Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (15 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

4 2019-11-15 3,7
Ford v Ferrari
Az aszfalt királyai
3 2019-11-15 4,1

Zseniális film, alapvetően nagyon szikár és életszagú, ugyanakkor a legváratlanabb pillanatokban meg sziporkázóan (mégsem tolakodón) vicces.
Szerintem is hajlik a férfi felé a rendező keze, de nem feltétlenül olyan értelemben, hogy érzelmileg az ő oldalára áll, hanem olyan értelemben, hogy az utolsó húsz perc már szinte csak róla szól, a női szempont kiveszik belőle (ettől függetlenül a daljelenet óriási csúcspont, akkor azt éreztem, hogy itt véget kéne érnie, felesleges ezután bármi, de tévedtem, mert a zárás is kiváló). Az alakítások mind nagyszerűek - Drivertől nem is vártam kevesebbet, Johansson viszont teljesen lenyűgözött: az utóbbi évek folyamatos blockbuster-szerepei után már majdnem teljesen elfelejtettem, hogy milyen kurva jó színész.

2019-11-30 18:52:37 [Tévésorozatok] Olórin #3727

Nehéz nem sziruposan rendezni, ha a forgatókönyv totál szirup - ez a rész olyan témákat próbált erőltetni, amik korábban fel se merültek, a csata utáni három percben előadott "karakterdráma" elég kínos volt, azzal semmilyen rendező nem tudott volna mit kezdeni.

2019-11-30 01:31:45 [Tévésorozatok] Olórin #3721

Hát, én a rendezésben nem láttam semmi különbséget az eddigiekhez képest, a forgatókönyvet meg nem BDH írta :)

2019-11-23 10:11:50 The Irishman (2019) / Az ír Olórin (5) #21

Kicsit más, mint amit vártam, de ez a javára válik. Az utolsó fél óra olyan erejű, hogy az már nem is emberi.
(A digitális megfiatalításnál azért sajnos elég sokszor kilóg a lóláb.)

2019-11-20 17:34:39 Color Out of Space (2019) Olórin (4) #4

Spanyolország :) (Sitges Film Festival)

2019-11-12 17:58:37 [Vélemények kritikákról] Olórin #225

Rottenen sose a százalékot nézd, hanem a pontszámot. A Csillag születik 8/10 (jó, szerintem az is magas, de azért mégis kicsit árnyaltabb), Gravitáció 9/10 (ezzel nekem nincs különösebb bajom, egy-két éve néztem újra, és még mindig kiemelkedőnek tartom a maga területén). Amit a vélemény idővel (néha akár újranézés nélkül!) való változásáról írsz, azt osztom.

Ford a Ferrari ellen, hát ez tényleg remekül hangzik.
Amúgy nem árt tudni, hogy általában a címeket jóvá kell hagyatni a gyártó stúdióval, szóval az nem úgy van, hogy a magyar fordító/forgalmazó csak úgy kitalál valamit, és az lesz. Még az se kizárt, hogy a Ford v Ferrarit és annak magyar verzióit (bármi okból) megtiltották a tengerentúlról.

előzmény: Dangar (#3)

2019-11-10 17:16:18 Midsommar (2019) / Fehér éjszakák Olórin (5) #94

Szerintem ennek van egy durván szubjektív kiindulási pontja, értsd: ha alapvetően tetszik egy (nem komikus) film, nem fogsz röhögni rajta, ha viszont alapvetően nem tetszik, akkor jó eséllyel röhögni fogsz a számodra már nyögvenyelős próbálkozásain, hogy komolyan vedd.

2019-11-06 18:01:47 [Mi a film?] Olórin #33

"Eredetiségre törekszik-e, vagy a jól ismert paneleket használja"
Ebből nekem úgy jött le, hogy történetmesélési értelemben beszélsz eredetiségről - a technikai megvalósítás eredetisége egészen más tészta, egyébként meg a régi matinéfilmekből/mozis szériálokból (Flash Gordon, az egyik első space western karakter, ugye) építkezett.
Azt erősen vitatnám, hogy csak a saját ligájában érték, messze nem csak műfaji/sci-fis szakirodalomban tartják klasszikusnak.

előzmény: kaamir (#31)

2019-11-06 16:57:33 [Mi a film?] Olórin #29

Megtámadlak a létező legeklatánsabb példával:)
Az eredeti Star Wars zsigeri kielégülésre hat, ismert panelekből építkezik, megnyugtat - mégis hivatkozási alapként, klasszikusként maradt fenn a mai napig, vagyis értékálló.

előzmény: kaamir (#27)