GothMan

Regisztráció: 2007. november 7. (12 év, 8 hónap)

Bemutatkozás

Egy spirituális szemléletű művész, zenész, aki nem mellesleg szereti a filmeket; elsősorban azokat, amik a halál és az irónia témakörét boncolgatják. Különösen vonzódom a slasherekhez és a giallókhoz, még akkor is, ha a legtöbbjüket nem tartom a szó klasszikus értelmében jó filmnek. Sőt. Egyébként meg gótikus és okkult horrorok minden mennyiségben... és minőségben.

Rendezők: Alfred Hitchcock, M. Night Shyamalan, Woody Allen

2 2020-06-05 2,0
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers
Halloween 5.
3 2020-06-04 2,1

Erre nincs mentség. :) Komolyan mondom, már csak az előző részben szereplő púpos szolga hiányzott a tíz centis botjával, hogy fel-le csoszogjon hatvan percen keresztül. A mai napig kísért néha a csávó.

előzmény: Lady Ópium (#12)

Iszonyat szar, akárcsak a többi Universal horror rokona, a műdíszletek között vergődő, öltönyös(!) szörnnyel, aki egyébként egy az egyben Fester bácsi az Addams családból, csak még röhejesebb. A színészi játék elviselhetetlen, a történetmesélés giccs, egyedül a két hölgy főszereplő emelkedik ki ebből a borzalomból - kár, hogy csupán pár percet(!) kaptak a vásznon. Ez most fájt.

Pinhead kicsit tényleg túltolta a kretént, de nekem ez a film még bőven belefér a szórakoztató, nézhető kategóriába.

2020-06-22 20:45:40 The Hustle (2019) / Csaló csajok GothMan (?) #12

Ó, én osztályoztam már így filmet, nem is egyet.

előzmény: Xuja (#11)

Ez egy mesteri giallo, ami túl is lép önmagán. Én a magam részéről szeretnék még több ilyen Hitchcock "ripoff"-fal összefutni.

Nagyon szépen levezényelt gótikus mese, ami legalább annyira sablonos (vámpír mítosz), mint merész (bizarr anya-fiú kapcsolat, leszbikus utalások). Nincs ott a jobbak között szerintem, de még így is bőven jó.

2020-06-19 20:46:16 Glass (2019) / Üveg GothMan (3) #58

Ha már a feltámadt Shyamalan, akkor maradok a The Visitnél inkább. Jelen filmünk egy merő középszer sajnos. Érdekesen indul, utána egy hosszú, értelmetlen kínlódás, a finálé már csillogtat valami reményt, de aztán szépen elkúrják a végére. Egy hullámvasút, ami kisiklik végül. Az epilógus miatt majdnem lehúztam még egy pontot.

Nem tartom jó filmnek egyáltalán, de a hangulatát nagyon szeretem. Tipikusan az a kategória, hogy ha leadja valamelyik tv csatorna, megnézem.

Tipikus kilencvenes évek beli, softpornó esztétikájú giallo. Brass találkozása Argentóval. Alapvetően nagyon gyenge, giccses, teátrális, vérbeli olasz horror, de a finálé komolyan meglepett, és felhúzta az egészet egy közepesre. Ja, és Donald Pleasence utolsó filmje, mégha nem is sokat szerepel, és csak hozza a tipikus pszichiáter figuráját. Valahol egyszerre volt vicces és megindító, hogy az utolsó jeleneténél felcsendült a Halloween főtémája.

A film nagyon izgalmasan ötvözi a whodunit slashert az okkult horrorral, a fiatal Sharon Stone pedig meseszép. Ez így önmagában is elég lenne, de azt még külön öröm volt nézni, hogy a film hogyan vetít előre olyan későbbi Wes Craven klasszikusokat, mint a Rémálom az Elm utcában (fürdőkádas és álom jelenet) vagy a Sikoly (finálé). A végére kicsit összezavarodnak a szálak és a minőség sem végig homogén, de nagyon eredeti a végeredmény.