Dió

Regisztráció: 2004. november 7. (19 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Flickr oldalam

Rendezők: Alejandro González Iñárritu, Andrey Zvyagintsev, Giuseppe Tornatore, Joachim Trier, Mike Flanagan, Oriol Paulo, Robert Zemeckis, Rodrigo Sorogoyen
Országok: dán, francia, izlandi, magyar, norvég, spanyol, svéd

Születési év: 1983

Civil War
Polgárháború
5 2024-05-06 4,1
Hack Your Health: The Secrets of Your Gut
Hozd magad formába: Az evés titkos tudománya
3 2024-05-04 ?
New Life

2 2024-05-03 ?

2024-05-23 10:06:40 The Little Drummer Girl (2018) Dió (2) #2

Híres rendező, ensemble cast, stb. De én Michael Shannon fake akcentusát, az egész műviességét és facepalm baromságait egyelőre a harmadik epizódig bírtam. Egyelőre megy rá a placeholder kettes. De ha van olyan véleményező, aki szerint később jobb lesz, és tud róla valami biztatót írni, megköszönném.

2024-05-23 10:02:42 Civil War (2024) / Polgárháború Dió (5) #8

Már két hete varrtam be rá az ötöst, de azóta "nem jutottam szóhoz", pedig ide akartam vésni valamit. Lehet ez azért is van, mert sokat kellett a film kapcsán processzelni, és akkor itt tudjuk le azt a negatívumot is, hogy szerintem egy kicsit félrement a film marketingje. Ennek a filmnek ugyanis kb. annyira lényeges eleme a Civil war, mint a Looney Tunesnak a klímaváltozás... akkor viszont nem értem, miért ez a cím, poszter, stb. Lehet, Garland ezt szándékosan csinálta, de nekem ez a félrevezetési stratégia nem jött be maradéktalanul.

Viszont ezt letudva, amit mondani akar, azt úgy mondja el, hogy igen, arra ötösnél rosszabbat adni nem lehet. Eleve nem láttam még filmet, ami azt akarná körbejárni, hogy a 21. században mekkora posvány lett a médiából és a hírközlési iparágból, de hogy azt ilyen műgonddal is tegye... természetesen a karakterek is egytől egyig telitalálatok, és azt leszámítva, hogy Kirsten Dunst halála (ahol és ahogy) egy orbitális klisé, aminél Garland jobbat is tudott volna, illetve hogy Jessie karakterfejlődése elég "hirtelen", gyönyörűen illeszkednek a fenti puzzle-be, illetve szállítanak egy-két olyan pillanatot is (pl. a "what kind of American are you?", vagy ahogy a végén már szociopatába hajló Joel a final quote-ért gyakorlatilag átlép a barátja holtteste fölött), amiket az életben nem szedek ki a bőröm alól.

Az operatőri munka, a rendezés, az írás, az egész átgondoltsága, és igen, az az egész utolsó 20 perc, egyszerűen filmkészítési mesterkurzus mind. Az Annihilationt nem nézve eddig Garland munkássága nálam csonk nélküli 5-ösön áll. Egyszerűen nem tud hibázni ez az ember. Mad respect.

2024-05-19 14:02:43 Baby Reindeer (2024) / Szarvasbébi Dió (3) #3

Elég nagy elvárásokkal ül le az ember, amikor így be van harangozva valami, ehhez képest a Baby Reindeer thriller vonala betonközép színvonal, amit már milliószor láttunk. Dráma vonalon talán egy fokkal jobban mozog:
a főszereplő srác felépülését, ami egyben leépülés is, nem mutatja be rosszul, legalábbis nekem az utolsó snitt bejött, ahogy elegáns párhuzamot állított közötte és a stalker nő között. Ettől függetlenül azt sem volt kellemes nézni, pláne nem egy sorozatnyira elnyújtott játékideig.

2024-05-14 13:27:35 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6710

Itt pedig egy Megalopolis trailer.

előzmény: Ágó (#6709)

Jó, hogy készülnek ilyen doksik, mert ez a téma szerintem zavarba ejtően kevés figyelmet kap. Mennyi ember mászkál ugyanis az utcákon, aki megszállottan nyomja az ilyen meg olyan diétát és kerüli az ilyen meg olyan termékeket, közben alig tudva valamit a miértekről. Pedig, ha egyszer a napi serotonin adagunk 90%-a a bélrendszer által van biztosítva, akkor igenis érdemes tudni a feldolgozott kaják, cukor, alkohol, antibiotikumok (stb.) határok nélküli tömése és az olyan dolgok közti kapcsolatról, mint a fáradtság vagy a depresszió.

Maga a film tartalmazott sok jó infót erről, de sok kevésbé fontosat is (nem értem ezeknek a PC-gárda pácienseknek a szerepeltetését), illetve a vizuális stílus elég gyerekes volt. De az igyekezetért jár egy stabil hármas.

Kevés olyat filmet látni, ami a másik emberhez való kötődést és a kötelék elszakításából fakadó fájdalmat ilyen zsigerien hatásosan és ennyi érzelemmel átitatottan tudja bemutatni. A film minden percével együtt lélegeztem. Remélem, soha sem leszek ilyen helyzetben, mint az itt prezentált karakterek, de ha mégis, ehhez a filmhez biztosan visszajövök majd útmutatásért és empátiáért. Ehhez pedig már csak annyit illik hozzátenni, hogy Virginie Efira nem csak, hogy már megint eszményien gyönyörű, de baromi tehetséges is.

Bár ez is az a fajta film, ahol a főszereplő egy teljességgel szerethetetlen karakter, horror/thriller terén figyelemre méltó, amit kihoztak belőle, pláne az, ahogyan az érzékek elvesztését megmutatták, és amilyen hideg képekkel és atmoszférával kitáblázták az egészet.
A zárásért mondjuk sajnos kár. Nem csak azért, mert hirtelen is van elvágva, de azért is, mert addigra már teljesen elidegeníti a sztori a nézőtől a főhősét, ezért sem tudom, mit kezdjek azzal, hogy hirtelen megvilágosul, hogy jó útra kéne térnie. Persze lehetett volna ez is jó zárás, csak kicsit jobban fel kellett volna építeni.

2024-04-21 15:30:20 [Tévésorozatok] Dió #4394

From (HBO)
Egy rakás ember megmagyarázhatatlan módon egy álmos amerikai kisvárosban találja magát, ahonnan hiába próbálnak elmenekülni, miközben nem evilági lények kezdenek vadászni rájuk. Ilyen sztori már volt pár, de ez most a jobbak közé tartozik. Vérbő, tényleg parás, rejtélyekkel teli (ugyanakkor nem csak olcsó cliffhangerekkel operáló) horrortrip, amit még Stephen King is ajánl. Nem tudom, eddig hogyan mehetett el mellettem, de aki csipázza az ilyet, annak én is tudom ajánlani.

2024-03-24 06:34:01 [Hamarosan a mozikban!] Dió #6691

Egyetértek Fede Alvarez kapcsán, és hát igen, vannak fenntartások, de ez a trailer engem a nulla elvárások tükrében inkább felcsigázott. Akárhogy is, ezalapján nehéz ugye megítélni, várjuk ki.

"mi a fene folyik már itt az idővel, hogy a legutolsó Alien-film 7 éve jött ki, a Prometheus pedig már 12 éves? Borzasztó"
Ezt viszont eskü, nem értem. Ez miért borzasztó? :)

2024-03-16 14:34:00 Next Goal Wins (2023) / A győztes gól Dió (2) #12

Waititiből nagyon kifogyott a szufla. Nem csak, hogy egy darab jelenet sem volt, ahol legalább már elkezdett volna mosolyra görbülni a szám, de sok helyütt már annyira erőltetett és kínos is volt, hogy csak egy hajszál választotta el attól a szinttől, ahol már a szememet takargatnám.