sptt

Regisztráció: 2008. március 16. (12 év, 10 hónap)

Rendezők: Baz Luhrmann, Clint Eastwood, David Fincher, Martin Scorsese, Robert Redford, Robert Rodriguez
Színészek: Bridget Moynahan, Emma Watson, Halston Sage, Jessica Alba, Jessica Biel, Kate Bosworth, Monet Mazur, Neve Campbell, Sandra Bullock, Willa Holland
Műfajok: akciófilm, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, francia, norvég

3 2021-01-05 2,5
Supercon

2 2021-01-02 ?

2021-01-21 22:37:13 Mank (2020) sptt (2) #9

Nagyon kedvelem Fincher filmjeinek nagy részét, ezért felfokozott várakozással néztem meg ezt is. Már a film közepén azt gondoltam, hogy a filmesztéták, dohányfüstös kiskocsmákban (ahhh, már nincs is ilyen) unikumot és kisfröccsöt iszogató szociológusok és kritikusok kedvenc filmje lesz ez, mert ők pontosan értik, hogy mit is akart a művész mondani. Én viszont kis híján bealudtam rajta és nagyjából 11 alkalommal mondtam azt, hogy eddig és ne tovább. Becsülettel végignéztem és el tudom képzelni, hogy lenne olyan pillanat és élethelyzet, amikor jobban tetszik ez a film, de akkor is unalmasnak találnám. És hosszúnak. Megosztó és rétegfilm, ez most nekem nem jött be. 3/10

2021-01-21 19:12:27 Crazy People (1990) / Lököttek sptt (3) #2

Kedves, de könnyen felejthető romantikus vígjáték. Dudley Moore azt hozza, amit szokott, ez pedig nem sok, a 80-as évek Adam Sandlere. A történet is egyszerű, nem követik egymást a nem várt fordulatok, így langyosan hömpölyög végig a film. Daryl Hannah viszont bájos, mint általában, ő egy pozitív eleme a filmnek. 5/10

2021-01-20 14:26:28 Uncut Gems (2019) / Csiszolatlan gyémánt sptt (4) #28

Inkább jó film, mint rossz, sok szempontból viszont átlagos. Az nem lehet mérce, hogy Adam Sandler filmjeinek egyik legjobbika, ettől még lehetne simán nézhetetlen is. Itt is sok esetben megesett velem a szekunder szégyen, amikor azt mondtam, hogy "ne, ezt már ne csináld meg, nem hiszel el!", ugyanakkor az alaptörténet nem rossz, engem végig lekötött. Onnan jöttem rá, hogy nagyon megosztó lehet a film, hogy a feleségem (akivel filmek szempontjából - szerencsére - 80-90%-ban egyezik az ízlésem) nem volt hajlandó végignézni, nagyon utálta. 7/10

2021-01-10 21:05:05 Focus (2015) / Focus - A látszat csal sptt (3) #13

Élvezhető, de nem kiemelkedő akció-vígjáték. Margot Robbie egészen szuper és nem csak a külső adottságaira gondolok, hanem a korábbi filmjeiben látható színészi tehetségére is. A film elején meg voltam győződve arról, hogy egy Ocean's 11 szintű remekművel lesz dolgom, de a film második fele kiismerhető és unalmas lett, úgyhogy egy átlagos film szintjére süllyedt. MR miatt egy kicsit az átlag fölé. 6/10

2021-01-10 19:55:43 The Irishman (2019) / Az ír sptt (4) #60

Tipikus Scorsese film, aki kompromisszumok nélkül valósítja meg az elképzeléseit. Amikor de Niro elmegy a "házhoz", azt egy átlagos mai mozi kb. 10 másodpercben hozza le, ehhez Scorsese mozijában másfél percre volt szükség és ez így volt jó. Nagy a valószínűsége, hogy Pescinek ez volt a bónuszfilmje, hiszen ő már nyugdíjba vonult, és így együtt látni őt Al Pacinoval és de Niroval, akik valószínűleg szintén nem készítenek már nagyon sok filmet, ez egy fantasztikus dolog. Ha ők hárman most csinálnak egy filmet, amiben három és fél órán keresztül a telefonkönyvet olvassák fel, azt is megnézem és elfogultan akkor is adok rá 6-7 pontot, mert őrületes élmény nézni a játékukat. Nem bántam meg a három és fél órának egy percét sem, tisztelet a hősöknek! 8/10

2021-01-06 20:41:23 Wild Orchid (1989) / Vad orchideák sptt (2) #3

Ha valakinek el kellene magyaráznia, hogy miről szól a film, és mindezt nem a mozifilmet eladni kívánó cég marketingese tenné, akkor a szinopszis nagyjából a következőképpen nézne ki: Egy nő és egy férfi találkozik a film elején, a film végére pedig a nő meggyógyítja a férfit. Közben nem történik semmi. 4/10

Aki látta az első részt, azt nem fogja meglepetésként érni ez a rész sem. Gyakorlatilag semmi nem változik az első részhez képest, csak annyi, hogy Vanessa Hudgens már nem két szereplőt jelenít meg, hanem hármat. Persze itt sem kell olyan metamorfózisra számítani, mint Dustin Hoffman Tootsie-ja esetében, vagy a Face/Off arccseréjénél, ez a film a szegény ember Aranyoskámja. Elfogadható minőségű pihentetés karácsonyra, nem több és nem kevesebb. 5/10

Nem tartozik a thriller-history legékesebb gyémántjai közé ez a film, ugyanakkor nem osztom azokat a véleményeket sem, amelyek a trash kategóriába helyezik. Jól szórakoztam rajta, jó volt az ötlet, Helen Mirren kitűnő, nem voltak benne hosszú üresjáratok, a fordulatok is rendben voltak, egyáltalán nem volt kiszámítható minden történés. Katie Holmes-szal elfogult vagyok pozitív irányban, nem tudok objektív lenni, így mindent összevetve az átlagosnál jobb volt a film. 7/10

Semmi extra, egy - többnyire - hangulatos fekete vígjáték, elfogadható sztorival, néhány nevetéssel. Nem váltja meg a világot, de másfél órára kellemes szórakozás. 6/10

2021-01-02 22:51:34 Supercon (2018) sptt (2) #1

Az utóbbi időben sikerült belefutnom pár gyenge filmbe, de ez... Csak egy kérdésem lenne: drága Maggie Grace, ezt miért vállaltad el? Nem sikerült elolvasnod a forgatókönyvet, vagy ha igen, akkor nem derült ki belőle ez a végeredmény? Ne már... Kedves néző, ha még azelőtt olvasod ezt, hogy belenéztél volna, akkor menekülj! Ha már belenéztél, akkor legkésőbb a felénél tudni fogod, hogy nem érdemes végignézni, de segítek; nem, nem fogsz lemaradni semmiről, ha most befejezed! Csak a filmkészítés iránt érzett múlhatatlan rajongás miatt 3/10.