GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (11 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Avenging Spirit
4 2019-09-17 ?
Latched

4 2019-09-10 ?
Are You in the House Alone?

3 2019-09-08 ?
The Blood Beast Terror
The Deathshead Vampire
3 2019-09-06 ?
How to Be a Latin Lover
Hogyan legyél latin szerető
2 2019-09-05 2,5
Minden egér szereti a sajtot

4 2019-08-28 3,8

2019-10-15 19:35:51 The Birch (2016) GothMan (4) #2

A Facebook-on nemrég indult a film alapján készült sorozat. https://www.facebook.com/thebirchshow/

2019-10-10 20:00:07 Slayer: The Repentless Killogy (2019) GothMan (?) #2

Ha egy '89-es koncertfilmet vetítenének, én lennék az első, akit jegyet vesz. Így inkább, a magam részéről próbálom elfelejteni a Slayer elmúlt harminc évét. :)

előzmény: Mikkey (#1)

2019-10-08 20:30:47 Phantasm (1979) / Agyrém GothMan (4) #3

A film valahol a természetfeletti giallo (a zene zseniális) és az amerikai buddy horror keveréke, szürrealista elemekkel. Hiányosságai ellenére klasszikus darab, és tuti, hogy Wes Craven is merített innen rémálmaihoz.

Mondhatni tipikus második generációs giallo, de azért a jobbak közül való. Amikor action van, akkor nagyon szépen megoldja a feladatot, amikor nem... akkor azért erősen unatkozik az ember. Próbáltak beleerőltetni egy-két vicces elemet is, ezek nélkül is meglettem volna. A finálé viszont nagyon erős, Argento jobb pillanatait idézi. Apropó, Argento. Igaz, Franco Ferrininek ez az egyetlen rendezése, viszont forgatókönyvíróként segédkezett Argentónak majd minden filmjénél az Operától kezdve.

2019-09-17 19:13:31 Dominique (1979) / Avenging Spirit GothMan (4) #1

Bár a történet ismerős lehet innen-onnan, alapvetően egy nagyon jó megcsinált gothic horror, modern köntösben, (számomra) váratlan végkifejlettel - hogy a csipetnyi giallo hatást ne is említsem.

2019-09-10 19:59:09 Latched (2017) GothMan (4) #2

Én is csak egy dolgot tudok felhozni ellene, a végét. Nyilván mindenki azt magyaráz bele, amit akar a látottakba - én személy szerint elviseltem volna egy frappáns finálét. De egyébként tényleg nagyon jól összerakott valami ez. :)

előzmény: mimóza (#1)

2019-09-08 13:56:31 Are You in the House Alone? (1978) GothMan (3) #1

A slasher első hullámával jött ki a film, bár azért nem sorolnám igazán közéjük, sőt, valójában a horror besorolás is túlzás (márcsak azért is, mert senkit sem ölnek meg benne). Viszont esztétikailag ugyanazt a hangulatot közvetíti, és az utolsó félórát leszámítva szórakoztató is. A vége sajnos nagyon semmilyen, ráadásul még belemegy egy teljesen felesleges moralizálásba is - de persze vegyük figyelembe, hogy ez egy tv film volt.

Vérszívó, óriás molylepke? Szerintem ezt ők maguk sem gondolták komolyan. Ahhoz képest nézhető a mozi, a színészek elviszik a hátukon a produkciót, hál Istennek. Fun fact: a főhősnő nem más, mint Benedict Cumberbach (remélem, jól írtam) édesanyja.

Ja, valami ilyesmi a sztori. :)

előzmény: Gergely Gergő (#9)

Hiszed, vagy sem, de az utolsó pillanatig reménykedtem, hogy "na most!" :D