sasi89

Regisztráció: 2008. január 13. (11 év, 10 hónap)

Rendezők: Christopher Nolan, Frank Darabont, Martin Scorsese, Milos Forman, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Christian Bale, Jack Nicholson, Joaquin Phoenix, Kevin Spacey, Robert De Niro
Műfajok: dráma, fantasy, sci-fi

TRON: Legacy
TRON: Örökség
3 2019-01-10 3,0

2019-09-13 04:00:32 Stealth (2005) / Lopakodó sasi89 (?) #6

Úgy terveztem hogy újranézem így 14 év után mert úgy emlékeztem rá hogy nézhető, de olvasván az itteni kommenteket inkább kihagyom. Valószínűleg annak idején még sokkal igénytelenebbül válogathattam hogy mit nézek meg és mit nem.

Ha sikerült volna rendesen befejezni akkor simán megérne egy négyest így viszont csak közepes. Az atmoszférája miatt mindenképpen megéri egyszer megnézni.

2018-12-26 23:50:03 Memento (2000) / Mementó sasi89 (5) #89

A napokban újranéztem vagy 10 év után, régebben annyira nem fogott meg a film de most simán felment négyesről ötösre. A hozzászólásoknál nem láttam hogy valaki írta volna, de a film zenéjét is érdemes kiemelni, véleményem szerint rengeteget hozzá ad a film hangulatához.

A tavaly előtti dzsungel könyve cimü film nekem jobban tetszett de ez sem volt rossz. Egy közepest megér.

Egy év távlatából visszatekintve a történet helyenként valóban lehetett volna jobban kidolgozott de a látvány és a zene együttesen olyan hangulatot, atmoszférát teremt ami számomra zseniálissá teszi ezt a filmet. Jelenleg látatlanban úgy érzem hogy valószínűleg 10-20 év múlva is ugyanígy fogom gondolni.

2018-08-26 21:08:25 Borg/McEnroe (2017) sasi89 (3) #2

3,5-t adnék rá ha lehetne de így csak hármas mert azt a szintet mindenképpen hozza de a négyest nem éri el. Ami a leginkább zavart a filmben hogy nem teljesen hűen adták vissza az eseményeket. McEnroe híres kiborulása a valóságban nem is azon a meccsen történt mint a filmben. A valóságban még a legelfogultabb kommentátorok között sem hallottam olyan mértékű elfogultságot mint amit a filmben hallani néhány jelent alatt/után. Ha a részletekre jobban odafigyeltek volna a készítők simán négyest adnék a filmre mert a casting elég jól sikerült, mindenki korrektül hozza a szerepét/karakterét, a színészekre nem lehet panasz. Nagy tenisz rajongóként nehéz volt objektívnek maradnom az osztályozásnál. Aki szereti a teniszt és az átlagnál sokkal több információval rendelkezik ill. többet tud a sportról annak mindenképpen ajánlom hogy nézze meg a filmet.

2018-06-21 04:04:05 Ready Player One (2018) sasi89 (4) #17

A forgatókönyv a film második felére eléggé leült de volt jó néhány vizuális jelenet ami eléggé feldobta nálam a hangulatot, külön kiemelném a Ragyogásban játszódó részt. Látványfilm de abból egyértelműen a jobbik fajta.

2018-03-22 07:16:40 [Filmet keresek] sasi89 #2260

Sziasztok.

Keresek egy régi ufós filmet. Valamelyik magyar TV csatornán (talán M1 M2 esetleg DUNA) láttam úgy kb. 18 évvel ezelött este 10-11 óra körül. Emlékeim szerint nem sokat beszéltek benne. Amire emlékszem hogy valahol a film második felében van egy jelenet amikor valamikor délelőtt-dél körül napsütéses időben egy helyben lebeg egy elég méretes UFO a levegőben kb 500-1000 méter magasságban. Mindenféle fegyverrel próbál benne kárt tenni a hadsereg de semmi sem használ. Egy atombombát is felrobbantanak a közelében de nem sokkal később kiderül hogy attól sem lett rajta egy karcolás sem. Régi filmről van szó kezdetleges effektekkel. Valakinek valami ötlete?

"Utólag belegondolva: egy valami azért még hiányzik nekem a filmből. Itt arra gondolok, hogy a pálfordulás pontos időpontját nem tudom behatárolni. Hol van az a pont, ahol Schindler rájön, hogy mi van? és hol van az a pont, amikor TÉNYLEG csak a jóért kezd cselekedni? Nekem ugyanis úgy tűnt, hogy ez nincs igazán letisztázva. Lehet, hogy nem is kell? Az már túl ,,szájbarágós" lenne?"

A mai nap újranézve a filmet egyértelműnek tűnik a válasz.

Először Schindler az utcára kilépve meglátja az égből leszálló hamut majd az égetés helyszínén, lángoló hullahegyek mellett Goeth tudatja vele hogy bezár a bolt és mindenki megy Auschwitzba, aztán rögtön utána meglátja a piros ruhás kislány holttestét, akit korábban már látott a gettóbeli kilakoltatásnál. Ekkor elszörnyülködik és eltörik benne valami, kétségbeesik és onnantól már egy másik Schindlert látunk.

előzmény: Livcsy (#5)

Gyenge hármas de kifejezetten csak a látvány miatt, az tényleg jól sikerült. A forgatókönyv elég gyenge és a színészek sem nyújtanak semmi extrát, egyedül Rihanna és Ethan Hawke rövid alakítása mondható korrektnek.