Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (15 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

4 2020-05-11 4,0
The Stone Tape

3 2020-05-10 ?

2020-05-13 19:38:12 [Általános fórum] Olórin #8514

Egyrészt ezt a megállapítást nem a szerző teszi, hanem (szerinte) a sorozat, amiről ír.
Másrészt nem ismerem, és nem látok bele a fejébe, de kétlem, hogy úgy értené ezt a megállapítást (akár ő, akár a sorozat), hogy Hollywoodban mindenki rasszista, homofób, nőgyűlölő, és este keresztet éget, éjjel meg nőt erőszakol, hanem úgy, hogy maga a rendszer kezdettől fogva a fehér, heteró férfiakat részesíti előnyben - amit elég elég bajos lenne vitatni.

előzmény: Umberto (#8509)

2020-04-27 19:23:01 Békeidő (2020) / Treasure City Olórin (4) #48

A virágboltos jelenet zseni, nekem is a kedvencem, tömör esszenciája a 2020-as magyarországi közérzetnek.

2020-04-15 12:21:05 [Általános fórum] Olórin #8471

Sehol nem mondtam semmi olyat, hogy adott film adott éves gyereknek való vagy nem való - én ennek megállapításához nem érzem kompetensnek magam*. Ha már rákérdeztél, nem ilyen konkrétumokról beszélünk, hanem arról, mit fog fel egy (mondjuk hatéves) gyerek az erőszakból, és mit fog fel a szexualitásból (találkozzon velük akár a valóságban, akár fikcióban). És tartom, hogy az előbbiből sokkal többet felfog. Mi több, szerintem ez evidencia.

*Az unokaöcsém hétéves volt, amikor kikérték a szülei a véleményemet, hogy mint SW-imádót elvihetik-e a Zsivány Egyesre, mondtam, hogy az talán egy kicsit meredek még neki, főleg a szinte horrorfilmes Vader-jelenettel a végén... ettől függetlenül elvitték, és értette, élvezte, nem félt, nem voltak rémálmai, nem verte másnap a többi gyereket a suliban stb. Persze lehet, hogy a felszín alatt örökre gyógyíthatatlan sebet ejtett rajta a film, de azért kétlem. Szóval egyrészt nyilván minden gyerek más/máshogy van nevelve, másrészt szerintem sokkal több mindent képesek normálisan feldolgozni magukban (főleg mondjuk szülői segítséggel), mint amire a legtöbben képesnek tartják őket. (Az ég összes kurva szerelmére, nehogy most valaki elkezdjen nekem tanulmányokat/linkeket küldözgetni!)

előzmény: kaamir (#8470)

2020-04-15 11:32:37 [Általános fórum] Olórin #8469

Hogy téged idézzelek: ez oltári baromság, nehogy bárki elhiggye!!!

Érdekes, hogy te, aki nem egyszer beszéltél arról, milyen komolyan vehetetlenek a képregényfilmek, most úgy állítod be a Pókembert, mintha valami lélekgyilkos dráma lenne a halálról. Persze, hogy a rajzfilmes erőszak absztraháltabb. De hogy a Pókemberben látható erőszak nem absztrahált? Na ne csináld már...

előzmény: kaamir (#8468)

2020-04-14 21:09:54 [Általános fórum] Olórin #8459

Remek, hogy olyasmire írsz cáfolatot, ami el se hangzott. Azt állítottam, hogy az ember előbb találkozik (számára értelmezhető módon) az erőszakkal, mint a szexualitással.
(Azon meg elég sokáig lehetne vitatkozni, hogy Pistike milyen filmbeli erőszakot és mennyire tud kezelni, ill. hogy egy rajzfilmes erőszak tényleg annyival absztraháltabb-e, mint egy GI Joe-s/marveles.)

előzmény: kaamir (#8457)

2020-04-14 18:21:47 [Általános fórum] Olórin #8452

Átszövi, de nem érti. (A gyengédség, ölelés, puszi meg a szexualitás közé egyenlőségjelet tenni kicsit... meredek.) Az erőszakot viszont igen, és lehet sajnálkozni, de valószínűleg a gyerekek nagy többsége elég korán találkozik is vele.

Kempesbaba: Na, akkor egyetértünk. A nuninézegetés eléggé szexuális dolog :D

2020-04-14 17:50:31 [Általános fórum] Olórin #8448

Na, elérkeztünk a linkekkel "érveléshez", akkor erről ennyit.

2020-04-14 17:39:07 [Általános fórum] Olórin #8446

Kérdés, hogy mit értesz "valódin". Azt egy gyerek is megérti, mit jelent, ha lekever neki egy pofont az anyja/apja, vagy elkezdi lökdösni/ütni valaki az óvodában/iskolában. A szexualitás ennél azért picit összetettebb dolog.

előzmény: Kempesbaba (#8445)

2020-04-14 17:31:08 [Általános fórum] Olórin #8444

Miért lenne baromság? Az erőszakkal a legtöbb gyerek már óvodában szembesül így vagy úgy (meg a legegyszerűbb rajzfilmekben). A szexről még azt se tudja, micsoda.
(Nem mentegetni akarom amúgy a meztelenséggel kapcsolatos prüdériát, túlreagáló gyerekóvást, csak kontextusba helyezni.)

A BvS alapkoncepcióját a tömeg hisztije formálta.
Micsoda nagy tehetségű, vizionárius rendező is az, aki lefekszik a kommentharcosok véleményének, éljen Zack Snyder :D

előzmény: kaamir (#8440)

2020-04-14 16:14:09 [Általános fórum] Olórin #8437