Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (15 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

1 2019-10-15 ?
Crawl
Préda
3 2019-10-15 2,9
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw
Halálos iramban: Hobbs & Shaw
1 2019-10-15 2,8
El Camino: A Breaking Bad Movie
El Camino: Totál szívás - A film
4 2019-10-14 3,8

2019-10-17 20:57:34 [Általános fórum] Olórin #8121

Nagyjából ugyanez. Eredetileg németes voltam, lett is belőle szakmai középfokom, de mivel iskolán kívül kábé sosem használtam, mára teljesen elkopott. Az angolt ehhez képest jóval rövidebb ideig tanultam, tudásom nagy része filmek/könyvek/képregények angol nyelvű fogyasztásából származik, így állandóan használatban is van, és az utóbbi években konkrétan ebből élek meg.

Azon ritka esetek egyike, amikor nullát adnék, ha lehetne. Semmilyen szinten nem működik, az akciójelenetek is röhejesek és echte borzalmasak, a CGI döbbenetesen színvonaltalan.

A koncepció izgalmas, de ennél amatőrebb, összecsapottabb kivitelezést elképzelni is nehéz hozzá. Alig valami menti meg a karótól.

2019-09-24 09:32:26 [Megérdemelte-e az Oscart...] Olórin #11175

"micsoda nagyszeru elvezet"
Akkor még az is volt.

előzmény: PG (#11173)

A filmből nem derül ki, hogy Tate okos vagy buta, intellektusának milyenségére semmilyen fogódzkodót nem kapunk (mert nem is fontos, a karakter nem erről szól). Szóval teljes értetlenséggel állok a "butuska picsa" jellegű vélemények előtt (az, hogy valaki lelkes és optimista, még nem jelenti azt, hogy hülye).

2019-08-07 17:52:37 [Általános fórum] Olórin #7983

Nekem ennek az egész Home Alone-dolognak az a legnagyobb tanulsága (nem mintha eddig nem lehetett volna tudni, de mégis...), hogy a Disney azért vette meg a Foxot, hogy hozzáférjen nem csak a jelenleg is "élő" franchise-okhoz (mint az Alien), hanem rég kikopott brandek egész sorához is, amiket most ész nélkül lehet majd remake-elni - mert hát a saját filmkönyvtáruk előbb-utóbb kimerül, pl. a klasszikus rajfilmek "élőszereplős" feldolgozásait egészen őrült tempóban égetik. Valahol ironikus, hogy a Disney úgy kebelezi be a jövőt, hogy a múlton hízik meg.
Az egész Disney-n belül a Pixar az egyetlen, ami még rendszeresen "fárad" teljesen eredeti öltetekkel, de mintha náluk is kezdene már lassan eltolódni az arány a folytatások felé.

csabaga: voltak hatalmas bukások mostanában is, utóbbi években is. Mindig vannak. De szerintem te is tudod, hogy ma már nem úgy néz ki egy stúdió, mint anno, amikor az UA-t még majdnem be tudta dönteni a Mennyország kapuja kudarca. Egy Disney egy ilyen veszteségnek ma a többszörösén is csak röhög.

2019-08-05 11:01:36 [Tévésorozatok] Olórin #3646

Kaszálták, aztán alkotók próbálták elvinni más csatornához/streaminghez, de senkinek sem kellett. 100%, hogy nem lesz második évad.

előzmény: Edwest12 (#3645)

2019-08-04 12:56:52 [Általános fórum] Olórin #7967

"Nagybetűs művészfilm", szerintem ennél visszataszítóbb kifejezés nem sok van a filmes zsargonban.

2019-07-22 19:13:23 Utcalányból Szűzmátka (2014) Olórin (1) #39

Szeretném indítványozni, hogy erre a filmre kétszer lehessen egyest adni.

Én például nem szeretem sem a 2001-et, sem a Ragyogást. Egyszerűen csak ha ezekről vitatkozok valakivel, nem azt vágom hozzá az illetőhöz, hogy "túlértékelt".
"a casablanca nélkül nincs filmtörténet, pedig alig van benne ordító hibák nélküli jelenet"
Hajjaj :D

előzmény: saatonda (#38)