d

2009-12-21 12:58:15 Avatar (2009) d (5) #440

Ismert alapanyagok, jol ismert recept, de megis mesterien eltalalt aranyokkal keszult mu gyonyoruen talalva. En valahogy igy latom a filmet, sajnalom, hogy sokan leragadnak a klise problemanal, nem tul megengedoek. Szerintem ahogy egy regeny ugy egy ilyen film celja is az, hogy szorakoztasson es erre tokeletesen alkalmas.

Szerintem az eredetisegert valo erosebb kuzdelemben jobban elverzett volna a film, mint igy, hogy ponfon egyszeruen talalja a mondandojat. Nem ezen a skalan kell merni.

A Na'vik naivsaga, artatlansaga, kulturajuk fejlodese/nem fejlodese mas kerdes, de talan pont amiatt kell nekik ezt elhinnunk, mert nem emberek, csak mi viszonyitunk mindent ehhez.

Az egyetlen giccses pont szerintem az, amikor a Jakesully a piros hatasan geppuskaval indul az emberek ellen. Ha mar tokeletes harcos, akkor miert?!

2009-11-15 22:57:02 Moon (2009) / Hold d (3) #25

Nem igazan ertem, hogy miert elgondolkodtato a film. Nem sok minden merult fel bennem, talan annyi, hogy

honnan van a lelek? Ugy ertem a klonok masok voltak. Ugyanaz a lelek mas tudattal vagy minden mas?

2008-12-26 20:52:26 Body of Lies (2008) / Hazugságok hálója d (3) #9

Abszolut egyetertek, igazabol nem ertem, hogy mit akar a film mondani. A filmnek nincs vagy ertelmetlen a szinopszisa.

előzmény: Darwin (#7)