GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (16 év, 4 hónap)

Bemutatkozás

slashers | whiskey | thrash metal

Műfajok: horror, thriller, vígjáték, western
Országok: amerikai, angol, olasz

The Town That Dreaded Sundown
Rettegés alkonyat után
4 2024-02-03 2,7

2024-03-15 18:07:36 Late Checkout (2023) GothMan (2) #1

Aranyosan próbálkozik, hogy nézhető legyen, de egy igazi mélyrepülés ez az amatőr slasher. A maszkmesterek kitettek magukért, de kb. ennyire tudom méltatni. Pedig még Felissa Rose is ripacskodik benne egy kicsit.

2024-03-13 22:00:15 Valentine Bluffs (2023) GothMan (3) #1

Tipikusan közepes rajongói film, ahol a szörnyen amatőr jelenetek váltakoznak az ötletes megoldásokkal. Összességében persze bejött, mert az egyik kedvenc slasherem előtt tiszteleg, de kár, hogy egy picit nem dolgoztak még rajta az alkotók.

Bár a címe azt sugallja, egyáltalán nem egy családi mozi, hanem igencsak véres és erőszakos mese (legyen fantasy, ha úgy jobban tetszik), rengeteg női sikollyal. Az meg, hogy a végén átmegy egy genyó bosszú moziba, különösen tetszett.

2024-02-17 18:14:18 The Last Horror Film (1982) / Fanatic GothMan (2) #1

Művészkedő slasher/giallo paródia/vígjáték. Van egy-két értékelhető pillanat, de inkább felejtsük el, és öblítsük le valami igazi filmmel.

2024-02-11 18:27:15 Guess Who (2024) GothMan (3) #1

Őszintén szólva nagyon haragszom a filmre, mert egy jó hangulatú slasherként indul, szépen fényképezve, jó színészekkel, kevés, de jófajta gyilkosságokkal... de aztán félúton stílust vált, és inkább a drámázást választja, ami annyira már nem áll jól neki. Mintha két filmet akartak volna összegyúrni. A finálé kimondottan kínos. Sajnálom, mert a főszereplő páros végig hozta.

Szerintem egy nagyon jó kis slasher, és valójában nem remake, hanem folytatás, még akkor is, ha egyfajta meta jelleggel folyton utalgat az előző filmre. Az operatőri munka, vágás mesteri; véres, erőszakos, realista, ugyanakkor végig fenntartja a fikciós hangulatot, ha értitek, mire gondolok. Csodálkozom, hogy miért nincs jobban szem előtt a film, de úgy látom, a többségnek nem jött be, nyilván ezért. Ebből még néznék egy pár folytatást a magam részéről.

Nagyon próbált a Halloween nyomdokaiba lépni szegény (a filmzene röhejesen hasonló), de ez így nagyon kevés. Inkább egyfajta krimi ez, mint slasher, sokadrangú színészpalántákkal. Meg aztán az is eszembe jutott, hogy nem véletlenül lett a zsáner elengedhetetlen kelléke a maszk, mert egy ilyen bumburnyák fejű gyilkost nem lehet komolyan venni. De komolyan. Ja, és Tom Hanks színészi debütállása is ebben a filmben van. Ő egyébként jó volt.

2024-02-01 15:23:21 It's Me, Billy (2021) GothMan (4) #1

Nagyon jó kis rövidfilm, Black Christmas rajongóknak kötelező. Októberben jön a folytatás, aztán remélhetőleg egy egész estés film.

2024-01-28 17:45:10 Schizoid (1980) GothMan (2) #1

A film legnagyobb hibája szerintem, hogy unalmas, ilyen álmosító finálét még életemben nem láttam. Próbál kicsit giallo lenni, de ebből igazából csak a kalap és a kesztyű van meg, inkább egy béna slasher, szerelmi és családi drámával nyakon öntve. Ja igen, Klaus Kinski, mint szívtipró. És hiába a sok vörös hering, a gyilkos kiléte már az első gyilkosságnál kiderül, mert szerintem simán felismerhető a körvonalaiból. Bár, őszintén szólva enélkül is meglett volna.

Engem ez most teljesen beszippantott és megvett kilóra. Egy 100%-os popcorn mozi, slasher, humor, whodunit, nyolcvanas évek... ettől többet nem is kívánhatnék. Egyébként meg az időutazásos horrorok legjobbika.