Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (14 év, 2 hónap)

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrej Zvjagincev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

2019-01-16 17:01:38 Columbus (2017) Dió (5) #4

Ezzel mire célzol?

előzmény: Danesz99 (#3)

2019-01-12 08:46:00 The Tale (2018) / A történet Dió (3) #6

Sokszor látott téma döcögős elmesélése és középszerű megvalósítása. A Hallmark hasonlat találó, a rottenes értékelést pedig nem értem.

A zseniális trailert és az eszement szereposztást nézve (Haley Lu Richardson, Mélanie Laurent, Oscar Isaac, Ben Kingsley) nagyon vártam, már csak azért is, mert tavaly ugyanezen a témában már volt egy ütős film (Anthropoid), úgyhogy kellett a repeta. De amíg ott az unalmat és a kliséket eszméletlen akciók és egy finálé egyensúlyozta ki, addig itt nincs semmiféle egyensúly, csak két óra tömény unalom. Az első egy óra még elmegy, de amikor el kéne kezdeni fonni a karaktereket és a konfliktusokat, belealszik a kávéjába a forgatókönyvíró, és onnantól aztán már tényleg a ló bús töke sem történik - mindez 122 percen át. Kettes azért talán a négy színész miatt mégsem lesz belőle; bár még csak nem is játszanak kiugróan, azért valahogy mentik, amit lehet.

Hát ez a maga frissességével és eleganciájával szerintem egészen kurvajó volt, erre talán még maga Tarantino sem mondana nemet.

2019-01-01 12:21:38 Bird Box (2018) Dió (4) #23

Igen, logikai hiba alatt én a józan paraszti logikának ellentmondó dolgokra gondoltam, Te pedig feltételezem a film belső logikájának ellentmondó hibákra. De szerintem amúgy felesleges ilyen esetben definíciókon vitatkozni.

2018-12-31 16:42:00 Bird Box (2018) Dió (4) #20

Nekem marhára mindegy, minek hívod, a lényeg hogy nekem ez így baromság volt, de örülök, hogy neked bevette a gyomrod.

2018-12-31 15:46:18 Black Mirror: Bandersnatch (2018) Dió (2) #5

Bár jó az ötlet, hogy a néző maga választja ki, melyik végkifejletbe torkolljon a film, a megvalósítással szerintem bőven akadtak gondok, ugyanis egyáltalán nem éreztem úgy, hogy bármit befolyásolnék. Általában próbáltam a merészebb opcióra kattintani, de aztán az sokszor zsákutca volt, tehát végül mégis csak visszavitt az eredeti kiindulási pontra a film. A vége felé pedig, ha csak nem kattintok a jobb felsőben kis betűvel jelzett exit to end titles feliratra (és hát ki a túró kattintana arra, ha még van tovább?!), erősen egyetlen befejezést sugall a script (tehát hogy haljon meg a főhős). Ennek köszönhetően pedig nem igazán jött nekem át a kattintgatós játék létjogosultsága. Hála annak, hogy ezzel egyidőben az eddigi leggyengébben megírt Black mirror epizódot láttam (a végén már szabályosan egy unintended parody lett belőle), kb olyan érzést keltett bennem a végeredmény, mintha egy rossz filmre ültem volna be egy 4DX moziba (ha a film maga rossz, akkor attól ugye, hogy ötpercenként az arcomba finganak és rázzák alattam az ülést, a végeredmény maga még nem lesz jó, ahogy itt sem lett). És e kapcsán gondolkoztam el rajta, hogy kell -e ez a kattintgatós marhaság, ahogy a 4DX sem kell... persze ha legközelebb egy jobban megírt sztorit tolnak az ötletük alá, még jól is elsülhet az egész, de addig is szerintem nem lenne ezt muszáj erőltetni.

2018-12-31 15:39:58 Bird Box (2018) Dió (4) #18

Hmm, kicsit furcsán érzem magam, hogy megadtam neki a négyest, mert ugyanolyan logikai hibák húzzák le ezt is, mint a Quiet placet. Élükön azzal, hogy mire nem képes a jelek szerint egy gyakorlatilag frissen látását vesztett ember... leevez egy több napos hajóutat, soha sem látott erdőben rohangál (szó szerint!) tökéletes tájékozódással, és bár azt sem tudja, hogy erdőben van, semminek sem megy neki. Viszont a fentebbi filmmel ellentétben itt nálam tökéletesen átjött a parahangulat, szabályosan belevágott a székembe a történet. Az csak bónusz volt, hogy a végén, miután 120 percig ámuldoztam rajta, hogy hogyan lehet egy szaros Netflix filmnek ennyire hatásos a zenéje, bekúszott a "Trent Reznor" felirat. Lehet tényleg hármast érdemelne a milliónyi hibája miatt, de nagyon kellett már egy ilyen film a sok félrement utopisztikus izé után, úgyhogy egy esetleges újranézésig marad a kegyelemnégyes.

2018-12-22 09:37:28 Rossz versek (2018) / Bad Poems Dió (?) #4

“A VAN-os családnak merem ajánlani”
De azoknak is, akik azt ki nem állhatják? Mert a trailer most egy olyan filmet sejtet, ami egy kicsit inkább a Moszkva tér irányába viszi el a dolgot, végre színesebb szereplőkkel és átélhető, illetve nem csak a magyar valóságon monotón siránkozó szituációkkal, de nem akarok megint lyukra futni :/

előzmény: Mikkey (#1)

2018-12-17 22:47:03 Roma (2018) Dió (3) #9

A legunalmasabb szép film, amit idén láttam.