Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (12 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981
Lakhely: Budapest

Moonlight
Holdfény
3 2017-02-17 3,7
La polizia incrimina la legge assolve
The Marseilles Connection
4 2017-02-16 ?
Milano trema - la polizia vuole giustizia
Violent Professionals

American Honey

3 2017-02-05 3,5
Toni Erdmann

2 2017-02-05 3,9

Szerintem alapvetően nem a tartalomtól lesz valami "coelhós", hanem attól, ahogyan azt a tartalmat kifejezi, közli. A vörös teknős közlésformája pedig végtelenül letisztult és elegáns.
(Egyébként amikor valaki "coelhózik", az az első, hogy megnézem, hányast adott a Felhőatlaszra, és ha hármasnál jobbat - bár nekem már az is necces -, hát...:) )

előzmény: leplesbitang (#13)

2017-02-10 21:19:33 Moonlight (2016) / Holdfény Olórin (3) #15

Hát az is kurvára fair, hogy mindenre találsz valami megideologizálást, hogy miért lett sikeres, és persze soha nem azért, mert tényleg annyira tetszett sokaknak, hanem mert "gimmick" meg "fekete" meg mittudomén:)

2017-02-10 21:15:54 Moonlight (2016) / Holdfény Olórin (3) #13

Mint ahogy a Sráckor sem érdekelte a kutyát se?

kaamir, Tenebra: Mindennel egyetértek, csak a japánok ábrázolásának bűnében nem vagyok száz százalékig biztos. A japánok híresek voltak arról, hogy megszállottan és kamikaze módon harcoltak, még az egyszerű bakák is úgy érezték, a becsületüket veszítek el, szégyenben maradnak, ha kudarcot vallanak. Szemére lehet vetni Gibsonnak, hogy ezt, ti. az ellenség gondolkodásmódját, felfogását nem, hanem csak annak külső megjelenését (ld. "állatias őrjöngés") ábrázolta, ugyanakkor a filmnek nem célja mindkét oldal bemutatása, ahogy a háborús filmek 99%-ának sem.

2017-02-08 13:12:50 [Kritikus kód] Olórin #1829

Ha már kereső... valóban vannak gikszerek. Pl. ha beírom, hogy 2001, nem dobja ki Kubrick filmjét, hanem csak 10 2001-ben készült filmet (mindig ugyanazt a 10-et, nem tudom, mi alapján). Érdekes módon az 1984-et megtalálja.

2017-02-05 21:15:22 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #179

Nem rémlik, hogy pont ez lenne a vita tárgya, minthogy akkor kezdődik a trip, amikor Dave találkozik a monolittal a Jupiternél, és akkor fejeződik be (elég drasztikus eredménnyel), amikor megjelenik a szobájában. Ne mondd már, hogy nem a monolit csinálja, mert kivetem magamat az ablakon:)
Logikátlanságokat ne keverjük ide, nyitott kérdések... fogalmam sincs, miféle nyitott kérdések vannak szerinted a felsorolt filmekben, de az Érkezésre is igaz, hogy amire választ kell kapnod, arra választ kapsz (sokkal inkább, mint a 2001-ben). Azt persze, elfogadom, hogy ez már szubjektív.

kajaktej: Na látod, szerintem az Érkezésben ugyanúgy béna lett volna, ha elkezdenek magyarázkodni az idegenek, mint szerinted a 2001-ben, ha az emberek elkezdenek táblára irkálni:) És nem gondolom, hogy az idegenek mibenléte, kultúrája, gondolkodásmódja ne lenne itt is "misztikus" (még ha nyilván nem is annyira, mint a 2001-ben), és ezért ne férne bele az, hogy keveset tudunk meg róluk.

előzmény: kaamir (#177)

2017-02-05 20:58:01 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #175

Igen, a majmoknál még úgy tűnik, mintha (ettől függetlenül a kérdések, hogyanok stb., amik itt sokakat zavarnak, ott meg nem, ugyanúgy állnak), de a végén elég egyértelműen nem csak tanít, hanem változtat/gyorsít/bocsánat, de gecire beavatkozik:) (És hát már a tanítás is beavatkozás...)

előzmény: kaamir (#173)

2017-02-05 20:55:23 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #174

Hogy nem csapja le a telefont? Miért csapná, hisz a nő ismeri a privát számát, aztán olyan információkat mond neki, amiket semmilyen körülmények közt nem tudhatna. (Olyasmi véletlenül sem hangzik el, hogy "látom a jövőt", hiszen múltbeli eseményt - felesége utolsó szavai - ír le neki.)

2017-02-05 20:49:46 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #171

Igen, így van.
Hogy nem tetszik neked a jövőbelátás, hát azzal végképp nem tudok mit kezdeni, ez kb. a film lényege, olyan, mintha azt mondanád, hogy nem tetszik a Keresztapa, mert a maffiáról szól. Amivel persze nincs gond, csak innentől lehetetlenség vitázni/érvelni.

2017-02-05 20:37:37 Arrival (2016) / Érkezés Olórin (5) #168

Vegyük a 2001-et. Hagyján, hogy tizedannyi kérdést sem válaszol meg a saját sztoriján belül, mint az Érkezés (mi az a monolit? honnan jön? ki küldi? miért? hogy működik? hogy kerül a Földre? hogy kerül a Holdra? miért van elásva? stb. stb.), mégsem zavar senkit, de ráadásul: egy idegen eszköz instant evolúciógyorsítást művel kb. varázsütésre. Az miben más? Miért hihetőbb? És még csak létező tudományos elmélet sincs mögötte. Mert ugye arra ötöst adtál.

előzmény: kajaktej (#166)