ipartelep

Regisztráció: 2008. január 7. (15 év)

Bemutatkozás

blog: ipartelep.blog.hu

Régen... nagy filmbuzi voltam. Nem csak a gyakorlat (a filmnézés) érdekelt, hanem az elmélet is. Filmesztétika, egy csomó könyv a filmről, a Filmvilág, Filmkultúra évfolyamai... Talán kicsit sznob is voltam, a magas filmművészet ugye... Ma már, hogy úgy mondjam, a filmesztétika kevésbé érdekel (van már sajátom), hanem inkább a szórakozás.
Az évek során (amelyek évtizedek) nagyon sok filmet láttam persze, sokszorosát annak, amit itt egyáltalán osztályozni tudtam. És most már nem is érdekes, hogy osztályozzam őket. Ma is az ún. "művészfilmeket" szeretem a legjobban, de nagyon sokféle műfajt megnézek, szeretem a könnyedebbeket is, különösen a sci-fit, westernt, stb.

Nem: nem publikus

Inherent Vice
Beépített hiba
2 2022-12-29 3,2

2022-12-29 15:48:51 Derszu Uzala (1975) ipartelep (5) #23

Ennél szebb filmet sosem láttam, pedig láttam már néhány ezret.

Ez a Zellweger-szál nagyon nem kellett volna a filmbe.
Lehetne benne női szál, csak ne ezzel a színésznővel.

A film jó, és most kivételesen dicséret illeti a magyar filmek címeinek notorikus "magyarítóját" is, hogy sikerült visszafognia a "kreativitását".

2022-10-30 23:31:42 Nope (2022) / Nem ipartelep (2) #38

Hát ez egy nagy szar volt. Csak azért nem egyes, mert végignéztem, kíváncsi voltam, hogy mit hoz ki belőle. Ez egy üres blöff, vagy még csak az sem. Csak egy semmilyen film. A rendező első filmje egészen jó volt, a második már fejvakarós, ez meg... Milyen lesz vajon a negyedik, ha így folytatódik a tendencia?

Ameddig tudtam nézni (nem vittem túlzásba, talán a film 1/3-ig), addig az idegen szörnyetegeknek szurkoltam, hogy falják fel az összes nagyon ellenszenves bűnözőpalántát. Gondolom, nem így lett, de ez engem már nem érdekel.

2022-05-26 21:40:24 The Northman (2022) / Az Északi ipartelep (2) #9

Annyira illúzióromboló, amikor a kemény viking harcosok a felvételen oldalra fordulnak (mert azt mondta nekik a rendező, hogy forduljanak oldalra) hátukon a pajzsukkal, és látszik, hogy a pajzsuk egy kb. 0.8 cm vastag furnérlemezből van kivágva. Olyan filmet szeretnék már végre, amelyiket nézve nem jut eszembe, hogy ezek színészek, és statiszták, ócska, rosszul sikerült maskarában, és a rendező mondta nekik, hogy így mozogjanak.
Persze, lehet, hogy ez nagy igényem. De ilyen amatőr dolgokkal elbaszni a filmet...

Írtam mindezeket az elején, amikor még azt hittem, hogy ez egy realista, és valamennyire naturalista film. Nos hát, ez egyáltalán nem realista film, ez egy költői képzelgés, homályos, és irreális fantazmagória. Így meg már egészen más...

Belterjes poénok, erőltetett röhögés minden egyes mondaton. Az hittem, ez humoros lesz, de nagyon nem. Ez borzasztó volt. Ahogy a Monty Pythonban mondták: "ez nem vicces". Tényleg nem volt az. (A Monty az volt.) Csak Bill Hader miatt kezdtem nézni, de itt ő is nézhetetlen volt.

2021-12-28 17:10:35 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! ipartelep (3) #12

Igen... (már a 3/4-edénél tartok ;-)), sok mindent túltolnak a filmben. Az emberiség tényleg nagyon hülye, de ennyire nem. Illetve (pontosítok): egyes USA elnökök még ennél is hülyébbek voltak... pontosítok: csak egyetlen egy tényleg kb. debilis értelmi szintű elnökről tudok, a mostanit megelőzőről, de ő még a filmben ábrázoltnál is hülyébb, és nagyobb gazember volt. A nép, az istenadta valóban nagyon ostoba, azonban egy ilyen helyzetben nekik semmi szavuk nem lenne. A technomilliárdosok meg nagyon kapzsik, de nem hülyék, és szeretik az életet élvezni. Úgyhogy hallgatnának a tudósokra.
Ez a film művészi szempontból persze... mit is mondjak... szar? No de mi itt, vagy ma már mik a művészi szempontok? Éppen tegnap néztem újra a Tavaly Marienbadban-t, meg a Transz-Európa Expressz-t. Ugye-ugye? Persze film-film, de hát teszik érteni ugye: nagyon tágítani kell ezt az esztétikai szempontot, hogy azon belül összehasonlíthatóak legyenek. És ha sikerül is... Szóval, nem ezzel a filmmel fogok álmodni, és nem is fogom még egyszer megnézni. Ha egy kicsit élethűbben, mértéktartóbban, kevésbé sarkosan ábrázolta volna ezt a helyzetet (nagyon sok túlkarikírozott dolog volt benne), akkor adnék rá egy 4-et. Így csak megérdemelt hármas.

2021-12-28 14:34:36 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! ipartelep (3) #8

Csak az elején tartok még, de már előjöttek a tudományos témájú filmekben szokásos hülyeségek. Egy professzor, aki közösen számolja a többi csillagásszal a pályát, rájön, hogy a Földnek ütközik, de ezt nem mondja meg akkor és ott a többieknek, inkább hazaküldi őket.

2021-12-19 16:16:33 Cosmic Sin (2021) / Kozmikus bűn ipartelep (1) #3

Szeretem a sci-fit, de ez tényleg nagyon rossz volt. Nem tudtam végignézni.