GothMan

Tapasztalat: 2081 film
Regisztráció: 2007. november 7. (10 év, 11 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

Elhajlási engedély
4 2018-10-08 3,0
Whisper

4 2018-10-04 ?
Mil gritos tiene la noche
Kirakós
3 2018-09-17 3,9
See You Soon

2 2018-09-12 ?

2018-10-17 19:21:32 Frankenstein: Day of the Beast (2011) GothMan (2) #1

Frankenstein teremtménye most egy kannibál szörnyeteg. Egyébként a szörnyű low budget ellenére egész szórakoztatóan véres kis filmecske, amiből a romantika sincs kispórolva.

2018-10-15 22:10:35 The Possession of Hannah Grace (2018) GothMan (?) #1

A boncolás 2? Nem baj, megnézzük. Trailer

Általában egy húron pendülünk Johnny-val, de most erősen ellent kell mondjak neki. A filmnek minőségileg abszolút helye van a Karnstein trilógiában. Amellett, hogy helyén van a "kötelező" gótikus/romantikus hangulat, még hozzátesz egyéb elemeket is, mint pl. a szinte slasher filmeket idéző nyomozós szál, a műfajra jellemző E/1 kameraállással, az extra erotikus elemek (én még Hammer filmben nem láttam cunnilingus alkalmazását :)), és remek vizuális betétek, amik szintén nem jellemzők a stúdió egyéb filmjeire. Carmilla gyönyörű, és gyakorlatilag az összes többi női szereplő is korai Playmate jelölt lehetett. A fináléra kicsit kifullad a film, de összességében imádtam.

Kicsit pofásítottam rajta. :)

Ebben a filmben kb. annyi a giallo, hogy a gyilkoson kesztyű és kalap van. Egyébként egy középszerű slasher, ami valóban véres, de sajnos pont a gyilkosságok jelentik a leggyengébb pontját a filmnek. A rendezés és a színészek egész jók, épkézláb a sztori, de azért nagyon igyekeztek megvezetni a nézőt a gyilkos kilétével, ami nálam sikerült is. Mondjuk úgy nem nehéz, hogy beraktak egy olyan karaktert, aki pont úgy néz ki, mint a film eleji gyerek hasonmása, hatalmas kék szemekkel, ám a végén kiderült, hogy az igazi gyilkosnak valami csoda folytán barna szemei lettek...

2018-09-24 09:47:12 Predestination (2014) / Időhurok GothMan (1) #46

Ettől erőltetettebb szart még életemben nem láttam. A főhős nem csupán önmagát üldözi (ilyet láttunk már, ez kevés), hanem nemet vált, megdugja önmagát, megszüli önmagát és a végén megöli önmagát. Mindezt úgy, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga volna. Komolyan mondom, néha oldalra néztem, van-e valahol egy kandi kamera a szobában.

2018-09-21 17:26:11 The Nun (2018) / Az apáca GothMan (2) #18

Feleslegesen jópofizó, cukiskodó, feszkómentes horror. Nem is értem. A helyszín fasza volt, adott egyfajta gótikus hangulatot, de ez sajnos nem menti meg a filmet. A sorozat egyértelműen legrosszabb darabja, pedig én baromira toleráns vagyok.

No, ebben a filmben aztán minden van. Alapvetően egy sátánista horror/giallo hibrid, de van itt kérem krimi vonal, szerelmi szál, vicces zenére verekedés, és a végére még egy whodunit momentum is elfér. Egyáltalán nem rossz film, de eklektikussága miatt nálam kigolyózta magát a klasszikusok közül.

2018-09-05 20:31:15 Twins of Evil (1971) / A gonosz ikrek GothMan (5) #3

Tényleg zseniális gótikus/okkult klasszikus. A hangulat, a díszletek, a zene, a történet... minden a helyén van. Nem spóroltak a húzós jelenetekkel sem, a fináléban egy-két slasher elem is előfordul (machete a fejbe, lefejezés), remek. Viszont egy picit több hangsúlyt fektethettek volna az ikrek csáberejére, végül is Playmate-et voltak, vagy mifene. ;)

A szónoklatoknál csak a vágás volt brutálisabb. De legalább már tudom, hogy Hitler találta fel a stand up comedy-t.