acidphase

Regisztráció: 2008. január 31. (13 év, 7 hónap)

Születési év: 1983

4 2021-05-09 3,9
Hidden Figures
A számolás joga
4 2021-05-09 3,9

ja ez olyan különleges? ahogy nézem én 2008ban láthattam elöször ezt a filmet (akkori az értékelésem), 25 voltam akkor, már akkor is érdekeltek engem is a klasszikus filmek, vagy akár az alapul szolgáló regények.. de elképzelhetö h akkor is, meg ma is ez különcségnek számit..

előzmény: Lady Ópium (#35)

a legnagyobb filmek között a helye .. méltón..

tényleg a műfaj egyik legjobbja, én is nemrég néztem meg már nemis tudom hanyadjára, megunhatatlan...

előzmény: Jereváni Rádió (#50)

ennél színtisztább nem is létezik !:)

előzmény: Norbert Simon (#50)

szerintem te a 'period' szót akartad a végére tenni ami englishül annyit tesz hogy PONT. periódus az más :P

előzmény: Mario Brothers (#34)

'Bogart mellett kiemelném még az öreg aranyásó karakterét is, zseniális figura.'
úgyúgy.. aki ugyebár a rendező apja, W. Huston.

előzmény: Xuja (#80)

Dick Laurent is dead ! ez a film bizonyitja talán egyik legjobban hogy nem feltétlen kell és szükséges érteni a teljes cselekményt ahhoz hogy lenyűgözzön a látottak! a hangulat, a misztikum,az aláfestő zene.. Lynch mestere volt ennek hogy kell különleges atmoszférát teremteni.

egy kérdés ami nem hagyott nyugodni most sokadik megtekintés után: mi lett az angier hasonmásával az alkoholista szinésszel? miután bordemmel szövetkezve lejáratták angiert utána valahogy eccer csak kikerült a film eseményeiböl, nem tudni mi lett vele, ez csak ilyen kis apró észrevétel.. nagyon nagy film , Nolan talán legcsavarosabb alkotása!! bocs töröltem egy részt a kommentböl mert tényleg nem tűnik fel az angier másolat a pódiumon, igy úgy tünik mintha tényleg ő állna bordem felültetése mögött, most néztem vissza a kérdéses jelenetet, ez viszont boritja az én eddigi felfogásomat ami arról szólt hogy angiernek nem volt köze az egészhez.. szóval válaszoltam a kérdésedre aztán töröltem is..

előzmény: largo (#68)

2021-02-02 16:02:56 Avatar (2009) acidphase (5) #994

johát vágom hogy a milliárdok se mindig garancia a minőségre ,de én attól még úgy érzem hogy itt ebben az esetben jól hasznosult. (számomra ezerszer egy avatarra füstöljék el a milliárdokat mint ezekre a bosszuálló szutykokra vagyhát ez már múltidő nagyrészt .. de majd doc kis költségvetésböl összedob vmi hatalmasat én érzem! make scifi great again!

előzmény: Xuja (#993)

2021-02-02 15:38:24 Avatar (2009) acidphase (5) #992

jo igen persze lehetett volna olyat is késziteni hogy a gonosz rossz emberiség kollektive bárki ellenkezése nélkül letarolja, kinyirja, elzavarja a bolygó helyi élőlényeit, kihasználva erőfölényüket, igen ez általában a keserves valóság az életben, csak tudod a filmek nagytöbbségében megvan ez a naiv elképzelés hogy hát a jóknak a nemes célokért küzdöknek (legyen ez bármi is)kell gyözedelmeskedni.. nekem átjött a film lényege , a rendező szemlélete, és a megvalósítása is teljesen rendben van. ja hát biztos lehetne mégnormálisabb scifit késziteni.. hajrá csinálj egyet!

előzmény: Doc (#991)