project640

Regisztráció: 2007. október 18. (14 év, 11 hónap)

Születési év: 1975

2 2022-01-06 3,3
ZeroZeroZero
ZéróZéróZéró
5 2022-01-05 4,1

szatirikus film a Szovjetunio végnapjaiból .... érdekesség az inkeri nép, és nyelv hallása .... eredeti nyelven való nézés még jobban emeli az élményfaktort

2022-01-06 08:23:23 Így vagy tökéletes (2021) project640 (2) #3

egyszerűen nem értem .... a streaming szolgáltatóknál az ember nap, mint nap beleütközik fantasztikus rendezésekbe, ezáltal az emberbe kialakul egy minimum elvárás ...., de az így vagy tökéletes még ennek sem felel meg .... ezt nem veszik észre az emberek?
A magyar filmekere oly jellemző kamarai hangulat köszönt vissza minden egyes páreszéddel. Vegyük észre, hogy így nem beszélnek emberek, így nem viselkednek emberek. Mintha egy színházban ülnék ... erőltetett, színpadias párbeszédpanelek ... életszerűtlen viselkedésminták. Pocsék történet, pocsék megvalosítása.

2022-01-05 11:28:44 Post Mortem (2020) project640 (2) #30

könyörgök, mondja meg nekem valaki, hogy 2021-ben forgatott magyar filmben miért néz ki egy század eleji magyar falu úgy, mintha most lett volna kitakarítva, lefestve minden ...... Franco Nero óta hozzászokhattunk, hogy az ősmagyarok frissen borotvált, patyolat-tiszta ruhákban voltak .... de , könyörgöm, miért!!!?????

lehet szar egy story, de ha ez a horror egy mocsokos, szürke-tónusú, valód század eleji faluban zajlódik, akkor a film már 3-tól kezdődik
a 60-as évek spaghetti westernjében már arra is figyeltek, hogy a fog tényleg rohadjon .... 2021-ben meg ott tart a magyar filmezés, hogy a főszereplő egy szerep kedvéért még bepiszkítani sem akarja az arcát .... és a párbeszédek olyanok, mintha egy színházban ülnék?
valami nagy baj van a magyar filmekke :-( .... nagyon nem jönnek át, nagyon nem életszagúak, nagyon sterilek.... egyszerűen szarok .... miközben a netflixen ontják a klasszisokkal jobb sorozatokat

2021-10-22 12:53:27 Dune: Part One (2021) / Dűne project640 (5) #21

az intergalaktikus utazást említették a filmben, hogy az lehetetlen a fűszer nélkül .... ide azért had tegyem hozzá, hogy itt nem csupán 'kitágított tudatú navigátorokról van szó', hanem gyakorlatilag a fűszer által teljesen módosult 'valaha emberi' entitásokról ... az első Lynch féle verzóban valahogy ábrázolták őket (bár ne tették volna) ... a mostani változatba nem tették be őket, inkább :-) ... ugyanis nagyon nehéz őket elképzelni, pedig gyakorlatilag a fűszer körüli ramazurinak ők az alfája-omegája

az, hogy kardokkal mennek egymásnak, miközben űrhajóik vannak, azt tudjuk be annak, hogy ez a Dűnei világ ... ettől autentikus ... hasonlóan, mint mondjuk a steampunk-ban is, hogy bizonyos techonlógiában előrébb vannak, bizonyosban viszont hátrébb, mint a mai kor embere ... pl. figyeljétek meg a kopterek kezelőszerveit :-) (ebbe nem kell belekötni, ez a lényeg)

a spiritualitás, és a technológia furcsa keveréke a Dűne világa ... ettől olyan nagyszerű ... egyébként a rendező számos dolgot egy az egyben átvett a Lynch féle adaptációból, csak azt lényegese jobban jelenítette meg ... ez egy furcsa világ ... ez nem star wars, ez nem marvel .... a szrányas fejvadászhoz hasonló meditatív, minimalista ábrázolás, stb.... ez valakinek vagy bejön, vagy nem ... nekem igen :-)

2021-09-29 11:02:16 [OFF (Ide offolj, mert ez a helye!)] project640 #25990

Próbálok veled egyetérteni, de akkor hogy a fenébe sikerült deportálni rekordgyorsasággal fél millió honfitársunkat? Amikor kimentek a falvakba egy teherautóval, harmadmagával, az házuk előtt 'szépen' felsorakozott zsidókhoz, akkor kicsit félrenézhettek volna ... de nem tették!!!! sok 10 ezer ember munkájára volt szükség a deportálások lebonyolításához ....
az 1945 című film gyönyörűen mutatja ezt a fajta kollektív felelősséget
amikor 44-ben bezárult az ostromgyűrű Budapest körül, akkor Budapest lakossága karácsonyra készült ... fel sem fogták, hogy mi zajlik körülöttük
, amikor a németek felrobbantották a Duna hidakat, a margít hídon teljes forgalom alatt tették ezt!!! a dunába lőttek embereket, miközben a szomszéd utcában már a szovjetek voltak ... hol voltak a magyar katonák, rendőrök, csendőrök, hogy megállítsák ezt az őrületet? ... szinte alig hallani pozitív példát :-( ... ma ott tartunk , hogy lassan a nyilas párt tagjait rehabilitáljuk, akik a legnagyobb söpredéke volt ennek a nemzetnek
A természetes fény az emberi lény, állatias önmagát mutatja be döbbenetes erejű képekkel. És amikor valaki ideteszi, hogy miért nem forgatnak dicső haditettekről filmeket, akkor azoknak halkan megsúgom, hogy olyan nem létezik, hogy dicső haditett ... mert, ahogy a Sztálingrád című filmben: 'ti tisztek, még a náciknál is rosszabbak vagytok' ... a háború maga a tömény emberi nyomorúság ... abban egy perc szépség sincs ... minden háborús film, ahol csalárd módon nem képesek ezt a nyomort ábrázolni, az nem háborús film, hanem háborús színezetbe tett akciófilm

Áthelyezve a(z) Természetes fény topikból.

előzmény: oscarmániás (#25989)

'A háború betegség, mint a tífusz'.
A doktor Zsivágóból jut eszembe: ' ...akinek családja van, akinek élete van az nem vonul be önként, megvárja míg behívják'
Beteg ember, beteg lélek az, aki a harcot valami akcióként godolja átélni .... Mel Gibson, Hazafi-ból: 'ez a háború nem valami távoli határvidéken fog zajlani, hanem házainkban'
A II. VH Magyarország történelmének talán legsötétebb fejezete ... annak is talán 2 fejezete, ami magyarként maximális szégyenre ad okoz ... az egyik a holokauszt (apaként fel sem tudom fogni, hogy magyar csendőrök, magyar családokat, gyerekestül teherautókra laknak), a másik, hogy szinte büszkén hirdetjük, hogy mi voltunk az utolsó csatlósok, bezzeg a románok ... ha még fokozni lehet a háború nyomorúságát, akkor azt a magyarország hadszíntérre tevése tette még elviselhetetlenebbé ... és ennek első számú felelősei a teljes magyar, királyi, darutollas, díszmagyarba parolázó, katonai felsővezetés, akik korábban Horthy-ra esküdve, elárulták annak fegyverszünetre vonatkozó parancsát .... mert szar, szervilis, gyáva alakok voltak mindig is, akik német gazdáiknak akartak megfelelni

előzmény: Abaamade (#13)

2019-11-14 09:39:19 Midway (2019) project640 (4) #6

Abszolút vállalható háborús film ... valóban nincs amolyan 'main story line' ... gyakorlatilag pearl-től midway-ig megyünk, egy-két hátországi jelenettel vegyítve. Több híres csatában is részt veszünk. Kisebb hibák, pontatlanságok vannak, de ez nem csorbítja a filmet. A Lexington elsüllyedése, a yorktown elsüllyeséde 'csak' amolyan háttért esemény ... ettől függetlenül az első film, ahol láthatjuk egy II. VHs anyahajó működését, pontosan megjelenített repülőgépek .... nagyon nagy érdeme a filmnek a japánok megjelenítése ... ámbár nem igazságos tőle, hogy Nagumo-t olyannak jeleníti meg, amilyen valójában nem volt. Minden harci-kedvelő embernek ajánlott.
és non-plusz ultra, hogy láthatjuk a hatalmas Yamato-t :-) .... és minden pátosz ellenére, midway-nél tényleg masszív túlerő ellen győztek az amerikaiak ... a csata (az én véleményem szerint) inkább egy hihetetlen pech-sorozaton csúszott el a japánoknak.

4-et adtam a filmre, mert abszolút visszaadta a rendező az alvásparalízist ... mintha ő maga is átélt volna ilyet ... az egyik legfélelelmetesebb dolog, amit ember megtapasztalhat ....

elképesztően igénytelen egy film :-( ... pedig nagyon vártam .... naív voltam, hogy vártam egy Vörös Októberhez hasonlót :-( ... reménytlenül gagyi CGI-ok, semmilyen story, 0 feszültség, röhejesen ábrázolt fegyverrendszerek ... kár volt 1 dollárt is kiadni ennek a rendezésére ... tettek volna inkább bele cápákat, és adták volna el sharknado X néven, és akkor még nézhető is lett volna :-)

PG-nek: ha a sheffield elsüllyesztésére gondolsz 82-ben, akkor az egy kicsit másként történt :-) ... elősször is a brit hajók nem voltak felszerlve CIWS rendszerű védelmi rendszerrel ... az exocet-et egyszerűen azért kapták be, mert az argentín támadó repülőt túl későn fedezték fel ... az exocet indítása és becsapódása közötti 10 sec egyszerűen nem volt elég bármilyen elhárításra, ... túl azon, hogy a brit hajó védelmi képessége eleve korlátozott volt egy exocet-el szemben

hááát, újból csalódtam a 'kritikákban', ugyanis azok miatt félve ültem be a filmre ... erre kaptam egy nagyon nagyon jó folytatást!!! Nem tökéletes, mint az első rész, de annak méltó folytatása, ... egy nyersebb, durvább, ridegebb változata ... semmi gond del Toro kissé érzékenységének a film közepén, .. mellesleg a jelbeszéd a film közepén nagyon odab*sz érzelmileg .... szuper jó film! senki ne ilyedjen meg, és dőljön be a sok kritikának .. nagyon megéri, nagyon jó folytatás .... és már rohadtul várom a folytatást, mert ott bizony pay back lesz :-)