Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (10 év, 11 hónap)

Isle of Dogs
3 2018-11-11 3,6
I Hired a Contract Killer
Bérgyilkost fogadtam
3 2018-11-11 4,1
Dead in a Week (Or Your Money Back)
Bérgyilkost fogadtam
Overboard
Átejtve
3 2018-11-05 3,0
Early Man
Ősember - Kicsi az ős, de hős!
2 2018-11-05 3,0

2018-10-31 18:58:02 First Man (2018) / Az első ember Adam Taylor (4) #28

Ja, ti nem maradtatok a stáblista után?

Igen, bocsi, Hold az a Mars.

előzmény: acidphase (#24)

2018-10-31 13:28:40 First Man (2018) / Az első ember Adam Taylor (4) #22

Egyrészt egyetértek Tenebrával és azzal, hogy a forgatókönyv görcsösen próbálja élettel megtölteni az "egy emberes"-sztorit, épp ezért pár helyen kissé leegyszerűsítő, amolyan filmszerűen bárgyú Az első ember.
Másrészt viszont ezzel együtt is kiválóan működik. A Gravitáció sem szólt ugye másról, mint a gyász feldolgozásáról, csak ott mindez tökéletes szimbiózisban állt a filmnyelvvel és a szimbolikával, míg itt azért párszor egymásnak csattan Armstrong drámája a film keretével és ritmusával.
Nincsenek csilli-villi űrhajók és egyenruhák, csak rozsdás csapszegek, lötyögő kapcsolók, rázkódó székek. Chazelle a történelmi jelentőségű missziót szűk kivágású, képekbe zárta, és az űrutazás sem hurráhangulatú kaland, inkább vér, veríték és szenvedés. Így amikor a klausztrofób jelenetek után végre tényleg a Marsra lépünk, az tényleg katarzissal jár.
Szóval vannak hibái, de szerintem ezeket elsősorban Chazelle zsenije, másodsorban pedig Gosling játéka kiegyensúlyozzák.

Csak a Judy Garland-féle változatot láttam, attól mindenképpen jobbnak tartom. De alapvetően szerintem ez egy közepes sztori, és a film is csak kicsit jobb a közepesnél. Amivel jobb - és ami miatt megadom rá a 4-est - azok az alakítások (nekem is Cooper jött be a leginkább, de Gaga és Elliott is remek), és az, hogy a film mer csendben lenni: amikor kell, akkor persze nagyon szól a zene, de a kulcsjelenetekben Cooper teret enged a színészi játéknak, és engedi, hogy csak néhány másnapos szóval, a szereplők között vibráló csenddel, a képekkel meséljen a mozi. Ezeket a pillanatokat szerettem a legjobban.

2018-09-13 09:35:28 Set It Up (2018) Adam Taylor (4) #1

Remek kis romkom szerethető karakterekkel és egyszerű, letisztult forgatókönyvvel. Nem váltja meg a világot, de szerintem pont előnyére válik, hogy minden olyan ismerős és kiszámítható.

Már maga a könyv is egy rosszul megírt, hatalmas blöff - ebből a szempontból hű az adaptáció. Se eleje, se vége, bántóan semmilyen dramaturgia,nem létező színészi jelenlét, amire egy már-már paródiaszerű kulcsjelenet teszi fel a koronát. Csak onnan tudtam, hogy nem egy gyenge SNL-szkeccset nézek, hogy elmaradt az alánevetés.

A borzalmas első rész után óriási pozitív meglepetés, a film néhol konkrétan szórakoztató es vicces, elsősorban Gibson és Ferrell miatt.

2018-09-07 05:19:56 Crazy Rich Asians (2018) Adam Taylor (4) #1

A Crazy Rich Asian-nak, a Set it up-nak és a To all the boys I've loved before-nak köszönhetően az utóbbi időben legalább annyi "A romkom újra él!" és "Ne temessük még a romantikus komédiákat"-jellegű cikket olvastam, mint ahány, a műfajt temető cikket a legrosszabb Katherine Heigl filmek után. Mindhárom filmben közös, hogy inkább romantikusak, mint komédiák, a gross- és dude-comedyk után tehát mintha ismét klasszicizálódna a műfaj, vagyis visszatérne oda, ahol a 80-as években tartott.
Na és persze a lényeg, az etnikai diverzitás, ami a Crazy Rich Asian igazi truvája - de baromi jól is áll neki. Pontosan követi a legismertebb fordulatokat, felvonultatja az ezerszer látott figurákat, de az egész közeg, a szereplők, a megközelítés olyan bájos, hogy egy percig sem unatkoztam. Constance Wu-t pedig öröm nézni - nem hiába vagyok képtelen elkaszálni a tökéletesen közepes sorozatát, melynek egyértelműen ő a fénypontja, csak úgy, mint ennek a mozinak.

A Filmschoolrejecten jelent meg egy portré-jellegű cikk Montgomery Clift-ről - ebben többek közt James Dean neve is felmerül, mint Clift-hez hasonló színészé, aki (részben nyilván korai halála miatt) kultikussá vált, míg Clift-et jobbára elfeledtünk.
A két színész között egyébként szerintem is rengeteg a hasonlóság, a Hely a nap alatt-ba Dean-t egy az egyben, fehér pólóstul be lehetne tenni, alig tűnne fel a különbség. Mindenesetre Clift sem élt sajnos túl sokáig, nem sokkal Dean halála után súlyos autóbalesetet szenvedett, ami megváltoztatta külsejét és a pályáját is.