Gameface

Nem hittem volna, hogy behoznak a sztoriba egy Thanosnál is durvább gonosztevőt, de meglépték. A pokolba veled, Noobmester69!!!

2019-03-13 20:35:52 The Land (2016) Gameface (4) #1

Steven Caple Jr. ezzel érdemelte ki a Creed II rendezését, így adja magát az összehasonlítás Ryan Coogler debütáló munkájával (Fruitvale Station). bár nem annyira letaglózó debütálás, de bevisz jó pár erős gyomrost a nézőnek. a leszakadt közeg és a kitörni vágyó főhősök kilátástalansága ugyanúgy adott; itt inkább az ártatlanság elvesztésének témáját járja körül a rendező, valamint az eleve elrendelést: a rossz döntésen kívül lett volna más választásuk?

2019-01-02 11:27:56 Creed II (2018) / Creed II. Gameface (4) #1

az értékelések alapján úgy fest, a Caple srác is megbirkózott a feladattal, ezért kijár neki, hogy megismerjük, így lefordítom 2016-os első filmjét, a The Land címűt.

Mister & Pete óhatatlan veresége

egy aranyos kiskópé narkós prosti anyával és egy morcos kiskrapek egy másik narkós prosti anyával magára marad, miután szüleiket begyűjtik a yardok. éld túl a brooklyni gettót, miközben körülötted a felnőttek 99%-a bűnöző, munkanélküli, drogfüggő, perverz állat vagy hajléktalan, és még a meglapulás vagy a szimpla élelemszerzés is kihívásokkal teli.

ismeretlen gyöngyszem a tömbök mélyének rögvalóságáról. anno a Sundance-en futott, aztán a feledés homályába veszett, pedig többet érdemelt volna. azért lefordítottam.

bizarr és agyeldobós szatíra arról, hogyan darál be a rendszer egyénként, és hogyan lázadjunk ellene egységként. nem akar újat mondani, hisz erről a témáról már nem is lehetne; inkább röhög egy jót a mostani idők abszurditásán, nyihaha.

2018-11-22 11:35:50 [Hamarosan a mozikban!] Gameface #6372

hahahh, micsoda teljesítmény, pfhejjj. (természetesen ettől függetlenül nem a napszálltát kellett volna küldeni az oscarra)

2018-10-14 22:49:12 Apostle (2018) / Apostol Gameface (4) #1

Épp csak beissza magát a bőröd alá a baljós atmoszféra, behajintanak a csontdarálóba. Örvendetes, hogy a Vesszőből font embernek ilyen tökös kistesója született, vártuk már nagyon jöttét.

A hitevesztettség és a hitámítás filmje nem gyenge mennyiségű belsőségbe áztatva.

Magyar felirata elkészült.

Az önpusztítás mesterfoka: Bradley Cooper két órán keresztül full mata részegen taknyán csúszva vesztésre áll démonaival szemben. Azt hiszem, ez minden tiszteletet megérdemel.

Az önkifejezés mesterfoka: Lady Gaga ingzsebből lezseren asztalra b*szott természetessége energiabombát robbant a néző szívében. Sok ifjonc ajnározott színésznő csak jelenthet neki.

Elliott bá illetve Dice pedig igazi showlenyúlók, maradjanak meg még sokáig jó egészségben.

A magyar szinkron mesterfoka: így eltalálni hangokat! és ennyi ízes káromkodást! vigyorogtam.

így van, akkor tolják el még fél évvel. itt most alapvető hiányosságokról beszélünk ugyanis.

hogyan halt meg Sterling? Olivia hogyan teleportált a Predi nyakába? mihez kezdtek a megszelidített predoggal? ha a menekülő Predi jószándékkal érkezett, miért azzal kezdte, hogy megnyúzott egy kommandóst? lehetne sorolni...

előzmény: bambula (#23)

2018-09-20 18:49:22 Napszállta (2018) / Sunset Gameface (?) #59

taplóságom arra a feltételezésre irányult, ha magas lóról beszélt. szerintem olyankor nem árt irányba állítani az embert, mielőtt eltűnik a saját segglyukában.

"aki olyant tett le az asztalra"

hát ennyi, itt fogytak el az érveim. ha szembe jönne velem, őszintén gratulálnék az Oscar-díjához. de azért nem tudnék neki gratulálni, hogy mekkora remekművet tett le az asztalra.

adorable clusterfuck... illendő lenne bejelenteni egy rendezői változatot, mert ez így... következetlenség a köbön. basszus, ilyenkor miért nem tolják el fél évvel a premiert?

2018-09-20 12:12:33 Napszállta (2018) / Sunset Gameface (?) #56

valószínűleg nálam finomabban kéne rávezetni a srácot. de egy kis gettót azért lehet belevinni. makulátlan úriember kategóriában pedig tanulmányozza teszem azt Ironst, Malkovichot, Nolant, Hitchcockot.

mindenesetre reméljük ezúttal ágyazott érzelmi kapaszkodót a filmjébe, legutóbb valahogy kimaradt.

2018-09-19 22:12:15 Napszállta (2018) / Sunset Gameface (?) #52

"Nemes Jeles László szerint legalább egy hetet kéne hagyni a Napszálltának a megtekintés után és csak aztán beszélgetni róla."

ööö, ehem, már nem azért, de ilyet még a legnagyobb rendezők se mertek kiejteni a szájukon. elképzelem, ahogy Kubrick a 2001 után meginti a nézőket, hogy "töprengjetek rajta, na alkossatok azonnal véleményt." na ne vicceljünk. egy arra érdemes alkotásnál nem kell rá felhívni a figyelmet, hogy mekkora fontos munkát láttunk, az magától forog tovább a néző lelkében. amikor ezt mondta a rendező úr, senki nem kérdezett vissza, hogy "mit képzelsz te magadról, a khhhutya úúúristenedet?!"

előzmény: Ágó (#51)

a film után az első gondolatom az volt, hogy szívvel és lélekkel.

aztán a következő az egyensúly. mert nincs annál billegősebb mérleg, mint amikor a szívszaggatást akarod összepárosítani a visítva röhögéssel.

de a legvégső gondolatom ez volt: remélem Korg elkezdte már nyomtatni a szórólapokat!

Átérzem. Jómagam a "részeg robot" táncstílus nagymestere vagyok.

á-há! szóval csak ti tudtok! rafkós! :-)

(Cate Blanchett elvette az eszem)

Sziasztok, film adatlapról hogy tudok képet kitörölni? véletlen már meglévőt töltöttem fel újból (Carol c. film). előre is köszönet!

2018-03-18 17:12:26 Annihilation (2018) / Expedíció Gameface (5) #59

nem kell mindenben szándékot keresni szerintem.

lásd: Rendezvous with Rama.

2018-03-15 21:35:21 [Általános fórum] Gameface #7350

iszonyat jó arc a Robi! már az is nagy szó volt, amikor Almeriába költözött és munkát kapott Texas Hollywoodban, de úgy tűnik, onnét is kinőtte magát. legközelebb jöhet egy western!

előzmény: bambula (#7349)

2018-03-15 08:48:47 Annihilation (2018) / Expedíció Gameface (5) #29

A minden idők legfélelmetesebb horrorjeleneteit tartalmazó listát nyugodtan lehet frissíteni:

help me bear...

2018-03-14 21:58:15 Annihilation (2018) / Expedíció Gameface (5) #26

Portman Portman Portman Portman Portman
F*cked Your Brain and Your Soul Just for Sport, Man

billegett rendesen, de bebiztosították magukat pár aduásszal (Gibson, Cena), és sikerült jól megszórni a szirupot pár alantas disznósággal.

(Baywatch dettó ilyen bűnös élvezet volt tavaly).

előzmény: metal_face (#9)

Liam Neeson... Waiting for a kiss... under the... Missile Tow :-DDD

2018-03-06 15:46:03 [Box-Office] Gameface #372

- Panthera Negra hétről-hétre felülmúl minden prognózist, 3 hétvége után belépett az All Time Top 10-be. Innen már a hármas szorzó is meglesz, sőt szerintem az Utolsó Jedit és a Bosszúállókat is hátrébb fogja sorolni eggyel. Addig nem merészkednék, hogy elveri a Jurassic Worldöt és a Titanicot, de 640m$-t látok benne.

- az Annihilation szerencsére felül fogja múlni az Ex Machina 25 millióját, talán 30-ig van benne kraft, mi meg természetesen várjuk a Netflix premiert :-(

- a Game Night nem mozgatott meg annyi embert, mint reméltem. persze fontosabb, hogy pöpec komédia lett. én azért még bízom egy 70 milliós záróösszegben.

- Oscar-díjasaink kapnak még egy kis löketet, de rengeteg premier van márciusban minden héten, csodákat már nem várhatunk tőlük. a Shape of Water 65m$ körül zárhat, a Three Billboards pedig 57, a Darkest Hour 58, az I Tonya 30-31, a Coco 210, a Phantom Thread 20-21, a Call Me 18 és ennyi.

érdekességként érdemes rápillantani a kínai helyzetre, irtózatos összegek termelődnek náluk. íme egy összehasonlítás:

USA Top 5

3. Monster Hunt 2 348m$
4. Forever Young 119m$
5. Monkey King 3 113m$

2018-03-05 16:23:59 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10600

na legalább egy bölcs ember volt köztünk :-)

2018-03-05 12:52:11 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10581

pont ez a bajom a Shape of Waterrel és a Fantastic Womannel, hogy oké, a peremre szorultak megmutatják, remek vállalás. de nálam mindkettő vagy semmitmondó, vagy sarkított, vagy csak karcolgat.

a Get Out és a Three Billboards voltak a belemenősek, a viszketést okozók, a töprengésre késztetők.

előzmény: saatonda (#10580)

2018-03-05 12:22:30 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10579

+++ Roger Deakins! és a lazasága
++ Jordan Peele
+ Frances, Allison, Gary, Sam
+ Dunkirk és BR49 díjai
+ Icarus

- Desplat: most tudatosult bennem, hogy kiráz a hideg a Shape zenéjétől.
- A Fantastic Woman. semmitmondó film.
- The Shape of Water: az akadémia ismét tökön rúgta magát. Faun-Amélie wannabe.

2018-03-04 13:12:41 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10518

Argo: a Gone Baby Gone és a The Town után számomra elég középszer volt. kedves kis ujjgyakorlat, nem emeli meg a vérnyomást. mondjuk eleve ennyi volt a sztoriban.

előzmény: Havierez (#10516)

2018-03-04 11:53:50 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10513

az utóbbi 20 évből nálam:

másnak drukkoltam, de sebaj, mert remek film: spotlight (a room és a fury road jobban tetszett)

a legjobb vitte a jelöltek közül: hurt locker, no country for old men, million dollar baby, return of the king

nálam 20 év alatt ötször prímán döntöttek. hmm, kiváló, applause, applause...

előzmény: Ágó (#10509)

2018-03-04 11:23:43 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10498

én imádom a La La Landet és a Moonlightra közepest adtam, mert nem az én csésze teám, de eszembe sem jutott dühöngeni amiatt, hogy az nyert. jó a felépítése, együttérzést képes kiváltani, és semmi erőlködést nem éreztem rajta.

Oldman képes volt átjátszani a maszkján, úgyhogy a kedves sajtóorgánumok maradjank szépen csendben, ha már Redmayne Oscar-díjas (muhaha) színész.

a Three Billboardsnak nem hiszem, hogy oda merik adni, szóval bármelyik nyer, ellenérzést fog kiváltani. ezért drukkolok a Get Outnak, az legalább volt annyira menő film, hogy leperegjen róla a szarvihar.

2018-03-03 18:55:50 Game Night (2018) / Éjszakai játék Gameface (4) #5

igen, a legeslegvégén van egy bónuszpoén. jópofa :-)

előzmény: SAF333 (#4)

2018-02-28 21:36:14 The Devil's Rain (1975) / Hell Rain Gameface (?) #3

hijnye! a sátánnál tényleg nincs rafkósabb!

ami még mulatságosabb, hogy a BvS DC-ben Steppenwolf teljesen máshogy néz ki.

előzmény: ZoLeEe (#51)

az, szentimentális. mint a Se7en.

amikor Somerset azt mondja, hogy "David, ha megteszed; olyanná válsz, mint ő." Ha Mills lett volna olyan állapotban, ezt válaszolta volna: "Tudom. De van, amikor nincs más út."

előzmény: St4nt0N (#54)

igen, mert ez film nihilista és pesszimista is. mert így kerek minden. jellembeli érések mentek végbe,
megbocsátásoknak voltunk tanúi, szárba szökkent az optimizmus, de ezek teljességéhez pont egy ilyen végszó dukál. és fel nem fogom, hogy egyesek abban bíznak, hogy útközben letesznek a tervükről. nem kell ahhoz bíróság, hogy tudjuk, mekkora gané alakkal van dolgunk. aki akár a tettes is lehet, csak a hadsereg bevédte a seggét. és itt egyes egyedül Mildrednek van ahhoz joga, hogy igazságot szolgáltasson. az ilyen kiváló filmek szelepként is működnek. végre nem azt látjuk, amit a híradóban. tíz évvel az eset után ítélet született.
enyhe fokú. beleszámítjuk az előzetest. jó magaviselet, harmadolva. ballaghat a szabadságba. meg a többi maszlag. megerőszakolt és felgyújtott egy lányt. "de megváltozhat. bocsássunk meg neki." aha, ez meseszép, de attól még az a kislány halott marad, és szörnyű kínok között távozott. szóval hajrá Mildred!

előzmény: St4nt0N (#51)

2018-02-28 16:09:23 [Filmzene] Gameface #589

bezony :-(

viszont a This is Me nekem bejön. a filmben még nem tudom, hogy hangzik, de amit a próbán lenyom Keala,
az falrengető. lehet banális dal, de emiatt a vibráló energia miatt engem elragadott.

előzmény: Ágó (#588)

2018-02-28 14:10:45 [Filmzene] Gameface #587

legalább most nem egy NULLA pontos nyer (Sam Smith)

előzmény: Ágó (#586)

2018-02-28 08:46:12 Game Night (2018) / Éjszakai játék Gameface (4) #3

amit még kiemelnék a sok (teljesen kiérdemelt) hozsanna mellett, hogy mekkora eye candy a film.

tilt shift felvételeket eleve ritkán látni mozifilmben, itt szépen rádolgoznak a társasjáték-hatásra,
valamint az autók irányváltásait lekövető kamera is veszettül mutat.

2018-02-27 16:20:45 Red Sparrow (2018) / Vörös veréb Gameface (?) #4

állítólag belezésben nem ismer határt, erotikában viszont prűd. ejnye! nem visszás ez? tavaly Charlize is lenyomott egy Delphine-eksönt, nem töketlenkedett.

2018-02-25 12:12:25 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Gameface (4) #25

Krízis Wakandában:

"- vibránium nélkül nem tudunk több fidget spinnert gyártani" :-)

"- mi baja Trumpnak a wakandaiakkal?"
"- most mondjam ki? nem olyan színűek, mint ő."
"- narancs?" :-DDD

2018-02-24 22:51:54 Annihilation (2018) / Expedíció Gameface (5) #14

fellas, van új Natalie Rap! nem vagyunk méltók!

2018-02-24 21:07:03 The Post (2017) / A Pentagon titkai Gameface (4) #6

dehogy rájuk gondoltam, Kirk amúgy is az atyaúristen nálam, maradjon meg jó egészségben még száz évig.
mindössze az Akadémia rákfenéjére akartam rávilágítani, azokra az egyénekre, akik olyan bóvlikat jelölnek, mint a Szerelmes Shakespeare, Artist, Mindenség elmélete, meg hasonszőrű gyökérségek. ez nyilván nem kor, hanem ízlés(telenség) kérdése, szal elnézést a félrefogalmazásért, de az újabb akadémiai tagok fiatalsága és sokszínűsége talán segít abban, hogy az előrecsomagolt biztonsági játékok eltűnjenek a jelöltek közül.

2018-02-24 18:17:37 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10489

kipipáltam a best pic jelölteket:

1. Three Billboards 10

8. The Shape of Water 6
9. Phantom Thread 4

mi vigye: Get Out!

2018-02-24 18:13:19 The Post (2017) / A Pentagon titkai Gameface (4) #3

öregemberes rutinmunka, aminek az első fele kifejezetten bágyadt, és a Post helyett a Timesról kéne szólnia. a Spotlighthoz képest meg alig vált ki dührohamot a nézőből. akkoriban pörölycsapás-szerű érzés lehetett rádöbbenni, hogy a kormány hazudik. manapság az érne fel akkora ütéssel, ha a kormányok igazat mondanának. szóval az Oscar-jelölések erősen túlzóak, bár az Akadémia maradék trottyos őskövületei pont az ilyen filmekre szoktak hiperventillálni. viszont ami felhúzza gyenge jóra, hogy a mai vészterhes időkben megnyugtató érzés, ha tudatosítják bennünk, hogy mindig érdemes szembemenni a zsarnoksággal.

2018-02-22 15:26:06 [Általános fórum] Gameface #7315

körömrágós futam volt. a shaolin legvégső próbatétele. well deserved!

előzmény: Ágó (#7313)

2018-02-21 22:15:12 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Gameface (4) #22

Wakanda rejtett kincse a vibránium lenne? Egy fenét! A Soul Glo!

Black Panther is Coming to America:

2018-02-21 21:44:51 Lady Bird (2017) Gameface (3) #7

cukker filmecske, és a szétszórtság koncepció lehetett, de emiatt nem tudott végig berántani. Sorsha persze szokás szerint istennő-üzemmódban ragyog.

tök vicces, hogy T-Mothy ugyanazzal a comfortably numb eszköztárral, amivel Elio-t alakította, itt egy totál ellentétes ütnivaló gyökeret formál meg.

túl a Mustache-Gate-en és a Steppenwolfnak nevezett kocsonyás turhán azért ez egy ütőképes csapat, Henry és Géza között meg csak úgy szikrázik a bromance! szóval nem kéne ezt temetni, a Marvel is döcögött az elején. egy combosabb gonosztevővel és egy kisebb volumenű sztorival nyerő lenne a Liga. ja, viszont sajna Jesse-nek menni kell Dane DeHaan manója mellé térdepelni a sarokba. Hackman és Spacey is tragikusan fostos Luthorok voltak, szal még csak lesni se tudott tőlük, de erre nincs mentség. Bryan Cranston várja a hívást!

2018-02-21 21:01:40 [Box-Office] Gameface #371

szóval egy hideg téli hétvégén módosult a Legnagyobb Nyitányok lista:

1. The Force Awakens 248m$
2. The Last Jedi 220m$
3. Jurassic World 208m$
4. The Avengers 207m$
5. Black Panther 202m$

- biztos frontloaded a film, de egy 2,5-ös szorzóval szerintem számolhatunk. az 500m$. atyaég!

- ami nálam még nagyobb atyaég, hogy a Jumanji a közvetlen konkurencia ellenére is állta a sarat,
ezzel a hétvégi eredménnyel pedig bebiztosította magának a 400m$-t. no words...

- és természetesen cimborája a Greatest Showman is komótosan dózerol tovább, belépett az éves top20-ba,
és szerintem a 15. pozícióig van benne kraft. 177-182m$ között érzem a végét. still no words...

Ebben segítek szívesen, mert én tökéletesen átlátom az idővonalakat.

A lényeg ebből a 10 résznél járó sorozatból, hogy a Logan és a Deadpool kivételével a többit jobb elfelejteni, ugyanis nyilvánvalóan a készítőknek sem volt fogalmuk, mi a fenét művelnek. a megérzésed hibátlannak bizonyult, ez egy áthámozhatatlan katyvasz. ennél elkeserítőbb probléma, hogy a 8 film még csak meg se karcolja a képregények felszínét. két évtizede beérik azzal, hogy felmondják Xavier és Magneto ellenséges barátságát ill. Logan sötét múltját meg Stryker gonoszságát. ezek egyrészt a comicban sokkal mélyebben, tartalmasabban vannak kifejtve, másrészt ezek a szálak az összes rész kb 5%-át adják.

ha szívesen elmerülnél a valódi x-menben, rögvest moccanj rá néhány klasszikus sztorira:
- A jövendő múlt napjai
- Kitty Pryde és Rozsomák
- Rozsomák esküvője
- Lifedeath: Vihar és Forge
- A Főnix halála

előzmény: Lacika83 (#134)

2018-02-18 22:50:53 [Box-Office] Gameface #369

ha a kritikák jók, és a végső tréler bitang, akkor trónfosztást várok (Force Awakens ugye 248m$)

tippem: 4400 mozi, moziátlag 57.000, nyitó hétvége 250m$, szorzó 2,4, USA 600m$, international 1100m$, worldwide 1700m$

2018-02-18 21:52:06 [Box-Office] Gameface #367

Marvel nyitányok Top 5:

1. Avengers 207m$
2. Black Panther 192m$
3. Age of Ultron 191m$
4. Civil War 179m$
5. Iron Man 3 174m$

hát ez az áll a padlón esete. azt hiszem, még ha extrém frontloaded is, 450 milliót nyugodtan megszavazhatunk neki.

2018-02-18 20:51:16 Phantom Thread (2017) / Fantomszál Gameface (2) #15

az alakítások, a képek, a fények, a zene, a pompa, a precízió, a rezdülések jelentősége, egy felemelő/beteges kapcsolat, az óramű pontosságán is túlmutató szerkesztettség... PTA ismét oktatást tart filmkészítésből...

... egy visszataszító alakról. na szép, nem csodálom, hogy DDL leszerelt, miután egy ilyen hitvány lélek mélyére kellett alámerülnie. hölgyek, sose vesztegessétek az időtök egy olyan úriemberre, aki nem magának tankol és picsogó óvodássá válik, amikor rájön, hogy vajon lett párolva a spárga.

egy dolog mellett nem szabad elsiklani. a Lanthimos-stílus, ez az abszurditás eleve kizárja, hogy komolyan vegyük a filmjeit. én jókat röhögtem ezen is, pedig nem vagyok egy érzéketlen ember.

ebben sincs magyarázat, útravaló, szándék, konklúzió. ismét volt egy elkúrtan zseniális ötlete, amiből ismét nem hozott ki eleget, de leköt a nézése, sodor magával, mert egyedi az egész megvalósítása.

2018-02-18 15:45:23 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Gameface (4) #15

egy pozitív vélemény után tíz negatívnak kell következnie, szóval... affene, sajna nekem is tetszett. meglepően mély, komplex alapokkal rendelkező, azokra bátran nem elmismásolt konfrontációt felhúzó film. látszik a szándék, hogy el akarták kerülni az egyértelműsítést, így végig egész nyugtalanító kérdéseket feszeget. ezért hiába ítéljük el az ellenlábast, addigra az együttérzésünket már elnyerte.

Sajnáljuk, hogy elrontottuk a Fekete Párduc bulitokat.

2018-02-16 20:43:50 I, Tonya (2017) / Én, Tonya Gameface (5) #7

a Fargo trélerparki hugicája! frenetikus, maró, keserű.

mivel Frances pont a Fargóért kapott Oscart, és azt nyilatkozta, hogy most már inkább a fiatalokat díjazzák,
az idei szobrot a prosztóság királynőjének, Margónak kéne adni.

2018-02-12 13:37:24 [Box-Office] Gameface #365

The topic has resurrected.

- a héten indul a daráló. Panthera Negra rajtkőhöz áll. elszállt tippem a várakozások szerint ráadásul inkább óvatos tipp: 129m$/340m$

- van egy megérzésem, hogy egy sleeper hit is akad februárban: Game Night: 28m$/120m$ (with an ass like that you don't!)

- kölyök-konkurencia híján Nyúl Péternek is összejöhet a négyes szorzó és a 100 millió.

- az Annihilation mozis bemutatójának örülök (vagyis az amcsik), remélem az Ex Machina szintjét (25m$) azért hozza.

2018-02-12 13:30:28 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10479

velem nem rezonált, de elismerem. azért említettem a hobbitkát, mert úgy érzem, az valamiféle törés volt nála, és elvesztette a monyóját.

2018-02-12 13:20:34 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10477

értem, végül is az Ördöggerinc és a Faun labirintusa miatt már kijár neki. de jobban örültem volna, ha a Hobbitért kap Oscart. a Hobbit is jobb, energikusabb, mélyebb lett volna Guillermótól.

előzmény: Ágó (#10476)

2018-02-12 12:26:16 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10475

igen, én is ettől féltem, és reálisabb lehetőség is sajna. csak abban bíztam, hogy komolyabb ingerenciát éreznek Nolan elismerésére, mint Del Toroéra. vagy Chrisre pikkelnek? vagy Guillermo előrébb van a "már rég eljött az ideje" listájukon?

előzmény: Ágó (#10473)

2018-02-12 11:38:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10472

köszönet! akkor maradok a Get Out 4-ből 2 díjánál (picture + screenplay).

a Three Billboards-nak Frances és Sam hoz díjat.

a rendezést viszi Nolan + egy rakat technikait.

adapted screenplay: Call Me By Your Name

Gary Oldman és Alison Janney is nyer.

és persze operatőr Roger.

lássuk csak, akkor a Shape of Waternek nem jut hely. na ettől tartok. de remélem hallgat a józan eszére az akadémia.

2018-02-12 11:15:01 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10470

hát az is lehet, hogy úgy viszi a filmet, hogy mást nem nyer? nem tudom, volt-e már rá precedens.

előzmény: TheDriver (#10468)

James Gunn micsoda tweeteket nyom! a hősünk!

2018-02-12 08:58:40 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10467

nálam nem volt kétséges, hogy a Get Out viszi az eredeti forg.könyvet. valahol azt írták, a Shape of Water volt a legesélyesebb. melyik dimenzióban? egy szalvétára írt sztorival?

tippem változatlan, a Get Out eltrollkodja a Legjobb Film díját is. Well Deserved!

előzmény: Vektor (#10465)

2018-02-10 12:09:00 Black Panther (2018) / Fekete Párduc Gameface (4) #3

a Get Out 5.9-en állt premierkor. rasszista trollok, csak a szokásos.

előzmény: Umberto (#1)

simítják Rogernek a terepet!

előzmény: Szamár (#6)

érdekes, milyen korrekt észrevételek születnek, senkit sem ragadott annyira magával, hogy repkedjenek a zseniális osztályzatok, az Oscar-jelöltek közül ennek a legrosszabb az átlaga, és mégis a legesélyesebb a díjra. i mean... whattafakk?

(engem a kajálda-jelenetnél vesztett el. Jenkist ennél jobban ha erőlködnek sem tudták volna szánalmasabbá tenni)

2018-02-07 19:43:43 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Gameface #23615

szerintem nem úgy gondolta, csak ez a téma vékony jég, és könnyen előkerül a homofóbia billogja. holott lehet valaki elfogadó és egyúttal kellemetlenül érzi magát ilyen képsorokat látva. ez természetes reakció. fiúk vagyunk.

példaként felhozva nálam 2015 legjobb filmje a Carol. rengetegszer láttam, nem tudok vele betelni. az akkori Oscar-jelöltek közül utoljára néztem meg, nem is érdekelt, not my cup of tea. aztán megszólalt Burwell zenéje és végem lett, egyik legkedvencebb filmemmé nemesedett.

megmutattam csajismerősnek. reakció? "pfúj!"

amúgy Chalamet jelölését így már értem, de kellett volna mellé Hammert is, mert ezt eljátszani... embert próbáló lehetett.

Áthelyezve a(z) Call Me by Your Name topikból.

2018-02-06 23:28:21 Only the Brave (2017) / A bátrak Gameface (5) #4

zsigeri élmény volt, megrág-aztán-kiköp film.

nálam megy az éves top 3-ba a Wind River és a Three Billboards mellé.

2018-02-03 16:31:03 Only the Brave (2017) / A bátrak Gameface (5) #3

jövő héten kész a felirat.

előzmény: VVega (#2)

Here I Am! Take a Good Look! - Finbar McBride

2018-01-26 15:08:07 Tragedy Girls (2017) / Haláli csajok Gameface (?) #1

hmm, Vihar és Tinitorpedó együtt? bring it!

azokat nézd meg tőle, amiket akkor csinált, amikor még volt benne kraft. most del torónál éreztem azt (keserű belenyugvással), hogy elfogyott a kraft.

előzmény: BalaKovesi (#6)

2018-01-23 15:18:25 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10438

valóban, szerintem is lesz egy kis trollkodás és a best picture... Get Out! Boo-Yaa!

előzmény: Vektor (#10436)

ha nem írják ki a rendezőt, Jeunet-filmnek néztem volna.

2018-01-22 16:28:08 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10424

legyen igazad, megtekintés után kiderül. most két eset lehetséges: vagy még nem győzött meg, vagy nem szimpatikus. ez utóbbival szerintem minden filmfanatik szembesül. nem mindenkinek jön be ugyanaz, és akkor már oda az objektivitás. töredelmesen bevallom, hogy az I'm Still Here óta nem bírom elviselni Hoákint, Eddie Redmayne szerintem egy csodálkozó tekintetű one trick pony, és gyenge tehetségnek tartom Carey Mulligant.

ha sorra kerül a Call Me, minden eldől.

(apropó: a Manchester by the Sea-ben úgy éreztem, Hedges pariban van Affleckkel, Oscarra mégse tartottam érdemesnek. szerintem Casey húzta fel a maga szintjére.)

2018-01-22 14:22:32 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10421

ó, még hátra van, majd vadászok screenert. kategóriánál maradva minden további nélkül leborulok Heath és Jake alakítása előtt, de... lehet nem érzem helyénvalónak, hogy ez a kisgyerek ott van a nagyok között. ha Hammer lenne ott, leokéznám.

amikor láttam az Interstellart, rögtön megjegyeztem, milyen ügyes Mackenzie Foy, de a srácot észre se vettem benne. most néztem az adatlapját, hogy ő volt a tesója.

(ha már tiniszínészek, Sophia Lillist jelölném. hiába, a lányok korábban érnek)

2018-01-22 13:37:00 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10419

Franco frankó, rászolgált.

Chalamet... kizártnak tartom, hogy akkora kaliberű alakítást nyújtott volna. hasonló eset, mint...

Kaluuya: imádom a Get Outot, nagyon szimpi karaktert hozott benne erőlködés nélkül, de ez nem Oscar-kaliberű játék. a film hype-ja húzza magával, ennyi.

2018-01-22 10:04:04 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10414

utána kellett néznem, vajon kire gondolhatsz, ki a legjobb. nos, kizárásos alapon Daniel lehet, de neki már nem férnek a polcon a szobrok, szóval ugyanott tartok... Gary.

2018-01-22 08:37:49 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10411

"mindig a látványos alakítások nyernek a jók helyett"

hirtelen ami eszembe jut:
- Mickey Rourke elmélyült alakítást nyújtott, Penn meglopta
- Michael Keaton szintén elmélyült, Redmayne meglopta.

a mostani mezőnyben lehet, hogy Gary tolja a látványosat,
de nem szeretném, ha őt is meglopnák, bocsi.

2018-01-21 20:17:14 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10406

sejtettem, hogy mivel a BR2049 nem esélyes a főbb kategóriákban, az gyengíti Roger bá esélyeit. same old song... akkor talán majd 2 év múlva a John Crowley-s Goldfinch.

előzmény: Vektor (#10405)

2018-01-21 19:56:48 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10404

(mondjuk ha Lubezkinek 3 díja van, akkor Rogernek most egyszerre 6-ot kéne adni)

2018-01-21 19:51:46 [Megérdemelte-e az Oscart...] Gameface #10403

Deakins mennyire lehet nyugodt? idén jött el az ideje. meg tavaly. meg tavalyelőtt. meg... :-(

2018-01-19 22:33:46 [Vélemények kritikákról] Gameface #177

push it to the limit!

előzmény: nejmed (#176)

2018-01-15 21:25:48 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon Gameface (1) #40

- Hallóka, Enikőke! Itt Mundri! Lefilmezném a p*csád!
- Hát... nem is tudom...
- Rahhhh!!! Ez művészet!!!

tetszett, naná. eleve bírom az ilyen felállású filmeket. különböző habitusú emberek zárt térben/járművön rekednek egy feszült/időkorlátos szituációban és össze kell fogniuk a túlélésért. ebben a kategóriában persze a Féktelenül az etalon, de nekem a Non-Stop és ez is bejött. a fikkantás kizárólag a címadásnak szólt

az Ingázó c. filmre kértem jegyet és a kasszás kishölgy vágta. akkor mi a frászért nem lehetett ennek magyar címet adni? várj, kedves forgalmazó, inkább segítek. Elrabolt vonat! visszamenőlegesen: Non-Stop - Elrabolt repülő, Unknown - Elrabolt identitás. Silence - Elrabolt hit! Jöhet a csekk!

2018-01-10 22:20:54 [Amikor a filmrendező nő…] Gameface #4

fenntartom!

we have to give up, guys. she got bigger balls than ours! :-)

2018-01-10 21:28:02 [Amikor a filmrendező nő…] Gameface #2

amikor vége lett a Hurt Lockernek, ugyanaz a mondat hagyta el a számat, mint amikor vége lett a Point Breaknek: "all men are pussies"

karizma, humor, jelenlét, motiváció, strapabírás, box office king. bármennyit is keres, kiérdemelte.

Edgár cimboránk a Drive nézése után jött rá, hogyan tudná tökéletesíteni a formulát. Kijegyzetelte annak hiányosságait: autós üldözés, jó nő, érzelmi azonosulás, majd csettintett: hm, ez könnyen ment, forgathatunk.

word.

előzmény: caulfield (#284)

2018-01-09 18:45:09 Blue Jay (2016) Gameface (5) #1

Sarah Paulson iránti imádatom jeléül lefordítottam a filmet.

2018-01-07 20:56:09 The Mummy (2017) / A múmia Gameface (2) #12

ja és hamarosan Razzies, Crowe haverunknak ezért kijárna egy jelölés. kábé mint amikor összeszednek a sarki krimóból egy alkeszt, hogy játssza el ő Dr. Jekyllt.

amiért mégse nézhetetlen, mert I like Nutella, but I'm in love with the Boutella.

2018-01-07 20:52:41 The Mummy (2017) / A múmia Gameface (2) #11

abban bíztam, legalább annyi haszna lesz ebből Tomnak, hogy mémesítik a totál fogalmatlan "mi a frászt keresek itt?" ill. "ezzel nagyon rábasztam" arckifejezéseit, de még ez se jött össze. good job, kurtzy...

nem szeretem, amikor egy tömegfilmben mindent a számba rágnak. viszont amit még kevésbé szeretek, amikor egy rétegfilmet annyira lecsupaszít az alkotója, hogy az teljesen kiüresedik.

ha nálunk léteznek laposföld-hívők, akkor Asgardon élhetnek gömbölyű föld hívők? hm...

fakje! fun movies are the only way out!

előzmény: paksiendre (#10)

2018-01-05 12:11:39 [Tarantino – Kókler vagy zseni?] Gameface #39

egy zseniális filmet azért letett az asztalra: romantikus műfajban a Jackie Brown etalon.