Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (15 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Flickr oldalam

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrej Zvjagincev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

4 2020-05-20 4,3
Ri¢hie Ri¢h
Richie Rich - Rosszcsont beforr
2 2020-05-20 2,6

Szomszéd nője mindig zöldebb I.-II.

2020-05-24 11:40:40 Leto (2018) / Nyár Dió (4) #3

Képileg és hangulatilag(!!!) a Leto 20 percenként olyan brutálisat robban, hogy szinte még a Moszkva tér is beállhat mögé a sorba. Arra pedig pláne nem emlékszek, hogy a közelmúltban bármilyen filmet láttam volna, aminek a zenéje egyszerűen ennyire penge. Egy hete láttam, de azóta sem mászik ki a hatása a bőröm alól. Szinte magam sem értem, hogy azt a gyönyörű négyötödöt egyelőre miért nem tudom felkerekíteni egy látványos ötösre... ha végül marad négyesen, az csak amiatt lesz, mert bár az elején még elhiteti a nézővel, hogy egy konkrét történetet is el fog mesélni, végül ebből semmit nem vált be, és helyette megmarad egy egyszerű zenei filmnek/musicalnek. Annyi, de annyi baró történetszál lett volna benne (az orosz rockzene születésének/feléledésének bemutatása, a főszereplő srác felemelkedése, a másik sráccal való konfliktusa, a szerelmi háromszög, stb.), de egyikkel sem kezd egyszerűen semmit sem a film, még csak meg sem próbálja. Az év végi kedvenceim listáján mindenesetre még ezt félretéve is ott lesz.

2020-05-22 20:01:01 [JÁTÉK] Dió #33420

The Judge 2014

2020-05-20 21:00:09 [JÁTÉK] Dió #33279

Baby driver

2020-05-19 07:36:21 The Lodge (2019) / Téli menedék Dió (3) #4

Nem igaz, hogy ennyire nehéz jól befejezni egy horrort. Zsinórban a sokadik próbálkozás, ami olyan zseniálisan épít atmoszférát (képek, zene, hangulat, szereplők, minden!), hogy leborulok előtte, hogy aztán megint az utolsó tizenöt perc húzhassa le mindezt a klotyón. Bár annyiból nem akarok panaszkodni, hogy így is volt az utóbbi években néhány jól sikerült műfajtárs, de ez most sajnos ismét nem tartozik közéjük.

Azt hiszem, ennyi és ilyen fordulattal teletömött dokumentumfilmet még életemben nem láttam.

2020-05-03 22:03:58 [JÁTÉK] Dió #32504

Batman begins?
Minority report?

2020-05-02 10:09:39 Togo (2019) Dió (5) #4

A Togo az a Disney film, amire kurvára nem vagy felkészülve. You have been warned.

Filmekhez semmi köze, de ha már a karanténnak hála a sarki boltnál senki sem utazik messzebb, otthon tespedő travel junkiek és kényszernyugdíjazott globetrotterek számára ajánlom a frissen rendberakott fotós oldalamat, ha valaki szeret kanapéról utazni.

Jobb film lehetett volna, ha nem illesztik be a Hollow man univerzumba és thriller helyett meghagyják drámának is. Egyszerűen baromira idegesített, ahogy már a századik percben is az égvilágon semmi mást nem ismételgetett a film, csak a "csak én látom őt és senki sem hisz nekem" sablont, amire felépítve az X-edik késelés már nagyon fárasztó volt. Éppen ezért jó a finálé (mert végre megtöri ezt a monotonitást és kimozdítja szerencsétlen főhőst az áldozat szerepkörből, illetve a testvér személyében egy apróbb csavart is belevisz). Ugyanakkor kicsit még építgethették volna, mert nem száz százalékban hiteles, hogy ez a levegőt venni is alig képes nő van annyival erősebb ennél az izomkolosszus palinál, hogy annak erőlködése ellenére is el tudja vágni a torkát.