GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (13 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Maniac Cop 2
Mániákus zsaru 2
3 2021-01-29 2,8

2021-03-07 20:43:16 Ready or Not (2019) / Aki bújt GothMan (3) #24

Ez igaz. Viszont nem vagyok oda horror-vígjátékokért, úgyhogy a magam részéről minimálisra csökkentettem volna a humort. :)

2021-03-07 14:38:06 Ready or Not (2019) / Aki bújt GothMan (3) #22

A sok "kurvaanyázás" mellé belepaszírozhattak volna még egy kis meglepetést (mondjuk a végére), és kevesebb humort - de azért egyszer bőven nézhető.

2021-03-06 19:30:23 Fanatico (2019) GothMan (4) #1

Giallo rövidfilm itt: https://vimeo.com/411160900

2021-02-27 19:10:01 GetAWAY (2020) GothMan (2) #1

Mindig örülök egy új slashernek, megnéztem hát ezt is. Láttam már rosszabbat is, szó se róla, de azért ez is nagyon gyenge volt. Hiába volt tele gyilkossággal, egy sem volt rendesen "megcsinálva", meg úgy általában rossz volt a rendezés. Meg minden más is. Viszont a vége és az epilógus egész pofás, ez egy kicsit feltornázta a pontszámokat.

Nagyjából egy történet nélküli, összecsapott slasher. Pedig az alap szitu (vak lány egyedül otthon) reményekkel kecsegtetett az elején, de aztán gyönyörűen elbarmolták az egészet. Egy csavar sokat segített volna, de tényleg.

Hiába próbálták belecsempészni a Frankenstein romantikáját (ami egyébként teljesen idegenül hat), attól ez még egy szanaszét esett fércmű. Olvastam, hogy komoly problémák voltak a film készítésénél, nos, maradjunk annyiban, ez nagyon érződik.

A különleges atmoszférájú első két rész után ez bizony komoly visszaesés. Az egy dolog, hogy pocsék a rendezés és semmilyen a sztori, de a főszerepet rábízni egy Baywatch üdvöskére... Az eddigi főhősnők erős, intelligens, izgalmas karakterek voltak - nem is értem, mit akartak ezzel a lánnyal, akinek színészi képességei kritikán aluliak, mondhatni, fájóan rosszak. Komolyan mondom, a Barb Wire féle Pam Anderson is jobban passzolt volna ide. Idén jön a negyedik rész, bízom benne, azt nem barmolják így el.

A kilencvenes évek első fele a slasher műfaj egyértelmű mélypontja volt, amiből a Candyman filmek lazán kilógnak minőségükkel. Persze egyébként is egyéni húrokat pengettek ezzel a bizarul romantikus, szinte gótikusan tragikus, melankólikus hangulattal. Ebben a részben az eredettörténettel ismerkedhetünk meg, de persze az első részből megismert hentelésből sincs hiány. Kicsit gyengébb, mint az első, de nekem bejött most is.

Egész a fináléig jobban bejött, mint az első rész, de a végére teljes a káosz és zűrzavar. Kár érte. Azért megnézem a harmadik részt is, ha már idáig eljutottam.

Ahelyett, hogy egy autentikus korrajzot kapnánk Mary Shelley életéről és a Frankenstein születési körülményeiről, megkapjuk egy női író és egy női rendező merően szubjektív verzióját minderről. Egy olyan világról, ahol minden férfi szemétláda és/vagy lelki roncs, ahol egy nőtől nem akarnak kiadni egy horror történetet (miközben a női gótikus írók már évtizedekkel korábban simán publikáltak), ahol Shelley és Byron nem is ismerik egymást, nemhogy barátok lettek volna, csak összejöttek egyet inni, hogy közösen lúzerkedjenek a poén kedvéért, ahol Polidori egy talpig úriember, és nem Byron kis szeretője, stb. Persze minden csak perspektíva (és demagógia) kérdése.