Marla Singer

Regisztráció: 2008. március 16. (16 év)

Solo: A Star Wars Story
4 2015-03-01 3,5
Salmon Fishing in the Yemen
Lazacfogás Jemenben
4 2015-02-09 3,4

Ebbe a filmbe nem kellett volna ez az erőltetett humor. Lehet, hogy öreg vagyok de engem nem varázsolt el.

2017-02-27 16:59:38 Room (2015) / A szoba Marla Singer (3) #132

Nem a kihagyott szereplőket hiányolom, az események sorrendjének megváltoztatása sem zavar. Nem szolgai másolatot vártam tehát. De szerintem azzal a pár interjúkérdéssel, meg a halott baba említésének kihagyásával nagy ziccert hagytak ki. Számomra a film és könyvbeli anya így nem ugyanaz, piszok jó a színésznő, de szerintem adott volna a hatáshoz, ha ugyanúgy visszavág az újságírónak pl mikor a világ aláássa az önbizalmát és megkérdőjelezi az anyai kompetenciáját.

előzmény: Mizi (#131)

2017-02-26 20:33:27 Moana (2016) / Vaiana Marla Singer (?) #2

Aranyos kis film, amiből megtudjuk mi lesz egy istennőből a szíve nélkül.

Óriási élmény volt! Elbűvölő arcmimika, jó sztori, izig vérig 21. századi élethelyzetek, mélyebb tartalom. Mese, de azért nem az az eléneklek egy dalt és egyből az leszek, aki akarok kategória! Még ilyet!

2017-02-26 15:11:19 Room (2015) / A szoba Marla Singer (3) #130

Filmnek jó. Feldolgozásnak, nem is tudom. Egyrészt a könyv a sok leírás és belső monológ miatt nehezen feldolgozható, de a hangulatokat pont hogy nagyon jól áthozták. Másrészt pont a könnyen feldolgozható, ámde létfontosságú részeket rontották el. Pl az interjút is, ami az egész könyv leghatásosabb része, a nagyapával való beszélgetést is megkurtították, az első baba Nem hiszem el hogy az a plusz 5-10 sor ne fért volna bele. Haragszom a készítőkre.

Meggondoltam magam, utálom, amiért ez a film nem bontotta ki azt a néhány szálat, amit kellett volna. A karakterek meg a viszonyaik lógnak a levegőben és Finn jelleme idegesítően valószerűtlen ilyen gyerekkor mellett. A 2 óra ennél több háttere elég lett volna, összezsúfolt. Olyan mű volt nekem az egész, olyan tenyésztett valami. Mintha szépen lespecifikálták volna, hogy legyen benne űrcsata, fénykard, rohangálás, elhagyott gyerek, rossz apa gyerek kapcsolat, titkos szuperfegyver, Han Solo, droid, jó zene, a lázadás hagyatéka, nosztalgiaelemek, Erő stb, stb, stb, de ez mind! Kapkod a film ideoda. Nincs kibontva, nincs idő semmit megélni, átérezni. Emlékeztek Ben halålára? Ott is rohanni kellett Lukenak, de volt idő árérezni. Itt semmi. Nincs lelke az egésznek.
Aminek a legnagyobb az utóhatása, az Kylo Ren karaktere, ő a legösszetettebb a filmben.
És a filmnek számomra dícséretes pontja a régi karakterek helyzete. Teljesen a realitás talaján kezeli Hant és Han és Leia kapcsolatát. Eltérő életutak, jellemek, utálatból lett szerelem - így indult anno. Mi lesz egy nagydumás csempészből, ha megöregszik? Ugyan milyen jövő várhat rájuk és hogy tudnak ezek majd gyereket nevelni a nagypolitika mellett? Most láttuk, mi lett belőle.

Amikor félidős terhesen először láttam a trailert, tudtam, hogy nekem erre a filmre nagyon sokat kell várnom. Igyekeztem kerülni a témát, hogy maradjon nekem is meglepetés, mire eljutok addig, hogy újra filmeket nézzek. Hát rossz nem volt, voltak benne nagyon hatásos pillanatok, de nagyon beleerőltették a régi triológia elemeit. Ez tetszett is, meg nem is. Nagyon a felszint karcolgatta ez a film, másra számítottam.

2015-09-05 21:14:22 Hysteria (2011) / Hisztéria Marla Singer (4) #10

Aranyos, gyenge négyes.

Igazán szerethető film, végre valami pozitív.

2015-01-31 09:17:24 Mortdecai (2015) Marla Singer (3) #4

Csak azért ezt a filmet néztem meg, mert az adott időpontban csak olyan volt, ahol a pasi a végén biztosan meghal, vagy lebénul - elég rossz dolog történik amúgyis. Végig ingadozott a 2-es és 3-as között. Értelmet nem kell benne keresni, a főszereplő nagyon idegesítő. De Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow és Paul Bettany valahogy felhúzták közepesre. Egyszernézős.