Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (12 év, 3 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrej Zvjagincev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Jeff Nichols, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

The Magnificent Seven
A hét mesterlövész
4 2017-01-31 3,2

2017-02-20 00:31:38 [Tévésorozatok] Dió #2924

Lehet hogy korábban indult, én bevallom csak mostanában kezdek sorozatokat nézni, úgyhogy lehet ezért kezdi az egész csak most kiverni nálam a biztosítékot :)

"miért akarnak ilyen sokan minden kérdésre választ kapni"
minden kérdésre???... :)

előzmény: kwzatz (#2923)

2017-02-19 21:10:11 [Tévésorozatok] Dió #2921

The Leftovers, mint legjobb? Örülök, hogy van, akinek ez tetszett, de én inkább az ellenkező pólust megcélzó jelzőkkel tudnám illetni (és akkor itt meg is állok:) És emiatt bele is "simul" a Westworld által kijelölt újkori sorozatos csapásvonalba, ahol is attól lesz jó egy sorozat, hogy minden részt cliffhangerekkel szórunk tele, anélkül, hogy kicsit is érdekelné a készítőket, hogy a kérdésekre válaszokat is keressenek... legalább a vér/cici vonalat nem tolták túl benne, ahogy ezt szintén szokás, és szintén pozitívum, hogy egyébként technikailag színvonalasan volt megcsinálva. Ill. maga a kezdés még konkrétan történetileg is tetszett... hogy utána 200 percet elb...tam rá, annak már kevésbé örülök :)

előzmény: redsovi (#2909)

2017-02-19 21:06:05 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6148

Ez a trailer addig volt jó, amíg ki nem írták, hogy ki rendezte :-)

2017-02-14 16:36:13 Az állampolgár (2016) Dió (5) #11

Van, amikor lassításokkal és hangos zenével tolják az arcodba a drámát (pl. Ütközések), meg van a művészibb minimáldráma (mint pl. a Manchester by the sea), ami lassú víz partot mos alapon működik. Én mindkettőt szeretem, ám mivel a másodikkal nehezebb átpasszírozni az üzenetet a nézőhöz, nálam mindig betalál, amikor egy ilyen filmnek még a vállalt minimáleszközökkel is sikerül. Ezt teszi az Állampolgár, gyakorlatilag kikezdhetetlen tökéletességgel.

Én „külföldre szorult” magyarként már igazából akkor eldöntöttem, hogy tetszeni fog a film, amikor a legelső jelenetben a film főszereplője, a bociszemű nigériai menekült tört, ám ambíciózus magyarsággal beleszavalja a kamerába a Szózatot a magyar állampolgársági vizsgáján. Vranik Roland rendező nagyon megbízik főszereplőjében, Dr. Cake-Baly Marceloban, és jól teszi: egy remek színész tolmácsolásában követhetjük nyomon ugyanis a karakter felgyülemlő viszontagságait, amint megpróbál a hően szeretett Magyarországának papíron is tagjává válni, és ezért mindent megtesz. A film ezen első felében egyszerűen elképesztő, hogy Vranik Roland filmje milyen éretten megy el minden könnyen leüthető labda mellett (pl. a tanárnő fiai rasszista kommentjei a bőrszín láttán – ilyenekből nem sok van), és ezek megkerülésével is válik középtájt egy tényleg érzékeny, érett és aktuális menekültes drámává. Majd ezen a ponton fordul egyet, és nem mindennapi szerelmi drámává avanzsál, aminek a legnagyobb ütőkártyája – ahogy lentebb is le lett írva – nem más, mint hogy a sok Gosling és Stone között egy végre nem Colgate mosolyú párt láthatunk, akiknél ők viszont még így is ezerszer szebbek, kívül-belül. Mikor pedig a szerelmi rész közepette épp panaszkodni készülnék, hogy a menekültes részben még annyi minden volt, Vranik Roland olyan magabiztossággal köti össze a kettőt, mintha világ életében ezt csinálta volna. Innentől pedig nem más a film, mint egy érzelmi hullámvasút, amiből ezen a ponton már nincs kiszállás. Nem lövök le több poént, csak annyi, hogy piszok nehéz dolgom volt a könnyeim visszatartásával (akinek pl. ez a két menekült búcsú-jeleneténél sikerült, annak gratulálok!). Mindezt pedig minden giccs és felesleges agonizálás nélkül teszi, egy olyan fináléval nyitva hagyva a dolgot és egyben lógva hagyva a nézőt, ami amiatt is ver köröket műfajtársaira, mert az újkori magyar filmgyártás gyerekbetegségei nyomokban sem láthatóak rajta: a fentebb már dicsért rendezés mellett elképesztő kerekséggel és ívvel rendelkezik a forgatókönyv, a színészek pedig végig éretten és naturálisan játszanak.

Érdekességként pedig még annyi, hogy a moziban mögöttem ülő páros az alábbi mondattal állt fel a film után rögtön: „Látod, ezért nem jó, ha különböző kultúrákat összerakunk.” És bár ez így kontextusból kiragadva egy bosszantó komment és világlátás, pont erre világít rá a film is, hogy azért itt semmi sem fekete-fehér, sőt! A játékidő első felében ugyanis remekül mutatja be az Állampolgár, hogy milyen mocsok csőlátásúak vagyunk itt Kelet-Európában... itt egy végtelenül szerethető menekült, aki nem hogy magyarul is megtanult, de bakker még a hét magyar alapító vezért is kívülről tudja... a mi bürokráciánk pedig mindent megtesz, hogy ne tudjon letelepedni, mert... hát mert ez a bürokrácia dolga... vagy mi. De aztán a film végére rájössz, hogy azért nem olyan egyszerű ez mégsem... hiszen milyen közömbös ő is (önzően, lelkifurdalás nélkül túr szét egy házasságot, teljesen önzően egy egészen vállalhatatlan dologra kéri a barátját, stb.), de ez nem a bőrszíne miatt van. Igen, a kultúrában rejlő különbözőségek miatt lehet... de pont a fentebbieken keresztül világít rá mesterien a film, hogy nekünk ennek ellenére is kötelességünk legalább megadni neki az esélyt, különben azzal fizetünk, ami a végén történik... ami persze megint nem az arcodba-tolom-a-tragédiát-féle dráma – de pont ettől hatásos, és pont ettől súlyosabb még azoknál is. Mint ahogy az egész film is. Kötelező irodalom, és természetesen hatalmas ötös!

2017-02-12 15:02:39 The Cell (2000) / A sejt Dió (5) #24

Nem csak szerinted:) Bár a második felébe már arcpirító hibák szorultak (félek is újranézni), de ilyen látványvilágot egyetlen thrillerben sem láthattunk azóta sem (és ugye nem tegnap készült).

előzmény: noresz02 (#23)

2017-02-09 23:41:41 Captain Fantastic (2016) Dió (5) #5

Most nézem csak, hogy tényleg jelölték - egy ideje már nem kísérem figyelemmel az Oscart, de ha ezt megkapja, lehet adok nekik még egy esélyt:) Élete alakítása, ez nem is vitás.

előzmény: ChYga (#4)

Jogos, ahhoz meg jobban hasonlit. Akarhogy is, mennyi filmhez kedvet kap a nezo... valamire akkor megiscsak jo volt ez a monster calls ;)

2017-02-06 18:35:26 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6142

100% egyetertek, valoszinuleg ket es fel perc alatt sikerult vegigneznem a 120 perces filmet a trailernek hala. De ne legyen igazam.

Cure for wellnessrol en mar regota szajkozom, hogy valami eszmeletlen brutalisan nez ki, legjobbanvaros nalam is :)

2017-02-06 07:39:08 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6140

Új "Life" trailer. Felemás trailer de bízok benne, hogy ez a film lesz az, ami a Covenant amúgy sem.

Nagy öröm számomra, hogy Casey Affleck végre megkapta a rászabott szerepet (egyetlen arcot tud vágni, még pedig ezt az életunt, rezignált figurát, azt viszont nagyon jól), és végre bebizonyította, hogy mégis csörgedezik valódi színészi vér az Affleck családban. És nem ő az egyetlen benne, aki elképesztően jól játszik. A sztori pedig nem várt meglepetéseket is tartogat, amit végre nem lőttek el az előzetesekben! Egyetlen, sajnos elég nagy gondom akad a filmmel... ha arra akarták kifuttatni, hogy vannak olyan tragédiák, amik végig veled lesznek, és még egy második esélyt kapva sem vakarod le őket, akkor ez nem olyan nagy eget rengető tanulság, hogy ezt száz percben ne lehessen elmesélni... száznegyven helyett. Illetve befejezéssel, mint olyannal, sem igazán rendelkezik a film. Ettől függetlenül erős a végeredmény, csak nagyon hosszú és túlnyújtott.