dr. caligari

Regisztráció: 2008. március 22. (12 év, 6 hónap)

Születési év: 1991

Kelet

Vasárnap

Pá kis Panelom!

3 2020-09-14 ?
Mónika nem akar a földön járni

2 2020-09-14 ?
Nincs parancs!

1 2020-09-14 ?

a főszereplő sokkal érdekesebb, mint maga a rövidfilm (ami sajnos elég hosszú), a musical pedig nehéz műfaj, nem is működik itt

2020-09-14 10:22:31 Hab (2020) dr. caligari (2) #12

egyébként kiváló kérdés lenne, hogy hova folyt el ez a pénz, mert a vásznon negyedannyi - ha - látszott belőle

2020-09-14 10:20:29 Hab (2020) dr. caligari (2) #11

nálad is tele van a fiók paprikával?

előzmény: dittike (#10)

2020-09-10 18:40:31 Hab (2020) dr. caligari (2) #6

csak engem érdekel, hogy ki nyeri a versenyt a végén?

Gerencsér Tamás rendező úr tegnaptól az Index videórovatát erősíti.

2020-08-31 01:16:02 Tenet (2020) dr. caligari (4) #94

Bármi lehet, de szerintem ez egy felesleges túlgondolása a dolognak, illetve
akkor hány évet kéne invertálva eltöltenie, hogy visszatérjen a gyerekkoráig? És azért ő mondogatta, hogy a világ fontosabb mint Kat (eszerint az anyja - jó, erre persze lehet mondani a bármely helyzetben használható "ennek így kellett lennie" dumát.

előzmény: Doc (#92)

2020-08-28 11:10:04 Tenet (2020) dr. caligari (4) #76

Ja, és szerintem van humora a filmnek, legalábbis én sokszor nevettem (lehet hogy rajta és nem vele), egy-egy jelenet erejéig próbálják elvinni a Protagonistot ilyen James Bondos viccelődés felé, de Washington miatt ezek a beszólások inkább deadpan felé hajlanak.

2020-08-28 11:06:41 Tenet (2020) dr. caligari (4) #75

Megnéztem, és kicsit fáj a hype, főleg ami az elképesztő bonyolultságáról szól - nem (meg)érthetetlen, figyelni kell, de ha nem csak popcornt enni megy az ember a moziba, akkor ez alap. Egyszeri nézés után azt mondom, hogy értem.

Akció - vérprofi, átgondolt, 5*, volt olyan jelenet, ahol a szereplőkkel együtt önkéntelenül tartottam vissza a levegőt (ez mondjuk szokásom, ezért bírtam alig végignézni a 47 méter mélyent anno).

Dráma - na itt van bajom, semmi szikra nincs a Protagonist és Kat (Debicki) között. És itt nem egy romantikus összepillantásra gondolok miközben szól az orkesztra a háttérben, hanem egy pillanatnyi érzelemre az arcokon. Emiatt igazából teljesen hiteltelen lesz egy sor motivációs szál, és ez nagyon zavaró a filmben.

Inverzió - kitalál egy csomó mindent (ezeket Pattinson el is mondja, pl. hő), aztán a nagy része egy jelenet erejéig érdekli, azon kívül pedig a hátrafelé futással játszik csak (viszont azt előszeretettel). És hát ne hülyéskedjünk, ez az inverziós idő-hajtogatás nem olyan k*va bonyolult (pl. akinek nem esik le már először, hogy Debicki saját magát látja beugrani a vízbe, vagy az első Freeport jelenetnél hogy Pattinson a Protagonistról veszi le a maszkot, azért hagyja futni, az vagy túl sokat várt egy blockbustertől, vagy meg sem próbál gondolkozni a filmeken - rosszabb esetben ez az első film amit látott).

Ami szerintem izgalmasabbá tette volna a filmet (nem akció szintjén), ha legalább egy igazi csavar, árulás lett volna, pl. Pattinson vagy Debicki szerepében, de nem, ők végig jófiúk/lányok.

2020-01-05 15:03:49 [Vapiti 2019] dr. caligari #32

Férfi ezüst
Adam Driver [Marriage Story / Házassági történet]
Joaquin Phoenix [Joker]
Zain Al Rafeea [Capharnaüm / Kafarnaum - A remény útja]

Van még egy pár film amit meg kéne nézni tavalyról, illetve szerintem idén volt az elmúlt időkből a legnehezebb a szűkítés.