Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (14 év, 5 hónap)

Nem: nem publikus

2 2022-05-07 3,1
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
Doctor Strange az őrület multiverzumában
3 2022-05-07 3,4

Egyetértek ezért is csodálkozom amikor sokan ezt a mennyekig emelik pedig ugyanolyan fos sajnos :(

előzmény: David (#28)

2022-03-05 20:29:01 The Batman (2022) / Batman Gasz András (5) #24

Pazar még talán a Dűnénél is mesteribb fényképezés Greg Fasertől újfent szuper munka! A film szerintem egyszerre vegyíti a Nolani realistább látásmódot és korrupciót (itt még jobban részletező) történetívet s emellett a mocskos, hangulatos és sötét Burtoni gothami hangulatvilágot és őrült s korrupt karaktereket.
Emellett ne feledjük ez az első igazi nagy költségvetésű detektíves Batman filmünk igazából, ahol még nincs nagyon sok high-tech technika se! A színészek, azaz a casting is mesteri lett, Pattinson régóta bizonyítja, hogy milyen jó színész is tud lenni itt is ez a helyzet, Kravitz úgy szintén már párszor bizonyított, vele sem csalódtam sőt, bár karaktere azt hittem még többet fog szerepelni. Dano pedig a fura, egyedi, őrült karaktereket szokott alakítani s a mostani a kulminálódása eddigi munkásságának! Nekem a hosszal volt picit bajom és azzal hogy alig látunk s kapunk Bruce Wayne-ből ellentétben az eddigi filmekkel. S attól is tartok, hogy a film s maga Batman itteni detektív mivolta nem fog átmenni a folytatásokba, mert itt Rébusz maga adta a hosszú detektíves történetívet, kérdés más gonosz mennyire fogja ezt szükségeltetni később.
S Alfred és Farrell alig alig kapott játékidőt.
Viszont ez a film-noir, dráma és krimi , thriller keverék nagyon bejött a stílusában! S az is, hogy mélyen leástunk a korrupcióba ami sajnos manapság nagyon aktuális amit láthattunk a filmben..... Emellett pedig az akciók inkább a Snyder féle Batman akcióra hajaznak keménységükben s fényképezésükben, viszont emellett egyszerűbb a harci koreográfia, de egyszerre valósabb hatású is.
Szóval ha nem is azt mondom, hogy ez a legjobb Batman film ever, az talán még mindig a TDK, de nem sokkal marad el tőle. 90%

Fura mert én meg pont azt éreztem, hogy kicsit látom visszatérni a régi Freak-ekkel (jelen esetben geek-ekkel is) és a különc emberekkel , s a velük szembeni társadalmi elvárásokkal foglalkozó Del Toro-t sajátos látványvilágával megfűszerezve. Azt, amit mindig jól csinált a Faun és a régi filmjei + Bíborhegy, Hellboy 1-2 óta. Túl hosszú a film, ez egyértelmű talán ez a legnagyobb hibája, de attól még érezni rajta a del Toroságot és hogy ezúttal is mondani akart valamit nekünk, de nem szirupos Disney féle mézes-mázas gyerekmese módon ala a Víz érintése. Nagyon jók a színészek és a szövegek, s a párbeszédek is néha odaszúrnak a valóságnak is. Ahogy a Faunban is, úgy itt is szépen keveredik a valóság és a fantasy (elképzelések) elem. S tetszett hogy mint a Tökéletes trükkben itt is kiderül sok-sok vásári és bűvésztrükkről, jövendőmondók stb stb előadásáról a sivár valóság mindenki számára :) S az is, hogy mennyien képesek hinni , s könnyen átverethetővé tevődni! S az ópium és az alkohol piszkos trükkre való használata is előkerül. Bradley Cooper-t sokszor nem kedveltem, de ebben a filmben meglepően jó volt és ahogy a szereplőgárda nagy részére is igaz ez, úgy neki is hozzá mégis jól illő karakter jutott. Amit nem gondoltam volna hogy ilyen jó lesz a casting és a színészi játék együtt.

75-80%

2021-12-28 18:57:52 Spencer (2021) Gasz András (3) #11

Túl modoros és túl beállított képekkel és Diana jellemzéssel játszik a film. Számomra a The Crown sorozatban látott Diana és látásmód ezerszer jobban tetszett és természetesebbnek hatott. Stewart így is nagy meglepetés bár volt már nem egy filmje ahol azért na tudott játszani is! Persze ahogy korábban Pattinson és Dicaprio ő is kinőtte korai sztárolt, de harmatgyenge szerepét.

2021-12-23 10:33:18 Antlers (2021) / Agancs Gasz András (2) #2

Nagy csalódás nekem is pedig annó az első előzetes alapján és hogy ha jól emlékszem ugye del Toro is mögötte volt bíztam benne s vártam. :( Tényleg sokféle aspektusában gyenge lett. Nem félelmetes ahol lehetne, a színészek is gyengék, talán a kisgyerek a legjobb. Semmilyen a film stílusa is pedig egy egyedi hangvételt vártam előzetes alapján.

Nagy csalódás! Egy jól összerakott trailer után. Fantáziatlan (sok esetben önmagát és az eddigi fő Marvel filmek főszereplőinek képességeit használják újra s utalnak vissza), iszonyat kapkodó az egész (egyszer a világ végén aztán hirtelen csak a másik végén vannak karaktereink). A sztorinak se fűle se farka, se igazi mondanivalója, Budapest is alig szerepelt végül. Az akciók izgalomtól mentesek. A kevesebb néha több! A CGI is nagyon sokszor erősen látszik, sokszor a film Halálos Iramban érzetet keltett (Talán a CSALÁD miatt is :) ) , Romanoff mindent nem csak hogy túl élt alig lett baja. S miért csak nőket képeznek ha 20-ból egy lehet majd özvegy? Mindjárt a lehetőségek felét törlik.... Egyszer nézős középszer Marvel lenne, ha nem lopkodna is még ezerszer látott Marveles elemeket. S utálom már hogy a mai Marvel filmek fele abból áll 80% ban, hogy csak utalgatnak az MCU univerzumra s közben elfelejtenek önálló lábakon álló filmet készíteni. Egyedül a fényképzés tetszett, olykor érdekesen oldották meg.

A felújított változat kiadásakor, 4K -ban néztük újra pár éve moziban és ma is hatalmas élmény a film! Ez mutatja az igazi klasszikusokat!

2021-04-28 18:37:15 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #26

A játékokban mind választható harcosok és harcolnak is valakikkel mindig. A régi filmekben is volt harcuk. Na nem egymással, hanem bárkivel, s legalább egyszer jó lett volna látni. Talán a 2. részben.

előzmény: XERADERIN3 (#25)

2021-04-25 15:12:41 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #21

Scorpion és Sub-Zero miatt és az ő harcaik miatt, egyszer érdemes megnézni szerintem is. De tényleg nem fog évekig akár az emlékezetünkben maradni sajnos.

előzmény: oilboy (#20)

2021-04-24 19:14:27 Mortal Kombat (2021) Gasz András (2) #19

Igen kár hogy még az alapot se tudják hozni sokszor..... Az 1995 ös film tizedannyi pénzből jobbat ki tudott hozni persze az is sokszor volt B filmszerű.

előzmény: VVega (#18)