mrfaktor

Tapasztalat: 2068 film
Regisztráció: 2008. február 21. (14 év, 3 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Stanley Kubrick

Texas Chainsaw Massacre
A texasi láncfűrészes mészárlás
3 2022-02-21 2,3

2021-10-24 17:09:40 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #121

Hát de mint film teljesen objektívan nézve sem nézhetetlen, teljesen világos hogy milyen motiváció áll a látatlanban lepontozás mögött. Volt, aki lejjebb jelentette ki egyenesen, hogy nem is látta a filmet, de egyest ad rá. Lenne egy tippem, hogy vajon ugyanezt játsszák-e el egy kommersz, hollywoodi filmnél. Na de ahogy mondtam, jó szórakozást nekik ehhez a játékhoz.

2021-10-24 15:34:44 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #119

Azért azt szánalmasank tartom, hogy a magukat filmszeretőknek nevező egyének itt is folytatják, mint ami az IMDB-n elindult, hogy látatlanban osztogatják a nézhetetlen osztályzatokat. Politikától elvonatkoztatva is kijelenthető, hogy a film, mint alkotás nem nézhetetlen. De ha valakit ez boldoggá tesz, lelke rajta.

2021-10-22 10:23:52 Elk*rtuk (2021) / The Cost of Deception mrfaktor (4) #102

Attól politikai krimi, hogy egy 2006-os, nagy hatású, történelmi eseménysorozatot mutat be. Nem a kormánypárt találta ki, kreálta azokat a történéseket. Ha érdekesen, izgalmasan tudják bemutatni, mint filmrajongó miért nem lehet kicsit elvonatkoztatni a politikától, és csak nézni a filmet és élvezni? Senkit nem akar megtéríteni a film, nem agymosás, nézni és élvezni kell. Ennyi lenne a feladata. Aki ellenzéki volt, ezután is az marad, aki kormánypárti, szintén. Szóval én nem látok itt problémát. Ha feltárnák és nyilvánosságra kerülne, hogy milyen bűnszövetkezetben működik a jelenlegi kormányzat, gazdasági holdudvarral stb. és ennek lenne igazságalapja, és tudnának egy izgalmas maffia, krimi filmet forgatni a történésekről, arra is ugyanúgy beülnék.

A film jó lett, sokak bánatára. Pörög, jók a karakterek, az események bemutatása is új nézőpontból lett bemutatva. Illetve nem ezt vártam, de Gyurcsány sem egy utolsó szemétként van beállítva, épp ellenkezőleg, ravasz, nagy stratégaként aki átreformálta az emberek igényei alapján az MSZP-t. Szóval nem kell elátkozni a filmet, nyugodtan meg lehet nézni. Senki nem lesz Fideszes.

Nagyjából ezt a színvonalat támasztja alá egy kormánypártisággal nem vádolható oldal kritikája is:

Nem közpénzből készült. Érdektelen. Úgy tűnik? Nézhetetlen, unalmas. Láttad esetleg? Már most megbukott. Tudsz konkrét pénzügyi, nézettségi adatokkal szolgálni ami ezt a kijelentésedet alátámasztja? Kicsit politikailag elfogult a kommented, amit pont jó lenne elkerülni itt.

előzmény: Kerno (#71)

2021-09-10 21:26:28 Malignant (2021) / Eleven kór mrfaktor (5) #2

Ez nagyon beteg, engem felkavart.

Zseniális volt az egész, hihetetlen látvány, zéró üres járat, nyomába sincs az első rész ennek, amit tegnap néztem meg pótlás gyanánt. Én nem tudom ki mit szivott, hogy ezt rosszabbnak véli az elsőnél.

2020-03-08 01:51:39 [Tévésorozatok] mrfaktor #3778

Successiont bátran ajánlom mindenkinek, szerintem újabb kulttá váló HBO sorozattal van dolgunk. Egész egyszerűen pazar a szereplőgárda, a párbeszédek, a történet. Talán az első sorozat, amelynek minden alkalommal végig nézem a főcímét a zene miatt. Méltánytalanul kevesen ismerik.

2019-08-09 12:05:12 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák mrfaktor (5) #25

Engem besokkolt a film. Szerintem jobb mint a Hereditary, végig egyenletesen fenntartja a figyelmet, nem éreztem unalmasnak. Mondjuk azt érdekesnek tartom, hogy valaki azon lepődik meg, hogy egy horrorfilmben a főszereplők egymás után hullanak el, de legyen.

Az nem egészen volt világos, ha 90 évente rendezik meg ezt az elborult fesztivált, akkor a 72 éven felüliek csak ekkor végeznek magukkal? Vagy egyébként is kijárnak levetni magukat a szikláról?

2019-05-28 23:03:22 Chernobyl (2019) / Csernobil mrfaktor (5) #23

Zseniális lett a 4. rész is. Négy síkon játszódik a történet, mindegyik kemény dráma, feszült hangulattal. Az utolsó rész előzetesét már nem merem megnézni.