Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (17 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Flickr oldalam

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrey Zvyagintsev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

4 2022-05-14 3,8
Moonfall

1 2022-05-13 2,1

2022-06-24 18:42:41 Pahanhautoja (2022) / A keltetés Dió (2) #5

Ez nálam két dolgon nagyot hasalt:
1) A metafora tényleg pofás, de milyen úton jut el oda a film?! Valami picsa kivégez egy szerencsétlen, védtelen állatot, mert neki attól lesz jobb a napja. De az állat nem hal meg, remek esélyt hagyva egy bónuszjelenetre a lányának is, hogy ő is véres péppé verhesse a fejét egy téglával. Mint ugyanakkor ezen a ponton kiderül, az állatnak egy kismadara is van, amit a lány hazavisz, hogy először egy másfél méteres "madárbébi" keljen ki belőle (WTF 1), ami aztán egy hét alatt (WTF 2) a lánynak egy teljesen szabályos doppelgangerévé válik (WTF 3), just like that. Hát azért kellett csóválnom a fejem.
2) Nem tudom, mikor fogják már fel a filmkészítők, hogy sok nézőnek igenis igénye van azokra a filmekre, ahol a szereplőknek legalább a fele normális karakter, nem pedig valami leköpnivaló debil. Ez sajnos megint nem az a darab. Élükön a főszereplővel, az "influenszer" (boáhh) anyával, aki már a tizenötödik percben olyan geci, hogy én már ott - előre is elnézést - konkrétan gázkamrába zárattam volna. Túl lett ez tolva.

Ahogy ezeket a mérges gondolatokat kiírtam magamból, a karón is elgondolkoztam, mert megérdemelné. De az való igaz, hogy a képek nagyon szépek voltak, és kis büdzséből egész pofás szörnyet hoztak ki, úgyhogy maradjon a kettes.

2022-06-21 14:37:01 [JÁTÉK] Dió #49486

"Csak nem tudom, hang keresés hogy működik, így nem tudom, hogy lehetne ellenőrizni."
Nekem nincs Shazam app a telómon, de ha vkinek van, érdemes lehet ránézni, az felismeri -e őket, mert gyanítom, hogy igen. :)

Amúgy részemről is egy big fat voks a filmzenés játék folytatására!

2022-06-18 21:01:06 [Tévésorozatok] Dió #4102

Better call Saul SE06
Az első hét epizód alapján én is azt tudom leírni, amit az előttem szólók. Ezt az eddigiek alapján kár volt folytatni. A korábbi évadokra jellemző, néha még Breaking badet is odaverő (jöhetnek a kövek:) drámából és nagyjelenetekből semmi sincs meg benne. Helyette olyan baromságokból lett fő sztorielem, mint Howard szivatása, ami nem csak, hogy semmilyen súllyal nem bír, még csak normális motivációkkal sincs alátámasztva (és hogy hova fut ki, azt már inkább hagyjuk is). A poros új-mexikói hangulat és mindenki kedvenc karakterei még így is vannak olyan jók, hogy akármennyit el tudjak belőlük nézni, de ha ez így megy tovább, a Breaking badhez már kevésbé lesz hasonlítható.

2022-06-06 22:36:37 [Általános fórum] Dió #9606

Köszi a hozzászólást, és igen én is beállok a sorba azzal, hogy nyilván nem feltételeztünk rossz szándékot. :) Illetve valóban nem volt ilyen, hogy többször küldted volna egyazon üzenetet, flood alatt inkább arra gondoltam, hogy pár fórumozó pechjére módszeresen olyan rétegfilmeket választasz, amik kevesebb embert érdekelnek, és szvsz nem feltétlenül van akkora nagy igény a hozzájuk kapcsolódó kommentek olvasására, mint amennyit írsz róluk. Én magam részéről csak ezért javasoltam a kevesebb néha több elv szem előtt tartását. :)

előzmény: fempolip (#9604)

2022-06-06 06:22:33 [Általános fórum] Dió #9586

A floodolás az, amikor vagy egyazon üzenetet küldöd el többször, vagy több, a többség számára nem érdekes kommenttel pakolod tele csordulásig a fórumot egy huzamban. Nem láttam, hogy Te valaha csináltál volna ilyet. Az említett kolléga ugyanakkor módszeresen, 95%-ban olyan filmeket spécéz ki, amik szerintem a többséget nem érdeklik, és olyan mennyiségű kapcsolódó kommenttel árasztja el a fórumot egyszerre szünet nélkül, hogy perceken át kell görgetnem rajtuk, ha nem akarom mindet elolvasni. Nem tudom, ez csak engem zavar -e... ha igen, akkor majd a jövőben is görgetek, vagy egyszerűen csak nem jövök fel a fórumra. Ha mást is zavar viszont, akkor kérdezem a szerkesztőket, hogy eshetne -e egy-két szó a floodolásról, amit szerintem sokkal könnyebb szabályzatba emelni, mint a sokak által várt "ignorálás" funkciót megoldani.

2022-06-05 17:17:47 [Általános fórum] Dió #9582

Frissen végigböngészve a KT-s szabályzatot szeretném kíváncsiságból megkérdezni: a "floodolás" miért nincs benne a KT-s tízparancsolatban, mint kerülendő bűn? Ha más is hiányolja, belerakható esetleg? (Vagy csak én vagyok így?) És ha egyszer belekerül, a mai kedvenc floodolónknak mehet is egyből egy figyelmeztetés? Mert amíg nincs "ignore" gomb, addig engem az ilyenek, mint a mai, kissé "elrettentenek" a fórum használatától. :(

2022-05-27 05:58:38 [Általános fórum] Dió #9567

Nem szoktam ilyen kommentek írását megrizikóztatni, mert kismillió dologtól függ, hogy neked mi a "jelentősségteljes" vagy "jellemformáló", illetve a műfajt sem határoztad meg (ami nélkül csak vaktában fogok lövöldözni), de mivel inspiráció-éhségtől vezérelve néha figyelemmel kísérem, hogy Te miket nézel, talán mostanára mégis eljutottam odáig, hogy valamennyire ismerjem az ízlésedet és megkockáztassam. :)

Számomra a fenti két jelző által megszabott kategória non plus ultrája a Sa som i himmelen (2004), amiről nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ne tudja szeretni, illetve a Nine Days (2020), ami bár egy fokkal rizikósabb, nekem baltával faragta az életlátásomat és ars poeticámat.

Szintén top, és viszonylag kevésbé kockázatosabb az Elena (2011) és a Play (2011), illetve bár hangyányival rizikósabbak (nem tudom, neked tetszenének -e), a nézőre mért hatásukat tekintve kénytelen vagyok dobogóra szorítani még ezeket is: DeUsynlige (2008), Lilja 4-ever (2002).

Ezek pedig bár a fentebbi kritériumok szerint dobogóra már épp hogy nem férnének fel, ha már belekezdtem idebiggyesztem őket: Jusqu'à la garde (2017), Kærlighed på film (2007), Que Dios nos perdone (2016), El reino (2018), La zona (2007).

2022-05-15 11:43:04 A besúgó (2022) Dió (4) #63

Sok olyan dolgot el tudok mondani a Besúgóról, amit nem hittem volna, hogy magyar termékről egyhamar el fogok. A színészi játék például minden várakozásomat felülmúlta, és talán csak azt leszámítva, hogy túl sokuk kapta azt a rendezői utasítást, hogy vágjanak "duzzogó kisgyerek" fejet egyfolytában, tényleg nagyon érett alakításokat láttam. A korhűség szintén el lett találva, azaz a díszletek, a retró zene és az operatőri munka tökéletesen adták vissza a megjelenített kort, és repítettek abba vissza. A sztori is berántott annyira az első 5-6 epizódban, hogy binge-watch legyen belőle. Aztán jött egy kis szünet, és ahogy leültem a hetedik és nyolcadik epizód elé, mintha egy másik sorozatot kezdtem volna el nézni, vagy legalábbis hogy az íróját lecserélték, arra fogadni mernék. Tele van szórva félmondatban odaböffentett, és így a levegőben lógó baromságokkal (Ez az amcsi szál most komoly volt? Egyáltalán a nőtől mi az istent akartak, ha egyszer teljesen ellene ment az ő általuk keresett eszmékkel?), a legjobban pedig az fáj, ahogy - talán Száva Zsolton és Katán kívül - a karakterek nagyrészét, élükön Gerivel, hanyagul kiherélték. Az első részek ugyanis nagyon szépen építették a jellemét egy kétdimenziós senkiből egy magabiztos vezetővé, meghagyva egy rakás izgalmas kérdőjelet ("megússza" -e az egészet? kiöli -e végül az egész folyamat a lelket belőle vagy képes lesz időben "kiszállni"), amiket végül az end titles feliratok semmiből való begördülésével egy az egyben mind bebasztak a Dunába. Szóval kicsit Aranyélet deja vu az egész, azt leszámítva, hogy akkora mélyrepülést azért nem tolt az egész, mint az, úgyhogy egy stabil négyesnek jó lesz.

2022-05-08 07:39:08 A besúgó (2022) Dió (4) #45

"Marad a Moszkva tér, ami továbbra is a legjobb 21. századi film a 80-as évekről"
Én pont a Moszkva tér kapcsán vagyok még kevésbé biztos a korhűség és hitelesség kérdésében. Ott a Besúgóhoz képest olyan szinten mutatják szabadnak a magyarokat, és olyan kis mértékben jelentkezik csak a külső kontroll, hogy akkor én már inkább azt vádolnám ezzel. De nem éltem akkor, és történelemből sem vagyok jó, úgyhogy nem tudom. Mindenesetre ha valaki meg tudja cáfolni ezt a tézist, annak örülni fogok, külföldi haveroknak próbáltam ugyanis múltkor mutatni a filmet, akik nagyon lehordták emiatt, és nem nagyon tudtam mit felhozni a film védelmében. :) (azt kivéve, hogy azért a Besúgónál jó pár évvel később játszódik)

2022-04-25 20:35:43 Jusqu'à la garde (2017) / Láthatás Dió (5) #3

Szóval ez a film úgy törölte fel velem a padlót, hogy a parketta is feljött. Miért? Először is amiatt az első 20 perc miatt, ami olyan pofátlanul vezeti a nézőt az orránál fogva, hogy a szavam elakadt, amikor jött a "fordulat", hogy kimutassák a karakterek a foguk fehérjét. Majd jött a film középső fele, ahol iszonyat erős színészek játszottak el egy nagyon durva sztorit mindenféle sallang, szarakodás és három órás hossz nélkül. Végül pedig ott a finálé, ami... nem, sajnos nem tudom jobban megfogalmazni, mint az előttem szóló. A horror tényleg a legtalálóbb jelző rá. Must-see a gyomorbavágó, realista drámák szeretőinek, de vigyázat, több napon túl gyógyuló sérüléseket okozhat.