Raul

Regisztráció: 2007. október 17. (11 év, 5 hónap)

Rendezők: Alfred Hitchcock, Billy Wilder, Brian De Palma, Christopher Nolan, Fritz Lang, Howard Hawks, Jean-Pierre Melville, John Huston, Jules Dassin, Martin Scorsese, Orson Welles, Quentin Tarantino, Raoul Walsh, Robert Siodmak, Tarr Béla, William Wyler, Woody Allen
Színészek: Anna Kendrick, Anne Hathaway, Christoph Waltz, Grace Kelly, Humphrey Bogart, Ida Lupino, Jean Harlow, Jeremy Renner, Lauren Bacall, Liv Tyler, Lizabeth Scott, Lon Chaney, Marilyn Monroe, Marisa Tomei, Marlon Brando, Rita Hayworth, Robert De Niro
Műfajok: film noir, krimi, thriller
Korszakok: kb. 1940-1959

48 Hrs.
48 óra
4 2019-03-15 3,8
Wag the Dog
Amikor a farok csóválja...
4 2019-03-14 3,8

4 2019-03-03 3,9
No Way Out
Nincs kiút
4 2019-03-01 ?

Én voltam az egyik. Egyáltalán nem nézek ilyen csatornákat (kis túlzással majdnem azt írtam, hogy nem is tudtam, hogy léteznek ilyenek). A WatchMojo az egyetlen aminek a neve ismerősen hangzik, valószínű itt-ott belebotlottam egy-két videójukba már. Szóval biztos az a legjobb, ha még én is hallottam róla :)

előzmény: kaamir (#5)

Számolgattam még egy kicsit, gondoltam hagyjuk a sz@r filmeket, megnéztem, hogy 2012-2018 között az egyes években átlagban milyen osztályzatot adtam
- a "díjszezonos" filmekre (kb. 15-20 film)
- az IMDB alapján a legnézettebb 20 filmre.

Mindkét számsor megerősíti azt, hogy az évtizeden belül 2015 volt egy kimagaslóan jó év (hát persze, akkor volt utoljára Tarantino :), 2017 pedig a legrosszabb, de 2018 sem sokkal jobb.

Nincs mit. Az okokat mi aligha tudjuk feltárni, de azért a folytatás/remake túlburjánzás elég jól kivehető szabad szemmel is.

előzmény: MicaHiro (#11)

Nem csak hogy lehet, de én inkább azt mondom, hogy teljesen nyilvánvaló, hogy ebben igazad van (bár én azért az utóbbi években legalább havi egy régi "B-filmet" is megnézek). Épp emiatt célszerűbb lehet az utóbbi 20-30 évre koncentrálni. A teljes filmtörténelmet azért elég kevesen ismerik :)
Az is eszembe jutott, hogy érdemesebb lenne megnézni, hogy (ha már a díjszezon kapcsán került elő ez a kérdés) az adott év Legjobb film jelöltjeire milyen átlagot adtam, de ez meg túl kicsi minta szerintem.

Megtettem :)

Indoklás (nem csekély erőfeszítéssel visszafogom a grafomán énemet, és csak röviden fejtem ki):
Szóval a kérdés olvastán úgy döntöttem, hogy nem hasraütésre válaszolok, hanem segítségül hívtam IMDB bácsit és Excel nénit, összedobtam egy táblázatot, hogy lássam, az egyes évekből látott filmekre átlagban milyen osztályzatot adtam 1920-2018 között (csak egész estés filmek, az első bemutató éve szerint, de nem csak amerikai filmek). Az utolsó válaszlehetőség miatt kellett időben ennyire visszamenni (na meg persze mert nagyon kíváncsi voltam), amúgy 2010-2018 között is elég lett volna. Szóval a lényeg, hogy 2001 volt a filmtörténelemben az első év, amikor 10-es skálán az átlagom 6,0 alatt volt és lényegében 5,5-6,0 között van azóta is, kivéve a 2013-2015 közötti időszakot (6,1-6,3). 7,0 fölött pedig utoljára 1983-ban volt.
Konkrétan 2018-nál csak 4 rosszabb év volt (ebből az egyik 2017), a legrosszabb pedig 2008 (5,49-es átlag).

Az egész 2000-es évek szinte egy folyamatos mélypont...

2019-03-05 13:38:44 Szerelő (1971) Raul (?) #8

IMDB azt írja, hogy csak 92-ben mutatták be, szóval eszerint a cenzúra látta és értette is :)

Erre csak annyit mondok, hogy több, mint 2 éve elkezdtem nézni egy sorozatot, és még mindig az 1. évadnál tartok, ekkora sorozatnéző vagyok. A válaszom ebből kitalálható azt hiszem :)

2019-02-26 15:33:29 [Megérdemelte-e az Oscart...] Raul #11110

Ami meg ennél is furább, hogy Finney meg Ganz azért belefértek...
De amúgy szerintem egyrészt lehet hogy az amerikai adóügyei vagy az itteni politikai háttere is belejátszottak ebbe, másrészt meg igazából felesleges ezzel most már sokat foglalkozni.
Azt mindenesetre semmiképpen sem gondolom, hogy minket akartak volna ezzel beárazni.

előzmény: Adam Taylor (#11109)