Shiherlis

Regisztráció: 2007. október 21. (16 év, 4 hónap)

Larry

5 2023-06-16 4,2
Titánia, Titánia, avagy a dublőrök éjszakája

5 2023-05-31 3,3

Once Upon a Time in... Hollywood
Volt egyszer egy... Hollywood
5 2019-08-28 4,0

2023-05-30 21:21:52 Blokád (2022) / Blockade Shiherlis (2) #10

Erőltetett,de nagyon.Ráadásul nem értem hogy került a kisvidnyánszky főszerepbe.

2022-10-31 01:36:38 A játszma (2022) Shiherlis (4) #8

Nincs benne akkora lendület,mint a Vizsgában,nem sodorják a nézőt úgy a történések,bár feszültség azért akad,és a csavar is elég nagy.Úgy kell nézni,hogy ne akarjunk a sorok között olvasni.
A zene az elején és a végén engem nagyon idegesített,nem tudtam kontextusba helyezni a filmmel,számomra ez volt a legnagyobb gond.
Nem tudom szándékos-e,de a végén az utcai jelenet engem határozottan a "Megáll az idő" végére emlékeztet.

2022-10-19 10:22:33 Magasságok és mélységek (2022) Shiherlis (5) #5

A legjobban az tetszett,hogy ez a film nem akar többnek látszani,mint ami,és kimaradt belőle a pátosz,Zsolt szentté avatása.Nagyon jól volt ábrázolva,ahogy a kívülállók nem tudták hova tenni a helyzetet,és az érintettek sem tudták hova tenni a kívülállók elképzeléseit,érzeseit ezzel kapcsolatban.(Elég régóta ismer(t)em Hildát,Zsoltot és Petit,illetve közeli barátom volt a tavaly februári búvárbaleset áldozata.)

2022-09-30 02:59:34 Az unoka (2021) / The Grandson Shiherlis (3) #11

Magyar filmek között kimondottan jó,de a katarzis helyett csak az ökölbe szorult kéz marad amiatt a keserű aktualitás miatt,hogy tavaly több közeli ismerősömet is megkárosította egy szélhámos (összesen több mint 50 alvállalkozót nem fizetett ki,majd köddé vált egy kft egy fővárosi stadion építésén),illetve vállalkozóként nekem is lettek be nem hajtható kintlévőségeim egy másik társaságnak 'köszönhetően'.Mindannyian tudjuk,hogy jogi úton soha nem fogunk a pénzünkhöz jutni,ha más útra lépünk akkor meg gyorsan önbíráskodás címszóval kattanhat a bilincs (pedig több rendőr is az erőszakra bíztatott,mivel más megoldás úgysem lesz).Ebben az országban mintha semmi sem változott volna a Dögkeselyű világa óta.
a befejezést álságosnak,vagy inkább meseszerűnek tartom,mert egy ilyen történet végén (pláne ebben az országban) az unoka vagy elnyeri a büntetését,vagy azt csinálja,amit Simon József taxisofőr...

Jeremy Brett állt a legközelebb az eredeti karakterhez.Sajnos rá is ment az élete.

Kb. a felénél járok,de nekem erősen Chinatown az ötvenes években.Ami szerintem nem baj,mert a kort egész jól összehozták,a 'Kínai negyed'-et meg nagyon szeretem.Szóval tetszik.

Borzasztóan szomorú ez a film.Ott a két főszereplő: Shelby,aki már nem versenyezhet többé,illetve Miles,egy romlatlan faszi,aki angol létére egy amerikai cég dicsőségre tesz fel mindent.Elég örökérvényű a történet,simán el lehet vonatkoztatni az autós környezettől,és szinte bárhova beilleszthető a két főszereplő és a cég konfliktusa.
A legborzasztóbb,hogy Miles rengeteg munka és hatalmas kockázat árán lenyomja a Ferrarit,de a dicsőség nem az övé és Shelbyé,hanem a háttérben ügyeskedő dilettánsoké és az inkompetens cégvezetőé.

2019-09-15 00:50:56 Napszállta (2018) / Sunset Shiherlis (2) #146

Úgy harmadik nekifutásra el is jutottam a végére.Szerettem volna élvezni a filmet,de a rendező rendre megakadályozott ebben.A kamerakezelés kimondottan idegesített,a történet eléggé lógva maradt,vártam a katarzist,vagy legalább valamit,ami értelmet ad ennek a két óra szerencsétlenkedésnek,de hiába.

Mötley fan lévén olvastam a Dirt-öt,a Heroinnaplókat,a Tattoos and Tequilát és Slash könyvét a témában...
Tetszett,jó volt ezt a történetet,azt a korszakot filmen látni.Jók voltak a színészek,szerintem Tommy és Nikki egész élethűre sikeredett.
Ami nem tetszett,hogy szerintem rengeteg izgalmas szereplő (pl Vanity,Steven Tyler,Slash,Frank Saunders,Robbin Crosby,Sebastian Bach,Pamela Anderson...) és történet (KISS turné...ról való kirúgás,az első európai turné,az ámokfutás St. Louisban Ozzyval,a Girls,Girls,Girls album felvételei,turné a Guns N'Roses-zal) kimaradt...de nyilván bele kellett férni egy időkeretbe,és gondolom az alkotók sem akartak életük végéig pereskedni...
Alapvetően én a Heroinnaplókat vittem volna filmre,ami Nikki Sixx verziója az 1987-es,heroin és alkoholmámorban töltött évről,de igazából az csak egy 'amerikai Trainspotting' lett volna.

2016-11-06 12:37:46 [Filmet keresek] Shiherlis #2057

Sziasztok! Nagyon régen,tv-ben láttam egy krimi-vígjátékot,amiből sajnos nem sokra emlékszem.Annyi maradt meg,hogy biztosan amerikai produkció a '70-es vagy '80-as évekből,és a két háború között játszódik.A sztorija nagyjából annyi,hogy egy talán ártatlen,elmebeteg(?) fickót akarnak egy súlyos bűnügyben elítélni,a sajtó pedig figyelemmel kíséri a pert.A főszereplő egy kissé kiégett veterán újságíró,akinek már semmi motivációja nincs arra,hogy ezzel foglalkozzon,pedig a főnökei ezt szeretnék.(Ezért például hogy bosszantsák kiküldenek egy kezdő riportert,aki egy váratlan helyzetben véletlenül levizeli a fényképezőgépet,megsemmisítve ezzel a fényképeket.)Előkerül még egy freudista pszichológus,aki az elítélt szexuális motivációját próbálja boncolgatni,de nem jut vele messzire... A vége az a történetnek,hogy a főszereplő újságíró végleg el akarja hagyni a várost,ahol eddig dolgozott,a főnöke sok szerencsét kíván neki,és megajándékozza a zsebórájával,majd miután távozott értesíti a rendőrséget,hogy ellopták az óráját,és a tettes most készül elhagyni a várost.A film legvégén pedig felsorolják mi lett később a szereplőkkel...

Lehet kicsit zavaros amit leírtam,de hátha tud valaki segíteni.Előre is köszönöm! :)