sptt

Regisztráció: 2008. március 16. (14 év, 10 hónap)

Rendezők: Baz Luhrmann, Clint Eastwood, David Fincher, Martin Scorsese, Robert Redford, Robert Rodriguez
Színészek: Bridget Moynahan, Emma Watson, Halston Sage, Jessica Alba, Jessica Biel, Kate Bosworth, Margot Robbie, Missy Peregrym, Monet Mazur, Mosolygó Sára, Nathalie Emmanuel, Neve Campbell, Sandra Bullock, Sarah Shahi, Szabó Erika, Willa Holland
Műfajok: akciófilm, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, francia, norvég

4 2022-12-29 3,3
Barbarian
Barbár
3 2022-12-29 3,5

Az első részhez képest számomra jelentős csalódás. Itt sokkal kiszámíthatóbb, gyengébb volt a történet, bár az Agatha Christie hatás természetesen itt is tetten érhető. A színészek kémiája is jobbnak tűnt számomra abban a sztoriban. Nem volt ez rossz, de a Knives Out-hoz képest egyértelmű visszaesés. 6/10

2023-01-21 17:19:52 Együtt kezdtük (2022) sptt (4) #8

Kezdem azzal, hogy jól szórakoztam a filmen.
Hihető karaktereket alkottak a készítők, a fiatal színészek pedig többnyire hitelesen (és szerethetően) játszották a szerepeket.
A film hangulata, "flow-ja" vitte az egész sztorit és ez a gyengébb időszakokban is sokat segített. Nem gondolom, hogy minden filmnek az emberi traumákról és annak megoldhatatlanságáról kell szólnia, ugyanakkor ez a film lazán, de tökéletesen feszegeti azokat a problémákat, amelyeket 18 és 28 között átélhet az ember egy gimnázium után, kezdve a bullying hatásaitól a nem várt terhességen keresztül a szerelmek kusza szövevényéig. Szóval, ez így részemről teljesen rendben volt, Mosolygó Sára pedig egy-egy pillanat erejéig Sandra Bullock báját idézi, fogunk még hallani róla. 8/10

2023-01-21 13:26:36 Amsterdam (2022) / Amszterdam sptt (4) #12

Nem szeretem megnézni az értékeléseket a film megtekintése előtt, próbálom elkerülni minden szempontból, hogy befolyásolják a véleményem. Amikor végignéztem a filmet és meghoztam a döntésemet, azt hittem, hogy ez - elsősorban az egészen fantasztikus, parádés színészgárda miatt - egy felülértékelt film lesz, mert annyira nem jó a film, mint a színészek, de aztán szembesültem azzal, hogy inkább egy kicsit alulértékelt lett a film. Való igaz, hogy ez a szereplőgárda többet érdemelt volna. Ehhez a felsoroláshoz legalább egy Keresztapa kaliberű filmet kellett volna létrehozni. Ugyanakkor történelmileg érdekes és elgondolkodtató film volt, hiszen "mi lett volna, ha...".
A film nem volt meggyőző, de rossz sem, a színészek emeltek rajta még egy szintet. 7/10

2023-01-07 14:41:35 Isteni műszak (2013) / Heavenly Shift sptt (3) #56

Érdekes film, amiben a valósághoz - akár - közelítő jelenetek keverednek a totálisan fiktív elemekkel, miközben a legérdekesebb nyilván az, amikor megfordul a fejedben, hogy "ez is megtörténhet akár?". Összességében örülök, hogy nem hagytam ki, de nem okozott életre szóló filmélményt, egy picivel átlag feletti. 6/10

2023-01-05 19:00:33 Black Adam (2022) sptt (4) #6

Egy fokkal jobban tetszett, mint az utóbbi sok év szuperhős filmjei. Egyrészt nem próbálták meg agyonbonyolítani ilyen-olyan csavarokkal, időhurkokkal és harminc előtörténet hivatkozással, másrészt logikus volt a film vonalvezetése, az akciójelenetek sem voltak zavaró túlsúlyban. A film fele után volt egy elég unalmas félóra, de a többi hasonló filmhez képest ez már fel sem tűnt. Sarah Shahi itt is (mint szinte minden filmjében, sorozatában) üdítő jelenség. 7/10

2022-12-31 16:29:39 The Invitation (2022) / A meghívás sptt (3) #5

Az alaptörténet elég sok filmből ismerős lehet, egy kis csavarral ugyan, de újdonságot nem jelent. A hangulat, a kezdeti feszültség teljesen rendben van, de amikor elkezdődne a tényleges izgalommal járó sztori, akkor a történet kipukkad, mint egy leeresztett lufi. Fogalmam sincs, hogy a kreativitás fogyott el, vagy egyszerűen ennyi volt a történetben, mindenesetre a film második félideje tömény unalomba fulladt. Elfogult vagyok, Nathalie Emmanuel miatt kap egy plusz pontot a film, de ha őszinte akarok lenni, akkor ez egy gyenge átlagot sem ért. 6/10

2022-12-30 22:22:58 Scream (2022) / Sikoly sptt (4) #17

Azért szeretem a Sikoly filmeket, mert ezek még akkor is jók, ha nem igazán jók. Nálam a Sikoly 4 volt a széria leggyengébb darabja, a Sikoly 2 pedig a legjobb. Az ötödik rész is jó volt, még ha nem is került be a legjobbak közé. Hozta az elvárt feszültséget, a fordulatokat, a meglepetéseket, talán nem a legmagasabb szinten, de abszolút szórakoztató módon, a figyelmet fenntartva. Neve Campbell közel az ötvenhez is gyönyörű. Várom a hatodik részt, valamikor 2028 körül. 7/10

2022-12-30 16:22:15 Gengszterfilm (1999) sptt (3) #6

Csak "a Mucsi" és "a Scherer"
A film rövid idő után komoly unalomba fulladt, majd a vége ismét nézhetővé vált, amikor már majdnem sikerült rávennem magam, hogy szokásommal ellentétben ezt már tényleg nem nézem végig... Mucsi és Scherer igazi klasszisok. Ha más országban születnek, akkor most világhírűek lennének. Az ő játékuk még akkor is nézhető, ha a telefonkönyvet olvassák fel, de nagyjából csak ezért lett közepes ez a film. Szőke és Badár (utóbbi mindössze pár másodpercig) szintén szórakoztató.

Elég beteg film... Nem rossz, mert végig fenntartja a figyelmet, de ez elsősorban annak köszönhető, hogy az ember folyamatosan próbálja a helyére tenni a dolgokat, ami néha nem egyszerű. Ez a film előnyére válik, amit ki is lehetne használni, de ezzel nem sáfárkodik jól, mert a figyelem által észrevehetőek a hiányosságok is. Ez csak egy gyenge közepes lett, pedig sokkal jobbra készültem. 5/10

A történelmi hűséget is szem előtt tartó film, jó színészi alakításokkal, de a dokumentumfilmekre jellemző némiképp lassú történet meséléssel. Kellemes kikapcsolódás, de ha valaki izgalomra, akcióra vágyik, akkor ne ezt a filmet nézze meg. Ha a sporttörténet egyik kiemelkedő alakjának civil szerepét is bemutató filmre kíváncsi, akkor jól fog szórakozni. Nem lesz a filmtörténelem klasszikusa, de Billie Jean King szerepe az egyenlőségért vívott küzdelemben megért egy filmet. 7/10