GothMan

Wynorski tulajdonképp újraforgatta az előző részt, részben ugyanazokkal a szereplőkkel, más helyszínen. És jobb is lett, szexisebb, viccesebb, szórakoztatóbb. És valószínű több pénz is állt mögötte, mert filmszerűbb a végeredmény.

Ahhoz képest, hogy Wynorski micsoda szarkupacokat rendez manapság, a korai filmjei egész nézhetőek voltak. Nem azt mondom, hogy jók, de még volt bennük valami filmszerű. Meg persze rengeteg cici. Enyhén szórakoztató kis blődség ez is, ami inkább próbál vicces és szexi lenni, mint félelmetes. Egy-két sör mellé kitűnő levezetése a napnak.

Mondjuk úgy, a film elég erősen merít a Halloween és a Rémálom filmekből, de még ez a legkisebb baj. Az álomjelenetek jók, villan egy-két cici, de nincs igazi hangulata, dinamikája, csupán csak egy kiszámítható, klisés slasher. Örültem volna, ha egy kicsit bátrabb (az alapsztori adta volna), de talán majd a folytatások.

2022-08-07 16:44:36 Prey (2022) / Préda GothMan (3) #32

Vagy megtanulsz addig komancsul.

2022-08-06 21:43:47 Prey (2022) / Préda GothMan (3) #22

Kicsit azért jobbra számítottam, de azért korrekt egy mozi. Nekem kicsit fura volt a béna CGI mellett a pikareszk sztorivezetés is, ahogy a főhősnőnk újabb és újabb kalandokba keveredik. Mintha nem is lett volna forgatókönyv, csak úgy napi szinten imprózott volna a stáb. De nem rossz ez összességében, legalábbis a röhejes előző részt lazán felülmúlja.

2022-07-24 21:20:20 Open 24 Hours (2018) GothMan (3) #1

Szerencsére nem oda futott ki a film, mint amire számítottam, de ettől még lehetett volna összeszedettebb a finálé. Mindenesetre nem volt rossz ez, az elhagyatott benzinkút tökéletes helyszín egy slashernek, jól építi a feszültséget, brutális... tulajdonképpen nem is tudom, miért nem adok rá magasabb pontszámot.

2022-07-19 23:57:13 Dead Body (2017) GothMan (2) #1

Low budget, de még nézhető kategória. A legnagyobb bajom az, hogy nagyon kiszámítható. Elsüt egy alap slasher klisét, (Egy olyan áldozat felbukkanása, akit nem láttunk meghalni. Ez a legtöbb esetben azt jelenti, hogy valójában nem is halott, sőt, ő a gyilkos.) ami után már nem sok izgalom akadt, bár a maga egyszerű módján azért elszórakoztatott, és még a vérrel sem spórolt (a szögbelövős jelenetek ötletesek).

Nem szeretem a redneck családos horrorokat, de azért ezt nem bántam meg, hogy megnéztem. Egyrészt hatásos az atmoszféra és a rendezés, másrészt a final girl átalakulása és a szexi finálé minden negatívumot feledtet, amiből azért akadt itt is. Klasszikus? Nem mondanám. De a maga módján egy egyedi foltja a slasher univerzumnak.

2022-06-27 19:46:16 Close Calls (2017) GothMan (3) #1

A rendező saját bevallása szerint a filmet egy komoly drogos élmény és Jordan Phipps színésznő inspirálta. És tényleg. Valahol olyan ez az egész, mintha Brass és Argento szerelemgyereke lenne, persze szigorúan amatőr eszközökkel. Ha létezik bűnös élvezet, ez az. Én legalábbis cseppet sem unatkoztam a jó két órás játékidő alatt...

Elöljáróban mondom: nem láttam egy Fűrész filmet sem, mert bár horror rajongó vagyok, sosem bírtam a kínzós alfajt (illetve a zombis és a gyagyás-családos filmeket sem, a teljesség kedvéért). Egész egyszerűen csak elém került a Netflix-en (már itt gyanúsnak kellett volna lennie), és végigkínlódtam. Tulajdonképpen nehéz bármit mondani a filmről, mert ez egy híg fos. Értékelhetetlen szemét. A többi színész is szar volt (Samuel Jacksonnal az élen), de Chris Rocknak ezért az amatőr ripacskodásért Arany Málna jár. Egyébként rég nevettem ennyit filmen, mert műfaj paródiaként azért működik valamennyire.

2022-06-12 17:17:35 The Reptile (1966) / A hüllő GothMan (3) #1

Visszafogott, lassú Hammer film, és mivel kb. négy szereplő között zajlik a cselekmény olyan csiki-csuki módra, eléggé unalmas is. Persze nem rossz, van egy-két jól elkapott jelenet, de inkább a felejthető kategória.

2022-06-11 15:27:41 Occhiali neri (2022) / Dark Glasses GothMan (2) #5

Jaj, de szerettem volna úgy kezdeni a kritikám, hogy "a mester visszatért!"... de sajnos erről szó sincs. A film egész jól indul egyébként, és a 80-as éveket idéző filmzene is tetszett. Véres gyilkosság, ízléses meztelenkedés, autós üldözés: tényleg az ember elkezd bizakodni. Aztán egy fordulat után leül a film. De nagyon. Tulajdonképp az jutott eszembe, hogy a Stendhal szindrómára emlékeztet valahol, hasonló a felépítése, hangulata, úgyhogy akinek az bejött, lehet, ez is tetszeni fog (nekem nem a szívem csücske). Apropó, Asia Argento. A nőt konkrétan nem lehet felismerni, a film felénél esett le, hogy ez biztos ő, kizárásos alapon. Nem előnyére változott. Durva. A finálé talán a legunalmasabb része a filmnek, a vége pedig Argento legrosszabb pillanatait idézi. Kár érte.

2022-06-06 20:06:58 Killer Movie: Director's Cut (2021) GothMan (4) #1

Inkább slasher szatíra, mint vígjáték, és talán épp emiatt is tetszett jobban a vártnál. Tényleg üdítő kis film, ami kellőképp erőszakos, szórakoztató és humoros is, ráadásul a színészek is jól teljesítenek - Kaley Couco úgy hozza az aranyos/arrogáns buta szőke figuráját, hogy már emiatt is érdemes megnézni szerintem. (Ez egyébként a rendezői változat, az eredeti még 2008-ban készült. Van egy olyan érzésem, hogy nagyjából annyi a különbség, hogy ebből kivágtak vagy 10 percet.)

2022-05-28 18:06:45 Shredder (2001) / Ski Weekend GothMan (3) #1

A havas környezet tök jó hangulatot ad a filmnek, és bár középszerű, mégis abszolút szórakoztató kis slasher ez. A vígjáték besorolás azért annyira nem indokolt (hála Istennek), mert ennyi humor bármelyik társában megtalálható. Kellemes meglepetés.

Abszolút klisés, harmadgenerációs slasher. A magamfajta fanoknak egyszernézős szórakozás, de a többiek kerüljék a saját érdekükben.

2022-05-08 14:46:20 Brazen (2022) / Arcátlan GothMan (2) #3

A történettel semmi baj nincs szerintem, még akkor is, ha már az első perctől sejthető a végkifejlet. Egy normális rendező gatyába tudta volna rázni az egészet. Itt ez sajnos elmaradt. Ilyen rossz színészvezetést ritkán látni, bár ehhez persze jobb színészek is kellettek volna (a legjobb példa mindkettőre a rendőrfőnöknő). Azért kíváncsi vagyok, látok-e majd valaha egy valamirevaló Netflix filmet. Eddig nem sikerült.

Hitchcock után szabadon. Ami igazán meglepett a filmben, hogy ez alapvetően egy romantikus vígjáték, thriller elemekkel persze (az első gyilkosság jelenete nagyon erős). A látvány első osztályú természetesen, és alapvetően szórakoztató a film, de azért giallónak - vagy épp horrornak - semmiképp sem nevezném.

Felütés - unalmas 45 perc - kergetőzés sémát követő post-Sikoly slasher. Egyáltalán nem jó, sőt rossz film ez is, de valami miatt tetszett a vége. Talán azért, mert nem számítottam erre a megoldásra. De ez így még mindig: 4/10

2022-04-23 22:15:26 Final Stab (2001) / Final Scream GothMan (2) #1

Egy méltán elfeledett slasher gyöngyszem, a Sikoly farvizén evezve. Bár a végére próbáltak csavarokkal operálni, így is épphogy csak nézhető ez a bakikkal teli, majdnem amatőr filmecske.

2022-04-20 11:32:43 Ready or Not (2019) / Aki bújt GothMan (3) #31

Csupán változó körülmények. Lesz ez még máshogy is.

2022-04-19 13:45:18 Countdown (2019) / Halálod appja GothMan (3) #10

Összesen azért meghaladta a 157 millát a bevétel, ami azért elég messze van a bukástól, de nem akarok kötekedni. Maradjunk annyiban, én személy szerint várom, hogy egyszercsak szembe jön velem a Final Destination 6. :) A Wikipedia szerint, ez nem is lehetetlen: In January 2022, Warner Bros. Pictures and New Line Cinema it was announced that Guy Busick would co-write the screenplay with Taylor, with Jon Watts joining as a producer. Additionally, it was revealed that the film would be distributed through HBO Max.

2022-04-19 10:49:21 Countdown (2019) / Halálod appja GothMan (3) #8

Biztos vagyok benne, hogy egyik rész sem volt veszteséges, és a rajongóbázis is meg volt. De egyszer minden véget ér, nincs mese. Bezzeg a szegény Star Wars tehenet még mindig fejik. De ez már egy másik történet.

2022-04-17 17:40:19 Metal Lords (2022) GothMan (4) #3

Bár felvonultatja az amcsi tini vígjátékok összes béna kliséit, öreg metál zenészként egész megható volt végignéznem. Az Agybafasz Machinery of Torment c. száma pedig kurva jól sikerült. :)

2022-04-17 17:31:54 Countdown (2019) / Halálod appja GothMan (3) #6

Egyszer nézhető Végső állomás pótlékként nálam működött. Megint eszembe is jutott, hogy miért hagyták abba azt a sorozatot?

2022-04-15 20:39:51 Halloween Night (2020) GothMan (4) #1

Egy újabb minőségi rajongói film, aminek egyetlen igazi gyengéje sajnos épp a hentelések. Egyébként igazi profi munka, ilyen vágásokat "amatőr" filmnél még nem nagyon láttam, hogy mást ne mondjak. (A YouTube-on megtekinthető)

2022-04-10 20:02:55 To All a Goodnight (1980) GothMan (1) #2

Hiába a dupla csavar, és a Péntek 13-at (kicsit) megelőző gyászoló anya téma, egyáltalán nem tudtam élvezni a filmet. Hihetetlen gyér stáb, rossz világítás, dinamikátlan kivégzések, kiszámítható végkifejlet, stb. Pedig a sztori egyáltalán nem rossz, és megfelelő kezekben jól is működhetett volna a film, de így... most szigorú leszek.

Szerencsére nem egy sima slashernek szánták, mert úgy nagyon gyenge lett volna, hanem sokkal inkább egy nyomozgatós krimi ez, slasher elemekkel. Így egyáltalán nem rossz a végeredmény, de valahogy mégiscsak két szék között a padlóra csücsül a film, mert nehezen áll össze; még úgy is, hogy a fináléra bedobják a homoszexualitást és a Psycho témáját is.

2022-03-30 21:33:45 Scream: Legacy (2022) GothMan (4) #1

Minden Sikoly fannak ajánlom ezt a rajongói filmet, amit kis túlzással simán oda lehet tenni a hivatalos mozik mellé. Kicsit rövid, ezért kicsit összecsapott is, de tényleg le a kalappal. (A YouTube-on megtekinthető)

Az egyik legjobb rajongói film. Simán megérdemelte volna, hogy nagyközönség elő kerüljön. Az egyetlen igazi problémám a filmmel, hogy túl sok a szereplő és ennek köszönhetően túl sok az áldozat (44, hogy pontos legyek). Fura, de ez a túl intenzív hozzáállás kicsit visszavesz a film hatásából. Egyébként tényleg remek darab, profin összerakott, hangulatos, és még az eredettörténeten is csavart egy nagyot. Jön a folytatás, alig várom. (A YouTube-on megtekinthető.)

A fények, a színek, a díszletek elképesztőek. A félelem faktor pedig a mai napig hatásos. Mesteri.

Szerintem már rég nem társadalmi elvárás, hogy együtt élj le valakivel egy életet. Soha nem volt ennyi válás, mint manapság.

előzmény: Kerno (#10)

Mindhárom egyszerre. Van itt minden: gótikus horror, giallo, Suspiria, Inferno vagy épp Fantaghíró hercegnő. Egyébként meg egy végtelenül unalmas, zagyva és hosszú(nak tűnő) kísérlet. Egy-két kameramozgás és díszlet menti meg a maga módján.

előzmény: necksprain (#1)

2022-03-18 20:20:03 Phoenix Rising (2022) GothMan (?) #4

Nem kötekszem, csak leírtam, amit tapasztaltam. Egyébként ne izgulj, teljesen hidegen hagy a film.

előzmény: sKaOsz (#3)

2022-03-18 13:49:50 Phoenix Rising (2022) GothMan (?) #2

Kipróbáltam, tudtam szavazni rá.

előzmény: sKaOsz (#1)

2022-03-06 16:40:06 Scream (2022) / Sikoly GothMan (4) #11

Pont azt kaptam, amit vártam, és ez 25 év után tök jó. És valóban, számomra mind az öt rész egyaránt "magas" színvonalú, még akkor is, ha ez a színvonal azért kopik részről-részre. A gyilkosok motivációja és főleg kiléte azért nem nyűgözött le annyira. Egyrészt volt már ilyen, másrészt meg egy egyszálbél lányra osztani a mindenkit félkézzel dobáló, tagbaszakadt gyilkos szerepét, kissé röhejes. Bár aláírom, a zsánerben ez azért bocsánatos bűn, minthogy az is, hogy 15 késszúrás, vagy gyomorlövés után is simán futkároznak a szereplők.Méltó tisztelgés Wes Craven előtt, ezt viszont kár lenne vitatni.

Egész filmszerű slasher, értem ezalatt, hogy nem csak a gyilkosságok köré épül a történet, hanem azért van benne lélek is. Kár, hogy túltolták a végére, és a megoldás miatt kissé komolytalanná válik visszamenőleg az egész. De ha azt nézzük, hogy spanyol és '88-ban készült... szavam nem lehet.

2022-03-01 19:14:51 Alex Cross (2012) GothMan (2) #19

Kap egy kegyelem kettest ez a Hetedik paródia, de ez tényleg csak a merő jóindulatomnak köszönhető.

2022-02-13 20:23:13 Demolition Man (1993) / A pusztító GothMan (4) #55

Köszi, élveztem. Egyébként az tök érdekes, hogy egy pár éve még úgy emlegettem ezt a filmet, mint egy konzervatív, fasiszta világ paródiáját... most meg szinte ebben élünk, úgy, hogy a világ a másik irányba tolódott el, de az eredmény ugyanaz lett. "Szarni lehet?" Valahogy ez mindig aktuális.

előzmény: Dangar (#54)

2022-02-10 20:58:45 Occhiali neri (2022) / Dark Glasses GothMan (2) #4

Nos, vérben nem lesz hiány, az már biztos. A többit meglátjuk.Trailer

Nehéz eldönteni, ki ripacskodik jobban: Michael York vagy Donald Pleasance ebben a giallónak induló, ám gótikus rémtörténetté dagályosodó alkotásban. Nehéz volt végignézni, még úgy is, hogy Edwige Fenech-ét is csatasorba állították a siker kedvéért. Teljes kudarc. Ja, az ablakot áttörős, Argentós nyúlásért meg külön ejnye-bejnye, Mr. Deodato.

2022-01-31 17:00:17 Death Link (2021) GothMan (2) #1

A Sikoly egy félresikerült gyermeke; túlbonyolított, lyukaktól hemzsegő forgatókönyvvel, gondosan kiválogatott szereplőkkel, visszafogott kivégzésekkel. Tulajdonképpen soha rosszabbat. :D

A Hill House-t én is imádtam, de ezzel csak az első részig jutottam. Érdektelen, trendi vacaknak tűnt, egyetlen atomom sem akarta tovább nézni. Persze lehet, hogy igazságtalan vagyok, de manapság, amikor annyi film és sorozat van kvázi "ingyen" a világhálón, nem hiszem, hogy érdemes vesztegni bárki idejét is.

Tudtommal a két filmnek nincs köze egymáshoz, csak a téma hasonló.

előzmény: SoZi (#6)

2022-01-20 20:15:36 Dracula (1992) / Drakula GothMan (5) #46

Hát ha ezt a részt emelted ki akkor: "ami egyedül vizuálisan rendelkezik erényekkel, egyébként egy nagy nulla." helyett én azt mondanám: nem csak vizuális erényekkel rendelkezik, egyébként meg zseniális. Menjünk végig minden mondaton? :D

előzmény: agymosott09 (#44)

2022-01-19 19:10:40 Dracula (1992) / Drakula GothMan (5) #42

Nekem már le sem kell írnom a véleményem, mert minden mondatodnak az ellenkezőjét gondolom. Így kerek a világ.

előzmény: agymosott09 (#41)

Egy tisztességes krimi/giallo, jó forgatókönyvvel és jó színészekkel. Nem több, nem kevesebb.

Érdekes egy film ez. A nem kutyás nézők panaszkodnak a sekélyes mondanivaló miatt, a kutyások meg végigbőgik. Én az utóbbiakhoz tartozom. És mind a két félnek igaza van.

Abszolút szemét a mindig cuki Lindy Booth-szal. Tényleg nincs egyéb értékelhető benne, mert a film minden téren katasztrófa.

2022-01-09 19:35:09 Slashlorette Party (2020) GothMan (2) #1

Alapvetően sokkal toleránsabb tudok lenni a modern slasherekhez, mint a klasszikusokhoz. Talán azért, mert valahol hálát érzek az alkotók iránt, amiért életben tartják a kedvenc műfajom. Ennél a filmnél viszont nagyon össze kellett szednem magam, hogy elérje az elégségest, mert tényleg nagyon rossz. Azt hiszem a 80-as éveket idéző synthwave soundtrack tornázta fel, no meg a sok meztelenkedés.

2021-12-18 20:38:44 Slumber Party Massacre (2021) GothMan (3) #1

A film hasonlóan működik, mint az eredeti, azaz nem veszi túl komolyan magát, és mondhatni "feminista" a hozzáállása. Ugyanakkor nem spórol a vérrel sem. Viszont csavartak annyit a (női) készítők rajta, hogy egyfajta anti-slashert hoztak létre, ahol a férfiak pipogyák, ellenben a nők tökösek. És mondanom sem kell, a kötelező zuhanyzós jelenetnél egy meztelen férfitestet kell bámulnunk. :) Összességében viszont meglepő módon tetszett a film, főleg hogy egy-két csavarintással is megfűszerezték a végére.

Köszi, hogy elmesélted a filmet, így már nem is kell megnéznem. :D

2021-12-01 19:31:58 Occhiali neri (2022) / Dark Glasses GothMan (2) #2

Nagyon szorítok neki. Húsz éve nem láttam tőle jó filmet...

2021-11-27 19:37:14 13 Fanboy (2021) GothMan (3) #1

Jópofa film, tulajdonképp tisztelgés a Péntek 13 széria előtt. A rendező neve is Voorhees(!), a színésznő egyébként az egyik részben kapott egy kis szerepet anno. Tulajdonképp ez volt a koncepció is: összeszedni minél több ex-P13 színészt, és sorban kinyírni őket a klasszikus slasher filmek játékszabályai szerint. Én őszintén szólva nagyon élveztem, az utóbbi évek egyik legjobbja ebben a stílusban.

2021-11-22 16:06:27 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] GothMan #26061

Trend. Majd elmúlik ez is.

Áthelyezve a(z) Eternals topikból.

előzmény: Gruden Gergo (#26060)

2021-11-16 20:09:00 Don't Go to Sleep (1982) GothMan (3) #1

A filmről úgy tudtam, hogy természetfeletti slasher, de aztán kiderült, hogy inkább gonosz-gyerekes kísértet-sztori. Bár, a végére azért mondhatni összeáll a kép, és többsíkon is értelmezhető a történet. Egyébként nincs nagy baj vele, jók a színészek, csak mivel tv filmmel van dolgunk, kicsit lehetett volna merészebb.

Tisztességesen levezényelt slasher, szerethető karakterekkel, de a történet tényleg a film gyenge pontja. Egy whodunit filmnél illene egy kicsit épkézlábabb háttérsztori szerintem. Összességében tetszett, bár engem egy slasher már akkor is boldoggá tud tenni, ha nem olcsó/amatőr a megvalósítás. Ebben legalább volt pénz.

2021-11-05 11:45:21 Unfaithful (2002) / A hűtlen GothMan (4) #10

Ezzel szerintem mindenki egyetért, akinek volt szeretője. Ugyanis erre valók a szeretők.

előzmény: The Cortez (#9)

Igen, sőt nekem még a Rémálom remake is tetszett egy évvel később. Nyugodtan továbbindulhattak volna azon a vonalon.

Azt talán tudjátok rólam, hogy gyerekkorom óta slasher rajongó vagyok, de a Halloween szériát sosem tudtam élvezni (eddig egyedül a 98-as rész tetszett, de az is csak a vaskos Sikoly utánérzés miatt). De ez most... ez most betalált. Jól összerakott, feszes, erőszakos, misztikus és bátor(!) is, úgyhogy nagyon elégedett vagyok így Halloween előestéjén. Ha ilyen színvonalon történne, szívesen látnám a Péntek 13 és a Rémálom az Elm utcában franchise feltámasztását is.

2021-10-17 19:17:42 Bloodmoon (1990) / Vérhold GothMan (2) #2

Ritka szar volt, tényleg. Egy whodunit sztoriként indul, de köszönhetően a remek magyar szinkronnak már az első gyilkosságnál kigáncsolja magát, lévén az elkövető hangja simán felismerhető. Később bevet egy-két vörös heringet, hogy jól félrevezessen minket, aztán gondol egyet és kb. negyven perccel a vége előtt leleplezi a gyilkost, ezzel végképp kiherélve az egész sztorit. Utána már csak a szokásos körök, és még el is van húzva a vége. Kegyelem kettes, nem is tudom, miért.

Érdekesre fut ki a végére, de azért egy alapból középszerű okkult horrorral van dolgunk. Barbara Steele-ből szívesen láttam volna többet, Boris Karloffból meg kevesebbet, de azért erotikából nem volt hiány, sőt az alapvető dekadens milliő alaposan meg is lepett.

2021-10-04 12:49:34 Death Screams (1982) / Night Screams GothMan (2) #4

Mi vitt rá, hogy még egyszer megnézd ezt a borzalmat? :)

előzmény: jackbau33 (#3)

Szerintem jót tett a sorozatnak, hogy szakított az eddigi sima démonűzős sztorival, és inkább egyfajta okkult krimit kerekített belőle. Nekem tetszett, simán oda lehet tenni az első két rész mellé. Michael Chaves, megbocsátom a Llorona filmet, vagy mi a túró volt a címe annak a szörnyűségnek.

2021-09-19 19:46:52 Malignant (2021) / Eleven kór GothMan (4) #8

Számomra ez a film egy tisztelgés Argento 80-as évekbeli giallói előtt. A kameramunka, a színek, a zene - már repülsz is vissza 82-be. És tényleg működik, szórakoztat, még akkor is, ha a csavar azért bőven sejthető. Azt viszont nem értem, miért lenne ez a film félelmetes, mint ahogy azt több helyről hallottam? Egyáltalán nem az. Inkább csak egy kellemes borzongás. Viszont aki szereti Argento agyamentebb filmjeit, tegyen vele egy próbát bátran!

Egész jól indult, meg is lepődtem, és az operatőri munka végig élvezetes is marad. De kb. ennyi. Mert ha összekutyulod a slashert, a kísértet történetet, a kannibál horrort és a családi drámát... hát ezt kapod. És soha többé nem akarsz újra a közelébe menni.

Végigküzdöttem a második és harmadik részt anno, ennek is adok egy esélyt - bár sokat azért nem várok a trailer alapján. (Az első film természetesen nekem is kedvenc.)

Tipikus második generációs, ócska slasher/thriller, amiben furcsa mód egész "nagy" nevek is szerepelnek. Mint kiderült egyébként, a durván megvágott verziót láttam, de szerencsére pótolni tudtam a kimaradt jeleneteket. Így tornázta fel magát erre a pontszámra.

Na így kell profin elkészíteni egy amatőr filmet. Minden a helyén, és a végére még egy hatalmas poén/tisztelgés is elfér az ős-rajongóknak. Bravo! Itt megtekinthető

2021-08-20 11:43:20 Sightless (2020) / Világtalan GothMan (3) #1

Tetszett a film első felénél jelenlévő Hitchcock-os miliő, és az utána következő fordulat is, bár azért egy kicsit kiszámítható volt. Viszont a készítők nem nagyon tudtak mit kezdeni ezután a történettel, és a finálé is olyan semmilyen. Az epilógus pedig teljesen felesleges, talán ront is az összképen. Mindenesetre egyszer mindenképp nézhető a film.

2021-08-19 20:35:21 Scream (1981) / The Outing GothMan (1) #1

Lehet, hogy láttam már(!) rosszabb slashert, de unalmasabbat biztos nem. Nincs sztori, nincs történés; offscreen gyilkosságok és bugyuta befejezés. Egy-két szépen felvett természeti kép az, ami valamit segít rajta.

2021-08-14 17:47:19 Brave (1994) / Marillion's Brave GothMan (?) #2

Nem is tudtam erről a filmről. A Marillion miatt azért adok majd neki egy esélyt.

előzmény: desmond (#1)

Jól látod. A film nem attól szar, hogy az alkotók nem tudták eldönteni, hogy vámpír vagy zombi legyen a főhős. Mondjuk szerintem az sokkal viccesebb, hogy mindeközben anyukaként is próbált funkcionálni. :)

előzmény: Lady Ópium (#9)

2021-08-08 11:52:43 La nuée (2020) / Sáskaraj GothMan (2) #1

Horrornak álcázott művészfilm, vagy művészfilmnek álcázott horror? Tök mindegy; egyik tábornak sem ajánlom.

Arra a trailerre gondolsz, ami minden gyilkosságot bemutat szép sorjában? :) Az embernek már meg sem kell néznie a filmet. Persze megnézem ezt is majd, de csak azért, hogy teljes legyen a KT-s Halloween filmlistám. Az előző rész sem győzött meg, mint ahogy nagyjából az egész sorozat sem, de azért: hajrá Michael!

2021-08-02 12:37:38 Focus (2015) / Focus - A látszat csal GothMan (3) #14

Will Smith jól hozza önmagát, Margot Robbie meg eszméletlen dögös, de ha 28 csavarral kevesebb lett volna a filmben, az azért jót tett volna neki.

Hiába az elmés kerettörténet, a film nem tart sehová. Teljesen felesleges ám extra véres gyilkosságok dögivel, rosszul összerakott slasher klisékkel kiegészítve. Ez bizony csak jóindulattal nem karó. Ja igen, a majd két órás játékidő is a film ellen dolgozik, még szerencse, hogy a final girl über cuki.

Tényleg nem rossz, de azért nem egy Solange. Alapvetően egy jó krimi, giallós jegyekkel. Tisztességesen össze van rakva, jó a zene, de azért a történetben vannak fekete foltok, mint hogy ki az ördög volt a motoros? Mi volt a motivációja, hiszen mindkét oldalt aprította? A lányt, az elején tényleg megölte valaki? Kicsoda? Miért? :)

Ez a whodunit családi tv dráma valahol proto-slasher is, és ha több olyan jelenet kerül bele, mint az első gyilkosság, és ha kevésbé lett volna kiszámítható a bejezés, mehetett volna a klasszikusok közé... Így viszont csak egy nézhető retro mozi, relatíve nagy nevekkel és alakításokkal.

A YouTube-on fent van angolul, ha az úgy megfelel.

2021-06-25 20:31:48 Death Screams (1982) / Night Screams GothMan (2) #1

Őszintén szólva sosem értettem, hogy egy slashernél mi visz rá egy rendezőt arra, hogy a film feléig semmi se történjék, csak bárgyúskodás. Csigázzuk fel a nézőket? Így? Az ember elalszik, szerintem 82-ben is. Arról nem is beszélve, hogy utána sem történik sok minden, illetve nagyon szarul. Két dolog, ami miatt nem nézhetetlen számomra: néha próbál eredeti lenni, és hogy whodunit. Bár a végére annyira érdektelenné válik az egész, hogy igazából az embert teljesen hidegen hagyja a végkifejlet. Pedig nagyjából az utolsó tíz(!) perc az, ahol történés van. Már amennyit látni a kurva nagy sötétben.

2021-06-16 20:11:41 Blund's Lullaby (2017) GothMan (2) #1

Conjuring rövidfilm itt megtekinthető.

Őszintén szólva bourbon párti vagyok már egy ideje, de nagyon sok Johnnie Walker Red-et (is) ittam anno. De a lényeg, hogy ez egy jól összerakott doksi a leghíresebb scotch-ról, ami persze egy hosszú reklámfilm valójában, ami próbál aktuál is lenni - ahogy azt kell. Itt megtekinthető.

2021-06-03 21:45:32 The Confession (2017) GothMan (4) #1

Na, így kell jól használni a jump scare-t. Rövidfilm, itt.

Olasz horror a Netflixen júl. 14-től. Trailer

Ilyen fajta váltásra az akarás kevés, ide bizony bölcsesség kell. De ez már talán off.

előzmény: Hege (#21)

2021-05-15 20:12:14 Dembanger (2013) GothMan (3) #1

John Berardo előtanulmánya az Initiation-höz. A rövidfilm itt megtekinthető.

2021-05-15 19:34:05 Initiation (2020) GothMan (3) #1

Tipikus neo-slasher, semmi különös, de a jól tálalt modern dizájn és a kissé giallós finálé nálam felhúzta egy gyenge közepesre.

2021-05-08 20:27:20 The Banishing (2020) GothMan (3) #1

Szerencsére a színészi játék remek, mert mind a forgatókönyv, mind a rendezés elég sok kívetni valót hagy maga után. Szeretem a gótikus történetek ilyen századelős verzióit is, de ami a Másvilágnak remekül sikerült, a Banishingnek nagyon nem. Jóindulattal:

2021-05-05 21:04:32 Occhi senza volto (1994) / Madness GothMan (2) #1

Egy napig gondolkoztam, hogy mit írhatnék erről a filmről, de maximum azt jut eszembe, hogy ez egy tipikusan rossz példa arra, hogyan készítsünk giallót.

Azóta sem jöttem rá. :) A spanyol film nézhető?

előzmény: Yuriko-chan (#2)

Nehéz elhinni, hogy ugyanaz a pasas rendezte, mint aki a Barlangot. Stabil tv filmes minőség (magyar helyszínek), kínzás, kardozás, feminizmus meg egy picit a Sátán is. És persze rengeteg következetlenség és anakronizmus. Aztán rájöttem, hogy nem is ezt a filmet akartam megnézni, hanem egy másik új boszorkányosat... amit most remélem, meg is találok. Mea culpa.

2021-04-16 21:28:34 The Power (2021) / Sötét erő GothMan (2) #1

Ismét egy felemás film. Az első fele egy ígéretes, modern gótikus történet, szép képekkel, megfelelő atmoszférával. A második fele egy klisésen unalmas, túlvilági bosszú sztori egy csavarral, és egy zagyva fináléval. A főszereplő hölgy viszont nemcsak tehetséges, de gyönyörű is.

2021-04-07 21:31:40 Blood from the Mummy's Tomb (1971) GothMan (4) #1

Ez egy olyan film volt, amit hosszú évek óta próbáltam már becserkészni, de csak most sikerült. Talán ezért is számítottam egy kicsit jobbra, de végső soron nem volt csalódás azért. A sztori (Stoker ide vagy oda) eléggé semmilyen, bár a finálé azért kihúzza a középszerűségből. Végső soron a film fő attrakciója Valerie Leon, és tényleg, a remek operatőri munkának és stílusos rendezésnek (is) köszönhetően ténylegesen megigézi az embert. Ilyenkor mindig az jut eszembe, milyen lehetett ezt a filmet 71-ben nézni nagyvásznon, mikor 2021-ben is elvarázsol egy laptop monitorján keresztül?

Nálam kb. az utolsó az első, és az első az utolsó - de mindegyik jó. :)

előzmény: Ágó (#56)

Vessetek meg, de nekem jobban tetszett, mint az előző rész. A történet bár papírvékony, a kihallgatások és a finálé összefogja, összerázza az egészet. Az meg külön tetszett, hogy a másik oldal is megjelenik végre, és Pinhead száműzetése is méltó befejezése (lehet) a történetnek.

1. A metrós találkozásuk valójában az utolsó volt, mert a lány visszafelé utazott a jövőből, tehát 2015-ben találkoztak először, és 88-ban utoljára.

Egyébként meg egy giccsesen túlbonyolított agymenés, aminek a pozitív üzenete a fülemen folyt ki, nagy-nagy szeretettel.

2021-04-01 20:28:44 The Silence (2019) / A hallgatás GothMan (2) #4

Hatásvadász, következetlen, összecsapott valami, de legalább a színészek jók voltak. Tényleg kíváncsi vagyok, hány perc alatt írták meg a forgatókönyvet.

2021-03-27 17:19:18 Hellraiser: Revelations (2011) GothMan (2) #7

A történet nem rossz (még egy kis csavar is belefért), de az amatőr, tv filmes, kamaradrámás megvalósítás és a bociszemű Pinhead-pótlék hazavágja az élményt.