Raul

Regisztráció: 2007. október 17. (13 év, 7 hónap)

Bemutatkozás

Hitchcock, Bogart, film-noir.

Rendezők: Alfred Hitchcock, Fritz Lang, Jean-Pierre Melville, Jules Dassin, Orson Welles, Raoul Walsh, Robert Siodmak
Színészek: Grace Kelly, Humphrey Bogart, Ida Lupino, Jean Harlow, Lauren Bacall, Lizabeth Scott, Marilyn Monroe, Marlon Brando, Rita Hayworth
Műfajok: film noir, krimi, thriller
Korszakok: 40-es és 50-es évek

Mickey vonatra száll
4 2021-05-07 4,0
Gerald McBoing-Boing

4 2021-05-06 3,7

Ebben a kései, mondhatni érett noir-ban az Ed Begley által alakított exzsaru a lóversenyfüggő bárzenész (nem mellesleg elvált apa) Johnny-t (Harry Belafonte) és a többszörösen börtönviselt Earle-t (a mindig remek Robert Ryan) próbálja összerántani egy "tuti" bankrablásra. Hőseink eleinte nem kérnek a melóból, Johnny abban bízik, hogy majd csak fordul a szerencséje, Earle pedig idegenkedik a színesbőrű tettestárstól. De amikor az előbbinek már a családját is fenyegetik az adósságait hitelező gengszter verőemberei, utóbbi pedig ráun, hogy a barátnője tartsa el, vonakodva bár, de kötélnek állnak. Maga az akció csak az utolsó 20 percre korlátozódik, így ez nem egy tipikus "félrement bankrablás" történet, a forgatókönyv az előzményekre, a főszereplők előéletére és társadalmi helyzetére fókuszál. De ami a lényeg, hogy a mesterien megkomponált fényképezés és a modern jazz-es zene olyan nyomasztó atmoszférát teremt, hogy lehetetlen a filmre nem maximális pontszámot adni.

2021-05-14 10:34:04 [Általános fórum] Raul #9225

Úgy látom, imdb-n kívül mindenhol 1952-t írnak.

előzmény: Ágó (#9223)

2021-05-08 11:59:31 [Általános fórum] Raul #9204

Szerintem is, de azért reménykedem, hogy a TSPDT közönsége igényesebb az IMDB szavazóknál.

előzmény: Xuja (#9203)

Azért mondom, mert a fórum címének megfelelően már a #13843 hozzászólásban észrevételt tettem ezügyben, de azóta nem történt változás, pedig most már egészen valószínűnek tűnik, hogy lesznek mozis bemutatók. De ezzel befejeztem a témát.

Arra a korábbi felvetésemre, miszerint még mindig a tavalyi Vapiti filmek virítanak zöld színben.

Mindegy, hagyjuk, úgy látszik, csak nekem furcsa így az oldal.

És most?

előzmény: HejjaX (#13846)

2021-05-04 22:16:09 The Dig (2021) / Ásatás Raul (4) #5

Mint tudjuk, kétféle ember van ezen a világon. Mivel itt senkinél sincs töltött fegyver, ezért itt mindenki ás... :)
Nade félretéve a tréfát, egy szépen fényképezett drámát kapunk, remek színészi alakításokkal (nekem Ken Stott volt a kedvencem, na meg Fiennes akcentusa). Viszont a játékidő közepétől a cselekmény eléggé elveszíti a fókuszt, túl sok mindenre akar koncentrálni (háború, a pilóta halála, Edith egészségi állapota és ami az egészet megkoronázza, egy kínosan erőltetett románc). Mi sem támasztja ezt alá jobban, mint hogy a film második felében a főszereplő Ralph Fiennes-t szinte alig látjuk. Mindenesetre nekem egy gyenge jót még ezzel együtt is megért, tényleg egy vérbeli oldschool dráma.

Ezmiez, a kérdést se értem :)))
(na jó, igazából már vártam)

2021-04-30 11:23:43 Psycho (1960) Raul (5) #184

Én például még nem osztályoztam, szóval van esély! :)

előzmény: Xuja (#180)