nagype

Regisztráció: 2008. január 28. (10 év, 10 hónap)

Születési év: 1980

The Order
A rend őrzője
2 2018-06-25 1,9

2017-10-30 22:00:59 It Comes at Night (2017) nagype (4) #17

A film nagyon sok kérdést hagy nyitva, de nem is célja, hogy azokat megválaszolja. Hiszen a lényege pont az ismeretlentől való félelem ábrázolása.
A legérdekesebb kérdés mégis talán az,
hogy a kutya hogyan jött be. Ez is sokféle képen magyarázható, pl: az emberek akik megölték, azok hozták be, hogy megrémítsék a bent lévőket. És elűzve őket megszerezzék az ételt. A 'gonosz lény' alapjában a többi emberre vonatkozik, hiszen egymást gyilkolászták már-már esztelenül. Érzéketlenül temették a szüleiket, azonnal rálőttek bárkire. Tehát valójában attól féltek, nehogy jöjjön valaki más, aki megtámadja őket, vagy erőszakkal kell védekezniük.

Vagy: mivel Travis álmatlan volt, valószínűleg alvajáró is lehetett. Úgy emlékszem járt kint (álmában?) este az erdőben... ő is behozhatta a kutyát. Egyszer még talán vért is mosott le a kezéről álmában.

És ha már álmok: valószínű, hogy Travis végig fertőzött volt, sőt vélhetően ő volt a helyi forrás is. Az öregapját megfertőzte, aki hamar belehalt. Ő ekkor már furcsán viselkedett és fertőzési rémálmai voltak. Majd megfogta a kisgyereket aki ezután meghalt. Kérdés, hogy a szülők miért nem kapták el, vagy miért hat rájuk lassabban. (a hisztérikus bizonytalanság jelei már megjelentek az utolsó jelenetekben)

2011-03-27 16:00:22 Sheitan (2006) / Sátán nagype (2) #1

Vincent Cassel zseniális. Sajnos önmagában nem elég, hogy elvigye az egész filmet.

2010-08-14 21:54:37 Birth (2004) / Születés nagype (2) #1

katasztrofális rendezés egy viszonylag elfogadható történethez. majd talán egyszer egy remakenek több esélye lesz

Kapcsolódó/ajánlott film az Eden Lake link
valamint a Mum & Dad link

2010-05-01 23:02:43 Carriers (2009) / Víruscsapda nagype (4) #4

ez így van, de ez főként olyanoknak készült, akik néznének filmet ebben a témában, csak nem szeretik a horrort. Ez nem horror film, ne tévesszen meg senkit a besorolás vagy a film témája. Ennél sokkal durvább jelenetek vannak egy átlagos esti filmben is.
Tehát aki óckodik például a 28 nappal későbbtől, az ezzel indítson :) Ez inkább drámai, mint ijesztegetős, menekülős.

előzmény: hemill (#2)

2010-01-31 18:53:03 The Stepfather (2009) / A mostohaapa nagype (3) #3

sajnos így van.
egyébként nem horror, hanem csak thriller
vagy létezik belőle unrated is (?) ha jól látom

előzmény: Kopasz (#2)

2010-01-24 16:50:28 Saw VI (2009) / Fűrész VI. nagype (4) #32

Ebben a részben főként passzív áldozatok szerepeltek (meglepően sokan), és nem játékosok. Hiszen az egésznek az volt a lényege, hogy két ember közül mi alapján és ki dönti el, hogy melyiküknek van nagyobb esélye a teljes életre. Minden áldozat William alkalmazottja volt (ha jól rémlik), így a körhinta szereplő is, tehát mindannyian a biztosítónál dolgoztak és az volt a munkájuk, hogy a beadványokban hibát, kifogást találjanak, hogy ne kelljen fizetni.
Biztosítónál mindenki sír és hazudozik :) Ilyenformán a körhinta sokkal több volt, mint egyszerű kínzó eszköz.

Nagy fordulat valóban nem volt a végén sajnos, ellenben jól sikerült ez a téma és ügyesen lett a nagy történetbe illesztve.
A sorozat végén majd valaki leírhatná az egészet, hogy akkor pontosan mi hogyan is volt (és milyen időrendben) :)))
Azt kicsit sajnálom, hogy Hoffman életben maradt, egy utolsó rész Jill egy utolsó munkájával szép befejezés lehetett volna. Így most jöhet elötte egy Jill vs. Hoffman :) Ami viszont egy új felállás, hiszen két játékvezető még nem állt szemben egymással, ráadásul úgy, hogy egyikük játékos is volt. Vagy tévedek?

2010-01-03 22:41:39 Franklyn (2008) nagype (3) #2

szó szerint :)

előzmény: a6notes (#1)

"egyenes adásban tudósítsanak a világvégéről" ez az alapszituáció nagyon jó, érdekes és hangulatos is
DE
sajnos nagyon nagyon el van szúrva a befejezés és az okfejtés
ugyanis: elhangozó szavak hatására betegednek meg emberek. ez egy nagyon buta elmélet :)

egyébként: a végén a fekete-fehér jelentnek mi értelme van?