Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (12 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981
Lakhely: Budapest

Twin Peaks: Fire Walk with Me
Twin Peaks - Tűz, jöjj velem!
3 2017-05-21 3,6

Ghost in the Shell
Páncélba zárt szellem
2 2017-03-30 3,3

2017-05-23 15:27:20 [Tévésorozatok] Olórin #2970

A régi szériákkal EGYÜTT is alig érthető:D De hát Lynch már csak ilyen:)
Mindenképpen kell hozzá a korábbi két évad, meg a Tűz jöjj velem is. De érdemes. Azt hiszem, ez az első felmelegített klasszik sorozat, ami nem okoz csalódást (bár eléggé más, mint a régiek, de ez így is van rendjén).

2017-05-17 18:20:45 Alien: Covenant (2017) Olórin (2) #26

Ha megpróbálom önmagában nézni, akkor egy gyenge közepes, de ha azt nézem, mit csinál az Alien franchise-zal, akkor teljes, büntetendő agyrohasztás.

2017-05-17 17:27:18 [Tévésorozatok] Olórin #2956

Én mindenképpen biztatnálak, hogy nézd tovább - nem lesz más/jobb a sorozat (az első rész kb. a legjobbak közé tartozik), viszont hozzá fogsz szokni, mert úgy látom, most az elvárásaid okozzák a gondot. Ezt tapasztalatból mondom: én is az elmúlt pár hónapban néztem végig a sorozatot (korábban csak gyerekként láthattam max a felét/harmadát), és eleinte nekem is nagyon fura volt a szappanoperás hangvétele, nem igazán erre számítottam. Azt tudni kell hozzá, hogy ez nem valami időhúzás, lustaság, elbaszás stb. Lynchéknek egész konkrétan ez, vagyis egy tömény szappanoperába és fura karakterekbe csomagolt krimi volt a koncepciója. Ha ráérzel az ízére, jó eséllyel tetszeni fog:)
(Fair warning: a 2. évadban van egy hat-hét részes durva színvonalzuhanás, egy iszonyatos mélypont, plusz egy borzalmasan rossz antagonista - Windom Earle -, de ahogy írták, a vége kurva jó, meg az első nyolc rész is remek.)

2017-05-16 08:50:56 Prometheus (2012) Olórin (3) #433

"Itt ChrisAdam, a Covenant előtti Alien marathon utolsó túlélője. A csapat mind meghalt, csak én maradtam és büszkén mondom, hogy a Prometheus negyedszerre is zseniális."
Az orvosok és a diagnosztikai rendszerek elemzése szerint a túlélő félrebeszél, ami egyértelműen a csapata elvesztése miatti sokkhatásnak tudható be. Ha téveszméi nem bizonyulnak mulandónak, frontális lobotómiára lesz szükség. /orvosi jelentés vége/

"Greig Fraser nevű úriember, a film operatőre rosszul választotta meg a lencséket és a beállításokat"
Kicsit erős megfogalmazás szerintem:) Ezt én egyértelmű koncepciónak látom - mivel a film is egy kevésbé mesés-eposzi-nagyívű space fantasy, mint a többi SW, és inkább egy földhöz ragadtabb háborús mozi felé tendál, vizuálisan is érzékeltetni akarták a különbséget, amire a mélységélességgel való játszadozás kézenfekvő megoldás (a két linkelt kép valójában egyébként abban különbözik, hogy a Zsiványnál a háttér (távozó űrhajó), a másiknál pedig az előtér (katona) van fókuszban).

Szerintem ez nagyon könnyű kérdés:) Nincs értelme. Vagy akkor ilyen erővel a "regényadaptáció" is lehetne ún. műfaj.

előzmény: MicaHiro (#89)

2017-03-31 17:56:43 Sunset Blvd. (1950) / Alkony sugárút Olórin (5) #72

Oké, megnyugtattál:) (Amúgy a listát biztos fel lehet lelni a neten.)

2017-03-31 17:02:16 Sunset Blvd. (1950) / Alkony sugárút Olórin (5) #70

Az ott komolyan a Világ nem elég a borítón? Az belefért a 100 legjobba?:D Jó-jó, tudom, ez szubjektív/nem létezik tökéletes lista/mindenkinek nem lehet a kedvére tenni estébé-estébé... de hát akkor is.

A Sunset Blvd.-t év elején láttam újra több év után egy londoni moziban, nem akármilyen élmény volt:)

Azért amikor a végén az őrnagy Batmanként áll a háztetőn, és "watchful guardian" monológgal tekint végig a városon, akkor majdnem elsírtam magam. Ez a szuperhősösödi olyan helyeken is kezd becsípődni Hollywoodnak, ahol nagyon nem kéne neki.

"22 év alatt bőven szét lett boncolva az a téma, ami annak idején még friss, meghökkentő és gondolatébresztő volt, ezen a téren nem igazán lehetett újat nyújtani."
Ez egy nagyon jó meglátás - de ettől még nem kellett volna kidobni mindent, és Robotzsarut/amnéziás szuperügynök-sztorit faragni belőle. Mert az még annyira sem friss és gondolatébresztő:)

előzmény: Yuriko-chan (#7)