ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (13 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Nem: nem publikus

Gods of Egypt
Egyiptom istenei
3 2021-05-25 2,1

2021-06-09 21:59:36 Les affamés (2017) / Éhezők ipartelep (2) #1

Ez a film pontos látlelete annak, hogy mit, és hogyan ne csináljunk zombiapokalipszis esetén. A szereplők (mármint a szerepeikben) bántóan, extrém módon ostobán viselkednek. A rossz, és a nézhetetlen közötti.

2021-06-04 20:47:20 Underwater (2020) / Árok ipartelep (2) #50

Sajnos a legidegesítőbb poéngyáros fickó kicsivel több, mint a film feléig húzta. Akkor lett volna esély itt a jó filmre, ha ő már a legelején megmurdel. A hisztérika ázsiai csaj vajon mit keresett ezen az állomáson? Ő volt a műkörmös? Szintén nagyon idegesítő volt. A párbeszédek az egész filmben borzasztóak... Ez így kettesnél nem ér többet, akármennyire is szeretem a sci-fi horrort.

2021-06-01 22:16:04 The Empty Man (2020) ipartelep (3) #2

Egészen jól indul, a nyomozós része sem rossz - bár olyat már láttunk sok filmben - viszont a végére teljesen átmegy zavaros, misztikus hülyeségbe.

Hát ez meglepően rossz volt. Az első rész is az sajnos. Végigszenvedtem magam rajtuk - néha már 5 másodperceket ugrálva - mert nagyon kíváncsi típus vagyok. De nem érte meg. Tényleg az Equilibrium-ra hasonlít legjobban, csak ez egy ZS-film. Majdnem minden Sztrugackij könyvet olvastam de ezt nem. És ezt nem is fogom...

Ez nem rossz film, úgy tűnik, hogy eléggé életszagú. Biztos vannak benne kisebb hibák is, én pl. ha az USA-ban laknék, akkor egy világvégi menekülés esetén biztosan vinnék magammal lőfegyvert is - és igen lenne olyanom. Egy dolog nem tetszik benne: az amerikai filmesek (lehet, hogy másik országbeliek is) valamiért azt hiszik, hogy a dramatikus, és hangos, és szinte állandóan szóló zene, az jó, és kell a filmekbe. Holott szar, zavaró (néha alig hallatszik tőle a beszéd), és nem kell. Ráadásul ugye apokalipszis esetén sem szól "valahonnan, de mindenhonnan" egy kurva zene, szóval ez kissé csökkenti azért az élethűséget. Nyilván, ha nagyon akarnám, akkor még számos életszerűtlen dolgot találnék, de ezt nem akarom annyira. Összességében az egyik legjobb "apóka"-film volt, amit láttam. És sokat láttam.
A "posztapó" filmeket azonban jobban szeretem az apóka-filmeknél, úgyhogy most érdekes lenne egy folytatás. Ami persze nem lesz.

2021-05-24 21:23:09 Alien: Covenant (2017) ipartelep (4) #214

Azt már látom, hogy te milyen értelemben vagy "művelt" ember. A "Pirx" említése ehhez elég volt.

előzmény: Dangar (#213)

2021-05-01 09:35:23 Nobody (2021) / Senki ipartelep (3) #12

Sajnos ez egy irreális film, pedig jól indult, reálisan. No nem mintha eleve baj lenne az irreális (mese) filmekkel, azok is lehetnek jók. (És az irrealitásnak is különféle fajtái lehetnek, de azt most hagyjuk.) Talán akkor van baj, vagy az nem jó, ha ez a két műfaj összekeveredik, vagyis egyikből átmegy a másikba. A film eleje teljesen jó. Aztán a buszos jelenet, ami amúgy a film csúcspontja, ott már egy kissé összeráncolja az ember a szemöldökét bizonyos jelenségek láttán, de az még tetszetős, ha már nem is túl hihető. A vége felé viszont teljesen elmegy a - mint ahogyan itt is többen említették - John Wick-féle műfajba. Ami ugye már nagyon mese habbal, irreális hülyeség. Van benne néhány vicces rész is, főleg az öreg megjelenései, de az kevés az üdvösséghez. Basszus... Odenkirk amúgy jó színész, de nem tudja elhitetni magáról, hogy ő ilyen terminátor.

2021-01-23 22:46:13 [Általános fórum] ipartelep #9037

Azazaz.

előzmény: The Cortez (#9031)

2021-01-20 20:25:15 [Általános fórum] ipartelep #9030

Melyik filmben volt a "havercsótány" kifejezés? Nem ugrik be...

2021-01-18 20:22:50 Tenet (2020) ipartelep (2) #150

Nagyon zavaros, mit zavaros, értelmetlen film. Fárasztó is, kicsit Jack Reacher-utánérzés (de az sokkal jobb). Rendkívül kitartó, és kíváncsi voltam, ezért több mint másfél órát néztem belőle folyamatosan. Utána már csak gyorsítva. Egyszerűen szólva, ez a film egy hülyeség.