Tinuszka

2019-03-26 21:48:37 Aquaman (2018) Tinuszka (1) #22

atyaég... tényleg nem bírtam eljutni a feléig sem. Kínomban röhögtem. És továbbra sem értem, hogyan képesek egy vagon mozi esetében vagyonokat beletolni a látványba és ugyanakkor egy tízévessel megíratni a forgatókönyvet. Elképesztő...

na ez tényleg nem nekem való. A robbanásos poénokon jót röhögtem, de utána muszáj volt kikapcsoljam, nem bírtam végignézni

számomra is voltak totál felesleges részek az elsőben, és a két film úgy érzem elég lett volna. Azt viszont ne felejtsétek el, hogy ez nem csak a Babó feldolgozása, hanem olyan események is bőven lettek itt bemutatva, amit a könyvben épp csak megemlít Tolkien. Szóval szerintem középen van az igazság, jót tett a megírt, de magában a könyvben nem részletezett események bemutatása, de kicsit túlzásba estek.

Én Nagy GYU rajongó vagyok, és tetszettek a filmek (persze volt bennük, ami nem), és továbbra is szeretem a könyveket is (abban is volt egyébként, ami nem annyira tetszett).

2012-12-06 23:30:04 Cloud Atlas (2012) / Felhőatlasz Tinuszka (5) #79

valaki írta: I think it picked special viewers to become revolutionaries. Those are the ones who really got the message

2012-12-06 21:38:50 Cloud Atlas (2012) / Felhőatlasz Tinuszka (5) #78

talán a legnagyobb mozis élményem. én nem szoktam szűkölködni, ha ötöst kell adni, de ezért most a saját pontrendszerembe be kell vezetnem a hatost.

holnap újra beülök :)

2012-11-29 20:19:45 Argo (2012) / Az Argo-akció Tinuszka (3) #22

nincs baj vele, realisztikus, nincs túlspirázva szerencsére, viszont a drámai része nekem semmilyen. Én ott ennél jóval többet vártam volna.

végre :)

Magasan van a léc, az biztos.

2012-10-29 23:10:40 Skyfall (2012) Tinuszka (5) #92

Nagyon-nagyon kellemes meglepetés. Mivel olvastam valahol előtte, nálam is hajazott itt-ott a TDK-ra, de egyáltalán nem zavaró módon. Az utalások egyértelműen azt sejtetik, hogy ez lesz a franchise új vonala. Sötétebb, emberibb, realistább. Csak csatlakozni tudok MicaHirohoz.

már az különlegessé teszi, hogy az alapsztorira ráhúztak még egyet. Száz forgatókönyvből 99 megmaradt volna az első szinten.

nem bírtam végignézni...

2012-10-18 23:49:04 Argo (2012) / Az Argo-akció Tinuszka (3) #1

nem áll rosszul..

Nekem nagyon tetszett, egyáltalán nem csalódás, pedig igen kedvelem a trilógiát. Első nézésre hihetetlenül profin és nagy odafigyeléssel van összerakva, egy bosszantó hibára sem lettem figyelmes (ami persze nem zárja ki, hogy vannak benne bakik), sőt kifejezetten értékeltem azokat az apró részleteket, amikről a legtöbb filmben megfeledkeznek (pld. az üldözéses jelenetnél, amikor a menekülők szemszögébő mutatják az akciót, mögöttük van egy busz. Egy képsorral később ugyanezt mutatják az üldöző nézőpontjából, és az adott busz valóban ott kanyarog előtte. Na most mondhatják sokan, hogy ez semmi, te ezeket a legtöbb filmben rendszeresen figyelmen kívül hagyják, és személy szerint nekem az ilyen bakik el szokták venni a kedvem az egésztől). Illetve nagyon tetszettek az utalások a Bourne féle sztorira. Persze valahogy oda kellett tapasztani, de az rendkívül jó, hogy részben párhuzamos a két sztori. Maga a történet tényleg nem egy hullámvasút, de amint már írtam, következetességben és kidolgozottságban (ismét csak, elsőre!) nagyon profi. Ötöst nem ilyesmire szoktak adni (én sem), de főleg az utóbbi idők lyukaktól tátongó szkriptjei után ezt nagyon tudom értékelni. Pedig valóban koppintja az első részeket, de a Bourne rajongók szerintem ezt várták.
A színészek pedig jók.

2012-06-10 23:12:52 Prometheus (2012) Tinuszka (3) #121

elnéztem valamit, lehet de én úgy láttam, hogy Shaw rohan vissza a kapszulához, mert 30 mp-re elegendő oxigén marad csupán. Aztán amikor kisvártatva kimenekül, ez hirtelen nem gond

2012-06-10 17:42:42 Prometheus (2012) Tinuszka (3) #117

rányomtam a hármast, mert hihetetlenül tudott idegesíteni pár dolog. Nem az alább felsorolt fekete lyukak, amikre lehet még választ kapunk. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy amikor ennyi pénzt és melót fektetnek be egy filmbe, mi a rákért nem tudnak olyan dolgokat elsímítani, amik bármelyik, nem tök hülye figyelő (nem csak "néző"t) agyát is felszexelik. Pld. nem kezdik el felülről szkennelni a bolygót, inkább csak úgy vaktában beereszkednek. Meg annyira balpénisz "kutatók" vannak lefestve, hogy az átlag amerikai színvonalán vannak. Egyszerűen nem értem... És a kétdimenziós, sarkított mellékszereplők... Mind feltétlenül különc idióta kell legyen, egy-két nagypofájú, meg a teljesen szürke tag akit senki nem sajnál, amikor lehentelik... Uramatyám, de unalmas... És az önfeláldozó akció! Akkor majdnem kifutottam a teremből.. Annyira elcsépelt már és szánalmas, nem tudnak helyette semmit sem kitalálni? Vagy atengeren túl még mindig erre verik?

A látvány eszméletlen jó volt, ami egy sci(?)-finél azért nem mellékes.

Lehetett volna egy tényleg q jó cucc ebből, így viszont sántít.

2012-05-09 00:36:56 The Avengers (2012) / Bosszúállók Tinuszka (3) #150

volt pár vérciki jelenet ebben is, de a zúzás jó volt. a szupihős filmek nem nekem valók..

hát ez valami őrületesen jó lett! Stílusos és magávalragadó, nálam csönt nélküli ötös.

2011-10-14 23:00:04 Senna (2010) Tinuszka (5) #24

Részemről annyit, hogy őrült F1 rajongó voltam. Akkoriban a kevés TV-ben közvetített futamokon füzeteket jegyzeteltem tele, egyébként meg volt egy rádióműsor hétfőként a futamok után (már nem emlékszem a címére), ha nem volt más azt a beszámolót írtam le magamnak, cikkekből ollóztam össze albumokat, kanasztakártyákból raktam ki a pályákat, és kézzel színezett kis kartonautókkal, dobókockával versenyeztem a gyerekszobámban... És Senna halálakor ennek vége lett. 17 éve nem nézek F1-et.

2011-09-05 00:59:18 Trolljegeren (2010) / A trollvadász Tinuszka (5) #17

erre meg a 3fejű troll kifejezetten illúzióromboló csak azt tudom válaszolni, hogy remekül ki lett tslálva a magyarázata

2011-09-05 00:56:48 Trolljegeren (2010) / A trollvadász Tinuszka (5) #16

hát ez kurva jó volt! legjobban az tetszett, hogy az életmódjukról, fiziológiájukról kiderült részletek lerántották róluk a meseszerű leplet

2011-08-27 22:52:02 Thor (2011) Tinuszka (1) #70

ez valami borzalom. nem bírtam végignézni

kár érte..

nekem jobban is tetszett, mint az első

Okés, akkor végülis tényleg minden relatív. Szerintem Michelangelo egyételműen jobb gyurmafigurákat készítene bárkinél, de attól még azok gyurmafigurák maradnak, a Mester érintésének ellenére...
Egyébként egészségetekre, mindenki azért néz filmeket, hogy kellemes/értékes pillanatokkal töltse ki az arra hivatott órákat :)

szörnyű, nem értem miért istenítik egyesek a klasszikusokat feltétel nélkül. nem láttam a remake-et, lehet, hogy az is egy szar, de abban is biztos vagyok, hogy ezt a produkciót is ízekre szedték volna az amatőr megoldások miatt az igen Tisztelt szakértők, ha napjainkban merészkedik vele elő valaki.

egyébként nyilván vannak benne remek dolgok, nem a velejével van bajom, de képtelen voltam végignézni

jó film na! borzongató maga a dráma, és a diktatorikus szocializmus visszaköszönése is, még így, utalásokban és képi világon keresztül, annak, aki átélte.

A színészi teljesítmény valóban remek, a párbeszédek abszolút követik a jelenlegi beszédstílust és köznapi zsargont. Emiatt rendkívülien élethű, és emiatt az eleve realisztikus helyzet még inkább azzá válik.

2010-12-31 00:25:09 Madeo (2009) / Mother Tinuszka (5) #2

leborulok. fantasztikus

2010-12-30 15:17:01 Unstoppable (2010) / Száguldó bomba Tinuszka (2) #2

kliséhegy. csak DW miatt nem adtam 1-est...

2010-12-30 00:34:34 Moulin Rouge! (2001) Tinuszka (5) #17

előbbi véleménnyel értek egyet, 100%-osan. Ne vicceljünk már, az erkélyes jelenetnél énekel a hold?! Ezt vannak, akik komolyan veszik és giccsnek minősítik?

2010-07-16 23:01:04 Predators (2010) / Ragadozók Tinuszka (4) #18

Romániában is bemutatták, így hozzá tudok szólni, még ha szavazni nem is :P

Jórészt egyet is értek jamamura írásával, valóban az oldszkúl köszön vissza. Az elején a szereplők bemutatásánál kicsit gáznak éreztem, de ez idővel eltűnt, mégpedig azért, mert a film működik.

Méltó folytatása a klasszikus két filmnek (tetszett a pontos, évreszóló visszautalás az első fimre), annál sem több sem kevesebb. Ezután mindenki döntse el, hogy mindez elég-e neki.

Nekem az volt. Főleg a mai időkben, amikor a régi frencsájzokat rendre meggyalázzák.

Várom a (legalább) hasonló szintű folytatást. Mert hogy lesz, az százas ;)

Jamamura, a kritikában írtál a testvér-franchisera való utalás(ok?)ról. A romhajóban játszódó részre gondoltál? A "meneküljünk el erről a kiszabott bolygóról" szitura? Vagy volt más is?

2010-04-13 20:17:14 Brothers (2009) / Testvérek Tinuszka (3) #15

a pókember baromira idegesítő volt. de csatlakozom azokhoz, akik szerint Gyllenhaal és Portman jók voltak. Kiváltképp Gyllenhaal, már csak miatta is érdemes volt megnézni.

a Nagyon különleges ügyosztály méltó folytatása. Elmebeteg. És zseniális.

2009-11-24 01:51:13 Avatar (2009) Tinuszka (4) #69

"They are very hard to kill"

az milyen szar szöveg! Belevernek nyóc raklapnyi zsetont egy filmbe, és nem képesek normális dialógusokat írni? rossz érzéseim vannak ezzel kapcsolatban..

2009-10-23 23:14:53 On Golden Pond (1981) / Az aranytó Tinuszka (5) #2

egyik kedvenc filmem. megríkat, megnevettet és megérint egyszerre. mestermű, zseniális szinészekkel

2009-09-19 21:29:54 District 9 (2009) Tinuszka (5) #45

"a Sony még nem jelentette be a második rész eljövetelét, Neill Blomkamp, a rendező, megelőzve őket egy rádióinterjúban elmondta, hogy a stúdió eléggé érdeklődik a második rész iránt, s ha ő fogja azt is készíteni, akkor nem direkt folytatás lesz, hanem inkább előzményfilm. "

2009-08-11 00:23:21 Home (2009) / Otthonunk Tinuszka (5) #18

Látom megradagt benned is a lényeg :-)
Úgy érzem jogosabb lett volna a kollégát leszólni a "kritikája" stílusa miatt, de mind1.
Hogy neked is válaszoljak (bár a kérdésfeltevés elég retorikus volt...): "hogy ha a természet (kit simán istenként imádnak, feltétel nélkül a készítők) ennyira nagy, szuper, hatalmas, tökéletes, fenomenális, akkor mi a fenét akarnak tőlem?"
Mondhatjuk, h propagandafilm. Viszont hagyjuk a pejoratív értelmezést, hiszen a készítők arra próbálják felhívni a figyelmet, hogy tönkretesszük a magunk, mi több leszármazottaink, mi több élettársaink (értsd élővilág) otthonát. Sztem a cél az, h elültessék a bogarat az emberek fülébe, és ébresszék rá a pupákokat, hogy ha becsukják is a szemüket és tesznek vattát az orrlikaikba, a bélsár már a nyakunkig ér...
Zárázképpen emlékeztetnék Smith ügynök észmenésére az emberi faj ökológiai hovatartozását illetőleg ;-)

2009-08-10 18:51:22 Home (2009) / Otthonunk Tinuszka (5) #16

"lecsapolják a "csodálatos mocsarakat". Ilyenkor bedobtam volna a narrátort a bűzlő, ragadós mocsárba, csípjék szét a szúnyogok, oszt csodálja milyen gyönyörű a természet. Nem azt mondom hogy nem kell megőrizni a természetet, de nem mindenhol...!"

ha már baromira nem értesz valamihez, jobb, ha nem próbálsz beszólni, mert csak saját magad minősíted. Csak hogy építő jellegű legyen:
- a mocsarak a világ legfajgazdagabb területei (ez el is hangzik) ugyanakkor a leginkább veszélyeztetettek (részben épp a hozzád hasonlók miatt)
- mint ahogy elhangzott, a mocsarak a vizek természetes tisztítóberendezései (pld. jobb helyeken egy nyaraló szennyvizét mesterségesen kialakított mocsárba vezetik, hogy a szomszéd ne a szarral "gazdagított" vízzel mossa az edényt)
- a mostani árvizek részben a levágott árterek és lecsapolt mocsarak miatt vannak, amik addig felfogták a tavaszi vizek nagyrészét; ismét csak, több helyen tanultak a hibákból, és visszaállítják a hajdani mocsarakat)
- ha zavar a szúnyog ne menj oda, ahol sok van. ilyen felfogással olvasszuk le s.k. az Arktiszt, mert qrva hideg van...

amit sztem kifejthettek volna (a Húsvét szigeteki sztorival pedzették...), hogy a legnagyobb baj a túlnépesedés. Amíg nem szabják meg világszerte a születendő gyermekek számát, addig hiába bohóckodunk tengeri hullámok energiájának hasznosításávalll

Egyébként én nem bírom megunni. Rühellem a klasszikus vígjátékokat, ebben olyan finom poénok vannak egész végig, amiket újra és újra visszanézek. A párbeszédek remekek. Persze egyik szereplő sincs túlcifrázva, de mindegyik igazi egyéniség.

Hogy csempészték be a végén a páncélterembe a prostis képeket???
amikor leereszkedtek az aknán keresztül SWAT cuccban, gondolom azokban a táskákban amikben aztán kivitték a zsét...

Nagyon jó. Az alább belinkelt kritika szerint: "Ezen cserzett bőrű legények közt több történik, mint a Sex and the City sorozat hat évfolyamában az összes szereplő közt összeszámolva." Ezen azért jelentősen derültem :-)

Örök kedvenc, már srácként is nagy hatással volt rám a moziban. Tényleg megunhatatlan. És nem a mesterkélten előidézett, hanem az igazi gyermeki kíváncsiság árad el az emberben. Remek, remek!

2009-06-20 19:25:06 Fallen (1998) / Letaszítva Tinuszka (5) #24

foshtam tőle, az biztos...

2009-05-13 18:31:51 Star Trek (2009) Tinuszka (3) #56

/"logikátlanság mindig is a Star Trek védjegye volt"
Öhh... mi?/
én őrült nagy sci-fi rajongó voltam tinédzser koromban, rengeteget olvastam és mindent megnéztem, ami a a műfajban akkoriban elérhető volt. A ST azonban nekem nem jött be igazán sohasem. És nem azért, mert a gondolkodtatós fajta (sőt, az Alapítvány sorozat volt az egyik nagy kedvencem), hanem mert alapból olyan logikátlan elemek vannak benne, mint: minden idegen humanoid (mondjuk értem, h a nyolcvanas években nem volt CGI, ezért filben ez egyszerű megoldás volt), ráadásul létezik ember-idegen szexuális kapcsolat, sőt hibrid gyerek is születik (a valóságban soxor két közeli faj sem tud utódokat nemzeni, nem hogy más világok képviselői). Lehet azt mondjátok ez szőrszálbaltázgatás, de ezek engem fenemód zavartak. Találtak volna ki hozzá valami sztorit. Ha pedig van ilyen osszátok meg velem, mert akkor valamiről nagyon lemaradtam...
A filmbeli véletlenekkel kapcsolatban pedig reménykedtem, h valaki megmagyarázza majd hogyan esett be Kirk pont Spock barlangjába, illetve pont a közeli támaszponton van a Warp-teleportálás leendő feltalálója... Szal ha időutazáshoz nyúl valaki, jól el kell varrni a szálakat.

2009-03-21 01:37:20 Watchmen (2009) / Watchmen - Az őrzők Tinuszka (4) #153

miután megnéztem, egy haver megkérdezte milyen volt. azt mondtam érdekes és rendhagyó. rengeteget csalódtam már a képregény adaptációkban, nem tudtam összehasonlítani ezeket a képregénnyel, mivel az Alfa-ban megjelent Asterix volt az egyetlen buborékos cucc, amit olvastam, azt is a bődületes humora miatt (kérdés a szakértőkhöz: mi miatt jó egy képregény mondjuk ebben a szuperhős kategóriában?) Ami képregényadaptációt láttam, az utolsó két Batman-en kívül vagy bugyuta volt, sőt röhejes, nem lehetett komolyan venni az egészet, illetve egy olyan hiba jellemezte őket, ami szerintem rengeteget rontott: a hiperképességekben rejlő lehetőségeket nem használták ki, ezáltal fikcióban is nélkülözhetetlen realisztikus logika sérült. A mostani film szerintem túllép ezen, és szerncsére épp eléggé gyarlók a hősök. Egy újranézést mindenképpen megér nálam.

Igen. Egyébként minden elismerésem azoké, akik leülnek a billentyűzet elé és kiizzadnak egy hosszabb lélegzetvételű írást egy filmről. Jelen esetben a dühöt és csalódottságot érzem ki a szerző indíttatásának hátteréből, amely abból fakad, hogy egy számára tökéletes alkotást (első rész) szerinte mértéktelenül és kritikán alul elkúrtak. Ami simán lehet az egyéni véleménye és mint ilyen tiszteletben tartandó, azonban mint kritika úgy vélem elrugaszkodott. Egy elemzés szerintem arra kellene szolgáljon, hogy egy laikus néző számára felvillantsa a filmet jellemző negatív illetve pozitív tényezőket, illetve széles képet nyújtson mindarról, amit az alkotás nyújtani kíván illetve tud. Az említett "elemzés" remek blogbejegyzés lenne, de szerintem ide sok (vagy kevés). Én bevallom lusta vagyok ilyesmihez így talán nem vagyok feljogosult arra, h más befektetett munkáját kritizáljam, de ez a véleményem :P Bocsi, ha valakit megbántottam. Kíváncsi vagyok arra, h akik az 1. rész folytatásának történetvezetését tévedésnek ítélik, milyen úton indultak volna el a 2. részben.

nevetséges az elemzés, aminek egyetlen célja az, hogy a szerző csillogtassa képzavarban bővelkedő szótárát. a jogos negatív kritika alapja is a mértékadás és a különböző feltételeknek való meg- illetve nem megfelelés kell legyen, nem önfeledt fröcsögés és sz.rdobálás. Másképpen csak egy vélemény marad belőle, nem kritika.

2009-02-10 13:29:45 Outlander (2008) / A kívülálló Tinuszka (2) #7

no igen, a vízesés. Másik ökörség pedig: semmi magyarázat nincs, miért is néz ki az idegen pontosan úgy, mint az emberek. Arról nem is szólva, h a szerelmi szálat elnézve még közösülésre is képesek...

2009-02-07 00:18:02 La zona (2007) / A zóna Tinuszka (?) #22

egy ismerősöm Brazíliában élt több évig, ő mesélt nekem ezekről a helyekről. Géppuskás őrök vannak a falakon, kívülről csak a bent szolgálókat engedik be szigorú igazoltatás után.

Kíváncsi voltam kik azok, akik nézhetetlennek tartják. Az első, akit megnéztem a köv. filmekre adott még 1-est: Forrest Gump, Macskafogó, A remény rabjai, Shrek.. A harcosok klubja megúszta egy 2-essel. Ekkor rájöttem, h felesleges, amit csinálok.

2008-12-31 16:55:27 Top Secret! (1984) Tinuszka (5) #4

jellemzően az a múvi, amit lehet rühellni illetve imádni.

eszméletlen... azt ajánlom mindenkinek: bírjátok ki, és nézzétek meg moziban! Pézsit vigyetek :-)

2008-12-22 19:20:43 Gran Torino (2008) Tinuszka (3) #7

azok a morgások... mint egy veszett kutyáé

Kérném: Battle in Seattle [link]

hm... én nem igazán tudom, sokaknak mi a bajuk a 2. és a 3. résszel. Ha csak nem az, h nem hatott az újdonság varázsával, mint az első. Van egy gyanúm, mégpedig az, hogy ha (nonszensz, de a mondanivalójára koncentráljatok) készítettek volna egyből egy 6 órás filmet, amiben benne lett volna mind3 rész, senki nem mondta volna, h az eleje minejó, a második része meg milyensz...r

...hihetetlen, soxor milyen semmiből tudnak jó filmet csinálni

2008-10-21 01:57:48 Gomorra (2008) Tinuszka (5) #2

Még annyi adalék a film életszerűségéhez, hogy állítólag a nápolyi camarra gyakorlatilag vérdíjat tűzött ki a film alapjául szolgáló nagy sikerű regény szerzőjének, Roberto Saviano fejére, akit idén karácsonyig akarnak "lerendezni"...

2008-10-21 01:22:33 Gomorra (2008) Tinuszka (5) #1

Elképesztően realisztikus, már amennyire egy külső szemlélő ezt meg tudja állapítani. De inkább ne tudjam meg soha...

2008-10-20 16:19:36 Snow Angels (2007) / Angyal a hóban Tinuszka (5) #1

A valaha látott legdepresszívebb filmek egyike. Nyomott hangulatban nem ajánlott a nézése. Azonban már csak a kiváló alakítások miatt is ajánlom mindenki figyelmébe.

Kérném: Snow Angels (2007) [link]

2008-10-16 21:00:37 9 rota (2005) / 9. század Tinuszka (?) #2

ez meg A film végén, amikor a katona egyedül marad életben és találkozik az ezredessel azt is lehetne sokkal patetikusabban, olyan oroszosra sikerült :-( jó nagy f...ág volt, hogy így leadtad spoiler nélkül...

2008-08-16 23:37:30 The Mist (2007) / A köd Tinuszka (4) #52

Ami tetszett:
A következő klisé kapott egy nagy pofont: a tag együtt van a fiával, miközben anyut nagy valószínűséggel már "hazaküldték" a bestiák (és valóban), de mitadisten ott a szingli, gyerekeketimádó demégnemanyuka szőke bombázó. Velem ez hitette el, h happy end lesz. Erre tessék...

Ami viszont nem:
1. Ok, h kiélezett helyzetben az ember sokmindenre képes, no de hogy egy bigott liba behülyítsen két tucat embert, hogy jobb lesz nekik, ha egy gyereket meglincselnek?! Ugyan kérem...
2. a film elején az a nemhiszem história. És ahelyett, hogy a fejükbe verné, így kezdi a mondanivalóját: "hadd magyarázzam meg...". Lehet, h nem pont így, de annyira unom a filmekben a fatökűséget: ahelyett, hogy kinyitná a másik csipáját, megy az engeddmeghogymegmagyarázzam stb. Amikor meg nekikezd, a másik NEM MEGY 10 m-t, hogy leellenőrizze. Inkább ad esélyt annak a szerinte 1%-nak, h megdöglik.
3. ütős a vége, de vazz csak legeslegeslegutoljára ölöm meg a SAJÁT fiamat! Annyira csak lett volna idő, ha épp fel is emeli az autómat godzilla...

2008-08-06 22:01:51 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag Tinuszka (4) #588

Én személyszerint nem szeretem a Batman filmeket, nem a témával van bajom, sokkal inkább az eddigi részek megvalósításával. Nem láttam mindet, de a látottak közül ez jött be a leginkább. Ez egy jó film, de minden idők legjobbja? Ugyanmár... Joker valóban zseniális, Bale-ben viszont csalódtam, igaz nagyon nem lehette mit cifrázni. A többi színészi teljesítmény közepes, talán Morgan hozza a szokásost. Az alapszitu érdekes és a legjobban talán az tetszett a történetben, hogy nemigen lehetett tudni előre mi is lesz ebből, kicsit végenincsnek tűnt menetközben de én már utom a dróton húzott mozikat, aminek látható az eleje is meg a vége is. Volt viszont épp elég erőltetett rész is, pld: ok, h a Batman alapból fantázia, de az emberi környezet reális, épp ezért Dent ámokfutása sehogyan sem fért bele. Gondolom ez képregényből átvett cucc, a filmbe sehogyan sem illett. Aztán olyan melléfogésok, hogy az überfelszerelt zsaruságnak nincs elég páncélosa, h a legveszélyeztetettebb embert kísérje, vagy több helikoffere hogy kilőjék Joker kamionját vagy időben odaérjenek az olajoskannákon ücsörgő főhősökhöz? Az akciójelenetek a helyükön vannak, de persze vannak túlkapások. Pld. nem értem, h ha ennyire tökélyre akarták vinni, miért nem kerülik el azokat a jeleneteket, ahol a főhős puszta kézzel szapulja a népet, akik rettentő lassan emelik a fegyverüket... miért nem szűrik ki ezeket? Ez persze sok filmre igaz. Ja és egy kérdés: ehhez lehet én vagyok hülye, de megmagyarázná valaki a kivágott tégla-golyó-ujjlenyomat dolgot?

Bár nem láttam a moziváltozatot és nem szeretek láttatlanban beszélni, örülök, hogy a rendezői változatot néztem meg. Azokat pedig csak sajnálni tudom, akik ömlengésnek titulálják.

2008-06-21 02:45:42 In Bruges (2008) / Erőszakik Tinuszka (5) #11

Volt olyan, aki előre kiagyalta, miért is van benne egy törpe? Egyébként nagyon ütős a vége, illik ehhez a rendhagyó múvihoz!

Az egyik legdurvább film amit valaha láttam. A dráma műfajba jobban beleillik, mint a krimibe...

2008-05-15 18:32:00 The Others (2001) / Más világ Tinuszka (?) #24

N. Kidman nagyot alakított, mint ahogy mindenki más is, de ezt már többen is leírták. Pár héttel mielőtt láttam volna a filmet, olvastam a kommentjeiteket, és Jereváni rádió 6. érzéket említő monatát szerencsére elfelejtettem, így akkorát ütött a vége mint annak a rendje :-))

Fura, hogy egyesek épp a látványt keveslik, mások a túlontúl előtérbe kerülő vizuális élményben látják a hibát. Ebből is látszik, hogy sokan aszerint értékelik a filmet, hogy előzőleg mit vártak tőle. Nekem személyszerint nagyon tetszett, a befejezés pedig hála a magasságosnak nem hollywoodi. Remek alkotás! Ajánlom mindenkinek, .... akinek való :-)