sasi89

Regisztráció: 2008. január 13. (15 év)

Rendezők: Christopher Nolan, Frank Darabont, Martin Scorsese, Milos Forman, Sergio Leone, Stanley Kubrick
Színészek: Christian Bale, Jack Nicholson, Joaquin Phoenix, Kevin Spacey, Robert De Niro
Műfajok: dráma, fantasy, sci-fi

3 2021-11-20 3,4
Dune: Part One
Dűne
4 2021-10-22 3,9

A sztorinál láthatóan megint arra mentek hogy az első részhez hasonlóan minden korosztálynak nemtől függetlenül valamennyire még tűrhető legyen, a nagyobb bevétel miatt. Szerintem e tekintetben picit gyengébben sikerült mint az első rész. A látvány miatt viszont -akár az első rész annak idején- ez egy kihagyhatatlan mozi IMAX 3D-ben. A 3 órából legalább 1-et folyamatosan tátott szájjal néztem és végig az volt az érzésem hogy már már nevetségesen szép, hogy ilyen nincs. A HFR-nél érződött hogy nem sikerült minden jelenetnél stabilan tartani a képkocka sebességet, helyenként akadozott a kép, számottevően szerencsére nem rontotta az élményt. Látványban ezt a szintet szerintem az évtizedben a folytatások kivételével már semmi nem fogja megugrani. Újabb mérföldkő. Cameron egy állat :D

Eredeti nyelven néztem. Egyáltalán nem bántam meg, azóta újranéztem még kétszer. Azokat a jeleneteket leszámítva ahol Spacey oda van kötözve a székhez (ott saját magához képest szerintem gyengén játszik) a film többi része szerintem közel zseniális, de a négyes csont nélkül megvan.

Hát igen, szívemből szóltál, nehéz lenne belekötni.

előzmény: Golyo (#189)

2020-02-19 17:47:23 [Filmet keresek] sasi89 #2623

Köszönöm, gyanús hogy ez az a film, csak én a végén kívül semmire nem emlékeztem belőle...

előzmény: ichi (#2622)

2020-02-19 16:54:14 [Filmet keresek] sasi89 #2621

Sziasztok. Keresek egy filmet, nagyon régen láttam a TV2-n, emlékeim szerint valamikor a kilencvenes években készülhetett. Annyira emlékszem belőle hogy egy erdőben vadászik egy emberre egy kb. 5-6 főből álló csoport, akik különböző, állatszerű maszkokat viselnek. Az elején szándékosan adnak az illetőnek némi előnyt hogy el tudjon rejtőzni előlük. Van ötletetek hogy melyik film lehet az?

2019-09-13 04:00:32 Stealth (2005) / Lopakodó sasi89 (?) #6

Úgy terveztem hogy újranézem így 14 év után mert úgy emlékeztem rá hogy nézhető, de olvasván az itteni kommenteket inkább kihagyom. Valószínűleg annak idején még sokkal igénytelenebbül válogathattam hogy mit nézek meg és mit nem.

Ha sikerült volna rendesen befejezni akkor simán megérne egy négyest így viszont csak közepes. Az atmoszférája miatt mindenképpen megéri egyszer megnézni.

2018-12-26 23:50:03 Memento (2000) / Mementó sasi89 (5) #89

A napokban újranéztem vagy 10 év után, régebben annyira nem fogott meg a film de most simán felment négyesről ötösre. A hozzászólásoknál nem láttam hogy valaki írta volna, de a film zenéjét is érdemes kiemelni, véleményem szerint rengeteget hozzá ad a film hangulatához.

A tavaly előtti dzsungel könyve cimü film nekem jobban tetszett de ez sem volt rossz. Egy közepest megér.

Egy év távlatából visszatekintve a történet helyenként valóban lehetett volna jobban kidolgozott de a látvány és a zene együttesen olyan hangulatot, atmoszférát teremt ami számomra zseniálissá teszi ezt a filmet. Jelenleg látatlanban úgy érzem hogy valószínűleg 10-20 év múlva is ugyanígy fogom gondolni.