GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (13 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Lake Placid: The Final Chapter
Lake Placid: Az utolsó fejezet
2 2021-08-21 1,4

2021-09-19 19:46:52 Malignant (2021) / Eleven kór GothMan (4) #8

Számomra ez a film egy tisztelgés Argento 80-as évekbeli giallói előtt. A kameramunka, a színek, a zene - már repülsz is vissza 82-be. És tényleg működik, szórakoztat, még akkor is, ha a csavar azért bőven sejthető. Azt viszont nem értem, miért lenne ez a film félelmetes, mint ahogy azt több helyről hallottam? Egyáltalán nem az. Inkább csak egy kellemes borzongás. Viszont aki szereti Argento agyamentebb filmjeit, tegyen vele egy próbát bátran!

Egész jól indult, meg is lepődtem, és az operatőri munka végig élvezetes is marad. De kb. ennyi. Mert ha összekutyulod a slashert, a kísértet történetet, a kannibál horrort és a családi drámát... hát ezt kapod. És soha többé nem akarsz újra a közelébe menni.

Végigküzdöttem a második és harmadik részt anno, ennek is adok egy esélyt - bár sokat azért nem várok a trailer alapján. (Az első film természetesen nekem is kedvenc.)

Tipikus második generációs, ócska slasher/thriller, amiben furcsa mód egész "nagy" nevek is szerepelnek. Mint kiderült egyébként, a durván megvágott verziót láttam, de szerencsére pótolni tudtam a kimaradt jeleneteket. Így tornázta fel magát erre a pontszámra.

Na így kell profin elkészíteni egy amatőr filmet. Minden a helyén, és a végére még egy hatalmas poén/tisztelgés is elfér az ős-rajongóknak. Bravo! Itt megtekinthető

2021-08-20 11:43:20 Sightless (2020) / Világtalan GothMan (3) #1

Tetszett a film első felénél jelenlévő Hitchcock-os miliő, és az utána következő fordulat is, bár azért egy kicsit kiszámítható volt. Viszont a készítők nem nagyon tudtak mit kezdeni ezután a történettel, és a finálé is olyan semmilyen. Az epilógus pedig teljesen felesleges, talán ront is az összképen. Mindenesetre egyszer mindenképp nézhető a film.

2021-08-19 20:35:21 Scream (1981) / The Outing GothMan (1) #1

Lehet, hogy láttam már(!) rosszabb slashert, de unalmasabbat biztos nem. Nincs sztori, nincs történés; offscreen gyilkosságok és bugyuta befejezés. Egy-két szépen felvett természeti kép az, ami valamit segít rajta.

2021-08-14 17:47:19 Brave (1994) / Marillion's Brave GothMan (?) #2

Nem is tudtam erről a filmről. A Marillion miatt azért adok majd neki egy esélyt.

előzmény: desmond (#1)

Jól látod. A film nem attól szar, hogy az alkotók nem tudták eldönteni, hogy vámpír vagy zombi legyen a főhős. Mondjuk szerintem az sokkal viccesebb, hogy mindeközben anyukaként is próbált funkcionálni. :)

előzmény: Lady Ópium (#9)

2021-08-08 11:52:43 La nuée (2020) / Sáskaraj GothMan (2) #1

Horrornak álcázott művészfilm, vagy művészfilmnek álcázott horror? Tök mindegy; egyik tábornak sem ajánlom.