Paul Ricard

Regisztráció: 2007. november 9. (12 év)

Nem: nem publikus

Heimat - Eine deutsche Chronik
A második haza: Németország krónikája
4 2019-10-20 ?

2019-10-28 11:56:36 [Megérdemelte-e az Oscart...] Paul Ricard #11222

Én is csak a legismertebb filmjeibe futottam bele, de milyen jól tettem! A comedia dell'arte nyomdokain haladó, fergeteges humorú rendező, akivel sírva vigad együtt a néző.

előzmény: PG (#11221)

A vége annyira harsány, annyira elüt az előzményektől, hogy akár paródiának is beillene. :) Amúgy vicc nélkül: olvastam olyan értelmezést is, hogy- a produceri megszorítás mellett is -a korabeli happy end-re végződő hollywoodi produkciók burkolt kritikája.

Nemrég -teljesen gyanútlanul- leszedtem a neten fellelhető legnagyobb méretben. Úgy volt felcímkézve, hogy "Original". Erre kiderült, hogy az utolsó tizenpercet egy az egyben kivágták. :D

Hozzáteszem, a filmet látva inkább a Sundance-es körülujjongás a meglepő, nem az, hogy nem a kapott jelölést az Akadémiától.

Ő és ő ugyanaz a személy. (Az előbbi a helyes.)

Ő és ő ugyanaz a személy.

Magyar címe: Ibrahim Dieng utalványt kapott

Egy csomó, ma már banálisnak ható aktualitásfilm készült akkoriban, de ez a 13 perces időutazás San Francisco szívében végig váratlan és szórakoztató. A Miles tesók egy helyi villamoshoz (ahogy itt nevezik: cable car) rögzítették a kamerájukat, így a járókelők, autómobilok, kerékpárosok stb. kavalkádja másodpercről másodperce váltja egymást. Az akkoriban bevett statikusság helyett egy folytonos mozgásban lévő "kameraszemet" kapunk. Így visszatekintve talán az akkori közlekedés kaotikus jellege a legfeltűnőbb (egy-két gyalogos csak szemfülességének köszönheti, hogy nem történik baleset). Az akkor még szenzációszámba menő felvevőgép felé lelkesen integető kissrácok pedig tökéletes zárlatot adnak az útnak. Külön emeli a felvétel különlegességét, hogy hetekkel a nagy 1906-os földrengés előtt készült, ami során a város súlyos károkat szenvedett.

A film címe helyesen: Rapsodia satanica (ékezet nélkül)
A színész neve helyesen: Andrea Habay

Köszönöm!