GothMan

Tapasztalat: 1985 film
Regisztráció: 2007. november 7. (10 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen
Színészek: Jennifer Love Hewitt, Katherine Heigl, Salma Hayek
Műfajok: horror, thriller, vígjáték
Országok: amerikai, angol, olasz
Korszakok: nem jellemző

Születési év: 1975
Lakhely: Budapest

Sette scialli di seta gialla
The Crimes of the Black Cat

3 2017-12-30 3,0
Män som hatar kvinnor
A tetovált lány
3 2017-12-28 3,9

Egy egész unalmas és néhol blőd giallo a krimis vonalról, de az Argentót idéző fifikás és stílusos finálé miatt összességében kellemes élmény volt.

2018-01-14 19:03:22 Night of the Slasher (2015) GothMan (4) #1

Díjnyertes, vágás nélkül felvett horror, rövidfilm. Itt megtekinthető

Az a tipusú film, amit nagyon szeretek. Lassú folyású, hangulatos, hátborzongató, erotikus, okkult horror, egy csipetnyi slasher elemmel és un-happy end-el. A tegnapi Insidious borzalom után kész felüdülés volt. A műfaj kedvelőinek ajánlott - ahogy mondani szokás.

Kiszámítható jump scare-ek váltják egymást a rendkívül unalmas és... nem is tudom, mi lehetne a legmegfelelőbb jelző, talán azt mondanám: béna jelenetekkel. Én a magam részéről végeztem ezzel a sorozattal.

2018-01-04 15:39:53 Get Out (2017) / Tűnj el! GothMan (?) #46

kivételesen nem egy újabb rongyosra játszott alkoholista tinilányok mészárlását kellett végigbambulnom. Bárcsak így ömlenének a slasherek ránk manapság. :)

előzmény: Vitelotte (#43)

Nem annyira jó szerintem, mint a későbbi Barbara Steele horrorok, de kétség kívül hangulatos egy darab. Kicsit suta, kicsit döcög, de egy nagyszerű korszak kezdete.

2017-11-26 21:09:04 The Roommate (2011) / A szobatárs GothMan (3) #7

A tegnapi Boldog halálnapot mozi után még bevállaltam egy csajos thrillert estére, és őszintén szólva ezt sem találtam rosszabbnak, mint a másikat. Sablonos, kiszámítható, stb, de teljesen szórakoztató a maga módján, ráadásul a két főszereplőt az ember úgy is elnézegetné másfél órát, hogy semmi sem történik. Itt meg azért volt sex/drugs/rocknroll dögivel. :)

Nem vagyok nagy moziba járó, de ritkán adnak slashert a magyar mozikban, így csak elmentem. Az alap szitu adott volt, egyfajta Sikoly-Idétlen időkig hibrid, amiben nagy potenciál volt, de sajnos már a film elején kiderült, hozzá kell csapni még egy hasonlítási alapot, ez pedig a Bajos csajok. Nagyon lightos, nagyon cuki kis filmecske, ami ráadásul középtájon nagyon le is ül. A finále dob azért rajta, nem is keveset, de ha már poénos slasher(?), akkor a tavalyi(?) Final Girls. Belevaló tinilányoknak viszont kiváló szórakozást tud nyújtani, gondolom.

2017-11-20 18:53:11 Prom Night (2008) / Szalagavató GothMan (1) #9

Se nem remake, se nem slasher, se nem horror. Aki olyan botor, mint én, és ezek miatt akarja megnézni a filmet, ne tegye. Bár egyébként sincs sok értelme időt fecsérelni rá, mert se íze, se bűze borzalom.

Hát, ha ez nem ad magyarázatot a motivációra, akkor semmi. :D

előzmény: lizardking (#12)