Fekist

Tapasztalat: 2090 film
Regisztráció: 2007. október 20. (16 év, 5 hónap)

Kati és a vadmacska

Szegény párák
5 2024-03-13 4,2
Oppenheimer

5 2024-03-07 3,9
Tant que le soleil frappe
Tűző napon
Perfect Days
Tökéletes napok
4 2024-03-02 4,3
How to Blow Up a Pipeline
Hogyan robbants fel egy olajvezetéket
2 2024-02-27 3,3

Íme, egy kis színes hír a film magyar kópiájának történetéhez.
A Magyar Távirati Irodai Kül- és belpolitikai kiadásában olvasom:

„1945. március 31. 14 óra 50 perc
Megkerült másfélmillió pengő értékű amerikai film.
Ma/GNé.
Budapest ostroma alatt a Fox Film raktárából ismeretlen körülmények között eltűnt kilenc darab teljesen sértetlen és hibátlan amerikai film. A károsult feljelentésére [a] rendőrség megindított nyomozást, amely sikerrel is járt. A detektívek megállapították, hogy az elveszett filmtekercseket egy ismert birkózó család egyik tagja őrzi. A detektívek meg is találták a filmeket, amelyek értéke meghaladja a másfélmillió pengőt. A nyomozás tovább folyik atekintetben, hogyan jutottak ezek a filmek a Fox raktárából az Angyalföldre. A detektívek sikeres munkájának eredményeképpen rövidesen közönség elé kerülhetnek most már ezek a filmek, melyek között szerepel többek között a Három testőr és az Árvíz Indiában című is. /MTI/”

F:

Íme, egy kis színes hír a film magyar kópiájának történetéhez.
A Magyar Távirati Irodai Kül- és belpolitikai kiadásában olvasom:

„1945. március 31. 14 óra 50 perc
Megkerült másfélmillió pengő értékű amerikai film.
Ma/GNé.

F:

Master Gardener
Magyar címe = A főkertész

Scrapper
Magyar cím = A vadóc
Lásd: IMDb + bemutatták a 2023. októberében megrendezett Cinemira Nemzetközi Gyerek- és Ifjúsági Filmfesztiválon (Budapest)

Yannick
Története:
Egy rendkívül rossz bulvárdarab, „A felszarvazott” előadása közben feláll az egyik néző, Yannick és félbeszakítja a produkciót. Fantáziájának és revolverének köszönhetően magához ragadja az est történéseinek irányítását.

Egy zuhanás anatómiája
huwiki = https://hu.wikipedia.org/wiki/Egy_zuhan%C3%A1s_anat%C3%B3mi%C3%A1ja

Je verrai toujours vos visages
Magyar cím = Az arcuk mindig előttem lesz
PORT.hu = https://port.hu/adatlap/film/mozi/az-arcuk-mindig-elottem-lesz-je-verrai-toujours-vos-visages/movie-253404

Eroica
Alternatív magyar címe = Eroica − Hősi szimfónia két részben