Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (13 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

The Beguiled
Csábítás
3 2017-09-07 3,3

2017-08-09 15:31:27 [Tévésorozatok] Olórin #3070

De tudni - annyit, hogy pár éve visszavonult a színészettől, ezért nem vállalta ezt a szerepet sem.

előzmény: Mizi (#3068)

2017-08-09 10:23:13 [Tévésorozatok] Olórin #3065

Amúgy szerintem látszik is a tüzeken, hogy igaziak - a lángok és robbanások animálásánál sokszor még ma is kilóg a lóláb. Főleg, ha egy filmben használnak igazi és CGI tüzet is, akkor nagyon kijön a különbség (pl. Force Awakens: iszonyúan látni, hol robbantottak fel tényleg valamit - mint amikor a TIE-ok támadják a falut -, és hol nem - mint a CGI-detonációk a Halálcsillagon).

2017-07-28 02:58:06 Atomic Blonde (2017) / Atomszőke Olórin (3) #2

Megjegyzem, ez is "képregényesdi":)

előzmény: TheDriver (#1)

Igen, tőle származik. Valahol megértem őt és a társait, mert a francia popkultúra elég archaikus volt a 60-as években - Chrispin és Méziéres épp azért mentek Amerikába, hogy egy másik, pezsgőbb kultúra által inspirálódjanak. Vagyis Franciaországban ez a sorozat tényleg átütő erejű újdonság lehetett, de azért az amerikai ponyva addigra már sok évtizede lubickolt a mindenféle tér-idő-kalandos sci-fi és fantasy történetekben, elég csak a Flash Gordonra gondolni. A mindenfelé elterjedt összehasonlításos kép (lent) eleve kissé felszínesnek tűnt nekem, mióta olvastam a képregényeket, azóta meg főleg annak tűnik.

(A Leia/Solo kép szerintem nem a képregényben jelent meg, hanem poénból rajzolták illusztrációként egy cikkhez vagy interjúhoz, bár ebben nem vagyok biztos.)

2017-07-20 14:17:26 Dunkirk (2017) Olórin (5) #9

100 perc iszonyúan feszes suspense thriller háborús filmes köntösben, minden olyan történetmesélési és emocionális sallang nélkül, ami Nolan utóbbi pár művére rátelepedett. Rendezői mesterkurzus.

"Lucas a Star Warst a Valerian-képregényekből lopta"
Ezt én is elhittem, amíg el nem olvastam a képregényeket:) Azóta úgy vagyok vele, hogy ez egy NAGYON erős túlzás, ami sajnálatos módon terjedt el tényként, viszonylag széleskörűen.

De igen, a legtöbb mai, magyar, mozis szinkron egészen konkrétan szar.
Más kérdés, hogy ez a film szerintem pont a ritka kivételek egyike, egészen korrekt munkát végeztek vele.

előzmény: nightrace (#11)

Egy kisit túl hamar oldódik meg a végén minden és mindenki, de ezt leszámítva egyébként nagyon kellemes, átérezhető, vicces film, helyén van a szíve és az agya is.

2017-06-19 00:02:41 Lion (2016) / Oroszlán Olórin (3) #17

Jól indul, aztán lassan, de egyre romlik. Amikor megkezdődik a keresés, teljes érdektelenségbe és unalomba fullad az egész.

2017-06-12 01:52:15 [Foci EB 2016] Olórin #725

Ez, hogy "fontos erényeket is képviselnek" miért/mire érv? Mi köze bármihez? Ha én milliókat adományozok rákos kisgyerekeknek, akkor meg van bocsátva, hogy közben sorozatgyilkos vagyok? Persze, sarkított a példa, de a lényeg: nem, nem fér meg egymás mellett.
És van bőr a pofájukon kiadni egy ilyen közleményt? Bocsánatkérés helyett? Nem érdekel, mennyire játszottak szarul a focisták, nem érdekel, mennyire van igazuk a teljesítményüket illetően, ez az egész úgy ahogy van, gusztustalan. De tudod mit? Tény, hogy ez a szereplés is meg ez a reakció is szépen ábrázolja a kortárs magyar foci állapotát. Ennyit ér az egész.

előzmény: dikalosz (#724)