Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (12 év, 7 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrej Zvjagincev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Jeff Nichols, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

2 2017-06-16 3,4
Hjartasteinn
Nehéz szívvel
3 2017-06-13 ?

Akkor itt egy ellenvélemény is. Egyáltalán nem azt mondom, hogy ilyen aberrált dolgokról nem lehet filmet forgatni, de akkor értsen hozzá a rendező, hogy hogyan lehet azt fogyaszthatóvá tenni. Az elsőfilmes Matuszyński sajnos pont erről feledkezett meg. Miközben a hétköznapi értelemben vett normalitástól fényévekre álló apára és fiúra fókuszál a film, a minimális számban jelen lévő normális karakterek mindegyikét gyakorlatilag kizárja. Ott van például a feleség, akin keresztül valamennyire talán megérthető és átélhető lenne a nagyon is jelen lévő dráma, de az ő szerepének jegelésével és kirekesztésével a néző is repül. Ez pedig azért súlyos hiba, mert az apa és fiú pusztító kicsapongásait végig olyan dokumentarista stílusban mutatja, hogy így a felszín karcolgatásánál mélyebbre egy jottányit sem jut. Persze nem lélekfeltárást vártam volna, csak annyit, hogy legalább minimálisan érthetőek és befogadhatóak legyenek az olyan jelenetek, mint mikor pl. a fiú őrjöngve szétveri a konyhát, amely pusztítást az apa mosolyogva végigkamerázza, miközben a feleség terrortól tele nadrággal végigbőgi a jelenetet a sarokban. A fentebbi híján viszont egy átélhetetlen és bosszantó karikaturista maszlaggá válik az egész, amit egyszerűen képtelenség nézni anélkül, hogy a végére a néző ne akarna felképelni valakit. És ugye ilyenkor érdemelne a komment egy olyan zárást, hogy "azért ez meg az miatt a jelenet miatt megkapja a kettest", és hát próbáltam is találni legalább egyet, de nem megy. Talán az egysnittes repülőkatasztrófa érdemelne dicséretet, de azt meg olyan szinten nem sikerült hozzákapcsolni a sztorihoz, hogy azzal sem tudok mit kezdeni. Összességében tehát egy degenerált sztori teljesen kirekesztő stílusú bemutatása az Ostatnia rodzina, amit csak erős idegzetűeknek és türelműeknek lehet ajánlani.

2017-06-24 10:38:50 Incendies (2010) / Felperzselt föld Dió (5) #27

A sírfelirat konkrétan látható benne, úgyhogy arra jól emlékszel. A többit meg majd egyszer nézd újra, mert jó film, és megbeszéljük :)

2017-06-24 08:32:53 Incendies (2010) / Felperzselt föld Dió (5) #25

Hát igen, pont ezzel lőtt öngólt magának Villeneuve, hogy 10 évvel idősebb színészeket talált, ha tényleg ennyi idősek a való életben, mint ahogy írod - pedig az életkor a filmben a csavar szempontjából nem kicsit lett volna fontos. Mindenesetre ha csak ez a forrásod (azért kérdeztem, mert azt hittem, ezek a számok a filmben is elhangzottak, csak én nem vettem észre), akkor ez nem plot hole, csak casting hiba, amely esetben én meghagyom egy jótékony ötösön.

2017-06-23 23:39:21 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon Dió (?) #28

Köszi a választ, igazából nem is (csak) a látványra akartam kihegyezni a lentebbit, hanem hogy ezt normálisan beleintegrálták -e a sztoriba, de közben máshonnan erre is megkaptam a választ, úgyhogy meglesem a filmet az első adandó alkalommal.

2017-06-23 23:34:20 Incendies (2010) / Felperzselt föld Dió (5) #23

Most fejeztem be az újranézést, és hasonló a problémám. Elsőre nem tűnt fel, de most másodszorra nekem is plot hole-tól bűzlik kicsit a dolog, bár nem nagyon tudom egyelőre számokba önteni a problémámat. Egyelőre az lenne a kérdésem, hogy honnan veszed, hogy 35 évvel ezelőtt ejtették teherbe? Ez nálam annyiból kizárt, hogy a lánya (Jeanne) nem lehet 35 éves. Nem is néz ki annyinak, és ugye még egyetemen tanul. Igazából ha azt valaki meg tudná mondani, hogy a lány most hány éves, onnan vissza lehetne fejteni. Mert egyelőre ott tartok, hogy ha Jeanne 30 éves (nekem annyinak néz ki), akkor az anyja is 30 éves volt, amikor az ikreket megszülte. Azt megelőzően 15 évet ült börtönben, a börtön előtt 1-2 évet egyetemen volt. Tehát 13-14 évesen szülte volna az első gyereket? Ez kurvára nem stimmel, meg így sem. Max azt tudom elképzelni, hogy Jeanne még csak 24-25 éves, amely esetben stimmel a matek, de akkor még az anyját Villeneuvenek, hogy nem tudott olyan színészeket találni (és itt a fiúról, sőt a fiatalkori anyáról is beszélek), akik nem néznek ki minimum fél évtizeddel idősebbnek.

2017-06-23 22:59:30 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon Dió (?) #26

Tényleg ilyen nehezet kérdeztem a kedves osztályzóktól a 22-es hozzászólásomban?

2017-06-21 22:23:53 Jupiter holdja (2017) / Jupiter's Moon Dió (?) #22

Mivel nem lesz mostanában alkalmam megnézni a filmet, viszont szétvet a kíváncsiság azt illetően, amit a filmbe helyezett támadásról írtok, szeretném megkérdezni: jól értem, hogy a filmben van egy jelenet, ahol terroristák robbantanak a négyes metrón? És ez csak vmi gyors mellékszál, amiről sebtében említést tesznek, vagy értsem úgy, hogy ráköltöttek sokmilliókat egy ilyen jelenet bazilátványos megrendezésére és beleintegrálták a sztoriba? Mert egyelőre magyar filmben ilyet nem tudok elképzelni, azt meg pláne nem értem, mi köze a sztorihoz, de ha ez jól van megcsinálva, akkor még inkább még akarom nézni.

2017-06-18 17:16:23 Rakka (2017) / Volume 1 Dió (4) #2

Ha már reklámozni akarjuk, azt se felejtsük el hozzátenni, hogy Blomkamp:)
Amúgy rendkívül szépen építkező rövidfilm beszarás látvánnyal, ami reményeim szerint még pár fanyalgót is megtérít majd, akik szerint az új Alien nem lett volna jobb helyen ennél a rendezőnél sem, mint legendagyilkos Scottunknál.

előzmény: GothMan (#1)

2017-06-17 16:46:16 Life (2017) / Élet Dió (2) #20

Jogos amit írsz, épp ezért indult nálam is hármasról... csakhogy én nagyon sokat vártam a Life-tól, valószínűleg ennek tükrében csúszhatott rá végül inkább a kettes, de lehet, hogy felfele kerekítem majd ezt a kétharmadot egy ráalvás után. Nehéz ezzel a KT-s osztályzási rendszerrel :)

2017-06-17 13:46:49 Life (2017) / Élet Dió (2) #17

Az a muris, hogy Te egyértelműnek nevezed, és Téged emiatt zavar, hogy ettől átláthatóvá vált a csavar; míg számomra továbbra sem egyértelmű, viszont e logika mentén engem meg akkor pont nem kéne zavarnia, hiszen meg kellett volna lepődnöm. :) Csak egyrészt ez mégsem jött össze, másrészt ugye én magának a csavarnak a létezését találtam tök fölöslegesnek – és innentől már csak csipetnyi hab a tortán az, hogy hogyan volt rendezve. Amúgy lehet a Covenant hibája is az egész, mert szerintem a következő egy évben (vagy a tünetek enyhüléséig) minden allergiás rohamot vált majd ki belőlem, ami ahhoz egy picit is hasonló. :) Plusz nekem addigra már kicsit a dög intellekciája is túl lett tolva azzal, ahogy kitalálta mit akar Gyllenhaal és ahogy lehámozta a kezét a kormányról. Úgy látszik vagy a „fi” mércém van máshol (most jól használtam?:) vagy maga a dög kivitelezése nem tetszett (mintha egy polip megdugott volna egy zacskót… ettől én nem tudtam megijedni). Tán mindkettő.

De mint említettem, nem (csak) ezen úszik el, sőt. Az orosz kapitány utolsó erős jelenete után számomra lejtmenet a film, egyben megint egy koporsótöltelék-felvonulás. Alig vannak benne dialógusok, amik pedig vannak, azok olyan eszméletlenül langyosak és üresek, hogy ennek köszönhetően hiába a jó casting, ha a szereplők „nincsenek ott a vásznon”. Sci-fitől nem várok mélyebb karaktereket, mint amit anno a Sunshine megadott, de ennek még azt sem sikerült. Imádom Fergusont és Gyllenhaalt, de életemben nem láttam még őket ilyen sótlannak és nem létezőnek, és így a legkevésbé sem érdekelt, ki él és ki hal meg – és ezzel a potenciális drámai él is repült. Közben a látvány hiába jó, ha nekem a fentebbiek miatt a feszültségkeltés sem működött úgy, mint pl. ahogy az Event Horizonnál. Most persze jövök itt sok pozitív referenciával, amikre végig gondoltam a film alatt, pedig milyen messze álltak azok is a tökéletestől... szóval lehet, én is sokat akartam, de akkor legalább a fentebbi két film szintjére helyezett elvárásaimat hozta volna... Úgy látszik, istentelenül nehéz manapság jó sci-fit csinálni, de úgy látszik még a nagy többséget legalább valamennyire kielégítőt is.