trockij

2024-03-19 06:26:33 Semmelweis (2023) trockij (2) #5

Olyan, mint egy képeskönyv. Szép és "steril", de magától nem megy előre.
Sajnos azt éreztem, hogy díszlet előtt beszélget néhány színész valamiről, ami a nézőt már untatja. Volt amúgy egy-egy hatásos jelenet is.

2024-03-18 22:16:19 Most vagy soha! (2024) / Now or Never! trockij (?) #75

Akkor lehet, hogy én is megnézem. Amúgy is kedvelem a forradalmi témákat.

előzmény: Tanu (#74)

2021-11-16 01:38:33 Suburra (2015) trockij (4) #15

Kfironak: A politikus apokalipszise maga az elnök úr elhajtása, mert ha nem választják újra, nincs mentelmi joga, ami az ügyészségtől védené. Ez az olaszoknál létező jelenség.

Nincsenek nagy megfejtések a filmben, túl sok szállal dolgozik, nem lehet azonosulni a szereplőkkel - pedig milyen jó is lenne, ugye. Amúgy minden szempontból kitűnő.

előzmény: kfiro (#10)

2021-02-20 23:59:09 Little Women (2019) / Kisasszonyok trockij (2) #20

Minőségi, mozira adaptált történelmi témájú szappanopera viszolyogtató arisztokratikussággal és elképesztően erőtlen első félórával.

Nagyon régen volt már ekkora filmélményem

2020-12-31 09:40:09 Dark Waters (2019) / Sötét vizeken trockij (2) #21

Thriller, mi?

A zárójelenet pusztán érzelmi hatást akar kiváltani, lám-lám, bár meghalt a szimpatikus lány az elején, de valahol tovább él, és mégis ő győzött, pedig minden ellene szólt. A logikai értelmezés, miszerint a degeneráltság oldalágon újra felbukkanhat, nem helyes.

Kemény kezdés, és ingadozó színvonalú folytatás.

Hiba volna ezért megnézni, zagyvaság.

Inkább lepolírozott karikatúrák sorozata ez, mint történet. Most azon gondolkozom, hogy egyáltalán szól-e ez a film valamiről, bármelyik 30-60-90 percet hagyják ki, pont ugyanaz marad. ... Jó, ha az ügyvédnőt hagyják ki, az javítana rajta. :)

Ritkán látni ilyen jó árérték arányú filmet: 8 forint / perc.

2017-03-24 21:46:53 Doctor Strange (2016) trockij (2) #17

Nulla (0!) dimenziós karakterek!

2016-11-03 22:42:53 The Accountant (2016) / A könyvelő trockij (3) #5

Igen, a vége volt a gyengébb.

előzmény: Channá (#4)

Nézhetetlen a képminőség az IMAXban.

2014-01-25 22:26:07 The Purge (2013) / A bűn éjszakája trockij (3) #17

Azért valljuk be, minden lány romantikusnak találná, ha megölnék az apját. Vagy ezt nem gondolták végig? hehe..

2013-12-26 14:46:34 World War Z (2013) / Z világháború trockij (4) #56

Nem mondod, hogy a realitást keresed egy olyan filmen, ahol a halottak gyorsabbak, mint egy gepárd.

előzmény: Karesz84 (#55)

Trilógia :D.
A Lionsgate stúdió ma már annyira elégedett a bevételi adatokkal, hogy az Éhezők-trilógia lezárása a Harry Potter franchise-hoz hasonlóan két mozifilmre lesz szétszedve.

Értem én, csak nem szeretem.

Nem olvastam a könyvet, én végig a filmről beszélek. Az a baj, hogy irritáló módon esett ki a billentyűzet a forgatókönyvíró kezéből.

Oké, kijutottak az arénából, ez tény. Ez önmagéban nem lehetett a cél, mert a játékidő nagy részében bent se voltak - a külvilág is börtön.
A 13. körzetbe még csak úton voltak, igaz, oda nem akart menni senki.
Összeesküvésről a végéig semmi szó nem volt, így az nem is sikerülhetett, mert nem volt drámai felvezetése. (Az elégedetlenségnek volt, de az egy teljesen más minőség.) Vagy a fecsegő poszátáról kellene tudnom valamit?

1) Egy filmnek önmagában is meg kell(ene) állnia. (Vagy eleve úgy adod el, hogy 2/1.)
2) Az (egyelőre) trilógia első részének volt értelmezhető vége (katarzis stb.).
3) Szerintem elvárható, hogy bemutatott eseményekhez kapcsolódó befejezés legyen.
4) Maga konkrét történet nem izgat, ez egy kitaláció, csak mint esztétikai élmény érdekes. Élvezhető történetet várok, nem a gyászjelentést, miszerint boldogan éltek, míg meg nem haltak.
5) Hogy a könyvben mi van az irreleváns, lehet jól és rosszul mesélni ugyanazt.

Ezt a filmet nem lehet spoilerezni. Egyrészt nem történt semmi, másrészt a hiányzott is a vége, pedig volt játékidő bőven (mondjuk nem 165 perc, ahogy hirdették, de ez minősítse a mozit).
Egyetlen szempont volt csak, hogy a harmadik részre is a mozikba tereljék a nézősereget.

"a film végén csak a magas pulzusszám és a tehetetlenül fortyogó düh marad a publikumnak."

Híradót nem nézel, csak filmeket? Ez a kis történetecske vihar a biliben, mint közismert "több, mint kormányváltás" volt Irakban azóta.

előzmény: dabo (#3)

Nem igazodok ki azon, hogy egyszerre adsz a filmre hármast és minősíted írásban zseniálisnak többször is.

2013-11-05 23:31:54 Of Two Minds (2012) / Nehéz döntés trockij (?) #1

Jó kis szinkron:)

A vígjáték miért nincs kint :D

2013-09-24 13:03:55 The Host (2013) / A burok trockij (4) #24

A filmben konkrétan semmi nincs ami magas költségvetést indokolna. Se számítógépes grafika, se drága színészek, se komoly díszlet.

előzmény: gomez1000 (#19)

2013-09-21 01:20:18 A nagy füzet (2013) / The Notebook trockij (?) #7

Annyira jó nem lehet, ha 3ast adtál.

2013-09-21 00:25:09 Apocalypto (2006) trockij (5) #57

Ezt komolyan nem értem. A film alapján a keresztényekről simán gondolhatod azt, hogy mindig van rosszabb: és azok ők.

előzmény: Antoninus (#56)

Ez egy búvármozi: minden percben egyre lejjebb!
Előttem már mindent elmondtak.

2013-09-14 22:33:17 The Rock (1996) / A szikla trockij (4) #11

Akkor az nem is ez a film.

Amúgy ez az őrületes patriotizmus elég sokat ront az élvezhetőségen.

előzmény: robynballantyne (#6)

2013-09-01 00:35:16 Wanderlust (2012) / Hippi túra trockij (3) #7

Eléggé egyenletlen a színvonal, de valószínűleg csak azért mert "amerikai vígjáték.".

Ez gyerekfilm?
Vígjáték nem lehet, mert a betegség nem vicces.
A főszereplő csaj, meg még pár szereplő annyira gyengén van megformálva, hogy itt nagyon összetett dolgokba nem lehet belemenni.

2013-08-24 15:42:53 Post Grad (2009) / Diploma után trockij (2) #1

"A sablonoktól mentes, fergeteges romantikus komédia Michael Keaton, Jane Lynch és Carol Burnett remek alakításával szórakoztatón bizonyítja, hogy az ember akkor is elégedett lehet az életével, ha az éppen fenekestül fordul fel!"

Kétszóval: sablonos unalom.

Ilyen az igazi szerelem! Csak semmi érzelem!

A szakácsnő szép, mintha már láttam volna valahol, ki lehet az? Sose derül ki.

2013-05-14 13:48:15 Argo (2012) / Az Argo-akció trockij (3) #84

Ennyiről.
A Micsoda nő! meg egyetlen 'amerikai' kurváról.

előzmény: arylacee (#83)

2013-05-14 13:31:42 Skyfall (2012) trockij (2) #159

De te láttál már olyan vonatot, aminek a vezetője vígan megy tovább akkor is, ha leszakadt róla pár kocsi? Ha lenne is ilyen, a fékmechanizmus miatt a mindenki aki fönt van a tetőn, úgy lerepül, mint a huzat. Muszáj minden akciójelenetet valami irrealitással nevetségessé tenni? Minden Bond film ilyen?

előzmény: Koravén (#158)

2013-05-02 11:13:50 Fight Club (1999) / Harcosok klubja trockij (5) #158

de mit kínál erre megoldásként a film?
Az öngyilkosság a már "ki van lőve"? A művészet ritkán jut többre. A főhős nagy valószínűséggel már halott amikor feljön a stáblista.

előzmény: somogyireka (#157)

2013-04-23 22:26:22 Oblivion (2013) / Feledés trockij (4) #70

Ez a film nem érdemel ötöst. De valahogy különbséget is kell tenni, megkapja.

2013-03-24 23:42:23 Trespass (2011) / Túszjátszma trockij (3) #15

Szerintem zseniális a film. Szinte nézhetetlen és mégis adok rá egy 3ast. Csoda.

A Dekameron egyszer nézhető - vagy egyszer nézhetetlen - filmes változata.

2012-12-21 19:37:35 Life of Pi (2012) / Pi élete trockij (3) #44

Ki tudnád ezt fejteni? Mi van az utolsó jelenetben? A végén elég gyorsan ugráltak ide oda, és nem tudok visszatekerni. Tipp: a végelgyengült tigris még egyszer bemegy az erdőbe.

Más: A 3d velejárója hogy a háttér, amit nem akarnak kiemelni életlen lesz vagy ez valami rossz beállítás (messze ültem a vászontól, vagy hullámos a vászon, alszik a mozigépész vagy ilyesmi)?

2012-12-20 21:08:11 Life of Pi (2012) / Pi élete trockij (3) #19

Sok veleje nem volt. Viszonylag látványos és valamennyire magával ragadó is lehet, mert sok jól sikerült öt perc van benne. Majd a nép ítéletet mond.

2012-09-16 14:50:29 The Box (2009) / A doboz trockij (4) #31

Szerintem két döntés van a filmben 1) megnyomja-e a gombot? 2) lelövi-e a feleségét. Kiderül, hogy az első döntés az nem is az ember sajátja, hanem valaki más már meghozta, mint az ő saját második döntését. Ezért egyedül a második döntés marad valós döntésnek. Csak akkor törik meg a kör, ha nem lövi le a feleségét. Ebből következik, hogy főhőseink önzően (rosszul) döntöttek. A szenvedést tűrni kell, nem kiugrani belőle. Onnan sejthető ez, hogy a film felénél van valami utalás arra, hogy ez az 'egész' az emberi önzés mint jelenség vizsgálata.

előzmény: Gabesz (#22)

2012-09-16 14:41:33 The Box (2009) / A doboz trockij (4) #30

Végül is elég egyértelműnek tűnik, hogy a fickónak a három kapuból sikerült kiválasztania az 'örök kárhozatot', hiába hiszi azt hogy a mennyországot látta. Ami ezután történik vele és a feleségével, az nem ép örömteli. (A gyerek meg csak díszlet ebben a filmben. ;))

előzmény: slozi (#15)

Nagyon keveset vártam, de mégis végig tudtam nézni, úgyhogy nem lehet olyan rossz, mert az utóbbi három filmet csak három részletben tudtam legyűrni.

előzmény: Victor Vance (#32)

Szerintem ezek az áldokumentarista betétek teljesen agyoncsapják a dramaturgiát.

2012-08-25 15:42:00 Contagion (2011) / Fertőzés trockij (1) #30

Tipikus magyar megoldás, 10 millióból akarnak összehozni valamit, aztán nem megy.
Ja, nem magyar, és lehet nem is 10m millió volt, de attól még nem jött össze.

2012-07-22 02:41:47 Seven (1995) / Hetedik trockij (4) #177

Nem az a hetedik akire gondolsz. A bűn a harag és az áldozat maga a gyilkos. A gyerek halála ebből a szempontból mellékes.

2012-07-18 01:07:34 Sunshine (2007) / Napfény trockij (3) #47

Ez nem "sci-fi". A tudományhoz annyi köze van, hogy totálisan irreális. A természetesen rendeben van, hogy leáll a Nap, és azzal sincs gond, hogy valaki meg tudja érinteni a Nap felszínét ... szubjektív idő és térérzékelés:). De az köztudott, hogy űrhajón növények nélkül állítják el az oxigént. Szimpla hülyeség, hogy egy egész űrhajót megtöltő hamu lesz a legénység bőréből.

Nem találok szavakat arra, hogy az utolsó fél órában, amikor még _bármi_ lehetett volna filmből, miért kell egy pinbakkerrel elintézni az addig felépített szálat.

2012-06-26 00:42:20 Nattevagten (1994) / Éjféli játszma trockij (4) #6

Egyedül néztem otthon, éjjel. A felénél kikapcsoltam, mert mondom, ha ez igy folytatódik, akkor nem merek majd kimenni a szobából se. Másnap napközben láttam csak, hogy a sztori valami egész másba megy át, ami már cseppet sem félelmetes.

2012-06-26 00:36:02 Prometheus (2012) trockij (3) #227

Hát nem egy "Avatár" az biztos. Se nem elgondolkoztató, se nem félelmetes. Néha pedig olyannyira gyermeteg dolgok történnek benne, hogy az teljesen kioltja, mondjuk pl. az önműtétnél létrejövő feszültséget.

2010-04-05 17:58:16 Breach (2007) / Az utolsó jelentés trockij (2) #5

Akkora thriller, hogy majdnem elaludtam.

2010-02-25 22:08:54 [Vapiti 2009] trockij #178

50% hogy benézek

Miért van az, hogy pl. a South Park kimondottan béna figurái nem idegesítőek annyira, mint az üvegszemű 3D gyerek ebben a filmben?

Moziban elmegy, tehát jó.

2009-12-15 08:48:51 Heima (2007) / Sigur Rós: Heima trockij (?) #5

Gyönyörű táj ide, szép képek oda. Ez nem az én műfajom, egyszerűen nem bírtam megnézni, annyira érdektelen.
Izland miatt, meg hogy ez láthatóan nem az én műfajom, nem kapnak nézhetetlent.

2009-12-14 21:10:08 Ghost Town (2008) / Kísértetváros trockij (3) #4

Ricky nagyon jó, egyedül az ő hozza a filmet. Elég sok olyan holtpont volt, ahol, ha nem szólal meg, hát azonnal kikapcsolom.

Én azt mondom a film csúcspontja a 26. perc 3 másodperce ahogy az a csaj felismeri (zseniális). Előtte felívelés, utána hanyatlás, így a vége már egyenesen nézhetetlen.

2009-12-13 19:49:08 La zona (2007) / A zóna trockij (4) #24

Off:
Egyszer buli után elaludtam a HÉVen, leszáltam a tök sötétben az erdőben és mikor kiértem a főútra elkaptak a polgárőrök. Keresték nálam a kést (rendszeres a kábellopás), hát az se volt nagy móka, azt se tudtam mit akarnak és kivel vannak. De ennek mondjuk alig van köze Tölgyeshez (aka. Szentjakab).

előzmény: trockij (#23)

2009-12-13 19:42:54 La zona (2007) / A zóna trockij (4) #23

Azért nincs kifejtve mert ez dél-amerikai film, ott pedig az ilyesmi evidens. Nem a magyar piacra akarták eladni, nálunk ez utópia és ezért érdekelnek téged a szabályok.
Hogy miért vannak ilyen merev szabályok azt innen én sem tudom megérteni, és pl a Szentjakab üdülőfaluban vagy mi a neve (Mogyoród, Pest megye) nem is alakult ki ilyen rendszer, azt hiszem.

2009-12-11 13:59:23 Intimacy (2001) / Intimitás trockij (2) #4

Jó oké, a szexjelenetek mentették a filmet.

2009-12-11 13:52:03 Blindness (2008) / Vakság trockij (5) #17

Az általad javasolt verziót a District 9-ban tárgyalják. Arra igazán nem lehet gondolni, hogy senki más sem immunis rá. Ráadásul ez nem betegség, hanem esemény.

2009-12-10 23:54:17 Tideland (2005) trockij (2) #15

Ott virít, hogy dráma, de mégis mi volt ez? Vígjáték, gyerekfilm, horror, lélektani film, vagy ugyanaz a megfoghatatlan elbeszélve több jelenetben?

Megértem, aki meglátta benne a zseniálist, és azt is, akinek ez így kevés volt.

2009-12-01 22:50:03 District 9 (2009) trockij (4) #93

Többen felvetették logikai bukfencnek, hogy nem volt lázadás korábban, de ha én jól láttam a filmet az első három percben kiderül, hogy volt lázadás korábban és pl épp ezért indul a kitelepítés.

előzmény: Kalti (#89)

Egyik címszereplővel sem spóroltak.

2009-10-30 15:25:38 Riget (1994) / A Birodalom trockij (5) #3

felirattal

előzmény: Zalaba Ferenc (#1)

Így van.

előzmény: bumbi (#21)

2009-08-23 22:25:57 Apocalypto (2006) trockij (5) #48

rendezői kommentekkel nézhetetlen (lehet h 5 perc után jobb, de Gibson hörgését nem lehet hallgatni)

Először nem tudtam mit nézek. Azt hittem valami kitalát sztori.

előzmény: JeszKar (#13)

2009-06-03 22:15:02 The Visitor (2007) / A látogató trockij (4) #50

Másik filmek spoilerezése: ezt valóban nem kellett volna. Na most már így nézem meg a TDKt.

előzmény: Gasz András (#14)

2009-06-03 22:12:42 The Visitor (2007) / A látogató trockij (4) #49

Bár a többség valóban téged igazol, énszerintem pont a Half Nelson nem remekbeszabott dráma, hanem nézhetetlen hányadék. Ez meg jó, bár a pörgést valóban csak a dobpörgés jelenti a filmben.

előzmény: Sonics (#48)

2009-06-01 19:44:49 Half Nelson (2006) / Fél Nelson trockij (1) #52

Annyira jellegtelen, hogy nem lehet végignézni.

Az 'egy' egy kicsit sok. Megvághatták hogy beférjen az időkeretbe, így viszont a szerelmi szál is hiteltelen.

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

Annyiban tanulságos a történet, hogy nem szabad nyilt terepen fegyverrel szaladgálni, mert leszednek az amerikaiak.
Én vártam, hogy a túlerő győz, de hát baszki alig szedtek le egykét amcsit.

Pontosan (szó szerint) ugyanaz mint az eredeti, éppen csak annyi változott, hogy zseniálisból rossz lett.

2009-04-21 23:05:26 Intimacy (2001) / Intimitás trockij (2) #1

Ez a film az égvilágon nem szól semmiről.

2009-03-24 11:09:42 Australia (2008) / Ausztrália trockij (2) #43

Azt hiszem mindent elmondtatok. Gyenge, majdhogynem nézhetetlen, különösen azért, mert a szabadtéri jelentekben - és ebből elég sok van - bántja a szemet a színészek mögé vetített háttér. Azt hittem a digitális kor hajnalán vagdosták ollóval, azért ilyen, de mint kiderült ez 2008.

Ennek oka, hogy a fiúk nem látnak bele a lányok lelkébe. Ebben a valóságra hajaz

előzmény: useless (#1)

Nem tartom elképzelhetőnek - és nem is volt megfelelő indokokkal alátámasztva - hogy a táborparancsnok személyes ügyének tekintse a szökést, és ezért a szovjetúnión át üldözzön bárkit is. Jobb dolga nem akadt?

Szerintem követhetetlenek az események, ennyi csak egy sorozatba fért volna bele, nem egy filmbe. Akciófilmél nem bűn, de egy kevésbé sablonos történettel is előállhattak volna

Szeretném kérni: