imhouse

Regisztráció: 2007. október 16. (11 év, 1 hónap)

Bemutatkozás

Alfredo: Bármit is csinálsz: szeresd! Úgy, mint a vetítőfülkét kölyökkorodban.

Rendezők: David Lynch, Federico Fellini, Ingmar Bergman, Michelangelo Antonioni, Stanley Kubrick

Születési év: 1988

A tehetséges Mr. Ripley
4 2018-09-16 3,9
Mamma Mia!

4 2018-08-05 3,1

Ez a film egy kicsit benne él minden félrecsúszott nyakkendőmben és elvétett szavamban. Ezért ez nekem csak ötös lehet.

2014-08-18 16:47:43 Stoker (2013) / Vonzások imhouse (3) #35

Az operatőri munka miatt szerintem mindenkinek érdemes megnéznie, aki fogékony az emlékezetes képi megoldásokra. A sztori unalmas, a "jóistenmostmifogtörténni" hatást egyszer sem érte el nálam a film. Viszont rossz nem lehet, mert van valami, már-már beteges vonzalmam a szép, fiatal, és veszélyes lány karakterek felé. De sem, mert azok felé is.

2014-01-21 13:52:48 [Vapiti 2013] imhouse #65

Arany:

- A vadászat
- A nagy szépség
- Fogságban

Ötös is lehetett volna, ha a végén nem akar többet adni, mint amennyit kellene. Egyébként mély beszélgetések, feszült jelenetek, remek karakterek, hihetetlen színészi teljesítmények - tényleg kitűnő film.

Nagy kár az utolsó fél óráért, számomra egy örök kedvenc is lehetett volna belőle.

Egyelőre számomra ötös, a második még persze leronthatja. Itt-ott kicsit szájbarágós, mégis tök sok popkornmuvís fiatal pár 45 perc után kiment a moziból. A szexualitás annyira érdektelenné vált számomra a film közepére, sosem hittem volna, hogy nem fognak érdekelni a szexjelenetek; jobban érdekelt a lány maga. És a remeténk szimbólumai. És éljen a Shostakovich - Waltz 2, kicsit visszahozta Eyes wide shut-ot is. :)

Egy csomó embert felidegesített a film, nem tudták, mire készüljenek. Aki ismeri a stúdiót, tudja, hogy mire számíthat, én nem is vártam mást, csak zs kategóriás jeleneteket. Meg is kaptam, elég jót szórakoztam, az utolsó 20 percen könnyesre röhögtem magam. Szenzációs, hogy a bakikat elhiheted direkt merényleteknek is... :D Lényegében kitaláltak egy csomó ócska poént a témában, és megvalósították. Velem mondjuk nem volt nehéz dolguk, mert én az ócska cgi-n is röhögtem.

2013-07-22 09:33:05 Alpha Dog (2006) imhouse (3) #7

Borzasztóan szájbarágós, ciki jeleneteket és még cikibb párbeszédeket felvonultató propagandafilm. Már a felénél kikapcsoltam volna, ha nem érdekelt volna a történet megoldása. Ám erről nem a film tehet, inkább a sztori. A film végi, amúgy az addigiakhoz képest jól sikerült tetőpont és végkifejlet menti meg a filmet a kettestől.

Nagyon tetszett, az elején és a végén voltak apróbb gondjaim vele, de összességében a hangulata nagyon jó volt. Nem igazán szokott gondom lenni a filmek megértésével, de ebben most segíthetne valamelyikőtök.

Szóval, ő mit képzelt, mi volt a valóság? Volt egy szakasza a filmnek, amikor a befogadóra bízta, hogy eldöntse, mi valós, és mi a képzelgés, de végül kiderült, hogy minden valós. Jól értem? Mi volt ez a telefonos jelenet a végén? Újra kellene néznem...

2013-02-03 21:31:20 Gangster Squad (2013) / Gengszterosztag imhouse (4) #13

Egy felnőtt befejezéssel lehetett volna ez egy igazán jó gengszterfilm is. Így csak egy elég erős közepes, de inkább gyenge négyes, mert én azért jót szórakoztam.

Én könnyesre röhögtem magam a maszkos jeleneten. :) Azt ne feledd, hogy a Menyasszony film mindkét részében a bosszú volt a fő motiváció, Django vele szemben csak a feleségét szerette volna visszakapni. Ez nem bosszúvágy. Az csak a film végén születik meg, amikor látja, hogy hogyan bántak vele.

előzmény: Horváth Szabolcs (#68)