hhgygy

Regisztráció: 2008. március 22. (16 év, 3 hónap)

Rendezők: Alejandro Amenábar, Alejandro González Iñárritu, Woody Allen
Színészek: Clint Eastwood, Gene Hackman, Javier Bardem
Műfajok: dráma
Országok: iráni

Születési év: 1965
Lakhely: Budapest

Egy kis hely a nap alatt

4 2024-07-11 3,8
Alfa Rómeó és Júlia

4 2024-07-06 3,6
A Herner Ferike faterja
The Daddy of Ferike Herner
3 2024-07-05 ?
Der Mann, der sich in Luft auflöste
A svéd, akinek nyoma veszett
4 2024-07-04 ?

Mai burôkun Mariko
My broken Mariko
4 2024-06-18 ?

2024-07-11 20:51:16 Egy kis hely a nap alatt (1974) hhgygy (4) #1

Meglepően jó vígjáték a 70-es évek elejéről, igazi művészfilm. Nem először együttműködve Presser Gáborral, külön említést érdemel a kitűnő filmzene. Persze az Eroica áll a középpontban, azt azért nem a Pici Bácsi írta :-)

Coup de Chance leírása:
Fanny és Jean ideális pár: kiteljesedtek szakmai életükben, egy csodálatos lakásban élnek Párizs gyönyörű negyedében, és olyan szerelmesek, mint az első napon. Ám amikor Fanny véletlenül találkozik Alainnel, egykori gimnáziumi barátjával, minden felborul. Nagyon gyorsan újra látják egymást, és egyre közelebb kerülnek egymáshoz.

Háy Jánosi gondolatok, Háy Jánosi alakok, a színház falai közül kihelyezve egy tipikus magyar faluba, szó szerint az árok szélére. Az eredeti színdarabot még Börcsök Enikő rendezte, a filmalkotók neki ajánlották ezt a változatot. Már kölcsönözhető az egyik ismert online kölcsönzőből, de csak annak ajánlom, aki bírja Háy Jánost, mert másnak elég fárasztó és unalmas lehet.

Ezt se sokan látták. Tipikus 80-as évekbeli lassú történetmesélős krimi, Fábry Sándor dramaturgiájával, LoL. Mostanában a Magyar Mozi TV-ben el lehet csípni.

2024-07-02 22:21:05 Coup de chance (2023) hhgygy (4) #1

Végre hozzájutottam a Mester eddigi utolsó alkotásához. Szerintem a legutolsók között ez egész tűrhető volt, nem annyira Woody Allen-es, sokkal kevesebb önismétléssel, felesleges bölcselkedéssel, one-linerrel (mondjuk ez érthető, mert nem az anyanyelvén forgatták), és a sztori is sokkal érdekesebb volt, leginkább a Matchpointra emlékeztetett. (És most napokig nem mászik ki a fülemből a Cantaloupe Island Herbie Hancocktól.)

Bertolucci 20. századát általános iskolás koromban láttam először és egy életre bennem maradt a Donald Sutherland által alakított fasiszta Attila alakja.

2024-06-21 10:33:25 [In Memoriam...] hhgygy #3340

Attila a 20. században, legendás alakítása volt.
R. I. P.

előzmény: Timon (#3326)

A címlapon a This is England (2006) c. film leírása.
Egy mondatot kéne javítani benne:
Az iskolában minden nap megalázott, a háborúban elesett apja emlékétől szenvedő, 12 éves Shaun egy skinhead-banda legifjabb tagjává válik, és békére talál.
Helyesen:
Az iskolában mindennap megalázott, a háborúban elesett apja emlékétől szenvedő, 12 éves Shaun egy skinhead-banda legifjabb tagjává válik, és békére talál.

Újabb remek román dráma, a felszínen egy hegyi balesettel, de a mélyben az egyik legalapvetőbb emberi gyengeség, a hübrisz ábrázolásával. Már az ókori görögök is tudták.
Aki látta a filmet, annak kérdésként feltenném, hogy lehetséges-e az, hogy a titkosrendőrség bárkinek (=mindenkinek) a telefonhívásait random rögzíti? Én nem gondolnám, mert a 8 milliárd ember napi soktízmilliárd hívását - de vegyük akár csak Románia 20 millió lakosának napi soktízmillió hívását - nem lehet fizikailag tárolni a mai létező technológiákkal szerintem. Szóval az a rész, hogy a fiának az utolsó telefonhívását lejátsszák a szülőknek, eléggé összeesküvés-elmélet-jellegű volt. Mondjuk megengedem, lehet, hogy egy titkosrendőr összes családtagját folyamatosan lehallgatják, ehhez nem értek. Ettől az apróságtól eltekintve remek film.

2024-06-14 10:17:19 Mikor megszülettem... (1979) hhgygy (4) #1

Köbö pont annyi idős voltam, mint a filmben a Piramis örs tagjai. Így utólag visszanézve iszonyú kellemetlen jelenet, a szerencsétlen introvertált Gallai Péter (R.I.P.) kényelmetlenül fészkelődik a sarokban, látszik, hogy szeretne valahol egészen máshol lenni. Nem voltam Piramis-rajongó, nekem az túl "nyálas" volt, P. Mobil, Beatrice, Hobo, Korál volt az én zeném. Viszont a lányok 90%-a szerelmes volt a Révészbe. Rég volt, szép volt.