Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (10 év, 7 hónap)

Rampage

5 2018-06-18 4,1
Love, Simon
Kszi, Simon
4 2018-06-18 3,5

A Filmschoolrejecten jelent meg egy portré-jellegű cikk Montgomery Clift-ről - ebben többek közt James Dean neve is felmerül, mint Clift-hez hasonló színészé, aki (részben nyilván korai halála miatt) kultikussá vált, míg Clift-et jobbára elfeledtünk.
A két színész között egyébként szerintem is rengeteg a hasonlóság, a Hely a nap alatt-ba Dean-t egy az egyben, fehér pólóstul be lehetne tenni, alig tűnne fel a különbség. Mindenesetre Clift sem élt sajnos túl sokáig, nem sokkal Dean halála után súlyos autóbalesetet szenvedett, ami megváltoztatta külsejét és a pályáját is.

Az eredeti sorozatot nem ismertem, de ez a film óriási meglepetés volt - igazi kis kellemes európai vígjáték.

Nekem alapvetően tetszenek a történettelen, már-már filmtelen filmek - erről például a Linklater-félek Henyék ugrott be, de ott legalább a figurák beszédesek voltak, és az egészből kibomlott egy hihetetlen eredeti, tabló-szerű korrajz és közhangulat.
Itt viszont még párbeszédek sem nagyon vannak, mindent elnyom a prüntyögő zene és az élettelen narráció. Nekem valamiért mégis bejött. Jelenleg is vitában állok magammal, mindebbe benne van-e a rendszerváltás utáni mindent lehet - mi is legyen?-féle tétova életérzés, vagy semmi ilyesmi maximum amit Tenebra alattam leírt.

A Marvel-filmeket fikázni kicsit olyan, mint azért sopánkodni hogy az internet, a facebook és társai mit tettek az írott és beszélt nyelvvel: persze, lehet hogy jobban tetszik, ami régen volt, de el kell fogadni, hogy ahogy a nyelv, úgy a mozi is egy élő, lélgező valami ami folyamatosan változik. Szerintem sok "Mindegyik hulladék" szavazónak ez esik nehezére.

2018-03-29 23:00:39 Ready Player One (2018) Adam Taylor (5) #5

Nem hibátlan, de mégis makulátlan moziélmény, igazi posztmodern blockbuster, a rajongók teljes kiszolgálása. Szerencsére nem akarták egy az egyben lemásolni a könyvet (ebből is született a hibák többsége), mert így a Cline-rajongókat is bőven érhetett meglepetés. Nem egy jelenetnél konkrétan libabőrös lettem.

Disclaimer: stílusosan most próbáltam ki először a 4DX-et, nem tudom más, kevésbé a formátumhoz illő mozinál hogy muzsikál, de itt remek volt, bőven emelt az élményen.

Nem nézem a Downton Abbey-t, de úgy képzelem, hasonló élmény lehet: egyszerűen élvezet nézni a kifinomult teázgatásokat, a titkolt levelezéseket, a rakott szoknyák suhogását. Persze néha iszonyatosan leül, és érződik rajta, hogy könyvadaptáció, vagyis a lehető legtöbb mindent bele akarták szuszakolni a filmbe. Mégis, mindezek ellenére remekül a kiváló színészek és Ivory finom modorú rendezésének köszönhetően jól szórakoztam. Igaz, elmarad a Szoba kilátással-tól, a Napok romjai zsenialitásától pedig messze van.

2018-03-05 11:45:44 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #10577

A Moonlight mint elfeledett film?
Én még nem láttam ennyire propagált győztest, a No country is messze lemaradva követi ebből a szempontból. Mai napig jönnek a dícsérő elemzések és a jelenséget megfejteni próbáló okoskodások, hogyan nyerhetett - szó szerint zászlajukra tűzték a mozit, ezután az este után pedig főleg a Holdfénnyel fognak jönni, mert látható, hogy egyszeri eset volt. Nem számoltam, de azt hiszem az elmúlt hetekben nagyjából fél tucat listázgatós cikk került elém, ami minden idők, vagy legalábbis az elmúlt 8-10 év Legjobb film győzteseit rangsorolta - mindegyiknél a Moonlight volt az első.
Én az elmúlt egy évben egyre inkább megkedveltem ahogy újranéztem, és bár a La La Landnak adtam volna, simán együtt tudok élni azzal, hogy nem az nyert. Mopst nagyjából olyan érzésem van, mint a King's Speech esetében - egyszerűen győzött a gyáva középszer.

2018-03-05 05:51:16 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #10556

Látom magam előtt a Rolling Stone/Indiewire/AV club/Variety szokásos évi visszaemlékező cikkeit: "Mikor a változó idők közepette lehetőség lett volna valamiféle kinyilatkoztatást tenni, az Oscar inkább A víz érintését díjazta" illetve "Az év legkiemelkedőbb/legnagyobb hatású filmje, a Geti out helyett egy mesét díjaztak"

2018-03-05 00:01:16 [Megérdemelte-e az Oscart...] Adam Taylor #10521

Az én tippjeim/favoritjaim estére

LEGJOBB FILM: Három óriásplakát Ebbing határában/ Lady Bird
LEGJOBB RENDEZŐ: Guillermo del Toro (A víz érintése)/ Greta Gerwing (Lady Bird)
LEGJOBB NŐI FŐSZEREPLŐ: Franes McDormand (Három óriásplakát)/ Saoirsa Ronan (Lady Bird)
LEGJOBB FÉRFI FŐSZEREPLŐ: Gary Oldman (A legsötétebb óra) / ugyanaz
LEGJOBB NŐI MELLÉKSZEREPLŐ: Allison Janney (Én, Tonya)/ Laurie Metcalf (Lady Bird)
LEGJOBB FÉRFI MELLÉKSZEREPLŐ: Sam Rockwell (Három óriásplakát)/ ő vagy Willem Dafoe (Floridai álom)
LEGJOBB EREDETI FORGATÓKÖNYV: Három óriásplakát Ebbing határában / ugyanaz. Vagy Tűnj el! Vagy Lady Bird)
LEGJOBB ADAPTÁLT FORGATÓKÖNYV: Szólíts a neveden / ugyanaz
LEGJOBB IDEGEN NYELVŰ FILM: A Fantastic Woman / Testről és lélekről
LEGJOBB DOKUMENTUMFILM: Faces places/ ugyanaz
LEGJOBB ANIMÁCIÓS RÖVIDFILM: Dear Basketball / Lou vagy Garden Party
LEGJOBB JELMEZTERVEZÉS: Fantomszál / ugyanaz
LEGJOBB VÁGÁS: Dunkirk/ Nyomd, bébi, nyomd!
LEGJOBB HANGKEVERÉS: Dunkirk/ Nyomd, bébi, nyomd!
LEGJOBB HANGVÁGÁS: Dunkirk/ Nyomd, bébi, nyomd!
LEGJOBB VIZUÁLIS EFFEKTUSOK: Szárnyas fejvadász 2049/ ugyanaz
LEGJOBB SMINK ÉS HAJ: A legsötétebb óra/ ugyanaz