explorer10

Szerintem a vége jelenettel nagyon jól ellenpontozott a rendező.Ezt a hatást én nagyon szeretem. Ez pont, hogy bátor húzás volt, nem belefutni a "megszokottabb" befejezésbe. Nekem így sokkal erősebb volt.

előzmény: Golyo (#38)

Zseniális és gyönyörű.Nem kell, hogy kiderüljön kik is tették valójában, bár szinte biztos, hogy a gyerekek, sőt azt sem kell megtudni hova futott a nő a végén és miért nem jött vissza.A film mondanivalója, a briliáns színészi játékok, ennyi félelmetesen jó gyerek, gyönyörű képek és az embertelenség bemutatása annyira hat, hogy a történet lényegesen eltörpül ezekhez képest. A szerelmes pár finoman ellenpontozza a mocsok világot. Természetesen ez a világ uralkodik és benne léteznek még ilyen emberi dolgok is, a lényeg, hogy Haneke jól találja meg az arányokat.
Arra,h "a filmben sérült, lelkileg "nyomorék" emberek vannak ábrázolva"
"Ez a gyerekekre igaz lehet, de a felnőttekre nem." Már hogyne lenne igaz a felnőttekre? Nem nyomorék lelkileg az, aki erőszakolja lányát? Nem nyomorék lelkileg az, akit elhagy a felesége és viszi a gyereket is? Nem nyomorék lelkileg az, akinek menekülnie kell? Akinek megkínozzák a gyermekét? Aki félti a gyermekét...stb Szerintem itt mindenki sérült és nyomorék lelkileg.
Mindezek mellett életem egyik legzseniálisabb jelenete, amikor a két gyerek a konyhában a halálról beszél.

2011-01-10 19:43:25 [Általános fórum] explorer10 #1783

youtube-on elérhető.

2011-01-10 19:43:02 [Általános fórum] explorer10 #1782

Ajánlom mindenkinek a MAB című websorozatot.Nulla költségvetésből alkottak, a színészek ingyen vállalták. Érdemes rávetni néhány pillantást.

2010-12-29 11:48:32 Üvegtigris 3. (2010) explorer10 (3) #22

Arról, hogy "a történet egy vaskos nulla": Az első olyan Üvegtigris, amelynek van története,(legalábbis az eddigiekhez képest) mégpedig az, hogy a kisember akar magának egy jó napot és effektíve "világot jár", ami jelen esetben azt jelenti, hogy felszed egy nőt és felviszi Budapestre. A sztori konklúziója pedig az, hogy a gazdag emberek világa is ugyanolyan mocskos, embertelen,mint bárki másé. Szóval ez a film is megmaradt egy nagy társadalomkritikának, mint az eddigiek, csak több embertípust mutat be az előzőeknél.A film egészét tekintve azért nem sikerült ez olyan jól, mint az első kettő.

előzmény: Shakti (#20)

2009-10-26 20:41:54 District 9 (2009) explorer10 (2) #79

Kevés bizalommal indultam neki a megnézéséhez, jobb volt, mint amire számítottam, de nálam nem erősebb egy 2-esnél.

A mű első 40perce egy szépen kidolgozott dráma, az utána következő bő egy óra pedig a kegyetlen valóság és az embertelenné válás kiteljesedése.(ami elsősorban a kiképzés hatása) Én így értelmeztem.

2009-10-24 03:51:15 [Általános fórum] explorer10 #1211

ajánlom a filmet megnézésre és az oldalra való feltevésre: http://www.indavideo.hu/video/Neon

egyébként jó volt a tali,köszi azoknak akikkel beszéltem

2009-10-03 18:05:31 [Általános fórum] explorer10 #1173

Sziasztok! Én is mennék a találkozóra:)

2009-08-14 21:38:21 The Reader (2008) / A felolvasó explorer10 (3) #53

Nem hiszem, hogy érthetetlen lett volna számomra.Egyszerűen unalmas, gyenge színészi teljesítményekkel.Winslet Oscarja nevetséges számomra...Ivannal padig maximálisan egyetértek.

előzmény: Szőke Dávid Sándor (#51)

Bocsi, Ray Millandot kihagytam. Szóval ő sem volt rossz...lehetett volna jobb.Szerintem.

Nem azt mondtam, hogy rosszak, egyszerűen nem voltam velük megelégedve. Robert Cummings jónak mondható, Grace Kelly viszont nem volt hiteles számomra.Lényeg a lényeg én a Kötelet és a Hátsó ablakot jobb filmnek tartom sokkal, sokkal inkább lekötött mindkettő és ez nem csak a forgatókönyv miatt van, hanem a színészek miatt is.

előzmény: Cesare Gonzago (#3)

Abszolút nem rossz film, de nálam messze nem olyan jó, mint pl a Kötél.Az alakításokkal nem igazán voltam megelégedve.

2009-07-17 13:01:34 The Reader (2008) / A felolvasó explorer10 (3) #49

Az eleje tényleg rettentően unalmas és semmitmondó.Ráadásul tényleg semmilyen tartalommal nem rendelkezik.A nő elvileg dolgozik(ellenőr). Láttuk esti járaton is meg nappalin is, ha jól emlékszem.De amikor a srác odafut hozzá mindig otthon van...sőt otthoni ruhában csinál valamilyen házi munkát.Aztán valamelyikőjük lezuhanyzik.Enni nem esznek, inni nem isznak, beszélgetni nem beszélgetnek.Minek? Dugás,zuhanyzás,felolvasás...végtelenül unalmas.
A tárgyalásos jelenetek tényleg a film legjobb részei.A néző talán kicsit szorít is a nőért...vagy éppen a srácért, hogy ő örüljön.A vége kicsit csöpögős,amikor elmegy a zsidó nőhöz a faszi.És vannak is értelmetlen a dolgok a filmben...
A srác nem olyan rossz, Ralph Fiennes egész jó volt, Winslet lehetett volna jobb is,de rossznak se merném mondani.A film így nálam 3as.

2009-07-14 12:13:32 Vertigo (1958) / Szédülés explorer10 (4) #58

Egy izgalmas krimi sztori két főhős szenvedésével a szerelem miatt. Volt egy pontja a filmnek amikor John olyan melankolikus volt(majdnem megőrült), hogy azt hittem úgy marad.Ahhoz képest túlságosan értelmes lett a végére.Stewart és Novak nagyon jó volt.Összességében 4es.

2009-07-13 18:41:28 Rope (1948) / A kötél explorer10 (5) #145

Az összes másodperce lekötött.Óriási forgatókönyv, zseniális alakítások.Színötös:)

2009-07-13 12:37:03 Seven Pounds (2008) / Hét élet explorer10 (5) #29

Nagyon egyedi a film, szépen drámai és éppen kellően csöpögős a vége.Smith és a csaj nagyon jó. Összességében megérdemli az 5öst.

A színészi alakítások miatt tényleg érdemes megnézni ezt a filmet. Maga sztori annak ellenére, hogy nem 7köznapi nem valami nagy dobás.Mégis valamilyen szinten reálisnak tűnik a sztori.

2009-07-13 12:31:48 Milk (2008) explorer10 (4) #41

A film összességében nem rossz, ebben a filmben elfért a sok homo jelenet, Sean Penn pedig megérdemelte az Oscart.Egy kicsit felnagyítottnak tűnik a végén a halála,de talán belefér( elvileg valahol valós a történetünk alapja)

2009-03-30 19:40:31 Kukorica Jancsi (2007) explorer10 (1) #11

undorító...ez a Vajda Gyula idegesített fel a legjobban...

Gyönyörű film:)

A Halálsoron után a kedvenc börtönfilmem.Remekmű,de a vége nekem kicsit túlzás.De azért 5ös:P

Egyedi vígjáték jó az alapsztori:D

2009-01-07 15:29:35 Signs (2002) / Jelek explorer10 (2) #21

Csalódás volt nekem ez a film...abszolút nem jön be.

2009-01-07 15:23:53 The Good Son (1993) / A jófiú explorer10 (4) #2

Culkin megmutatta a nem csak bájos jófiús arcát is:P Ezért 4es a film,mert jól csnálja:P

2009-01-03 18:29:48 The Departed (2006) / A tégla explorer10 (5) #55

Óriási szereposztás...ez alapján már nem lehetett összehozni egy rossz filmet.Nálam 5pontos a film.

Valaha készített egyik legnagyobb alkotás.Hihetetlen a dolgok egymásra épülése,és az ellentétek a filmben. Ez a film az emberekről szól, az emberi magatartásról, arról,hogy mindig kételkedni kell, és az előítéletekről. Nagyon reális, hűen ábrázolja az embei viselkedést.

Csatlakoznék az elöttem írókhoz...nem lehet rá szavakat találni mennyire jó.A maga nemes egyszerűségében "A TÖKÉLETES FILM". Szencáziós színészi teljesítményekkel tarkított film(nem csak Nicholson-ra és Fletcher-re gondolok, hanem a betegekre is akik egytől egyig tökéletesek). A befejezés gyönyörű. Erről a filmről rengeteget lehetne beszélni valóban.

A film eleje és a vége iszonyatosan jó, a zenéje gyönyörű, a színészek tökéletesek.Fantasztikus alkotás!Kötelező minden korosztálynak.

2007-10-28 17:47:38 Megy a gőzös (2007) explorer10 (4) #24

Így van, a filmben egy paraszt sincs, ellenben láthattunk egy vajdát Csuja Imre szerepében, aki ismét egy új oldalát mutatta meg teszem hozzá tökéletesen, Koltai hozta a meghozott szereplői és rendezői formáját, amit kevesen tudnak rajta kívül, láthattunk egy fiatal lánytehetséget, Gesztesi szokásos, a többiek meg egyszerűen jók.Minden összeállt tehát egy nagyon jó vígjátékhoz.