neeskens

Regisztráció: 2008. március 14. (16 év)

A kis utazás

Larry Flynt, a provokátor
5 2009-03-02 3,9

2009-10-28 10:48:03 Utolsó idők (2009) neeskens (5) #29

Zseniális film.

Nagyon súlyos és nagyon szép film.Letaglózott.

2009-03-13 14:10:49 Milk (2008) neeskens (4) #29

Nálam ez jó film, elsősorban azért mert érdekesnek találtam, de nem a homoszexualitás miatt.
Egyrészt szerintem ez egy olyan ember története, aki, bár eleinte nem ez mozgatja az emberi jogok érvényesítésére tette fel az életét. Olyan értékek mozgatják, amelyekben feltétlenül hisz és amit tűzön-vízen át képvisel.Bizonyos szempontból nekem Larry Flintre emlékeztet, aki a sajtószabadság szószólója lett.
Másrészt érdekes, ahogy a 70-es évek végén finoman változik a politikai légkör és megjelennek a Reagen-i konzervatív eszmék, az nagyon finoman , okosan van lejelezve a filmben.

Érdekes látni, hogy ezeknek a jogoknak az érvényesülését az USÁ-ban sem adták ingyen, keményen meg kellett dolgozni érte. Ami viszont pl. a magyar politikára nézve tanulságos lehet.

Szóval érdekes film, elgondolkodtatott.

Nem tudom, azért mondjuk kíváncsi vagyok arra, hogy van olyan ember, aki mondjuk hazamegy egy munkanap után, amikor főnöke, a kollégái, a melója teljesen leszívta és kikapcsolódásként megnézi a Sátántangót...
Én csak azt akartam írni, hogy a legtöbb földi halandónak a Casablamca, a Csillagok Háborúja meg a Gettó milliomos jó filmnek számít. Ez nem zárja ki, hogy megnézzen művészfilmeket és tisztában legyen azzal, hogy egy művészfilm nagyobb értéket hordoz. Őszintén szólva én rosszul vagyok azoktól a kultúrsznoboktól, akik minden mainstream mozit, zenét lenéznek, művészeti alkotást leszólnak. Egész egyszerűen ez arról szól, hogy nem méred össze, mondjuk Rejtő Jenőt a Háború és békével, vagy a Beatlest Mozarttal. De nem kérdőjelezed meg egyik értékeit sem. Ha azt várod egy ilyen mozitól, hogy hozza a művészfilmes követelményeket, naná, hogy csalódni fogsz.

előzmény: mchn (#231)

Nálam erős négyes. Való igaz, itt a giccs határán mozog.De különben azt hozza, amit egy jó filmnek kell. Kalandos történet, szerelmi szál, szimpatikus szereplők.Bejött a nyomor ábrázolása is, szerintem hitelesre sikerült.

Értem én, azokat,akik lepontozzák. A helyzet az, hogy ez egy másik magatartás: akiknek a mozi elsősorban szórakozás, azt várod a filmtől, hogy két órára elfelejtsd azt, ami körülötted van és elmerülj egy másik világban, azoknak tetszenek ezek a filmek.Ha emellé még jó színészeket, gazadag hátteret adnak még jobb.
Van, aki a filmekre, mint intellektuális kihívásra tekint, neki a Sátántangó a jó film.

Én egyiket se bántanám, mert mindkettő vagyok egy kicsit. De előbbi csoportnak arra kell figyelni, hogy ne menjen egy szellemi szint alá. Utóbbiaknál is gáz van. Hamar felüti fejét ugyanis a kultúrsznobizmus, és egy kis költségvetésű türkmén kamaradrámát a filmgyártás csúcsának tartanak, egy Oscart nyert filmen meg finnyáskodnak.

2008-12-05 10:43:06 Kaméleon (2008) neeskens (4) #5

Nem kifejezetten vagyok a magyar közönségfilmek rajongója, de kellemesen csalódtam.
A könnyed kezdés - nők átverése, pénzszerzés - után folyamatosan sötétebb tónusokat kap a film. Ugyanakkor az eleje is ül, a humor szellemes, nem primitív.
Ahogy a főhős egyre nagyobb slamasztikába kerül, úgy válik egyre izgalmasabbá a film, a rendező nagyon adagolja a feszültséget és a végén még egy meglepő csavart belerak, ami az egész sztorit új megvilágításba helyezi.Tök jó kis hollywoodi dramaturgia, végig izgultam, sikerült fenntartani az érdeklődést.
A karakterek is rendben voltak, mindenki kellő súllyal jelent meg, hiteles volt. Nekem Csányi különösen tetszett a suttyó magyar sorozatsztár szerepében.
Külön jó pont, hogy sikerült a filmbe egy jó adag társadalomkritikát csempészni, ami egész végig működik, de főleg a végén szembesülünk vele.
Szóval 8 és 9 között, 8,5. Mindenkinek ajánlom, nem fog csalódni.

2008-11-28 15:20:51 Grizzly Man (2005) / Medvebarát neeskens (2) #3

Nem a rendező hibája, de a főszereplő egy felettébb idegesítő, kissé üldözési mániás, narcisztikus figura. Sok volt belőle nekem, ráadásul tök fogalmatlan hőssel van dolgunk, aki egyéni kis világát kivetíti a vadonra, teljesen félreértelmezve az egész természetet.Még önmagának is folyamatosan pózoló, hiteltelen ember képét kapjuk, aki nem kommunikál a környezetével, csak használja azt. A gyönyörű felvételek és a néha-néha felbukkanó őszinteség miatt nem teljesen nézhetetlen.De ez nem elsősorban a rendező, hanem a főszereplő hibája.

2008-08-14 09:52:52 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag neeskens (4) #875

"Nem a megfelelő helyen képzeli el" - ne haragudj,de ez mit jelent? Nem oda képzeli,ahová akarja??? Mi vagy,te gondolatrendőrség???

2008-08-13 16:00:51 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag neeskens (4) #871

Nem mondtam,hogy eleve rossz,az ilyen befejezés,csak azt,hogy én nekem nem tetszett,mert szerintem nem passzolt a filmhez. A film azonban tetszett, sőt.

2008-08-13 15:05:42 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag neeskens (4) #868

Én nem a happy end-re gondoltam, amikor a hollywoodi befejezésre céloztam. Az a baj,hogy nem akarok spoilerezni, szóval,amikor a film végén valami nagyszabású zenével a háttérben valamelyik főhős szádba rágja a tanulságot,vagy a megoldást, vagy a feloldja a drámát...szóval azt érezteti veled,hogy így kellett lennie.

Hannibal: igen, képzeld a csajom nem egy képregényrajongó,nem ismeri a Batman-sagát, ráadásul elég realista ember.Neki röhejes, a háztetőkön denevérruhában ugrándozó multimilliomos figurája,ha pl elképzeli Budapesten a 8ker felett. De pont arról van szó,hogy a képregény valóságát a mozira , ráadásul egy alapvetően realisztikus mozira ültetni, nagyon nehéz. Ezért bátorkodtam dícsérni a rendezőt. (pl a Sin City egy pillanatig sem akar valóságos lenni)

k3pl3r: Jokerrel meg a tervezésről, alighanem igazad van, erre nem gondoltam.