Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (12 év, 8 hónap)

Pesti balhé

The Old Guard
A halhatatlan gárda
3 2020-07-17 2,7

2020-06-25 09:27:04 Waves (2019) Adam Taylor (5) #1

Az első egy óra zseniális - pedig a sztori szerint tényleg semmi különös, de olyan stílusa és lendülete van, hogy engem egyből berántott. A film második fele már jóval gyengébb, de még így is ott remeg a kezem az 5-ös felett.

2020-06-20 23:11:54 Giant (1956) / Óriás Adam Taylor (3) #26

Az Elfújta a szél találkozása a Dallassal - csak épp az előbbi nagyívű, megkapó romantikája helyett utóbbi rágógumihoz hasonló elnyújtása érvényesül. Itt-ott vannak benne remek jelenetek és figyelemreméltó motívumok, de egyszerűen nem tudott berántani a film, végig lapos, takaréklángon égő maradt.

2020-06-18 12:10:21 Da 5 Bloods (2020) / Az 5 bajtárs Adam Taylor (4) #15

A Blackkklansmannél hatásosabb, szórakoztatóbb film - kicsit egyenetlen, de aztán a végén minden a helyére kerül. Persze harsány és néhol hatásvadász, de a szájbarágósan egyértelmű Black Lives Matter-motívum mellett baromi jól kezeli az uralkodó osztály elnyomásának kérdését - Vietnam ugyanúgy nem a feketék háborúja volt, ahogy a vietnámiaké sem, hosszú évek szisztematikus elnyomása és kizsigerelése viszont nem múlik el nyomtalanul.
Önmagában is remek film, de a jelenlegi politikai-társadalmi klíma és a fejreállt mozis és díjszezon miatt nem tudom elképzelni, hogy a jövő évi Oscaron ne ismerjék el a filmet. A férfi főszereplő mellett akár a rendezői és Legjobb film kategóriában is.

2020-06-11 09:32:51 Summer of 84 (2018) / '84 nyara Adam Taylor (3) #20

Nagyon rég láttam már olyan filmet, ami ennyire betonközepes - az akaratnak a halvány jelét sem fedeztem fel, hogy a Summer of 84 több akarna lenni egy hommage-nál. Egyszerűen minden (MINDEN) újrahasznosított: a sztori, a karakterek, a fordulatok, a szövegek. Pedig tényleg csak egy pici kellett volna: egy csipetnyi humor vagy önreflexió, vagy olyan párbeszédek, amiket nem teljesen, egy az egészében kopipézteltek a kissrácok közhelygenerátorából.
Épp ezért nekem kevésbé működött a dolog, szemernyi feszültséget nem éreztem. A vége kimondottan idegesített ilyen egyszerűen nincs, hogy valakit passzióból életben hagyok - nagyjából mindent tudnak a fickóról, így még azelőtt kapják el, hogy rászárad a sár a lökhárítójára. Másrészt pont azt hagyná életbe, aki - egy borzalmasan előadott mondat tanulsága szerint - tönkretette az életét? Hagyjuk már

Sziasztok, szeretném kérni:
Köszi!

Sziasztok, ezt a minisorozatot szeretném kérni:
Köszi!

Sajnálom, hogy ennyire kevés szó esik a vígjátékokról, illetve a 40 perc alatti sorozatokról - a fenti listán talán ha három ilyen van, és a kommentek között is csak néhányan említik ezeket. Pedig szerintem az egyik legfontosabb trend volt a szitkomok partvonalra szorulása és a comedyk dramedyvé változása. A Fleabag jó példa, de ott van a Masters of None vagy az Atlanta is, amelyek szerintem simán ott vannak a legnagyobb tévés tejesítmények között. Ja és ha a Parks and Rec felkerült, akkor muszáj megemlíteni a zseniális Community-t, vagy az American Vandal-t.
Fentiek közül a legjobbnak a Braking Bad-et, a The Leftovers-t és a Chernobyl-t tartom, kedvencem a Stranger Things volt, legnagyobb hatású a Game of Thrones, személy szerint engem pedig a When They See Us érintett meg leginkább.