Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (11 év, 11 hónap)

Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile
Átkozottul veszett, sokkolóan gonosz és hitvány
3 2019-11-16 3,4
Still Alice
Megmaradt Alice-nek
4 2019-11-01 3,8

2019-10-06 17:50:22 When They See Us (2019) Adam Taylor (5) #2

A rendezőnő eddig munkássága úgy ment rajtam keresztül, hogy gyakorlatilag semmiféle nyomot nem hagyott, ez viszont akkorát ütött, mint egy pörölycsapás. Rettenetesen erős, igazi letaglózó sorozat, amiben tényleg csak azért üti fel a fejét néha a szentimentális pátosz, hogy mi, nézők pár perc levegővételhez jussunk.

A film semmi különös - körülbelül fele-fele arányban működő, és erőltetett poénok a szokásos agyonkoptatott romkom dramaturgiával-, viszont Keanu Reeves elképesztően jó benne, ilyen zseniálisan vicces jeleneteket jó ideje nem láttam már.

Évekkel ezelőtt láttam, akkor tetszett, bár csak a zseniális befejezés hagyott bennem mély nyomot. Most a Fosse/Verdon sorozat miatt újranéztem - hát rengeteg az átfedés, és több dolog is tisztázódott bennem, milyen életrajzi elemre is utal a filmben Fosse. A Lenny egyelőre kimaradt, de nálam a Mindhalálig zene magasan veri a Kabarét - szórakoztató, drámai, megható,, nárcisztikus, olyan, mint maga Fosse lehetett. A befejezés pedig még mindig ott van.

Mint minden Tarantino-film, ez is tömve van referenciákkal, ezúttal a 60-as évekből - és mint minden Tarantino-film esetén, itt is fokozza a hatást, ha ismerjük is az idézett westerneket, vagy épp Sharon Tate munkásságát, na meg a korszakot. De ezek nélkül is bőven élvezhető a film.

előzmény: Korben (#3)

Nálam bőven veri az Aljas nyolcast és a Djangot, de a Brigantykhoz nem ér fel. Sztori szinte nincs is, van viszont helyette Bruce Lee-karikatúra, DiCaprio jutalomjáték és minden idők leglazább Brad Pitt-je. Mindezek néha csak egymás mellett lifegnek a vásznon - de Tarantino ezt is megengedheti magának. Az egész mozi olyan, mint a rendező saját kis kaleidoszkópja, amivel megmutatja, számára mit jelent az amerikai történelem egyik legmozgalmasabb és legizgalmasabb éve. És persze Tarantino-filmhez méltón mindez stílusos, vicces, néha még izgalmas is.