gauss

Regisztráció: 2007. október 27. (16 év, 5 hónap)

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

3 2007-12-07 3,0
The Patriot
A hazafi
4 2007-12-06 3,5

Érdekelne, hogy vajon hány olyan ember van, aki a moziban Rayne kisasszony nyögéseire ébredt fel a film közepén (annál a bizonyos szexjelenetnél). Tuti, hogy csak ezért van ott :D

Nekem a trilógia ezen része tetszett legkevésbé. Az egyik hibának tartom a sokak által említett elnyújtást, valamint a túl sok, nem részletezett fordulatot. Csavarokban az első két rész is bővelkedett, de ott valahogy jobban megoldották. Egy másik probléma a történet komolysága/komolytalansága. Az első részt éppen azért szeretem, mert megfelelően keverték benne a kaland/vígjáték elemeket (és egy szép happy end is kiegészítette). A másodikban még tartották ezt, de a harmadik rész túlságosan elkomolyodott, viszont így a korábbi vicces jelenetek - átkötések - mint például a kis majom vagy a két tengerész kissé nevetségessé váltak. Végül a - nekem legfájóbb - gond a történet befejezése. Valamilyen happy endnek - megfelelően "mérve" természetesen - jobban örültem volna, így viszont kár, hogy gyakorlatilag 3x160 percet azért nézzem meg, hogy Turner és Swann szomorú sorsa beteljesedjen. Hogy pozitívumot is írjak, ne csak negatív élményeket: a csata tényleg nagyon jól sikerült (mínusz házasságkötős jelenet), az Endeavour szétlövése vitte el nálam a pálmát. A Bolygó Hollandi felbukkanása a víz alól pedig már a második részben is fantasztikus volt. Ugyanígy a zene, ahol szintén kiemelkedőt alkottak.

2007-11-12 12:37:50 Doom (2005) gauss (3) #13

Ez a film - aki nem ismerné a játékokat - a harmadik rész történetét "dolgozza" fel, de nagyon rosszul. A Doom 3 története nagyon jó, nem értem miért nem lehetett többet meríteni belőle.

Anakin végül is egyensúlyt hozott az Erőbe, hiszen a film végén két sith maradt két jedivel "egyensúlyban". Nem csoda hogy Yoda megjegyezte a film közepén: lehet, hogy félreértik a jövendölést . . .

Szerintem felesleges ilyen mélységekbe menni, hiszen "csak" mese az egész. Anakint / Dart Vadert külön érdemes kezelni, ahogy utóbbi "átvette" a hatalmat az előbbi felet, dramaturgiailag totális happy end hogy a végén a "jó" mégiscsak legyőzi a gonoszt, és Anakint nem követi el még egyszer ugyanazt a hibát amit már a 3. részben.
A hat rész egyben nekem is nagyon bejött, más hangulata lett a régi epizódoknak, de ez nem rontott hanem javított rajta.

Én úgy tekintek erre és a második részre is hogy "mindössze" egy felvezető a harmadik részhez, mint "fináléhoz". Szükség volt rá a sztori bevezetéséhez, karakterek megismeréséhez, és ehhez mérten jó is lett mindkettő. Jól robbantott 20 éve Lucas bácsi, bizony nem mindenki engedhetné meg hogy két filmet használjon fel a harmadikhoz.

2007-11-01 21:18:09 Event Horizon (1997) / Halálhajó gauss (5) #7

Én sem tudom miben jön be annyira de amikor először láttam maradandó élményt jelentett, és másodszorra megnézve sem vesztett semmit.

A játék / főleg az ember katonával / tényleg jó, hangulatban jó párosítás az első két résszel, főleg úgy hogy az Aliens-ben szintén szerepelnek katonák. Ez a film azonban nem tetszett, szerintem túlságosan elnyújták a felvezetést, cselekmény/akció pedig kevesebb mennyiségben és minőségben is, mint kellene. Kár érte, mert a regények kibővített univerzumában nagy potenciál lenne.

2007-11-01 20:57:55 Rocky V (1990) / Rocky V. gauss (2) #1

Úgy vélem hogy ebben a történetben sokkal több volt mint amit sikerült kihozni belőle. A mester/tanítvány vonallal éppen kiléptek volna az előző 4 rész "vonatából", és illett is volna az öregedő Rocky-hoz, de a film végén az a jelenet az utcán ("a finálé") egyszerűen borzalmas.