Adam Taylor

Regisztráció: 2007. december 9. (10 év, 9 hónap)

Bunny
Nyuszkó
3 2018-09-17 3,5
Bulworth
Nyomd a sódert!
3 2018-09-17 3,3
Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)

4 2018-09-15 4,3

Battle of the Sexes
A nemek harca
4 2018-09-10 3,3

2018-09-13 09:35:28 Set It Up (2018) Adam Taylor (4) #1

Remek kis romkom szerethető karakterekkel és egyszerű, letisztult forgatókönyvvel. Nem váltja meg a világot, de szerintem pont előnyére válik, hogy minden olyan ismerős és kiszámítható.

Már maga a könyv is egy rosszul megírt, hatalmas blöff - ebből a szempontból hű az adaptáció. Se eleje, se vége, bántóan semmilyen dramaturgia,nem létező színészi jelenlét, amire egy már-már paródiaszerű kulcsjelenet teszi fel a koronát. Csak onnan tudtam, hogy nem egy gyenge SNL-szkeccset nézek, hogy elmaradt az alánevetés.

A borzalmas első rész után óriási pozitív meglepetés, a film néhol konkrétan szórakoztató es vicces, elsősorban Gibson és Ferrell miatt.

2018-09-07 05:19:56 Crazy Rich Asians (2018) Adam Taylor (4) #1

A Crazy Rich Asian-nak, a Set it up-nak és a To all the boys I've loved before-nak köszönhetően az utóbbi időben legalább annyi "A romkom újra él!" és "Ne temessük még a romantikus komédiákat"-jellegű cikket olvastam, mint ahány, a műfajt temető cikket a legrosszabb Katherine Heigl filmek után. Mindhárom filmben közös, hogy inkább romantikusak, mint komédiák, a gross- és dude-comedyk után tehát mintha ismét klasszicizálódna a műfaj, vagyis visszatérne oda, ahol a 80-as években tartott.
Na és persze a lényeg, az etnikai diverzitás, ami a Crazy Rich Asian igazi truvája - de baromi jól is áll neki. Pontosan követi a legismertebb fordulatokat, felvonultatja az ezerszer látott figurákat, de az egész közeg, a szereplők, a megközelítés olyan bájos, hogy egy percig sem unatkoztam. Constance Wu-t pedig öröm nézni - nem hiába vagyok képtelen elkaszálni a tökéletesen közepes sorozatát, melynek egyértelműen ő a fénypontja, csak úgy, mint ennek a mozinak.

A Filmschoolrejecten jelent meg egy portré-jellegű cikk Montgomery Clift-ről - ebben többek közt James Dean neve is felmerül, mint Clift-hez hasonló színészé, aki (részben nyilván korai halála miatt) kultikussá vált, míg Clift-et jobbára elfeledtünk.
A két színész között egyébként szerintem is rengeteg a hasonlóság, a Hely a nap alatt-ba Dean-t egy az egyben, fehér pólóstul be lehetne tenni, alig tűnne fel a különbség. Mindenesetre Clift sem élt sajnos túl sokáig, nem sokkal Dean halála után súlyos autóbalesetet szenvedett, ami megváltoztatta külsejét és a pályáját is.

Az eredeti sorozatot nem ismertem, de ez a film óriási meglepetés volt - igazi kis kellemes európai vígjáték.

Nekem alapvetően tetszenek a történettelen, már-már filmtelen filmek - erről például a Linklater-félek Henyék ugrott be, de ott legalább a figurák beszédesek voltak, és az egészből kibomlott egy hihetetlen eredeti, tabló-szerű korrajz és közhangulat.
Itt viszont még párbeszédek sem nagyon vannak, mindent elnyom a prüntyögő zene és az élettelen narráció. Nekem valamiért mégis bejött. Jelenleg is vitában állok magammal, mindebbe benne van-e a rendszerváltás utáni mindent lehet - mi is legyen?-féle tétova életérzés, vagy semmi ilyesmi maximum amit Tenebra alattam leírt.

A Marvel-filmeket fikázni kicsit olyan, mint azért sopánkodni hogy az internet, a facebook és társai mit tettek az írott és beszélt nyelvvel: persze, lehet hogy jobban tetszik, ami régen volt, de el kell fogadni, hogy ahogy a nyelv, úgy a mozi is egy élő, lélgező valami ami folyamatosan változik. Szerintem sok "Mindegyik hulladék" szavazónak ez esik nehezére.