dr. caligari

Regisztráció: 2008. március 22. (10 év, 1 hónap)

Születési év: 1991

Game Over, Man!

3 2018-03-25 ?
Brooklyn

4 2018-03-22 3,7

Tudtommal sem az Éden, sem a Valan nem idén jön..

Tényleg elképesztően jó film, és az előbbiekhez én csak azt tenném hozzá, hogy a magyar cím zseniális, és remélem a magyar forgalmazó szándékosan utal a Kaliforniai álomra vele, mert a két film úgy áll egymással szembe, mint a Disneyland turistái a Disneyland árnyékában élőkkel.

Nagyon szeretem Bowie-t, de ez egy pocsék film róla. Felszínesen foglalkozik művészetével, sokkal inkább egy kiállítást, vagy inkább a kurátorokat próbálja eladni. Csalódás volt, pláne úgy, hogy a "film" elkészültekor még élt és alkotott.

2017-09-12 11:48:12 Hetedik alabárdos (2017) dr. caligari (3) #1

Elég hullámzó a film, néha elkapja Vékes a szálat és megy a film, de sokszor leül, következetlen és érthetetlen. Vannak benne jó viccek, de az unalom többször átcsap rajta. Ez az első Inkubátoros film, ami támogatandó, és fontos hogy ezek a filmek eljussanak moziba, de érződik rajta, hogy a forgatókönyvet nem követték úgy nyomon, mint egy "normális" Filmalapos filmnél. 3/5

Szóval ez egy újabb példája annak, hogy egy jó filmet hogyan lehet elbaszni a szinkronnal és az esetlen fordítással. Én tényleg nem értem, hogy miért nem képesek feliratos kópiát is csinálni kultrendezők filmjeihez - az, hogy ez hatalmas többletkiadás lenne, egyszerűen hazugság (digitális korszakban élünk, könyörgöm). Tényleg, az ember már épp bevonódna a filmbe, amikor egyszer csak megszólal Lily James magyar hangja, és legszívesebben lekaparnám az előttem ülő székhuzatát.

Aki teheti, nézze a Toldiban, OV verzióban.

*ezért is lett négyes, ha megnézem még egyszer eredeti hanggal, revideálom.

Arany Medve!

Páratlan film, főleg Roger Corman személyes bevezetőjével, 35 mm-ről.

Most hirtelen nem is jut eszembe más film amiről kijöttem.

2016-01-20 18:24:02 [Vapiti 2015] dr. caligari #81

Arany
Saul fia
Youth
Tangerine

Női Ezüst
Kitana Kiki Rodriguez (Tangerine)
Rachel Weisz (Youth)
Emma Stone (Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorence))

Férfi Ezüst
Röhrig Géza (Saul fia)