GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (11 év, 9 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Picasso Trigger
Pisztolyművész
2 2019-08-19 ?

2019-08-23 16:42:12 The Raven (2012) / A holló GothMan (3) #12

Poe mester kétségtelenül többet érdemelt volna egy középszerű filmnél, és egy lúzer karakternél. De talán egy-két nézőnek ez a film kellett, hogy elolvassa az első Poe novelláját.

2019-08-22 12:20:16 Candyman (1992) / Kampókéz GothMan (4) #14

Sokkal jobb, mélyebb film, mint amire számítottam. Nem egy tipikus slasher, még akkor sem, ha Freddy Krueger gettó verziója ugrott be róla sokszor. A kvázi tabu kategóriájú, romantikus, erotikus szál, a durva hentelések, a szokatlan környezet és végkifejlet abszolút különlegessé teszik a zsánerén belül.

2019-08-21 21:28:19 Necromancy (1972) / The Witching GothMan (3) #1

Erősen pszichedelikus és középszerű okkult horror. A film nagyrészét különféle víziók és álomjelenetek töltik ki, amiket egész jól át tudtam érezni, mivel néha belealudtam őszintén szólva. Az egészet a baba arcú főhősnő viszi el a hátán, de itt van nekünk az öreg Orson Welles jutalomjátéka is, akinek érthetetlen motyogása az egyik legidegesítőbb dolog, amit hallottam. Megpróbáltam a YouTube automatikus feliratozását segítségül hívni, de az is csak vagy teljes hülyeségeket írt ki, vagy hallgatott zavarában. De ahogy írni szoktam: megvolt a hangulata.

Szerintem csekkold le ezt a remekművet. Neked biztos be fog jönni. :)

Visszataszító melodráma az arra érdemeseknek. Persze lehet, hogy csak Barilli stílusával van bajom, mert a másik "gialló"-jára sem tudtam jó pontszámot adni.

2019-08-20 18:45:03 Fright Night (2011) / Frászkarika GothMan (3) #23

Jó lett volna ez, ha rendesen megcsinálják. Suta az egész, lyukas a forgatókönyv, ráadásul nem értem a vígjáték besorolást. Ez alapvetően egy véres horror film, annyi humorral, amit manapság már minden egyéb filmbe belepakolnak.

2019-08-18 20:54:48 Corruption (1968) / Carnage GothMan (3) #1

Peter Cushing, mint antagonista? Igen. Persze a maga, gentleman módján, ami néhol azért megmosolyogtató. A film inkább érdekes, mint jó, és egyaránt merít az olyan örök gótikus sztorikból, mint a Frankenstein, Báthory grófnő legendája vagy épp a Hasfelmetsző. A végredmény inkább pszichedelikus egyébként, és a végére teljesen stílust is vált, de összességében korrekt mozi. De semmi esetre sem több.

2019-08-18 17:02:19 The Recall (2017) / A látogatók GothMan (2) #5

Az alábbi kritikák alapján azt hittem, a világ legszarabb filmjét fogom látni, de ez csak simán szar volt. Snipes karaktere és a szöszi csaj idomai miatt abszolút nézhető volt mindenesetre.

2019-08-16 21:30:18 Tower of Evil (1972) / Beyond the Fog GothMan (3) #1

Hát igen. Vannak olyan filmek, amiken nem fog az idő. Kár, hogy a Tower of Evil nem tartozik közéjük. Pedig nagyon jól indul, a felütés nagyon hatásos, később viszont nem tudja tartani a minőséget sajnos. Igazi stíluskavalkád egyébként, van itt minden, amitől horror a horror, leginkább a proto-slasher elemeket emelném ki, egy 72-es filmtől nem vártam volna ilyen konkrét jeleneteket. Talán ezért adok ilyen "magas" pontszámot - no meg persze a gondosan kiválogatott női szereplők miatt. Ez van.

Sivatagos, sátánistás horror a hősidőkből. Láttam már jobbat és rosszabbat is. Igazából nem voltam oda érte, de tartogat egy-két meglepetést, és a sivatagi környezet megfelelő hangulatot kölcsönöz az amúgy a maga módján működő filmnek.