xjan

Regisztráció: 2008. január 29. (16 év, 1 hónap)

Rendezők: Andrei Tarkovsky, David Lynch, Ingmar Bergman

3 2021-01-15 3,7

2019-08-11 10:18:08 Agitátorok (1969) xjan (5) #11

Nagyon jó film.

2015-07-26 20:49:35 Maggie (2015) / Maggie - Az átalakulás xjan (4) #10

Kellemes meglepetés volt ez a film, a legtöbben Schwarzenegger játékát emelik ki, ami tényleg figyelemre méltó, de az nem igaz, hogy a filmet ő "vitte volna a hátátn", a Maggie-t alakító Abigail Breslin játéka legalább ugyanilyen fontos volt, az operatőri munka pedig szintén nagyszerű. Külön öröm volt a film tempója, a vontatott részeket mindig sikerült egy éppen megfelelő mértékű feszültséggel oldani és lezárni. Ez egy jó film és Schwarzenegger életművében pedig egy igazi ékkő.

2013-10-06 10:49:41 Into the Wild (2007) / Út a vadonba xjan (4) #62

"Én rengeteget járok Bakonyba túrázni (1napos túrák,be a vadonba,nem a kijelölt túraútvonalon)"

A Bakony. Igen. Az már majdnem Alszka, csak egy ici-pici a különbség a kettő között. De tényleg. És még "vadon"-nak is nevezed azt ahol a legeldugottabb résztől is maximum 10 kilométerre van egy falu. Bravó.

előzmény: Korben (#61)

2013-01-27 10:58:15 Factotum (2005) / Tótumfaktum xjan (3) #6

Ha nem olvastál még Bukowski-tól semmit, akkor talán nem kéne ilyen markánsan véleményt formálnod, lehet, hogy nem ártana először elolvasni tőle ezt-azt...de hagyjuk, bocsánat, ez a te dolgod, csak én vagyok olyan őskövület, hogy csak akkor alkotok véleményt, ha valamit olvastam, láttam, hallottam...
Ez a film nem rossz, a rendezés sem - persze a kákán ott vannak azok a bizonyos csomók...de minek kötekedni? A regény pedig más, nagyon más, sokkal merészebb, alpáribb, pimaszabb, mocskosabb mint a film. A rendező ott hibázott, hogy Bukowski-t megpróbálta "szalonképessé" (wc illatosítóval befújatni a .....) tenni, ez a borzalmas ötlet sajnos sikerült is neki, de végülis, nem baj, mert így az a réteg is megismeri, aki nem olvas szépirodalmat és ez nagy pozitívum - márha megéri az efféle "misszió". Ezt nehéz eldönteni. A film, mint film egy erős közepes - szerintem.

előzmény: Daemiaen (#1)

2013-01-25 18:55:25 Route Irish (2010) / Halál sugárút xjan (2) #4

A főszereplő játéka néha jó, de legtöbbször elviselhetetlen, gyakorlatilag az egész filmben csak ordít, szinte minden érzelmet csak ordítással tudott kifejezni, vicces volt... maga a film története még jó is lehetett volna, de a körítésbe bevittek egyfajta dokumentarista személetmódot, ami viszont nem sikerült túl fényesen, mert elfogult lett és sivár, semmitmondó. Enélkül a rosszul elsült dokumentumfilm-szerű megközelítés nélkül 3-as lett volna, de így 4-es.

Ezt a filmet nem nagyon lehet leosztályozni :) annyira rossz, hogy az már zseniális, és perverz :) én legszívesebben nem adnék rá semmilyen osztályzatot, mert nem tudok. Épp most olvastam, hogy 2013 végére elkészül egy teljes estés film a Baywatch-ból, nah, remélem mindenkit felvillanyozott a hír. :) oksa, akkor ez itt, kap egy hármast, mert nem akar más lenni ez a film, mint ami: giccsparádé, eperszósszal. És ez a mai filmek közt óriási erénynek számít, mármint az, hogy nem próbál "mondanivalót" árasztani magából az amiben nincs semmi.

Ez a film volt számomra Tarantino eddigi egyetlen értékelhető munkája, de kifogyott a szusz, Dr. Schultz karakterét teljesen elrontották a végre és onnantól kezdve gyakorlatilag egy átlag alatti, majdnem B kategóriás akciófilm lett, és mégcsak öniróniát sem találni a végében, ezek ezt komolyan gondolták... Szörnyű... Kár érte, mert a film első fele nagyon jó volt.

Én annó többek közt emiatt a könyv miatt kezdtem futni, azóta több maratonon is túl vagyok, ezt a filmet a regény olvasása után évekkel néztem meg, kicsit tartottam tőle, de nem csalódtam, nagyon jó film. A kedvenc jelenetem az amikor az igazgató először engedi el Smith-t edzeni, az intézeten kívülre, és ahogyan szalad az erdőben, mezőn... :)

Remélem jó lesz az új rész, kíváncsian várom. Viszont nem értem azokat, akik amiatt sírnak, hogy "ez már nem ugyanaz", "ez már csak a pénzről szól" és hasonlók... A Star Trek mindig is a pénzről és a nézettségről IS szólt...aki ennek az ellenkezőjét állítja, az vagy nem ismeri a sorozat történetét, vagy csak szimplán csúsztat. :) Najó, szépít :))) Én láttam majdnem az összes részt, a sorozatot is beleértve. Természetes, hogy a régi részeknek más a hangulatuk...ez épp olyan, mint például a Doctor Who, ott is más érzés, ha megnézel egy 20 évvel ezelőtti részt, de ez nem okvetlenül a film hibája, gyengesége (persze esetenként az is lehet, de ez főleg akkor szokott megtörténni, ha újra feldolgoznak egy filmet, pl. a Solaris tipikusan ilyen, a régi zseniális, az újabb erősen közepes giccsparádé...) hanem inkább a befogadó gyengesége, prekoncepciói és nosztalgiája :) Nekem az utolsó "teljes estés" Star Trek tetszett, ezt is várom, de abban egyetértek a fanyalgókkal, hogy jó lenne ha készülne egy új sorozat, egy igazi sorozat, nem csak film. :)

itt megnezheto, angol felirattal: