Chen

2010-03-11 02:41:09 The Machinist (2004) / A gépész Chen (4) #9

Mivel sokkal hamarabb rá lehetett jönni, hogy mi történik vele, mint a hasonló filmekben, nekem itt inkább az volt az érdekes, hogy miért, és az ütött. Jó volt, újranézős.

2010-01-16 04:38:46 Clerks II (2006) / Shop-stop 2. Chen (2) #22

Egymás után néztem az elsőt és ezt, lehet, hogy külön filmként adtam volna neki egy 3-ast, egy-két jó poén volt benne, de az egyhez képest sehol sincs. Atmoszféra nulla, a figurák karaktere, ami tetszett az elsőben, az itt üres karikatúra, és ami még ott igazán jó volt, hogy két röhögés között volt egy-egy nagyon is komoly életigazság, de egyáltalán nem szentimentálisan, és ez a 2-ből nagyon hiányzott.

Nagy várakozással tekintettem a film elébe, és egy pillanatig sem kellett csalódnom, a "színész-csere" még plusz értelmet is kapott, a látvány lenyűgöző, a sztori a jól ismert ezeréves, ami még mindig szórakoztató... és a képzelet birodalma... :-)

2009-11-10 01:02:20 Pánik (2008) Chen (4) #14

Tényleg nem vígjáték, vagy annak rossz, mert sehol nem vicces, és egyáltalán nem áll össze a sztori kerek egésszé. Mintha minden szálnál akarnának valamit mutatni, végülis benne is van az ötlet, aztán hagyják lógni a levegőben és kész. Az egyetlen befejezett és jól sikerült vonal a rendőröké, ráadásul itt a színészek is természetesen játszanak, ami ritka mint a fehér holló, félő, hogy most sem a rendezésen vagy a forgatókönyvön múlott.

40 éves szűz 75%
Felkoppintva 85%
Superbad 80%
Lepattintva 25%
Ananász expressz 75%
Freaks and geeks 90%
Undeclared 95%

2009-10-18 20:45:38 [Általános fórum] Chen #1203

Sziasztok! Valószínűleg én is ott leszek, másodmagammal :-)

Néhol kicsit leült a film, és volt benne néhány gyenge poén, de ugyanannyi jó is jutott rá, többször hangosan nevettem rajta, kíváncsi lennék a filmre eredeti nyelven, a néhány hiányosságot, eltolt párbeszédet betudom a szinkronnak. Amúgy is, szerintem Seth Rogen-t vétek szinkronizálni, a női főszereplő hangja pedig nagyon nem passzolt. Steve Carrell szerintem egy bambafejű, nem sokat tartok felőle, de a remek mellékszereplők miatta is kárpótoltak. A végén a Hair paródia egy jegyet dobott rajta nálam, mégpedig azért, mert szeretem azt a filmet, és az általam nem kedvelt filmek/műfajok/témák kifigurázásánál jobban csak azt bírom, ha kedvelt filmeket/műfajokat/témákat parodizálnak :-))))

Ja, bocs, látom, rá is kattintottam

Kimaradt a Kutyaszorítóban Madonnás-reggelizős-társalgása... :-)

Hű, egy Fincher-féle 8mm, vagy egy Gilliam-féle Forrest Gump veszélyes lett volna! :-D Viszont a Keresztapa úgy volt tökéletes, ahogy készült, ott nem is fantáziálnék más rendezőről, főleg, hogy Leoné-nak is megvan a maga tökéletes csúcsteljesítménye, konkrétan több is :-)

Kicsit nehezen szántam rá magam, fogalmam sincs miért, de megérte megnézni, jó volt. Nagyon tetszett, hogy a karakterek nem voltak idealizáltak, jól játszottak a színészek, a káromkodás abszolút nem zavart benne (angolul néztem felirat nélkül, nem tudom magyarban hogy jöttek át a szövegek). Plusz pont, hogy ellentétben a hasonló témájú filmekkel itt sokkal nagyobb hangsúlyt kapott a srácok közötti barátság.

2009-07-31 13:55:43 [Melyik a kedvenc Wong Kar-Wai filmed?] Chen #11

Nehéz a választás a Vadító szép napok és a Szerelemre hangolva között, de az előbbire szavaztam, az volt az első Kar-Wai amit láttam, és nem felejtem el a hatását. A Csungking-hez viszont még nem jutottam hozzá, de nagyon kíváncsi vagyok rá.

A Szabó Ervin készletét én is ajánlani tudom, rengeteg olyan filmet találtam meg ott, amit régóta kerestem (csak az Anyádat is!-t nem lehet fellelni sehol!!! :-(), és a kölcsönzési díj is alacsony. Az alább említett Szerelemre hangolva viszont pl. megvan nekik, és nagyon jó a netes katalógus, lehet mazsolázni. A videot is nagyon szeretem, csak sajnos most épp csütörtököt mondott, így viszont a tévémet be se kapcsolom szinte (az Európa csatornát bírtam egyébként, de megszüntették, grr), néha leporolom. Mozi nem olcsó, viszont ha sokáig nem jutok el, elvonási tüneteim vannak...

2009-07-31 13:35:32 [Milyen méretben kérsz KT-pólót?] Chen #29

Kb. mennyi az átfutási ideje, amíg elkészül?

2008-12-29 17:25:35 Fuera de carta (2008) / Melegkonyha Chen (?) #1

Érdekel ez a film, kedvelem a főszereplő Javier Cámara-t.

2008-12-22 14:13:50 Abre los ojos (1997) / Nyisd ki a szemed! Chen (5) #5

Na, mindjárt hülyeséget írtam az elején, szóval ezt a verziót előbb, mint a másolatot...

2008-12-22 14:12:58 Abre los ojos (1997) / Nyisd ki a szemed! Chen (5) #4

Nekem is jobb lett volna, ha előbb ezt a verziót látom, mint az eredetit, de így sikerült, most sem adták emberi időpontban egyébként, éjjel 2 előtt kezdődött, de már nagyon kíváncsi voltam rá.
Viszont annak ellenére, hogy emlékeztem a sztori alakulására, még így is gyomorrúgásként ért a vége, le a kalappal az olyan film előtt, ami ki tudja váltani ezt a hatást.

2008-10-25 23:23:10 Poseidon (2006) Chen (3) #11

Olórinnal egyetértek, rég mulattam ilyen jót egy filmen, amit eredetileg nem is vígjátéknak szántak. A szereplők szövegei és játéka annyira komikusak voltak, hogy szinte megállás nélkül nevettem, különösen vicces volt például a hajócsavaros jelenet... :-D Az ilyen "mókák" miatt egy osztályzattal jobbat kapott nálam a film, mint amit kategóriájához mérten megérdemelt volna.

2008-09-26 02:37:22 Closer (2004) / Közelebb Chen (4) #13

Lehet, hogy nem lett volna szabad szinkronnal megnézni, de a dialógusok szerintem borzasztóak voltak ebben a filmben! "A szerelem miért kevés?" ;-((((!!! Megmartam magam. Emellett Julia Roberts iszonyatosan idegesített, mint színész és mint karakter, nem bántam, hogy le lett osztva :-D.
A fenti negatívumok ellenére, miután többször megnéztem, egész jó filmnek tartom, ez leginkább Clive Owen-nek (aki az összes szereplő közül kiemelkedik szerintem) és Natalie Portman-nak köszönhető.
Úgy értelmezem én is a végét, hogy Alice keverte itt a kártyát.

2008-09-26 02:24:38 Blindness (2008) / Vakság Chen (4) #3

Lehet már tudni esetleg mo-i bemutató időpontot? Kb?

2008-08-21 16:35:27 Amores perros (2000) / Korcs szerelmek Chen (5) #2

Ezt a filmet én is nagyon-nagyon szeretem! Mert jó, a 3 Inárritu közül szerintem a legjobb. Kár, hogy nem olyan ismert mint a 21 gramm és a Bábel, jó lenne, ha minél többen látnák.

2008-08-21 16:20:50 The Terminal (2004) / Terminál Chen (2) #5

Unalmasnak, vontatottnak találtam, tele klisékkel és elhasznált szófordulatokkal, idegesített Tom Hanks játéka, nem tudtam az egészet átérezni (pedig általában képes vagyok erre), amikor pedig valami mondanivalót akart közvetíteni giccses volt.

2008-07-17 22:39:28 Munich (2005) / München Chen (4) #13

Tetszett a sztori feldolgozásának a formája, és többnyire a színészek játéka is, kivétel Daniel Craig, őt nagyon nem bírom, és ettől nem tudok elvonatkoztatni. Új gondolatokat nem közvetített számomra a film, és voltak olyan jelenetek, amiket szinte egy az egyben láttam már, pl. a "kitüntetés" olyan volt, mint a Donnie Brasco-ban. Volt olyan rész, amit vontatottnak találtam, mikor már beindult a küldetés... ezért lett elmegy kategória.

2008-06-27 00:54:10 Taxi Driver (1976) / Taxisofőr Chen (3) #10

Nem került megemlítésre, pedig kihagyhatatlan szerintem: Harvey Keitel, mint Sport. Azt hiszem, a legjobb stricikarakter, amit életemben láttam, azóta is mintát vesznek róla :-).

2008-06-27 00:36:32 Scarface (1983) / A sebhelyesarcú Chen (5) #31

"Nicky Santoro - Joe Pesci (Casino - igen jobb a figura mint a Nagymenőkben, sokkal jobb...)"

Oh, IGEN!!! Zseniális.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#23)

Csatlakozom! Milyen csodás ebben (is) Javier Bardem! És az egész film nagyon jó! A hangulata, a szövegek, minden. Ja, és Johnny Depp, mint Bon Bon... :-P :-D

Szerintem is a hangulata volt a film erőssége, bár annyira nem jó, mint a Vadító szép napoké, Kar-Wai többi filmjéről sajnos (egyelőre) nem tudok nyilatkozni. Norah Jones jó volt, Natalie Portman is, viszont Jude Law-t én is láttam már jobban teljesíteni (pl. Oscar Wilde szerelmei, Gattaca). A zene is nagyon jól illett a filmhez, és az operatőr előtt le a kalappal!

2008-05-24 20:22:36 Forrest Gump (1994) Chen (5) #24

Imádom azt a jelenetet, amikor elmegy Jenny-t megnézni a fellépésén, és mikor meglátja (aki látta, tudja milyen a fellépés :-)) azt gondolja, hogy "Teljesült az álma, színpadon van, a gitárjával". Ez a pillanat kicsit komikus is, de ebben az egy gondolatban benne van a főszereplő életszemlélete, ha ilyen valakivel találkoznék, felnéznék rá, nem érdekel, ha mondjuk úgy, "nem túl menő" az illető. Kicsit olyan, mint Johnny Depp a Don Juan de Marcoban, imádom az ilyeneket! Szerintem az ilyen szemléletű emberek nem nyomik, vagy bolondok, hanem kivételesen szerencsések.

2008-05-13 10:06:21 [Filmet keresek] Chen #358

Johnny Depp kigurul mint kiskakas :-D

Mielőtt leszáll az éj:
Johnny Depp a börtön szépsége, ahogy Reinaldo magáról mesél

Korcs szerelmek:
az autós üldözés, amikor Octavio vásárol a bátyjánál, amikor próbálkozik Susanna-nál, Valeria és Daniel veszekedése, amikor a Szakállas hazamegy a kutyáihoz...

A háború áldozatai:
a csatajelenet a hídnál, a lány

Donnie Brasco:
a jutalom átvétele

Amaro atya bűne:
a végén Padre Amaro celebrál

Egy makulátlan elme örök ragyogása:
Joel Clementine után megy a végén, a beszélgetés

Nyomás:
Claire Todd Gaines-nél, a szál Las Vegasban

Julian Po:

Rossz nevelés:
Zahara fellépése, Juan és Manolo az óriások múzeumában, a novella

Az álom tudománya:
az álom a síelésről, amikor Stephane tombol (szintén álmában), mert rájön, hogy a lányok nem mondtak igazat, a veszekedős jelenet: "I don't want to be your friend!", stb.

Lilja 4-ever:
amikor Lilja anyja elutazik, a kis barátja születésnapja, a vége

Egerek és emberek:

Ray:
(többek között) amikor gyerekként a hangok alapján tájékozódik, és az anyja nem segíthet

Rekviem egy álomért:
amikor Marion az étteremben ül az "udvarlóval", és persze a vége

Pokoli lecke:
az őr tanúvallomása a tárgyaláson

Trainspotting:
a kisbaba

Gilbert Grape:

2008-05-13 00:33:49 [A filmtörténelem legjobb jelenetsorai] Chen #47

Ja, és Az élet nélkülemből:
Ann kazettája Lee-nek - "Imádtam táncolni Veled"

2008-05-13 00:25:43 [A filmtörténelem legjobb jelenetsorai] Chen #46

Egyszer leülök és összeszedem a többit is, de a Y tu mamá también-hez hosszáfűzném a saját kedvenceimet:
Tenoch kiborulása Julio vallomása után
Julio kiborulása Tenoch vallomása után
Sokszor egymás után meg tudom nézni! :-)

Nem rossz, de a könyvvel nem versenyezhet

Gyönyörűséges az egész! A vége pedig... ;-( :-)

2008-03-31 10:02:31 The Transporter (2002) / A szállító Chen (2) #6

Nate Dogg zenéje (I got love) 1 jegyet javított a film osztályzatán :-)

2008-03-15 21:54:50 Stardust (2007) / Csillagpor Chen (4) #26

Michelle Pfeiffer az egyik kedvenc színésznőm, ebben a filmben látszik hogy miért. És igen, ilyennek kell lennie egy tündérmesének.

Nagyon tetszett a téma, a könyvet nem olvastam, de ezután megteszem. A főszereplő játéka is remek. Az ominózus szexjelenettel és a parfüm hatásával kapcsolatban: éreztem, hogy mit szeretne megmutatni, de egyet értek az előttem szólókkal abban, hogy ez nem jött át, a statiszták erőltetetten adták elő az eufóriát. Leírva nyilván sokkal jobb.

2008-03-13 19:37:09 Ópium - Egy elmebeteg nő naplója (2007) Chen (2) #20

Rosszul voltam az egésztől. Szerintem Csáth forog a sírjában.

2008-03-13 19:35:29 Ray (2004) Chen (5) #5

Számomra már eleve a zene zseniálissá tette. Általában nem érzem méltónak a legkedvesebb kedvenceimről készült megfilmesítéseket, legyen szó életrajzi filmről vagy könyvből készült filmről (Ópium), de most nem kellett csalódnom.

2008-02-05 16:57:02 Scarface (1983) / A sebhelyesarcú Chen (5) #13

Nem értem, hogy miért is vártok jellemfejlődést ebben a filmben. Az életben sem feltétlenül javulnak az emberek! Sőt, általában nem. Ez a film bemutatja, hogy egy ember hogyan éri el a sorsát, amit valóban, a tulajdonságai/fellépése miatt az első negyed óra után meg lehetne jósolni. Azért gazdagszik meg a film közepére és éri el amit akar, és azért lövik szitává a film végére, mert olyan, amilyen.

mondjuk a zseniális már közelít, nem? ;-)

itt tipródok tegnap óta, mióta láttam! hihetetlen! erre kevés az 5-ös :-)

Szerintem is remek film, és a továbbiakban figyelemmel követem a fiúkat (Quim Gutierrez és Raúl Arévaló -> Forró záporban is játszott) hogy mit csinálnak! ;-)

2008-01-02 13:42:00 Wilde (1997) / Oscar Wilde szerelmei Chen (4) #2

Jude Law olyan benne, mintha ezt a szerepet neki írták volna, sehol máshol nem láttam ennyire hitelesen játszani

Nagyon tetszett az alapötlet, Gael játékáról pedig általában szuperlatívuszokban tudok beszélni, úgyhogy ezt most nem részletezném :-) Szeretnék több ilyen ötletes és szép filmet látni.

Nincs itt a Háború áldozatai című Brian de Palma film (Sean Penn, Michael J. Fox), pedig nagyon jó ebben a témában, ha lehet ilyet mondani... nem szeretném többször megnézni, annyira borzasztó, de a célját eléri. szavazatom a Hair-re ment

2007-10-30 13:09:03 [Melyik a kedvenc farkasemberes filmed?] Chen #3

úgy tudom készülőfélben van egy új farkasemberes film Benicio Del Toro főszereplésével (talán A farkasember '41-es változatának feldolgozása?...) érdemes utánanézni aki szereti az ilyet

Golyóálló miért maradt ki? Damon+Adam jó benne együtt

Samuel L. Jackson minden filmjében jelenség! :-)

egyetértek abban, hogy a magyar szinkron jó, ettől függetlenül szeretem az eredeti színész hangjátékát hallani, nem beszélve arról, hogy idegesítő mikor egy színésznek több különböző hangja van a kül. filmekben, úgyhogy eredeti

Habár a kedvencem egyértelműen az ...és megint dühbe jövünk, hiányolom a Bosszú El Pasóbant, Eli Wallach-al kiegészítve: nagyon jó!