GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (11 év, 5 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Lakhely: Budapest

The Cold Heart of Crystal Lake

2 2019-04-23
The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon
A szörnyen lassú gyilkos a rendkívül eredménytelen fegyverrel
2 2019-04-22 3,7
Passi di morte perduti nel buio
Death Steps in the Dark

Moonfleet
Holdvilág
3 2019-03-24 ?

2019-04-23 19:52:44 The Cold Heart of Crystal Lake (2003) GothMan (2) #1

Péntek 13 rajongói rövidfilm itt.

Ha más nem, igazi műfajkavalkád a film: erőszakos giallo, nyomozgatós krimi, leszbikus pornó, romantikus komédia, stb. De még mindig jobb, mint a másik M. Pradeaux giallo. Kár, hogy itt sem tud ellenállni a szőrös férfitorkok elvágásának. Ettől gusztustalanabbat nem nagyon tudok elképzelni momentán.

Az előzetesek alapján én sem adok egy lyukast garast sem érte, de azért csak meg fogom nézni. Az a baj, hogy ez a csávó rendezi a Conjuring 3-at is.

előzmény: Bogár Bence (#4)

Horrornak, mai szemmel nézve, kevésbé horror, mint Hammer társai, de nekem igazából nincs bajom vele. Élvezetes, erotikus történet, és természetesen arra is odafigyeltek, hogy a díszletek, jelmezek teljesen a helyén legyenek - ezáltal igazi magyar hangulata (is) van a filmnek. Meg is hallgatom a Cruelty and the Beast-et a Cradle of Filth-től. Egyébként azon a lemezen Ingrid Pitt is szerepel, mint vendégművész, amint "saját" tényleges megöregedését narrációzza. Libabőr.

2019-04-07 10:31:12 Big Driver (2014) / A dagadt sofőr GothMan (3) #2

Nagyjából nálam is nézhetetlenként indult, mint szerintem legtöbbünknél, de aztán szép lassan bekúszott a bőröm alá és végignézette magát. Utólag tudtam meg, hogy egy Stephen King novella alapján készült, és ez sok mindent a helyére tett (mint pl. a képzelt személyekkel társalgó főhős, vagy a brutális finálé).

2019-03-27 21:33:35 The Many Doors of Albert Whale (2011) GothMan (1) #2

Ennek a nőnek mindkét rövidfilmje egy merő katasztrófa. :D

2019-03-24 14:13:55 The Visit (2015) / A látogatás GothMan (4) #64

Anno az egyik legnagyobb Shyamalan fan voltam, még a Happening is tetszett a maga módján, de aztán én is lemondtam arról, hogy láthatok még tőle valami emlékezeteset. Talán ezért is tetszett annyira ez a "visszatérő" filmje, mert tényleg minőségi cucc, akármerről is nézem. Nem is bárgyúskodja el, mert bár szokás szerint van benne irónia, vígjátéknak véletlenül sem nevezhető, mert rendesen összefosatja az embert. Én személy szerint nem fedeztem fel benne egyébként a Shyamalanos vizuális védjegyeket, viszont a végkifejletben hozta önmagát - jó volt újra átélni ezt (a hányattatott múltú főhősök szembenéznek legbelsőbb félelmeikkel, és győzedelmeskednek). Az ezt követő Split-et már láttam korábban, az is tetszett, de ez a film minden szinten ütősebb volt.

Hát, ez elég gyengécske lett. A cukifaktor nőtt, a horror elemek pegig csökkentek. Tulajdonképpen egy sci-fi-be ágyazott családi dráma, vígjáték elemekkel. Visszaszívom a Sikoly párhuzamot; legábbis, ha marad ezen a vonalon, inkább ne folytassák.

2019-03-15 12:48:08 Tango & Cash (1989) / Tango és Cash GothMan (5) #36

Sablonos, agyatlan akciómozi, igen. Épp ezért pontosan ott a helye az általad említett klasszikusok között. Az ember leül, és megnézi - századjára is. Nálam ez ötös a javából.