sajnos nem hiszem, hogy legtöbben ezt ne tapasztaltuk volna meg, milyen egy főnök, akinek fogalma sincs a beosztottjai munkájáról vagy kvalitásairól, miközben a saját komplexusait kompenzálja rajtuk. Vagy hogy ellátunk egy beosztást, és csak a megfelelő kompenzációt nem látjuk érte. Addig nem lehet ilyen mértékű haladást várni, amíg a hozzáértőnek nem adott minden feltétel, vagy információ, hogy dolgozhasson, és amíg nem érdeme szerint ismerik el. Nagyon tetszett Dorothy gondolkodása, előrelátása, ahogy elébe ment a problémának, és a hátrányból ezzel előnyt kovácsolt magának.
Elég sokat tanulunk arról, hogy milyen törvények voltak, de teljesen más ezeknek a hatásait így látni. Gondolok most a könyvtáras jelenetre, vagy a szabálykiegészítésre. Minél tanulatlanabb marad a másik, nekünk annál jobb lesz? És persze nagyon szép, amit a főnök tett értük, (vagy inkább a cégért) de sajnos ezzel a globális probléma nem oldódott meg. De legalább tett egy lépést.

2017-03-28 15:49:11 Tootsie (1982) / Aranyoskám Bubu (4) #10

Múltkor olvastam egy cikket arról, hogy egy férfi ügyfélszolgálatos véletlenül egy kolléganője aláírásával küldött el egy levelet, és igen lekezelő választ kapott. Ezen felbuzdulva kísérletbe kezdtek, és email fiókot cseréltek egy hétre, de ugyanolyan stílusban válaszoltak, ahogyan korábban is. Azt tapasztalták, hogy a női levelekre bizalmatlanabbul válaszoltak, olykor meg is kérdőjelezték a hozzáértést.
Ezt ebben a filmben is megtapasztalja a főszereplő, akit nem hallgatnak végig, kéretlen ajánlatokat és személyeskedő megjegyzéseket kap, és bírálják lépten nyomon a külsejét. Nem hallják sokan, amikor nemet mond. Nagyon sokat tanul a kis kalandja során arról, milyen a fogadó szemszögéből mindez. (Egyedül az nem stimmelt nálam teljesen, hogy közben a főhős azért szédít egy másik nőt elég sokáig.)
Szerencsére az ezekkel kapcsolatos viccek ízlésesen lettek megoldva, nem lettek eltúlozva, és Dustin Hoffman is kitett magáért. Bár sokat nevettem rajta, szerintem inkább dráma a mély mondanivalója miatt

2017-03-27 16:08:03 Red Nose Day Actually (2017) Bubu (3) #2

Vártam a beharangozott dalt Bill Nighy-tól. Az felvihette volna négyesig. Rowan Atkinson jelenete Alan Rickman nélkül nem ütött nagyot, sőt. Volt pár jó mozzanata azért.

2017-03-25 12:49:15 The Lion King (1994) / Az oroszlánkirály Bubu (5) #25

Szerintem nem árt a mai gyerekeknek, ha nem csak azt hallgatják, hogy győzz bármi áron. Légy első, légy különleges. Mert tény:nem nem mindenki alkalmas vezetőnek, és ez nem is baj. A probléma ezzel, hogy sokan nem ismerik meg magukat vagy a gyereküket. Nem őszinték. És az ebből kiinduló túlzó elvárásokból nagy teher lesz. Annál meg nincs rosszabb, mint egy inkompetens vezető. Nem lesz boldog tőle sem ő, sem a környezete. Legyen szó emberről vagy állatról.
A mesében meg én úgy érzem, a vlogger azt látja, amit látni akar. A természet ha akarjuk, ha nem, úgy működik, hogy ez erősebb fennmarad, és van, aki a tápláléklánc alján van, és van, aki a tetején. Az alján szaporábbak, így többen vannak. Az ember meg a természetből jött, így természetes, hogy vannak hasonlóságok. De ma már kevés helyen öröklődik az uralkodás, inkább választják a vezetőket.
Az oroszlánkirály meg inkább királydráma, és mint olyan, nem mentes a politikai elemektől. De nem ennyire.

2017-03-18 11:44:01 Why Him? (2016) / Miért pont ő? Bubu (?) #4

A Trumbo nagyon jó!

2017-03-16 14:26:39 Arrival (2016) / Érkezés Bubu (4) #209

Én nem néztem végig az Interstellart, úgyhogy nem hasonlítom az Érkezést máshoz. Meg amúgy sem szeretek egy filmet mással összehasonlítva értékelni. De megértem, hogy sokaknak elvont lehet a nyelvészet vagy a nemlineáris idő témája.

előzmény: purplerain (#208)

2017-03-16 00:10:08 Arrival (2016) / Érkezés Bubu (4) #207

Minden nyelvnek megvan a maga rendszere, logikája. A japánról nem tudok sokat, de attól, hogy nem betűk vannak, hanem szavaknak a jelei, még nem feltétlenül logikátlan. Ok, legyen döntetlen :)
Szerintem a számítógépben elmentették a képeket, de egyértelmű, hogy ők elemezték. Vagy a számítógép, és ők is. Erre utaltak többször, mikor épp vártak a következő találkozóra. Mivel egy képre rá tudnak közelíteni, le tudják kicsinyíteni, a jelek közti különbségeket jobban észre tudják venni, és visszafelé is könnyebb kommunikálniuk így, hogy nem nekik kell hajszálpontosan rajzolni. A végén, mikor az összképet nézi, és egy nagy jelen lát sok kicsit, akkor áll össze neki. Lehet, hogy pont a nyelvtan megértésével látja nemlineárisan az időt. Mi van, ha egy különleges igeidő vezeti el a megoldáshoz?

előzmény: purplerain (#206)

2017-03-15 18:52:08 Arrival (2016) / Érkezés Bubu (4) #205

Azért, mert egy nyelv írásban jeleket használ szavak helyett, még nem jelenti, hogy nincs benne logika. Attól, hogy megtanulsz írni, még nem ismersz meg nyelveket. Ha így lenne, több tucat nyelvet tudna most is mindenki, hiszen az ábécénk átfedésben van több nyelvvel. Ez csak az egyik aspektusa a nyelvnek. Lehet, hogy nyelvtanilag helytelenül kommunikáltak a podokkal, de a szavak egymás utáni kiírása azért érthetővé tette, mit is szeretnének kifejezni. Ha felmutatod a pacát, hogy én aztán a pacát, hogy álmos, akkor azért elmondod, mit szeretnél.
És attól, hogy egyszerűbb egy nyelv, még nem jelenti azt, hogy kevésbé intelligens a lény, ami beszéli. Például el tudom képzelni, hogy a delfinek nyelvéből hiányoznak bizonyos testre vonatkozó kifejezések, mivel az ultrahanggal láthatják egymást belülről is. És ha így van, már értelmét veszti a mondat, hogy "vemhes vagyok", "fáj a szemem" vagy a kérdés, hogy "jobban vagy?" hiszen látják egymást. Ugyanígy össze kell egyeztetni a nyelvi sajátosságokat a másik fizikai képességeivel. Én úgy gondolom ezt, hogy ehhez alkalmazkodva mutatták be a nyelvüket az embereknek. A nő pedig utólag meséli el a történetet a lányának, így nem biztos, hogy már az érkezéskor látta a jövőt. De ez csak az én verzióm...

előzmény: purplerain (#202)