matykocska

Regisztráció: 2007. december 20. (11 év, 9 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Henri Verneuil, James Cameron, John Huston, Martin Scorsese, Oliver Stone, Raoul Walsh, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Anthony Hopkins, Charles Bronson, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Donald Sutherland, Edward G. Robinson, Gérard Depardieu, Humphrey Bogart, Jack Nicholson, James Cagney, James Stewart, Jean Gabin, Jean Reno, Jean-Paul Belmondo, Joe Pesci, Laurence Olivier, Liam Neeson, Louis de Funès, Martin Scorsese, Mel Gibson, Michael Caine, Michael Douglas, Richard Harris, Sean Connery, Walter Matthau, Woody Allen
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, kalandfilm, krimi, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, angol, francia
Korszakok: Külön nem emelnék ki egy korszakot sem, de inkább a "régi" filmek

Születési év: 1986

Happiness

5 2019-09-03 4,1
Gotti

2 2019-09-03 3,7

Nemrég újranéztem sok év után. Háát... kicsit megkopott sajnos. A színészek jók benne, és tetszik, hogy a németeket nem állítják be tökelütött idiótának, ahogy az a legtöbb hasonló filmben lenni szokott. Az akciójelentetek viszont szerintem elég nevetségesek benne, főleg amikor eltalálnak valakit. Ennél még én is hitelesebben eljátszanám. Történelmileg sem egészen hiteles, de ezen most emelkedjünk felül: aki a történelmi részletekre kíváncsi, az nézzen meg egy dokumentumfilmet. Ettől függetlenül kár, hogy a Madrid-környéki hegyekben forgatták a filmet. Nem kell világutazónak lenni ahhoz, hogy feltűnjön a különbség az Ardennek és a dél-európai hegyvidék között. Emiatt a finálé kissé viccesre sikeredett a 20 fokos kopár spanyol dombokon :D . Nem tudom mivel lett vona drágább Belgiumban forgatni :) . Na de mindegy, lehet, hogy ez csak engem zavar.

2018-09-07 00:58:16 [In Memoriam...] matykocska #2348

Dehogynem!

előzmény: dikalosz (#2347)

2018-07-31 21:52:58 Predator (1987) / A ragadozó matykocska (2) #145

Nem értem a film népszerűségét, ez valami oltári nagy baromság.

Újranéztem, nem kellett volna. Az osztályzatot lerontottam kettesre, holott végig sem tudtam nézni. Anno 17 évesen, amikor először láttam a filmet még nem tartottam rossznak. Be kellett látnom, hogy tele van logikátlanabbnál logikátlanabb, hiteltelenebbnél hiteltelenebb jelenetekkel. Olyan szinten, hogy ez már a néző hülyének nézése. Ennél egy Bud Spencer és Terence Hill film akciójelenetei is hihetőbbek. Az egyedüli jó dolog a dél-francia táj látványa volt. Ez a film egy tökéletes kettes: meg lehet nézni, de minek?

Ez olyan anyámnak való film. Persze csak a vasárnapi ebéd utáni sziesztára. A "magamfajtának" legalább 3 doboz energiaital elfogyasztása ajánlott megtekintés előtt :D . Jóindulatból adok egy hármast, mert a kettes azért igazságtalan lenne, a képek és a hangulat végülis jók, de nem mondanám maradandó filmélménynek. Holnap már azt se fogom tudni, hogy miről szólt. :D

Nem, még mindig nem szántam rá magam :)

előzmény: coles (#2)

Történet:

Gazdag rokon szeretné eltenni láb alól a kis 8 éves örökös kisfiút. Felfogad mellé egy zárt intézetből kihozott lányt, akit gyógyultnak nyilvánítanak. Úgy szeretné rendezni, mintha a lány elborult elméjével elrabolná a kisfiút, megölné, majd önmagával is végezne.

Történet:

Konrád a jóképű fiú a háború utáni Ausztriában egy elszegényedett, özvegy grófnő kastélyában kap komornyiki állást. Hamarosan ő irányít mindent a kastélyban és elhatározza, hogy a grófnő jóképű fiát összeházasítja egy gazdag kereskedő csinos lányával, így újra felvirágoztathatja a kastélyt.

2012-02-25 15:14:07 Charley Varrick (1973) matykocska (5) #1

A történet:

Az egykori berepülőpilóta, Charley Varrick bankokat rabol. Arra nagyon odafigyel, hogy csak a kisebbek essenek áldozatul tevékenységének, mert azokat sokkal könnyebb elintézni s a kisebb fogások (alkalmanként 10 - 20 000 dollár) csak néhány hétig kötik le a rendőrséget. Nem is számít semmi különösre, amikor fiatal felesége, Nadine és társa Harman Sullivan társaságában elindulnak, hogy Tres Cruces kisváros bankját kiürítsék. Ezúttal azonban a dolgok egyáltalán nem mennek simán: a rablásnak több áldozata is van, többek között a bank biztonsági őre, valamint két kisvárosi rendőr. S ráadásul a lopott összeg több mint 750 000 dollárra rúg. Ez az a pillanat amikor Charley ráébred, hogy véletlenül a maffia egyik pénzmosóját ürítette ki...