acidphase

Regisztráció: 2008. január 31. (12 év, 11 hónap)

Születési év: 1983

The Others
Más világ
4 2020-12-14 4,1

2021-01-18 22:54:39 In Bruges (2008) / Erőszakik acidphase (5) #103

minél többedszer nézem meg annál klasszisabbá válik ez a film, függetlenül hogy a rendezőnek sikerült felülmúlnia ezt az óriásplakát..al.. ja és irta vki kommentbe hogy gagyi a vége, magyarán hogy
a törpe jimmyt lövi le a Harry, ezt akarja még a végén kibökni neki Ray hogy nem gyerek ő, de Harry nyilván annak hiszi a kinézete miatt ezé föbe lövi magát, hűen az elvéhez..szóval más kérdezte hogy miért kellett a filmbe törpe, hát pl ezért a filmvégi csattanóért hát sok ilyesmi 'gagyi' befejezést elnéznék még jövöbeli filmekben..

pont ma estére volt tervben a mélyvörös c. filmje egész véletlen:)

előzmény: oscarmániás (#1)

ebből a filmből van amúgy egy 4 és fél órás extended verzió.. de pl a neten is a fele olyan hosszú normál változat nézhető meg.. úgy rémlik anno volt szerencsém az előbbi hosszabb változathoz,de lehet rosszul emlékszem.. kiváncsi lennék mennyit ad hozzá..

előzmény: geminijan (#19)

2021-01-09 23:13:51 La haine (1995) / A gyűlölet acidphase (5) #43

idézek egy kommentet:

'Ez a film egyik legfontosabb jelenete. Számomra azt szimbolizálja, ahogy két eltérő generáció egyáltalán nem tud már szót érteni egymással. Az öregúr végighallgatta a fülkéből a fiatalok vitáját, ami olyan agresszív volt, aminek hallatán bármelyikünk inkább meghúzná magát a WC-n, vagy akár ülve is maradna, amíg el nem mennek. Saidék a maguk traumáiról, rendőrgyilkosságról, a gettó mindennapjairól, kilátástalanságról, reménytelenségről és gyűlöletről beszélnek. Majd kijön az öregember, és elmondja a saját- már feldolgozott traumáját a második világháború utáni évekből. Akkor ezeknek a srácoknak a szülei egész máshol éltek, jobbára Afrikában. Végighallgatják, várják a sztori végét, az értelmét, a tanulságot, de az nincs. Ahogy a 20. század népirtásainak se volt. Teljesen elbeszél egymás mellett a két generáció. Grünwalski hiába halt meg, ahogy az Öregúr is hiába szenvedett Szibériában, és a gettók mélyén napról napra élő bevándorlók is hiába szenvednek.'

jól megfogalmazta az illető !

előzmény: Modric (#37)

2021-01-04 14:48:12 Deliverance (1972) / Gyilkos túra acidphase (5) #39

jaja nagy kedvenc a film, a napokba ismét sort keritettem rá, remek szinészek, fantasztikus környezet, feszült helyzetek,a folyónál lévő fura szerzetek, imádom a kezdeti benjo muzsikát ami aztán késöbb is fel-fel csendül, szóval eccerűen qrvanagy!!! és hát le a kalappal N. Beatty előtt aki elvállalta ezt a mondhatni megalázó szerepet, visított mint egy röfi.. csóri.

' sétálunk akár több sarkot is a szelektív kukákig , hogy környezettudatos állampolgárként megszabaduljunk a hulladéktól , majd jön a kukáskocsi és minden konténer tartalmát egybeöntve elszállítja…'

ha igy is történik még nem lennne nagy gond, mert pl papirt, fémet, műanyagot utólag is szét lehet válogatni, inkább az a para ha pl kommunális kerül bele, vagy veszélyes anyag stb.. plusz ugyebár az a lényeg hogy ez a szelektiven gyüjtött hulladék, valóban különkezelve újrafeldolgozásra kerüljön, és ne egy lerakóba landoljon, mer akkor pláne nem lenne értelme a különgyüjtögetésnek..

előzmény: Kempesbaba (#7)

ez az alkotás még mindig egy etalon, bármikor bárhányszor megtekintős..(brian élete úgyszintén) Lady opiumot pedig kóstolja meg a nyúúúl:D

azon gondolkodtam hogy milyen jó magyar remake-et lehetne ebböl a filmből készíteni.. Budapesten játszódna, a cime pedig hasonlatos lenne, mégpedig: dr KariGeri :D a szereposztásokat a fantáziára bízom (-:

2020-12-21 16:30:59 Salinui chueok (2003) / A halál jele acidphase (5) #30

komoly film !! és most néztem csak meg #27es linkben hogy tavaly fény derült a gyilkos kilétére.. kemény..
egy kis apró észrevétel amit megosztanék de csak spoilerben hátha valaki még a közeljövöben megtekinti és még nem láttaszóval a mentálisan sérült sebhelyes gyerek akit legelöször gyanusít a nyomozó, az kérdéses hogy tényleg szemtanúja volt e az első gyilkosságnak, vagy csak a fantáziája szüleménye lévén hogy bolond.. nyilván miután elütötte a vonat , ez se derülhetett ki..

2020-12-18 13:40:48 Adams æbler (2005) / Ádám almái acidphase (5) #121

vagyhát ha már szintén dánia és Mikkelsen.. ott van a vadászat c. film ami jóval felkapottabb lett, mármint ha az imdb-t nézzük.. igaz más műfaj... hát igen nyilván sokat számit a film tartalma, meg hogy mennyire vetitették a mozik, plusz a film marketingje milyen..