Paul Ricard

Regisztráció: 2007. november 9. (12 év, 2 hónap)

Nem: nem publikus

3 2020-01-15 4,1
Rogue One: A Star Wars Story
Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet
3 2020-01-14 3,8

Az idei évből bőven van még bepótolnivalóm, de mivel az ilyen listákat amúgy is erősen szimbolikusnak tartom, pár filmet mindenképp megemlítenék.
Rengeteg színvonalas dokumentumfilmmel találkoztam az elmúlt időszakban, ez a műfaj egyszerűen a reneszánszát éli. Közülük is Joshua Oppenheimer Az ölés aktusa című remekét nyugodtan korszakosnak lehet nevezni. Olyan darab, ami nagy valószínűséggel még évtizedek múlva is hivatkozási alapul fog szolgálni sokaknak. Az experimentális munkák közül a GoPro kamerákkal rögzített Leviathan (2012, Castaing-Taylor - Paravel) nyújtott semmi máshoz nem hasonlítható, egyedi élményt, Bill Morrison Dawson City: Frozen Time-ja pedig már a témaválasztásával megvett kilóra. Persze, sokkal több van benne, mint amit a marginálisnak tűnő téma alapján esetleg feltételezni lehetne.
Az ismeretlen gyöngyszemek közül Jem Cohen Museum Hours-át említeném. Talán a bécsi helyszínek miatt hangulatilag nekem Thomas Bernhard munkásságát juttatta eszembe, annak beletörődő szemlélődésével, de a már-már paródiába hajló túlzott pesszimizmusa nélkül.
A játékfilmek közül már csak címeket írok, különösebb magyarázatra úgyse szorul azok körében, akiknek szintén bejöttek:
The Tree of Life
Holy Motors
Nyeljubov (Szeretet nélkül)

2019-10-28 11:56:36 [Megérdemelte-e az Oscart...] Paul Ricard #11222

Én is csak a legismertebb filmjeibe futottam bele, de milyen jól tettem! A comedia dell'arte nyomdokain haladó, fergeteges humorú rendező, akivel sírva vigad együtt a néző.

előzmény: PG (#11221)

A vége annyira harsány, annyira elüt az előzményektől, hogy akár paródiának is beillene. :) Amúgy vicc nélkül: olvastam olyan értelmezést is, hogy- a produceri megszorítás mellett is -a korabeli happy end-re végződő hollywoodi produkciók burkolt kritikája.

Nemrég -teljesen gyanútlanul- leszedtem a neten fellelhető legnagyobb méretben. Úgy volt felcímkézve, hogy "Original". Erre kiderült, hogy az utolsó tizenpercet egy az egyben kivágták. :D

Hozzáteszem, a filmet látva inkább a Sundance-es körülujjongás a meglepő, nem az, hogy nem a kapott jelölést az Akadémiától.

Ő és ő ugyanaz a személy. (Az előbbi a helyes.)

Ő és ő ugyanaz a személy.

Magyar címe: Ibrahim Dieng utalványt kapott

Egy csomó, ma már banálisnak ható aktualitásfilm készült akkoriban, de ez a 13 perces időutazás San Francisco szívében végig váratlan és szórakoztató. A Miles tesók egy helyi villamoshoz (ahogy itt nevezik: cable car) rögzítették a kamerájukat, így a járókelők, autómobilok, kerékpárosok stb. kavalkádja másodpercről másodperce váltja egymást. Az akkoriban bevett statikusság helyett egy folytonos mozgásban lévő "kameraszemet" kapunk. Így visszatekintve talán az akkori közlekedés kaotikus jellege a legfeltűnőbb (egy-két gyalogos csak szemfülességének köszönheti, hogy nem történik baleset). Az akkor még szenzációszámba menő felvevőgép felé lelkesen integető kissrácok pedig tökéletes zárlatot adnak az útnak. Külön emeli a felvétel különlegességét, hogy hetekkel a nagy 1906-os földrengés előtt készült, ami során a város súlyos károkat szenvedett.

A film címe helyesen: Rapsodia satanica (ékezet nélkül)
A színész neve helyesen: Andrea Habay

Köszönöm!