ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (13 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Nem: nem publikus

A Perfect World
Tökéletes világ
3 2021-03-15 4,1
Bury My Heart at Wounded Knee
Wounded Knee-nél temessétek el a szívem
3 2021-03-12 3,9

Törvényen kívüli király
3 2021-02-02 3,6

2021-01-23 22:46:13 [Általános fórum] ipartelep #9037

Azazaz.

előzmény: The Cortez (#9031)

2021-01-20 20:25:15 [Általános fórum] ipartelep #9030

Melyik filmben volt a "havercsótány" kifejezés? Nem ugrik be...

2021-01-18 20:22:50 Tenet (2020) ipartelep (2) #150

Nagyon zavaros, mit zavaros, értelmetlen film. Fárasztó is, kicsit Jack Reacher-utánérzés (de az sokkal jobb). Rendkívül kitartó, és kíváncsi voltam, ezért több mint másfél órát néztem belőle folyamatosan. Utána már csak gyorsítva. Egyszerűen szólva, ez a film egy hülyeség.

2020-11-24 22:53:53 Sweetwater (2013) ipartelep (4) #3

Természetesen arra.

előzmény: kilépett felhasználó (#2)

2020-11-24 22:38:47 The Domestics (2018) ipartelep (3) #4

Jó kemény posztapó, ez tetszik. Nem annyira realista, mint amennyire a valóság lenne realista, de hát, nem is nagyon lehet elvárni azt egy filmtől, ami sűrít, dramatizál, színesít, mesél, szórakoztat. Vagy azt akar. A valóság mindig szürke, unalmas, és kiábrándítóan egyhangú. Ha egy film olyan lenne, hát nem lenne valami kelendő. Bár én ebben a műfajban azt szeretném, de mások nem nagyon. Egyik kedvenc műfajom a posztapó, úgyhogy - és ezt sajnálattal mondom - már szinte mindent láttam belőle, és ez a műfaj jobb darabjai közé tartozik. És igen, ez részben thriller is, a posztapó jelleg emellett kicsit elhomályosul, amit megint csak sajnálok. És hát vannak benne "hülyeségek", de nem olyan vészesen sok. Néznék több ilyen filmet, ha lennének. (De nincsenek, Dadus!)

Update: a vége felé azért leküzdi magát egy sima lövöldözős, irreális akciófilmmé. Ez nem jó.

2020-11-24 20:41:03 Into the Forest (2015) ipartelep (3) #5

A posztapokaliptikus téma önhordozó. Maga a téma annyira érdekes, hogy onnatól már csak elrontani lehet a filmet, de ha nem különösen balfaszok a készítők, akkor azon is nagyon igyekezniük kell. Itt sikerült ez. A befejezés... hát, mit mondjak? Ekkora idiotizmus kevés van filmben.

2020-11-24 20:13:30 Hardware (1990) / M.A.R.K. 13 ipartelep (1) #2

Vérbeli zs-film, a nagyon rossz, és a nézhetetlen határán.
Egyedül a nő jó benne, de belőle meg alig látszik valami. Mint ahogyan a filmből is alig látszik valami. Minden szempontból, és téren borzalmas az egész. Alig láttam, ha egyáltalán láttam, ennél rosszabb filmet.

Én régen, még csikó koromban a Film Színház Muzsikával kezdtem Az amolyan könnyedebb újság volt, bulvárújság. Aztán, nagyon hamar, amikor komolyan elkezdett érdekelni a filmművészet, akkor a Filmvilágot, és a Filmkultúrát járattam. De ez még abban a korszakban volt - reflektálva egy alant hozzászólóra -, amikor a Filmvilágban egy közönségfilm csak a végén, a "láttuk még" rovatban jelent meg, ha egyáltalán megemlítették. Ez az időszak tartott... nem is tudom, több mint egy évtizedig. Most meg már régóta semmilyen filmes újságot nem járatok, valahogy annyira már nem érdekelnek a filmekről való leírások, elemzések, mint régen. A filmek persze még igen, de azok se úgy, mint régen, hogy mindent a filozófiai esztétika szemüvegén át néztem, elemeztem. Ma már egyszerűen csak nézem, és szórakozom. Ha lehet...

Az "Ólomidő", és a "A Baader-Meinhof csoport".
Nem mintha sok ilyen témájú film lenne. Kényes a téma ma is, nem csak a németeknek, de eszmeileg-ideológiailag is. Ezek keveseket érdeklő, nemkalandfilmek.

Erre a filmre érvényes a Neurotic együttes dalszövege: "A fôhôst tízszer eltalálják, de szerencsére csak egy horzsolás."