GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (14 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben. Ja, az utóbbi időben a spagetti és revizionista westernek is.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen
Színészek: Jennifer Love Hewitt, Katherine Heigl, Salma Hayek
Műfajok: horror, thriller, vígjáték, western
Országok: amerikai, angol, olasz
Korszakok: nem jellemző

Születési év: 1975
Lakhely: Budapest

Spiral: From the Book of Saw
Spirál: Fűrész hagyatéka

3 2022-05-28 ?
Primal Rage
Ősharag: Oh-Mah legendája
2 2022-05-25 1,9

Elöljáróban mondom: nem láttam egy Fűrész filmet sem, mert bár horror rajongó vagyok, sosem bírtam a kínzós alfajt (illetve a zombis és a gyagyás-családos filmeket sem, a teljesség kedvéért). Egész egyszerűen csak elém került a Netflix-en (már itt gyanúsnak kellett volna lennie), és végigkínlódtam. Tulajdonképpen nehéz bármit mondani a filmről, mert ez egy híg fos. Értékelhetetlen szemét. A többi színész is szar volt (Samuel Jacksonnal az élen), de Chris Rocknak ezért az amatőr ripacskodásért Arany Málna jár. Egyébként rég nevettem ennyit filmen, mert műfaj paródiaként azért működik valamennyire.

2022-06-12 17:17:35 The Reptile (1966) / A hüllő GothMan (3) #1

Visszafogott, lassú Hammer film, és mivel kb. négy szereplő között zajlik a cselekmény olyan csiki-csuki módra, eléggé unalmas is. Persze nem rossz, van egy-két jól elkapott jelenet, de inkább a felejthető kategória.

2022-06-11 15:27:41 Occhiali neri (2022) / Dark Glasses GothMan (2) #5

Jaj, de szerettem volna úgy kezdeni a kritikám, hogy "a mester visszatért!"... de sajnos erről szó sincs. A film egész jól indul egyébként, és a 80-as éveket idéző filmzene is tetszett. Véres gyilkosság, ízléses meztelenkedés, autós üldözés: tényleg az ember elkezd bizakodni. Aztán egy fordulat után leül a film. De nagyon. Tulajdonképp az jutott eszembe, hogy a Stendhal szindrómára emlékeztet valahol, hasonló a felépítése, hangulata, úgyhogy akinek az bejött, lehet, ez is tetszeni fog (nekem nem a szívem csücske). Apropó, Asia Argento. A nőt konkrétan nem lehet felismerni, a film felénél esett le, hogy ez biztos ő, kizárásos alapon. Nem előnyére változott. Durva. A finálé talán a legunalmasabb része a filmnek, a vége pedig Argento legrosszabb pillanatait idézi. Kár érte.

2022-06-06 20:06:58 Killer Movie: Director's Cut (2021) GothMan (4) #1

Inkább slasher szatíra, mint vígjáték, és talán épp emiatt is tetszett jobban a vártnál. Tényleg üdítő kis film, ami kellőképp erőszakos, szórakoztató és humoros is, ráadásul a színészek is jól teljesítenek - Kaley Couco úgy hozza az aranyos/arrogáns buta szőke figuráját, hogy már emiatt is érdemes megnézni szerintem. (Ez egyébként a rendezői változat, az eredeti még 2008-ban készült. Van egy olyan érzésem, hogy nagyjából annyi a különbség, hogy ebből kivágtak vagy 10 percet.)

2022-05-28 18:06:45 Shredder (2001) / Ski Weekend GothMan (3) #1

A havas környezet tök jó hangulatot ad a filmnek, és bár középszerű, mégis abszolút szórakoztató kis slasher ez. A vígjáték besorolás azért annyira nem indokolt (hála Istennek), mert ennyi humor bármelyik társában megtalálható. Kellemes meglepetés.

Abszolút klisés, harmadgenerációs slasher. A magamfajta fanoknak egyszernézős szórakozás, de a többiek kerüljék a saját érdekükben.

2022-05-08 14:46:20 Brazen (2022) / Arcátlan GothMan (2) #3

A történettel semmi baj nincs szerintem, még akkor is, ha már az első perctől sejthető a végkifejlet. Egy normális rendező gatyába tudta volna rázni az egészet. Itt ez sajnos elmaradt. Ilyen rossz színészvezetést ritkán látni, bár ehhez persze jobb színészek is kellettek volna (a legjobb példa mindkettőre a rendőrfőnöknő). Azért kíváncsi vagyok, látok-e majd valaha egy valamirevaló Netflix filmet. Eddig nem sikerült.

Hitchcock után szabadon. Ami igazán meglepett a filmben, hogy ez alapvetően egy romantikus vígjáték, thriller elemekkel persze (az első gyilkosság jelenete nagyon erős). A látvány első osztályú természetesen, és alapvetően szórakoztató a film, de azért giallónak - vagy épp horrornak - semmiképp sem nevezném.

Felütés - unalmas 45 perc - kergetőzés sémát követő post-Sikoly slasher. Egyáltalán nem jó, sőt rossz film ez is, de valami miatt tetszett a vége. Talán azért, mert nem számítottam erre a megoldásra. De ez így még mindig: 4/10

2022-04-23 22:15:26 Final Stab (2001) / Final Scream GothMan (2) #1

Egy méltán elfeledett slasher gyöngyszem, a Sikoly farvizén evezve. Bár a végére próbáltak csavarokkal operálni, így is épphogy csak nézhető ez a bakikkal teli, majdnem amatőr filmecske.