sasi89

Regisztráció: 2008. január 13. (11 év)

Rendezők: Christopher Nolan, Frank Darabont, Martin Scorsese, Milos Forman, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Christian Bale, Jack Nicholson, Joaquin Phoenix, Kevin Spacey, Robert De Niro
Műfajok: dráma, fantasy, sci-fi

4 2019-01-01 3,8
A tanú

5 2018-12-31 4,6

2018-12-26 23:50:03 Memento (2000) / Mementó sasi89 (5) #89

A napokban újranéztem vagy 10 év után, régebben annyira nem fogott meg a film de most simán felment négyesről ötösre. A hozzászólásoknál nem láttam hogy valaki írta volna, de a film zenéjét is érdemes kiemelni, véleményem szerint rengeteget hozzá ad a film hangulatához.

2018-12-16 21:15:28 Mowgli (2018) / Maugli sasi89 (3) #1

A tavaly előtti dzsungel könyve cimü film nekem jobban tetszett de ez sem volt rossz. Egy közepest megér.

Egy év távlatából visszatekintve a történet helyenként valóban lehetett volna jobban kidolgozott de a látvány és a zene együttesen olyan hangulatot, atmoszférát teremt ami számomra zseniálissá teszi ezt a filmet. Jelenleg látatlanban úgy érzem hogy valószínűleg 10-20 év múlva is ugyanígy fogom gondolni.

2018-08-26 21:08:25 Borg/McEnroe (2017) sasi89 (3) #2

3,5-t adnék rá ha lehetne de így csak hármas mert azt a szintet mindenképpen hozza de a négyest nem éri el. Ami a leginkább zavart a filmben hogy nem teljesen hűen adták vissza az eseményeket. McEnroe híres kiborulása a valóságban nem is azon a meccsen történt mint a filmben. A valóságban még a legelfogultabb kommentátorok között sem hallottam olyan mértékű elfogultságot mint amit a filmben hallani néhány jelent alatt/után. Ha a részletekre jobban odafigyeltek volna a készítők simán négyest adnék a filmre mert a casting elég jól sikerült, mindenki korrektül hozza a szerepét/karakterét, a színészekre nem lehet panasz. Nagy tenisz rajongóként nehéz volt objektívnek maradnom az osztályozásnál. Aki szereti a teniszt és az átlagnál sokkal több információval rendelkezik ill. többet tud a sportról annak mindenképpen ajánlom hogy nézze meg a filmet.

2018-06-21 04:04:05 Ready Player One (2018) sasi89 (4) #17

A forgatókönyv a film második felére eléggé leült de volt jó néhány vizuális jelenet ami eléggé feldobta nálam a hangulatot, külön kiemelném a Ragyogásban játszódó részt. Látványfilm de abból egyértelműen a jobbik fajta.

2018-03-22 07:16:40 [Filmet keresek] sasi89 #2260

Sziasztok.

Keresek egy régi ufós filmet. Valamelyik magyar TV csatornán (talán M1 M2 esetleg DUNA) láttam úgy kb. 18 évvel ezelött este 10-11 óra körül. Emlékeim szerint nem sokat beszéltek benne. Amire emlékszem hogy valahol a film második felében van egy jelenet amikor valamikor délelőtt-dél körül napsütéses időben egy helyben lebeg egy elég méretes UFO a levegőben kb 500-1000 méter magasságban. Mindenféle fegyverrel próbál benne kárt tenni a hadsereg de semmi sem használ. Egy atombombát is felrobbantanak a közelében de nem sokkal később kiderül hogy attól sem lett rajta egy karcolás sem. Régi filmről van szó kezdetleges effektekkel. Valakinek valami ötlete?

"Utólag belegondolva: egy valami azért még hiányzik nekem a filmből. Itt arra gondolok, hogy a pálfordulás pontos időpontját nem tudom behatárolni. Hol van az a pont, ahol Schindler rájön, hogy mi van? és hol van az a pont, amikor TÉNYLEG csak a jóért kezd cselekedni? Nekem ugyanis úgy tűnt, hogy ez nincs igazán letisztázva. Lehet, hogy nem is kell? Az már túl ,,szájbarágós" lenne?"

A mai nap újranézve a filmet egyértelműnek tűnik a válasz.

Először Schindler az utcára kilépve meglátja az égből leszálló hamut majd az égetés helyszínén, lángoló hullahegyek mellett Goeth tudatja vele hogy bezár a bolt és mindenki megy Auschwitzba, aztán rögtön utána meglátja a piros ruhás kislány holttestét, akit korábban már látott a gettóbeli kilakoltatásnál. Ekkor elszörnyülködik és eltörik benne valami, kétségbeesik és onnantól már egy másik Schindlert látunk.

előzmény: Livcsy (#5)

Gyenge hármas de kifejezetten csak a látvány miatt, az tényleg jól sikerült. A forgatókönyv elég gyenge és a színészek sem nyújtanak semmi extrát, egyedül Rihanna és Ethan Hawke rövid alakítása mondható korrektnek.

Nekem összességében még jobban tetszett mint az előző rész, simán ötöst adok rá. A rendező korábbi filmjei nem fogtak meg de ezt legszívesebben azonnal újra néztem volna a moziban. Akárcsak az első részben itt is végig nagyon erős az atmoszféra, egyszerre sci-fis de közben mégis nagyon valóságosan hat. Tetszett a lassú tempó ami által végig tisztán nyomon követhető maradt a sztori miközben elveszhettem a látványban ill. a részletekben. Úgy gondolom a színészek közül mindenkinek sikerült hoznia amit kellett. A korábbi hozzászólások alapján számomra a film zenéje is kellemes csalódás volt, semmi zavarót nem véltem felfedezni benne. Nálam eddig egyértelműen ez az év filmje és az elmúlt évek legjobb sci-fije, csak ajánlani tudom mindenkinek aki tényleg szereti a műfajt. "Csak" 90% mert a legtöbb szál nyitva maradt, feltételezhetően az esetleges folytatás miatt.

Lehet hogy én néztem rossz hangulatban, vagy csak kinőttem már ezeket a filmeket de nekem nem nagyon jött át azt leszámítva hogy helyenként 1-2 poénosnak szánt szöveg megnevettetett. Erős kettes.