hhgygy

2024-03-26 23:11:37 Shayda (2023) hhgygy (5) #1

Csodás anya-lánya páros alakítás, megrázó migránssors és keserű happy end. Joggal küldték az ausztrálok ezt a filmet az Oscarra, még ha nem is jutott tovább a "selejtezőn".

2024-03-25 14:08:46 [In Memoriam...] hhgygy #3280

Elhunyt Fritz Wepper

Mostanában néztünk régi 70-es évekbeli Derrickeket, egy teljesen letűnt világ, letűnt mentalitás, más tempó, más fények, színek, minden más volt. R.I.P.

A Shayda című film (2023) rövid tartalma:

Egy fiatal iráni anya és hatéves kislánya az iráni újév (noruz) két hete alatt egy ausztrál női menhelyen talál menedéket.

2024-03-21 19:42:54 [Vapiti 2023] hhgygy #104

Most nézem, én éppen a találkozó napján leszek 16 éves a fórumon, üdvözlök mindenkit, nem tudok ott lenni.

2024-03-21 08:52:21 [In Memoriam...] hhgygy #3278

Érdekes, hogy egyből előttem volt, hogy ki ő, mert a legelső Coen-opusból a Blood Simple-ből valamiért megmaradt az arca az emlékezetemben. R. I. P.

2024-03-18 16:18:30 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! hhgygy (?) #73

Most már úgyis tele van off-fal, biztos mérvadó L. Simon László maró gúnyolódása, aki a főproducer legjobb haverja, tényleg érdemes vele szó szerint egyetérteni.

előzmény: tzoli (#69)

2024-03-17 22:37:08 Hytti nro 6 (2021) / Hatos fülke hhgygy (5) #2

Szép, egyszerű, kedves film. Az északi sarkkör szerelmesei cím már foglalt :-) Apróbb helyesbítés: A történet nem a 80-as, hanem a 90-es években játszódik (nyilvánvalóan a rendszerváltás után, de az eredeti regény valóban a 80-as években játszódik). A vasúti gyezsurnaja azonban változatlan, ott (is) megállt az idő. Most már magyar felirattal is beszerezhető.

előzmény: mimóza (#1)

Nekem túl sok volt a kaja, és kevés a történet. Nem érdekelnek a főzős műsorok, a különleges kaják, de azért tudom értékelni, ha valaki a megszállottja a szakmájának, ez azért átjött, de a két óra ebből nekem sok volt. A velemkorú Binoche kisasszony meg továbbra is a szépségipar kiváló képviselője.

2024-03-16 08:53:27 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! hhgygy (?) #49

Ismételjük, mert látom, nem árt : az a 14 milliárd forint, amiről te beszélsz, nem adófizetők pénzéből került a filmre egy (vagy több) politikus döntésére, hanem üzleti befektetés a szórakoztatóiparba.

előzmény: kdi (#48)

Az eleje nagyon jól bemutatta azt a fejetlenséget, amivel a "forradalom" jár. 1956-os történeteket hallottunk szinte szó szerint ugyanígy lezajlani. A végére pedig kiderül, hogy nincs olyan, hogy "igazság", csak valami, amit igazságszolgáltatásnak csúfolnak.

2024-03-13 22:46:26 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! hhgygy (?) #12

Oké, de a kérdésed költői kérdés. Vagy mondhatjuk úgyis, hogy önbeteljesítő jóslat. Esetleg még: úriember biztosra nem fogad. De ezért kár a sávszélességet pazarolni.

előzmény: Umberto (#11)

2024-03-13 20:26:15 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! hhgygy (?) #9

De ezt a kérdést miért tetted fel?

előzmény: Umberto (#8)

(Van hozzá magyar felirat is)

előzmény: mimóza (#20)

Az Éjjeli őrjárathoz a hiányzó IMDB-link

Nagyon jól indult, a román abszurd legjavát ígérte, de aztán voltak unalmas részek, meg az én ízlésemnek már a határait feszegető jelenetek. Konkrétan amikor a nyomorék bácsi benyúl a csaj bugyijába, miközben meséli a háborús élményeit, és közben a csaj a másik férfival szeretkezik, ez nálam no go. A végére meg egészen ellaposodott, belterjes lett, és a fordított mesélési sorrend sem nagy truváj, annyi filmben eljátszották már.
650 forintot talán így is megér az ismert kölcsönző oldalon.

2024-03-07 09:19:48 Perfect Days (2023) / Tökéletes napok hhgygy (4) #5

Érdekes, most jutott eszembe a vécépucolásról, hogy a Szörnyetegben meg az iskolaigazgatónő kapirgálja a koszt a padlóról, de mondjuk ott az vezeklés, itt ez nem olyan egyértelmű, hogy van-e ilyen motívum.

előzmény: von Schatu (#4)

2024-03-07 08:50:01 Perfect Days (2023) / Tökéletes napok hhgygy (4) #3

Jó kis zen mozi, az jutott eszembe, hogy a Tavasz, nyár, ősz, tél, tavasz mintájára lehetett volna a címe Reggel, délben, este, éjjel, reggel. A másik párhuzam a háromfős autós jelenet, ami az egyik kedvencemre, Jim Jarmusch Éjszaka a földönjére emlékeztetett, de persze itt az is visszafogottabb volt, de hasonlóan vicces. Egy kritikában azt olvastam, hogy ezek luxusvécék. Szerintem nem, ez egy fejlettebb kultúra a mi szotyiköpködős, balkáni "kultúránknál", de ugye itt ne politizáljunk, csak szemlélődjünk csendben, mint Wim Wenders és Hirayama.

A Kálmán-nap IMDB-s címe mintha hiányozna:

2024-03-04 23:15:35 Kaibutsu (2023) / Szörnyeteg hhgygy (5) #5

Most már magyarral is :_)

előzmény: BalaKovesi (#3)

2024-03-04 23:11:16 Kaibutsu (2023) / Szörnyeteg hhgygy (5) #4

A tanári szoba és az Elfogy a levegő után semmit sem tudván előre erről a filmről, meglepő átfedések voltak benne, de azért nyilván a japán a legegzotikusabb és - többek között ezért is - a legjobb. Érdemes többször megnézni, én mondjuk legalább háromszor láttam, így össze tudtam rakni a puzzle-t. Viszont annak muszáj voltam utánanézni, hogy a Yori lánynév-e vagy fiú, és kiderül, hogy mindkettő lehet, bár a japánban másként írják le. Ez lehet, hogy spoiler, de itt Yori fiú. A film szerkezete hasonló, mint A vihar kapujában, vagyis régi hagyományt követ és méltó az elődökhöz.

2024-03-02 22:19:03 Liebes Kind (2023) / Drága gyermek hhgygy (4) #1

Durván nyomasztó, nagyon addiktív sorozat. A főszereplők nagyon jók. Csak azért nem ötös, mert én az a típus vagyok, aki keresi a logikátlanságokat meg "életszerűtlenségeket", és ebben a sorozatban azokból nekem túl sok volt.
Elhagyatott NATO-bázist a NATO tudta nélkül belakom, aláaknázom, odaköltöztetem a családom és rendszeresen bejárok hozzájuk, WTF? De ha már olyan jól aláaknázta, szökés közben hogy nem léptek aknára? Tudták merre kell futni, miközben soha életükben nem jártak még odakint? Kérdések özöne, utólag.

Szerintem lényegtelen, illetve eldönthetetlen, hogy öngyilkosság, gyilkosság vagy baleset volt. A harcias ügyész érvelése amúgy sántított, legalábbis akkor, amikor megpróbálta a gyereket rávenni, hogy hátha a kutya hányásában található (majdnem egészben maradt) aszpirinokat, amit az apja hányt ki, nem is az apja vette be, hanem az anyja adta be az apjának. Az érdekes mérgezési kísérlet lenne, ha valaki egészben adja be a méregtablettákat a megmérgezendő személynek, LoL.
Ha már nem szólt közben hozzá senki, közben kijött egy rövid interjú, amiben Sandra Hüller pontosan ugyanazt mondja, mint én az első mondatban :-)

Nehéz már "váratlan", "sokkoló" fordulatokat kitalálni, anélkül, hogy röhejesen valószínűtlenek, életszerűtlenek legyenek. Ez a fő tanulsága - nekem - ennek a sorozatnak.

2024-02-20 14:27:36 [Vapiti 2023] hhgygy #46

De jó, még épp időben megszereztem az Elfogy a levegőt, majdnem lemaradt a jelölésről nálam.

2024-02-19 12:23:27 Elfogy a levegő (2023) / Without Air hhgygy (5) #27

Nemrég láttam a Tanári szobát, elég hasonló a hangulata, de ez - érthető okokból - a jelenkori román (filmes) iskolához áll közelebb, igazi hiperrealista gyöngyszem.

Megtörtént eset, máig is látogatható a palota, amit a mizantróp vidéki postás s.k. épített 33 éven át.
A szép történethez megnyerték az egyik legszebb francia színésznőt is, jól ellenpontozta a mogorva falusi postást.

2024-02-11 09:20:53 Mørke (2005) / Homály hhgygy (4) #3

Teljesen jó cím a "Homály" , az eredeti cím alapján is, de maga a film is meghökkentő volt, műfajilag is nehéz lenne besorolni, kétségtelenül teljesen egyedi volt. (LoL, közel 8 éves válasz)

előzmény: necksprain (#2)

Ez elég feszes krimi/dráma volt. Az ötödik rész, amikor teljes egészében az elkövető szempontjából mutatták be a történetet, nagyon beteg volt, minden horrorfilmet felülmúlt.

2024-02-05 14:04:09 [In Memoriam...] hhgygy #3273
2024-02-03 17:29:03 [Tévésorozatok] hhgygy #4385

Köszi, akkor nem próbálom belobbizni.

előzmény: Ubul (#4384)

2024-02-02 14:36:34 [Tévésorozatok] hhgygy #4383

A Deadwindet kezdtük ledarálni, már túl vagyunk a 2. évadon, most jön az utolsó, nem találom a KT-ben, tkp. mi a policy, hogy milyen sorozatok kerülhetnek be, meg milyenek nem? Mert sokkal gagyibb Netflix-sorozat meg benne van.

2024-01-24 23:05:31 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] hhgygy #27229

Én már azokra a filmekre sem emlékszem, amit két éve láttam, egy kockára sem, ha nem volt benne semmi megjegyezhető. Nemhogy olyanokra, amiket 20 éve láttam. Vannak filmkockák, amik beleégtek a retinámba, ez néhány tucat film lehet. És igen, amikor regisztráltam (15 éve és 10 hónapja), nyilván pár nap alatt leosztályoztam pár száz filmet, amikre emlékeztem, hogy láttam, és elsősorban, amik tetszettek. A 3000 filmből így majdnem 1000-et az első évben osztályoztam, a második 2000-et meg 14 év alatt, LoL.

2024-01-22 11:06:30 [Színház] hhgygy #275

Hogyne járnánk színházba, Jurányi - Ne vetkőzz apád előtt, Péterfi Bori profi alakításával.

2024-01-12 22:36:42 Fool Me Once (2024) / Nem versz át hhgygy (3) #1

Netflixes gagyi sorozat, felesleges mellékszálakkal, szokásos klisékkel és egy számomra (megjelenésében is) rendkívül unszimpatikus főhősnővel.

2024-01-12 22:32:40 Betrayal (1983) / Árulás hhgygy (5) #1

Remek kamaradarab, jó színészi alakításokkal. A fiatal Ben Kingsley engem a fiatal Robert De Nirora emlékeztetett, még arcra is hasonlított nekem. De mindhárom főszereplő remekel, Jeremy Irons rajongóknak meg kötelező.
Egyik kedvencem Ozontól az 5x2, annak idején leírtam, mekkora húzás, hogy időben visszafelé mesél el egy szerelmi történetet, erre kiderül, hogy nincs új a nap alatt. Lehet, hogy már a régi görögök is tudták?
Aki meg nem kedveli a melodrámát, angol nyelvgyakorlásnak is kiváló eredeti hanggal, eredeti brit akcentust tanulni.

Hát igen, cipőt a cipőboltból, skandináv krimit csak skandinávoktól. Ledaráltunk jó pár sorozatot, de ez messze kiemelkedik, illett a fagyos, sötét téli napokhoz.

Nem, 25 évig éltem a kelenföldi panelben, de már 30 éve nagytétényi panelpolgár vagyok. A Budafok moziban bútorbolt volt emlékeim szerint, most nem is tudom, mi van ott, talán kínai áruház.

előzmény: Mikkey (#6)

Én gyerekkoromban sokkal többet jártam moziba, az úgynevezett Kádár-rendszerben fillérekbe került. Kelenföldi panellakóként a fő csapásirány a Bartók mozi volt, néha a Haladás {gy.k. ma Karinthy színház) és egzotikumnak a Kelen mozi. Nagy ritkán elvillamosoztunk a Budafokhoz is, de persze volt azért Uránia, Puskin és az összes körúti mozi. Aztán megépült az Olimpia, ami a házunktól 300 méterre volt és heti szinten jártunk oda. Sok filmet többször is megnéztünk, úgy emlekszem, hogy a Vigyázat, Vadnyugat volt a rekord 11 nézéssel, de ez lehet, hogy csak egy privát városi legenda a fejemben. Ebből következik, hogy természetesen a Bud Spencer - Terence Hill páros meghatározó volt a gyermekkoromban, de mindenfélét néztünk, annyira olcsó volt a mozi - és annyira nem volt más szórakozásunk.

Tanmese arról, hogy ha igazat szólsz (vagy jelen esetben cselekszel), betörik a fejed.
A legviccesebbnek azt a jelenetet találtam, amit egy az egyben átvettek a kis magyar Oscar díjas filmből, a Mindenkiből. Aki már látta, tudja miről beszélek.
Kérdés: A rengeteg iskolai lövöldözés miatt ki volt még, aki a végén azt hitte, hogy ez a film is ide fut ki?

2024-01-01 14:44:47 [Általános fórum] hhgygy #10192

Utolsó: Oppenheimer. Nem tetszett különösebben.
Idei első tervezett: Das Lehrerzimmer.

2023-12-31 23:01:21 Oppenheimer (2023) hhgygy (3) #73

Egyetértek, mi direkt szilveszterre ütemeztük ezt a hosszú filmet, ami indokolatlanul hosszú és nagyon hosszú részekben unalmas volt. Sokkal jobban szerettem Nolan fikciós filmjeit, de még a Dunkirköt is, ebből a filmből kilógtak a felesleges effektek, amik elvileg az Oppie fejében járó gondolatokat voltak hivatva bemutatni. Marad az Inception a kedvencem a mestertől.

előzmény: fempolip (#51)

A végén a bírósági tárgyalás elég zanzásítottra sikerült, de gondolom ez a műfaji korlátoknak betudható.
Amúgy egynek elmegy, egy háromnapos ünnepen pont ledarálható kettesével.

2023-12-16 09:26:39 Késdobáló (1985) hhgygy (3) #1

Gion Nándor novellája alapján megismerhetjük a pangó 80-as évek hangulatát a Délvidéken. Nos, ezek szerint a "magyar kultúrkör" teljesen egységes volt, ugyanilyen nihilista filmek tucatjai készültek ebben az időszakban kis-Magyarországon, nyomor, kilátástalanság és alkohol korlátlan mennyiségben.

2023-12-15 18:51:06 [Általános fórum] hhgygy #10161

Köszi, én is meghallgatom.

előzmény: Ágó (#10158)

A közhelyparádékra 3-ast szoktam adni, itt mínusz egy a kamerakezelés. Nem tudom, kinek jó ez az állandó le-fel forgatás, moziban, a nagy vászon előtt tutti, hogy hányingert kapnék. Rá vannak kattanva a drónfelvételekre is, az is dög unalom, de ez a vízszintesből indítom, meg fejjel lefelé indítom a lépcsősvenket nagyon gagyi.

2023-12-03 22:41:10 Holy Spider (2022) / Szent pók hhgygy (5) #15

- , ha sem agresszor, sem passzív nem vagyok, akkor nekem mi jut?
Nem kétféle ember van, hanem éppen kb. 8 milliárdféle. Ez a megfejtés - szerintem.
De ez már off lesz...

előzmény: somogyireka (#14)

2023-12-03 22:23:17 Holy Spider (2022) / Szent pók hhgygy (5) #13

Réka ajánlására néztem meg ezt a filmet, a profilomon kezdettől fogva az iráni filmet jelöltem meg, mint kedvencemet, pontosan az egyszerűségük miatt, ahol nem a külsőségek számítanak, hanem az általános emberi érzések, motivációk. Ami meg a hímminőség problematikáját illeti, azzal egyáltalán nem értek egyet, nem hímekre és nőkre osztom fel a világot, hanem agresszorokra és passzív emberekre, mely utóbbi magam is vagyok. Van egy iszonyatosan agresszív nőismerősöm, nála agresszívabb emberrel soha életemben nem találkoztam, és nem a férfiuralmat hibáztatnám a világ rossz állapotáért, sokkal inkább a szellemi sötétséget, és annak részeként a vallási fanatizmust, ami megint nem női-férfi kérdés, ahogy már a korábbi hozzászólók is említetták.

2023-11-28 20:10:36 [JÁTÉK] hhgygy #54502

Tarkovszkij Tükör?

előzmény: macready (#54501)

Láttam már jó néhány migráció témájú filmet, ez azokhoz képest nagyon kommersz, helyenként ízléstelen volt, és az egésznek volt valami nagyon amatőr hangulata. A hármas magának a történetnek szól, a megjelenítése még ennyit sem érdemel.

Igen, ezért is adtam rá hármast, nekem is kifejezetten unalmas volt, amellett, hogy természetesen nyomasztó, de már ugye tizenakarhány éve, úgyhogy már megszoktam.
(törölhető, ha már azt is törölték, amire válaszoltam volna)

előzmény: oscarmániás (#27138)

Szerintem megfelel a dokumentumfilm kritériumainak, szerinted miért nem?
Default (GPT-3.5)
User
Mik egy dokumentumfilm kritériumai?

ChatGPT
A dokumentumfilm kritériumai közé tartozik az objektivitás, hitelesség, alapos kutatás és a téma mélyreható feltárása. Fontos, hogy a film valós eseményeket vagy témákat mutasson be, és a narratíva építése során tiszteletben tartsa az adott témához kapcsolódó releváns információkat.

előzmény: tibbb (#4)

Szomorú összefoglaló, az árok egyik oldaláról (én is ott állok, félreértés ne essék). Jellemző az ország állapotára, hogy a "másik oldalról" már senkit nem lehet egy produkción belül megszólaltatni, nem mintha szívesen hallgatnám a mosakodást és magyarázkodást.

2023-11-09 22:06:27 Twee zomers (2022) / Két nyár hhgygy (4) #1

Agatha Christie Tíz kicsi négere mintájára két nyár története 30 év különbséggel, súlyos következményekkel.

2023-11-03 22:24:44 Nyad (2023) hhgygy (4) #1

Tenger- és úszáskedvelőként tudom értékelni ezt az emberfeletti teljesítményt.
A végét érdemes megvárni (bár elég hosszúra nyújtották a filmet), a bónusz jelenetek között Annette Benning egy pár kocka erejéig együtt úszik az általa alakított Diana Nyaddal.
Plusz a filmet egy igazi Vásárhelyi rendezte.

Én a typóra utaltam, de mindegy

előzmény: dorothygale (#15078)

Megérkezik a farmra?

előzmény: dorothygale (#15075)

2023-10-22 19:31:10 [Általános fórum] hhgygy #10096

Éljen, éljen, a kedvenc mozis oldalam, ami egyben a naplóm is, nélküle nem tudnék rácsodálkozni, hogy "jé, ezt a filmet már láttam 2009. november 3-án" :-))))))

2023-10-14 22:39:22 Reptile (2023) / Hidegvér hhgygy (4) #2

Tisztességes iparosmunka, egyszer nézhető. Benicio del Toro öregedve egész Charles Bronsonosra vette a figurát.

2023-10-11 08:53:27 Hangyaboly (1971) hhgygy (3) #4

Egyetértek az egyetlen linkelt kritikával. Óriási műszempillák, rúzsozott ajkak, púderezett orcák egy zárdában? Ezt hogy gondolta a neves rendező? Amúgy a témaválasztás (leszbikus szerelem) a korhoz képest valóban bátor volt.

2023-10-07 22:05:54 Hat hét (2022) / Six Weeks hhgygy (5) #16

Engem is a román újhullámra emlékeztetett.
Számomra a legemlékezetesebb jelenet az, amikor a lány a szülés után meghallja a babasírást és nagy kínok között felmegy az emeletre, hogy megnézze.

2023-10-05 21:34:25 tititá (2015) hhgygy (3) #2

A film 650 forintért megnézhető itt.

2023-10-05 21:30:42 tititá (2015) hhgygy (3) #1

Minden tiszteletem Snétberger Ferencnek ezért az embert próbáló erőfeszítésért.

2023-09-29 22:58:32 A koncert (1981) hhgygy (3) #3

Mivel épp most megy a tévében, válaszolok. Ha akkor éltél volna, nem tennéd fel ezeket a kérdéseket. Ilyen volt a rendszer, vagy megalkudtál vagy eltapostak. Elég sok dokufilm van a magyar popzene történetéről, Erdős Péter és társaik uralkodásáról.

előzmény: BudapestBoy (#2)

Elena Ceauşescu - gúnynevén a világhírű tudósnő - kémiai publikációit nemrég töröltették a brit szaklapokból, ezeket annak idején megfenyegetett román kémikusok írták.

előzmény: manuva (#70)

2023-09-17 10:14:42 Fehér tenyér (2006) hhgygy (4) #47

A Klubrádió Filmklubrádió című műsorában bemutatták a filmet, Hajdu Szabolcs volt a vendég, rengeteg érdekes, belső információt lehet megtudni a film készítésének történetéről. Rögtön újra is néztem (a KK-nak köszönhetően még azt is tudom, hogy több mint 14 év után, 2009-ben láttam).
Itt lehet meghallgatni a beszélgetést.

Átlagos krimisorozat közhelyes fordulatokkal. Ami katasztrofális, az a magyar felirat, amit nyilvánvalóan angolból fordítottak és az illető, aki fordította, nem tud németül. Így lehetnek benne olyan egetverő baromságok, mint a helyi hagyatéki társaság???, ami heritage society volt angolul és Heimatverein németül, ami hagyaték helyett inkább örökség, de még inkább hagyományőrző társaság. A Dienstweg, ami szolgálati utat jelent (mivelhogy németből tükörfordítás), hivatalos eljárás lett. stb.

Sally Hawkins lenyűgözően csúnya és aranyos, mint mindig, az ő kedvéért vállaltam be ezt a 'true-story-based' limonádét, horvátországi nyaralás alatt egynek elmegy. Philippa Langley, III. Richárd eredeti "megtalálója" is el volt ájulva Hawkins alakításától, és közreműködött a forgatókönyv írásában is.

2023-07-29 23:47:42 Harmadik találkozás (2005) hhgygy (4) #3

Alcíme lehetne az Elveszett illúziók, de az már foglalt. Milyen érdekes lenne egy következő rész, lassan megint 20 év múlva. Főleg, hogy a kortársaimról van szó.

2023-07-23 22:10:25 Tegnapelőtt (1982) hhgygy (4) #5

Kis Jancsós beütést éreztem a kivitelezésben. A mondandó meg örökérvényű: a forradalom felfalja a gyermekeit. Körül kell csak nézni.

2023-06-29 08:56:28 Nyugati nyaralás (2022) / Riviera East hhgygy (3) #12

Nem tudom, miért kellett Pokorny Liát négerre maszkírozni a lestrapált családanya ábrázolásához, de ez csak szubjektív, a film meg objektíven gagyi. Nosztalgia 3-as.

Szépségipari marketingpromóció Juliette Binoche-sal. (gy.k. Így nézzünk ki 59 évesen, ha tudunk). Ez a külcsín, a tartalom meg követhetetlen. Megnéztem az IMDB-n a kommenteket, még nincs sok, de kb. ez a szüzséje.

2023-05-27 21:10:06 Hannibál tanár úr (1956) hhgygy (5) #20

Mindenkinek ajánlom az Átriumban Mucsi Zoltán Nyúl Béláját, legalább annyira megrendítő, mint a filmben Szabó Ernő alakítása. A színházi előadás szorosan követi a filmet, apróbb módosításokkal.

2023-05-20 22:09:22 [In Memoriam...] hhgygy #3165

R.I.P. Lang Györgyi.

2023-05-20 11:36:36 [Filmet keresek] hhgygy #3160

LoL ChatGPT 1 tized másodperc alatt "megtalálja" 3 kulcssszóból: American President, kidnapped, Watch

Milyen kár, hogy nincs ilyen film :-)))))))))))))))))))))))))))))))

Update:
Me
I am searching for an existing movie that has a plot like this.
ChatGPT
I apologize for any confusion. There is no existing movie with a plot exactly like the one you described, where the American President is kidnapped and found thanks to a location signal on his watch. While there have been movies involving presidential kidnapping or rescue scenarios, none match the specific details you provided.

Túl sok benne a materiale emotivo, túltolták az olasz "néplelket". Már eleve bizarr a full olasz párbeszéd egy elvileg Párizsban játszódó filmben, ha jól emlékszem egyetlen Bon jour hangzik el. De ezek a túllihegett, túlsikoltozott, túlgesztikulált, hisztérikus jelenetek nekem túlzásnak tűnnek, inkább parodisztikusak, de egyáltalán nem viccesek. Ennél Ettore Scolának a kisujjában is több volt. (merhogy ő írta a forgatókönyvet valamikor régebben)

Egyszer nézős. A vezetésoktatást szerencsére rövidre fogták, féltem, hogy leutánozzák a Happy-go-lucky megismételhetetlen és kultikus párosát, de szerencsére nem.

2023-04-10 00:15:18 Larry (2022) hhgygy (4) #15

Érdekes a másfél órás podcast beszélgetés az alkotókkal, én is ajánlom. Jó, hogy nem az ott ismertetett alternatív befejezést választották, így is kellően nyomasztó volt az összbenyomás. A zene meg nem az enyém.

2023-04-01 23:09:49 R.M.N. (2022) hhgygy (4) #9

Ütősen indult, mintha a Testről és lélekből II-t látnánk, a birkák gépies, lélektelen, nagyipari legyilkolásával "pompásan" megalapozza a film további eseményeit.
Egyetértek azzal a koncepcióval, hogy a végén a medvék azt nézik, hogy íme, ilyen az ember. De az odáig vezető utolsó képsorokat egyelőre, első nézésre én sem értem.
Személyes megjegyzés, hogy Judith State engem a fiatal Julia Robertsre emlékeztetett, erős és törékeny egyszerre.

2023-03-27 14:53:55 [Általános fórum] hhgygy #9805

Amíg nem Rákay Philip csinálja, van remény :-))))))))))))))))))))))))

előzmény: Raul (#9804)

Kiváló korrajz és jellemrajz két és fél órában, ami nem tűnt hosszúnak, végig lekötött, pedig ez a zsáner nem az enyém. Balzactól semmit sem olvastam, vagy tán a Goriot apót nagyon régen, de nem emlékszem rá, ez a film nagyon alaposan dolgozza fel a regényfolyamot a kritikusok szerint is.

2023-03-24 23:28:03 Paradise Highway (2022) hhgygy (3) #1

Juliette Binoche, mint kamionsofőr(nő) és Morgan Freeman egyenesen a Se7enből nyugdíjazva.
Igazi egyszer nézős közhelyparádés thrillerszerűség.

2023-03-19 23:34:16 Les choses humaines (2021) / A vád hhgygy (3) #1

A szokásos "ugyanaz a sztori két szemszögből" és (a számomra) unalmas tárgyalótermi dráma, hosszan elnyúló, teátrális beszédekkel. Az Attal család tagjai (papa (Yvan Attal, mama (Charlotte Gainsbourg) és a fiuk (Ben Attal)) összefogtak, hogy megfilmesítsék Karine Tuil regényét, amelynek alapja egy 2015-2016-os nemi erőszak eset a Stanford egyetemen. Mivel szemtanúk nincsenek, a bíróságnak kell eldönteni, hogy az erőszak kontra konszenzusos szex közül melyik az "igaz". Ez lehetne nagyon izgalmas, de valahogy engem nem tudott meggyőzni ez a "családi mozi".

2023-03-17 19:46:26 Idő van (1986) hhgygy (3) #16

1986: Csernobil, rothadó és már nagyjából teljesen elrothadt Kádár-rendszer. Ezen Esterházy nyelvi bravúrjai sem segítenek. Rengeteg ilyen nihilista film készült a késő Kádár-korban, nem csoda, ha a fiatalabbak számára ez érthetetlen és nézhetetlen kategória. De a magamfajta boomernek legalább a nosztalgia megvan, a tárgyak, az épületek, a ruhák, a koszos utcák, a Trabant füstje az orromban.

2023-03-14 21:18:18 Hogy vagy? (2023) hhgygy (4) #2

Nice cameo by Thuróczy Szabolcs.

2023-02-26 10:30:04 Ítéletlenül (1991) / Woman Condemned hhgygy (5) #11

Kétrészes sorozatban foglalkozott vele a Klubrádió filmklubja, de szerintem láttam már az eredeti tévépremier idején is. Én még voltam sorozott katona, tápos g*c*nek hívták a magamfajta egyetemi előfelvételist, pontosan így működött a sorkatonaság is. A női lélek biztos más, de a férfiak között is vannak gyengék-erősek, volt, aki öngyilkos lett, én is nehezen viseltem a műveletlen suttyók kiskirálykodását, a bezártságot. Majd' 40 év után csak villanások maradnak meg az ember emlékezetében, és a találkozókon olyan történetek jönnek fel, amikre egyáltalán nem emlékszem, tehát én leginkább azokkal a szereplőkkel azonosulok, akik azt mondják, felejtsük el, éljük a jelen életünket.

Elkeserítő a sötétség, amiben élünk-élnek. A legabszurdabb az volt, amikor az egyik ostoba, korlátolt falusi nő azt mondta, "bárcsak odaadtam volna neki az eszemet". Te???

Az Inside (2023) filmhez elsőre nem sikerült beküldenem a kritika linkjét, lehet törölni a csonka verziót, másodszorra azt hiszem, sikerült. (amúgy "inside" keresésre nem találja a rendszer a filmet)

2023-02-18 22:27:06 Cría cuervos (1976) / Nevelj hollót! hhgygy (5) #18

A mester halálára ezt választottam. Jó választás volt. Kedves, szomorkás, humánus film az ártatlan gyermekkorról, amikor még tükör által homályosan látunk, aztán felnövünk, de örökké visszavágyunk Tükörországba.

2023-02-17 16:11:38 [In Memoriam...] hhgygy #3136

Al di Meola szerint "ő volt a mi Gina Lollobrigidánk".

2023-02-15 09:12:47 Tár (2022) hhgygy (4) #3

Zongoratanárnő 2, de még annál is belterjesebb. Én megadom rá a négyest, mert engem az átlagosnál jobban érdekel a téma (no, nem a gender-kérdés meg a cancel culture, hanem a klasszikus zene és a zene általában), de nem csodálkoznék, ha repkednének rá a karók. De nem repkednek, mert inkább teljes érdektelenség övezi a filmet. Ha mást nem, az elején érdemes a feliratokat megnézni, jobban mondva alatta meghallgatni a perui őslakos népdalt (Cura mente - Elisa Vargas Fernandez), ami hátborzongatóan emlékeztet egy átlagos magyar népdalra. (Hasonló élményem volt Mexikóban, de ez már nagyon off)
A Mahler 5. Adagiettója fontos szerepet kap Visconti Halál Velencében című filmjében, ahogy erre utal is Tár a filmben.

2023-02-10 23:48:41 [In Memoriam...] hhgygy #3131
2023-01-29 13:32:30 Együtt kezdtük (2022) hhgygy (4) #10

Idén lesz nekünk is, csak nem a tizedik, hanem a negyvenedik :-)
Egyszer nézhető, könnyű szórakozás, "ilyenek voltunk", NER-kompatibilis tematikába csomagolva.
Egyetlen megjegyzés, már a Besúgó sorozatnál is említettem: a mi generációnk nem káromkodott ennyit, sem a gimiben, sem az egyetemen, én legalábbis így emlékszem.

2023-01-21 09:12:32 Totenfrau (2022) / A férjem nevében hhgygy (2) #1

A 6 részt ledaráltuk 3 nap alatt. A sorozat 1-est érdemelne már az első 10 perc történései után, de a kedvenc tájam, az osztrák hegyek miatt megadom a kegyelemkettest. Az irreáliák, thriller-közhelyek és röhejes plottvisztek tárháza, minden részben legalább 3 wtf-momentummal. De akkor miért néztük végig? Agyzsibbasztásból, néha ilyen is kell.

Kár, hogy Gillian Anderson bentragadt Thatcher bőrében.
Most utólag olvasom a kritikákat, mások is kiemelik, hogy mennyire 'cringe', sőt önmaga paródiája volt.

Bonyolult love sztori, némi bűnügyi szállal, de az tényleg nem lényeges. A lényeg a beteljesületlen vágy és a melankólia, a zárójelenet mestermű. Csak azért nem ötös, mert nekem ez most túl bonyolult volt, többször kéne végignézni, de félek, hogy még akkor sem állna össze. És hát annyi megnézendő film lenne még...

Csodanéni.
Az a teóriám, hogy Keleti Ágnes egyszerűen lassabban öregszik, mint az emberek 99%-a. Genetika?
31 majd 35(!) évesen olimpiai bajnok olyan sportágban, ahol ma a 16 éves öregnek számít, 41 évesen szül először és 100+ évesen tényleg letagadhat akár 20-at.

Az Ida regénye adaptációinál csak a 34-es és 74-es szerepel, a 2022-est is társítani kéne.

2023-01-06 16:21:01 Ida regénye (2022) hhgygy (4) #4

Kedves film, friss, (nekem) sosem látott arcokkal a főszerepekben.
Nem tudom, mennyire legális, de itt éppen fent van.

2022-12-31 22:47:39 [Színház] hhgygy #254

Mi a Mesél a bécsi erdőt ütemeztük mára, de az Örkény színházi verziót, szuper jó volt, bár nem vidám.

2022-12-19 17:44:32 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] hhgygy #26838

előzmény: osbehemot (#26835)