Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (12 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

The Invisible Man
A láthatatlan ember
2 2020-04-22 3,5
Before Midnight
Mielőtt éjfélt üt az óra
5 2020-04-14 4,1
3 2020-02-02 4,1
The Lighthouse
A világítótorony
3 2020-01-30 3,9

Az autós üldözéses részek tényleg egész érdekesek, de ha már autós/motoros üldözések továbbra is az elmúlt 5 évből Mad Max Fury Road, Mission Impossible 5-6 a legjobbak.

A többi része a filmnek meg gyenge.

Inkább a Top of the Lake sorozatot ajánlom Mosstól mint ezt a cseszett gyenge forgatókönyvvel ellátott filmet.

Az alapötlettel nem lett volna gond, a megvalósítás és a forgatókönyv a nulla.

Akkor nem csak én voltam így egyedül azzal, hogy ez a film nagy csalódás lett. Az ébredő erőben is több ötlet, volt pedig az másolta nem egyszer az Új reményt. S a látványvilága is sokszor jobb volt úgy éreztem. (Pl Kylo megfogja a lézernyalábot vagy lefegyverezi Reyt a film közepén, Ezeréves Falcon üldözéses rész stb) Utolsó jedikre is igaz pl a jobb fényképezés és látványvilág számomra. (Kivétel a 'Monaco' s rész...) S ott legalább mertek újítani még ha olykor félresikerülve is. Itt pedig semmi.... De még epikus lezárásnak se mondanám, pedig a készítők a Király visszatérhez hasonlítgatták annó a premier előtt.

Kisebb spoilerek lehetnek!!!

Jumanji: A következő szint

Kb tök ugyanaz a minőség mint az előző rész. Erősen hullámzó teljesítménnyel. Közepén s a végén (végső harcnál) leül picit. Sok poén ütős volt de néhány meg gagyi. Mégis azt kell mondanom, hogy a közönség sokat nevetett rajta, főleg a fiatalok s, a gyerekek, s én is sokszor éreztem jól magam rajta. Sokszor sodró lendületű volt néha törte meg egy lassító jelenet. Ami meglepő manapság ennyi folytatásfilmnél ami manapság jön s mind buknak szinte. Az eleje s a vége kifejezetten tetszett a mondanivalókkal és a 2 színész nagy öreg is jó volt. Csak sajnos amikor túlerőltették a videójátékban már őket az már fájó volt, ahogy a távol keleti avatart is túltolták, vagy a majmos rész is már túl sok CGI volt . A legtöbb baj viszont azzal volt hogy újfent nem sok izgalom volt, pedig a kaland több itt talán mint az 1. részben mégse mertek picit se kockáztatni. A karakterek sorsa előre kiszámítható újra. Mégis volt egy jó hangulata , ami a mozis közönség hangulatán is érződött és a látvány egész jó volt, ha nem tolták túl. (pl Majmos) Volt 1-2 újítás a fura víz ugyebár aminek hatása volt. S voltak humoros összecsapások is. Vegyes érzéseim vannak, de ez a rész is jó volt. A folytatás érdekes lehet, hisz visszanyúlhat úgy néz ki az eredetihez.

Kb. egyetértek veled, viszont a sztorija kb az 1-2. részé és a Rev 9 is egy T1-2-3 gonosz terminátor keverék gyakorlatilag. Sok újítás nincs benne és Dani nagyon gyorsan formálódik át arra amire. A film eleji cold opening hogy tetszett? :) Nekem is a 3. legjobb Terminátor film. A közepén leül és a CGI se annyira erős mindig azért. (S ne feledjük a fizikát meghazudtoló repülőn való akciójelenetet se). A zenében azért a credits, Dani témája és a vége jelenetnél nem értek egyet. Amúgy tényleg elég átlagos Junkie XL-től.

előzmény: unrealnoise (#4)

Egyetértek hogy kicsit túl sok volt a feleslegesen megoldott cameo és flashback plusz a vége olyan semmilyen módon zárult és hirtelen. Vannak azért itt is emlékezetes feszültséggel teli jelenetek, de a komplexitás persze hogy sokkal jobb volt egy hosszú jól felépített sorozatban. A Better Call Saul nekem nagyon sokszor parodisztikus míg a BB-ben ritkán volt humoros jelenet de az se paródia volt hanem humor.

2019-10-11 18:02:13 Dunkirk (2017) Gasz András (3) #102

Harmadjára néztem sajnos ez a film tényleg nem maradandó. Egyszerűen a megvalósítás módja és tematika okán. Doksifilmnek jobb lett volna szerintem mint ahogy Peter Jackson tette UHD-ban a feljavított 1. világháborúval. A téma nem eléggé filmes de a fényképezésért viszont megéri megnézni! Nem hiába volt sokaknak unalmas. Először engem is elkapott a moziban akkor asszem 85% ot adtam neki de ez sajnos egy 65% nál már nem több. A mozis hangok és kép sokat ad hozzá tény, de ha összevetjük Nolan korábbi filmjeivel szinte mind jobbak sokkal! Sokszori nézésre is sokat adnak! Sajnálom ezt. Nolan filmjeit pedig szeretem.

2019-05-01 19:59:33 Split (2016) / Széttörve Gasz András (3) #77

Másodszori nézésre nálam is gyengült! Mcavoy szuper továbbra is !

2019-03-26 22:04:08 Us (2019) / Mi Gasz András (3) #26

Hú ez nálam nagyon félrement, (lehet csak a nagy hype miatt is) csak a színészi szuper játék és kezdetben feszültséggel teli rendezés miatt adtam hármast. Mennyivel jobb volt a Tűnj el szerintem! A sok mondanivalót csak úgy rakosgatja a film ahogy a stílusokat, trash horror, thriller, dráma, fekete komédia. A sok szék közé esett a film emellett sokszor azt éreztem a dead island és a holtak hajnala keveredése egy kis egyedi ízzel. Még a zombis vírusos filmek jobb részében is volt mondanivaló ahogy most itt is de a megoldások, a megvalósítás nagyon sekélyes lett szerintem... Pont az ami miatt annyi elismerést kapott Peele a forg. könyv a sztori volt szerintem itt a leggyengébb. Az alapfelvetés ötlet nem rossz, a felütése a filmnek, ahogy indul, csak itt aztán a 40. perc után kb vége is az egésznek. A Boszorkánynál folyamatosan éreztem a feszültséget és hogy a film megy valahová s folyton valami mondanivalót bontott ki vagy utalást tett 1-1 dologra ami később kis lett bontva. Itt se kibontás, se végkifejlet igazán. Még az Annabelle 2 is jobban felépített volt pedig ott sok volt a jumpscare is.

2019-01-22 15:54:05 The Favourite (2018) / A kedvenc Gasz András (2) #2

Az idei Oscar jelölések is elég viccesek a régmúlt idők Oscarjaihoz képest. Hol van most pl az Első ember????
Zene kategória megint dettó érdektelen mint jó pár éve.. Vicckategória lett.
Azért egy Bohém rapszódia ami pont nem a 'zseni" rendezés és forg. könyv miatt nézhető, vagy egy Fekete Párduc ami talán a 2-3. legrosszabb Marvel film szintén mit keres a listán?
Erre ez a pici kísérleti katyvasz műfajú film is jó sok jelölést kapott. Kosztümöst értem meg kb., s mást nem.