Paul Ricard

Regisztráció: 2007. november 9. (9 év, 4 hónap)

Nem: nem publikus

2 2017-03-09 2,5
Fantastic Beasts and Where to Find Them
Legendás állatok és megfigyelésük
2 2017-03-08 3,4

Hozzáteszem, a filmet látva inkább a Sundance-es körülujjongás a meglepő, nem az, hogy nem a kapott jelölést az Akadémiától.

Ő és ő ugyanaz a személy. (Az előbbi a helyes.)

Ő és ő ugyanaz a személy.

Magyar címe: Ibrahim Dieng utalványt kapott

Egy csomó, ma már banálisnak ható aktualitásfilm készült akkoriban, de ez a 13 perces időutazás San Francisco szívében végig váratlan és szórakoztató. A Miles tesók egy helyi villamoshoz (ahogy itt nevezik: cable car) rögzítették a kamerájukat, így a járókelők, autómobilok, kerékpárosok stb. kavalkádja másodpercről másodperce váltja egymást. Az akkoriban bevett statikusság helyett egy folytonos mozgásban lévő "kameraszemet" kapunk. Így visszatekintve talán az akkori közlekedés kaotikus jellege a legfeltűnőbb (egy-két gyalogos csak szemfülességének köszönheti, hogy nem történik baleset). Az akkor még szenzációszámba menő felvevőgép felé lelkesen integető kissrácok pedig tökéletes zárlatot adnak az útnak. Külön emeli a felvétel különlegességét, hogy hetekkel a nagy 1906-os földrengés előtt készült, ami során a város súlyos károkat szenvedett.

A film címe helyesen: Rapsodia satanica (ékezet nélkül)
A színész neve helyesen: Andrea Habay

Köszönöm!

Lichter Péter könyvében olvastam róla a minap (még IMDB-n se találtam). Majd' öt perc móka és kacagás. :)

Walt Disney’s Taxi Driver

A csúzlimániás kisfiú bemutatása is a menekültkérdésre reflektál. (Megjegyzem, ebben az országban is elég sok "csúzlimániás" van.)

2016-09-26 07:54:20 [Kritikus kód] Paul Ricard #1649

Nekem is bejön az új, fiatalosabb dizájn. A régivel se volt bajom, de ideje volt már váltani.