GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (11 év, 3 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Yellow

3 2019-01-11 ?
Cattle: The Cult

1 2019-01-11 ?
El gran amor del conde Drácula
Count Dracula's Greatest Love
1 2019-01-06 ?

Holland giallo, egy sorozatgyilkos búvárral. Eredeti az ötlet, bár Amszterdam nem egy Velence. Mindenesetre pörgős, szórakoztató a film, bár a klasszikus giallo esztétikája azért nagyrészt hiányzik. Ráadásul mivel nem is egy whodunit sztorira fut ki a megoldás, egy kicsit érdektelenné is válik a végére. A zenéje viszont nagyon hangulatos.

2019-02-08 18:29:30 Child's Play (2019) GothMan (?) #1

Abban a verzióban, amit tegnap láttam a tv-ben, Umbrellaként szerepel. Ezzel együtt ez a legszarabb része a sorozatnak, bár még az első kettőt be kell pótolnom(?).

Egész jól összekeverték a SM horrort a film noir-al, stílusos a rendezés, jól játszik a David Boreanaz utánzat főszereplő, de a legnagyobb bajom a filmmel az, hogy Pinhead és a kocka vajmi kevés szerepet kap a filmben. Valójában, ahogy írták is mások, nélkülük is működne az egész. A másik dolog, a végkifejlet és az üzenet szörnyen szájbarágós, gagyi. Pinhead, mint erkölcscsősz? Azért ezen jót mosolyogtam.

Természetesen. Itt csupán vélemények vannak, nem abszolút igazságok. Már beterveztem az ötödik részt következőre, majd annál is jól megmondom a magamét. :)

Nem vagyok nagyon otthon a Hellraiser univerzumban, csak az első két részt láttam, de eleddig nekem ez tetszett a legjobban. Kíváncsi vagyok a többi részre is, de nyilván innentől csak lefelé fog menni a minőség. Bár, az izlésemet ismerve, ki tudja. Doug Bradley mindenesetre zseniálisan hozza a Pinhead figuráját. Nekem ő eddig bizonyos Cradle of Filth lemezek narrátoraként volt ismerős, bár persze ismertem a múltját, de mégis, ez az orgánum bitang erős. Na, de elkalandoztam; jó kis film ez.

Annak idején láttam minden Péntek 13 filmet, de itt eddig csak az első és utolsó hármat osztályoztam, mert őszintén szólva nem emlékszem a többire... Ideje tehát újranézni őket. A minap összefutottam a tv-ben ezzel a szöszenettel és nem akartam hinni a szememnek. A 90-es évek tényleg nem tett jót a slasher műfajnak (egészen az első Sikoly filmig), de ez... erre igazából nincsenek szavak.

2019-01-11 19:02:35 Yellow (2012) GothMan (3) #1

Ezer éve meg akartam nézni ezt a díjnyertes, neo-giallo rövidfilmet, de talán emiatt is volt csalódás. Látványos, de inkább művészieskedő darab, jó zenével, semmilyen forgatókönyvvel. Most épp elérhető a YouTube-on itt.

2019-01-11 18:30:10 Cattle: The Cult (2018) GothMan (1) #9

Nagyon kemény.

2019-01-09 20:36:50 Charles (2019) GothMan (?) #1

Rajongói film. Nem összekeverendő a szintén hamarosan debütálló Child's Play remake-el... :) Trailer