Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (12 év, 1 hónap)

Jojo Rabbit

4 2020-01-12 ?
The Report

5 2020-01-11 ?

2020-01-20 16:28:22 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11320

Kint baromi nagy hagyománya van az érdekvédelmi szervezeteknek és céheknek, van sajátja az íróknak, vágóknak, rendezőknek, színészeknek. Mivel utóbbiak vannak a legtöbben, az ő céhük a legnagyobb, a tagság pedig jelentős átfedést mutat az Akadémia tagságával. Ha jól rémlik, a több ezerből random módon válogatnak valami 2500 főt minden évben, ők szavaznak az SAG-díjra.
Önmagában mint a legtöbb díj, ez is csak annyiban jelentős, hogy mennyiben jelzi előre az Oscart. Régen elég jó prediktornak számított, de ma már annyit változott a szavazási procedúra, a tagság, a marketingkampány stb. hogy ez setúl megbízható. Ha jól rémlik '95 óta három film volt, ami SAG-jelölés nélkül tudott Legjobb filmet nyerni, ebből kettő viszont épp az elmúlt két évben történt.
Javítsatok ki ha valami hülyeséget írtam.

2020-01-20 11:46:05 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11318

Hetek óta szajkózom hogy nyerni fog, de az SAG győzelem ellenére most mégis úgy látom, az 1917 sajnos be fogja előzni. Sokkal konformabb, technikailag pedig olyan teljesítmény, hogy tuti hogy meghajolnak majd előtte. Fiatalítás ide, diverzitás oda, az elmúlt két év bebizonyította, hogy még mindig az a nyerő, amelyik könyebben csúszik.
Talán a rendezőknél Bong Joon-ho odaérhet.

előzmény: Vektor (#11314)

Hali, ezt szeretném kéri:
Magyar címe Netflixen: A demokrácia örvényében.
Köszi!

Sziasztok, szeretném kérni.

Magyar címe a Netflixen: Csüggedés
Köszi!

2020-01-14 16:45:34 Bombshell (2019) / Botrány Adam Taylor (4) #13

McKay nagyon divatba hozta az effajta intellektuális, kikacsintásokkal politizáló mozit - a Botrány pedig valahol az Alelnök szintjén van. Végig szórakoztató, pörgős, ahol kell vicces, ahol kell drámai - de túl sokat akar és közbe keveset fog.
Roach egyszerűen annyi mindent akart belepréselni a filmbe, ami maximum egy (mini)sorozatba fért volna bele. Baromi jó, ahogy Trump boogeymanként ott leselkedik a háttérben, kezében a mobiljával, jó, ahogy bemutatják, az altright és az újfajta politizálás hogyan változtatja meg a legbensőségesebb emberi kapcsolatokat (már nem az meglepő, hogy leszbikus vagy, hanem az hogy republikánus - vagy épp demokrata), és pár év múlva biztos remek szakdogák születnek majd a bölcsésszakon erről a témáról, amiben a Botrány mellé még mondjuk a Csekély esélyt is oda lehet tenni. De ez a sok baromi jó mellékszál csak gyűlik és gyűlik, a fő sztori pedig sehogy sem akar előrehaladni. Ráadásul annyi szereplőt mozgat a film, hogy nem árt, ha a Fox-ról és istállójának néhány szereplőjéről az ember amúgy is rendelkezik pár infóval, mert egy rövidke jelenet meg egy felirat nem sok kapaszkodót nyújt.
Ha viszont lehántjuk a Botrányról ezeket a mellékepizódokat, akkor alig akad valami: baromi nagy hiányérzetem volt, mert csak épült és épült a dolog, de a konkrét zaklatási ügyet letudták egy jelenettel, egy vallomással és néhány fényképpel, meg az azokhoz kapcsolódó egy-egy mondattal. Szóval a Botrány inkább egyfajta látkép a mai amerikai média és társadalom egyik szeletéről, mint okos életrajzi vagy oknyomozó dráma - de legalább annak szórakoztató.

2020-01-14 07:43:07 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #11303

Hogy érted, hogy a Parasite mögé nem álltak be a színészek? Megkapta a SAG jelölést.

2020-01-11 20:21:51 The Report (2019) Adam Taylor (5) #1

Ebben a moziban körülbelül 3-4 film, de legalább egy minisorozat van összesűrítve. Hihetetlenül tömény és intenzív - száraznak viszont egy percig sem éreztem. Visszatekerni viszont jó párszor kellett hogy ne csak megértsem, de fel is fogjam a hallottakat.
Mégis megéri a kitartást és a koncentrálást, mert hihetetlenül izgalmas, ahogy betekintést nyújt a CIA és az amerikai törvényhozás színfalai mögé - közben pedig legalább egy tucat baromi kemény etikai és morális kérdést feszeget. A Spotlight méltó párja.

Az Uncut Gem-et rendező testvérpáros ugyanaz, akik a Good Time-t rendezték, csak más írásmóddal kerültek fel a neveik, össze tudnátok kötni őket? Köszi!

Ki az a Joaquin Phoenix? Nálam Adam Sandler ezzel a filmmel mindent vitt, simán övé az év alakítása - de a film is ott van a top háromban. Iszonyúan hangulatos, igazi véget nem érő szarspirál, ami végig a székhez szögez, a végén pedig egyszerűen azért nem tudsz felállni, mert nem tudsz.

12 ev rabszolgasag - mostanaban tobb hasonszoru filmet neztem ujra, es van amelyiknel merseklodott a velemenyem. Lehet, hogy ez is megerne meg egy miset, mert jelenleg egy totalisan kozepes mozinak tartom.