ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (12 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Nem: nem publikus

2 2020-05-01 3,3
The Last Legion
Az utolsó légió
2 2020-05-01 2,4

Az "Ólomidő", és a "A Baader-Meinhof csoport".
Nem mintha sok ilyen témájú film lenne. Kényes a téma ma is, nem csak a németeknek, de eszmeileg-ideológiailag is. Ezek keveseket érdeklő, nemkalandfilmek.

Erre a filmre érvényes a Neurotic együttes dalszövege: "A fôhôst tízszer eltalálják, de szerencsére csak egy horzsolás."

A három legjobb RAF-témájú film egyike.

2020-04-20 13:59:37 Sweetwater (2013) ipartelep (4) #1

A film maga, összességében nem kiemelkedő, de Ed Harris eszméletlen jó benne, és van egy "minden idők legjobb" jelenet benne. Aki látta a filmet, tudja melyik az.

2020-01-02 11:01:58 Blowup (1966) / Nagyítás ipartelep (5) #33

Én még Antonionin, Bunuelen, Fellinin, Tarkovszkijon, Bergmanon, Resnaison, Fábrin, Huszárikon, Makkon, Kovácson (csak hogy magyarok is legyenek) stb., tehát a naaaagy filmművészeten "szocializálódtam", úgyhogy nekem ez a film még mindig minden idők egyik legjobbja.

Már nagyfiúként (érett felnőttként), akkor már túl a filmművészet (a szó szoros értelemben vett - ma már egyáltalán nem divatos, népszerű, vagy ismert - film-művészet) javán, láttam először ezt a filmet, és azt gondoltam, hogy az amerikai rendezők túlnyomó többségével ellentétben ezek a Coenék "tudnak valamit". Ugyan nem csinálnak olyan elvont művészfilmeket mint az addigi (és mostani is) főleg európai kedvenceim (bár azóta már pluralistább (és megengedőbb, ha úgy tetszik: populárisabb) lett az ízlésem), de a szinte kizárólag pénz-orientált amerikai rendezők, és filmipar mezőnyében ez nagyon nagy dolog.
És most is ezt gondolom.
Külön dicséret illeti őket a rejtett, sokszor csak a "beavatottak által" észrevehető, és érthető, árnyalt, egyedi, finom humorukért.
Ja, és persze, van még ennél is jobb filmjük. Nem, nem a "No Country for Old Men".

előzmény: Seymour Glass (#35)

Megnéztem, igaz, a felétől már 5-10 mp-es ugrásokkal - mert amúgy a posztapó az egyik kedvenc műfajom, kíváncsi voltam, mit hoznak ki belőle. Nagyon rossz film, nincs semmi mentsége.

2019-09-26 23:33:20 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ipartelep #24384

Te nem tudod, hogy mi a gúny? Tényleg nem érzed? Hogy mi a beszólás, és mi az irónia? Tényleg nem tudod? Ennyire fiatal vagy, és/vagy ennyire tapasztalatlan, és ennyire nem tudod használni a nyelvünket?
No figyi: aki nekem oktalanul beszól, azt onnantól hülyének nézem, és semmibe veszem.

Áthelyezve a(z) Midsommar topikból.

2019-09-26 23:22:51 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] ipartelep #24382

Te gúnyolódni próbálsz velem, öcsike? Ahhoz neked sokkal korábban kellett volna felkelned.

Áthelyezve a(z) Midsommar topikból.

2019-09-26 21:15:16 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák ipartelep (3) #58

Most kezdtem nézni. De már az elején... A csaj elmebeteg húga meggyilkolja a szüleit, magát meg-öngyilkolja. A csaj pasija erre egy fél nap múlva elmegy a bulikába, és vele megy a csaja is (akinek a húga...). Mi vaaaaan? Noooormális?
Ez a kis mozzanat erősen csökkentette a kedvem eme film további nézéséhez. Azért még nem adom fel, nagyon kíváncsi ember vagyok, de ebből ötös már biztosan nem lesz.

Update: tévedtem. Nem másnap mennek a bulikába, hanem hónapok múlva. Ezt valóban elnéztem, bár ettől még nem tetszik jobban a film.