Szívtiproimi

Regisztráció: 2008. március 1. (10 év, 5 hónap)

Születési év: 1972

3 2018-06-03 ?
Prágai hétvége

5 2018-06-03 3,4

2018-05-30 00:42:10 Roadmovie (2007) Szívtiproimi (5) #3

Egy sutyiban, pénz nélkül megcsinált remek film.
Két fiatal, akit az Isten is egymásnak teremtett, nem talál rá a másikra. Cupido máshogy lőte ki a nyilakat. A lány egy családos öregebb csávóba szerelmes, reménytelenül, a fiú meg egy színtelen-szagtalan szőkével jár. Próbálkoznak ők: tapera, csók, összebújás; illetve rituális fürdő, megtisztulás, és bepiszkolódás. A palacsinta sütésről nem is beszélve, ami talán a legfontosabb szimbólum, az öreg csávóhoz tartozik eredetileg, a lány pasijának sütik, mégis egymás szájába tömik.
Szerintem mindenki látott már ilyen szitut, egyesek át is élték már...

Jók ezek a bekattant zenész művész zsenikről szóló filmek, mint a Control, vagy a Doors.
A régi népdal ma is érvényes:
Aki dudás akar lenni
Pokolra kell annak menni
Ott kell annak megtanulni
Hogyan kell a dudát fújni

Egy jó irodalmi alap sokat dob egy filmen, néhány remek alakítás még inkább, de különben is, én úgy nézem Audrey Tautou színészi játékát, mint Juhász Gyula Sárközi Anna szerepmegformálásait...

2018-05-30 00:03:20 Awakenings (1990) / Ébredések Szívtiproimi (3) #22

Giccshegy!
Ami feljavítja annyira, hogy elkapja a közepes bokáját, az R D N játéka, és hogy igaz történetet dolgoz fel. Már ha tényleg így történt, amire azért nem vennék mérget...
A történet egy mondatban összefoglalható, a többi másfél óra csak örömködés.
Ja, egy éber kómás öregasszony miért visel szemüveget? Szólt, hogy rosszul lát távolra?

2018-05-19 02:18:03 Urok (2014) / A lecke Szívtiproimi (5) #10

A Dantei poklok körei Bulgáriában, avagy Oidipusz király az elődje gyilkosát keresi és meg is találja- saját magát.
Néhány példa az irodalmi hagyományból, amiből a film építkezik.
Lassan indul a mozi, egy nyomozással, de aztán magával ragad az örvény, és majdnem belefojt a szökőkútba, amibe a turisták szokták dobálni az aprót.
De van lejjebb is a kleptokráciában!
Ha van egy pisztoly a színpadon, akkor az...a dilemma melyik testrészünkre húzzuk a harisnyát.
Megnyugodhatunk a film végére, megtudjuk, ki a rabló, a tolvaj, folytatódhat az angolóra, irány Európa!
Még egy párhuzam a magyar valósággal: a rendszerváltáskor volt egy botrány nálunk is. Egy kommunista fejes megzsarolt egy tanárnőt, hogy adjon a debil gyerekének ötöst. A tanárnő kényszerből mindenkinek jelest adott, aztán később kitálalt a sajtónak. A zsaroló,azt hiszem, öngyilkos lett.
Így mentek és így mennek a dolgok azóta is.

2018-05-18 01:08:11 Van egy határ (2017) Szívtiproimi (5) #2

Meghökkentő (igaz) mesék magyar módra.

Hm,
Weinstein mester szuperprodukciója,
remélem a színésznőket kipróbálta a forgatás előtt, hogy alkalmasak-e a szexjelenetekre!
A film tipikus iparosmunka, mint egy doku a spektrumon.

A kertész a gyilkos. Ez az a film ahol a tetszhalott megöli a sírásót.

előzmény: Demóna (#67)

2018-03-28 00:50:23 Vadászat angolokra (2006) Szívtiproimi (3) #2

De hová tűnt Damon Hill, illetve Cserhalmi György, illetve Tarnai gróf?

2018-03-28 00:45:32 Ábel az országban (1994) Szívtiproimi (5) #2

Jutalomjáték a színészeknek!
Nekem különösen Szarvas József brillírozása tetszett a talajt vesztett tanító szerepében, de Blanka is kitűnő volt.Bár pár részt kihagytak, nagyon jó feldolgozás.