GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (12 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

A rítus
2 2019-11-02 3,0
Blue Jeans

4 2019-10-25 ?

A film valahol átmenet a slasher és a klasszikus krimi között. Kb. negyed óra után már kitalálható a megoldás (a skizofrén nagymama esete legalábbis nekem egyből átjött), de a színészek jók, és a rendezés is tisztességes, élvezhető az összkép.

Váljék kedves egészségedre! :)

előzmény: Mario Brothers (#11)

2020-01-14 20:16:22 The Innocents (1961) / Az ártatlanok GothMan (4) #25

Leszámítva a folyamatosan ripacskodó főhősnőt és a tenyérbemászó gyerekszínészeket, egész jó film, de nem ájultam úgy el tőle, mint a többség. A rendezés, a fényképezés, a hangulat kiváló, de az összkép sántít, mesterkélt, hamis valahol az egész. Másrészt míg a novellában végig kétértelmű, hogy mi történik valójában, itt már az elejétől egyértelmű, hogy a nevelőnő totál hibbant. Persze lehet, hogy csak a folyamatosan kidülledt szemű Deborah Kerr miatt van az egész. A sokat emlegetett The Haunting jobban teljesít gothic fronton szerintem. De az Others is, ha már itt tartunk.

Akkor pontosítom azért magamat a tökös csajos megjegyzésemmel, mert látom, félre ment. Engem sem zavarna egy Ripley karakter, mert az fasza. A feminista/leszbikus/emancipált/stb. karakterre céloztam én is, ami már a plakátról az ember képébe mászik. Nyilván, ennek is megvan a maga közönsége, bár én kétlem, hogy a (slasher) horrort elsősorban tizenéves lánykák néznék. Trend. Ennyi. Azért szerintem megnézem majd. Öröm lesz darabokra szedni. :)

2019-12-17 19:29:37 The Prowler (1981) / Rosemary gyilkosa GothMan (3) #4

Újra kéne már néznem, mert ezer éve láttam. A 81-es év szerintem a slasher műfaj legerősebb éve volt talán, mind az amcsi, mind a kanadai filmek nagyot szóltak, és a mai napig nézhetőek, szerethetőek.

előzmény: Edwest12 (#3)

Az eredeti az egyik legjobb, a remake az egyik legrosszabb. Remélem, ez valahol a kettő között van. Bár a női rendező miatt, félek, elmegyünk majd egy tökös-csajos irányba, ami úgy hiányzik manapság, mint egy falat kenyér...

2019-12-01 18:21:18 Tourist Trap (1979) / Turistacsapda GothMan (4) #1

Bár a film egyértelműen a House of Wax-ből és a Texasi láncfűrészesből merít jóformán mindent, mégis nagyon hangulatos és szórakoztató darab. Az atmoszféra sötét, misztikus, hátborzongató, a nők pedig gyönyörűek. Az igazi problémám az, hogy az utolsó félórára már elfogy a szufla, és körbe-körbe jár a film, de ettől függetlenül ez egy bizarr klasszikus a javából.

Egy-két jelenet menti meg a nézhetetlentől ezt a nagyon rossz filmet. Nick Cage képes volt alulmúlni önmagát, ami azért nem lehetett kis teljesítmény.

Szépen összerakott, de kissé üres Frankenstein adaptáció. Viszont a végig jelenlévő perverz vonulat, ami a fináléban teljesedik ki, nos, felteszi az i-re a pontot. Hiába, az olaszok mindig is tudták, mi fán terem a femme fatale, és hogyan kell kiaknázni az ebben rejlő lehetőségeket.

2019-11-02 20:17:17 Madman (1981) GothMan (3) #1

Táborozós, első generációs slasher. A sztori és a gyilkosságok elég bénák, viszont a hangulat és a fényképezés ott van. Közepes.