wayage

Regisztráció: 2004. szeptember 13. (12 év, 5 hónap)

Rendezők: Alfonso Cuarón, Frank Darabont, James Cameron, John Carpenter, M. Night Shyamalan, Miyazaki Hayao, Robert Zemeckis, Steven Spielberg, Tim Burton
Színészek: Bud Spencer, Denzel Washington, Harrison Ford, Kurt Russell, Morgan Freeman, Sylvester Stallone, Tom Hanks
Műfajok: fantasy, horror, sci-fi

The Visit
A látogatás
4 2017-01-29 3,6

2017-02-24 20:46:06 [Vapiti 2016] wayage #94

Azta :) az ilyen meglepetés győzelmeket szeretem :) Bárcsak ez lett volna tavaly is Oscaron

2017-02-22 14:26:22 [Vapiti 2016] wayage #82

Férfi Ezüst:
1. Sylvester Stallone - Creed
2. Jacob Trembley - Room
3. Ryan Gosling - La La Land

Eggyel lejjebb giga nagy spoiler található!

2016-07-31 15:04:30 Ghostbusters (2016) / Szellemirtók wayage (5) #13

Fantasztikus moziélmény volt! Már eleve tetszett, a női Szellemirtók koncepció, de a végredmény így is meglepett. Az eredeti Szellemirtók gyerekkorom legtöbbször látott filmje, az Indiana Jones első része mellett. Így tényleg rajongóként vártam ezt az ellentmondásos folytatást. Éreztem, hogy az alkotók tisztelik az eredeti filmeket, utalnak rájuk, de közben újítanak és megmagyaráznak olyan kis apróságokat is, pl. honnan ered a logo A film első fele szépen mutatja be a karaktereket, építi a történet. Vicces, látványos, néhol szolidan félelmetes is. A színészek remekül együtt működtek. A második fele meg, eszement szórakozás, szó szerint elszabadul a pokol, kő kövön nem marad. Idén csendben nézegettem a nagy képregényhősök összecsapásait. Mint az agyondícsért Amerika Kapitánya nagy Polgárhábórú, mint a Zack Snyder féle Tramsormeres rombolás hidegen hagyott. Viszont az új Szellemirók csapata mikor nekiáll a kísértetek seregét aprítani, végre én is hangosan örülhettem. Életre keltek, a filmrajongói vágyálmok :) Ahogy mondtam ESZEMENT jó, popcorn SZÓRAKOZÁS!

2016-05-04 13:07:56 [Filmzene] wayage #514

Remélem holnap én is hasonló vélyeménnyel leszek, a pozsonyi koncert után. huu de várom :)

2016-02-28 17:46:20 [Megérdemelte-e az Oscart...] wayage #8926

Legjobb film: The Revenant
Legjobb rendező: Alejandro G. Inárritu (The Revenant)
Legjobb női főszereplő: Brie Larson (The Room)
Legjobb férfi főszereplő: Leonardo DiCaprio (The Revenant)
Legjobb női mellékszereplő: Alicia Vikander (Danish Girl)
Legjobb férfi mellékszereplő: Sylvester Stallone (Creed)
Legjobb eredeti forgatókönyv: Spotlight
Legjobb adaptált forgatókönyv: The Big Short
Legjobb nem angol nyelvű film: Saul fia
Legjobb animációs film: Inside Out
Legjobb operatőri munka: Emmanuel Lubezki (The Revenant)
Legjobb művészeti rendezés/látványterv: Mad Max
Legjobb kosztümtervezés: Mad Max
Legjobb smink/maszk: Mad Max
Legjobb vágás: Mad Max
Legjobb filmzene: Ennio Morricone (The Hateful Eight)
Legjobb filmbetétdal: The Hunting Ground
Legjobb rövid dokumentumfilm: Body Team 12
Legjobb animációs rövidfilm: Sanjay's Super Team
Legjobb rövidfilm: Ave Maria

2016-02-26 22:00:37 [Vapiti 2015] wayage #195

Örülök a Whiplash sikerének, de leginkább mégiscsak Balsai Mónika győzelme miatt vagyok boldog, mivel rá én is szavaztam :)

2016-01-30 22:46:07 Over the Top (1987) / Túl a csúcson wayage (5) #9

Nem tudom, nem kedvelni ezt a filmet. Lehet emelem is az értékelésem:P

2016-01-28 09:56:28 Saul fia (2015) / Son of Saul wayage (4) #208

Tökéletesen egyetértek veled, ugyanezen hibák miatt tartom csak "4"-es filmnek. Ennek ellenérte nagyon szurkolok, hogy kapja meg Oscart :)

2016-01-25 20:19:00 The Big Short (2015) / A nagy dobás wayage (5) #2

Pár hete láttam rögtön az Aljas nyolcas után (másnap) moziban. Míg Tarantino új filmjét próbálom kedvelni, a Big Short kapásból, szó nélkül magával ragadott. Dokumentarista jellegű, nézőknek kikakacsintós, megmagyarazzák nekünk a "bankos" dolgokat. Ez nem zavart, mint ahogy az általában zavaró, rángatózó kameravétel sem. Kivételesen. Vicces is, könnyedebb stílusú, de közben elgondokoztató kritikus dráma. A végén nyugtalanul keltem fel a székből. Színészek mind remekelnek, Christian Bale megérdemli az Oscar jelölést. Steve Carell karakterét kedveltem még igazán. Elégedett leszek, ha ez a film,viszi, az Oscar fődíjat.