GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (13 év, 6 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

3 2021-04-11 3,7
Blood from the Mummy's Tomb

4 2021-04-07 ?
Drunk Parents
Amit nem akarsz tudni a szüleidről
2 2021-04-06 1,5
Hellraiser: Judgment
Hellraiser: Ítélet
3 2021-04-05 1,8
In the Shadow of the Moon
A hold árnyékában
2 2021-04-02 3,0

2021-05-05 21:04:32 Occhi senza volto (1994) / Madness GothMan (2) #1

Egy napig gondolkoztam, hogy mit írhatnék erről a filmről, de maximum azt jut eszembe, hogy ez egy tipikusan rossz példa arra, hogyan készítsünk giallót.

Azóta sem jöttem rá. :) A spanyol film nézhető?

előzmény: Yuriko-chan (#2)

Nehéz elhinni, hogy ugyanaz a pasas rendezte, mint aki a Barlangot. Stabil tv filmes minőség (magyar helyszínek), kínzás, kardozás, feminizmus meg egy picit a Sátán is. És persze rengeteg következetlenség és anakronizmus. Aztán rájöttem, hogy nem is ezt a filmet akartam megnézni, hanem egy másik új boszorkányosat... amit most remélem, meg is találok. Mea culpa.

2021-04-16 21:28:34 The Power (2021) GothMan (2) #1

Ismét egy felemás film. Az első fele egy ígéretes, modern gótikus történet, szép képekkel, megfelelő atmoszférával. A második fele egy klisésen unalmas, túlvilági bosszú sztori egy csavarral, és egy zagyva fináléval. A főszereplő hölgy viszont nemcsak tehetséges, de gyönyörű is.

2021-04-07 21:31:40 Blood from the Mummy's Tomb (1971) GothMan (4) #1

Ez egy olyan film volt, amit hosszú évek óta próbáltam már becserkészni, de csak most sikerült. Talán ezért is számítottam egy kicsit jobbra, de végső soron nem volt csalódás azért. A sztori (Stoker ide vagy oda) eléggé semmilyen, bár a finálé azért kihúzza a középszerűségből. Végső soron a film fő attrakciója Valerie Leon, és tényleg, a remek operatőri munkának és stílusos rendezésnek (is) köszönhetően ténylegesen megigézi az embert. Ilyenkor mindig az jut eszembe, milyen lehetett ezt a filmet 71-ben nézni nagyvásznon, mikor 2021-ben is elvarázsol egy laptop monitorján keresztül?

Nálam kb. az utolsó az első, és az első az utolsó - de mindegyik jó. :)

előzmény: Ágó (#56)

Vessetek meg, de nekem jobban tetszett, mint az előző rész. A történet bár papírvékony, a kihallgatások és a finálé összefogja, összerázza az egészet. Az meg külön tetszett, hogy a másik oldal is megjelenik végre, és Pinhead száműzetése is méltó befejezése (lehet) a történetnek.

1. A metrós találkozásuk valójában az utolsó volt, mert a lány visszafelé utazott a jövőből, tehát 2015-ben találkoztak először, és 88-ban utoljára.

Egyébként meg egy giccsesen túlbonyolított agymenés, aminek a pozitív üzenete a fülemen folyt ki, nagy-nagy szeretettel.

2021-04-01 20:28:44 The Silence (2019) / A hallgatás GothMan (2) #4

Hatásvadász, következetlen, összecsapott valami, de legalább a színészek jók voltak. Tényleg kíváncsi vagyok, hány perc alatt írták meg a forgatókönyvet.

2021-03-27 17:19:18 Hellraiser: Revelations (2011) GothMan (2) #7

A történet nem rossz (még egy kis csavar is belefért), de az amatőr, tv filmes, kamaradrámás megvalósítás és a bociszemű Pinhead-pótlék hazavágja az élményt.