Olórin

Regisztráció: 2004. szeptember 8. (13 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Kurosawa és film noir - ezek kellenek az élethez.
Könyveket fordítok és a Geekzt főszerkesztem.

Rendezők: Akira Kurosawa, Alejandro González Iñárritu, Brad Bird, Ethan Coen, Fred Zinnemann, Guillermo del Toro, Joel Coen, John Huston, John Woo, Kathryn Bigelow, Kon Satoshi, Paul Greengrass, Paul Verhoeven, Quentin Tarantino, Robert Wise, Sam Peckinpah, Sidney Lumet, Terrence Malick, Zhang Yimou
Műfajok: film noir, horror, krimi, sci-fi

Születési év: 1981

Avengers: Infinity War
Bosszúállók: Végtelen háború
4 2018-04-30 4,2

2018-05-16 22:32:36 [Tévésorozatok] Olórin #3271

Mindenképpen. (Vannak rövidebb, fél-egy-két évados sztoriszálak, de már csak a karakterek egymáshoz való viszonya miatt is kell az egész.)

előzmény: ArmaGedeon (#3270)

2018-05-11 15:59:58 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] Olórin #23613

"Eleged van a fizetett kritikákból?" LOL, kik ezek a fogalmatlan szerelncsétlenek? (Mármint rajtad kívül, aki csak azért beregeltél ide, hogy reklámozd a videódat.)

Áthelyezve a(z) Avengers: Infinity War topikból.

előzmény: OHG (#23612)

Még emésztem, de évfilmjelistás lesz:) A forgatókönyve szerintem igenis zseniális, megérdemel minden díjat (forgatókönyv nem egyenlő a cselekménnyel, nyilván).

2018-05-04 19:43:35 [Tévésorozatok] Olórin #3264

Neki van az a "szakszerűen" sorozata, nem? Szerintem abból egy perc sokkal színvonaltalanabb, mint bármi, amit Szirmai valaha csinált.

2018-05-04 10:39:15 [Tévésorozatok] Olórin #3262

Dancsót néztek -> megérdemlitek :D

Mondok valami durvát, ami az átlagnéző tudatosságát illeti: rendszeresen tapasztalom multiplexekben (és természetesen csak ott, kisebb mozikban ilyennel még sosem találkoztam), hogy párok, haverok a pénztár előtti sorbaállás közben, a posztereket meg a némán futó előzeteseket böngészve döntik el, melyik filmet nézzék meg. Érted: nem elmennek a moziba x filmre, hanem elmennek a moziba, aztán majd valamit megnéznek, attól függ, épp mit játszanak, mi kelti fel az érdeklődésüket, mire emlékeznek reklámokból meg kollégák/iskolatársak kétszavas ("fasza volt") élménybeszámolójából. (A pároknál különösen vicces a rendre röhejesen sztereotip romkom/akció-huzavona:) Bár nagy vitának még nem voltam fültanúja, egyszerűen annyi energiát (érvek stb.) nem fektetnek a dologba.) És még mielőtt valaki... ezt bőven nem csak az utóbbi évek szuperhősdivatja kapcsán tapasztalom, nagyon régi észrevétel.

Ja, értem... azt én is remélem, hogy ők halottak maradnak. Főleg Loki, már úgyis agyonhasználták (bár ugye az asgardiak esetében még könnyebben előhúzható a kalapból az újjászületéses kártya). Visiont viszont sajnálnám, mert benne nagyon sok potenciál maradt (bár ő meg egy android, szóval szintén nem olyan nagy cucc visszahozni). És szerintem is Kap-Thor-Vasember (a Marvel szentháromsága) minimum otthagyják a fogukat a végére. Legalábbis ha tényleg van bármiféle töke a Marvelnek.

előzmény: kwzatz (#56)

Akik elporladtak a végén, azok MIND fel fognak támadni (vagy kiderül, hogy igazából meg se haltak, pl. Strange terve az, hogy valami pocket universe-be kerültek, vagy ilyesmi) - az univerzum szintén elporladt felével együtt, hiszen nyilván nem lehet ezt így hagyni, nem csak a hősök, hanem az univerzum kibaszott fele miatt sem :) Hogy EHHEZ kiknek kell esetleg (tényleg) meghalniuk, vagy a feltámasztottak közül kik fognak aztán újra (tényleg) meghalni, az már más kérdés.

előzmény: kwzatz (#52)

Ha attól függ a dolog, hogy akik most meghaltak, halottak maradnak-e a következő filmben, jobb ha máris leviszitek eggyel az osztályzatot:D

Te kezdtél el más műfajokkal és más témákkal érvelni, ezért említettem, hogy vannak más műfajok és más témák a szuperhősfilmeken belül. Nem is kevés, nem is kicsit mások. Erre most lenüansznyizod a magad felállította szempontrendszert (ráadásul még az sem igaz, hogy mind könnyed hangvételű). Azt hiszem, én itt tanácstalanul széttárom a karom, és elsétálok :)

előzmény: kaamir (#92)