hhgygy

Regisztráció: 2008. március 22. (14 év, 1 hónap)

Rendezők: Alejandro Amenábar, Alejandro González Iñárritu, Woody Allen
Színészek: Clint Eastwood, Gene Hackman, Javier Bardem
Műfajok: dráma
Országok: iráni

Születési év: 1965
Lakhely: Budapest

A besúgó

2 2022-05-15 3,9
Babardeala cu bucluc sau porno balamuc
Bad Luck Banging or Loony Porn

4 2022-04-08 3,3
Nők
Women
3 2022-03-31 ?
Öt lecke a valóság felszámolásáról

5 2022-03-27 3,8
Evolution
Evolúció
2 2022-03-27 3,5
Láv on the MÁV

3 2022-03-21 3,7

2022-05-12 12:43:32 [Általános fórum] hhgygy #9563

Kedvenc mosolyom tőle a Hajszál híjánban volt (by Andy Vajna :-), az se mai film... Kb. azóta az egyik kedvencem, még a profillapomon is feltüntettem, pedig annyira sok filmben nem láttam.

előzmény: Joeker81 (#9561)

2022-05-08 09:09:19 A besúgó (2022) hhgygy (2) #46

Az én szubjektív történelmem szerint az a szabadság valós volt 1989-ben, ezért is még elkeserítőbb az, ami mára lett belőle.

2022-05-07 23:54:41 A besúgó (2022) hhgygy (2) #42

Akkor mea culpa, félreértettem. A lényeg ettől függetlenül még az, hogy én, aki akkor voltam egyetemista, nem azért szidom a filmet, mert azon vezetem le a ki nem mondott sérelmeimet (????????), hanem mert hiteltelen a cselekménye, olyan motivációk és cselekedetek vannak benne, amik abban az időben nem történhettek meg így. Alant már leírtam szpojlerben, hogy a főszereplő cselekedete teljesen irreális, és azt is, hogy egyetértek Réz Andrással, hogy igen, ez a 80-as évek Budapestje egy alternatív valóságban. Lehetne egy olyan 80-as évek Budapestje is, hogy 1945 után valamiért lemondott rólunk a Szovjetunió és osztrák mintára nyugati demokrácia lett Magyarországon, ahol éppen az aktuális demokratikusan választott kormány ellen szervezkednek a fiatalok. Tök vicces lenne, mint ez a sorozat.

2022-05-07 23:43:08 A besúgó (2022) hhgygy (2) #39

Igen hiteles hozzászólás, még arra sem vagy képes, hogy Hodosán Róza életkorát ellenőrizd a Wikipédiában, Lol. Én egyetemista voltam abban a korban és egyáltalán nem hiteles a történet, most már nyugodtan kimondhatom. De te azért nyugodtan őrjöng tovább.

előzmény: Maminti (#34)

2022-05-07 12:43:55 A besúgó (2022) hhgygy (2) #33

A hetediket még nem láttam, de például az a jelenet, amikor
Gerit beviszik a vidéki rendőrkapitányságra, mert pofánvágta a nagypofájú gyereket és akkor "utasítja" a rendőrt, hogy hívja fel a tartótisztjét, az felhívja és utána becsicskul és a gyerek ugyanezt eljátssza a társával is később, amikor a tartótisztje már fél lábbal ki van rúgva, na ezek nevetséges, abszurd baromságok.

2022-05-06 13:27:12 A besúgó (2022) hhgygy (2) #31

Na, megvolt a 4. rész is, aki még nem látta, figyeljen erősen, de ne olvassa el a szpojlert:
a potenciális "ellenzéki" támogatók listáján van egy Füzesi Misi Felcsútról, LoL.

2022-05-05 15:09:45 A besúgó (2022) hhgygy (2) #30

Abszolút nem szeretném egy lapon emlegetni a Besúgót az Elk*rtukkal, amit nem is láttam (nem is fogom).
Egyetlen közös pontja, hogy az általam megélt időtartam alatt, az általam látogatott környezetben játszódnak, ami zavar, nem tudok ettől elvonatkoztatni. Eszem ágában sincs egy szinten említeni a két produkciót. Még csak 3 részt láttam amúgy, szóval próbálok majd elvonatkoztatni, amennyire csak bírok :-)

2022-05-05 14:54:12 A besúgó (2022) hhgygy (2) #28

Ez nehéz, mert mindaddig, amíg a "fiktív" történet akkor játszódik, amikor még nem éltél, vagy egész kisgyerek voltál, ez elmegy, de ha felnőttként megélted, ráadásul pontosan ebben az életkorban, pontosan ebben a környezetben éltél (én pl. pont a közgázra is jártam), akkor már nehéz elvonatkoztatni a saját életélményedtől. Ha elolvasod az általam linkelt Réz András-kritikát, akkor ő is pont ezt emlegeti, hogy most akkor ez Budapest egy másik dimenzióban, egy alternatív univerzumban?

2022-05-04 21:36:22 A besúgó (2022) hhgygy (2) #24

Vicces, hogy nekem ez és az Elk*rtuk egy kategória, ugyanis pontosan ilyen idős, azaz egyetemista voltam akkor, amikor a sorozat játszódik és eléggé sántikálnak a történések, de főleg nem is a történések, hanem ezek a szájbarágós dumák, amik nagyon jól hangzanak, csak aki akkor élt és akkor volt 20 éves, annak eléggé falsok. Nem érzek nosztalgiát a korszak iránt, hiába akkor voltam huszonéves. Külön érdekesség számomra, hogy egyetem alatt engem is be akartak szervezni, nagyon vicces a saját kis besúgó történetem, nem lett belőlem semmi, mert alkalmatlannak találtattam orvosilag, pszichologice, szóval nem jutottam el erre a "szintre". Tök vicces körülmények között történt az egész, társaságban szoktam mesélni, itt most nem részletezném. Azt is hozzá kell tennem, hogy pesti (budai) lévén nem ismerem az akkori kollégiumok világát, kétszer-háromszor ha jártam kollégiumban egyetemi éveim alatt, különféle bulikban. Réz András kritikájával sokban egyetértek, most linkeltem a filmhez.

A túl sok tabudöntögetés között elveszett a gyermek a fürdővízben, hogy ilyen képzavarral éljek.
A második (szótár) részben nem világos, hogy a film eredeti változatában ott román felirat fut-e alul, de ez mint filmalkotás eléggé értékelhetetlen, akkor inkább powerpoint bemutatónak nevezném. Az meg tökéletesen igaz, hogy ez egy az egyben Magyarország. Nekem személyesen azért is, mert 50+ évesen és adott családi háttérrel én is sokszor megéltem, hogy bármilyen témában, ha elfajul a vita, azonnal a zsidózásnál lyukad ki a magyar is, de ezek szerint ez ilyen K-K-európai sajátság.