sptt

Regisztráció: 2008. március 16. (16 év)

Rendezők: Baz Luhrmann, Clint Eastwood, David Fincher, Martin Scorsese, Robert Redford, Robert Rodriguez
Színészek: Adèle Exarchopoulos, Begoña Vargas, Bridget Moynahan, Emma Mackey, Emma Watson, Halston Sage, Jessica Alba, Jessica Biel, Kate Bosworth, Margot Robbie, Missy Peregrym, Monet Mazur, Mosolygó Sára, Nathalie Emmanuel, Neve Campbell, Sandra Bullock, Sarah Shahi, Szabó Erika, Úrsula Corberó, Willa Holland
Műfajok: akciófilm, horror, krimi, thriller
Országok: amerikai, francia, norvég

Napoleon
Napóleon
4 2024-02-20 2,9

2024-02-20 13:55:00 Napoleon (2023) / Napóleon sptt (4) #33

Eltekintve a történelmi aspektusoktól és attól a kérdéstől, amelyről nyilván lehetne órákig vitatkozni - hogy egy történelmi jellegű filmben milyen határig lehet fiktív elemeket beleszőni a történetbe - ez egy olyan film volt, amit nagyjából el tudtam képzelni egy Napóleon film esetében. Se több, se kevesebb. Ez jó abból a szempontból, hogy megvoltak a személyiség privát jelenetei, a csaták, a belső vívódások, a többfelé indított frontok, a népszerűség és népszerűtlenség, a felemelkedés és a bukás. Ugyanakkor rossz abból a szempontból, hogy - nyilván nem egy kalap alá véve a két műfajt - a Freddie Mercury filmben sokkal több érdekesség, meglepetés, korábban nem ismert dolog volt számomra, ami miatt úgy éreztem, hogy azt a filmet nagyon érdemes volt megnézni, ezt most kevésbé érzem így. Ugyanakkor összegezve nem tartom rossznak a filmet, sok ember van manapság, akik nem szeretnek olvasni / nem olvasnak, számukra szerintem valóban hasznos film, ami nagy léptékekben igenis bemutatja Napóleon életét. 7/10

2024-02-20 09:34:14 Lift (2024) / Légi csibészek sptt (3) #2

A film jól indul, a bevezető negyedóra után lehetne akár egy "Olasz meló" vagy "Ocean's 11" is belőle, de aztán vesz egy olyan rossz kanyart, ami után már az is szép, hogy a befejezésre egy átlagost tud hozni. A szereplői felhozatal nem rossz, mindenesetre jobb forgatókönyvet érdemelt volna, mert ott ment el az egész... A címet lefordító teamnek pedig kollektív börtönbüntetést szeretnék kérni és őszintem remélem, hogy dolgozik bennük a szégyenérzet. 6/10

Ennél azért többet vártam ettől a filmtől. Persze, szuperhős filmek, eleve óriási várakozásom nincs az alapsztorit illetően, nem várok hatalmas fordulatokat, shyamalani megdöbbentést, hitchcocki feszültséget, de azt akarom, hogy megdörrenjenek a hangfalak, hogy olyan látványvilág legyen, amitől elfelejtem, hogy létezik CGI, hogy legyen benne pár olyan poén, amitől elmosolyodom, hogy úgy menjen el egy kard az arcom előtt, hogy hátrahúzzam a fejem és emlékezhessek a történetre legalább egy héten keresztül. Ezekből itt semmi nem valósult meg. Minden szempontból gyenge film, csak rajongóknak ajánlott, de nekik is csak háttértévézésként. 5/10

2024-01-15 21:01:36 Les adoptés (2011) / Fogadott testvérek sptt (4) #1

Nagyon szép, a film végére kiteljesedő, lassú történet. Az elején megijedtem, hogy megint olyan filmet kell megnéznem, ami nem szól semmiről (az utóbbi időben volt néhány hasonló), de a 30. perctől értelmet nyertek a korábban történt események is. Abszolút javasolt mozi, az pedig, hogy Mélanie Laurent 28 évesen nem csak gyönyörű és jó színésznő, hanem így megrendez egy filmet, az brutális, le a kalappal! 7/10

2024-01-12 15:11:28 Electric Slide (2014) sptt (2) #1

Kimondottan idegesítő és unalmas film. Ebben az esetben az IMDB alacsony pontszáma tökéletesen indokolt. A filmet még Isabel Lucas játéka sem tudja megmenteni. Abszolút felesleges másfél óra volt. 4/10

2024-01-12 09:30:55 Éperdument (2016) sptt (3) #1

Az egy dolog, hogy a film megtörtént eseményeken alapul, ráadásul ténylegesen valóságközeli eset lehet, amikor egy női börtön - nem mellesleg családos - igazgatója elkezd érdeklődni egy - egyébként gyönyörű - elítélt iránt. Miközben a filmet nézzük, felvetődhet bennünk egy ennél is izgalmasabb kérdés: ha mi kerülnénk ilyen helyzetbe (hagyjuk figyelmen kívül a börtönre vonatkozó speciális helyzetet), hogy a munkahelyünkön, ahol vezető pozícióban vagyunk, megtörténik ez a szituáció, hogy érkezik egy gyönyörű munkatársnő, aki mindent megtesz annak érdekében, hogy felhívja magára a figyelmet, félre nem érthető jeleket küld, akkor mi történne? Kockáztatnánk-e mindent, felrúgnánk-e a családunkat, hosszú évek alatt elért renoménkat, pozíciónkat "csak azért", mert felkeltettük egy nagyon szép nő érdeklődését? Mit választanánk, a szerelem lehetőségét, vagy a - talán kicsit elfáradt - korábbi életünket? A szív vagy az ész diktál? A film attól jó, hogy úgy tudod nézni, hogy ezeket a kérdéseket felteszed magadnak. Egyébként valószínűleg ennél sokkal jobb kivitelezést érdemelt volna a történet. Adèle Exarchopoulos viszont egyszerűen tökéletesen játssza a szerepét, ő mindenkivel elhiteti, hogy itt bárki kerülhet dilemmába, ha "ő úgy néz rád"... 6/10

2024-01-11 19:58:23 Doctor Zhivago (2002) / Doktor Zsivágó sptt (3) #1

Fájdalmasan hosszú és lassú film, egy alapvetően jó regényből. Tökéletesen érthető, hogy a film megpróbálta átadni a könyv romantikáját és leírásait, ugyanakkor a 2000-es években ez már a film élvezeti értékét jelentősen rontja. Egy jó vágással és egy két és fél órás filmmel minden szempontból emészthetőbb lett volna. 5/10

2024-01-09 20:26:30 Crisis (2021) / Válság sptt (3) #1

Sajnos nagyjából 10-15 perc után elvesztettem az érdeklődésemet, ami a későbbiekben sem tért vissza. Nem tudom, hogy mi az oka, talán a túl sok szálon futó történet, a túlbonyolított (de igazi izgalmakat és fordulatot nem rejtő) forgatókönyv, mindenesetre kifejezett megkönnyebbülés volt a kétórás film végére érni. Azért is sajnálom, mert a szereplőgárda által ennél sokkal jobb filmre számítottam. 5/10

2024-01-09 15:42:04 Utolsó esély (2022) sptt (4) #1

Amit 26 percből ki lehet hozni, azt ez a film kihozza. A sztori igazán valóságközeli, teljesen felesleges lett volna kihozni belőle egy egész estés filmet, holott megoldható lett volna. Az alakítások is rendben vannak, a gyerekek ügyesek, Schmidt Sára pedig mindenben jó. 7/10

Nem ez lesz a kedvenc filmem Scorsese-től, de...
Igen, egyértelműen elnyújtott (néha feleslegesen is), néha már unalomba hajló, de felvet sok-sok kérdést, és én szeretem az olyan filmeket, ami után lehet egy kicsit töprengeni. Megvannak a konkrét kérdések is közvetlenül a filmmel kapcsolatban (pl.: Ernest egy bugyuta, kihasználható ember, aki - egyébként - rajongásig szereti a feleségét?), ugyanakkor ezen jócskán túlmutató kérdések is felmerülhetnek az emberben, pl. hogy mi lenne a helyes megoldás az őslakosokkal kapcsolatban (akár Észak-Amerikában, ahol már nincs jelentős mozgástér, akár Dél-Amerikában, ahol még ma is élnek a civilizációtól elzárt törzsek). Szükséges-e az állami támogatás, vagy integrálódjanak, ahogy tudnak? Mi történne, ha elengednék a kezüket? Élnének izoláltan és 200 év társadalmi hátránnyal? Jó megoldás-e, hogy a támogatásból kaszinókat üzemeltetnek adókedvezményekkel és hatalmas az alkoholizmus a közösségeikben? Jó-e, hogy felvetődik a filmben is elhangzó kérdés, hogy látott-e már oszázs / indián embert dolgozni? Sok kérdés, nyilván egzakt válasz nélkül, de igen, valójában nem lehet rossz a film, ha hirtelen ennyi kérdés felmerül. 7/10