gergőbácsi

2009-09-03 21:42:23 [Filmet keresek] gergőbácsi #762

Azt hiszem ez lesz az. Köszönöm!

előzmény: cikus (#759)

2009-08-28 21:37:18 [Filmet keresek] gergőbácsi #758

Sziasztok! Újra megkérdezem, hátha az idő segít. Egy ázsiai (nem emlékszem hogy kínai vagy hong-kongi) film címét keresem. Sajnos nem emlékszem rá, csak ködösen, jó pár éve már, hogy láttam.
Annyi határozottan rémlik belőle, hogy az ókori/középkori Kínában két gyermekkori ismerős, ha jól emlékszem, barát sorsát követi nyomon. Egyikük hadvezér, netán császár lett, sikeres, gátlástalan uralkodó, másikuk érzékeny, szegénysorban lévő, de hihetetlen tehetséges zenész és zeneszerző. Az uralkodó először a barátság húrján, aztán százak kivégzésével próbálja zsarolni "barátját", hogy írjon egy őt dicsőítő himnuszt, amit persze a zeneszerző nem akar/nem tud.

2009-02-13 10:19:47 [Filmet keresek] gergőbácsi #565

Pontosítás: "A Beverly Hills 90210 episode on acid."

előzmény: gergőbácsi (#564)

2009-02-13 10:18:39 [Filmet keresek] gergőbácsi #564

szerintem is igaza van cikusnak.
Ez az a film, amelyről a rendezője azt mondta: "A Beverly Hills 90210 on acid."

előzmény: fatbastard (#559)

2009-01-20 18:51:32 [Filmet keresek] gergőbácsi #547

Sziasztok! Egy ázsiai (nem emlékszem hogy kínai vagy hong-kongi) film címét keresem. Sajnos nem emlékszem rá, csak ködösen, jó pár éve már, hogy láttam.