Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (13 év, 7 hónap)

Demolition

Fatherhood
Apaság
3 2021-06-21 3,1

2021-06-12 12:17:55 Bo Burnham: what. (2013) Adam Taylor (5) #1

Ha valaki megkérdezné, melyik a kedvenc stand-up special-öm, valószínűleg ezt mondanám. Elképesztően kreatív, őrülten vicces, és politikailag abszolút inkorrekt.

2021-05-25 22:12:29 Ragtime (1981) Adam Taylor (3) #3

Én viszont úgy érzem, ebbe az adaptációba beletört Forman bicskája. Persze vannak benne remek részek, és még ma is borzasztó aktuális a tömör, jelzésértékű történeteivel (szorgos keleti bevándorló megcsinálja a szerencséjét, az itt született fekete viszont hiába gazdagszik meg tehetségéből, lelövik - midndezt 20 évvel a Black Live Matter előtt), ám ez inkább Doctorow érdeme. És talán épp ez a csalódottságom oka: a zseniális regényből alig jön át valami, ha pedig önállóan nézem a filmet, akkor az inkább egy túlnyújtott, ritmustalan és több helyen is unalmas dráma.

A moziváltozat annak idején semmilyen hatással nem volt rám, és már a végefőcím előtt el is felejtettem az egészet - most nekiültem a rendezői vágatnak, és kifejezetten tetszett: a látvány ugyanúgy elsőosztályú, de most végre van tér a karaktereknek, és így az egész film is sokkal mélyebbé és epikusabbá válik.

Sziasztok, kérni szeretném:
Köszi!

2021-04-26 08:06:52 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11560

Az elemzések is erre hajlanak, hogy valamiféle emocionális befejezést szerettek volna - ehelyett maradt a meglepetés.
Gyűlölöm azokat a hangokat, akik úgy háborognak Boseman miatt, mintha KÖTELEZŐ lett volna nyernie - persze ismerjük a körülményeket, hogy poszthumusz és milyen üzenete lett volna egy fekete színész díjazásának, de Hopkins egyszerűen emlékezetesebb, meghatóbb, jobb volt, és ezt a több ezer szavazó is így látta.
Abban viszont igazuk van a károgóknak, hogy ez így elég bénácska volt, hogy a nyertes még csak ott sem volt, így a tervezett megható befejezés helyett csak a kínos feszengés maradt.

előzmény: Ágó (#11554)

2021-04-26 02:16:41 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11542

Boseman tényleg jó, és maga a film is - sokkal inkább beférhetett volna a főbb kategóriákba mint a Judas - és ott van mögötte a Boseman-sztori is. De persze nem olyan látványos a játéka, mint Hopkinsé. Én mindenesetre Riz Ahmedra szavaznék.

előzmény: Fatupi (#11541)

2021-04-26 02:00:18 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11540

A nomádok földje Legjobb film, operatőr, rendező díja nem kérdés - én a Minarit és A metál csendjét díjaznám szét, de a The father és A chicagói 7-ek tárgyalása is közelebb áll hozzám, ezzel együtt megértem, ha mindent visz.

Ez elképesztően vérszegény volt. Sehol egy emlékezetes jelenet, megjegyezhető hangulat vagy érdekes fordulat, végig ugyabban a lassú, unalmas tempóban ketyeg. Andra Day persze jó - de ebben az idei mezőnyben azért botrány lenne ha ő vinné az Oscart -, viszont még ő sem tudta felkelteni az érdeklődésem Billie Holiday vagy zenéje iránt. Minden karakternek már megjelenésekor a homlokára van írva, mit kell gondolnunk róla és milyen szerepet tölt be, ugyanígy a mondanivaló is már az első pillanatokban nyilvánvalóvá válik - csak épp Lee Daniels bármiféle elképzelés nélkül a vászonra ásította a sztorit, így még az sem átütő.

2021-04-06 10:20:21 Cyrano de Bergerac (1990) Adam Taylor (5) #5

Hihetetlenül pörgős, szórakoztató, látványos film egy elképesztően jó Depardieu-vel. Nem olvastam Rostand darabját, de a fordítás remek volt, Helyey László pedig... csak ennyit tennék ide: http://iszdb.hu/mediaplayer.php?oldal=iszdb&hang=1441

2021-04-05 10:18:54 Barabbas (1961) / Barabás Adam Taylor (?) #5

Az egyik legjobb szandálos-kosztümös film ebből a korszakból, pedig talán a kevésbé ismertek közé tartozik. Ugyanúgy megvan benne az epikusság és az izgalom, Fleischer azonban a kalandosság helyett a főhős lélektani drámájára helyezi a hangsúlyt - igaz, ő Nobel-díjas kisregényt és nem ponyvát adaptált. Barabás kanosszajárása és Anthony Quinn zseniális játéka emeli leginkább a hasonszőrű filmek fölé.