Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (16 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Flickr oldalam

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrej Zvjagincev, David Fincher, Erik Poppe, Giuseppe Tornatore, Joachim Trier, Michael Haneke, Robert Zemeckis, Susanne Bier

Születési év: 1983

Pig

4 2021-08-26 3,8
No Sudden Move

2 2021-08-25 3,4
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time
5 2021-08-24 3,6
Kød & blod
Wildland
4 2021-08-23 ?

2021-09-23 17:11:41 Candyman (2021) / Kampókéz Dió (3) #6

Az eredeti olyan zenét, látványt és hangulatot nyújtott (nem utolsó sorban egy Virginia Madsent!), hogy a rémgyenge sztori ellenére is ott van nálam a kedvenc "régi horrorok" között.
Az új ennek pont az ellentétét nyújtja, azaz zéró hangulat és zene (ahogy a filmzeneszerző megpróbálta újrázni Philip Glass klasszikus zenéjét, de valami olyan prüntyögést produkálva, hogy annál az ember egy iPaden két perc alatt különbet produkál, az külön shame), viszont meglepő módon egész okés sztori, ami egész elfogadhatóan bontja tovább a Candyman univerzumot. Még így sem spanyol viasz, pláne a szintén totál átlagos horrorjeleneteket tekintve, de az eredeti rajongói szerintem nyugodtan bepróbálhatják.

2021-09-20 19:34:59 Waves (2019) Dió (4) #3

Pacsi ChrisAdamnek a filmet ajánló kommentjéért, ami nekem is rögtön felvésette a Waves-t a must-see listámra, és nem bántam meg, mert ez tényleg az a film, amire záporozni fognak az ötösök.

A képek és a zene olyan hangulattal táblázzák ki ezt a 135 percet, hogy még legalább hatvanon keresztül elnéztem volna ezt az audio-vizuál tripet. A színészi játékok megborítanak, a dráma pedig, amiből van bőven a filmben, maga alá gyűr. Trey Edward Shults vasököllel tartja kézben a gyeplőt, és úgy mesél, mintha már ötven filmet készített volna (ez utóbbi tényleg meglepett, ez a film ugyanis minőségben számomra semmivel sem alacsonyabb, mint egy Spielberg vagy akármilyen másik produkció). Számomra az egyetlen paraszthajszál, amin ez az ötös múlott, sajnos a forgatókönyvben volt, ami számomra egyenletlen, csapongó, illetve abban a bizonyos kulcsjelenetben hiteltelen is. Innentől spoiler:

Értem, hogy meg kell mutatni, mennyire agyon fogja mindjárt verni a sors ezt a szerencsétlen gyereket, de olyan szinten nem hagyott teret a meglepetésre a sztorifonás, hogy számomra már a tizenötödik percben totál előre látható volt nagyjából MINDEN, ami vele történni fog.
Innentől csak annyi maradt bennem kérdőjelként a kulcsjelenet előtt, hogy hogyan "intézi majd el" szegény nőt, ennek a szálnak a megoldása viszont számomra még nevetségesre is sikerült. Egy padlóra eséstől ugyanis NEM hal meg az ember - vagy ha mégis, akkor az ezerből egyszer lesz, és nem értem, miért nem lehetett valami épkézlábabb és kevésbé nyögvenyelős fordulatra kifuttatni szerencsétlen srác kálváriáját, ha már muszáj volt gyilkosságba torkolltatni az egészet.
Végül pedig ezt tetézve a sztori ezután következő órája olyan szájízt hagyott bennem, mintha félidő tájékán még forgatókönyvírót is cseréltek volna... Például mivel magyarázzam, hogy onnantól kvázi egy jelenetet sem kapott szegény srác? Milyen indokkal váltottak hirtelen főszereplőt? Illetve miért nem tudták ott befejezni, ahol be kellett volna?

Ezek egy része az ötösre osztályzóknak biztos szőrszálhasogatás lesz, pláne ha beismerem, hogy egyszerűen annyira szépen, éretten és lebilincselően mesélt a film, hogy akármilyen irányba vitte volna el a sztorit, én négyesnél gyengébbet még akkor sem tudtam volna neki adni... de ha olyan irányba viszik el a sztorit, amilyenbe tényleg el kellett volna, ez most nálam H A T O S lenne.

2021-09-19 23:17:09 [JÁTÉK] Dió #46256

Ez a 8-as akart lenni.

2021-09-19 22:39:27 [JÁTÉK] Dió #46254

Vozvrascsenyije (A visszatérés) / 2003 ?

2021-09-19 11:29:32 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6527

Invasion trailer
Nagyon kéne már egy jól megcsinált War of the worlds múvi, és - lekopogom - ez most végre annak tűnik.
*crosses fingers*

P.s.: külön rispekt a trailer készítőinek, akik végre nem rakták bele az összes kulcsjelenetet, hanem helyette meghagyták annak a fajta teasernek, aminek a mai trailerek 99%-ának lennie kéne

2021-09-19 11:24:50 [Tévésorozatok] Dió #3978

KATLA, első évad

Baltasar Kormákur, aki íróként, rendezőként és producerként is jegyzi ezt az izlandi sorozatot, szívét-lelkét beletette a Katlába. A történet egy izlandi vulkánkitörésre fókuszál, először csak a helyi következményeit bemutatva, majd egy adag elegáns misztikummal is teleszórva azt, ahogyan a kitörés egyre több megmagyarázhatatlan eseményt hoz be. A látvány erős, és a helyi kisváros, Vík hamu alá temétese szerintem különösen jól sikerült (bár hozzám eleve közel áll, mert többször is voltam ott). A svéd és izlandi színészek jók, a természetfeletti vonal nagyon parás, ugyanakkor nincs túlmagyarázva, a jól megírt karaktereknek hála pedig dráma is bőven jut bele. A történet erőssége viszont egyértelműen az egyes epizódok befejezése, ami olyan pofátlan cliffhangerekkel és brutális fordulatokkal van rendre teleszórva, hogy aki ezt nem binge-watcholja végig, azelőtt emelem kalapom. Lehet voltak benne gyengébb dolgok is, de egyelőre nekem nem tűntek fel, mert engem ez maga alá temetett, mint a Katlából alászálló hamu. Ez nagyon is Kormákur jobban sikerült darabjai közé tartozik, much recommended.

2021-09-16 15:41:17 Kate (2021) Dió (2) #5

Én is Winstead fan vagyok, de ezt alig tudtam végignézni. Annyira képtelen kiemelkedni az átlagból, és legalább valami akciófilmes minimálmércét megütő karaktert építeni Winstead figurájára, vagy valami olyan sztorit letenni az asztalra, amin ne akarnék kétpercenként ásítozni, hogy nekem a végén már konkrétan tekergetnem kellett. Nem tudom, meddig jönnek még futószalagon az ilyen kívül-belül nulla filmek, de vagy ezek egyre unalmasabbak, vagy én vagyok egyre allergiásabb rájuk (I think mindkettő:).

2021-09-03 17:10:42 The Dark and the Wicked (2020) Dió (4) #3

Annyira jó, hogy igazából még én sem értem miért vettem le egy kis gondolkodás után a megtekintés utáni ötösről... talán az olyanokkal összehasonlítva, mint a Witch (amire tényleg nagyon hajaz) annyi róható fel neki, hogy helyenként kicsit kiforrotlannak hat (pláne a finálé, ami nagyon hirtelen lett befejezve). Ugyanakkor van benne pár olyan jelenet is, amik örökre beleégtek a retinámba, és összességében olyan profin épít feszültséget, illetve olyan ügyesen marad távol az olcsó jumpscare megoldásoktól, hogy nálam az év végi toplistámon ott lesz a The dark and the wicked egy párját ritkítóan hatásos horror-drámaként.

2021-09-02 21:50:53 Kød & blod (2020) / Wildland Dió (4) #1

A dánok fogták magukat, és leforgatták a saját Animal kingdomjukat, minimál sztorival (a film feléig igazából érdemi történés alig van benne), szokásos skandináv hangulattal és minőséggel, és egy olyan zárlattal, ami - csakúgy mint a fentebbi film esetében - szintén felcsesz, ugyanakkor azzal ellentétben itt most sikerrel illeszti össze a kirakós darabkáit és varrja be az üzenetet egy vaskos jobbhoroggal: ha rossz helyre születtél, baszhatod, mert előre meg van írva a sorsod, és az istennek sincs olyan, hogy kitörj belőle. Az ezt aláhúzó zárókép - bár eléggé kilóg a sztori fő csapásvonalából - különösen drámai.

2021-08-29 19:15:13 Boze Cialo (2019) / Corpus Christi Dió (5) #23

Jó a kérdés, hogy hogyan ment át a rostán. De ne aggódj, megvan a balansz, jön itt az egy Boże Ciało mellé évente három propaganda-film is (mint például pár éve a Smolensk). :)

előzmény: somogyireka (#20)