Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (10 év)

The LEGO Ninjago Movie

4 2017-12-08 3,3
Kedi
Kedi - Isztambul macskái
4 2017-12-08 4,1

Nem tudom elhinni, hogy valaki, aki megrendezi az elmúlt évek legjobb romantikus filmjét, hozzáadja a nevét egy ilyen filmhez. Egyedül Jeff Bridges értékelhető benne, miatta jár a 2-es.

Egy rakás ilyen kérdés fogalmazódott meg bennem, és rengetegszer nem értettem miért pont azt vagy miért pont úgy csinálnak rablás közben. Mindez le is húzta hármasra, mert egyébként a szereplők, a hangulat, minden parádés volt.

Segítenétek, mi az Alias Grace című idei sorozat kritikustömeg-es állása? Az IMDB-n TV-series-ként szerepel, tehát világos hogy nincs fennt, viszont mivel egyetlen regény adaptációjáról van szó, a Wikipedia-n miniseries-ként írják - szerintem ez a pontos meghatározása. Szóval javítsatok ki ha tévedek, de ez alapján fenn a helye az oldalon.

Az első 1- 1 és egy negyed óra bitang erős, és egy zseniális film képe sejlik fel belőle - aztán szép lassan elkezd laposodni, a vége pedig egyenesen botrány. Még így is jár az erős 4-es, de Jolie-ra megint pipa vagyok: egy baromi erős alapanyagot ezúttal csak majdnem sikerült elkúrnia. A rendezői életművében sajnos már ez is előrelépés.

Aki járt már életében az USA-ban, vagy beszélt echte amerikaival, az tudja hogy az amerikaiak pontosan ilyenek - nem az amcsi filmek teszik azzá őket, hanem miattuk ilyenek a hollywoodi mozik. Ettől persze nem lesz rosszabb vagy jobb a Patriot's Day - nekem nem volt bajom a hangvétellel, Berg öedig remekül egyensúlyozott a feszült akciójelenetek és az érzelmesebb szcénák között.

2017-10-27 22:16:27 Mother! (2017) / Anyám! Adam Taylor (4) #15

Valamiért az én agyam a szerzői-értelmezésre (ha ennek van egyáltalán értelme) állt rá férfi=művész, nő=múzsa, a múzsa mindenét odaadja, igyekszik megteremteni a hátteret az alkotáshoz és az élethez, otthon, család, de a férfinak mindez csak addig jó, amíg meg nem születik ebből a mű. Onnantól kezdve viszont a mű már nem a művészé, hanem a közönségé, ésatöbbi, ésatöbbi. Ez így működött is, és a kellemetlen-kényelmetlen atmoszféra is, amit Aronofsky megteremtett. 3-as 4-es között ingadozok, egyelőre ez még nekem kicsit kevés - ha érdemes rá a film, úgyis tovább bontogatom magamban-másokkal, és akkor még feljebb is mehet a csillag, ha meg nem, akkor marad a közepes.

Akkor hallottam a filmről először, mikor beleástam magam Lukács Pál életébe - itt egy apró mellékszerepben hozza ugyanazt a vonalas európait, ami egész karrierjében jellemző volt rá. Aztán rövid időn belül belefutottam David Mamet könyvébe, amiben minden idők egyik legjobban megírt filmjének titulálja Az élnivágyó asszony-t. Lehet hogy ez túlzás, de az biztos hogy minden ízében kiváló, klasszikus szerelmi dráma, amiben minden hang a helyén van, és egy percig sem unalmas.

2017-10-22 11:09:09 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Adam Taylor #22981

"Egy szebb világba a Puzsér féle emberekből jóval több lenne"

Azt hiszem ez a legrémesebb utópia amit valaha olvastam.

Áthelyezve a(z) Általános fórum topikból.

előzmény: Ivan/ (#22979)

2017-10-20 15:44:15 Rock Dog (2016) / Rock csont Adam Taylor (4) #1

Kicsit idejétmúlt, de meglepően szórakoztató animáció - tényleg semmi kiemelkedő nincs benne, de végig lekötött, és semmivel nem rosszabb mint a másodvonalas DreamWorks mesék.

Remek kis swashbuckler, ami kiállta az idő próbáját is - persze néhol megmosolyogtató, de a mai napig vicces és szórakoztató. Kertész nagyon értett ehhez, ezt pedig jogosan emlegetik az egyik rejtett gyöngyszemének - ami viszont korában óriás siker volt.