ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (13 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Nem: nem publikus

The Map of Tiny Perfect Things
Apró tökélyek térképe
3 2021-09-16 3,4

2021-10-15 20:40:44 Dune (2021) / Dűne ipartelep (?) #11

Megnéztem az előzetest. Teljesen ugyanaz, mint a Lynch-féle Düne, csak persze "felújítva". Ezzel az a baj, hogy igazán nagyot az eredeti, sosemvolt filmek ütnek, és nem az újrajátszások. Azért persze megnézem majd, de így már nem érdekes, hogy pontosan tudom, mi, és milyen lesz.

2021-09-23 09:06:07 Palm Springs (2020) ipartelep (4) #23

Ez meglepően jó, vicces film. Ott van a nap újraindulós filmek dobogóján.

2021-09-17 21:17:00 Doors (2021) / Ajtók ipartelep (4) #1

Ez egy nagyon furcsa, szokatlan, extrém sci-fi. Az emberek 99%-ának nem fog tetszeni. Mert egyáltalán nem az ilyenekhez szoktak, egyszerűen nem tudják hova tenni, elhelyezni a világukban. Ha nem is hibátlan, nekem tetszett.

Hát igen... addig néztem (első 5 perc), hogy este, sötétben kimegy a szállodából, egyből körbeveszik fegyveres (automata puskás), és machetés alakok, fenyegetik, leköpik, de ő olyan kedélyesen, és zavartalanul sétál tovább, mintha a saját nappalijában lenne.
Ismerem az indonéz háttértörténetet, amikor ebben az időszakban a Suharto-féle banda százezreket gyilkolt meg. Úgyhogy innentől sajnos ez a film nekem nézhetetlen, pedig már nagyon készültem rá, pont az erős történelmi beágyazottság miatt.

Nem adok rá ötöst, mert a hatvanas-hetvenes években (és ből) nagyon sok ehhez hasonló bűnügyi, zsaru- és gengszterfilmet láttam - néhány ennél is jobb volt, pl. a Melville filmek -, és mert az ötöst tényleg csak a legjobbaknak tartogatom, de azért ez elég jó film az én sokat látott szememmel is. A befejező 2 perc az tényleg olyan, hogy filmfőiskolákon kellene tanítani. Én nem vagyok nagy filmzene-barát (óriási zenebuzi vagyok, csak a filmzenét nem...) de itt muszáj megemlékezem Francis Monkman kiváló zenéjéről, amely tényleg tesz hozzá filmhez. (Ez a filmzenék túlnyomó többségéről nem mondható el - ezért is nem szeretem őket.)

Egy űrhajózós igazi sci-fi (tehát nem űrbeli akciófilm, lövöldözős film) nekem nem lehet hármasnál rosszabb. Fájdalom, hogy ez jobb sem. Hiteltelennek találom magát az alaptörténetet is (így, ilyen formában ez nem történhet meg), és a végén a főhős döntését is:inkább elmegy a Marsra meghalni, minthogy visszajöjjön a Földre, kijavítsák a hibát, és esetleg újra megpróbálja.

2021-07-31 22:00:27 RocknRolla (2008) / Spíler ipartelep (4) #50

Hát... erősen hajlok afelé, hogy ez Ritchie-fiú legjobb filmje. A Blöff még versenyben van, de ez jobban tetszik. tele van vicces jelenetekkel, többel, mint abban... Bertie bulija az elejétől a végéig, egészen fenomenális... az a tánc... úgyhogy kihirdetem a győztest: RocknRolla.

Ebből a filmből egy valamit meg lehet tudni. Azt, hogy így biztosan nem lesz. Annyi hülyeség van benne, hogy a fal adja nekik a másikat. Képtelenség az egész.
De persze megnéztem, mert szeretem a sci-fi műfajt.

A második részét még nem láttam (azért meg fogom nézni), de jól emlékszem az első részből arra, hogy itt valamiféle vak, de nagyon jó hallású szörnyek uralják a Földet? Olyan szörnyek, akik úgy rohangálnak a hangok után villámsebesen, hogy közben simán kikerülik az útjukba eső tereptárgyakat. Noooormális az ilyen író, rendező? És ezeket a vak szörnyeket nem tudja elintézni a XXI századi atomkorszak fejlett technikájával bíró emberiség. Noooormális? Egyébként nagyon sok - azt kell mondjam, bugyuta - (zombi, horror, posztapó) filmben megfigyelhető ez a tehetetlenségi effektus: ugyan a nehézségeket már egy 1. világháborús század, mit század, rohamszakasz, a maga korabeli fegyvereivel (nem is voltak olyan rosszak azok a géppuskák) el tudná intézni, de a XXI századi technikával felvértezett hadseregek, azok bezzeg nem.
Persze, ha elintézné egy szakasz, akkor nem lenne szükség ilyen bugyuta filmekre.

2021-06-09 21:59:36 Les affamés (2017) / Éhezők ipartelep (2) #1

Ez a film pontos látlelete annak, hogy mit, és hogyan ne csináljunk zombiapokalipszis esetén. A szereplők (mármint a szerepeikben) bántóan, extrém módon ostobán viselkednek. A rossz, és a nézhetetlen közötti.