Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (13 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

Onward
Előre
3 2021-02-08 3,6
Hillbilly Elegy
Vidéki ballada az amerikai álomról
3 2021-02-07 3,4
Soul
Lelki ismeretek
3 2021-02-07 4,2

A bővített változat viszi fel 4 esre igazából nálam. Sokkal egységesebb képet ad és betöm pár lyukat. De sajnos attól még a párbeszédek gyakran gagyik és a CGI se lett jobb. Elvileg idén jön egy remaster :D egyrészt 1:4:3 as képaránnyal IMAX jelenetekkel, bluray-re és 4K ra is ki fog jönni! A színpaletta tónusán is változatnak kíváncsi leszek, hogy így még jobb látványvilága lesz e.

Glenn Close nagyot alakít benne! A történet és a család is megfeleltethető napjainkban is akár. Egy nagy baj van a filmmel, a folyamat rángó kamera.... Utálom, ha beszélgetésekkor, s álló helyzetben azt kell néznem, hogy folyton le és fel megy, idegőrlő. S párszor le is ült a film. Pedig jó kis filmet lehetett volna ebből készíteni.

A Marriage story ezerszer jobb ennél tényleg. Dűnében félek nem lesz erős Zendaya.

Az előzetese jobban tetszett, nagy csalódás. Mind Dicaprio mind Driver főszereplésével láthattunk már ezerszer jobb veszekedős, párkapcsolatbéli problémákkal foglalkozó filmeket.
Unalmas túljátszott volt sokszor és művészieskedő is.

Ott voltam az élő koncerten, 2017-ben Budapesten! Élőben még durvább volt persze, de így is hatalmas élmény volt!

2020-12-31 23:20:51 Mank (2020) Gasz András (2) #7

Sokáig filóztam hogy 2-es vagy 3 -as, de végül 2-esre raktam. Régen volt számomra valami ennyire vontatott és művészieskedő. Emellett amiről konkrétan sokan várnák, hogy részletesebben szóljon, arról gyakran csak felületes. Fincher számomra olyan igazán szuper filmet a a Harcosok klubja és a Hetedik óta csak a Holtodiglannal és a Bejnjamin Buttonal (De ez is felemásan tetszett már) tett le. Egy ideje valahogy leszálló ágban érzem. :(

2020-12-26 16:34:43 Wonder Woman 1984 (2020) Gasz András (4) #2

Néhányan csalódtak a filmben ahogy láttam. Nekem pont hatalmas + meglepetés volt! Én a trailere alpaján annó 1 éve nem is vártam, sőt előre temettem. Az 1. film az elején pl vontatott volt a szigeten , a film végi csata pedig a Doomsdayeshez hasonló Batman v csatához képest (ahol mondjuk Wonder Woman szuper belépőt kapott!) kicsit rusholt, összecsapott volt felemás CGI-vel stb
Összességében nekem az 1. rész is tetszett amúgy, de ez még jobban!
80 as éveket majdnem olyan jól megfogta, behúzva a nézőt mintha mi is ott lennénk , mint tavaly Tarantino Volt egyszer egy Hollywooddal, a 60 as évekkel tette. Látványosabbak voltak az akciójelenetek amikből ugyan csak 3-4 volt, de azok téttel mentek (Fehér ház, végső fight) és jól koreografáltak voltak. A CGI-n néhol azért lehetett volna még dolgozni, de a vírus helyzetben nehezebben s lassabban lehet dolgozni sajnos home office-ból. S ez néha meglátszott. Pedro Pascal egyik legélvezetesebb alakítását nyújtotta Maxwell Lordként szerintem egykori karaktere Oberyn mellett (Trónok harca), itt érzelmek széles skáláját kellett bemutatnia, Kristen Wiig karaktere is egész meglepő lett, számomra előre leírtam hogy ez a vígjátékos színésznő mit akar? Aztán egész jó lett, sajnos a végén picit Gepárdként a forgatókönyv leegyszerűsítette a karakterét picit s keveset láthattuk. A humor is sokszor jelen volt a filmben csakúgy mint az előzőben is. Gal Gadot írták WW szerepét ez továbbra is látszik. Tetszett az is ahogy Superman 1-2-t visszaidézte a film zenében s képi világában is. (Film elején a mentések) Az amazon 'Exatlon Olimpia' is ötletes s látványos volt. Bár nem értem, hogy az előző részben már láthattuk a kis Diana-t s ott köze nem volt ahhoz, hogy ilyeneket is tud már!

Tetszett, hogy volt egy pozitív kicsengése a mostani járványra pont jól jött, tetszett a kívánság mesei elemének körüljárása, a mondanivalók. Tipikus 80 as évekbeli szuperhősfilm idéző volt, nem a mai átlagos szuperhős dara. S a végén tetszett a kis csavar, hogy a főgonosz karaktere kicsit más szemben láttatott mint általában. Míg Wiig és Gadot karaktere között jó kémia volt igazi barátnős beszélgetésekkel a film elején, viszont Chris Pine Trevorja valahogy nekem az előző részben jobban tetszett. Itt mesterkélt volt picit és önismétlő. De karaktere fontos volt a film ívét tekintve. A romantikus szálakból lehet én is kivágtam volna 10-15 percet. Hans Zimmer pedig végre 100% osan visszatért! .

Szerintem a jelenetekhez passzoló hol akciódús hol 80s feelinget adó zenét kreált, s WW karakterét is felemelte szintet ugrott a zene is általa a főtémában. Sokszor idézi John Williamst Superman 1978-1980 és John Powellt. (Vagy épp önmagát Gladiátor, Pearl Harbour). Szóval nekem bejött a film nagy meglepetés volt! A káoszt is jól megfogták van egy világvége érzés de nem a megszokott módon előhozva azt. A kívánság mesebeli fogalmát is szépen körüljárták, ezentúl vigyázzatok mit kívántok!
Annó tavaly év végén az előzetesét látva nem értettem mi akar ez lenni, mi ez? Most meg pozitívan csalódtam. Moziban akarom látni csak ezt kívánom! A látvány, a zene, a nagy totál csodajó fényképezés miatt érdemes lenne. Ja és IMAX-ben forgatták az akciójeleneteket! Teljes képernyő, részletesen, mint a Nolan filmekben. Ez is meglepett. Ahogy a film is. Szóval ajánlom! Aki szerette a Superman 1-2-t szerintem annak fog jobban tetszeni! (A sok visszautalás okán, az átlag emberek megmentései, Fehér házas rész, a repülős rész, a romantikázás, 80 as évek, a néhol Williams-es zene)

+Stáblista jelenet is van cameoval! Egy régen látott színész visszatérése

A CGI néhol tényleg nem volt a legjobb de szerintem az alacsony bitráta miatt és még szemcsés is volt a kép 1080p-ben! Marvel filmeknél is sajnos sokszor ugyanez van lásd Avengers 4 vége a 'nagy' csatajelenet okádék lett 300 milliós büdzsével is. Miért van ez a DC és a Marvel filmeknél azt nem értem hullámzó a CGI

Egy Smiley maradt bent azt utálja a motor. Az előző 2 hozzászólást én nem tudom törölni?

2020-12-26 16:32:49 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Gasz András #25543

A zárójel ad ki server 500 error-t?

Áthelyezve a(z) Wonder Woman 1984 topikból.

2020-12-26 16:31:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Gasz András #25542

Összességében nekem az 1. rész is tetszett amúgy, de ez még jobban!

Áthelyezve a(z) Wonder Woman 1984 topikból.

A leakek alapján a további két rész érdekes vizekre evezett volna. Egyrészt betömte volna a lyukakat amiket ez a rész hagyott, s kérdésekre választ adott volna. (Arnie az 1. rész idején védelmezi Sarah-t, T 1000 es honnét jött stb). Másrészt ..... átalakulásáról is szólt volna hogyan miért stb. Emellett behozták volna a párhuzamos világok ötletét. S megtudtuk volna kiről mintázták a régi T 1000 est és Arnie T800 át a jövőben. A 3. részről sok minden infó már nem volt. De ez ígéretesebb lett volna mint a Dark Fate ne csináljunk semmit koncepciója. (kivétel az eleje ami meglepő húzás volt....)

előzmény: Ehun69 (#116)