GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (15 év, 2 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben. Ja, az utóbbi időben a spagetti és revizionista westernek is.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen
Színészek: Jennifer Love Hewitt, Katherine Heigl, Salma Hayek
Műfajok: horror, thriller, vígjáték, western
Országok: amerikai, angol, olasz

2 2022-12-27 2,3
Belly of the Beast
A fenevad gyomrában
2 2022-12-27 2,1

Hát, nem tudom. Jó is ez így, meg nem is. A hangulat, fényképezés kiváló, a történet viszont nem nyűgözött le teljesen. Az jó, hogy tulajdonképp két szálon futnak az események, mert kiválóan meg tudják vezetni az embert, viszont az önmaga után nyomozó detektívet már sajnos sokszor láttuk, jobban örültem volna egy elegánsabb megoldásnak. Poe meg, tudom, nem volt egy szép ember, de muszáj volt a világ egyik legrondább pasasát felkérni a szerepre? :)

A rendezés, színészi játék tényleg jó és a finálé is meglepett, de olyan lassú, unalmas az egész történet, hogy összességében közepesnél többet nem érdemel. Ráadásul a főhősnő sem az a tipikus Hammer szépség...

2022-12-06 13:54:39 The Final Rose (2022) GothMan (2) #1

Ez az a fajta rossz slasher, ahol a drámai szál egész jól működik, ellenben a horror jelenetek nagyon rosszul. A final girl cuki, és a színészi alakításokkal sincs semmi komoly gond egyébként.

Klasszikus gótikus horror Cushinggal és Lee-vel, ahol a hangsúly inkább a pszichológiai torzulásokon van, egész merészen prezentálva. Nekem tetszett.

Nagyon szeretem a film gótikus hangulatát és történetvezetését úgy, hogy mindez nyakon van öntve a kilencvenes évek miliőjével.

Az első rész színvonalától azért jócskán elmarad, túl sok benne a felesleges humor és a gore is már extrém mértékű, de azért a fináléra összeszedi magát, és összességében a jobb rajongói filmek közé tartozik.

2022-11-21 19:17:30 The Watcher (2022) / A megfigyelő GothMan (3) #1

Nehéz mit írni a sorozatról, mert néha úgy érzi az ember, hogy mekkora már, néha meg a WTF érzés jön elő; így marad az erős közepes nálam. Az meg külön dühített, hogy nyitva hagyták a végét, bár olvasom, jön a következő évad.

2022-11-12 16:26:13 Smile (2022) / Mosolyogj GothMan (4) #9

Természetesen egy újabb horror film, aminek a vége lehúzza az összpontszámot, de megadom rá a jó-t, mert lazán kiemelkedik a tömegből. Remek rendezés, fényképezés, zene és tényleges, zsigeri horror hangulat. Sajnos az előzetes lelő majd minden beszaratós részt, így azok ennek fényében nem tudtak akkorát ütni, de az a szerencse, hogy a film nemcsak erre épít. A sztori persze nem eredeti, az eddig felsorolt filmeken kívül még hozzátenném a Letaszítvát is, de ez így is bőven jó volt. Az meg, hogy ez a rendező első filmje... le a kalappal. Nem értem a fanyalgókat.

Amatőr, kiszámítható és unalmas horror. Nem is próbálták viccesre venni (nyuszijelmez), talán úgy jobban működött volna. Szerintem soha többé nem nézek angol slashert önszántamból.

2022-11-04 18:59:53 Charlotte Wakes (2017) / A Szitter GothMan (2) #1

Az ördög háza low budget. Hála Istennek a bájos főhősnőnk többször is megmutatja magát full meztelenül, és a tipikus angol gótikus hangulat is megvan többnyire. De egyébként a szokásos mélyrepülés, a végére konkrétan nézhetetlenné válik a film. Jut eszembe, jó lenne már egy olyan horrort látni, ami a fináléra szedi össze magát. Nem is emlékszem, mikor láttam utoljára ilyet.