HG

Regisztráció: 2008. január 18. (16 év, 2 hónap)

Születési év: 1988

Red Rock West
Red Rock West - Amikor egy bérgyilkos is több a soknál
4 2024-01-12 3,6
Saturday Night and Sunday Morning
Szombat este és vasárnap reggel
4 2024-01-07 4,2
4 2023-12-07 3,7
The Loneliness of the Long Distance Runner
A hosszútávfutó magányossága
5 2023-11-19 4,3

Amilyen biztató (bár már a 90-es években is elcsépelt) volt a film premisszája, annyira unalmas és vontatott lett a kivitelezés. Ha már beraknak főszereplőnek egy legyőzhetetlennek tűnő, katonai múltú "hústornyot", aki a családja kiirtását egy szomorú nézéssel elintézi, akkor lehetne valóban egy közhelyes akciófilmes "gyilkológép" (mint Schwarzenegger a Kommandóban), nem olyasvalaki, akit a rosszfiúk könnyedén átvernek és elfognak. Ráadásul adtak mellé egy idegesítő wannabe gengszter fekete kissrácot is, aki végig próbál nagyon keményen nézni és egy kiló droggal az iskolatáskájában rohangál a városban, bár arra nem jöttem rá, mi is a szerepe a filmben.

Nagy kár, hogy a Miramax megvágta a filmet, sokkal jobb is lehetett volna, pl. a végén a happy end helyett Ash Sarah-t választja, ezért bolyongó lélekként sosem találkozhat többé a fiával.

2019-09-08 04:59:08 Blade Runner (1982) / Szárnyas fejvadász HG (5) #167

Érdekes, három év után újranéztem és már sokkal jobban megfogott a film. Lehet, "érlelődnie" kellett egy kicsit. :)

2019-06-08 07:22:35 Happy Death Day (2017) / Boldog halálnapot! HG (4) #22

Kifejezetten tetszett, vannak persze logikátlanságok és közhelyek, de ellensúlyozza a főszereplő színészi játéka. Hitelesen adta elő a film elején az önző, rideg r*bancot, aki a film végére, a traumatikus események hatására ledobja magáról a felvett szerepét és önmaga tud lenni. Az "Idétlen időkig-koppintás" vádat nem tartom jogosnak: mintha egy filmes ötletet csak egyszer lehetne felhasználni és ezért kalózos, zombis, disztópikus, robotos stb. filmből is csak egy-egy darab létezhetne, és az utána következő már mind annak a "koppintása", ami nyilvánvalóan nonszensz gondolat.

2019-06-05 14:16:14 A Quiet Place (2018) / Hang nélkül HG (3) #73

A hangulat és a poszt-apokaliptikus világ meggyőző ábrázolása miatt adtam volna rá egy négyest, de a rengeteg logikátlanság lehúzta sajnos hármasra. Kár érte.

2019-05-10 22:25:19 Rapid Fire (1992) / Mint a tűz HG (3) #2

Van azért pár hiba a leírásban:

"nála kevesen értenek jobban a harcművészetekhez"

Ez nem derül ki a filmből.

"hajlandó arra, hogy tanúskodjon"

Igazából rákényszerítik az ügynökök, bár tény, hogy emiatt hajlandó lesz tanúskodni.

"a tanúvédelmi program, amelyen részt vesz, kudarcot vall"

Így is megfogalmazhatjuk azt, hogy korrupt ügynökök törnek az életére :D

"Serrano ugyanis profi bűnöző, jelentős kábítószer-birodalmat épített ki magának Thaiföldön"

Nem Serrano, hanem az őt visszautasító üzlettársa és a film negatív főszereplője, Tau épített ki birodalmat Thaiföldön.

"Konkrétan a racionális, a természetfeletti maszlagban kételkedő emberek vannak beállítva hülyének és szánalmasnak."

Inkább az olyan nagyképű, "mindentudó" emberek, akik ugyan nem éltek át hasonlókat, de mégsem tudják elhinni, hogy esetleg a hatalmas tudásukon túl is létezhetnek megmagyarázhatatlan dolgok.

Maga a film erősebb volt az elődjénél, bár voltak megint durva logikai bukfencek, pl. egyetlen videofelvétel miatt csalónak titulálják a családot, miközben történtek durvább események is, szemtanúkkal.

2019-04-22 21:58:42 Lukas (2018) / A kidobó HG (3) #1

Kifejezetten unalmas és sablonos, néhol logikátlan akciófilm, hármast csak a végén lévő csavar és a kétértelmű befejezés, illetve a film nyomasztó hangulata miatt adtam rá. Van Damme hozza a tőle megszokott "zűrös múlttal rendelkező, alkoholista (vagy legalábbis annak kinéző), a gyermekét egyedül nevelő, lecsúszott és kiégett ex-katona/testőr/kommandós/rendőr stb. szerepét, még a mimikája is ugyanolyan minden hasonló filmjében.

Én sem értem azt a véleményt, miszerint "őrült pszichopata" a főhősnő.

Egyébként egy egyszer nézhető, de pörgős akciófilm, egydimenziós karakterekkel, más filmekben már számtalanszor látott jelenetekkel, illetve kiszámítható fordulatokkal. Mindenesetre ütősebb lett volna a film végén a temetős jelenetnél lezárni a filmet - hiszen tulajdonképpen milyen célt is szolgál Riley szökése a kórházból? A szerettei halottak, a halálukért felelős személyek úgyszintén, országszerte/világszerte ismerik az arcát, beleértve az őt kiemelten veszélyes bűnözőként üldöző hatóságokat is stb.

Számomra félelmetesebb volt a főgonosz, mint az előző részben (bár kevesebb, vagy inkább semennyi háttértörténetet nem kaptunk hozzá, de lehet, éppen emiatt - az előző részben egy bántalmazott gyerekből lett sorozatgyilkos lelke gonoszkodott, itt viszont egy rejtélyes és végtelenül undorító, alattomos túlvilági lény, mely többek között áldozatai reményeit használja fel a saját céljaira, ezért ilyen téren szerintem telitalálat volt). Éppen ezért a film atmoszférája is sötétebb és rémisztőbb volt az előzőeknél. A végén tetszett a gonosz ellensúlyozása is az anya fényalakjával, a hasonló horrorfilmekből hiányolni szoktam a jóságos erők jelenlétét, bár tény, hogy csak gonosz démonokat bemutatva, bármiféle ellensúly nélkül, nyomasztóbbá válik egy ilyen film.

A logikátlanságok viszont itt is megvoltak: szegény lányt majdnem halálra kínozza a démon, a végén az utolsó pillanatban megjelenik az anyuka és utána nagyvonalúan közli, hogy már a film legelején, a színpadi meghallgatáson is büszkén figyelte a lányát... WTF, akkor talán előbb is segíthetett volna neki. :P