mrfaktor

2021-10-24 17:09:40 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #121

Hát de mint film teljesen objektívan nézve sem nézhetetlen, teljesen világos hogy milyen motiváció áll a látatlanban lepontozás mögött. Volt, aki lejjebb jelentette ki egyenesen, hogy nem is látta a filmet, de egyest ad rá. Lenne egy tippem, hogy vajon ugyanezt játsszák-e el egy kommersz, hollywoodi filmnél. Na de ahogy mondtam, jó szórakozást nekik ehhez a játékhoz.

2021-10-24 15:34:44 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #119

Azért azt szánalmasank tartom, hogy a magukat filmszeretőknek nevező egyének itt is folytatják, mint ami az IMDB-n elindult, hogy látatlanban osztogatják a nézhetetlen osztályzatokat. Politikától elvonatkoztatva is kijelenthető, hogy a film, mint alkotás nem nézhetetlen. De ha valakit ez boldoggá tesz, lelke rajta.

2021-10-22 10:23:52 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #102

Attól politikai krimi, hogy egy 2006-os, nagy hatású, történelmi eseménysorozatot mutat be. Nem a kormánypárt találta ki, kreálta azokat a történéseket. Ha érdekesen, izgalmasan tudják bemutatni, mint filmrajongó miért nem lehet kicsit elvonatkoztatni a politikától, és csak nézni a filmet és élvezni? Senkit nem akar megtéríteni a film, nem agymosás, nézni és élvezni kell. Ennyi lenne a feladata. Aki ellenzéki volt, ezután is az marad, aki kormánypárti, szintén. Szóval én nem látok itt problémát. Ha feltárnák és nyilvánosságra kerülne, hogy milyen bűnszövetkezetben működik a jelenlegi kormányzat, gazdasági holdudvarral stb. és ennek lenne igazságalapja, és tudnának egy izgalmas maffia, krimi filmet forgatni a történésekről, arra is ugyanúgy beülnék.

A film jó lett, sokak bánatára. Pörög, jók a karakterek, az események bemutatása is új nézőpontból lett bemutatva. Illetve nem ezt vártam, de Gyurcsány sem egy utolsó szemétként van beállítva, épp ellenkezőleg, ravasz, nagy stratégaként aki átreformálta az emberek igényei alapján az MSZP-t. Szóval nem kell elátkozni a filmet, nyugodtan meg lehet nézni. Senki nem lesz Fideszes.

Nagyjából ezt a színvonalat támasztja alá egy kormánypártisággal nem vádolható oldal kritikája is:

Nem közpénzből készült. Érdektelen. Úgy tűnik? Nézhetetlen, unalmas. Láttad esetleg? Már most megbukott. Tudsz konkrét pénzügyi, nézettségi adatokkal szolgálni ami ezt a kijelentésedet alátámasztja? Kicsit politikailag elfogult a kommented, amit pont jó lenne elkerülni itt.

előzmény: Kerno (#71)

2021-09-10 21:26:28 Malignant (2021) / Eleven kór mrfaktor (5) #2

Ez nagyon beteg, engem felkavart.

Zseniális volt az egész, hihetetlen látvány, zéró üres járat, nyomába sincs az első rész ennek, amit tegnap néztem meg pótlás gyanánt. Én nem tudom ki mit szivott, hogy ezt rosszabbnak véli az elsőnél.

2020-03-08 01:51:39 [Tévésorozatok] mrfaktor #3778

Successiont bátran ajánlom mindenkinek, szerintem újabb kulttá váló HBO sorozattal van dolgunk. Egész egyszerűen pazar a szereplőgárda, a párbeszédek, a történet. Talán az első sorozat, amelynek minden alkalommal végig nézem a főcímét a zene miatt. Méltánytalanul kevesen ismerik.

2019-08-09 12:05:12 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák mrfaktor (5) #25

Engem besokkolt a film. Szerintem jobb mint a Hereditary, végig egyenletesen fenntartja a figyelmet, nem éreztem unalmasnak. Mondjuk azt érdekesnek tartom, hogy valaki azon lepődik meg, hogy egy horrorfilmben a főszereplők egymás után hullanak el, de legyen.

Az nem egészen volt világos, ha 90 évente rendezik meg ezt az elborult fesztivált, akkor a 72 éven felüliek csak ekkor végeznek magukkal? Vagy egyébként is kijárnak levetni magukat a szikláról?

2019-05-28 23:03:22 Chernobyl (2019) / Csernobil mrfaktor (5) #23

Zseniális lett a 4. rész is. Négy síkon játszódik a történet, mindegyik kemény dráma, feszült hangulattal. Az utolsó rész előzetesét már nem merem megnézni.

2019-05-20 11:24:30 [Tévésorozatok] mrfaktor #3588

Nekem is az volt a véleményem, hogy jó volt ez így. Igazából a valóságban is hasonlóan alakulnának a dolgok, a Föld forog tovább. Elképzelésem sincs, hogyan lehetett volna olyan véget keríteni a történetnek, ami teljes egészében megfelel a rajongói elvárásoknak. Szerintem egy csendes, de jó lezárást kapott a sorozat. Egy élmény volt a 8 évad.

Teljesen érthetetlen számomra az az ellenszenv, ami itt a fórumon tapasztalható a film körül. Abban lehet egyet, vagy nem egyet érteni, hogy megérdemli-e a sok díjat, jelölést a film, de "nagyon gyengének", "rossz viccnek", vagy "olcsó posványnak" bélyegezni szerintem egyenesen méltatlan az egyetemes filmművészettel szemben. A film egy igazi felnőttmese, szerelemről ami olyan köntösben van tálalva, mesteri rendezéssel, amit rég nem láthattunk a nagyvásznon és leír róla, hogy olyan ember készítette, aki szereti és tiszteli a mozgóképet. Egy mese van előadva, remek színészekkel, díszletekkel, cselekménnyel, filmzenével. Nem tudom mit vártatok tőle, de bátran oda lehet állítani a Faun labirintusa mellé.

A 3,2 meg egy vicc.....

2018-01-16 00:38:56 [Tévésorozatok] mrfaktor #3210

Hát igen, amit például Patrizia leművel ebben az évadban az egészen zseniális..... Nem gondoltam volna a második évad után, hogy ekkora szerepet fog játszani a történésekben..

2018-01-16 00:02:48 [Tévésorozatok] mrfaktor #3208

Gomorra 3.évad

Hihetetlenül kemény, olyan atmoszférája van, hogy az ember egy percre nem meri levenni a képernyőről a tekintetét. Az olaszok nagyon odarakták, mind a zenék, mind a történet zsenialitása és komplexitása miatt, és a hibátlan karakterekről még nem is szóltam.

Nem gondoltam volna, hogy az első évadot túl lehet szárnyalni, de ez valami kegyetlen élmény volt....

2017-06-07 22:31:11 [Filmet keresek] mrfaktor #2139

Talán a Flubber-szórakozott professzorra gondolsz Robin Williams-el a főszerepben?

előzmény: ZoLeEe (#2138)

Az első rész után szerintem a legjobban sikerült felvonás. Nagyon szórakoztató és látványos, nincsenek benne üresjáratok. Salazar pedig elég parára sikerült. Mindenkinek ajánlom!

Feltehetőleg ez is a boszorkánynak volt köszönhető, ahogy az is, hogy azt az érzetet keltette, mintha kint tombolna a vihar. Arról is kiderült hogy napsütéses idő volt.

előzmény: Reaper (#12)

2017-02-27 04:51:21 [Megérdemelte-e az Oscart...] mrfaktor #9955

Hihetetlen! Gratulálok!

2016-11-20 18:14:19 Piper (2016) / Szalonka mrfaktor (4) #6

Igazából ami a filmben szerepel az egy sárszalonka, de ez a címválasztás kevésbé lett volna szerencsés.

2016-10-27 20:15:03 [Kritikus kód] mrfaktor #1731

Hanoi, jogos, köszönöm az észrevételt!

előzmény: mrfaktor (#1729)

2016-10-27 13:45:18 [Kritikus kód] mrfaktor #1729

Azt lehetne tudni, hogy miért tűnt el a filmeknél a jobb felső sarokban, hogy mikor volt a hazai mozis bemutatója? Szerintem elég hasznos kis információ volt, már régebben is akartam kérdezni.

2016-06-23 23:11:02 [Kritikus kód] mrfaktor #1560

Olvastam, de nem nagyon konkretizáltad, reméltem megtudok valami extrát, de ha a régi funkció visszahelyezésére készültök hatalmas köszönet! ;)

előzmény: cucu (#1559)

2016-06-23 22:31:37 [Kritikus kód] mrfaktor #1558

Nagy rajongója vagyok az oldalnak, nincs nap hogy ne nézzek fel valamilyen információ után kutatva. A régebbi változtatással azonban kikerült a főoldalról egy számomra, és szerintem sokak számára értékes rész. Mindig amikor feljöttem a heti bemutatók felsorolása ütötte meg a szememet, ami azert is volt nagyon hasznos, mert a filmektől függően akár minden héten járnék moziba, ezért fontosak azok az infók, mikor mit mutatnak be, es jelenleg hogyan áll az oldalon az értékelése. Sokszor volt hogy a kt-n látható értékelések miatt döntöttem egy film moziban való megnézése mellett, most már többet kell kutakodni az oldalon hogy ezt a részt megtalálja az ember. Van esély ra hogy a főoldalon ismét kiemelt helye legyen a heti bemutatoknak? Szerintem sokan örülnénk neki viszont. Minden jót!

2016-04-14 00:49:16 The Witch (2015) / A boszorkány mrfaktor (5) #7

Kemény, mint a beton.

2015-12-30 22:51:25 Félvilág (2015) / Demimonde mrfaktor (5) #1

Hosszú idő után egy magyar film, ami után elégedetten sóhajtottam a végén. Ez de jó volt. Végig tapintható volt a feszültség, a színészek jelesek, a történet és a zene is telitalálat. Ötös.

2014-02-26 23:41:46 A berni követ (2014) mrfaktor (4) #19

Mekkora jó film volt. Még hogy a magyar filmesek nem képesek maradandót alkotni. Remek tempójú, rövid, tömör alkotás.

Szerintem szórakoztató popcorn mozi. Nem tudom ki mit vár egy ilyen filmtől, pörgős, nem ült le.

2013-04-28 12:02:54 Iron Man 3 (2013) / Vasember 3. mrfaktor (5) #41

Én sem nagyon értem azokat az embereket akik fanyalognak, dehát ezért szép a világ. Az első húsz perc nézése során megijedtem, hogy nem fog tetszeni, de a Stark ház lerombolása után olyan sebességre vált, hogy egy unalmas jelenet sincs. Szépen áll össze minden, több veszélyhelyzetet kell megoldania Starknak, nem is csak egy problémával áll szemben, nyomoz, kutakodik. Sok résznél leesett az állam, zseniális húzások vannak benne. Én a gyerek szálat sem tartottam gáznak, sőt, egy eszköz volt arra, hogy Stark ismét magára találjon, a kölök is szerethető. Az akciók száma bőségesen elegendő volt és mindegyik a történetet szolgálta.

Legjobb vasember film számomra.

Tényleg érdekes hogy az utolsó 45 perc miért húzta le. Persze ízlés kérdése, de akkor van a legtöbb akció, a legnagyobb dumák és hát tényleg az utolsó képkockáig pörög az egész. A párbeszédek is olyan jól megírtak, hogy érdekel miről dumálnak éppen, nem fölösleges sallangokat beszélnek.

2013-01-21 00:05:42 Argo (2012) / Az Argo-akció mrfaktor (5) #46

Minden jelenet amiben van valami pozitív érzelem, amitől az ember lelke megörül, amiben őszintén boldog lehet valaki a látottak miatt, az giccs???
Sosem értettem ezt a fajta gondolkodást.

Kegyetlen volt, mind minőségileg, akárhogyan. Simán zseniális, minden a helyén volt.

A sötét lovaggal egy szinten van a film? Rosszabb, jobb számodra? Vannak benne unalmas jelenetek, vagy olyan ahol leül a film?

előzmény: vadPINGvin (#70)

Egyébként lehet tudni, hogy egy héttel a bemutató előtt már miért nem olvashatunk kritikákat a filmről?

Hatalmas meglepetés, számomra kimerítette a szórakoztató film műfaját. Vicces, de még mennyire, jó karakterek, zenék, látványos akciók, idézhető dumák.

2012-04-28 11:18:02 The Avengers (2012) / Bosszúállók mrfaktor (5) #36

21. századi szórakoztatás felsőfokon. Remekül felépített történet, pazar humor, észbontó látvány, cool szereplők. Másra nem is igen vágyhat az embernek fia.

2012-03-19 22:43:58 The Grey (2011) / Fehér pokol mrfaktor (5) #35

Nekem megéri az ötöst, úgyhogy nem fogok gondolkodni rajta..

2012-03-10 21:03:54 The Grey (2011) / Fehér pokol mrfaktor (5) #22

Nagyon durva. Régen rettegtem, féltem, paráztam ennyire egy filmen, pedig nem is horror. Nekem a flashbackek sem voltak giccsesek, kellettek ezek az emlékek ebbe a fehér pokolba. Amikor a semmiből csak úgy megjelentek a dögök...brrr.

2012-02-23 00:04:24 The Descendants (2011) / Utódok mrfaktor (5) #13

Nem igazán értem a fanyalgókat, zseniális kis film ez. Remek történet, zene, színészek. Shailene Woodleynak jobban kijárt volna egy Oscar jelölés, mint a koszorúslánynak.

Sajnos a vége miatt tényleg négyes. Nem gondoltam, hogy így lerontja majd, de a kukába lehet dobni a film egészét ez miatt az öt perc miatt. Aki látta érti.

2011-06-16 21:16:54 Super 8 (2011) mrfaktor (5) #18

Zseniálisan előadott történet, amely nézése közben újra a 70-es években érezhetjük magunkat. Minden műfajból van benne valamennyi, a romantikától kezdve a vígjátékon át a sci-fi-ig. Végig izgalomban tart, ahogy rakjuk össze a puzzle darabjait a filmbeli gyerekekkel együtt. Kicsit féltem a végétől, mert itt-ott olvastam, hogy összecsapott. De szerencsére ezt nem éreztem. Sőt, a lezárás azzal a bizonyos tárggyal eléggé meghatóra sikerült.

Ilyen élményben régen volt részem. Egyszerűen magával ragadott az egész történet, együtt izgultam, és persze együtt nevettem a szereplőkkel. Nagy pozitívum számomra ugyanis, hogy egy ilyen kaliberű film is ismeri a humort, és elég magas szinten űzi azt. Kiemelném itt Colin Firth első vulgáris kirohanását, ami magasan az év egyik legjobb pillanata. Izgalmasan vezeti végig a történetet, nincsenek felesleges jelenetek, unatkozás szóba se jöhetett. Egész egyszerűen elvarázsolt, a hideg kirázott szinte minden zenei aláfestésnél. A szereplők pedig egytől egyik zseniálisak. Nem vonzott egyébként a téma, hogy hogyan dadog egy király, de annyira emberivé varázsolja a film és persze Colin Firth a karaktert, hogy nem lehet nem szimpátiát érezni iránta.
Lenyűgöző volt, na. :) Megvan a favoritom az idei Oscaron.

A reménység nem szégyenít meg. :)

előzmény: depositum (#20)

depositum? Testvért köszönthetek benned? :)

Csatlakozom. Zseniálisan összetett és megrendezett, megírt film. Minden a helyén volt..
Elsőre 95 %.. Második megtekintésnél fog 100-ra felkúszni. Nem értem a fanyalgókat.

Tökös akciófilm, izgalmas végig, a színészek pedig..
Belépett az idei legjobbak közé.

2010-07-30 17:09:07 Inception (2010) / Eredet mrfaktor (5) #197

Tényleg zseniális egy film, én nem éreztem különösebb negatívumot benne. Nolan újabb remekművet hozott össze. Persze kérdések vannak bennem, de hát ez egy ilyen film. Második megnézésre jobban megértem.

2010-07-25 12:12:21 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] mrfaktor #8346

Hogy lehet, hogy Bolond Pierrot kétszer osztályozta le egyesre? Nem szabálytalan ez?

Áthelyezve a(z) Inception topikból.

Sajnálom, hogy ilyen kevesen ismerik. Megérdemelné a figyelmet. Zseniális krimi-vígjáték.

Ernst Lubitsch újabb zseniális vígjátéka. Már a Lenni vagy nem lenni-nél bebizonyította, hogy kiváló rendező, ott is csak lestem a jobbnál jobb poénokat és fordulatokat. James Stewart újabb remek filmben! Már a magyar táblák, nevek, és feliratok miatt is érdemes megnézni, a remek sztori, a szimpatikus szereplők már csak hab a tortán. A rendezőtől már csak a Ninocska van hátra, ami szintén jónak ígérkezik. Látta valaki esetleg? Nem fogok csalódni? Nagyon szeretem a '40-es évek amerikai filmjeit. Ez van.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire megfog ez a kis mese. Maga a sárkányos-vikinges téma nem áll közel hozzám, de amit összerakott itt nekünk a Dreamworks csapata, arra eddig csak a Pixar volt képes. Nálam ugyanis ez a film leelőzött egy két pixaros alkotást. Remek történet, nagyon szép és passzoló zene, változatos szereplők és sárkányok.. Nem gondoltam volna, hogy az utóbbi évek egyik legjobb animációs filmjét fogom látni. De megtörtént, és ezért elismerésem..

Jamamura, középszer? Hol, mi, mikor?

Simán minden hibát nélkülöző számomra.

Hát ez veszettül jó volt. Ennyi ötlet egyetlen stop-motion filmbe. A hangulata, a zene, a látvány, a történet, mind átlagon felüli. Zseniális.

2010-01-02 23:36:41 Avatar (2009) mrfaktor (5) #607

Érdekes, hogy szinte csak az elégedetlenkedők adnak hangot nem tetszésüknek. Pedig jóval többen vannak azok, akiknek bejött. Az itteni kommentek nem tükrözik a film tetszési indexét a honlapon.

2009-12-18 01:29:36 Avatar (2009) mrfaktor (5) #190

Zseniális!

Ennyit tudok most leírni.

Valóban elég kegyetlen horror, talán az utóbbi idők legjobbja ebben a kategóriában. Úgy rémiszt meg , és hozza rád a frászt, hogy olykor olykor becsúszik egy két nevetés, de nincs belőlük sok. Tulajdonképpen egy horror mese, és annak tökéletes.
Mind hangulatában, mind zeneileg hozza a maximumot. Nem túl hosszú, de cserébe egyetlen üresjárat sincs a filmben, mind a 4 történet remek, összefüggenek egymással. Egy kétszer még néztem is hogy WTF, ugyanis a csavarokkal is nagyon jól bánik. Mindenképpen ajánlatos a megnézésre.

2009-09-11 11:37:36 District 9 (2009) mrfaktor (5) #36

Nagyon tetszett. Az év egyik legjobbja. Remek megvalósítás, a doku jelleg ütős hangulatot árasztott. A történet is csavaros meglepő volt, az élethű látvány pedig csak tetézi az összképet. Bár a főszereplő játékánál olykor rezgett a léc, de nem volt vészes.
10/9.5

Zseniális vígjáték, ami a mai napig ki tud kapcsolni teljes mértékben. Sajnálom, hogy ennyire ismeretlen az emberek körében, mert tényleg pörög folyamatosan, nem ülnek le az események.

Eszméletlen. 69 éves film, és egyetlen unalmas pillanata, vagy fölösleges jelenete nincs. A történet csak rohan előre, jól elhelyezett apróbb fordulatok vannak benne, és a színészek is mind kitűnően játszanak..

Ez bizony 10/10

hello, szeretném kérni:

Kérném. Köszönöm...

2009-01-30 20:47:29 Doubt (2008) / Kétely mrfaktor (5) #1

Ezen megint mi a rossz...

2009-01-24 13:21:17 Tinker Bell (2008) / Csingiling mrfaktor (?) #2

Annyira szép, hogy nem is osztályozod? :D

Ez a film nézhetetlen? 2008 legjobb filmje a Dark Knight mellet. Hatalmas filmélmény volt amit nem sűrűn tapasztal az ember. Legalábbis én nem.

Nyugodt szívvel 100%

Hello. Ezt a filmet szeretném ha feltennétek..
Kössz.

2008-12-16 19:07:35 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #1006

Gyűlnek rendesen azok a díjak, és még mennyire megérdemelten. Remélem a Golden Glob-eon is megkapja Ledger a díjat, és az Oscaron is elismerik páratlan teljesítményét. Sajnálom hogy más, főbb kategóriákban nem lett jelölve a film a GG-n.

2008-12-09 22:02:37 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #1000

Szigorúan eredeti hanggal, hatodjára nézve is hibátlan alkotás számomra. Kerestem a negatívumot, de nem találtam... Azért ennyi nézés után azt várja az ember, hogy unalmas lesz a film, de nem. A DVD kiadás kicsit többet is érdemelt volna, viszont a kép és hangminőség kitűnő..

Nincs vélemény a '40-es évek legjobb filmjéről? Érdekes. Billy Wilder mestermű..

Számomra is kellemes meglepetés, érthetetlen a sok negatív kritika..

2008-09-27 08:28:48 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #909

Elkezdhetném sorolni, de mivel neked alapból nem tetszett a film, és nem tudnálak meggyőzni, ezért nem teszem.. Harmadszorra láttam tegnap moziünnepen.

előzmény: useless (#908)

Ennyire ismeretlen lenne ez a fantasztikus karácsonyi "mese"? :S
Mindenkinek meg kéne néznie. Zseniális.

Hogy ez a film hogy mehet 4 alá. :S Szégyen...

2008-08-10 00:10:05 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #759

Elég szépen áll Kritikus tömegen a film. Emlészem olyanokat írtatok, hogy nem-e a hype miatt meg Heath Ledger halála miatt áll a film IMDBn olyan magas pontszámmal. A magyar kritikák is azt mutatják, hogy nem....

2008-08-08 11:58:01 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #636

Akinek ez rossz, azt tudom sajnálni, de őszintén.

2008-08-08 11:22:06 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #634

Zseniális, minden tekintetben. Rég kaptam ilye nélményt egy filmetől, ami rengeteg problémára irányítja rá a figyelmet, miközben "csak" egy képregényfilm. Ennek ellenére minden volt benne. Jobb nem is lehetett volna. Hatalmas várakozásomat is jócskán felülteljesítette.

2008-08-04 10:58:42 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #519

Hát, ha köbö annyira rossz mint a Kill Bill, a a Mátrix, a Ponyvaregény, az Egy maréknyi dollárért, vagy a Harcosok klubja, akkor egyik kedvenc filmem lesz biztosan. Mert látom ezek a filmek is elég nalacsony értékelést kaptak nálad. Ebből ítélve több mint jó lesz.....

előzmény: David (#516)

Zseniális film minden tekintetben, de tényleg.
A történet remek, Tom Hanks és a többi szereplő nagyon jól megállja a helyét, főleg Paul Newman. Zene tekintetében már a film előtt is tudtam, hogy Thomas Newman nem tud hibázni, gyönyörű tracket állított össze. De ami igazán erőssé teszi a filmet, azok a gyönyörűen felvett jelenetek.
Sajnálom, hogy csak most sikerült bepótolnom, igazi műremek.

100% (nem túlzás)

2008-07-26 13:17:42 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #135

Olvastam. Ő szerinte meg az első fele tökéletes, a hajón zajló történések meg nem. Ki tud itt igazságot tenni? :D

előzmény: Gasz András (#134)

2008-07-26 13:12:17 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #133

Aham. :) Nekem belefér. Ahogy azon sem akadtam ki, hogy egy csótány is tud gondolkodni.

2008-07-26 13:05:18 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #131

Dede. :) Mert? Ratyi felvetés?

2008-07-26 13:04:50 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #130

Bakker, nem Spoilereztem, létszi valaki modizza.
Kössz...

2008-07-26 13:01:52 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #128

Szerintem épp ezért volt alávágva az Űrodüsszeia zenéje, amikor a kapitány képes lett "újra" járni. Mert ugye Kubrick művében is az emberiség egyik fordulópontját mutatta be. Értelmezhetjük így is, és akkor máris nem logikátlan az egész.

2008-07-26 12:49:47 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #125

Azt hol mondták el, hogy a csontjaik visszafejlődtek? És ezért nem képesek járni? Mert erre nem emlékszem.

2008-07-26 12:41:43 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #123

Akor nem forradalmi, hanem új. De új sem lehet, mert már volt ilyen öt percben.
Mindjárt eszembe jut.....:D

2008-07-26 12:40:35 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #121

Utána olvastam a mesének, és ez tényleg nem az. :D
Csak egy nagyon szűk értelemben.

előzmény: Jugendlich (#119)

2008-07-26 12:27:16 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #117

Bocsáss meg, ha tévedtem.

előzmény: Jugendlich (#115)

2008-07-26 12:25:22 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #116

"A Pixar ezt 21 éve megcsinálta már, öt percben, egyetlen szó nélkül, egy biciklivel"
Igen, egy öt perces filmben, és nem egy egészestésben, másfél órán keresztül. És nem azt mondtam, hogy a Pixarnál nem volt példa, hanem az animációs filmek történetében, egy ilyen gondolat. És gondolom azt sokan nem ismerik, ahogy én sem. És azon a kisfilmen kívül, eléggé forradalmi dolog, és merész húzás volt...
De pont egy ilyen dolgot felróni neki hibának, miközben biztos vagyok benne, hogy nem ezt akarta közvetíteni, hogy 700 éves egy kazetta. Elég logikus volt az egész film, érthetőek voltak a motivációk.

v"agy pusztán szórakoztató (bár ez ugye még több is akarna lenni annál)"
Nem akar, hanem az is. Sajnálom, ha nektek nem volt az. Ahogy láttam, az egész mozi végignevette, mosolyogta az egészet, ahogy a L'ecsón is, és ilyet mesefilmeknél ritkán látok.

2008-07-26 11:53:40 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #110

Sajnálom, hogy neked ennyit nyújtott a film, szerintem nem ez lett az eredmény, amit leírtál.
Az emberek többségének nagyon tetszik, amin egyáltalán nem lepődök meg.

"ha tisztában vagy a „történet” jelentésével, akkor itt nem alkalmazhatod, mert nem volt"
Szerintem meg volt, de ezen lehet vitatkozni, egyikőnk sem tudja meggyőzni a másikat. Ha nem lenne történet, nem igazán lenne film.

"Karakterkidolgozottság? Na ne röhögtess."
Azt nem tagadhatod le, hogy egy beszélni nem tudó robotot, olyan látható érzelmekkel ruháztak fel, amire még nem nagyon volt példa az animációs filmek történetében. Pusztán cselekedetekkel kifejezni az érzéseket elég nagy húzás volt, de nagyon eltalálták. Egy néma, robotokkal játszódó mesében, nemtudom milyen karakterkidolgozottságot vártál. Természetes, hogy nem tudjuk meg, a teljes élettörténetét, egyrészről mert egy robotnak nincs (amennyi van, azt ismertetik), másrészről meg nem tud beszélni, hogy elmondja. Azt tudjuk, hogy honnan jött, hova tart, kibe "szerelmes", tud érezni, táncolni, reggelente szét van esve (mint akármelyikőnk). És nem is arra volt hivatott, hogy túlszárnyalja bármelyik más mese hőst.
Ez volt a kihívás a Pixar részéről, hogy egy olyan filmet próbáltak eladni (sikeresen), amiben másfél órán keresztül beszélni nem tudó robotok szerepelnek.

"A Pixar filmek pedig elsősorban épp a kreatív, intelligens humoruk és aprólékos kidolgozottságuk miatt emelkednek ki a középszerűségből és teszik magukat szerethetővé, emlékezetessé!"
Pontosan, mint a Wall-E. :D Ebben aztán volt kreativitás, intelligens humor, aprólékos kidolgozottság. Mondd azt, hogy nem. Emberek milliói szerették meg az egész világon ezt a beszélni nem tudó kis dobozt. Amikor végigmentünk a plázán, minden 4.ik embernél Wall-Es pohár volt.

"Engem már az is zavart, hogy 700 év múlva videokazettát néz!"
Inkább azt mondd, hogy mi nem zavart. :P Komolyan. Ez egy mese. Nem a valóság. Ilyet felhozni...... hát nemtudom.

Jó reggelt mindenkinek… ó, és ha nem találkoznánk, akkor jó napot, jó estét és jó éjszakát , és persze irány a mozi!!

előzmény: largo (#104)

2008-07-26 11:30:39 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #107

Szerintem a Föld megmentése a pusztulástól, és az emberek közötti kapcsolatok megszűnése eléggé komoly mondanivaló. :P

2008-07-25 23:38:16 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #102

Jobban én sem fogalmazhattam volna meg. :D

előzmény: Leslie (#101)

2008-07-25 23:19:34 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #100

Ez azért egy kicsit durva volt.
Cselekménymentes látványorgia. hm.

Még szerencse, hogy nem te döntöd el, hogy melyik Pixar film a legjobb.

előzmény: largo (#97)

2008-07-25 23:18:29 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #98

Szerintem a Pixar meséket nem elsősorban a humoruk miatt szeretjük. A történetek "komolysága", a cselekmény, a karakterek kidolgozottsága, az évről évre javuló látványvilág, valamint az adott filmhez tökéletesem passzoló zene szerintem elég ahhoz, hogy valakinek zseniális legyen egy ilyen mese, és a mondanivalóról még nem is beszéltünk. És arról sem, hogy 3-99 évesekig mindenki megtalálja a magának valót bennük.
A L'ecsón sem nevettük szénné magunkat, mégis varázsa volt az egésznek. A rengeteg ötlet, kellemes, megmosolyogtató humor. A Wall-Eban is ezekből volt inkább több, ami egyáltalán nem baj, sőt. Jó, hogy nem akarnak vígjátékot csinálni a filmjeikből, hanem egy minden korosztály számára élvezhető mesét.

előzmény: largo (#96)

2008-07-25 21:42:59 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #94

Na mivan, jönnek a 3-as szavazatok??

2008-07-25 21:21:10 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #92

Jó, a Vazzt nem tudom mire írtam. :S
De látnod kellene, hogy nem csak csetlő botló poénokból állt a film. Nagyon is nem. Rengeteg elrejtett humor is volt. Valamint az egész varázsa, amit nem tudok leírni, de amire csak a Pixar képes a meséivel.
[link] Ki az, aki szerinte ez primitív?
Plusz külön örültem az Űrodüsszeiás utalásnak is, lévén, hogy kedvenc rendezőm Stanley Kubrick.
Mellesleg holnap lenne 80 éves. :(

2008-07-25 20:53:29 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #86

Azért ne rójunk már fel mindent a Wall-Enak. Legközelebb azzal jössz, hogy mi az, hogy érzései vannak egy robotnak? Nemtudom, eszembe se jutott az, hogy miért 700 év után fedezi fel a poroltót.
Halloood. :D Kicsit viccesek ezek a kifogások, amik szerintem teljesen értelmetlenek, ahogy az is, hogy egy robot tud szeretni. De elfogadjuk, mert ez egy animációs film, és mindenekelőtt Pixar.
Vazz..

2008-07-25 18:48:22 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #63

Uppsz, lehet ha nem irogálok be, megmarad a 4-es? :S :)
Nem tudlak meggyőzni, nem is akarlak, te se tudsz engem, tehát mindegy. :D

Az a zseniális ebben a mesében, hogy mindenki másban találja meg a szórakoztatást, mindenkinek másképp tetszik. Ez esetben neked nem nagyon. :)

2008-07-25 18:18:48 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #61

Egy pöppet igaz el volt túlozva a jövőkép, ezért írtam, hogy banális, de érdemes odafigyelni a filmben látható dolgokra.

Valós jövőkép: Az emberek nagyon elkényelmesednek, nem mozognak, nem figyelnek oda a testsúlyukra (lásd Pl: Amerika, vagy a világ összes országa), valamint a szemetelés, a túlzott fogyasztás is komoly problémákat okozhat.

Na jólvan, ez egy kicsit Greenpeacesen hangzott, pedig nem vagyok aktivista. :D
Nem lehet, hogy túl komolyan akartad venni a filmet?

2008-07-25 17:39:18 WALL·E (2008) mrfaktor (5) #57

Számomra nem csak ilyen "primitív" poénokból állt a film, ugyanis rengeteg máson is lehetett sírva röhögni. Kezdve az igen banális, ugyanakkor nagyon is valós jövőképtől kezdve, a robotok jellemén keresztül, az elrejtett poénokig.
Meg azt is máshogy nyeli le az ember, hogy melyik animációs filmben vannak ilyen poénok. Például egy Vad Kalandban ha ilyen "elesik, nekimegy az ajtónak, ráesik egy vas a fejére, legurul a lépcsőn" poénok vannak, inkább mérgelődik az ember, és tényleg sablonosnak hat. De itt.
Itt, a Pixarosok által teremtett világban valahogy jobban el tudja viselni az ember az ilyen 'primitív" poénokat.

Emellet a legjobb animációs film, amit mindenkinek látnia kéne, mind a mondanivaló, mind a megvalósítás, mind a ......... miatt.

10/*10

2008-07-20 23:04:54 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #261

Bocs, csak a 18 évemmel ritkán tapasztalok ilyet. :P:)

2008-07-20 22:50:44 The Dark Knight (2008) / A sötét lovag mrfaktor (5) #259

Gyerekek, ez kész. Hogy valami ennyire jó legyen 2008-ban. :P:P
Csak ne csalódjunk.

User Rating: 9.7/10 (46,915 votes) OMG!!