Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (16 év, 6 hónap)

Savvusanna sõsarad

Atlas

2 2024-06-04 2,4

Sziasztok, ezt szeretném kérni: https://www.imdb.com/title/tt20221690/
Köszi!

Az első rész már a moziban is tetszett, de nem nyűgözött le - újranézve viszont óriási hatást tett rám, most tudtam csak minden apró finomságát, a zenéjét, a látványvilágát, a hangulatát értékelni. Az tényleg olyan mint egy ókori, végtagját vesztett szobor, töredékességében is szinte tökéletes.
Ahhot képest a folytatás kissé csalódás volt. Hiányzott az a szép kimunkáltság, az a zsigeri élmény - persze amikor akció volt, az működött, a dráma és az érzelmek is hatottak - egyszerűen csak nem szippantott be. Különösen hosszúnak tartottam a felvezetést, de ennek talán az az oka, hogy olvastam a könyvet, szóval valamennyire ismerem a fremen-világot, így ez nem tartogatott számomra újdonságokat.
Ha már a könyv: koronavírusosan, karanténban ücsörögve 10 nap alatt végeztem az ezer oldalas trilógiával, de azzal is kicsit úgy voltam, mint ezzel a filmmel. Tetszett, élveztem, de nem rajongtam érte, és nem is folytattam tovább a sorozatot. Az például teljesen kiesett, hogy Alia végez a gróffal; mégis van csomó apró jellemző, utalás vagy történetszál, ami csak említés szintjén szerepel a filmben, és valójában a könyvekben van kifejtve. Ilyen az, hogy Jessica megszegte a Bene Gesserit szabályokat, amikor egy lány helyett Pault szülte, aki így egyszerre kapta meg az uralkodói vérvonalat és a boszorkányrend tudását; vagy az, hogy Jessica terhesen esett át a szertartáson, így születendő lánya szintén egyszerre rendelkezik Bene Gesserit- és fremen ősanya-tudással. Másrészt emlékeim szerint a könyvben példul Feyd-Rauthát éreztem súlytalannak, itt meg Austin Butlernek köszönhetően gyakorlatilag a legjobb, legmaradandóbb karakter lett.

Sziasztok, szeretném kérni:https://www.imdb.com/title/tt21377766/

Nagyon köszi! ---> Frogman

Minden jelölt filmet és rövidfilmet sikerült megnéznem, úgyhogy íme a tippjeim estére, zárójelben hogy én minek/kinek örülnék:

LEGJOBB FILM: Oppenheimer (Oppenheimer)
LEGJOBB RENDEZŐ: Christopher Nolan - Oppenheimer (Christopher Nolan - Oppenheimer)
LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ: Emma Stone - Szegény párák (Emma Stone - Szegény párák)
LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ: Cillian Murphy - Oppenheimer (Cillian Murphy - Oppenheimer; Paul Giamatti - Téli szünet)
LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ: Da’Vine Joy Randolph - Téli szünet (Da’Vine Joy Randolph - Téli szünet)
LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ: Robert Downey Jr. - Oppenheimer (Robert Downey Jr. - Oppenheimer; Ryan Gosling - Barbie)
LEGJOBB EREDETI FORGATÓKÖNY: Egy zuhanás anatómiája (Téli szünet)
LEGJOBB ADAPTÁLT FORGATÓKÖNYV: American Fiction (American Fiction; Oppenheimer)
LEGJOBB NEMZETKÖZI FILM: Érdekvédelmi terület (Érdekvédelmi terület; Io Capitano)
LEGJOBB ANIMÁCIÓS FILM: Pókember - A Pókverzumon át (Pókember: A Pókverzumon át)
LEGJOBB DOKUMENTUMFILM: 20 nap Mariupolban (20 nap Mariupolban)
LEGJOBB OPERATŐR: Oppenheimer (Oppenheimer)
LEGJOBB VÁGÁS: Oppenheimer (Oppenheimer)
LEGJOBB KOSZTÜM: Barbie (Barbie)
LEGJOBB HAJ ÉS SMINK: Maestro (Maestro)
LEGJOBB HANG: Oppenheimer (Oppenheimer)
LEGJOBB VIZUÁLIS EFFEKTUSOK: Godzilla Minus One (Godzilla Minus One)
LEGJOBB LÁTVÁNYTERVEZÉS: Barbie (Szegény párák)
LEGJOBB BETÉTDAL: Barbie - What Was I Made For (Barbie - I'm Just Ken)
LEGJOBB FILMZENE: Oppenheimer (Oppenheimer)
LEGJOBB RÖVIDFILM: Henry Sugar csodálatos története (Henri Sugar csodálatos története)
LEGJOBB ANIMÁCIÓS RÖVIDFILM: War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko (War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko; Letter to a Pig)
LEGJOBB RÖVID DOKUMENTUMFILM: Az utolsó hangszerjavító műhely (Az utolsó hangszerjavító műhely)

Izgalom egy maroknyi kategóriában várható: a női főszereplőknél a SAG-győzelme után Gladstone-t várják a legtöbben az első helyre - de szerintem itt be fog kavarni az, hogy az Akadémiát az elmúlt években feldúsították külföldi tagokkal, nekik pedig sokkal kevésbé vonzó az, hogy megszülethet az első őslakos győztes. Itt egy remek elemzés arról, hogy amikor az elmúlt években nem a SAG-győztes nyerte az Oscart, akkor rendszerint az etnikumba tartozó (azaz afro-amerikai) maradt alul a fehér jelölttel szemben: https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/sag-awards-2024-analysis-significance-of-wins-1235835270/
A férfi főszereplő lehet kétesélyes, de az Oppenheimer-tarolás Murphynek szerintem behúzza a díjat. Az adaptált forgatókönyvnél lehet még meglepetés, az Oppenheimer javára. Ami feltűnt, hogy idén meglehetősen gyenge a rövid-felhozatal: az animációknál évek óta nem volt ilyen gyér a mezőny, ezért is nagy fájdalom hogy Buda Flóra Anna 27-e végül nem szerzett jelölést; a rövidfilmeknél nagyon magasan kiemelkedik a Wes Anderson-film (és könnyen lehet hogy ez minden idők legnézettebb rövidfilm-jelöltje is), de ha nem így lenne, akkor is elvinné a neve a kategóriát (lsd. tavaly Riz Ahmed győzelme); a rövid dokuknál pedig tényleg a Disney+-on nézhető Az utolsó hangszerjavító műszer az egyedüli említésre méltó. Beküldtem egy Narancsos cikket arról, mennyire megy a sírás az Akadémia konzervatív ágánál, hogy az egész estés dokumentumfilmeknél kizárólag külföldieket jelöltek - na itt ezzel szemben az 5-ből 3 jelölt is kizárólag az amerikaiakhoz szól, ráadásul nem is különösebben jól megcsinálva vagy maradandó módon. Ettől még lehet hogy az ABCs of Book Banning-et végül a címe sikerre viszi.

Sziasztok, szeretném kérni:

Nagyon köszi!

Sziasztok, ezt a gyöngyszemet szeretném kérni:

Köszi!

2024-01-29 10:46:15 The Kitchen (2023) Adam Taylor (2) #1

Egy vékony ötletre felhúzott unalmas és teljesen lapos film, amelyen szemmel láthatóan még saját szereplői is ásítoznak.

A főhősnő miatt az emlékezetesebb Shaw Brothers-filmek közé szokás sorolni, de azok közül amit eddig láttam, talán ez volt a leggyengébb.