Kuz

2022-07-15 16:18:51 The Northman (2022) / Az Északi Kuz (?) #14

>fogszabályozós valkűr

Azert meg ha lusta is vagy jobban megnezni a kepet, nem nehez rakeresni, hogy ez egy tortenelmileg hiteles abrazolasa az északiak azon szokasanak, hogy tetovaltak a fogukat.

előzmény: whitekiss (#12)

Sajnálom de én nem tudom tultenni magam azon, hogy egy olyan rohadt világban élünk, ahol ha egy vacak medve beszabadul a varosba ejszaka, a szemetben turkalni, az mar hirerteku. Ha egy vadallat total emberi faszsag miatt embert mereszel olni, akkor azt levadasszuk.

Es ezek utan higgyem el, hogy husevo, (feltetelezem emberre is vadaszo) dinoszauruszok telepszenek a varosokba es ezt az emberiseg siman elfogadja??? Give me a fucking break.

"vajon az ember marad-e a csucsragadozo"??? rohej

A punkok egy dolog, de ilyen tiszta arcú (és tiszta hangú) hajléktalant se minden nap látsz :D

Nem tudom, lehet a CGI ellustítja a rendezőket manapság de elég pocsék volt.

Itt van amugy a side-by-side én is megnéztem.

előzmény: timidwolf25 (#121)

>Anakin annyira félti a szerelmét hogy megy és (spoiler)

Ez de mennyire idegesito, te jo eg. KB 2-3 szor beszelgetett Palpatine-al es atment egy vivodo, de alapvetoen joindulatu fiatal ferfibol, egy teljesen erzeketlen vadallatba..

A klonok hogy megolik a Jediket szo nelkul: Az elozo reszben volt rola szo, hogy szo nelkul teljesitenek barmilyen parancsot. Valahogy belepiszkalnak az agyukba, vagy kimossak mar gyerekkoruk ota, valami ilyesmi.

A senatus tapsol a csaszarsagnak.. Hat igen, ez egy kicsit rohejes volt szamomra is. Meg ha feltetelezzuk is, hogy megzsarolta, lefizette a nagyreszuket vagy valami hasonlo, akkor is minimum bena jelenet volt, csak azert hogy Padme elmondhassa a nagyon csattanos beszolasat.

Az a duhito, hogy maga az egesz prequel tortenet nem is lenne olyan rossz! A nagyon tehetseges Anakin (over 20000 midichlorian!!! (LOL)), akit elkezdenek Jedinek nevelni, pedig mar tul idos, meg amugy is tul kotodik az anyjahoz stb, es hogy ezek hogyan vezetik el a sotet oldalra, ez tok erdekes lehetett volna!!!

Sajnos azonban:
1. kellett volna egy szinesz aki ezt hitelesen adni tudja...
2. sokkal (de nagyon sokkal) tobb idot kellett volna szentelni a karaktervaltozas kibontasara, megha jobb is a szinesz..

előzmény: Doc (#180)

2022-01-01 21:48:57 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! Kuz (5) #23

"Tetszett, ahogy sarkítva bemutat néhány ismerős figurát a 2020-as évekből. De bátortalan a film, mert ezek nem egyértelműen beazonosíthatók."

Szerintem a filmnek pont az a celja, hogy nem konkret embereket kritizal, hanem az egesz tarsadalmi berendezkedest.. Ha beazonosithatoak lettek volna, azzal pont hogy vesztett volna az erejebol.

előzmény: kaamir (#21)

2022-01-01 21:46:11 Don't Look Up (2021) / Ne nézz fel! Kuz (5) #22

Az elnokasszony pont hogy nem republikanus, direkt nem lehet megallapitani rola hogy melyik parthoz tartozik. Meg az oltozeket is valtogatjak, neha kek neha pirosban van.

De igazabol az egesz filmnek akkor lesz ertelme, ha az ustokos helyere behelyettesited mondjuk a klimavaltozast.

előzmény: Xuja (#18)

Ha a film eleje pocsek lett volna, megkapja a negyest. Azzal hogy a vege lett elbaszva az egesz elmenyt elrontotta. A majdnem 5-ost ebben az esetben idoben ertettem (utolso 20 perc elottig 5-os), nem osztalyzatban.

előzmény: acidphase (#24)

Az alapfelallas tetszett. Az apa komplexus szerintem jol mukodott. A legnagyobb problemam, hogy ennyi jatekidobe tobb dramat es kevesebb akciot jobban ertekeltem volna. A holdon garazdalkodo kalozoknak csak annyi hasznat lattam, hogy utana meg par percig vakartam a fejem, hogy megis ez hogyan mukodhet. A majomtamadast teljesen feleslegesnek ereztem, ami semmit sem adott a tortenethez, es hasonloan amikor "megszallta" az urhajot ami a Neptunra tartott.
Mintha nem mertek volna egy akciomentes dramat csinalni, feltek hogy a mai mozinezoknel ez nem menne el.. Ami sajnos jogos. De igy ugy jott ki, mintha veletlenszeruen beszurtak volna nehany akciojelenetet csak hogy legyen, es ez elegge lerontotta az elvezeti erteket szamomra.
Sokkal szivesebben vettem volna ha az apa fia talalkozasbol sokkal tobbet hoznak ki helyette. Vagy legalabb amikor bejutott az urhajoba, lehetett volna valami kevesbe eroszakos megoldasa a helyzetnek mint hogy rogton elkezdenek lovoldozni (ami eleg nonszensz btw).

Fol nem foghatom hogy maradt ki ez eddig az eletembol. Majdnem tokeletes film volt. A kozepe kicsit fura volt, kicsit tul meseszeru, mar mar azt hittem Tim Burton filmet nezek, de ezzel meg nem lett volna semmi gond.

Viszont az utolso 20-30 perc teljesen tonkretette a hangulatat... Kar erte, akar 5-os is lehetett volna :(

2011-01-02 21:12:29 Pandorum (2009) Kuz (3) #31

Először is nem személyeskedésnek szánom! Nekem se tetszett a film, bár ez köszönhető annak, hogy a zombis filmekkel szemben alapból előítéleteim vannak. Azzal egyetértek hogy sok volt a szaladgálós béna akciójelenet. Csupán rá szeretnék mutatni (és tényleg ne vedd sértésnek, csak gondolom nem vetted észre a gombot), hogy a spoiler használathoz van egy külön gombocska (a szövegdoboz felett), valamint a lézerkard szerű lámpa valóban létező dolog, és nem értem mi a baj vele:[link] vagy [link] (Lásd még pietro hozzászólását alattam).
Amúgy meg BUÉK mindenkinek!!!

előzmény: Valér (#27)

áááááá imádlak:D
még nagyon régen megvolt ez egy txt file formájában, de elvesztettem:D:D

előzmény: Il Matto (#13)

na ezt az egyet annyira nem sajnálom:), ha ár valahol, hát a szerelmi szálon lehetett volna spórolni inkább... am a Gyürűk Urát meg sikerült csinlni filmben is, pedig az se volt rövid, és a másik: mozi/teljes verzió is jó ötlet sztem...

előzmény: Batyu (#210)

áh a kedvenc részem:
Harry:"It was Malfoy"
McGalagony:"That is a very serious accusation Harry."
Snape:"Indeed... Evidence?"
Harry:"I just know..."

2009-06-18 20:53:16 Event Horizon (1997) / Halálhajó Kuz (2) #35

Sajnos nem:)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#33)

2009-05-26 19:53:21 The Reader (2008) / A felolvasó Kuz (4) #47

Ha az unalmas 1 órán átrágod magad az elején, akkor egy egész jó filmet kapsz. Őszintén, Közel állt a nézhetetlenhez, amikor kezdett úgy tünni, hogy egy fiatal srác szerelmi története lesz, fel is álltam, aztán éppen akkor tünt el a nő, látszott hogy beindul a történet, de addig szánalmas volt.

Ezt a beletekerést én se értem:), no offence, de ha én ott tartok hogy kihagyok részeket egy filmből, akkor az már max a 2esért küzd. Amugy Brad Pitt-ről: valahogy úgy voltam vele, amikor ezt megnéztem, hogy gyenge színész, aztán belegondoltam hogy pl a Harcosok klubjában, (egyéb nem jut eszembe, sietve kell irjak), igazán jót alkotott, tehát alapvetően nem lenne ő rossz, viszont itt ilyen 'okosan nézek és ez a film lényege' típusu BB kellene, erre pedig igazán nem alkalmas. inkább a dumagép szerepe illene rá, de az nem ez a film. A főszereplő pedig igen fontos az élmény szempontjából:)

2009-04-26 23:30:40 Idiocracy (2006) / Hülyék paradicsoma Kuz (3) #4

Az öltet jó ha nem is teljesen eredeti, de a megvalósítás a tipikus amerikai tucatvígjáték szintje. Semmi extra.

Érdekes ahogy ezt a filmet láttam:), valamikor bejelöltem mint 'meg akarom nézni' itt KT-n, aztán pedig láttam egy remek filmet a TV-ben (nagy szó, ritkán fordul elő h TV-hez jutok, és éppen ez ment benne).
Igy mindenféle Prekoncepció nélkül ültem le megnézni, és szenzációs volt. Bárcsak így lehetnék minden filmmel!!!

2009-03-05 00:02:10 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom Kuz (5) #22

bocs a csókjelenettel, kicsit rosszul emlékeztem, mind1 a lényeg asszem érthető

előzmény: Kuz (#21)

2009-03-05 00:00:32 Twelve Monkeys (1995) / 12 majom Kuz (5) #21

Ez természetes, hisz a végét ismerni nem épp szerencsés konkrétan ennek a filmnek:). Nekem az tetszett nagyon hogy amikor a közepe táján megzavarodott, és elhitte hogy tényleg csak kitalálta hogy a jövőböl jött, akkor a jövőbeni jelenetben éppen ezért kezelték őrültként:), kicsit elveszett a két világ között, és ezzel a feltételezett időutazás lehetséges lelki hatásait rettentően jól megfogta. Amúgy még az egyetlen! csókjelenetet emelném ki: nem hogy nem csöpög (nem is illett volna oda), de direkt elrontja a sarokban hangosan horkoló figurával a végén:), ezek miatt Zseniális!!!

előzmény: jesi (#20)

Ha megnézed a dijakat: Legjobb
-diszlet
-diszlettervező
-smink
stb.
Ezeket pedig végülis megérdemli:)

előzmény: a6notes (#144)

2009-02-28 17:32:17 Event Horizon (1997) / Halálhajó Kuz (2) #24

bocs a helyesírásért, rossz a netem és biztos akartam lenni benne h nem vész el:) javitás:

drámaiban=drámaian
sokáog=sokáig

előzmény: Kuz (#23)

2009-02-28 17:28:50 Event Horizon (1997) / Halálhajó Kuz (2) #23

a scifi része elég gyenge volt, számomra inkább ugy tünt, hogy az egész felépitése a hajónak a helyzet (vicces volt kicsit (jobb kifejezést nem tudok mondani rá), mikor drámaiban bejelentette hogy kiadták a parancsot a hipertérugrásra és utánna a hajó eltünt. Mintha nem ez lenne a sikeres kísérlet eredménye) mind a horror részleg segitségére volt benne, de nem is volna ez baj, ha az utóbbi hatásos lett volna. Nekem nem jött át mindenesetre, és igy nem tudtam a logikai hibákat feldolgozni. Pl: ha ma inditottak volna egy ilyen mentőhalyót, kb 90% biztos vok benne, hogy amikor odaérnek, nem landolnak a hajón azonnal, hanem nemes egyszerüséggel beküldenek néhány robotot és azok elvégzik a piszkos munkát. Tudom hogy szörszálhasogató vok, bocs érte, a lényeg, hogy ha ez a film 60. percében történik meg amikor a hangulat már eléggé felfokozott, akkor oké nem is veszem észre. Viszont ha igy indul akkor sajna sokáog nem hagy nyugodni utánna.
Amugy meg nem szeretek ugyan elsöbbségi vitákba bocsátkozni, lehet hogy a Solaris nem a legelső hasonló film, de biztos hamarabb volt mint ez a kettő. Érdemes is megnézni, bár! nem horror! Lehet éppen ezért nem is jogos hogy itt felhozom de mind1 mostmár, nézzétek meg:P, olvassátok el!! (mégjobb)

Könyvben a 6. rész olyan szinten elvette a kedvem a történettöl, hogy tovább nem is olvasom, igy a filmtöl sem várok sokat. a trailer alapján is, a röpködö (könyvben falon pattogo) varázslatokon kivül azért remélem lesz még benne valami.

éppen ezaz! Gyertek nézzétek meg a filmet amiben az a szenzácios h valaki fiatalodik, nem pedig öregszik!!!!...
jaaa, hogy ez semmit nem fog változtatni a történeten?, bocsi...
kicsit reklámszagú

előzmény: wayage (#79)

2009-02-03 21:28:59 The Proposition (2005) / Az ajánlat Kuz (5) #31

a vége felé a karácsonyi vacsoránál, az asztali áldás angolul: "For what we are about to receive, may the Lord make us truly thankful." Ha esetleg valaki csak szinkronnal látta volna, nemtom hogy forditották, de a feliratban is hagyományosan aki ételt italt... volt.

én a férfiak eltüntét inkább ugy értelmezném, hogy ugyan a pénze meglett a mütétekre, de utközben elvesztett minden férfit aki miatt szép akart lenni!:)

előzmény: wayage (#9)

ááá-ááá-ááá, mire is számitottam!!!, bakker tudhattam volna hogy a nagy hös hogyan szabaditotta meg a világot a rabszolgaságtol alcimet adhattak volna neki... am meg a zenéje nem lenne rosz, de ugyan Vangelis-t szeretem, minden tiszteletem ellenére nem tartom kellemesnek ha 2 orán keresztül az megy a fülembe:P (nemtom, gondolom nem vangelis, csak oolyan hangzása volt azért utaltam rá)

mindig elkövetem ezt a hibát bocsi, h elküldöm és utána jut eszembe még valami:), brad pitt nem igazán jött be nekem, nem a játéka rosz, csak könnyebben elviseltem volna egy kevésbé ismert arcot a szerepbe.

haha nem rosz:D, am jo lett volna de néha nem értettem a célját. PL Párizsban amikor a nöje (aki táncol) eltöri a lábát (táncos->törött láb => dráma), belemerül egy hosszu teljesen fölösleges és kiszámitható, ha ez nem igy történik blabla szövegbe, ami teljesen elveszi a drámai hatást. másrészt kicsit hosszu. Nem tok olyan részt mondani amit ki kellett volna hagyni, de mégse tudtam végig élvezni.az alaphelyzet zseniális, de szerintem többet is ki lehetett volna hozni belöle.

előzmény: Gasz András (#38)

"a sztori aranyos" szerintem pont a megvalositást akartad ezzel a jelzövel illetni:P

előzmény: budaik (#55)

én kimondottan örültem h a sokat mutogatott hosszukarmu rém éppen ennyit szerepelt a filmben, sokáig az a kép rettentett el ettöl, meg a "horror" cimke. kellemesen csalodtam:)

:) értem én, bocs ha tájékozatlan vok, azt reméltem attol még nem lesz ugyanaz, mégis alapjaiban más, szal az események teljesen hasonloak a lényeg (az idegen) meg abszolut más. Másrészt gratz Neo megint végig birt játszani egy filmet érzelemmentes arcal:), legalább amikor a zenét hallgatta és ugymond gyönyörködött benne az látszott volna rajta!!!

előzmény: Oscee (#31)

Hmm nincs valami olyasmi törvény h nem szabad lemásolni 1 elözö filmet vagy valami?, mármint no offence de még uj neveket sem voltak hajlandóak adni a szereplőiknek... mind1. gáz

Alattam comment: SPOILER ALLERT!!! bocs de én is majdnem elolvastam, csak ovatosan:)

nyilván, csak utána olvasom el a föoldalt. am valszeg a videokazetta minöség amit összeszedtem rontott a hatáson.

előzmény: Cesare Gonzago (#218)

O jee igy hogy elolvastam a föoldalon h mi az alaptörténete a filmnek, meg is értettem kb mi történt benne:P thx a helpet

2009-01-12 02:04:11 The Man from Earth (2007) / Az őslakó Kuz (4) #12

nem nem tett 2000 éve semmit, hanem éppen ezaz, h 2000 éve sem a világot akarta megváltani, hanem továbbadta a gondolatait, csak éppen akkor abban a környezetben felfujták a dolgot.

előzmény: goromba (#10)

2009-01-06 18:49:49 Blood Simple. (1984) / Véresen egyszerű Kuz (5) #2

az arcok:), ezt szeretem, a szinészek tökéletesen illenek minden szerepbe

2009-01-06 18:05:42 10,000 BC (2008) / I. e. 10 000 Kuz (2) #98

lehet ez kicsit sértö lesz, elöre is bocs, de ugy látom a harcod a sznobság ellen nem jelent mást, mint a feltünöen egyoldaluan értékelt filmek automatikus ellentétes értékelése. De lehet h vannak helyzetek amikor nem sznobságrol van szó, hanem egyszerüen független vélemények kicsit sem véletlen hasonlóságárol? am az h ezt irtad bizonyitja, h igenis az emberek (pontosabban azok "sznobsága" azaz tulajdonsága) ellen akartál felszolalni, nem a film mellett. még1szer bocs, és mindenki mástol is, akit megsértethettem.

előzmény: Semprini (#43)

2009-01-06 17:26:29 War of the Worlds (2005) / Világok harca Kuz (2) #78

Broadcast Film Critics Association Award 2006 Legjobb fiatal színésznő Dakota Fanning :P

de én veled vagyok:D

előzmény: Lehel22 (#75)

2009-01-05 19:51:32 War of the Worlds (2005) / Világok harca Kuz (2) #77

Jajaja, bocs kihagytam:az h a japánok már ráköttek a gyengéjükre, késöbb meg kezébe vette a gránátokat, már sejtettem:P, szándékos poén lett volna a kamikaze akcióra utalva?:D, mellesleg sokkal jobban tetszett volna ha nem huzzák ki tom cruise-t a beléböl:S

2009-01-05 19:42:46 War of the Worlds (2005) / Világok harca Kuz (2) #76

... szal valszinü h az ürlények ahonnan jöttek ott azonnal a humanoid (mert nem egészen de kicsit humanoidok voltak sztem) élet alakult ki, olyasmiröl h baktériumok nem is hallottak, és az emberiség néhány évtizezredes megfigyelése alatt sem jöttek rá, hogy léteznek... GZ., és nem, nem vok szörszálhasogato de ha ilyen a megoldás a végén, felmerül bennem a vágy egy méltó befejezésre... am tul sok melodrama az izlésemnek, akciofilmet akartam nézni. Pozitivum: jo jelenetek nem mondom, és logikus volt a rendszer, a spoilerben leirtakat kivéve. a végét hagyjuk, alt-taboltam h ezt megirjam, inkább minthogy megnézzem. am valakinek van ötlete mire kellett nekik a vér?? valamit csináltak vele (asszem?), de öszintén, hosszutávon mit akarnak egy kipusztitásra szánt faj vérével?, bocs ha ismételtem valami elözöt, végigfutottam az irásokat, szoljatok rám ha nem voltam alapos:) piszbáj

Egyetértek, ha egy adaptáció lemásolja a könyvet => nem mond semmi ujat!!! akkor meg mi értelme?

előzmény: Gasz András (#13)

2008-09-30 20:33:28 Szoljarisz (1972) / Solaris Kuz (5) #1

Ugyan ennek a filmnek a morális mondanivalóját tartom értékesnek, azért lehet mégiscsak jobb volna nem leirni a teljes történetet/"végső tanulságot" a főoldalon:)

bakker: 1. bekezdés 3. sor kb közepe: "és nem csinál semmit nem éli másképp az életét..." bocsesz

nagyon szép és jo a film, de az a véleményem jobban ki kéne hangsúlyozni h az EGYÉN mit tehet ellene, nagyon szép és jó, hogy összejön 100 ember akik mind egyetértenek azzal h a globális felmelegedés milyen veszélyes és rosz dolog, aztán hazamegy, és nem csinál semmit másképp éli életét, és szidja a vezetőket h nem csinálnak semmit.
Igen tudom, ennek a dokfilmenk a végén az volt, h ti mind személyesen felelősek vagytok, stb, ez is ok, de nagyon szivesen hallanám, h a mindennnapi élezben mit kéne másképp csináljak?(pl. kapcsoljam ki a sz.gépem, mert áramot fogyasztok és csak marhaságokat irok?:P)

2008-01-11 14:57:49 The Matrix (1999) / Mátrix Kuz (5) #4

egyetértek, és szerintem az lehet a hiba, hogy megcsináltak egy jó, ötletes filmet, aztán meg ráeröltették a folytatást. Olyan ez mint mikor elkezdessz mondani egy mondatot, és útközben meggondolod hogy mit is akarsz mondani.. végeredmény=katasztrófa..

előzmény: Mikkey (#1)

Zseniális ez a "rész" is, bár nekem a könyvben a megye megtisztítása volt az egyik kedvencem, azt hiányoltam, azthittem a hosszúba legalább benne lesz, másrészt a mozis verzióból több búcsúzkodást hagytam volna ki, mert sok olyan embertől aki a könyvet nem olvasta, kritizálni hallottam annak hosszát. Amugy nekem a fellowship tetszett a leginkább, hangulatát tekintve(ezt csak arra vonatkozólag, h ez kapta a lrgtöbb díjat a 3 közül.

2008-01-07 08:12:55 Species (1995) / A lény Kuz (1) #1

Gondolkoztam rajta, h egyáltalán beismerjem-e h megnéztem ezt az izét...

oh bocs, nem tudatosult bennem, mert nem volt annyira hosszu, és egyszerre néztem meg...

Kérném egy film felvételét ha lehet [link]
köszi előre is

2007-12-14 21:16:28 Dracula (1992) / Drakula Kuz (4) #3

Szerintem a legjobb a drakulás filmek közt.. de nem érdemes más kategoriával összehasonlítani, a témából nem lehet ennél többet kihozni.

Kérném egy film felvételét ha lehet [link]
köszi előre is