hhgygy

Regisztráció: 2008. március 22. (11 év, 6 hónap)

Rendezők: Alejandro Amenábar, Alejandro González Iñárritu, Woody Allen

Mannequin

3 2019-08-17 ?
Bear

4 2019-08-15 3,9

Először kettest adtam volna rá, de a kutyák intenzív bevetése miatt inkább egyes.
Amúgy is egy ilyen trash-sorozatra szerintem így reális 1.-3, 2.-2, 3.-1
Csak nehogy legyen negyedik is, mert akkor be kell vezetni a 0-át, majd a negatív osztályzatot.

2019-08-03 09:10:12 Room at the Top (1959) / Hely a tetőn hhgygy (4) #6

No, sikerült ezt is bepótolni, örökérvényű sztori, de ami feltűnő, az az, hogy 60 évvel ezelőtt mennyivel lágyabbak, hogy ne mondjam, gyerekesebbek a
felnőtt emberek, mai szemmel és a mai agresszív, törtető világból nézve . Furcsa. Persze, eleve az angol kultúra totál másként fejlődött, mint a magyar, de ebben a filmben és most ez nagyon feltűnt nekem.

Már az is valami, hogy nem 56 felett. De már csak 2 évig.

Nagyon fura film volt, mintha Rohmer újabb opusát láttam volna, és tényleg sok réteg van benne, váratlan húzások, szórakoztató kis szösszenet, nem is húzták túl, egyszerűen elvágták, amikor megunták (legalábbis nekem így tűnt).

2019-07-05 16:31:38 Arctic (2018) / Sarkvidék hhgygy (5) #12

Enyhítő körülmény, hogy az Alive megtörtént, ez meg fikció.

2019-07-02 14:32:23 [Filmet keresek] hhgygy #2487

Maria Sole Tognazzi reminisces about actor father Ugo:
In Pupi Avati’s Ultimo Minuto, in which he was a dismissed football manager, he was true to life in the scene where he gets angry and shouts: ‘Listen chairman, I don’t know when my daughter was born, but I do know for sure that on 23 December 1976 we drew 2-2 with Udinese’.”

Megvan a KT-n is.

előzmény: PG (#2486)

Egész jó, csavaros történet, három szemszögből elmesélve, úgy hogy minden szemszög után egyre tisztul a kép és a végére összeáll (nagyjából), hogy ki kicsoda és mit miért tett.

Itt megnézhető (angol felirattal, aki nem tud franciául, de a feliratot másik ismert oldalról kell beszerezni)

2019-06-27 13:04:40 [In Memoriam...] hhgygy #2464

R.I.P. A gyermekkorom szép emléke a brutál minőségű, huszadszor másolt VHS trash akciófilmek (sokszor gagyi hangalámondással), amiket faltunk a haverokkal. Az ő arca is beégett a memóriámba.

előzmény: Jereváni Rádió (#2463)

Nem egészen helyesírási vitáról van szó, hanem nyelvhasználatiról (amit pedig - jó esetben - tükröz a helyesírás).
Nem műsorcím, nem újságcím, együttes neve, ne maszatoljunk, ezek nem ugyanazok. Sőt, a The Cure együttes, vagy még régebben - Nádasdy Ádám szerint is - a The Animals együttes, de a köznyelvben a Beatles együttes, a büdös életben senki nem mond olyat (mármint magyarul), hogy "akkor volt jó a zene, amikot a The Beatles játszott". Ja, és Nádasdy Ádám szerint a Rolling Stones, és nem a The Rolling Stones (természetesen, szerintem is) Ezenkívül megfontolandó a The Hurricanes, DE a Shadows és nem a The Shadows, szóval a nyelv nem logikus, sokadszor mondom. A Police együttes Stinggel is
tök jó volt és nem mondtuk/mondjuk a The Police-nak.
(Mehet most már az OFF-ba)

előzmény: Filozofus (#12964)

Már bocsánat, de milyen írással vessük össze a The Beatles használatát??? Ez a cikk nem arról szól, csak a szerzője ezt az alakot használja, úgyhogy ez semmit nem bizonyít.
A The New York Times-ot meg magam is említettem, de az újságcím, ez meg egy együttes neve.
A nyelv nem logikus, hol így használ valamit, hol úgy.
De ha már hivatkozunk, én is hadd hivatkozzak valakire, akinek a szavára meg én adok:
Nádasdy Ádám véleménye a (The) Beatles témájában

előzmény: Filozofus (#12962)