Balint

2012-11-14 09:52:35 [JÁTÉK] Balint #24957

1. 1408?

2012-10-19 09:42:07 [JÁTÉK] Balint #24675

9. Ollókezű Edward?

Értem, amit írsz, de akkor másképp fogalmazok: én teljesen más irányba vittem volna a filmet, nem arra számítottam, hogy az időutazás szinte visszaszorul az x-men-sztori mellett. A film farmon játszódó részét teljesen el tudnám képzelni egy x-men világba, de itt engem zavart, hogy összemosták ezt a mutáns-dolgot az időutazással egy filmen belül.

előzmény: flake (#63)

kicsit olyan érzés volt, mintha forgatókönyv írás közben elfogyott volna az ötlet.

kb: "mivel töltsük ki a maradék helyet a sztoriban? lopjunk az x-menből, az jó film volt! főleg az a jelenet, amikor jane szétszedi a lakást professzorostul. tegyük bele ezt mi is!" miért kellett ennyire x-menes sztorit belevinni? bőven jó lett volna, ha az időutazáson van a hangsúly és nem a farmon a mutánsgyerekkel.

2012-10-04 09:43:51 [JÁTÉK] Balint #24380

2. Drágám, a kölykök összementek!

pont ez az a trilógia, ahol minél több makettet akartak használni (pl helm szurdok, minas tirith), másrészt ahogy hallottam, direkt mentek el a kissé festményszerű látvány felé (amihez magyar cég fejlesztett szoftvert anno).
gollum pedig az egyik legjobb cgi figura máig (szerintem)

2012-08-29 13:31:32 Ted (2012) Balint (4) #9

Egy Steven Spielberg cameo nagyot üthetett volna, ha bevágnak Ted életéből egy részt, amikor az AI mackóját (vagy dublőrét) alakítja:)

vagy

a végén, amikor feltámad már vártam valami kedvencek temetőjés poént:)

A végével kapcsolatban kicsit Gyűrűk ura érzésem volt,

a logikus pontnál kellett volna befejezni, nem az utána következő x-edik befejezésnél:) reméltem, hogy meg meri lépni Nolan, hogy meghaljon a főszereplő. Az egy jó végpont lett volna. Aztán amikor megtalálják a robotpilótát, ott még nyitva lehetett volna hagyni. Amikor már Robin "eltitkolt" nevét behozták, kezdett szájbarágós lenni. Még egy jó vágási pont lehetett volna, amikor Alfred belemosolyog a kamerába. De hogy Robin egyértelműen átveszi Batman helyét és közben Firenzeben kávézgat Bruce, nekem nagyon szájbarágós lett.

2012-06-28 11:01:44 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #14959

nem, de ezt a filmet (is) lerajzoltunk haverral, a koncepció ugyan ez volt, a mi rajzunkon egy órakupacon ült a halál, előre nyújtotta mindkét karját, ami tele volt órákkal.

előzmény: dézi (#14956)

2012-06-27 12:43:46 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #14952

Gimiben egy füzetnyi ilyet rajzoltunk, pont ez a film is közte volt:) A 8. utas a halált is hasonlóan át lehet értelmezni,vagy pl. a farkasokkal táncolót:D

2012-06-10 11:12:52 Prometheus (2012) Balint (3) #94

amúgy Weylandről csak nekem jutott eszembe az öreg Biff? már vártam, mikor kerül elő az almanach:)

2012-06-09 19:23:43 Prometheus (2012) Balint (3) #64

3d szemüveg alapból sötétíti a képet, mivel polarizálja a fényt, csak egy részét engedi át. Mi az, hogy kivetíti a szemüveg? Nem hologram ez... Szemüveges vagyok, eddig még soha nem volt probléma 3d vetítésen.

Amúgy David motivációja nekem nem volt tiszta, miért kellett szabotálnia a küldetést és honnan tudta egyből, hogy mit hogyan lehet működésbe hozni egy tök idegen űrhajó?

előzmény: Gasz András (#61)

2012-05-13 20:59:44 The Avengers (2012) / Bosszúállók Balint (5) #167

Hulk beszél a képregényben is? nekem kicsit fura volt, amikor megszólalt, hasonló volt, mint a tavalyi majmok bolygójában, ott sem illett nagyon a karakterhez.

2012-04-29 10:32:49 The Avengers (2012) / Bosszúállók Balint (5) #52

amit nem teljesen értettem

Hulk az első átváltozásnál válogatás nélkül szét akar szedni mindnekit (az özvegyet konkrétan), esély nincs megállítani, de a végső csatában simán engedelmeskedik a többieknek, amikor mondják, hogy mi a feladata

2012-04-16 13:05:05 [Hamarosan a mozikban!] Balint #4013

újabb gyöngyszem...ez fog menni a mozikban?

Erre a jelenetre gondolsz 14:20-nál?
'97-ben ez azért nem gyengén összerakott shot volt (szerintem még most is nagyon jól néz ki). Sokszor már az ember agya mondja, hogy egy adott jelenet tuti trükk, mert ezt úgysem lehetne megcsinálni (vagy csak nagyon nehezen) a valóságban, viszont rengeteg olyan digitális trükk van a filmekben, amit észre sem vesz a néző, pont azért, mert ott csak egy mellékes eszköz, nem azon van a hangsúly. Minek szereznének be mondjuk 10 repülőt egy reptéri forgatáshoz, ha egy is elég, a többit sokszorozzák? Ha jól meg van csinálva, ember meg nem mondja, hogy melyik igazi, melyik cgi. Egyik legjobb példa szerintem a Bad Boys 2 autós üldözése, ahol a Porsche(?) felváltva volt valós és cgi. Nem vagyok mindenképpen cgi párti, de mint kiegészítő vizuális eszköz szerintem nagyon fontos és sokat dob a filmeken.

Csabaga, a Titanic épphogy nem digitális trükk volt, több, eltérő méretarányú makettet használtak, csak a füst, víz és a távolról mutatott emberek voltak CGI elemek. A túlzott CGI-t én sem szeretem (Van Helsing), de amikor ügyesen vegyítik a hagyományos trükköket a digitálissal, nagyon jó eredmények születnek (Gyűrűk Ura). Eszméletlen sok munka van egy digitális trükkön, egy nem szakmabeli el sem tudja képzelni (a making ofok sem mutatják be igazán a sok problémát, amit meg kell oldani a grafikusoknak, mert egy átlag néző meg sem értené, nem is érdekelné valószínűleg). De amikor több oldalas szakmai interjúk szólnak pl csak arról, mennyit szívtak csak a majmok szőrével vagy mennyi "vezérlő" kellett ahhoz, hogy élethű mimikát tudjanak a CGI karaktereknek készíteni, akkor gondol bele az ember, hogy a számítógép csak egy eszköz, sokat segít, de egyáltalán nem pár kattintás 1-1 feladat megoldása.

2011-11-08 15:23:18 [Filmzene] Balint #235

nem első eset, hogy a trailer zenéje sokkal jobb, mint a filmzene...néha felkérhetnék pl az audiomachine-t komplett filmtémák írására:)

2011-08-26 17:24:32 Source Code (2011) / Forráskód Balint (4) #48

Randalt idézve, miért nem a logikus ponton fejezték be?:) egy értékelést nálam ugrott volna felfele a film...

hogy fogadhat el a stúdió egy ekkora költségvetésnél egy ilyen forgatókönyvet? mintha általános 3. osztályban hirdettek volna pályázatot a 4. rész történetére...

Bocsánat, rosszul emlékeztem...youtubeon fent van a nyitójelenet, tessék: [link]

azért a mesének is van határa, legalább valami hihetőbb járművet tettek volna elé:)

Van egy határ a hálivúdi akciófilmeknél (nálam), amire azt mondom, hogy belefér. Szerintem túlságosan átlépték a hihetőség határát, ami egy más stílusú filmben nem zavart volna, de itt igen. Azért amennyire emlékszek az első részre, ennyire hihetetlen dolgok nem voltak benne.

egy vicc jutott eszembe erről a filmről: székely bácsi kijön a moziból a star wars után, és ennyit mond: ezt azért már nem hiszem el!
ennyire buta filmet nagyon régen láttam. a rendező, forgatókönyvíró fizika órára biztos, hogy nem járt. Már az első buszos akciónál éreztem, hogy lesznek furcsaságok a filmben (egy 30-40 tonnás buszt megpördíteni kb 10x a tengelye körül egy terepjáróval...), de hogy ennyi baromság legyen benne, az már fájt. A széfmenekítéses jelenet úgy, ahogy van hülyeség, csak a fejem fogtam.A vonat egyik vagonját elkaszálja egy teherautó, ami fel is robban, de a mozdonyvezető észre sem vesz semmit ebből. Aztán leugranak egy kb 200m mély szakadékba a vízbe, kutya bajuk nem lesz. De oké, hagyjuk a fizikát, a sztori egy mégnagyobb klisé. Nyúljuk le a rosszbácsi pénzét bosszúból, ehhez szedjük össze a régi haverokat, építsünk gyakorlópályát és egy autós akció során szerezzük meg a széfet (páncélautót). Egy az egyben olasz meló koppintás. A halálos iram jobban vonatkozik a gyalogos rohangálásra, mint az autós üldözésekre. Beleraktak egy kis gyorsulási versenyt csak a muszáj kedvéért, de tök felesleges volt. Kilőnek rájuk 1000 tárat, de érdekes módon mind mellémegy. A jópár tonnás széfet menet közben kicserélik egy híd alatt, na az a kedvencem:D 2 dolog miatt kap 2est: szépek a helikopteres képek rióról, és a hídon széffel,forgalommal szemben jelenet látványos lett. A végén komolyan azt vártam, hogy a széfet kinyitják, és pörög benne a búgócsiga, amit kivesznek, és pamela felébred a rémálmából.

2011-04-27 14:35:59 Big Fish (2003) / Nagy hal Balint (5) #32

Csak azt meséli a fia, ahogy elviszi a folyóhoz, nem? A temetés valóságos, ott derül ki, hogy igazából is léteznek a személyek (csak meseszerűen el lett túlozva 1-2 dolog róluk).

előzmény: jesi (#31)

2011-03-27 20:02:05 [JÁTÉK] Balint #21828

5 Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

2011-03-20 20:00:40 [JÁTÉK] Balint #21652

5. Bűnvadászok?

Happy pierrot, újabb troll?

2011-02-20 12:25:46 Black Swan (2010) / Fekete hattyú Balint (4) #167

Amit nem értek: nina leszúrja lilyt (vagyis magát) a tükördarabbal, utána kimegy, vígan táncol, majd vissza, akkor veszi észre, hogy magát szúrta le, azután kezd csak el vérezni, addig mintha semmi baja nem lett volna. egyszer láttam csak a filmet, lehet rosszul emlékszem.

1996-tól a hivatalos oscar-díj megnevezés nem "Legjobb vizuális effektusok"? azelőtt volt legjobb képi effektusok.

nagyon jó videó a filmes trükkökről, amikor még nem volt digitális technika (star wars, indiana jones stb)

2011-01-04 14:51:52 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #9337

Marianne Renoir nem véletlenül Pierrot?

2011-01-04 10:50:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #9319

Két dolog nagyon hiányzott a könyvhöz képest:
Sipor meséje (hogy került hozzá a medál, mi lett R.A.B-vel és Dumbledore előélete
Nem teljesen érthető a film alapján a gregorovics-Grindelwald-Dumbledore kapcsolat sem szerintem. Pár sátorozós jelenet helyére ezeket betehették volna.

2010-11-10 12:54:59 [JÁTÉK] Balint #20680

2. Addams Family 2.?

2010-11-06 16:18:08 Inception (2010) / Eredet Balint (4) #439

Cobb mondja lent Ariadnenek, hogy Saito is itt van valahol, meg akarja keresni.
Cobb és Saito is ugyanazon a szinten voltak, csak gondolom más-más partszakaszon...
Egy másik kérdés ettől függetlenül: van az az elmélet, hogy Cobb végig álmodik, és a felesége ébredt fel, amikor leugrott. Ha a felesége tényleg felébredt, miért nem keltette már fel Cobbot? Szerintem nem álmodott végig, de többen írták ezt a változatot is.

előzmény: mcfly (#438)

2010-10-24 20:00:25 [JÁTÉK] Balint #20327

1. Egy csodálatos elme

2010-10-23 12:09:26 [Általános fórum] Balint #1657

2010-10-08 15:10:46 [Általános fórum] Balint #1513

2010-10-06 19:17:53 [Family Guy] Balint #3

Részemről a Stewie-Brian sztorik viszik az egész sorozatot:) Két nagy kedvencem a párhuzamos dimenziókba utazós és az időgépes (2. vh) rész:D

2010-10-01 10:43:06 [JÁTÉK] Balint #19844

10. Amélie csodálatos élete?

2010-09-30 16:42:40 [JÁTÉK] Balint #19818

5. A kétszáz éves ember?

2010-08-20 20:26:01 Inception (2010) / Eredet Balint (4) #330

én is ezt hiányoltam legjobban, tipikus eyecandy jelenet volt... a paradoxon dolgokkal is lehetett volna játszani, azt hiszem összesen 2 volt belőle. Escher bácsitól lophattak volna ötletet még:)

előzmény: -senki- (#329)

drága tv2 meg ez a kölök beetette a nézőket rendesen:)

2010-08-09 14:42:27 Inception (2010) / Eredet Balint (4) #279

amikor a film elején saito felébred a vonaton, addigra eltűnnek onnan cobbék (gondolom azért, hogy ne ismerje fel őket), és ébredés után rögtön a kezét nézi, van-e szúrásnyom, szóval valamire emlékszik, és így szerintem az álom szereplőire is emlékeznie kell. én nem tudom elképzelni, hogy felébred valaki egy ilyen álomból és ne emlékezne rá annyira, hogy felismerje az utastársakat.

2010-08-09 13:06:35 Inception (2010) / Eredet Balint (4) #274

talán baki, talán nem

Amikor felébrednek a repülőn, Fischernek nem tűnik fel, hogy akik az álmában szerepeltek, ott ülnek körülötte? egyből le kellett volna, hogy essen neki, hogy valószínűleg behatoltak az álmába.

2010-08-01 10:10:59 Inception (2010) / Eredet Balint (4) #250

Egy kis making of a film díszletéből.

2010-06-29 12:15:24 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #8136

köszi, próbálkozok! (de eddig elutasítást kaptam színháztól azzal az indokkal, hogy ők nem adhatják ki a kontaktot)

2010-06-29 11:38:41 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #8133

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám felvenni bárhogyan a kapcsolatot az alábbi szinkronszínészekkel?
Mihályi Győző

Szersény Gyula

Csankó zoltán

Reklámba kell narrátor, a megrendelő valamelyiküket szeretné, viszont sehol sem találok elérhetőséget (se saját, se menedzser mailt vagy hasonlót)

2010-06-25 12:57:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #8112

nem gondolom, hogy ettől a párszázmilliótól minden helyreáll (pláne, hogy 10 millárdos károkról beszélnek), de mint gesztus egyetértek vele. az is igaz, hogy egy olyan kezdeményezést sokkal szívesebben támogatnék, amiben a pártok a pénzük x százalékát ajánlanák fel.
engem csak az zavar ebben az egészben, hogy ennek az összegnek nagyon nagy része a tűzijátékot lebonyoltító céghez fog kerülni, és nem valószínű, hogy túl sokat felajánlanának belőle (de ne legyen igazam). a vezetőség pedig megint jól jár majd. (nem mellékesen az adófizetők, vagyis a mi pénzünkből).
szigettel és hasonlókkal egyetértek, itt nem a tűzijátékon van a hangsúly, ha más hasonló rendezvényt írtak volna, azt is támogatnám.

2010-06-25 12:28:47 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #8108

Augusztus 20-án fél órán át nézel egy többszázmilliós rendezvényt és közben meg sem fordul a fejedben, hogy ebből a pénzből hány tényleg rászorulón lehetne segíteni? Tűzijáték ettől függetlenül szerintem biztosan lesz, de ha már azt elérik, hogy ne nagy felhajtás legyen, már megérte.
Akiknek a házát elvitte a víz, szerintem nem azzal fognak foglalkozni 20-án, hogy milyen szép az esti műsor.

2010-06-24 10:15:50 Toy Story 3 (2010) / Toy Story 3. Balint (5) #45

nem a 3dn van a hangsúly a filmben (hálistennek), úgyhogy nem csodálkozok a csalódáson, szerencsére itt nem sütöttek el semmilyen kinyúlok a képből trükköt.
nekem a végén kicsit sok volt az akció, maradtam volna inkább az oviban:)

2010-05-03 10:19:21 [JÁTÉK] Balint #18412

9. A kód neve: Merkúr?

2010-04-21 11:36:31 [JÁTÉK] Balint #18090

2. A rózsa vére?

2010-04-04 20:00:26 [JÁTÉK] Balint #17714

1. Tortúra

ha tudnád, milyen egyszerű egy ilyen effektet összedobni..tipikusan egyszerű de hatásos cucc:)

előzmény: yuriko (#1319)

The Prestige, A zongorista

2010-03-22 23:16:19 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #7483

hihetetlen, még gyurcsányt is kitalálta:D

2010-03-22 16:53:58 [JÁTÉK] Balint #17447

...és megint dühbe jövünk?
A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső?

2010-03-16 22:03:32 [Hamarosan a mozikban!] Balint #1981

gondolom csak egy hangulatkeltő válogatás a filmek előtt...jó ilyet is látni a sok hülye reklám mellett:)

előzmény: largo (#1980)

2010-03-16 19:51:42 [Hamarosan a mozikban!] Balint #1979

nem, egy pár perces zenés összeállítás híres filmekből

előzmény: largo (#1978)

2010-03-14 20:00:48 [JÁTÉK] Balint #16990

2 Állj mellém?
5 A gépész?

Tim Burton's Secret Formula

:D

2010-03-12 15:24:25 [Hamarosan a mozikban!] Balint #1974

Avatarra nem vagyok kíváncsi újra, de Titanicot lehet megnézem majd. Sugár moziban is nagyon hangulatos volt az a montázs, amiben pl indiana jones, sw, titanic stb jelenetek voltak. Szívesen megnézném moziban a régi nagy filmeket, teljesen más hangulatuk lehet, mint egy tv-n.

2010-03-11 12:47:08 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #7404

Hülyeség azért lehúzni egy filmet, mert nem szimpatikus egy szereplő. Részemről nagyon nem komálom Eric Roberts-et, egyszerűen idegesít ha meglátom, de pl. a dark knight-ban egyáltalán nem zavart, sőt tetszett a játéka. Az is igaz viszont, hogyha tudom, hogy egy film x díjat nyert, akkor magasabbak az elvárásaim, volt is pár csalódás emiatt:)

2010-03-08 12:28:41 [Megérdemelte-e az Oscart...] Balint #3485

meg lehet valahol nézni a díjkiosztót? youtubeon még nem találtam semmit.

szeretem tim burton filmjeit, de ez valahogy nagyon nem tetszett. végig unalmas (3d ellenére is untam magam). a képi megvalósítás tetszett, a karakterek megjelenése is jó volt, de a sztori elég 0.
muszáj kicsit avatarhoz hasonlítanom, ott sem a sztori vitte a filmet, de ott nem untam el magam a film végére, pedig jóval hosszabb. az egész moziban a film előtti montázs tetszett legjobban (sugár mozi), ahol egy jó kis válogatás van híres filmekből:)

2010-03-02 15:21:41 Avatar (2009) Balint (4) #792

biztos én emlékszem rosszul, de megsorozza gépágyúval (irányíthatatlanná is válik a helikopter), előtte pedig a helikopter lő bele a parancsnoki hajóba, ét is üti az üveget, a kijelzőt is szétlövi.
az irányíthahatlan helikoptert lövi le végül rakétával a nagy hajó.

de biztosan rosszul emlékszem.

előzmény: gaillard (#791)

2010-03-01 19:48:07 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #7094

Más is látta tegnap éjjel? én arra ébredtem, hogy vakító fény világít be pár mp-ig a szobaablakon

2010-03-01 15:44:55 [Megérdemelte-e az Oscart...] Balint #3343

nem tudom, mi alapján osztják ki pontosan ezt a díjat, de én is jobban elhittem, hogy űrlények mászkálnak a telepen, minthogy emberek vannak a pandorán. persze gyönyörű a cgi az avatarban is, de hihetőbb a district képi világa. aztán lehet az is benne volt, hogy kapjon ez a film is valamit, mert az avatar költségvetésének a töredékéből ilyen látványt kihozni nem semmi.

2010-03-01 15:11:36 [Megérdemelte-e az Oscart...] Balint #3339

off: a legjobb kompozíció nem kompozitálás (compositing)? mert nem ugyanaz a kettő, kompozitálás a cgi és valós elemek összeillesztése, kompozíció az egy képen a dolgok elrendezése.

2010-03-01 15:06:16 Avatar (2009) Balint (4) #787

ha jól emlékszem 2x mutatták ahogy áttöri az üveget egy nyílvessző. közelebbről is lőtték szerintem és jobb szögből is. ha meg éles szögben lövöldözöl nyílvesszővel, akkor lőhetsz rá jópárszor, akkor is csak karcolja. nem azt mondom, hogy húde ragaszkodtak a szigorú fizikai szabályokhoz egész film alatt, de szerintem pont a nyilazásnál nem volt baki.

előzmény: gojoci (#786)

2010-03-01 14:24:07 Avatar (2009) Balint (4) #785

ez a nyílvesszős dolog már volt téma korábban, az elején éles szögből csapódott az üvegnek, azután már az üvegre szinte merőlegesen, úgy simán áttörhette. egyszerű fizika:)

előzmény: gojoci (#784)

2010-02-28 20:36:43 [JÁTÉK] Balint #16650

2 X-Men kezdetek: Farkas

2010-02-28 20:05:54 [JÁTÉK] Balint #16610

1 Az elveszett frigyláda fosztogatói?

2010-02-28 20:01:01 [JÁTÉK] Balint #16578

2 Ryan közlegény megmentése

2010-02-28 20:00:35 [JÁTÉK] Balint #16568

3 Angyalok és démonok?

2010-02-28 16:10:53 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Balint #7053

nem kell feltétlenül a mérnökökkel jönni, én sem kaptam egyszer sem ösztöndíjat, pedig volt 3,5ös átlagom is. menedszer szakokon sokkal adakozóbbak az iskolák, ráadásul van 1-2 zh egy félévben (nekünk meg tárgyanként volt min. 3+kötelezően beadandó házik, amikkel szívhattunk hetekig)

Áthelyezve a Dühöngő topikból.

oké,

de biff megváltoztatta a múltat, és mégis ugyanabba a jövőbe tér vissza, ahol martyék vannak, aminek a "normális" múlt az előzménye. miután martyék visszamennek 1987be (ha jól emlékszem), ott ugye megváltozott minden a korábbi események miatt. viszont a jövő nem változott. én csak biff szemével próbálok gondlkodni, ha az alternatív múltból tért vissza a jövőbe (ahol a múltban a dokit bezárják elmegyógyba ha jól emlékszem), akkor nem is lehet, hogy ők időgépet építsenek és a jövőben kössenek ki...bonyolult dolgok ezek:D

van egy nagy logikai benne szerintem:

amikor az öreg biff ellopja az autót, és visszamegy a múltba, átadja a könyvet saját magának. miután átadta, nem mehet vissza abba a jövőbe, ahonnan jött, mert megváltoztatta a múltat. neki is egy alternatív jövőbe kelltt volna érkeznie

de gondolom ez a "csalás" muszáj volt a cselekmény miatt.

brown új könyvét méginkább meg fogják kurtítani, rengeteg mellékszál, visszaemlékezés van benne, kizárt, hogy beleférne egy filmbe (amik szerintem sokszor lassítják a sztorit a könyben, nem is lenne olyan nagy baj, ha kihagynának pár részt).
ha ezeket kiveszik, akkor kapunk egy angyalok és démonok 2-t, washingtonba, szabadkőművesekkel:)

2010-02-21 14:00:58 [Filmzene] Balint #159

2010-02-19 10:32:19 300 (2006) Balint (3) #96

szerintem éppenhogy nem egy durva film, főleg ha már a vér szóba került: ha megnézed, a vérnek köze nincs az igazihoz, direkt ilyenre csinálták, fröccsen egyet és még a levegőben eltűnik, nyomot nem hagy a földön (már amennyire emlékszem), de az megmaradt bennem, hogy nagyon számítógépes hatása van.
sokkal véresebb filmek vannak ennél...

előzmény: Bruce94 (#95)

2010-02-17 16:49:46 [Filmzene] Balint #158
2010-02-12 14:42:45 United 93 (2006) / A United 93-as Balint (5) #77

egyik kedvenc jelenetem: repülőgép ablakából egy pillanatra látni a world trade center még álló tornyait

2010-02-11 11:10:43 World Trade Center (2006) Balint (2) #59

az tett be legjobban, amikor hotdogot osztogattak az embereknek...lehetne még amerikásabb? azon gondolkoztam a 30. perc környékén, hogy miről fog szólni a maradék másfél óra? repülők becsapódtak, tornyok ledőltek...hát nem sok mindenről szólt ezután.

off: magyar változatban hotdog helyett tuti zsíroskenyér lenne hagymával:)

nagyon sok helyen olvastam, hogy milyen jó a film soundtrackje (szerintem is), mégsem láttam hogy kapott volna rá bármilyen díjat. vagy kapott már? vagy valami miatt nem lehetett jelölni?

2010-02-08 18:20:49 Avatar (2009) Balint (4) #769

nem a 3dre kellett ennyit várni, hanem hogy a cgi szereplők hihetően jelenjenek meg. a 3d csak egy plusz dolog volt, zt elvileg még nem is tervezte cameron pár évvel ezelőtt.

előzmény: peeeet (#768)

Nálam Steve kb Scrat-tel van egy szinten, kár hogy viszonylag kevés szerepet kapott:) Megérdemelne egy külön animációs rövidfilmet.

2010-01-17 10:47:43 Avatar (2009) Balint (4) #720

Imax 3dben szerintem ne feliratosan, ha már a látványért ülsz be, ne a betűkre kelljen figyelni (így is lesz felirat, de nem végig)

előzmény: nony_15 (#718)

2010-01-13 21:43:47 Avatar (2009) Balint (4) #709

ehh:)

2010-01-10 19:18:24 Panic Room (2002) / Pánikszoba Balint (4) #21

Fincher filmjeiben az tetszik nagyon, hogy jól tudja használni a számítógépes trükköket, nem túlozza el a mennyiségét a filmekben, és ami van, annak is hangulata van, pl ebben a filmben a ház bemutatása, amikor a betörők próbálnak bejutni. Ha jól tudom, az egész belső tér ebben a nagyon hosszú jelenetben számítógéppel készült.

2010-01-10 18:43:05 Avatar (2009) Balint (4) #696

Letöltöttem egy mozis verziót (nem kell elítélni, előtte 2x láttam moziban:)), ennek viszont egy kicsit más a vége, nem tudom, hogy a moziban mehetett le így vagy utólag vágták meg?
Amit moziban láttam, ott az a vége, hogy kinyílik az avatár szeme, a letöltött változatban pedig egy fekete fade a film vége, nem látjuk, hogy kinyílik a szem

2010-01-09 13:37:09 Avatar (2009) Balint (4) #684

no comment...