matykocska

Regisztráció: 2007. december 20. (10 év, 7 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Henri Verneuil, James Cameron, John Huston, Martin Scorsese, Oliver Stone, Raoul Walsh, Sidney Lumet, Stanley Kubrick
Színészek: Al Pacino, Alain Delon, Anthony Hopkins, Charles Bronson, Charles Chaplin, Clint Eastwood, Donald Sutherland, Edward G. Robinson, Gérard Depardieu, Humphrey Bogart, Jack Nicholson, James Cagney, James Stewart, Jean Gabin, Jean Reno, Jean-Paul Belmondo, Joe Pesci, Laurence Olivier, Liam Neeson, Louis de Funès, Martin Scorsese, Mel Gibson, Michael Caine, Michael Douglas, Richard Harris, Sean Connery, Walter Matthau, Woody Allen
Műfajok: akciófilm, dráma, háborús film, kalandfilm, krimi, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, angol, francia
Korszakok: Külön nem emelnék ki egy korszakot sem, de inkább a "régi" filmek

Születési év: 1986

3 2018-06-06 4,0
Thief
Az erőszak utcái
2 2018-06-05 3,9

Újranéztem, nem kellett volna. Az osztályzatot lerontottam kettesre, holott végig sem tudtam nézni. Anno 17 évesen, amikor először láttam a filmet még nem tartottam rossznak. Be kellett látnom, hogy tele van logikátlanabbnál logikátlanabb, hiteltelenebbnél hiteltelenebb jelenetekkel. Olyan szinten, hogy ez már a néző hülyének nézése. Ennél egy Bud Spencer és Terence Hill film akciójelenetei is hihetőbbek. Az egyedüli jó dolog a dél-francia táj látványa volt. Ez a film egy tökéletes kettes: meg lehet nézni, de minek?

Ez olyan anyámnak való film. Persze csak a vasárnapi ebéd utáni sziesztára. A "magamfajtának" legalább 3 doboz energiaital elfogyasztása ajánlott megtekintés előtt :D . Jóindulatból adok egy hármast, mert a kettes azért igazságtalan lenne, a képek és a hangulat végülis jók, de nem mondanám maradandó filmélménynek. Holnap már azt se fogom tudni, hogy miről szólt. :D

Nem, még mindig nem szántam rá magam :)

előzmény: coles (#2)

Történet:

Gazdag rokon szeretné eltenni láb alól a kis 8 éves örökös kisfiút. Felfogad mellé egy zárt intézetből kihozott lányt, akit gyógyultnak nyilvánítanak. Úgy szeretné rendezni, mintha a lány elborult elméjével elrabolná a kisfiút, megölné, majd önmagával is végezne.

Történet:

Konrád a jóképű fiú a háború utáni Ausztriában egy elszegényedett, özvegy grófnő kastélyában kap komornyiki állást. Hamarosan ő irányít mindent a kastélyban és elhatározza, hogy a grófnő jóképű fiát összeházasítja egy gazdag kereskedő csinos lányával, így újra felvirágoztathatja a kastélyt.

2012-02-25 15:14:07 Charley Varrick (1973) matykocska (5) #1

A történet:

Az egykori berepülőpilóta, Charley Varrick bankokat rabol. Arra nagyon odafigyel, hogy csak a kisebbek essenek áldozatul tevékenységének, mert azokat sokkal könnyebb elintézni s a kisebb fogások (alkalmanként 10 - 20 000 dollár) csak néhány hétig kötik le a rendőrséget. Nem is számít semmi különösre, amikor fiatal felesége, Nadine és társa Harman Sullivan társaságában elindulnak, hogy Tres Cruces kisváros bankját kiürítsék. Ezúttal azonban a dolgok egyáltalán nem mennek simán: a rablásnak több áldozata is van, többek között a bank biztonsági őre, valamint két kisvárosi rendőr. S ráadásul a lopott összeg több mint 750 000 dollárra rúg. Ez az a pillanat amikor Charley ráébred, hogy véletlenül a maffia egyik pénzmosóját ürítette ki...

2011-06-24 20:51:28 [In Memoriam...] matykocska #908

neee... :(:( R.I.P. !