Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (13 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

3 2021-07-20 3,3
Fear Street Part Two: 1978
A félelem utcája 2. rész: 1978
2 2021-07-18 3,1

Nagy csalódás! Egy jól összerakott trailer után. Fantáziatlan (sok esetben önmagát és az eddigi fő Marvel filmek főszereplőinek képességeit használják újra s utalnak vissza), iszonyat kapkodó az egész (egyszer a világ végén aztán hirtelen csak a másik végén vannak karaktereink). A sztorinak se fűle se farka, se igazi mondanivalója, Budapest is alig szerepelt végül. Az akciók izgalomtól mentesek. A kevesebb néha több! A CGI is nagyon sokszor erősen látszik, sokszor a film Halálos Iramban érzetet keltett (Talán a CSALÁD miatt is :) ) , Romanoff mindent nem csak hogy túl élt alig lett baja. S miért csak nőket képeznek ha 20-ból egy lehet majd özvegy? Mindjárt a lehetőségek felét törlik.... Egyszer nézős középszer Marvel lenne, ha nem lopkodna is még ezerszer látott Marveles elemeket. S utálom már hogy a mai Marvel filmek fele abból áll 80% ban, hogy csak utalgatnak az MCU univerzumra s közben elfelejtenek önálló lábakon álló filmet készíteni. Egyedül a fényképzés tetszett, olykor érdekesen oldották meg.

A felújított változat kiadásakor, 4K -ban néztük újra pár éve moziban és ma is hatalmas élmény a film! Ez mutatja az igazi klasszikusokat!

2021-04-28 18:37:15 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #26

A játékokban mind választható harcosok és harcolnak is valakikkel mindig. A régi filmekben is volt harcuk. Na nem egymással, hanem bárkivel, s legalább egyszer jó lett volna látni. Talán a 2. részben.

előzmény: XERADERIN3 (#25)

2021-04-25 15:12:41 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #21

Scorpion és Sub-Zero miatt és az ő harcaik miatt, egyszer érdemes megnézni szerintem is. De tényleg nem fog évekig akár az emlékezetünkben maradni sajnos.

előzmény: oilboy (#20)

2021-04-24 19:14:27 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #19

Igen kár hogy még az alapot se tudják hozni sokszor..... Az 1995 ös film tizedannyi pénzből jobbat ki tudott hozni persze az is sokszor volt B filmszerű.

előzmény: VVega (#18)

2021-04-24 10:33:21 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #17

Nagy csalódás! Ennél koherensebb története, vágása, gárdája volt az 1995 ös résznek is! Csak kisebb költségvetéssel készült. A direktor mit tett hozzá? Semmit sajnos. Egyedül a Sub-Zero-s és a Scorpionos színész akik kiemelhetőek. S amilyen jól indult a film olyan lejtmenet volt utána a modern szálban..... S mennyivel többet meg tudtunk a 10 perccel rövidebb 1995 ös részben az MK világainak dolgairól és a karaktereiről mint itt. Itt van hogy fél mondat se hangzik el 1-1 karakterről vagy a Külső világról , a császárról stb..... Pedig a látvány itt már jobb egyes harci jelenetek (kezdés és zárás) szintén jól koreografáltak. Elszalasztott lehetőség majdnem az 1997 es 2. rész forgatókönyvének szintjén áll a film,. iszonyat kínos párbeszédekkel és egy totál erőltetett 8 éves szinten álló Kanoval. (Maga a színész jó lett volna ha nem dumál poénokat 2 percenként harcolni meg nem is tud igazán). A zene is egyszerre akar Zimmeri lenni és Junkie XL, mellette MK témákkal tarkított és olyan nagyon rossz egyveleggé válik. Ebben is egységesebb volt a régi rész. Shang Tsung és Raiden nem is harcol igazából. Sok fura dolog van a filmben.... Scorpion csak előtűnik egyszer a Pokolból. Nincs torna a filmben, miközben a játék egyik alapja, de azért itt is folyton emlegetik. Az Arcana képességek csak úgy a semmiből előtűnnek mikor megtalálják önmagukban őket :D , tényleg mint ha egy konzol játékot néznénk ala Jumanji 2-3. :D Goro felvezetése az 1995 ös részben is jobb.
Akik a játékokat nem ismerik azok csak nézhetnek mint borjú az új kapura 5 percenként. A vágások a harcok közt melyek párhuzamosan mennek is szintén kritikán aluli döntés.

2021-04-04 15:31:12 Pieces of a Woman (2020) Gasz András (3) #45

A zenéje se volt rossz amúgy és akkor amikor megláttam hogy Howard Shore akkor már nem is csodálkoztam :) (Cronenberg filmek és Gyűrűk Ura , Hobbit trilógia)

Zhao szerintem megkapja a rendezői Oscart megérdemelten a jelöltek közül! A színésznői jelöltekből is Frances esélyes megérdemelten! Nagyon jó mondanivalók, csodás fényképezés és rendezés, nagyon jó hangulat és egy ilyen válságos időszakban a tematika is nagyon fontos. Sok ilyen eset van a valóságban is az USA-ban, így érdemes volt vele foglalkozni. Megható a film, néha picit vontatottabb, de ritkán éreztem csak ezt. Számomra a jelöltek közül ez érdemelné meg a legjobban a díjazást!

2021-04-04 09:22:09 Pieces of a Woman (2020) Gasz András (3) #44

Nekem is tetszett a film, de még jobban tetszett volna, ha nincs agyon lassítva, tipikusan feleslegesen kitartott jelenetekkel (kedvencem az időpontok a híddal miért kellett kitartani 1-2 percig mindig?), olyan magyarosan művészien amit megszoktunk itthoni művészi lassúbb filmektől. Sokan mondták, nagyon hogy vontatott a Zack Snyder Justice League , hát ez ezerszer jobban. Sokszor éreztem a Saul fia stílusát rajta, a kamera használat módjával, a vágatlan jelenetekkel. Amúgy pedig Vanessa Kirby megérdemelte az Oscar jelölést, bár szerintem Frances fogja elvinni. Tetszettek az utalások, a motívumok az alma motívuma, a híd jelentése, a végén a bírósági jelenetnél az a mosoly! LeBeouf se volt oly rossz mint szokott sokszor. Színészileg nagyon rendben van a film, de a rendezés és a forgatókönyv, a jó alapötlet ellenére a megvalósítás terén, sajnos sokszor csalódás volt. Jó kérdés miért nincs magyar cím erre én is kíváncsi lennék. A szinkronja a filmnek nem rossz!

Snyder azóta youtube interjúknak a folytatásra mosollyal a never say nevert mondta :). Gondolom csak a stúdiótól és a HBO MAX os siker esetétől függ. Nekem is a hossza volt rossz egy picit hiszen egy fél óra-1 óra mehetett volna szerintem és jobb koherensebb lett volna a film. Supermannel is elbántak picit az előző két filmben se volt ilyen kemény és erős soha. S emberibb volt még az Acélemberben is mint itt. Pedig az igazi képregényhű Superman a régi Reeve féle. De amúgy a látványvilága, a főtéma, a karakterke jobb kibontása, az utalgatások, a jobb CGI , a háttértörténetek, Steppenwolf motivációja főnöke s tartozása okán ezek tetszettek a 2017 es változathoz képest. A csapatdinamika is jobban működött itt.

75-80%