GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (12 év, 10 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Csatahajó
3 2020-09-06 2,7
The Stalker

2 2020-09-04 ?
Una lucertola con la pelle di donna
Egy gyík a nő bőrében

2 2020-08-02 3,3
Annabelle Comes Home
Annabelle 3.
2 2020-08-01 2,6

Halovány, lightos giallo, összevissza sztorival és egy bájos, ám rendkívül tehetségtelen főhősnővel. Ínyencek kedvéért azért megemlítem: Anthony Franciosa, a Tenebre sztárja játsza az egyik főszerepet a filmben.

2020-09-06 19:46:00 Until the Light Takes Us (2008) GothMan (3) #4

A film teljesen Varg nézőpontjára épül szerintem, ilyen értelemben tökéletesen ellensúlyozza a tíz évvel később készült Mayhem mozifilmet. Vicces belegondolni, hogy úgy gondolta, az egész norvég black metal mozgalom valami politikai ideológiára épült, nemzeti öntudatra, a pogányságra, a kereszténység elleni háborúra, stb. Arról nem is beszélve, hogy a palit egyébként Christian-nak hívják. Azt hiszem, ez egy életre elegendő frusztráció bármelyik pszichopatának. Fenriz, pedig ahogy végigbolyongja a filmet, mint valami utolsó dinoszaurusz a modern világunkban... szomorú látni. Persze, azóta sok minden megváltozott: Varg szabadlábon, békésen éldegél új kis családjával valami biztos helyen, Fenriz pedig ismét elemében léve jópofákat posztolgat a Facebookon. Kíváncsi lennék, milyen lenne a film, ha most készítenék el.

2020-09-04 19:58:17 The Stalker (2020) GothMan (2) #1

Hú, ez nagyjából egy órányira nyújtott rövidfilm volt. Ha mondjuk mindezt megoldják 10 percben, lehet, kicsit magasabb lett volna a pontszám, de így... Nagyon kevés.

Jó kis krimi a megfelelő giallós dekadenciával. Tényleg jól megírt a sztori, hiába bonyíltja agyon magát, mégis meg tud maradni a realitás talaján - ami azért ebben a műfajban nem mindennapi jelenség. Ahogy a többi Fulci-s giallóban is, itt is sokkal inkább dominál a nyers, "materiális" megközelítés, mint a lágyabb, művészi vonal, és a színvonal is a szokásos számomra, azaz erős közepes.

Direktebb, akciódúsabb az első két résztől, ráadásul van egy kis "nyomorult család az erdőben" feelingje is - amit egyébként ki nem állhatok - de mégis tetszett. Eleve a norvég környezet óriásit dob rajta, jó a gore, megvan a hangulat, és a végét ismét sikerült érdekesen megoldaniuk. Őszintén szólva nem rosszab, mint az elődjei. Nem is csodálom, hogy nem folytatták egyébként, mert így ez a három rész egy kerek egészet alkot.

2020-08-05 20:47:35 The Limehouse Golem (2016) GothMan (4) #2

Minden lassúsága és furcsasága ellenére nekem tetszett. Remek színészek és díszletek, és a (szerintem) kiszámítható végkifejlet ellenére is hangulatos történetvezetés. Meg egyébként is, ha viktoriánus gótikáról van szó, akkor kenyérre lehet kenni.

Elsőrandis film tiniknek. A horror kategóriát meg felejtsük el.

Nagyon gyenge. Számomra még a jump scare sem tudott működni. Az alap sztori nem rossz, de amit kihoztak belőle, az egy összecsapott katyvasz. Ráadásul rövid is, nagyjából egy éjszaka alatt lezavarták az egész drámát. A főszereplő csaj tetszett, jó választás volt. Sikeresen végignézette velem ezt a szösszenetet.

2020-07-27 20:51:04 The Funhouse (1981) / Vidámpark GothMan (2) #2

Jó tanács, aki még nem látta a filmet: az első 40 percet ugorja csak át, mert semmi más nem történik, minthogy a négy főszereplő elmegy a vidámparkba és jól érzi magát. Na jó, van egy kis cicivillantás a film elején, de ennyi. Még egy jó tanács: a következő 50 percet sem nagyon érdemes tovább nézni, mert nagyon röhejes a folytatás. A Kóbor János frizurás, nyáladzó, gügyögő szörny, akitől félni kéne, alaposan kiverte a biztosítékot. Van egy-két hangulatos beállítás, de tényleg ennyi. Felejtsük el.

Az előző rész stílusát hozza egy az egyben, ami sajnos azzal is jár, hogy Pinhead nem sokat szerepel a filmben. Ettől függetlenül nekem ez az egyik kedvencem a sorozatból, egy baromi jó okkult krimi tulajdonképpen. Egy viszonylag gyenge kezdés után nagyon szépen elmélyülünk a pokoli víziókban, ami a végére nagyon nagy ívben futja ki magát. Az a film, amit másodjára is érdemes majd megnézni, ismerve a megoldást.