Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (12 év, 10 hónap)

An American Pickle
The Last Dance
Michael Jordan - Az utolsó bajnokságig
5 2020-10-21 4,7
Career Opportunities
Fogd a nőt és ne ereszd!
3 2020-10-19 2,7
2 2020-10-12 ?
Strangers on a Train
Idegenek a vonaton
3 2020-10-11 4,4

Az év egyik legerősebb filmje, Sorkin-hoz méltó penge szkripttel - bár engem eddig sem zavart, hogy nála majd' mindegyik figura nyelve úgy pereg mint egy AK47-es, figurái a teljes Wikipediát a fejükben hordják, de ezúttal nincsen öncélú elméskedés és földtől elemelkedett szócsaták sem. Van viszont egy hihetetlenül izgalmas tárgyalás egy ügyről, amiről még életemben nem hallottam, a kezdeti zavarok után a film mégis tökéletesen érthetően átadta az egész sztorit, na meg hogy mit is jelentett ez akkoriban.
Legalább ennyire izgalmas A chicagói 7-ek tárgyalásának vetülete a mára nézve, amikor egészen hasonló megmozdulások zajlanak szerte Amerikában, a tüntetések résztvevőit pedig egészen hasonlóan igyekszenek Antifa-címkével egyetlen névtelen masszába kenni.

A Synecdoche-t emlékeim szerint 20 percnél kikapcsoltam, nagyon nem jött be, ez viszont, mint az osztályzatomból is látszik, betalált. Persze Kaufmannál mindig kulcsfontosságú, fel tudjuk-e venni a rezgését és ráállunk-e a hullámhosszára, de szerintem A befejezésen gondolkozom több fogózót nyújt a Synecdoche-nál. Épp az tetszett benne, hogy egyszerűen annyira sűrű és összetett, hogy szerintem 10 újranézés után se fogom az alkotói szándék minden elemét megérteni, de a hangulat, a színészek, a párbeszédek, a párkapcsolati dilemma, ami a teljes világnézetet/kortünetet jellemez - szóval mindez annyira szuggesztív és hatásos, hogy engem megvett kilóra.

előzmény: MicaHiro (#3)

2020-09-14 17:30:37 Hab (2020) Adam Taylor (4) #15

Persze, mondani is szoktam, hogy aki nem akar sablonokat látni, ne nézzen romkomot, horrort, thrillert, scifit, westernt, stb-stb.

előzmény: TheDriver (#14)

2020-09-14 11:23:58 Hab (2020) Adam Taylor (4) #13

Meglepően jó film, és tagadhatatlanul azért, mert végre nem ugyanazok az elhasznált arcok adják elő az ezereéves sablonokat. Persze nem váltja meg a világot, de szerintem működik és végig szórakoztató marad.

Judd Apatow-ból írtam az egyik szakdolgozatomat, Pete Davidson-t pedig a mellőzése ellenére is az SNL-ben kedveltem meg - ajánlom tőle a Netflix-es stand upját, szerintem mérföldekkel előzi Kevin Hart vagy Dave Chapelle legutóbbi specialjeit. A cikkek közé beküldtem egyet, ami Davidsonnal foglalkozik.

2020-06-25 09:27:04 Waves (2019) Adam Taylor (5) #1

Az első egy óra zseniális - pedig a sztori szerint tényleg semmi különös, de olyan stílusa és lendülete van, hogy engem egyből berántott. A film második fele már jóval gyengébb, de még így is ott remeg a kezem az 5-ös felett.

2020-06-20 23:11:54 Giant (1956) / Óriás Adam Taylor (3) #26

Az Elfújta a szél találkozása a Dallassal - csak épp az előbbi nagyívű, megkapó romantikája helyett utóbbi rágógumihoz hasonló elnyújtása érvényesül. Itt-ott vannak benne remek jelenetek és figyelemreméltó motívumok, de egyszerűen nem tudott berántani a film, végig lapos, takaréklángon égő maradt.

2020-06-18 12:10:21 Da 5 Bloods (2020) / Az 5 bajtárs Adam Taylor (4) #15

A Blackkklansmannél hatásosabb, szórakoztatóbb film - kicsit egyenetlen, de aztán a végén minden a helyére kerül. Persze harsány és néhol hatásvadász, de a szájbarágósan egyértelmű Black Lives Matter-motívum mellett baromi jól kezeli az uralkodó osztály elnyomásának kérdését - Vietnam ugyanúgy nem a feketék háborúja volt, ahogy a vietnámiaké sem, hosszú évek szisztematikus elnyomása és kizsigerelése viszont nem múlik el nyomtalanul.
Önmagában is remek film, de a jelenlegi politikai-társadalmi klíma és a fejreállt mozis és díjszezon miatt nem tudom elképzelni, hogy a jövő évi Oscaron ne ismerjék el a filmet. A férfi főszereplő mellett akár a rendezői és Legjobb film kategóriában is.

2020-06-11 09:32:51 Summer of 84 (2018) / '84 nyara Adam Taylor (3) #20

Nagyon rég láttam már olyan filmet, ami ennyire betonközepes - az akaratnak a halvány jelét sem fedeztem fel, hogy a Summer of 84 több akarna lenni egy hommage-nál. Egyszerűen minden (MINDEN) újrahasznosított: a sztori, a karakterek, a fordulatok, a szövegek. Pedig tényleg csak egy pici kellett volna: egy csipetnyi humor vagy önreflexió, vagy olyan párbeszédek, amiket nem teljesen, egy az egészében kopipézteltek a kissrácok közhelygenerátorából.
Épp ezért nekem kevésbé működött a dolog, szemernyi feszültséget nem éreztem. A vége kimondottan idegesített ilyen egyszerűen nincs, hogy valakit passzióból életben hagyok - nagyjából mindent tudnak a fickóról, így még azelőtt kapják el, hogy rászárad a sár a lökhárítójára. Másrészt pont azt hagyná életbe, aki - egy borzalmasan előadott mondat tanulsága szerint - tönkretette az életét? Hagyjuk már