imhouse

2007-12-15 09:29:28 Enchanted (2007) / Bűbáj imhouse (4) #10

elnézést a harmadik postert, de:
TE JÓ éG! hogy lehet ezt a filmet így felfogni?
szerintem az illető nem tudja kikapcsolni az agyát, és hibakeresés mentesen végignézni egy nem komoly és pláne nem művészfilmet.

2007-12-15 09:23:03 Enchanted (2007) / Bűbáj imhouse (4) #9

mégvalami SPOILER: hogy lehet valakinek akkora szerencséje, hogy a mesevilágból kilökve a nagy alma leghíresebb terén köt ki??:D
oooh, I wanna wake up in the city that never sleeps...

2007-12-15 09:18:28 Enchanted (2007) / Bűbáj imhouse (4) #8

Üdv!
Tegnap este a párommal néztük meg a filmet, mint kis péntek esti mozizás. Bevallom, sokat nem vártam a filmtől. Vártam a Disney-féle szokásos poénokat, egy-egy szebb romantikus jelenetet és sok gyereket megfogó betétet. De nem! A film előveszi a klasszikus meseelemeket, és összeömleszti azokat NYC valós szeretettől mentes, állandóan rohanó, a szépségek mellett meg nem álló forgatagával! A karakterek jók, a poénok ütősebbek a vártnál, a történet nem veszik el, nem ül le.
Emellett a film - véleményem szerint - komoly mondanivalót tartogat: az urbanizáció gyilkosságát. Jah, hogy mit öl meg? Azt a szerelmet és szeretetet, ami meg kellene, hogy legyen még - és a tündérmesékben olvastunk róla életünk hajnalán. Lenyűgöző, ahogy a hercegnő énekelve galambokkal táncol a Central Parkban, ahogy tündöklésével mosolyt csal mindenki arcára, ahogy elvarázsol mindenkit. És ahogy felnyitja az emberek szerető szemeit.
Ajánlom a filmet mindenkinek! És tényleg mindenkinek!
SPoILER!: azért csak 8, mert a végén a sárkány-jelenetet már eröltetettnek éreztem. nélküle 9 lett volna!jah és a filmben fellelhetünk jópár filmes utalást, melyek remek időben vannak elsütve - ez is egy humorforrás.

2007-12-02 18:46:44 Psycho (1960) imhouse (5) #17

ez tipikus thriller - se horror, se krimi.a két műfajt az különbözteti meg, hogy a krimiben a nyomozó a dolgokon kívül áll és NEM izgulunk érte film közben. SPOILER ezért a nyomozóért kőkeményen izgulunk. SPOILER VÉGE.és ha thrilleren belül osztalyzunk, akkor woman in panic kategoria.
ma újranéztem, hihetetlen nagy film, miután megnéztem arra gondoltam, ezt jelölöm meg a legjobb Hitchcock filmnek. szóval számomra ez a legjobb film a mestertől! üdv

Élvezhető kis másfél órás kikapcsolódás, vannak hibái, vannak kérdések melyekre választ találni nem lehet (pl hogy mit keresnek a szigeten napokig, mikor a szomszédban van az esküvő...)meg hogy miért alszanak ott, amikor még csak azt sem tudják hol vannak, kiknél vannak...
Persze ezt a filmet nem így kell nézni, nem így kell hozzáállni, nem lehetünk annyira sznobok hogy mindig a komolyabb filmeket nézzük. Én jól szórakoztam a filmen, de a kisebb-nagyobb hibák miatt négyes. Walken nagyot lendít a filmen!

én is majdnem mindet. :)

azt hiszem a Szabadság szerelmet fölösleges összehasonlítani a rettenthetetlennel.mint ahogy Csányi Sándort Mel Gibsonnal.....ez butaság.

2007-10-22 19:13:49 Ghost (1990) imhouse (5) #11

Jah, még valami. Ha valaki ezzel akar lefektetni egy lányt, nagyon rossz úton jár...Ettől a filmtől ugyanis inkább bújós hangulata lesz! :P :)

2007-10-22 19:12:53 Ghost (1990) imhouse (5) #10

Szerintem aki volt már igazából szerelmes, az nem mondja azt egy ilyen filmre, hogy nyálas. Szerintem pont megtalálta Jerry Zuker a határt. Számomra azért zseniális, mert több műfajban alkot kiemelkedőt (romantikus, krimi, thriller). A zenéjéről pedig nem is beszélve. Nálam az Unchained melody legalább egy osztalyzatot felnyom a filmen. Szerintem is kötelező!

Nos, ez a film azért lett ZSENIÁLIS (nekem legalábbis), mert olyat adott, ami egy kiadós pofonnál is nagyobbat üt. Egy hihetetlenül erős kezdés, hatalmas és nagyon jól működő karakterekkel.remek sztorival, remek rendezéssel.Az átlagos filmnéző ezt várná a folytatásban is.viszont Tarantino és Rodriguez széttépi a képernyét és bemutat a filmnézőnek. Mintha csak azt kiabálnák: NEM kaptok rendes filmet!

a maga műfajában szerintem oké/elmegy.igaz csak abban.egy hétfő délutáni TV-zgetésnek.

2007-10-22 18:02:46 Hard Candy (2005) / Cukorfalat imhouse (1) #4

ez egy (síííííííííííííííííííííííííp) SZÖRNYŰ! annyira idegesítettek az elején a beállítások, amikor a kislany odahajolt, hogy komolyan felbosszant még most is!azt a Hitchcock utánzós jómindenit!a film 20. perce után viszont már bőven röhögtem az egészen.a film még a közepe előtt szétesik, és tele lesz röhejes és logikátlan gondolatokkal.a vége külön röhej.talán életem egyik legrosszabb és legidegesítőbb filme.

2007-10-22 17:57:54 Déjà Vu (2006) imhouse (3) #14

Washington a hátán viszi a filmet. Nálam ezért hármas, különben kettes lenne. Nekem is tetszett, nagyon tetszett a remek kezdés, aztán a laboratoriumban mikor leesett hogy miről is lesz szó, egyből elment a kedvem az egésztől. Nagyon hasonlít a Különvéleményre, és az jobban is tetszett (akármennyire is az egyik kedvenc szinészem Washington).
Egyébként sztem is van benne logikai baki. Pl az ujlenyomatok megvannak, a hajó mégsem robban fel...nah mind1, megnézem mégegyszer, hátha....a Vanillia égbolt is csak másodjára ment :)

2007-10-19 11:41:48 Elizabethtown (2005) imhouse (4) #3

nekem csak az utolsó 20 perc nem tetszik...de a többi nagyon! nem egy megszokott film, dehát kérem.miért kell mindennek megszokottnak lennie?

2007-10-19 10:44:03 Kútfejek (2006) imhouse (3) #5

tetszett, voltak benne jó poénok, a maga kategóriájában nem rossz, tehát oké/elmegy. ha pedig skálázunk akkor 4/10

2007-10-19 10:34:06 Vincent (1982) imhouse (5) #1

2007-10-19 10:07:05 Braveheart (1995) / A rettenthetetlen imhouse (5) #1

SZABADSÁG! egyik kedvenc filmem.

2007-10-19 09:38:36 A legényanya (1989) imhouse (4) #2

nana.ez a film nagyon komoly társadalomkritika!én is sokáig nevettem amig a végén meg nem láttam egy jelentős jelenetben egy ember kezében egy Marx könyvet.ezért JÓ a film.nekem.

2007-10-19 09:33:44 The Shining (1980) / Ragyogás imhouse (5) #18

nem tudom tudtátok-e, de a zene Bartók. tádámmm.
amikor megnéztem napokig gondolkodtam a filmen.ha a lények jack képzeletének kivetülései, akkor ki nyitja ki neki a kamraajtót?márpedig a lények nem léteznek, erre több bizonyíték is van a filmben.arra is, hogy nem csak jack látja őket (a végén Wendy látja a vér beömlését..)de akkor most hogy is van ez?a film zseniális befejezése pedig mindent összetör, amit hipotézisnek nézés közben felállítottál magadnak.nektek mi a véleményetek?

2007-10-19 09:30:19 The Godfather (1972) / A keresztapa imhouse (5) #13

hatalmas a film befejezése!ahogy megnyugtatja a feleségét, ahogy kezet csókolnak neki, majd Don Corleone-nak szolitjak.és az ajtó becsukódik...számomra az egyik legjobb befejezés, amit valaha láttam.

2007-10-19 09:27:23 The Forgotten (2004) / Felejtés imhouse (2) #2

nem lett volna olyan rossz, ha a végén nem derül ki.....