nony_15

2019-03-30 01:03:49 Dangal (2016) nony_15 (5) #1

Aki imdb250 challenge-re adja a fejét és ódzkodik nekivágni az indiai és egyéb egzotikus filmeknek, hát azokat megértem. De ezt a filmet bátran ajánlom, remek volt. Bájos, izgalmas, kiváló színészek, és hát valós eseményeken alapszik ami mindig jó. Nem volt benne sok dal és táncbetét, és amik voltak kifejezetten javítottak a filmélményen. Nagyon kellemes meglepetés, egyértelműen arra ösztönöz, hogy több indiai filmet is megnézzek. Úgyhogy ha vacillálsz, ne tedd, kezdj neki nyugodtan.

Fantasztikus filmélmény. Az idei arany vapiti erős lett, de nálam a Liza magasan nyert. (Saul fiát még nem láttam)

2016-02-06 17:54:08 Legend (2015) / Legenda nony_15 (3) #16

Volt már olyan tagunk is, akinek több ezer 1-es osztályzata volt. Azt mondta, hogy ha egy film őt nem érdekli, az akkor egyes, függetlenül attól hogy belenézett-e.. :)

előzmény: Bong (#15)

Ennyi tehetséget látni egy helyen, mindig hátborzongató. Bárkinek ajánlom, aki nyitott a kultúra iránt.

2016-01-27 20:12:42 [Általános fórum] nony_15 #6279

Látom nagyon másról megy a beszélgetés, de tegnap találtam egy amerikai propaganda filmet (1962, 27 perces), amit sokáig elveszettnek hittek, és fel is tettem az oldalra. Hogy ne árválkodjon az én egyetlen szavazatommal, megosztom veletek is, hátha valaki szeretné megnézni, és értékelni. :) Ahogy olvastam több hasonló gyöngyszem is készült, tervezem, hogy felkutatom őket, egyszer.

Pages of Death

2016-01-27 20:07:49 Pages of Death (1962) nony_15 (4) #1

A film jelenleg megtekinthető itt.

Nem hosszú, nekem kifejezetten tetszett. Szerintem érdemes megnézni és bepillantást nyerni az 50-60-as évek Amerikájába. :)

Nagyon jó volt. :)

Visszahozta a régi hangulatot és óriási GAGek voltak benne. :) Már kétszer néztem meg. Eddig nem láttam az itteni negatív hangulatot. Még IMDBn is pozitívabban állnak hozzá. Nem olvastam el a kommenteket, de biztosan nincs igazuk, ez a film remek.

2015-10-31 02:16:53 San Andreas (2015) / Törésvonal nony_15 (4) #30

Igazi jó kis katasztrófafilm. Örülnék, ha lenne legalább évente egy hasonló könnyed kis szórakozás. :) Direkt kétszer néztem meg, abszolút elégedett vagyok.

2015-09-30 00:14:13 San Andreas (2015) / Törésvonal nony_15 (4) #20

Eeeee kár az utolsó mennyi? 2 percért (lobog a zászló, ha nem lenne világos). Egyébként jó kis bromboló volt. És egyre inkább kezdem azt érezni, hogy ez a fószer fogja vinni valamire..

2015-08-15 00:09:24 Child 44 (2015) / A 44. gyermek nony_15 (4) #24

01:51:15 pivot tábla

2015-08-09 00:25:13 One-Eyed Monster (2008) nony_15 (5) #7

Nem mondom, hogy egy művészi igényességgel megalkotott mű, de az emberiség határozottan kevesebb lenne, ha nem készült volna el. Az öreg veterán monológ, és az összes kis finom utalás, a végfőcím; nagyon megcsinálták a filmet. Úgy indul hogy nevetsz/sírsz rajta, de aztán rájössz, hogy te jó ég, ezt valaki kitalálta, és nem csak viccelt, hanem tényleg meg is csinálta. És utána már csak a kalapod tudod megemelni.

2015-06-21 21:45:25 Parkoló (2014) nony_15 (4) #5

Nagyon jó alapötlet. Hangulata is volt. De mégis, nem az igazi. A motivációk nekem nagyon hiányoznak, és a jellemfejlődés is. Egy picit olyan, mintha egy parkolót néznék, ahol semmi nem történik. A hangulat el lett kapva, még talán-talán a színészi játék is élvezhető volt, de a többi elnagyolt vízfestékezés. De hát elvégre is magyarok vagyunk, örüljünk annak ami van. Végre nem csak micsoda? éjjel nappal budapest vagy mi van. Legyen 4-es.

(a Fehér Isten még most fog következni, izgatottan várom)

Nosztalgia. Sokkal jobban meg lehetett/kellett volna csinálni. De én azért örülök hogy van, és ezt értékelem. :)

2015-01-26 23:11:43 Gone Girl (2014) / Holtodiglan nony_15 (5) #94

Nagyon durva. Sz. Katalin Kitti. Félelmetes.

2015-01-14 01:39:32 The Matrix (1999) / Mátrix nony_15 (5) #105

Vérprofi. Ez az a film ami úgy meg van csinálva, hogy mindig jó. Szerintem van mögötte tartalom, emlékszem anno a gimiben filozófia órán végigmentünk a filmben megjelenő iskolákon, aztán vitáztunk meg minden. Persze nem kell ennyire komolyan venni, de ez a film képes elgondolkodtatni és szórakoztatni, még 15 évvel később is. Az egyik legnagyobb ötös amit életemben kiosztottam!

2014-12-18 22:52:30 The Equalizer (2014) / A védelmező nony_15 (4) #16

Néha leült, de amikor akció volt nagyon állt a farkam! Jó nézős.

Meh, weak.

2014-11-24 23:23:58 Lucy (2014) nony_15 (4) #35

Useless ur comment is useless!

Az eleje kicsit döcögött, sántított, a vége meg, hát ugye nem az lett amit vártunk. Mégis megérdemli hogy emlékezzünk rá. Érdekes dolgokba nyertünk betekintést. És hát Freemantól szerintem nem kell egy Miss Daisyt várni. Én örülök, hogy még itt van, és láthatom!

Könnyed kikapcsolódás pár doboz sör mellé, egy kis eye&mind-candyvel megtoldva.

Az első több akart lenni, mint kellett volna. Ez meg csak agyatlan csapkodás, aminek lennie kell. Mindkettő kellemes kikapcsolódás, de én a másodikat jobban szerettem.

2014-11-11 23:57:54 Magyar retró 2. (2014) nony_15 (4) #4

Azért ennek jelentős része propaganda felvételekből áll. Hallottam mástól is, hogy milyen jó lehetett a szocializmusban élni, a fülem ketté állt.. Bármennyire is jópofák és hangulatosak a retró filmek, én is szeretem őket, de nem szabadna senkinek kétségének lennie afelől hogy melyik kor az élhetőbb.

2014-08-29 22:41:50 Transcendence (2014) / Transzcendens nony_15 (4) #32

Nem értek egyet. Nem tudom ti hol éltek, de sok nagyon fontos és időszerű kérdést felvet. Lehet nem ezért megy az ember moziba, jó a kungfu mókus és a lázongó majmok, de én látok benne valamit, amit reméljük soha nem fogunk meglátni.

2014-08-17 00:47:36 Next (2007) / Next - A holnap a múlté nony_15 (4) #51

Ki ad erre a filmre szar pontot? Nicholas Cage látja a jövőt. Ismétlem. Nicholas Cage! Látja a jövőt!

Valahol olvastam hogy:

Sok a mű vér - Ez nem igaz!
Sok a lerepülő végtag - Ez nem igaz!
Sok a lassítás - Ez nem igaz!
Szoft pornó - Ez nem i.. Ja, várj, te jó ég! Az a jelenet beleégett a retinámba.

Hát, nagyon nem értek veletek egyet. A szart kétféleképpen lehet elkészíteni. Szarul és jól. Na ez egy tipikusan jól megcsinált szar. Régóta halogattam az itteni pontozások és vélemények miatt, de azt kell hogy mondjam, kellemes meglepetés volt. Nem mintha érdemelne 4-es értékelést, de az előttem szólók nézhetetlen osztályzatát valahogy kompenzálni kell. Igenis ez egy jól megcsinált fos! Nighy pedig már csak a ráadás.

2014-06-20 23:12:35 Battleship (2012) / Csatahajó nony_15 (3) #53

rihanaaaaaaaa

Azért a villám-ostornál beszabehu. Jó sörözős film!

2014-06-16 23:16:32 Battleship (2012) / Csatahajó nony_15 (3) #52

Rihanna! Nem lehet képet beilleszteni, de bennem megmozgatott valamit!

2014-01-19 20:38:55 Riddick (2013) nony_15 (3) #12

Starbuck cici, többet nem is kívánhatnánk mára!

És Will Poulter ezért fizetést is kapott?? Bármit megadnék, hogy a helyében lehessek.

2013-12-08 21:37:08 RED 2 (2013) / RED 2. nony_15 (3) #10

John tényleg biztosítja a könnyed kikapcsolódást! :) Willis öregszik, elhiszem hogy azt mondta Stallone hogy nem szeret dolgozni vele mer lusta, de a lányok gyönyörűek! Catherin jóó széép, Mary pedig csak amit szeretnénk otthon látni mindannyian egy lusta vasárnapi reggelen: kakaó tojás békön rántotta, piríítós.

2013-11-29 21:26:25 This Is the End (2013) / Itt a vége nony_15 (5) #13

Fúh, ezt megcsinálták, mi?

2013-10-28 20:13:29 [Kritikus kód] nony_15 #35

Nem olvastam el a kommenteket, mert már sok van, szóval lehet mondták már. De én a felhasználókat közelebb hoznám egymáshoz, avatar/profilkép és bemutatkozás, esetleg külső hivatkozások, facebook, linkedin.
Szerintem hasznos lenne egy cset ablak is, ahol egészen biztosan nem lenne nap mint nap folyamatos párbeszéd, de ha az ember fellép, és látja a másikat, akkor elbeszélgetne vele real time, és nem csak a fórumon.

Egyébként az oldal letisztultsága nekem nagyon tetszik. Semmi sallang, csak a tartalom. Bár a bal oldali menü tényleg hosszú már kicsit.

2013-05-19 11:41:56 Dead Like Me: Life After Death (2009) nony_15 (1) #3

Én is imádtam a sorozatot, de ez a film gyakorlatilag tönkretette az egészet. Jobb lett volna nem megnézni. A sorozathoz semmit nem ad hozzá, szerintem teljesen felesleges volt elkészíteni. Számomra nagyon kellemetlen élmény volt.

Mind jó, persze vannak közte jobbak. A kedvencem nekem is a Biciklitolvajok, de megemlíteném Az utolsó ember című filmet is, ami nem kap nagy figyelmet, pedig szerintem az is kiemelkedik a többi közül.

Egyszer-kétszer velem is előfordult, hogy megnéztem a filmet és azt gondoltam, hogy ez igen, ez egy tisztességes munka volt, érdemes megnézni, jó erős 4-es. És aztán megláttam, hogy egyébként a többiek nagyon lehúzták, és ebben az esetben megengedtem egy gyenge 5-öst, hogy másokat is bátorítsak a megtekintésére.

Szerintem ez teljesen helyénvaló, ha az ember egyébként vacillál az osztályzatán. Persze ez csak a kevés szavazatot kapott filmek esetében merül fel, mert egyébként az átlagokat nem befolyásolja egy-egy szavazat, és általában egy reális átlagértéket mutatnak.

2013-02-01 19:53:50 Piranha 3DD (2012) nony_15 (1) #19

Borzalmas.. De Hasselhoff alakítása miatt mégis felejthetetlen. :) Ha nem telik semmibe, érdemes megnézni miatta. :)

Érdemes megnézni, utolsó fél óra pedig meggyönyörködtet!

2012-11-04 20:19:49 Srpski film (2010) / A Serbian Film nony_15 (?) #37

Hát nem vagyok benne biztos, hogy illik itt leírni ilyeneket, szóval spoilerba rakom:

Jelen film kapcsán próbáltam megkeresni, de sajnos nem emlékszem mi volt a címe.. És szerintem te is láttad! Kézi kamerával vették fel, és a pincében tartotta fogva két srác a lányt és a saját ürülékével bekenték. Sokkoló volt. Nagyon beteg. Tényleg már már megbotránkoztató volt.

Viszont ami tényleg kiverte a biztosítékot (ez nem egy film volt), amikor talán ukrán vagy orosz fiatalok, kb 3-4 évvel ezelőtt megöltek pár embert. És a bíróságon azt nyilatkozták, hogy azért öltek mindig gyerekeket, nőket és öregeket, mert nem akartak kockáztatni. És nekik az egyik videójukat láttam én, amikor egy hajléktalant leütöttek valami kővel, és utána 10 percen keresztül elkezdték szétszedni a csávót, úgy hogy tudatánál volt. És amikor egy csavarhúzóval belenyúlt a köldökénél és szétszedte a belső szerveit. Utána ha jól emlékszem a szemét is sikerült kiforgatnia, háát eléggé megviselt..

Szóval izgatottan várom ezt a filmet, mi fog kisülni belőle.

2012-11-03 20:23:05 Srpski film (2010) / A Serbian Film nony_15 (?) #35

Elolvastam a kommenteket. Izgatottan várom a filmet.. Én eddigi életemben 2 darab olyan dolgot láttam, ami meghökkentett, felforgatta a gyomrom. Kíváncsi vagyok ez lesz-e a harmadik. :)

2012-10-14 15:51:14 That's My Boy (2012) / Apa ég! nony_15 (4) #10

Vasárnap délután, egy üveg bor, és Sandler nagyon beteg. :) Nem kell semmi frenetikusat várni, és azt meg is kapod. Egy könnyed délután, nekem kifejezetten tetszett.

A közeliek Cseh Tamásról, és a rángatózás némi kívánni valót hagy maga után, de hát ugye a szám maga zseniális, és persze ott vannak az archív felvételek is, szóval.

Súlyos darab. :)Pontos betekintést enged a szocializmus mesterkéltségébe.

2012-01-27 23:32:54 Trespass (2011) / Túszjátszma nony_15 (3) #4

Nem értem mi a bajotok, és mit vártok. Rendben volt.

2012-01-25 21:35:17 [Vapiti 2011] nony_15 #134

Mikor zárul a szavazás?

Nem győztetek meg. Sem arról, hogy vígjáték, sem arról, hogy így kell a másikhoz szólni. A vitát ezzel zárnám, ha nincs kifogásotok ellene.

Nem hiszem, hogy az imdb tévedhetetlen. Aki látta azt a filmet, tudja hogy nem vígjáték, semmi nevetni való nem volt benne.

Azt viszont nem értem miért kell büdös bunkó paraszt módjára válaszolnod. Ha nem bírod idegekkel a moderátorkodást, keress más hobbit.

Helló, Ez a film nem vígjáték. Még ha imdb-n az is fel van tűntetve. Megtévesztő így.

2012-01-17 21:46:59 Contagion (2011) / Fertőzés nony_15 (4) #25

Én nagyon szeretem a katasztrófa filmeket, a vírusosokat különösen. Így felüdítő volt látni egy, a többiekhez képest sokkal jobb alkotást. Mindent a saját kategóriájában kell vizsgálni, és abban ez hozta a pontokat. Persze lehetett volna jobb is, egyszer talán megéljük, hogy ebben a témában is készül egy igazán zseniális film.

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. A filmmel semmi probléma nem volt, sőt kifejezetten informatív volt. Én sem szeretem Bieber zenéjét, de sok olyan dolgot tudtam meg a filmből amitől szimpatikusabb lett, és kezdem megérteni, hogy miért szeretik annyira az usákok. Egy kisfiú aki utubézik és 3 év alatt összeszed több mint 100 millió ropogós zöldhasút. A lányok megőrülnek érte, a fiúkat megeszi a féltékenység. Az őt körülvevő negatív közvéleménytől (férfiak) függetlenül élvezetesnek találtam a filmet, betekintést enged egy amerikai álom megvalósulásába.

Csodálkozom, hogy eddig senkinek nem tűnt fel, legalábbis nem tette szóva, hogy a film gyakorlatilag egy az egyben egy másik film, csak abban óriás gyíkok voltak. Eleinte még azt hittem már láttam ezt a filmet, de aztán rájöttem, hogy nem, csak ha már épp ott voltak a helyszínen, rögtön két filmet is leforgattak.. :)

2011-08-09 14:46:45 Winnie the Pooh (2011) / Micimackó nony_15 (5) #24

Én nagyon elégedett voltam a filmmel. Az ismerős régi tájak és a hangulat szemet gyönyörködtető. Az való, hogy rövid, de én ebben nem látok kivetni valót. Nem gondolom, hogy a mozijegy árának meg kell határoznia a film hosszát. Ettől függetlenül persze el tudtam volna nézni még 15-20 percet.

Kalti: Ezen én is gondolkodtam már. Alapjában véve nem szeretem a hit kérdésének feszegetését, mert én nem igen vagyok hívő. Mégis Bergman valahogy jobban tudja tálalni, könnyebb befogadni. Illetve más témákban is kiemelkedőt alkotott. Tarkovszkijtől egyedül az Iván gyermekkora tetszett, persze azok közül amiket láttam. Filmtörténeti jelentőségét elismerem, de nem tetszik a stílusa. Bergmannak viszont szinte minden filmje nagyon tetszett, mondhatni bírom a stílusát. Nehéz megmagyarázni, de mégis így van.

Bergmant és Chaplint nagyon szeretem. Bennük nem igen lehet csalódni. Ebből a listából egyedül Tarkovszkij az akit én személy szerint nem tudok megérteni.

Hát az tény, hogy a háromból kettő nem egy szép darab.

Ez a film 1967-es, nem 37-es.

Köszi!

Nekem is az első rész esetleg még a második volt az ami érdekes volt, meg annak még megvolt a feelingje. Aztán a többi rész már nem tetszett. Persze egyszer nézős filmnek elmegy, de sosem értettem a nagy felhajtást körülötte. A gyereksztárok felcseperedésével veszített a hangulatából a film is. Tudom, hogy a könyvben is felnőnek, de nekem ez nem tetszik. Összességében az egész sorozat nem tetszik. De olyan opció nincs, hogy mindet láttam de nem tetszettek.

2011-07-15 12:10:12 Sztalker (1979) / Stalker nony_15 (2) #27

Azt most már kijelenthetem, hogy nem szeretem Tarkovszkijt. Az Iván gyermekkorán kívül nem is tetszettek a filmjei, legalábbis amiket láttam. Ezen is nagyon szenvedtem, és ahogy lentebb is írták, a céltalan bolyongás és csavardobálás nálam nem jött át mély filozofikus gondolatokban. Szívesen olvasnék róla egy elemzést. De azt hiszem a Tarkovszkij életművet ezzel a darabbal zártam.

2011-07-06 12:20:52 [Mi legyen a KT szlogenje?] nony_15 #50

Amúgy én már az évek során rájöttem, hogy a filmkritikusok agresszív emberek, és a fórumokon élik ki magukat. :) Ezért nem is merek hozzászólni semmihez, mert aztán csak jön a kötekedés.

És azt még kifelejtettem, hogy a Reflektorfény pedig musicalnak van feltüntetve, de zenés film.

2011-07-05 18:59:46 [Mi legyen a KT szlogenje?] nony_15 #44

dézi, mostmár szerintem mindegy, hogy melyikek voltak a személyes kedvenceim. De annyit mondhatok, hogy egy szlogennel kapcsolatban szerintem nagyon fontos, hogy vicces legyen, utaljon a filmes témára, illetve kívánatos, ha legenda teremtő erővel bír. Amiről az emberek beszélnek, hogy hallottad, ezek meg mit találtak ki?. De ezek nem olyanok. :)

2011-07-05 17:29:00 [Mi legyen a KT szlogenje?] nony_15 #40

Ha már ilyen szép kis diskurzus alakult ki akkor hozzászólok ismét. :)

A 4-es számú szlogen ha a funkcióra utal, akkor az szerintem azért hibás, mert az egy funkció. Olyan, mintha a Malackarajnak az lenne a szlogenje, hogy receptgyűjtemény, a művelt Alkoholistának pedig "Best Buy".
Ha pedig erre a "szerinted milyen a film szerintem milyen a film" dologra gondolunk, akkor pedig nincs benne említés a filmekről. Akár azt is hihetné az idetévedő, hogy biciklimárkák rangsorolására buzdít, tehát nem kifejező. Nincs benne filmes utalás.

cucu-nak pedig: az elődöntő és stb. kapcsán, nekem személy szerint nem az nem tetszik, hogy a vezetőség választ, nyilván így sokkal egyszerűbb. Inkább az, hogy 4 közül kell választani, és ráadásul pont abból a 4-ből, ami nekem nem jön be. :)

2011-07-05 14:19:54 [Mi legyen a KT szlogenje?] nony_15 #34

Sejtettem, hogy arra a funkcióra akar utalni, sosem használom. Nem választanám szlogennek. Mellesleg egy idegennek, vagy újonnan idetévedőnek sem mondana semmit.

2011-07-05 10:29:26 [Mi legyen a KT szlogenje?] nony_15 #31

Nekem sincsenek itt a kedvenceim.

A "Szerintem. Szerinted?" nekem nem világos, hogy mit akar mondani. Semmiképp nem választanám. A "Melletted ülünk a moziban."-ról mindig azok a popcorn dobáló gyökerek jutnak az eszembe, akik mellettem szoktak ülni a moziban. "A személyre szabott filmkritikus." tartalmilag találó, hiszen valójában erről van szó, de annyira szájbarágós, mintha azt írnátok, hogy "Ez egy filmes oldal ahol te tudsz szavazni filmekre.." jeee. Úgyhogy maradt az első opció, ami még akár humoros is lehetne, ha tényleg nem lenne lerágott csont. Úgyhogy az elsőre szavaztam.

Amúgy én is megszavaztattam volna az elődőntőt (összes beérkezett ötlet) is egy multiple choice-szal, és a döntőt (10-20 lejobb szavazatot kapott ötlet) meg egy single choice-szal. Időben nem húzódott volna el. 2 hét mindkettőre és kész. :)

2011-07-04 23:39:29 Temple Grandin (2010) nony_15 (5) #1

Nagyon érdekesnek találtam a filmet. Már maga az autizmus is érdekfeszítő téma, de az állattartás fejlődésének "történelméről" nem sok filmet látni, így ezt külön pozitívumként emelném ki. Az életrajzi filmek amúgy is érdekesek, hiszen sok információval bírnak.
Claire Danes nagyon jól játszotta az autistát, így a film egy szép kerek élménnyé vált. Nem szabad egy nagy epikus művet várni, de mindenképp egy igen kiváló filmről van szó, így aki teheti nyugodtan vágjon bele!

Ez a film nem musical, hanem zenés film.

Köszi!

Valószínűleg nem kell sokat várni ettől a filmtől. Én is így ültem neki, és meglepetés volt, valószínűleg ezért kapott 4-es szavazatot. Szerintem a mai semmilyen, gagyi romantikus vígjáték áradatban ez nem is annyira gagyi. Eredeti nyelven néztem, és nagyon tetszett a szlengezés, megmutatja a sokszínű amerikai nyelv szépségeit. ÉS ahogy limu is írta lentebb, vannak benne finom kis humor morzsák. Szóval röviden annyit mondanék, hogy minden évben befut pár sokkal rosszabbra sikerült romi vígjáték, így érdemes adni ennek is egy esélyt.

Nekem tetszett, hogy sok mindent bevállal a film. És én szeretem az ilyen abszurd humort! 2-est és 3-ast ez a típusú film nem kaphat, mert valakinek vagy bejön, vagy nem. De éppen a merészsége miatt felfelé húz nálam.

Ez a film nem animáció, vegyétek ki légyszi a műfajok közül.

Köszi!

Nagyon élveztem a színészi játékot. Annak ellenére, hogy Douglas-t egészen egyszerűen nem szeretem, ebben a filmben mégis tetszett. DeVito örök kedvenc, mindig örülök, ha láthatom. :)
Maga a film amúgy teljesen rendben volt, szerintem mindenképp érdemes megnézni, és az imdb-s, illetve a KT-s pontokat alapul véve sokkal rosszabbra számítottam. Tehát számomra nagyon kellemes meglepetés volt a film.

2011-06-23 22:37:52 Zeitgeist: Addendum (2008) nony_15 (4) #12

Érdekesnek tartottam a filmet, bár az imdb-s 8,6-os értékelés azért meglepő. A cégek uralta világról (The Corporation), illetve a pénzügyi rendszerről (Inside Job) már korábban is kaptunk információkat. Ennek a filmenk kicsit szektás volt a hangulata. Ami pedig az erőforrásokon alapuló társadalmi rendszert illeti, tényleg impozáns. De persze a kivitelezhetőségére egyáltalán nem tér ki. Minden esetre egyszer jó volt, már csak azért is, mert betekintést enged a színfalak mögött zajló eseményekbe.

Bár Satoshi nem a kedvencem, ez a filmje szerintem kiemelkedő. A véletlen egybesések persze szembetűnőek, de egyáltalán nem zavaróak. A humor és a keserédes történet remekül összesimul. Utóbbi idők egyik legjobb filmje, az általam látottak közül. Nagyon tetszett, bár azt hozzá kell tenni, hogy a mesékkel kapcsolatban amúgy is elfogult vagyok.

A legjobb jelenetet egyikőtök sem említi. A jeti komótosan odacammog hozzájuk, és ők nézik, nézik, majd megdobálják hógolyóval! :) Persze már korábban is tudtam, hogy jó lesz a film, a törött láb "sínbe" fektetésekor! :D

2011-05-29 22:53:06 [3D technika: pártolod?] nony_15 #23

Nekem nagyon fáj tőle a szemem. Párszor kipróbáltam, de nem bírom. Avataron majdnem be is hánytam, amikor leugrott a madárral a szikláról. De ha nem fájna tőle a fejem-szemem, akkor se szeretném, mivel ha nem egy bizonyos szögben nézed, akkor homályos a kép. És én nem bírom egy szögben tartani a fejem órákig.

Bár nekem alapból a mozikkal van bajom. Nem szeretek moziba járni. Messze van, tömeg van, bunkók az emberek, vagy meleg van vagy hideg, beülnek elém, nem látom a feliratot a filmen, életlen a kép, szar a hang. Járok rendszeresen moziba, de nem emlékszem, hogy valaha is jobb lett volna, mint itthon filmezni. Természetesen csak mióta itthon is elérhető a technika, az előző évezredben nem volt így..

2011-05-18 20:11:09 [Szlogeníró pályázat] nony_15 #97

KT - A moziban az életedre a legnagyobb veszélyt a melletted ülő jelenti.

2011-05-16 22:34:32 [Szlogeníró pályázat] nony_15 #70

KT - A film szóért kiált!
KT - A kritika visszhangja
KT - Bomba robban, puska roppan, könny kicsorran
KT - Szalonkritikusok támadása
KT - Egyest adok. Problem?

Én egy jó rajzfilmre mindig vevő vagyok, de természetesen mindent megnézek.

Karácsonyi lidércnyomás, Vincent, Ollókéz

2011-05-16 15:12:14 [Szlogeníró pályázat] nony_15 #41

Én is írtam egy-kettőt hirtelen:

KT - A teljesség igénye
KT - A kultúrált kritikus
KT - A filmes esztéta
KT - Filmen innen, és filmen túl
KT - Pont, pont, vesszőcske, ötös ez a filmecske
KT - Pont, pont, vesszőcske, hanyas ez a filmecske?
KT - A filmek hazája
KT - A filmek tárháza
KT - Bolond Pierrot ajánlásával
KT - Fény a barlangban
KT - Szeretem
KT - Úgy is egyest adok!
KT - Mit nézzek?
KT - Ezt nézzed/nézd!
KT - Nézzed, pontozzad, kommenteld!
KT - Van mit nézni
KT - Filmek paradicsoma
KT - A filmek mentsvára
KT - Heaven, we are in heaven
KT - Ne magyarázz, mer ide valósi vagyok%!
KT - Ha manók ülnek a füleden, akkor nem vagy nomrális, mert normális ember fülén egy manó sem szokott ülni!
KT - I love it like a fat kid loves cake!
KT - A prológus
KT - Higgadt kritikusok társasága
KT - Ahol otthon vagy
KT - Magáért beszél

2011-05-15 17:42:01 Atomic Twister (2002) / Atomvihar nony_15 (2) #1

Mindig a néger hal meg elsőnek. Ne feledjétek.

Ezek között egyetlen egy film van, amire kettest adtam, az Álom.net. Tisztán emlékszem a formás idomokra, így sikerült valami pluszt hoznia, ami kiemeli a többi film közül.

Oké a Hasselhoffos poén miatt.. :)

2011-04-07 20:40:19 Professor Tom (1948) / Tom tanár úr nony_15 (5) #1

Hát ez az egyik legjobb! :)

2011-04-07 19:24:13 [Általános fórum] nony_15 #1889

Köszi!

A Love story-t láttam, a The corporation-t is, a Bennfenteseket is. A Food, inc.-et és a másik két ajánlott filmet megpróbálom megszerezeni.

Még egyszer köszi!

2011-04-06 22:32:28 [Általános fórum] nony_15 #1886

Dokumentum film kategóriában leginkább.

előzmény: The Hungarian (#1885)

"Megölte a testvérét, heroint osztogatott a helyi árváknak és hamisított szesszel árasztotta el a gettókat. Mindent megtett azért, hogy a véráztatta utcákról kikerüljön, és lebujt vezessen...."

Ilyen momentumok nem voltak a filmben.

Az IMDB leírása alapján. Amikor megölik BD kisöccsét, elindul igazságot szolgáltatni..

A KT-n szereplő első mondat maradhat, az még nem félrevezető. Viszont ami utána van, lecserélendő.

A 8002-es hozzászólásomhoz nem érkezett semmi reakció, illetve nem is lett javítva. Teszek még egy próbát. Annak a filmnek tényleg nem jó az ismertetője, ami nagyon zavaró.

2011-04-06 21:51:23 [Általános fórum] nony_15 #1884

Sziasztok!

Ajánlana nekem valaki filmeket CSR és fenntarthatóság témában?

Köszi!

Ennek a filmnek helytelen az ismertetője.

2011-03-13 23:23:17 Death Racers (2008) / Halálos futam nony_15 (2) #33

A szinkron tényleg jó lett, de hát a film..

Köszi! Ritkán kérek filmet, nem tudtam hogy rossz helyen kérem. Legközelebb oda írok!

Lenne egy technikai jellegű kérdésem!

Biztosan én csinálok valamit rosszul, de meg tudja nekem mondani valaki, hogy miért nem találom a filmet amit kértem? Én arra gyanakszom, hogy nem tettétek még fel, de mivel már lassan 2 hét is eltelt és többször is kértem, ezért lehet, hogy mégis felkerült csak én nem találom valamiért.

Vagy rossz helyen kérek filmet? Vagy ne kérjek filmet? Vagy most hogy állunk?

Köszi a segítséget.

Kérném: Hurrikánvadászok

Köszi

A 7913-as kérésemet majd nézzétek már meg légyszi mégegyszer, mert nem teljesült.

Plusz lenne még egy kérésem, kérdésem. Azt értem, hogy néhol feltüntetitek a minisorozat megjelölést, de ezzel két probléma is van. Egyrészt, hogy emellől kiveszitek az egyéb műfaji megjelöléseket, amit nem értem miért.. Plusz a minisorozatra nem is lehet keresni. Mondok egy példát. Én szeretem a katasztrófa filmeket. Belemegyek a katasztrófa film kategóriába és keresgélek. Viszont a katasztrófafilmek közt több is van, ami 2 részből áll. Tehát ti átírjátok minisorozatra. És innentől kezdve nem tudok rájuk keresni a katasztrófa filmek közt. Így tehát egy csomó film láthatatlanná válik.

Szerintem jó volna, ha továbbra is rájuk lehetne keresni, tehát a minisorozat megjelölés mellett egyéb műfaji kategóriák is elférnének.

Köszönöm, ha elgondolkodtok ezen.

2011-02-09 19:29:03 Vampires Suck (2010) / Vámpíros film nony_15 (4) #5

Szerintem félreértitek a filmet. Nem ez a film szar, és nem a színészek a szarok. Ez a film kommentál egy színvonaltalan filmet. És szerintem ezt nagyon jól csinálja. Örülök, hogy a nagy Twilight mánia közepette valaki leforgatott egy filmet, ahol rávilágítanak az eredeti nem is oly csekély számú hibájára. Mindenképp dícséretes és bátor vállalkozás a film.

2011-02-09 11:40:46 [Általános fórum] nony_15 #1829

oscarmaniással mi lett? Most vettem észre, hogy kinullázódott.

Ez a film egy akciófilm, katasztrófafilm, tüntessétek fel a műfajok közt légyszi.

A film leírása nem helyes. Van női iskola is a filmben, csak rossz osztályba téved be, és nem dobálják meg kővel. Valahogy át kéne fogalmazni.