sptt

Regisztráció: 2008. március 16. (12 év, 3 hónap)

Rendezők: Baz Luhrmann, Robert Rodriguez
Színészek: Bridget Moynahan, Emma Watson, Jessica Alba, Jessica Biel, Sandra Bullock
Műfajok: akciófilm, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, francia, norvég

4 2020-06-28 4,1
Crash
Karambol
2 2020-06-28 3,8

Szinte minden megegyezik a korábbi mozikkal: gyenge történet látványos, akrobatikus sportelemekkel, elképesztő mozgással. Ugyanakkor ez a film egy kicsit (még) gyengébbre sikerült, aminek két oka van: hosszabb lett, mint a korábbiak és egy ilyen filmet 80 perc alatt is bőven meg lehet unni. A másik, hogy a korábbi "Bring it on" filmek a látványos koreográfiához csatoltak egy kis bugyuta történetet, itt viszont az volt a szándék, hogy építsünk fel egy filmet, amihez tegyünk mellékletként jó mozgásokat, és ez nagyon nem működik, ez hiba volt.

A szokásos rendkívül látványos, de igazi történet nélküli pomponlány mozi. A táncok, az előadások valamennyire feledtetik a köré írt gyenge filmet.

Annyira tipikus cheerleader film, hogy néha azt hiszi az ember, hogy paródia, pedig nem... Ugyanakkor azt el kell ismerni, hogy sikerült összeválogatni néhány helyes lányt (nem a legszebbeket, hogy minden lány azt érezhesse, hogy ő is lehetne akár), akik elképesztő koreográfiákat mutatnak be, rendkívül látványosan táncolnak. Ezért a látványért kaphat átlagos minősítést a film.

2020-07-01 19:43:53 Bombshell (2019) / Botrány sptt (4) #16

Érdekes alaptörténet, jó színészekkel, bár Charlize Theront nem volt könnyű felismerni... Margot Robbienak itt kevesebb a lehetősége a tehetségének megvillantására, de itt is hiba nélkül hozza a karaktert. Teljesen egyértelmű, hogy Hollywood és a Fox News kapcsolata nem lehet tökéletes, ami a filmben gyönyörűen megmutatkozik, de valahogy nagyon hihetőek az apró dolgok, megnyilvánulások is, különösen a republikánus előválasztás kapcsán, ahogy összezártak a végén Trump mellett azok is, akik tudták, hogy nem jó, de ő tud győzni. 7/10

2020-06-30 19:29:34 Ready or Not (2019) / Aki bújt sptt (3) #21

Nagyon jól induló horror, ami az idő múlásával egyre inkább ellaposodik és kiszámíthatóvá válik. Nagyon kár érte, mert a kezdet rendkívül biztató volt. Samara Weaving meglepetés, nagyon jól játssza a "tökösödő" áldozatot.

2020-06-30 17:31:27 Poligamy (2009) sptt (3) #30

Ennek a filmnek talán az átlagosság a legnagyobb problémája.
Nem túl izgalmas, de nem is lehangoló. Nem túl vicces, de nem is igazán romantikus. Nem túl lassú, de azért nem is pörögnek az események.
Kellemes délutáni szórákozás, nem tudnék rá semmi igazán rosszat mondani, de fontos most azonnal leírni ezeket, mert holnap már nem fogok emlékezni az egészre. Átlagos.

2020-06-30 14:47:33 Nomis (2018) / Éjjeli ragadozó sptt (4) #2

Nem rossz film, bár a kezdés és az ötlet alapján jobbra számítottam. Ennek ellenére van feszültség, van csavar, vannak nagyon jó színészek, így nem panaszkodom, az átlagnál egy kicsit jobb lett. 7/10

2020-06-30 09:27:35 Midway (2019) sptt (4) #15

Nekem nincs rossz élményem a filmtől, ugyanakkor én is tapasztaltam zavaró dolgokat. Emmerichtől az lenne furcsa, ha nem a robbantások, a láng- és füsttenger lenne a középpontban. Igen, a karakterek kidolgozása nem sikerült, a fókuszba a repülőgépek kerültek és nem az emberek. Igen, el lett húzva a történet, nem a film hosszával van baj, hanem annak a kitöltésével. Ennek ellenére azt mondom, hogy a Midway nyugodtan beletehető a "jó kis háborús film" kalapba, voltak ennél sokkal rosszabbak is. 7/10

2020-06-28 17:03:43 Knives Out (2019) / Tőrbe ejtve sptt (4) #43

Végre egy jó film! Lassan kezdődő, majd a jellemábrázolások mellett szépen fokozódó iram és feszültség, tökéletes színészi játékokkal és rendezéssel, némi Agatha Christie utánérzéssel. de ez sem kritika, mert zseniálisan alkalmazza a módszert. Sok ehhez hasonló filmre lenne szükség! 8/10

2020-06-28 11:46:03 Crash (1996) / Karambol sptt (2) #10

Úristen, ez egy nagyon beteg film! Nem idegen tőlem a szokatlan témaválasztás és képes vagyok kedvelni az újszerű meglátásokat, de ez nekem most sok(k) volt. Volt egy olyan érzésem, hogy a soft-pornó jelenetek köré Cronenberg mindenképpen akart valami súlyos filmet készíteni. Hát, ez sikerült, baleset-fetisisztáknak és katasztrófa-turizmus rajongóknak kötelező, nem vagytok egyedül!