Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (12 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

4 2016-12-29 3,6
Blair Witch

2 2016-12-22 2,0

2017-01-19 16:17:34 Split (2016) / Széttörve Olórin (4) #20

Az, hogy van egy ilyen (non-fiction) könyv, aminek az alapvetése hasonlít, nem jelenti azt, hogy az alapján készült a film. Mint ahogy nem is.

előzmény: GeryFlash (#17)

2017-01-19 12:53:29 Split (2016) / Széttörve Olórin (4) #15

Milyen könyv? Sehol nem látom nyomát, hogy ez egy adaptáció lenne.

előzmény: GeryFlash (#14)

2017-01-18 11:24:34 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #68

"egy fejlettebb civilizációról okkal feltételezzük, hogy felismeri az ember és a majom közötti különbséget"
Logikátlan a válaszod, pontosabban teljesen felesleges, mert semmi olyasmit nem állítottam, aminek most ellentmondtál:)

előzmény: hhgygy (#66)

2017-01-18 10:23:47 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #65

A példa nyilván sarkított, de arra akartam utalni vele, hogy: kicsit túl nagy meggyőződéssel dobálózol olyasvalami kapcsán, amire még csak hozzávetőleges példa sem létezik az emberiség történelmében. Honnan tudod, hogy egy nálunk sokkal fejlettebb civilizáció nem hasonlóképp tekintene ránk, mint mi a majmokra (és az ő kommunikációjukra)? Honnan tudod, hogy nem lennének annyira döbbenetesen mások, mint mi, hogy az szinte teljesen ellehetetlenítené a kommunikációt? (Lem mellé bedobnám Miéville Konzulvárosát, pont erről szól.)
És belegondolva, lehet, hogy az én kutyás példám még mindig jobb, mint tomside latinosa, mert utóbbi egy fajon belül marad, ami végtelenül nagy könnyítés, már csak a megegyező kommunikációs csatornák miatt is, hogy a többiről ne is beszéljünk.

előzmény: hhgygy (#62)

2017-01-18 01:22:53 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #60

Hm. Te meg tudsz nyilvánulni a kutyád vagy a macskád nyelvén? Vagy a majmokén?

előzmény: hhgygy (#59)

Egy csillagrombolót lebénítottak, egy hajóval meg nekitolták egy másiknak. Mi ebben furcsa/hihetetlen/akármi? Azt már a Birodalomban is demonstrálták, hogy a csillagrombolók lassan manővereznek/nem tudnak kitérni egymás elől.
Hogy te nem érzed, hogy teljesen más az atmoszférája ennek, mint bármelyik más SW-nek, arra nem tudok mit mondani. A sajtó nem véletlenül, izé, "hüledezett". Nem csak a tragédia súlyáról, a grittyről van szó - igen, a Sith-ek pl. ilyen szempontból keményebb ennél, mert eleve egy olyan sztorit mesél el, ami bukással végződik. De attól még mindig észrevehetően része egy mesés atmoszférával rendelkező űrfantasynek. Ennek teljesen más az atmoszférája.
(NINCS BEKAPCSOLVA A CAPS LOCKOM, MERT AKKOR ÍGY NÉZNE KI, AMIT ÍROK, CSAK néha BEKAPCSOLOM. Függetlenül attól, hogy bekapcsolom, vagy sem, természetesen igazam van:D)

Na jó, én ezt rátok bízom, egyszerűen képtelen vagyok egyenként reagálni Rorschach mondandójára, főleg hogy ahogy Bonny is írta, min. a fele direkt kötözködésnek tűnik (bocs:)). A Hammerhad tökéletes példa rá - én nézem a Rebels sorozatot (abban van, pontosabban konkrétan Leia segítségével lopták el a főszereplők a birodalmiaktól), de tökre nem emlékeztem rá, hogy ez az a hajó, szóval lényegében én is utólag tudtam meg a kapcsolatot. De anélkül, ill. szavak nélkül is értettem, hogy egy hajó, amelynek nyilván nem véletlenül olyan az orra, amilyen, mire való. De mondhatnám azt is, hogy a Halálcsillag létezését és erejét sosem vonta senki kétségbe, azon ment a (dramaturgiailag szükséges) huzavona, hogy érdemes-e neki ereszteni és kockáztatni az egész flottájukat - szóval bocs, de komolyan, NÉZTED te egyáltalán a filmet? Egy csomó olyan dologba kötsz bele, ami nem ízlés/tetszés kérdése, hanem egyszerűen, tényszerűen NEM ÚGY VAN, mint mondod.

Ja, meg mondjuk A keresztapa 2-ben is milyen értelmetlenek már a flashbackek, hisz úgyis tudjuk, mi lesz Don Corleone sorsa:)

előzmény: Edwest12 (#135)

Itt van 5-6 darab, pár másodpercnyi (!!!!!!!!) fan service, ami nem illik bele. Ennyin rúgóztok:) A többi tényleg más, mint bármilyen eddigi SW. A TFA ezzel szemben totálisan bátortalan, 100000% fan service, a fan service pofátlan mocsara, hangulatában, történetében, karaktereiben, tehát semmiben, SEMMIBEN nem nyújt semmi újat, görcsösen a nagy elődökhöz nyúlkál vissza mindenben.

1. Igazából a film szempontjából irreleváns, szóval...
2. Én pont hogy csak átlagosnak/közepesnek mondanám, de ezen nem veszünk össze.
3. "feszültséget akar teremteni akörül, hogy létezik-e a fegyver és sikerül-e ellopni a tervrajzait" Az elsőről szó sincs (de komolyan, miről beszélsz egyáltalán????), és a második is necces, mert leginkább arra építik a feszültséget, hogy mi lesz a főszereplőkkel. De ez számomra egyébként is érthetetlen. Ülj be egy tetszőleges hollywoodi filmre, nem kell, hogy bármi prequelje legyen, akkor is tudni fogod, hogy sikerülni fog az akármilyen akció vége. Ez kicsit olyan kényszeres kötözködésnek tűnik nekem.
4. Ebben van fan service (nekem sem tetszett, bár Vadernek ennél pont sokkal több jelentősége van), az Ébredő Erő ellenben MAGA a fan service. Ától-cettig, cakk-pakk, brutális szégyentelenséggel. Nem is értem ezt az összevetést.
5. A jellemábrázolás valóban nem a legjobb, a bolygóról-bolygóra ugrálás sem az első felében, de soha nincs olyasmiről szó, hogy csak úgy "lelövi a papát" látszik korábban is, hogy nem annyira tetszik neki a parancs, aztán ugye hall, amit hall Jedhán stb. Fel van ez vezetve.
6. Nem csak a végétől olyan - az egész hangvételétől. Vagy te komolyan nem érzel különbséget a tipikus SW-s meseszerűség és eközött?
7. Igen. Igen:) Pont az a lényeg amúgy, hogy itt nincs egy Luke, aki vezeti a rohamot, csak egyszerű bakák. És szembekerülnek ezzel a rettenettel. Ennél jobban kevés dolog demonstrálta BÁRMELYIK Star Warsban a birodalom (és a sith-ek) erejét.
8. "Emlékszik valaki a Halálcsillag első bevetésére? Nagyjából négy tized másodpercig gyönyörködhetünk a látványban, aztán Gareth Edwards elvágja a képet." WHAAAAT? Arról a kb. ötperces, tehát ÖT(5)PERCES pusztításjelenetről beszélsz? (Jedha) Hogy jött az ki neked az négy tized másodpercre?

Azt külön nem értem, miért ostorozod végig Edwarsot a sztoriért, hiszen ő csak rendezett, a forgatókönyvet nem ő írta. (És rendezésileg szerintem a Godzilla is rendben volt.)