Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (16 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

4 2020-11-29 4,1
His House
Kinek a háza?
4 2020-11-03 3,5
Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan

4 2020-10-29 3,3

4 2020-10-11 ?
The Wolf of Snow Hollow

4 2020-10-09 ?

2020-11-30 18:10:03 [DVD topic] Olórin #1215

Jaa, nem komolyan mondtam ám:)
Az élet egyik alapigazsága: valakinek mindig van nagyobb :)

előzmény: oscarmániás (#1214)

2020-11-30 17:58:40 [DVD topic] Olórin #1213

Egyébként akinek az én 300 filmes gyűjteményem kevés, az nézelődhet itt. Alázatra tanítja az embert a gyűjteményével kapcsolatban :)

2020-11-28 19:28:26 [DVD topic] Olórin #1206

Egyébként nekem csak annyi a lényeg, hogy ne kelljen sokat vacakolnom vele, szóval ha összeálltok többen, és utólag szétválogatjátok egymás közt (a jobb darabokért vívott élethalálharcot még meg is nézném!), akkor szóljatok, és valami körmailben elküldöm a képeket, megbeszéljük a részleteket stb.

oscarmániás: Egyszerűen csak az a szomorú tényállás, hogy ezek kb. 10 éve érintetlenek, az utóbbi pár évben meg már a kisszobában gyűlnek, nem csak érintetlenül, de kábé láthatatlanul is. Ma van nálunk lomtalanítás, kipucoltam a szobát, és nehéz szívvel, de úgy döntöttem, felesleges tartogatnom őket...

2020-11-28 17:55:22 [DVD topic] Olórin #1202

Gyertek nyugodtan, csak pár halálcsapdát állítottam fel az előszobában :)

2020-11-28 16:28:53 [DVD topic] Olórin #1195

Sziasztok!

Van egy kb. 300 darabos DVD-gyűjteményem, ami már jó pár éve csak a port fogja. Nem szeretnék egyenként bíbelődni vele, arra gondoltam, hogy eladnám "kilóra" az egészet. Vannak benne normál kiadások, spéci/gyűjtői cuccok, gyűjtemények (Peckinaph, film noir-pakk, Bogart-Bacall-doboz, Indiana Jones, Vissza a jövőbe, 24 sorozat, Bosszú-trilógia stb.), blockbusterektől szerzői filmekig, Bunueltől Tarantinóig - nagyrészt magyar kiadások, de vannak köztük bőven brit/amerikai lemezek is. Elég nagy és színes, változatos gyűjtemény.

Érdeklődni lehet privátban, kérésre természetesen küldök képeket (a lenti kép csak egy szelete a teljes gyűjteménynek), az árban megegyezünk (nem ebből akarok meggazdagodni, de azért ötezerért se szívesen dobnám csak úgy oda).

2020-11-08 13:30:47 [Tévésorozatok] Olórin #3889

Most nem azért, de akiben a teljes első évad után még mindig nem tudatosult, hogy ez nem egy modern, fullösszefüggő narratíva, hanem legalább annyira dolgozik a klasszikus egy rész-egy eset struktúrával is, az valahol megérdemli, hogy még mindig értetlenül és duzzogva pislogjon.

előzmény: Kempesbaba (#3888)

2020-11-08 13:25:11 [Általános fórum] Olórin #8890

Valószínűleg azért nem lehet egyértelmű választ adni, mert az alkotók se agyaltak rajta sokat, főleg régebben. Csabaga példái idején még tizenpár évet kellett áthidalni, az még oké, de most már lassan hatvan évet kéne, az meg képtelenség, ráadásul a Brosnan-érára teljesen megváltozott a világpolitika, véget ért a sorozat egyik fő elemét jelentő hidegháború. Hozzáteszem, ez a popkulturális reflex, hogy legyen minden patentosan beilleszthető egyetlen narratívába, egyetlen univerzumba, amúgy is az utóbbi egy-másfél évtized mániája.

Biztos, hogy nem Stanley-é, aki már korán kihullott a filmből.
Nagyon ajánlom a forgatásról készült dokumentumfilmet (Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley’s Island of Dr. Moreau), meglepően szórakoztató, amellett, hogy informatív. Kiderül belőle pl., hogy Stanley később visszalopózott a forgatásra statisztaként, egy szörnymaszkban, amit sosem vett le, nehogy felismerje a stáb :)

előzmény: Korben (#24)

"ha 10-et vállal, akkor azt a 10-et is tanítsa meg a környezete tiszteletére és óvására. Ezt kellene elterjeszteni"
Igazán kedves gondolat, de (mindamellett, amit cucu írt), mi van, ha a Föld már nem képes eltartani 10 gyereket, akármilyen felelősen és zölden vannak nevelve? Hanem csak mondjuk hatot, a maradék négy meg választhat, hogy éhen hal, vagy tovább szipolyozza-pusztítja a környezetét? Szóval én vigyázva tennék ilyen kijelentéseket, miközben másvalakit nevezek naivnak :)

2020-10-01 18:13:58 [Általános fórum] Olórin #8761

Szerintem sincs benne semmi puzséros. Hála az égnek. (Nem követem, de láttam már egy-két videóját, és azok is jók voltak.)

előzmény: The Cortez (#8760)