sptt

Regisztráció: 2008. március 16. (13 év, 1 hónap)

Rendezők: Baz Luhrmann, Clint Eastwood, David Fincher, Martin Scorsese, Robert Redford, Robert Rodriguez
Színészek: Bridget Moynahan, Emma Watson, Halston Sage, Jessica Alba, Jessica Biel, Kate Bosworth, Monet Mazur, Neve Campbell, Sandra Bullock, Willa Holland
Műfajok: akciófilm, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, francia, norvég

4 2021-04-05 3,0
Dear Eleanor

3 2021-04-04 ?

2021-04-17 22:06:34 Just Married (2003) / Szakítópróba sptt (3) #4

Kedves, szerethető rom-kom, annak minden előnyével és hátrányával. Ha valamire emlékezni lehet a filmből pár hét múlva, az annyi, hogy milyen kár, hogy Brittany Murphy ilyen korán itt hagyta a földi létet. Nem egy IMAX szórakozás haverokkal, de kétfős szerda esti kanapés programnak tökéletes film. 6/10

2021-04-17 16:26:37 A Kiss Before Dying (1991) / Halálcsók sptt (4) #1

Nem egy zseniális thriller, rengeteg klisé, sablonosság, kiszámítható cselekmény, ugyanakkor belefér a 90-es évek elejének krimi-korszakába. Ne felejtsük el, hogy 98-ban készült el a Derrick utolsó epizódja, tehát 91-ben erősen más volt a mérce, mint mostanában. Szóval, mindezekkel együtt a Halálcsók egy elfogadható krimi, ami kicsit visszarepít minket az időben. 7/10

Sajnos ez ismét egy elpazarolt másfél óra volt az életemből. Kíváncsiságból megnéztem, jelenleg 135 db maximális értékelése van a filmnek az IMDB-n. Ez gyakorlatilag megegyezik a stáb létszámával, plusz szülők, tehát ez rendben is van. Engem az 53 db 9-es osztályzat sokkal jobban érdekel. Kik mondhatták azt erre a filmre, hogy szinte tökéletes, szinte hibátlan. Ha még egy kicsit jobb lenne, akkor utolérné a Remény rabjait. Na, ennél többet erre a filmre kár pazarolni. Annyit még megjegyeznék, hogy az ex Mrs. Depp egyik első szerepét lehet élvezni a filmben, és azt kell mondanom, hogy tökéletesen kihasználta az Informátorokig hátralévő 3 évet arra, hogy igazi pillangóvá változzon, mert itt még nem vette volna el Johnny. 3/10

2021-04-14 10:28:41 Branded (2012) / A márkák háborúja sptt (3) #2

Tulajdonképpen egy jól felépített film, kerek egész, mondanivalója is van, ugyanakkor valami egészen beteg megvalósítással sikerült elrontani, még esetleg a város főutcáján prédára leső cápa hiányzott volna, hogy teljes legyen a történet. Úgy érzem, hogy az alap elképzelésből egy sokkal jobb végeredményt ki lehetett volna hozni, talán az orosz-amerikai szerzőpárosnál kommunikációs nehézségek léptek fel :) beteg film, nem érte meg a ráfordított időt, ugyanakkor vannak ennél sokkal rosszabbak is, ahol még az elképzelés is hiányzik. 5/10

Kedves, érzelmes történet egy nagy szerelemről és annak nehézségeiről. A film alapjaiban nem rossz, ugyanakkor vannak bennem negatív érzések is rendesen. Az elfogadható, hogy egy mélyebb film nem a cselekményekkel, hanem az érzelmi hatásokkal kíván sikert elérni, de az nem feltétlenül jó, ha azt veszed észre, hogy már 10-15 perce nem történt semmi érdemleges. Összességében véve nem lehet sok rosszat mondani erre a filmre, de nem érzem úgy, hogy szegényebb lettem volna nélküle. 6/10

Elgondolkodtató film a showbusiness-ről, az egy perc hírnévről, a kiugrási lehetőségekről, a mindent megtenni képes pszichopatákról. Robert de Niro itt is zseniális, de azért ez nem meglepő. Szerintem Scorsese ebben a filmben nem hozta a legjobbját, de nem tudnék vitatkozni azzal, ha valaki ezt másképp látja. Örülök, hogy ezt a filmet is láttam és kipipálhattam ennek a két zseninek egy újabb alkotását, még ha ez nem is fog bekerülni a "kedvencek" dobozba. 6/10

Nehezen induló, ugyanakkor kedves és szerethető romantikus dráma jó színészekkel és élvezhető történettel, dialógusokkal. Ha olyan filmre vágysz, amin izgulni lehet, vagy amire emlékezni fogsz ezer év múlva, vagy amiről még évek múlva is elmélkedsz egy kávé mellett, akkor ne ezt nézd meg. Ha egy olyan filmet néznél meg, aminek van egy jó íve, kellemesen kikapcsol és jó nézni, akkor akár ez is lehet az. 6/10

2021-04-07 23:02:25 Lymelife (2008) / Kuszaságok sptt (3) #1

Egyrészt az ember korosodásával egyre inkább helyük van az ilyen filmeknek, amelyek "egyszerű" emberi sorsokat mutatnak be, nem szerepelnek benne szuperhősök, nem egy franchise részei, nem egy leszámolásról vagy egy vérbosszúról szólnak, hanem hétköznapokról, a fiatalkorunkról, a szomszédról, rólunk. Másrészt Emma Roberts egyre jobbnak tűnik, minél több filmjét látom. Nem egy olyan film, aminek minden mozzanatára 10 év múlva is emlékezni fogok, de egy olyan, ami kifejezetten kellemes kikapcsolódást nyújtott. 6/10

2021-04-05 18:14:36 Genova (2008) sptt (4) #3

Szépen felépített történet, a végén mesterien felfokozott drámával. A gyönyörű Willa Holland még az egyébként jó színészek közül is kitűnik. 7/10

2021-04-04 22:49:07 Dear Eleanor (2016) sptt (3) #1

Kedves, szerethető történet két kamaszlányról és egy érdekes utazásról. Viszont ennyi, és semmi több. Ennél azért többre lenne szükség egy jobb mozifilm esetében. 5/10