acidphase

Regisztráció: 2008. január 31. (12 év, 6 hónap)

Születési év: 1983

5 2020-06-01 3,8
Såsom i en spegel
Tükör által homályosan
4 2020-05-25 4,3

hát engem valahogy nem tudott most sem túlzottan elvarázsolni ez a movie, pedig csipázom az északi filmeket, de ennél kb csak jobbakat láttam eddig..

2020-05-26 13:36:39 Sátántangó (1994) acidphase (5) #76

hát halljátok ezután a pár komment után megjött ám a kedvem az újranézéshez.. már egy ideje tervbe van, ahogy nézem jó 10 éve láttam elöször.. aztán a regény is megvolt..

'A fura az, hogy Lynch mostani könyvében feltettek egy kérdést a mesternek: a dobozról és a kulcsról. A válasza: nem tudom mik ezek'

ennél már csak az lett volna keményebb ha azt válaszolja kb hogy:

'nemtom bazzeg annyira fullkész voltam akkoriban hogy arra se emlékszem nagyon hogy rendeztem egy ilyen filmet' :))

előzmény: pókmacska (#16)

az egyik legkomolyabb politikai krimi, és a hatalom eltorzító hatásáról készült alkotás.. valóban kortalan remekmű! sajnálatosan itt is elég kevesen látták legalábbis az osztályzások szerint, pedig vétek kihagyni !

Igen akinek ez a film bejön annak a Caligari mégjobban befog jönni ! és 100 éves az a Film !!

2020-05-16 20:42:59 [JÁTÉK] acidphase #33062

kinai negyed?

Hát ez a remekmű is olyan hogy minél többedszer nézem annál nagyobb élményt nyújt.. van amikor még a közel 4 óra is kevésnek tünik... Ja és olvastam egy teóriát amire nem tudom hányan gondoltatok akik látták, vagyisaz öregkori De Niro csak elképzeli az akkori eseményeket, vagyis az újratalálkozást Deborah-val, vagy Max-el (és akkor hogy ő életben maradt és szenátor lett az is csak a képzelete szüleménye). És ehhez a magyarázathoz még jól bele is passzolna az ópiummámora, meg mosolygása a végén...na szoval ezt nem kell ecsetelni
ki mit gondol erröl? :)

szerk: ja visszaolvastam és látom hogy ez már fel lett vetve korrábban critixx által, nemcsak én akadtam rá erre a magyarázatra :)

hát persze.. én is utólag néztem vissza...

hát azért nem olyan simán látni az elején hogy ki vezeti a kocsit.. egy röpke pillanatra mutatják öket távalabbról és ott látszik igen hogy a szöke van az anyósülésen, vagyis nem a baby jane ült a volánnál, de sherlock holmes legyen a talpán aki ezt igy alapból kiszúrja..

mindenesetre igy második megnézés után is félelmetes psychohorror.. Bette Davis egy igazi szörnyeteg..

2020-04-24 11:30:49 Heat (1995) / Szemtől szemben acidphase (5) #149

az nyilvan szubjektiv hogy kinek mi is számít a legjobb akcifilmnek, de ha egy adott alkotásra elég sokan húzzák rá ezt a jelzőt akkor talán van is benne valami. Én is a legjobbak közé sorolom mindenesetre a Heat-et, bármikor szívesen megnézem! Természetesen a nagyon komoly akciójelenetek mellett profi szinészi játék látható, van mélysége, gondolatok, érzelmek.. egy örök klasszikus..

előzmény: Mario Brothers (#148)