GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (12 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

3 2020-03-02 2,5
Geostorm
Űrvihar
2 2020-03-02 2,4
Dark Night of the Scarecrow
A madárijesztő
4 2020-03-01 3,8
The Meg
Meg - Az őscápa
2 2020-03-01 2,5

2020-03-28 19:31:19 The Slayer (1982) / Nightmare Island GothMan (4) #1

A slasher történet egyik legfurcsább, legeredetibb darabja. Lassú, nyomasztó, hangulatos, igazi old school horror élmény. Persze a mai viszonyok között mondhatjuk, hogy sokszor unalmas, de amikor történik valami, az intenzív, kemény (rég láttam már ennyire élethű művért). A történetnek vannak hiányosságai és ezerféleképpen értelmezhető, de ez alapvetően egy jó film nálam.

2020-03-27 19:01:46 Replicas (2018) / Klónok GothMan (2) #2

Csak elképzelni tudom, hogy mondjuk Shyamalan mekkora filmet tudott volna csinálni ebből az alapsztoriból... óriási lehetett volna! Ez viszont így egy zagyva baromság, aminek se eleje, se vége, se közepe. Se semmije.

A film még a legrégebbi mércékkel mérve sem nevezhető horrornak, viszont gótikus történetnek kíváló, annak minden félelmével és dekadenciájával. Terence Fisher ismét remekel mint rendező, a színészek (Christopher Lee!) pedig lubickolnak szerepeikben. Klasszikus.

2020-03-22 18:04:58 Hellboy (2019) GothMan (2) #17

A káromkodás és a belezés kb. ennyire elég.

2020-03-09 20:06:09 Tenebre (1982) / Tenebrae GothMan (3) #17

Részemről (úgy, hogy nekem a Tenebre csak hármas :)) a következők: Opera, 4 légy a szürke bársonyon, Torso, Watch Me When I Kill, Your Vice Is a Locked Room..., A kristálytollú madár, Corringa, Szerelmi vérszomj, Álmatlanul, Kristályszemek, Hét vérfoltos orchidea, The Bloodstained Shadow

Bár a slasher történelem része, mégsem nevezném nyugodt szívvel annak; inkább egyfajta misztikus thriller a film. Bár annak kétségkívül kiváló. Főleg, ha azt vesszük, hogy egy tv filmről van szó. Jó az atmoszféra, jó a rendezés, csak egy kisség lassú, öreges folyású az egész. A finálé meg legalább annyira gáz, mint menő. De összességében megérdemli a jó osztályzatot.

Oké-oké, cuki a főszereplő csaj, de ennyire azért nem vagyok egyszerű, gyerekek. :) Tényleg van ebben a részben valami plusz, ami a többi fölé emeli. Ha most belegondolok, akkor lehet, hogy a kilencvenes évek végi slasherekre emlékeztet a hangulata. Sikoly, Tudom, mit tettél..., Rémségek könyve. Tudja a franc.

Nekem is ez a kedvencem a sorozatból. Van egy olyan bája, ami a többi részből hiányzik. De meg nem tudnám mondani, mi az. Egyébként hogy-hogy nem folytatják a szériát? A közönség zabálta.

előzmény: Doc (#8)

Így valahogy. Bármennyire is számít klasszikusnak mondjuk a Mézga család, ha most kellene először néznem, valószínű a falat kaparnám kínomban.

előzmény: kaamir (#12)

2020-02-05 20:27:58 Final Exam (1981) GothMan (2) #1

Egy olcsó felütés után nem történik semmi kerek egy órán keresztül. És ez egy horror. Nuff said. Azután a film átvált egy olcsó, dinamikátlan Halloween utánérzéssé, röhejes, értelmetlen végkifejlettel. A 81-es év nagyon erős volt slasher fronton, de ez (talán) a leggyengébb mind közül. Szomorú.