DrSzolon

Regisztráció: 2008. március 12. (10 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Top 10
A kötél (1948)
Tizenkét dühös ember (1957)
A Jó, a Rossz és a Csúf (1966)
Kutyaszorítóban (1992)

5 2018-11-13 4,0
Nyitva
Open
4 2018-11-07 3,7
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

4 2018-10-20 4,3
5 2018-07-21 4,2
Annihilation
Expedíció
4 2018-05-08 3,5

Őszintén szólva nem hallottam még a film által feldolgozott történelmi eseményekről. Kicsit utánaolvasva, és a filmet végignézve egyértelmű, hogy el kellett készülnie egy ilyen filmnek, a kérdés az volt, hogy mikor és milyen minőségben. Elég fogyasztható köntösbe lett burkolva, úgy éreztem, hogy inkább a nyugati nézőknek készítették, mint saját maguknak. A történetvezetésen szerintem nem fog senki meglepődni, láttuk ezt már ezerszer. Ami mégis élvezhetővé teszi, az a főszereplő karaktere, akit gyorsan meg lehet kedvelni, és a finoman adagolt humor, ami végigköveti a filmet a megfelelő részeknél. Kicsit az fogalmazódott meg bennem, hogy ez a koreai Szabadság, szerelem, csak szerelem nélkül, kevesebb nyállal, tökösebben. Nem bántam meg, hogy megnéztem, átlagosan jó dél-koreai filmet láthattam.

2017-11-03 16:40:09 Equus (1977) DrSzolon (5) #15

Különösen ajánlom ezt a filmet azoknak, akik pszichológiával vagy más hasonló segítő szakmával foglalkoznak. Elég fontos dilemmát boncolgat a film, amin mindenkinek érdemes elgondolkoznia.
Érdekes lehet színházban az Equus, mert igazából a film sem sokban különbözött egy színdarabtól, nagyrészt a szöveg vitte előre a cselekményt.
Tényleg nem horror, egy jelenetet leszámítva. Nem tudom miért kapta ezt a címkét.

2017-11-01 16:59:54 Network (1976) / Hálózat DrSzolon (5) #26

Szerintem szép volt a szerelmi szál, érdekes volt ahogy a szereplők gyakorlatilag kimondták, hogy épp mit gondolnak, mi történik velük. Szóval tisztában voltak vele, hogy mibe keveredtek, mégis tovább játszották a forgatókönyvüket.
A Dog Day Afternoon után kaptam kedvet ehhez a filmhez, ez pedig úgy érzem el fog vezetni az Equus-hoz. Tényleg nagyon aktuális még ma is, és érthető a párhuzamállítás az Éjjeli Féreggel. Olyan, mintha utóbbi a "piszkos munka" részét mutatná be, ez pedig a nagyhalakat. Nekem egyedül a befejezés volt furcsa, értem, hogy mindegyik pszichopata, és akár egy embert is megölnek a saját boldogulásuk érdekében...
de azért hogy tényleg nem volt ellenvetés senki részéről, azt kétkedve fogadtam, még az eltelt 2 óra ellenére is.
de igazából ez részletkérdés, mert maga a film mondandója ettől számomra nem sérül, szóval megy az ötös.

Ezzel a kommenttel nagyon egyet tudok érteni. Nem vagyok járatos a Fast & Furious világában, csak ezt a részt láttam (egy baráti összejövetel alkalmából). A történet, az emberi karakterek, viselkedésük, a fizika mind teljesen elrugaszkodott a valóságtól. És amikor ezeket elfogadjuk, akkor onnantól nagyon jól lehet szórakozni a filmen. Egyáltalán nem tartom jó filmnek. Viszont nem mondom, hogy untam, mert nagyon mulatságos volt. Nem az én műfajom, de teljesen megértem, ha valakinek ez tetszik. Akkor is, ha komolyan veszi, és akkor is, ha csak nevetni akar egy jót.

előzmény: banana (#5)

2017-10-17 18:40:21 La haine (1995) / A gyűlölet DrSzolon (5) #39

Már vagy ötször megnéztem, de az a rész engem is mindig értetlenül hagyott. Legutóbb a Bem moziban láttam pár hete, és akkor utánanéztem. Olvastam egy ilyen értelemzést, amivel nagyjából egyet tudok érteni: Grünwalski jelképezi a leszakadó külvárosi fiatalságot, a vonaton lévők pedig a többségi társadalmat.
Vinzék érzik, hogy bajban vannak, szeretnének kitörni, felzárkózni. De büszkeségük nem engedi meg,
hogy elfogadják a segítséget. Ha a kezüket nyújtják, leesik a nadrágjuk, és meg kell állniuk felhúzni. Aztán lassan teljesen elmegy mellettük a vonat...

előzmény: Modric (#37)

2017-04-14 17:11:15 Human (2015) DrSzolon (5) #3

Az Urániában láttam a filmet, ahol a rendező is beszélt egy fél órát az alkotásról. Nagyon jó élmény volt moziban nézni, más emberekkel együtt. A film nézése közben többször eszembe jutott, hogy ha földönkívüliek jönnének ide, csak ezt kéne levetíteni nekik, és sok mindent megértenének - meg persze annál több kérdésük is lenne utána, hogy hogyan működik az emberi faj.
A témaválasztásnál én is azt éreztem, hogy a másság és a menekültkérdés kicsit elütött a film többi részétől. Ezek is fontos dolgok, de inkább a nyugati társadalmat foglalkoztatja kiemelten. A film többi részéről (szerelem, család, veszteség, stb.) azt gondoltam, hogy a Föld bármelyik pontján vetítenék le, az emberek ugyanazokat az érzéseket élnék át - mint ahogy megtekintés közben mi is ugyanúgy nevetünk és sírunk, mint az épp aktuális történetek elmesélői.

Az őrmesterrel kapcsolatban:
Én nem éreztem úgy, hogy átmenet nélküli lenne az, ahogy az őrmester megkedveli a gyerekeket. Lehet látni, ahogy egyre többet hezitál a döntéseinél, visszafogja magát, aztán már a saját bőrét is a vásárra viszi, amikor például ételt lop nekik.

Tényleg jó a témaválasztás, nem is hallottam arról, hogy ez történt a háború után Dániában. A film erőssége szerintem az, ahogy bemutatja az őrmester attitűdváltozását. Kevés olyan film van, ami ilyen hatásosan tudja érzékeltetni, hogy milyen változások mennek végbe egy emberben mindenféle történések következtében. A zene és az operatőri munka is a helyén van, megteremtik a film hangulatát.
Nem egy gyors film, vannak üresjáratok is benne, de szerintem a dán filmek kedvelői nem fognak csalódni.

2017-01-03 22:16:36 Entre les murs (2008) / Az osztály DrSzolon (4) #22

Én is a napokban láttam, kötelező volt megnéznünk egy egyetemi órára. Nekem is néha olyan érzésem volt, mintha egy oktatófilmet néznék. Ez alatt azt értem, hogy nagyon sok dialógus túl volt húzva, elveszett a feszessége a filmnek. Sok jelenetet is ki lehetett volna szedni, sokszor éreztem azt, hogy egy-egy jelenet nem vezet sehová, nem ad semmi pluszt a cselekményhez. Szóval filmélményként tényleg nem nagy szám.
Viszont amilyen kérdéseket felvet szakmailag és társadalmilag, azért érdemes róla beszélni. A bevándorlók eltérő kultúrája, beilleszkedési nehézségei, az oktatás és nevelés kérdése, a gyerekek jogai és kötelességei... Ezekről fontos, hogy beszéljünk, és a film egy jó vitaindító lehet erre. Ezek miatt gondolom azt, hogy van létjogosultsága.

előzmény: Gyorvik (#21)

2017-01-02 01:31:44 Rashômon (1950) / A vihar kapujában DrSzolon (5) #26

Én angol felirattal néztem. Ott így hangzik a két mondat:

- Thanks to you, I think I can keep
my faith in man.
- Don't mention it.

Ez azért sokkal árnyaltabbnak tűnik. Jó lenne tudni, hogy eredeti nyelven hogy értették.

előzmény: pietro (#7)

Nekem nagyon nem jött át. Sablonosak, karikatúra-szerűek a szereplők, ami még nem is lenne baj, de közben meg azt éreztem, hogy a film azt akarja, hogy vegyék komolyan. Értem, hogy mély dolgot akarna közölni, de közben elrontja a felszíneskedéssel.
A furcsa színvilágot szintén ízléstelennek tartottam, de ez a filterezés akkoriban nagyon divatos volt. Persze ez csak hab a tortán, ettől még jó is lehetett volna.
A színészek jók voltak, és volt egy-két jó jelenet is, de összességében vontatottnak és erőltetettnek éreztem. Nagy csalódás a Csak egy szerelmesfilm után, ami az egyik kedvenc dán filmem.