ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (16 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Linoleum
Linóleum
2 2024-01-29 ?
Split
Széttörve
3 2024-01-19 3,5
Es ist nicht leicht ein Gott zu sein
Nehéz istennek lenni

3 2023-12-22 2,1
Star Wars: The Rise of Skywalker
Star Wars: Skywalker kora
2 2023-12-14 2,6

Jó kis akciófilm, nem mondom (de). Többet lövöldöznek benne, mint egy James Bond filmben. De mit keres benne egy szőrös (de nem fehér szőrű!) 2 méteres jeti (vagy nagylábú?) és két rendkívül béna robot? Azok (a robotok) valahogy mindig ott vannak az akciókban, pedig... na hagyjuk. Jól mondta George Lucas, hogy mi a lószerszámot várnak a filmjétől (már nem ettől, hanem az elsőtől), hiszen az csak egy infantilis gyerekfilm.
Szóval, kissé uncsi. Én átpörgetve néztem, mégpedig azért így, hogy kipipáljam ezt a "világot", tudjam, hogy fejeződik be ez a "nagy saga". (És még mindig jobb osztályzatot adtam rá mint sok rajongó, akiknek valami miatt éppen ez nem tetszett.)

Csak Lyndsy Fonseca miatt érdemes megnézni, különben nem jó film.

Először rosszul, figyelmetlenül néztem ezt a filmet, és csak hármast adtam rá. Revideálnom kell ezt az álláspontomat. Ez egy jó film, bár annyira nem jó, mint a rendező "Kis nagy ember" c. remekműve. Viszont, sokkal bizarrabb film. Marlon Brando minden jelenete óriási.

2023-09-23 15:59:45 The Creator (2023) / Az Alkotó ipartelep (3) #1

Az ismertető jól lelövi a "poént".

Ezek nem "anarchisták" voltak. Komolytalannak sem igazán nevezhetők, igen komoly cselekményeik voltak, azok az idők is igen komolyak voltak, bár Sartre-nak tényleg nem tetszett Baader (amikor beszélgetett vele), mert Baader valóban nem volt ideológiailag eléggé képzett (mondjuk így).
Te hány éves vagy, hogy ennyire kimaradt neked a történelem eme fontos szelete? Ja, megnéztem, te még gyerek vagy, így már érthető.

Nem lehet, hogy ez a film egy amolyan filmes trollkodás, olyasmi, mint annak idején Alan Sokal professzor csinált a maga "posztmodern", és teljesen értelmetlen "tudományos" cikkével?
Jó, tudom, nem lehet. Ezt a filmet komolyan gondolták az alkotók. Általában, minden filmet komolyan gondolnak az alkotóik, a filmesek között nincsenek Alan Sokalok.
Egyébként nincs azzal sem semmi baj, akinek ez a film tetszik. Sőt. Végül is, az a célunk, hogy nekünk tetsző filmeket nézzünk, és azokon jól szórakozzunk. Ez nekem most nem jött be. Enyhén szólva.
Hogy mi a rossz benne? Ne is kérdezzétek! Minden. Nézhetetlen, de szó szerint.

2022-12-29 15:48:51 Derszu Uzala (1975) ipartelep (5) #23

Ennél szebb filmet sosem láttam, pedig láttam már néhány ezret.

Ez a Zellweger-szál nagyon nem kellett volna a filmbe.
Lehetne benne női szál, csak ne ezzel a színésznővel.

A film jó, és most kivételesen dicséret illeti a magyar filmek címeinek notorikus "magyarítóját" is, hogy sikerült visszafognia a "kreativitását".

2022-10-30 23:31:42 Nope (2022) / Nem ipartelep (2) #38

Hát ez egy nagy szar volt. Csak azért nem egyes, mert végignéztem, kíváncsi voltam, hogy mit hoz ki belőle. Ez egy üres blöff, vagy még csak az sem. Csak egy semmilyen film. A rendező első filmje egészen jó volt, a második már fejvakarós, ez meg... Milyen lesz vajon a negyedik, ha így folytatódik a tendencia?