Fischer Erzsébet

2018-08-27 21:41:02 [Filmet keresek] Fischer Erzsébet #2349

Keresek egy 1980-as években látott TV-filmet, hátha tud valaki segíteni.
A téma az, hogy élve eltemetnek egy nőt, egy kutyás találja meg. A kórházi ápolás során fokozatosan tér vissza az emlékezete, közben a férje haza is viszi. Már otthon van, amikor rádöbben, hogy a férje akarta megölni.

A lehúzó kommentekkel ellentétben az átlag pontszám nem rossz, ezért most megpróbálkozok vele. :)

A végén kiderül hogy ki a gyilkos....
Itt az eredeti sztori:

Minden ilyen témájú filmnél azt gondolom, hogy már nem tudnak újat mutatni, annyiszor feldolgozták, és akkor belefut az ember lánya egy ilyen filmbe, amit az itteni tagok közül előtte csak 8-an értékeltek, és rájön, hogy de igen, hiszen minden film más aspektusból mutatja be, dolgozza fel a XX. század legnagyobb bűnét.
Nem merem azt írni, hogy ajánlom mindenkinek, inkább úgy fogalmaznék, hogy mindenkinek a saját felelősségére ajánlom.

Sok filmet láttam ebben a témában, és gyakran úgy érzem, hogy már nem tudnak újat mutatni. Ez a film mégis azt mutatja, hogy a II. világháborúnak számtalan arca, vonatkozása van. Ez a film is egy, a sokadik oldalát mutatja a következményeknek! Nem szórakoztató, nem fogom gyakran, talán többször sem megnézni, de merem ajánlani azoknak, akik szeretik az elgondolkodtató filmeket.

Most van az Izraeli filmhét, ezért kerestem rá, nem bántam meg!

Jó kis film, kivéve az utolsó 15 percet, mivel már sajnos kétszer át kellett élnem!

Nagyon komoly, nekem nagyon tetszett!

Most olvasom, hogy a film megtörtént események kapcsán született, így látnom kell! :)

Most láttam. 4-est adtam a felejthetetlen látvány miatt (3D), de a téma nem fogott meg egyáltalán. Tom Hardyval semmi baj, főleg hogy Mel Gibsonért nem igazán rajongok.
Jó szórakozást azoknak, akik ezután nézik meg. :)

Még nem láttam, a könyv viszont nagyon tetszett! Semmiképpen nem fogom kihagyni, bár a kommentek eléggé lehúzzák a filmet.

2015-02-13 14:02:44 Mother and Child (2009) Fischer Erzsébet (4) #3

Nagyon tetszett! :)

Tegnap láttam, nekem tetszett. Jobban tartottam tőle, de úgy érzem, érdemes megnézni.

2014-05-11 15:44:16 The Hours (2002) / Az órák Fischer Erzsébet (4) #42

Nem olvastam a könyvet, de a film tetszett. Nem kizárt, hogy ezután el fogom olvasni.

A tegnapi sajnálatos halálhír miatt néztem meg a filmet, és nem bántam meg!

Írjátok meg, kérem, hol van lehetőség megnézni ezt a filmet?
Köszönöm!

Helena Bonham Carter alakításait eddig jónak láttam, de ebben a filmben zseniális.

Tegnap láttam a filmet, kutyatulajdonosként.
Megrázó, nem az a film, amit az ember szórakozásból időnként megnéz, viszont ajánlja mindenkinek, hogy egyszer látni kell.
Mérhetetlen emberi rosszindulatról tesz tanúbizonyságot, a jósággal szembe!!!
És sajnos ismét elmondhatom, hogy minél jobban szeretem a kutyákat, annál kevésbé szeretem az embereket....

Gyönyörű tájakon forgatták ezt a filmet, már csak ezért is érdemes megnézni. :)

2014-01-04 15:11:52 Dracula (1931) / Drakula Fischer Erzsébet (1) #35

Nekem sajnos nem ment, én elaludtam rajta. :)

Nem egy Tarantino rendezés, de kellemes szombat esti szórakozás volt. :)

Nem szeretem a horrort, de mivel a könyvet olvastam, rákerestem. A könyvhöz semmi köze, viszont horrornak egészen jó, konkrétan egyedül néztem, majdnem behánytam....

Kicsit tartottam a megnézésétől, de nem bántam meg. :)

Egyszernézős film :)

Azóta fent van a film a youtube-on, bár én nem ott néztem.:)

előzmény: jesi (#1)

Elvonatkoztatva attól a ténytől, hogy a film 1968-ban készült, és azóta nagyon sokat változott a technika és a színészet, nekem tetszett a film, bár a témáját tekintve nem szórakoztató. Mivel régen olvastam, nem is számítottam szórakozásra

Figyelemre méltó, hogy a könyv 1959-ben jelent meg, és az alábbiak kerültek leírásra a jövőről:
Milyennek látja azt a világot?
Modern tudomány: fejlett technika, komputer lelkiismeret
Modern művészet: műszaki rajzok
Külpolitika: remek új fegyverek
Ifjúság: örömtelen, istentelen
Modern vallás: népszerű, olcsó prédikációk
Életszínvonal: TV minden szobában
Oktatás: TV minden szobában
Szép új világ: szép új gyűlöletek, szép új bombák, szép új háborúk
Új generáció: kémcső programok, mesterséges szaporítás, TV-nevelés
SZÉP ÚJ TÁRSADALMI ÖSSZTÖMEGŰ ÖNGYILKOSSÁG!!!

Nem mondom, hogy kötelezővé tenném, bár ahogy időnként látom, egyesek hogy bánnak a sérültekkel, lehet, hogy nem ártana, de úgysem azok néznék meg, akiket érint, de ajánlani merem mindenkinek.

Én most olvastam ki a könyvet, az tetszett. Remélem, a film is van olyan jó.

Tetszett, főleg mert igaz történet.

Csodálom, hogy ilyen kevesen látták ezt a filmet. A kategóriájában véleményem szerint jó. Főleg, hogy megtörtént cselekményt dolgoz fel, aminek utánanéztem a wikipédián, és teljesen hitelesen.

Azt vártam, amit adott a film. Jó lenne, ha meg tudnánk becsülni amink van, és örülnünk kellene, hogy itt lassan 60 éve nem volt fegyverropogás.

Nem hasonlítanám össze a Sindler listáját az Életvonat-tal, de ettől függetlenül, nekem mindkettő 5-ös, mindkettő másért tetszett.

Ismét rájöttem, hogy Jamie Foxx sokkal jobb színész mint énekes, Tom Cruise viszont nem tartozik a kedvenceim közé, és még az ebben a filmben nyújtott jó alakítása sem változtatott ezen a véleményemen.
Egyszer szerintem érdemes megnézni, egyébként benne van a film az 1001 film amit látnod kell halálod előtt c. könyvben, én így kerestem rá.

Gyönyörű helyen forgatták, szívszorító a történet, szerintem igazi családi film, bár időnként kisírtam a lelkem.

Szerintem a rendőrség most is ugyanígy összezár.....bárhol is élünk....

Néhány jeleneten jót nevettem, de összességében többet vártam a filmtől.

Nekem tetszett a film, bár én is fenntartásokkal ültem neki, mivel már sok ilyen témájú filmet láttam. De úgy érzem, egyáltalán nem baj, ha más aspektusból, más történetet nézve egyre többet tudunk meg erről a témáról. Sőt, kifejezetten hasznosnak találom, hátha tanulunk belőle....

2011-01-18 21:00:35 Stalin (1992) / Sztálin Fischer Erzsébet (4) #4

Robert Duvall olyan jól alakította Sztálint, hogy szinte meggyűlöltem érte. Ajánlanám minden iskolásnak, többet tanulnának a filmből erről a korról, mint a történelemórán.

Minden elismerésem Christian Bale-nek a játékáért.
Én is 4-est adtam, mert maga a téma nem jelent számomra 5-öst, de a főszereplő játéka kiváló.

Csak azért adtam 2-est,és nem 1-est, mert a téma, és a könyv jó volt. Jó kis filmet lehetett volna belőle csinálni, de a szinészi "alakítások" borzalmasak voltak.

Most láttam a TV-ben, de csak közepesnek tartom. Pozitívum, hogy Marlon Brandot nagyon jó fiatalnak látni, de voltak sokkal jobb alakításai is szerencsére.

07.03-án adták a Duna TV-n, most láttam, nekem tetszett.

előzmény: mrfaktor (#3)