Duc de Richleau

Regisztráció: 2008. február 22. (16 év, 1 hónap)

The Haunted Palace
Papillon
Pillangó
2 2008-09-11 4,3

2018-04-30 20:55:59 [Filmet keresek] Duc de Richleau #2293

Sziasztok! Tudnátok olyan ismeretterjesztő– vagy dokumentumfilmeket ajánlani, ami a klasszikus vadnyugatról szól és létezik hozzá magyar szinkron/narráció vagy felirat? Szólhat a telepesek életmódjáról, lovakról, a kor fegyvereiről, az őslakosokról, a polgárháborúról, a cowboyok munkájáról, az aranylázról, a kor híres embereiről vagy bármiről abból a korból. Előre is köszönöm!

2016-09-24 21:22:08 [Filmet keresek] Duc de Richleau #2051

Talán:
Cast a Deadly Spell - Halálos igézet (1991)

előzmény: Xitarik (#2050)

2015-10-11 08:46:38 [Filmet keresek] Duc de Richleau #1827

Talán A hegy gyomrában (Under the Mountain) című új-zélandi sorozat?

Egy érdekesség, ami felett mindig elsiklottam, amíg valaki fel nem hívta rá a figyelmemet:
A film elején olvasható az "A palimpsest of Umberto Eco's The Name of the Rose" felirat. Vagyis kb. "A rózsa neve palimpszesztje".
Palimpszeszt: olyan íráshordozó (pergamen), amelyről az eredeti szöveget eltávolították (kivakarták), és a helyére újat írtak.
Okos és szimpatikus hozzáállás ez a filmkészítőktől. Így nem lehet rajtuk számonkérni, hogy nem betűről betűre másolták filmre a regényt. Elvégre ez egy palimpszeszt.

A novella nagyon rövid. Százötven oldal sincs.

előzmény: -senki- (#4)

Régóta meg szerettem volna nézni ezt a filmet. Mióta láttam Tim Burton nagyszerű filmjét Ed Woodról, és azt olvastam a 9-es tervről, hogy a "világ legrosszabb filmje", tudtam hogy meg kell néznem. Furcsa lesz amit mondok, de épp azért csalódtam a filmben, mert egyáltalán nem annyira rossz, mint ahogy mondják. Talán (talán?) 1959-ben még nem árasztotta el olyan mennyiségű hulladék a filmvásznakat mint manapság, ezért akkoriban kiugró lehetett a film "minősége" (igénytelensége). A film története véleményem szerint semmivel sem rosszabb pl. a Baljós árnyakénál. (SW fanatikusoktól bocsánatot kérek!) A kivitelezés valóban "érdekes". A repülőgép pilótafülkéje, a csészealj "műszerezettsége", a hadsereg támadása a csészealjak ellen megmosolyogtató lehet, de engem ez nem igazán zavart. A mai, történet nélküli látványorgiák számomra sokkal idegesítőbbek, mint egy-egy régi film bájos egyszerűsége.
Régi fantasztikus filmek rajongóinak érdemes megnézni a 9-es tervet (sőt kötelező!), de a mai Hollywood rajongói inkább kerüljék el!
Ja és a Tim Burton filmjében látott jelenet miatt arra számítottam, hogy a zombi rendőrfőnököt két fakabát fogja kitámogatni a sírgödörből. Azt a jelenetet nagyon hiányoltam! :-)

Eddig nem volt rá példa, hogy kimentem volna. De a Baljós árnyak és a Hannibál esetében nagyon közel voltam hozzá.

Christopher Lee
Sajnos nálunk nagyon kevesen ismerik a regény 1977-es televíziós feldolgozását, amely talán a leghűségesebben adja vissza az eredeti történetet. Louis Jourdan nagyon jó a címszerepben!

2008-11-13 08:17:22 [Western] Duc de Richleau #38

"Ha még élne, le kéne szíjazni egy moziszékbe és végignézetni vele a Brokeback Mountaint. *gonosz vigyor*"
Na ebből látszik, hogy Te se vagy jobb nála.

előzmény: Jill (#37)

2008-11-01 13:20:09 Fargo (1996) Duc de Richleau (5) #12

A napokban néztem újra. Nagyszerű színészi játék, természetesség, csodás fényképezés, beteges, de játékos történet, morbiditás és irónia. Steve Buscemi csatája a TV-vel mindig harsány hahotára hergel!
Műköggyé' mán! Na, mi lesz? Legalább a monoszkópot! Műköggyé'! (A szinkron is nagyszerű!)