acidphase

Regisztráció: 2008. január 31. (13 év, 2 hónap)

Születési év: 1983

4 2021-01-30 4,0
Vincent

5 2021-01-29 4,4
How to Steal a Million
Hogyan kell egymilliót lopni?
4 2021-01-26 4,2
Mr. Majestyk
Dinnyeszüret géppisztollyal
4 2021-01-23 3,6
The Believer
A hitetlen
4 2021-01-14 3,7

Dick Laurent is dead ! ez a film bizonyitja talán egyik legjobban hogy nem feltétlen kell és szükséges érteni a teljes cselekményt ahhoz hogy lenyűgözzön a látottak! a hangulat, a misztikum,az aláfestő zene.. Lynch mestere volt ennek hogy kell különleges atmoszférát teremteni.

egy kérdés ami nem hagyott nyugodni most sokadik megtekintés után: mi lett az angier hasonmásával az alkoholista szinésszel? miután bordemmel szövetkezve lejáratták angiert utána valahogy eccer csak kikerült a film eseményeiböl, nem tudni mi lett vele, ez csak ilyen kis apró észrevétel.. nagyon nagy film , Nolan talán legcsavarosabb alkotása!! bocs töröltem egy részt a kommentböl mert tényleg nem tűnik fel az angier másolat a pódiumon, igy úgy tünik mintha tényleg ő állna bordem felültetése mögött, most néztem vissza a kérdéses jelenetet, ez viszont boritja az én eddigi felfogásomat ami arról szólt hogy angiernek nem volt köze az egészhez.. szóval válaszoltam a kérdésedre aztán töröltem is..

előzmény: largo (#68)

2021-02-02 16:02:56 Avatar (2009) acidphase (5) #994

johát vágom hogy a milliárdok se mindig garancia a minőségre ,de én attól még úgy érzem hogy itt ebben az esetben jól hasznosult. (számomra ezerszer egy avatarra füstöljék el a milliárdokat mint ezekre a bosszuálló szutykokra vagyhát ez már múltidő nagyrészt .. de majd doc kis költségvetésböl összedob vmi hatalmasat én érzem! make scifi great again!

előzmény: Xuja (#993)

2021-02-02 15:38:24 Avatar (2009) acidphase (5) #992

jo igen persze lehetett volna olyat is késziteni hogy a gonosz rossz emberiség kollektive bárki ellenkezése nélkül letarolja, kinyirja, elzavarja a bolygó helyi élőlényeit, kihasználva erőfölényüket, igen ez általában a keserves valóság az életben, csak tudod a filmek nagytöbbségében megvan ez a naiv elképzelés hogy hát a jóknak a nemes célokért küzdöknek (legyen ez bármi is)kell gyözedelmeskedni.. nekem átjött a film lényege , a rendező szemlélete, és a megvalósítása is teljesen rendben van. ja hát biztos lehetne mégnormálisabb scifit késziteni.. hajrá csinálj egyet!

előzmény: Doc (#991)

2021-02-01 19:16:29 Avatar (2009) acidphase (5) #990

Mit tanít az Avatar?

Tessék, örvendjél!
Amúgy milyen növényi gázokról beszélsz? Bélgáz? Múltkor engem is lefingott egy húsevő növény... jó volt.

előzmény: Doc (#989)

2021-01-26 16:02:30 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr acidphase (5) #120

a nagybetűs FILM!! még most sokadik megtekintéskor is kis apróságot, jelenetet tudtam felfedezni amire eddig nem összepontosítottam.. T. Bickle a a 70-es évek Jokerje, vagy ha úgy tetszik A. Fleck pedig a 21. századunk T. Bickle-je, gondolom ezzel a párhuzammal valamilyen szinten nem vagyok egyedül.

még mindig hatalmas ez a film! Wilder aki bizony FrankenSZTIN, Igor akinek sikerült AB Normalis agyat beszerezni a szörnynek, és maga a szörny akinek számos vicces jelenetei vannak (pl találkozása a kislánnyal, a vak remetével, és persze irtózása a tűztől, elérzékenyülése a zenére), de vicces a felügyelő is akit a kézmozdulataiból kilehet találni hogy Dr Strangelove-t (Peter Sellers) parodizálja ki.. kár hogy itt a KT-n nem kapta meg a kellő értékelést, de ahogy láttam hasonló cipőbe jár a másik M. Brooks film a Fényes Nyergek is szintén ebböl az évböl. na mindegy én imádom őket!

2021-01-18 22:54:39 In Bruges (2008) / Erőszakik acidphase (5) #103

minél többedszer nézem meg annál klasszisabbá válik ez a film, függetlenül hogy a rendezőnek sikerült felülmúlnia ezt az óriásplakát..al.. ja és irta vki kommentbe hogy gagyi a vége, magyarán hogy
a törpe jimmyt lövi le a Harry, ezt akarja még a végén kibökni neki Ray hogy nem gyerek ő, de Harry nyilván annak hiszi a kinézete miatt ezé föbe lövi magát, hűen az elvéhez..szóval más kérdezte hogy miért kellett a filmbe törpe, hát pl ezért a filmvégi csattanóért hát sok ilyesmi 'gagyi' befejezést elnéznék még jövöbeli filmekben..

pont ma estére volt tervben a mélyvörös c. filmje egész véletlen:)

előzmény: oscarmániás (#1)

ebből a filmből van amúgy egy 4 és fél órás extended verzió.. de pl a neten is a fele olyan hosszú normál változat nézhető meg.. úgy rémlik anno volt szerencsém az előbbi hosszabb változathoz,de lehet rosszul emlékszem.. kiváncsi lennék mennyit ad hozzá..

előzmény: geminijan (#19)