Gasz András

Regisztráció: 2007. december 30. (11 év, 8 hónap)

Nem: nem publikus

Avengers: Endgame
Bosszúállók: Végjáték
4 2019-04-27 3,7

2019-05-01 19:59:33 Split (2016) / Széttörve Gasz András (3) #77

Másodszori nézésre nálam is gyengült! Mcavoy szuper továbbra is !

2019-03-26 22:04:08 Us (2019) / Mi Gasz András (3) #26

Hú ez nálam nagyon félrement, (lehet csak a nagy hype miatt is) csak a színészi szuper játék és kezdetben feszültséggel teli rendezés miatt adtam hármast. Mennyivel jobb volt a Tűnj el szerintem! A sok mondanivalót csak úgy rakosgatja a film ahogy a stílusokat, trash horror, thriller, dráma, fekete komédia. A sok szék közé esett a film emellett sokszor azt éreztem a dead island és a holtak hajnala keveredése egy kis egyedi ízzel. Még a zombis vírusos filmek jobb részében is volt mondanivaló ahogy most itt is de a megoldások, a megvalósítás nagyon sekélyes lett szerintem... Pont az ami miatt annyi elismerést kapott Peele a forg. könyv a sztori volt szerintem itt a leggyengébb. Az alapfelvetés ötlet nem rossz, a felütése a filmnek, ahogy indul, csak itt aztán a 40. perc után kb vége is az egésznek. A Boszorkánynál folyamatosan éreztem a feszültséget és hogy a film megy valahová s folyton valami mondanivalót bontott ki vagy utalást tett 1-1 dologra ami később kis lett bontva. Itt se kibontás, se végkifejlet igazán. Még az Annabelle 2 is jobban felépített volt pedig ott sok volt a jumpscare is.

2019-01-22 15:54:05 The Favourite (2018) / A kedvenc Gasz András (2) #2

Az idei Oscar jelölések is elég viccesek a régmúlt idők Oscarjaihoz képest. Hol van most pl az Első ember????
Zene kategória megint dettó érdektelen mint jó pár éve.. Vicckategória lett.
Azért egy Bohém rapszódia ami pont nem a 'zseni" rendezés és forg. könyv miatt nézhető, vagy egy Fekete Párduc ami talán a 2-3. legrosszabb Marvel film szintén mit keres a listán?
Erre ez a pici kísérleti katyvasz műfajú film is jó sok jelölést kapott. Kosztümöst értem meg kb., s mást nem.

Másodszori megtekintésre jobban tetszett és könnyebben is érthető és apróságokra is figyeltem.
A többi ismerősömék elsőre se szidták sőt. Meg is lepődtem.
A szinkronnál van egy kis hiba a Mardekárnak nem a holló a címerállata! :D
S mindig történik valami kivétel amikor a szerelmi vontatás van. Nem unalmas na! A Bohém rapszódia pl az unalmas életrajzi-zenés filmek táborát gyarapította sajna.

Ettől még sajnos nagyon vontatott sokszor és szappanoperás...(szövegek, karakterek) A legnagyobb hibája ez meg az hogy amik vannak csavarok majd csak a 3-4. részben derül ki működnek e vagy se. Retcon...
Leta szála jó volt nekem bejött! Ott a hajónál is látszik hogy a lány nem tud arról hogy épp mi történik majd 5 perccel később, de akkor már hiába. Ha értitek. Spoiler nélkül.

Law és Depp tökéletes Dumbledore és Grindelwald, pedig tartottam tőlük!

Nagyon átkötő rész ez a nagy hibája még alig halad előre a sztori is. Inkább a karakterek hátterét ismerjük meg már amelyiknek volt idő. Állítólag 20-30 percet kivágtak!

Én csak hétfőn nézem, de a legtöbben pont Depp-et (s Law-t) dicsérik, hogy végre nem ripacskodik annyit, de akkor mégis? :(

Én majdnem elaludtam rajta 2-szer is . Plusz nekem se jött be nagyon DDL karaktere. Ellenszenves és nem épp szimpatikus volt. A játéka se volt annyira erőteljes mint a 3 db Oscar díjas szerepekor. Pedig szerettem legtöbbször PTA munkáit. De ez most nagyon félrement.

2017-12-28 11:09:46 Breathe (2017) Gasz András (3) #1

Kicsit olyan átlagos angol életrajzi film lett. Hasonló volt olykor a Hawkins filmhez csak ott látszott hogy van már mögötte tapasztalat sok téren. Serkisnek pedig még ez az első rendezése. Mely picit csak rutinosan összeollózottnak tűnik innen onnan. Reméljük a következő filmje már ennél több lesz.

The Problem With The Battle of Five Armies
Peter Jackson admits he didn't know what he was doing and didn't have enough prep time. Footage from the Appendices 11 and 12. I do highly recommend you watch the Extended version if you were unsatisfied with the theatrical.

Ez érdekes. Jacksonnak csak ugye 1-1.5 éve volt az egész trilógiára előkészítésre míg a Gyűrűk Ura trilógiánál ez 3.5 év volt. Sőt sokan majd 4 et is mondtak korábban.

2017-07-27 15:28:23 Dunkirk (2017) Gasz András (4) #28

Említik is a filmben a gyűrűt, hogy a franciák még védik e. Nekem is nagyon tetszett pont a naturális szó szerinti látásmód, a szuper fényképezés miatt. Mintha mi is ott lettünk volna. Az arctalan ellenség miatt hisz a háború a félelem, a túlélés a lényeg, hasonlót sok más háborúban átélhettek. A bajtársiasság a haza fontossága, a Dunkirk-i szellem előtérbe kerülése (spirit) ahogy az angolok említik! Amit valamelyikötök említett, azt én is fájónak tartom, az éppen lassan süllyedő hajóban ezen vitatkozni.... Nem Nolan legjobb filmje, mert sok más filmjében igazán fontos egy-egy főbb szereplő játéka is, a sztori, a forgatókönyv, az érdekes karakterek, itt minbdez szerintem kimaradtak és maradt a kőkemény naturalizmus , pszichológiai harc, kőkemény fényképezés és IMAX látvány, realista technika (kevés CGI, valós Spitfire-ek, hajók stb), a jó színészgárda , és a Zimmeri ütős kísérő zene, megmaradt!

előzmény: project640 (#14)

Nagy csalódás volt nekem. Sokszor mintha egy B filmet néztem volna a rendezés és egyes szörnyek kapcsán. Lehet hogy sokak számára a 2005-ös Kong nyálasabb s el van húzva tényleg, de kivételesen nem hiába kapott pár technikai Oscart. A súlyokkal tényleg vannak gondok mondjuk a dzsungeles harcoknál. A kidolgozás a mimika, animáció terén sokkal jobb viszont. S sokkal emberibb az egész. De lehet csak azért van ez nálam, mert én eleve a 33-ast láttam régen és azóta a 2005-öst többször, s nem ezt a szörny-trash vonalat. A sztori is annak ellenére, hogy remake, legalább létezik, ellentétben e sima szörnyfilmnél. A Godzilla is gyenge lett, de az akciókkal teli vége annak is jobban volt felvéve, s látványosabb is volt mint ez.